Jacob

Pomijajac czy prawda cos czy nieprawda. zamieszcze obiektywna opinie 1. jakie ma znaczenie czy ktos studiowal np. finanse jesli wiekszosc studentow chodzi na studia po papier nie po wiedze i dyplom jest niewymierny do umiejetnosci ? 2.czy nie ma takiej mozliwosci aby fachu nauczyc sie w pracy? czy nauczyciel idacy do pracy na studiach uczy sie jak przekazywac wiedze czy dopiero w praktyce to robi ? czy osoba, ktora chce rekrutowac ludzi rekrutowala wczesniej czy musi wykonac kilka prob i bledow? czy osoba pracujaca w biurze podrozy zawsze jest doskonalym geografem albo po studiach geograficznych/turystycznych czy czesto nowinki o krajach poznaje dopiero w biuerze podrozy ? 3.czy jesli ktos marzy o tym, zeby doradzac w finansach to zle ze chce sie wyszkolic porzadnie i to robic ? wy nie chcielibyscie miec takich mozliwosci w swojej branzy ? 4. jaka jest definicja piramidy finansowej jak np. amber gold ? sprawdziliscie, ze ta firma dziala podobnie ? - bo maksymalnie mozna podciągnac temat pod mlm na pewno nie piramida - nastepuje tu mylenie i brak znajomosci podstaowywch definicji 5. czy jezeli ktos sprzedaje buty to jego rodzina/ znajomi nie moze chciec skorzystac z oferty lub czy to zle, ze osoba, ktora cos pracuje w takiej firmie poleci jakies obuwie. skory, galanetria jesli zna ich wartosc ? 6. jezeli sprzedawane produkty moga pomoc w sytuacji wypadku, choroby, zabezpieczyc na emeryture itp. to jest to cos zlego, ze zaoszczedzimy jeszcze pieniadze na atrakcyjnosci produktu? 7. kogo to obchodzi, ze ktos zarabia za swoja prace ? ksiadz zarabia, lekarz zarabia,agenci zarabiaja. 8.czy to ze ktos nosi garnitur oznacza, ze chce poprawic sobie ego czy moze pochodzi z szacunkiem do swoich klientow a co za tym idzie bardziej komfortowo czujemy sie kiedy doradca jest niechlujny i ubrany w jeansy czy garnitur. czy to nie swiadczy tez otym jakie ten doradca ma podejscie do klienta, pracy czy zycia? 9. rynek jest na tyle bogaty ofertami pracy a ludzie sa tak rózni od siebie, ze czy istnieje taka szansa , ze to co dla jednych jest plusem w pracy dla innych bedzie minusem? 10. czy dodatkowa wiedza nawet jesli z niej nie skorzystamy to cos zlego ? 11. czy bardziej wartosciowa jest opinia firmy w internecie czy poznanie jej bezposrednio? 12. czy pieniadze moze stracic ten, ktory ma wieksza wiedze i doswiadczenie czy ten, ktory takiej wiedzy w ogole nie ma. i mozna tak w nieskonczonosc.

Rekomendacja

Szanowni Państwo, W odpowiedzi na spore zainteresowanie naszą firmą, a także wiele zapytań i komentarzy pojawiających się na forum mamy przyjemność zaprosić Państwa na organizowane cykliczne Drzwi Otwarte OVB. Celem spotkania jest umożliwienie Państwu zadania nurtujących pytań z dowolnych dziedzin wiążących się z nasza pracą, zarówno od strony pracownika jak i klienta. Harmonogram spotkań: Drzwi Otwarte OVB 23.08.2019 (piątek) • Świdnica, Biuro przy ul. M. Kunic 3/2, godz.10:00-12:00 • Warszawa, Biuro przy ul. Stawki 2 (Intraco), godz. 13:00-15:00 • Warszawa, Biuro przy ul. Aleje Jerozolimskie 133/35, godz. 15:00-17:00 • Wrocław, Biuro przy ul. Cz. Klimasa 37c/13, godz. 11:00-17:00 • Wrocław, Biuro przy ul. Jedności Narodowej 97/7, godz. 10:30-12:30 Podczas spotkania będzie możliwość wymiany doświadczenia z ekspertem naszej firmy. Taka konsultacja pozostaje dla Państwa bezpłatna, ale musi być jednak poprzedzona mailowym zgłoszeniem na adres centrala@ovb.com.pl. W razie pytań zapraszamy do kontaktu centrala@ovb.com.pl Z wyrazami szacunku OVB Allfinanz Polska

Paweł K.

Cześć, 2 lata temu rozmawialiśmy z narzeczoną, że to już chyba czas najwyższy odkładania na emeryturę i dzieciaki. Szukaliśmy rozwiązań na własną rękę, chociaż to bardzo niewdzięczny zabieg- czytanie tych wszystkich warunków, potem ewentualnie wybór miejsca, jakiegoś opiekuna to wcale niemałe sprawy. Po roku moja ukochana zaczęła współpracę z przyjaciółką z OVB i otworzyła sobie z Ergo Hestii oszczędzanie z ubezpieczeniem życia, ja jakoś nie mogłem się zebrać. Po kolejnym około roku i to właśnie dziś odwiedziła nas ta przyjaciółka, bo stwierdziłem, że już chyba wewnętrznie jestem gotów. Najpierw było dużo pytań o moją sytuację, długa dyskusja dotycząca problemu emerytalnego w Polsce, byłem zaskoczony, że można tak szczegółowo znać statystyki dot. wypłacanych kwot, ilości lat spędzanych na emeryturze, genezy powstawania tego też problemu. Spotkanie było ciekawe, nienachalne, koleżanka aktywowała mnie do rozmowy i tym samym trochę obnażyła z braku wiedzy w kilku tematach. Uważam, że to specjalistka i dobrze zadba o moje sprawy, i tak komuś swoje pieniądze chciałem powierzyć, więc wolę jej, bo miałem właśnie przedsmak umiejętności. Może dla wszystkich odbiorców mojej opinii - była też punktualna, schludnie i biurowo ubrana i czułem się jak u profesjonalisty. Dlatego niech stracę, przyznaję- tak jak wcześniej wyśmiewałem firmę, tak teraz polecam.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 5 dni.

Czy w OVB jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w OVB?

Katarzyna Borowik
@Pytanie

Dla mnie zawszy wszyscy byli i są pomocni nie miałam do tej pory przykrych sytuacji pytając nawet o podstawy. Zawsze otwarci do rozmowy przynajmniej Ci z którym jestem w strukturze. Jeśli masz ochote dołączyć do naszej struktury to napisz :) katarzyna.borowik@ovb.com.pl

Odpowiedz Nowy wpis
@Pytanie

Uczą jak mieć twardą (usunięte przez administratora) rozwiązywać trudności, stawiać klienta na 1 miejscu, patrzeć dalej i szerzej na różne sprawy. Szkoła życia w bardzo satysfakcjonującym i miłym wydaniu. bardzo polecam w lipcu stukną mi 3 lata i jestem świadom swoich kompetencji, które potwierdza ilość klientów, ciągłość ich współpracy ze mną i ilość otrzymywanych rekomendacji - a to co umiem i gdzie jestem zawdzięczam swojej kierowniczce

Pytanie Nowy wpis

Czy OVB oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Katarzyna Borowik Nowy wpis
@Pytanie

Dzień dobry, wchodząc do struktur OVB umowa jest o współpracę (czyli takie zlecenie)

ja

@OVB Allfinanz Polska a można cv do Was słać?

@ja

Tak :)

@ja

Dzień dobry, Oczywiście tak ! :) Zapraszamy do aplikowania na adres Centrala@ovb.com.pl Pozdrawiamy OVB Allfinanz Polska

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

OVB Allfinanz Polska

Szanowni Użytkownicy, Dziękujemy za Wasze zgłoszenia i uczestnictwo w kolejnych Drzwiach Otwartych, a także liczne aplikacje, które nadsyłacie. Zapewniamy, że trafiają one do odpowiednich oddziałów najszybciej jak to możliwe. Cieszymy się, że chcecie dołączać do zespołów OVB Allfinanz i wspólnie z nami zabezpieczać obywateli na trudne sytuacje. Chcielibyśmy zachęcić Was do śledzenia naszego bloga na stronie internetowej. Poniżej ciekawy artykuł dotyczący tego, dlaczego to właśnie naszym Doradcom warto powierzyć swoje bezpieczeństwo. www.ovb.pl/blog/artykul/zalety-doradztwa-ovb-poznaj-trzy-wazne-powody-aby-z-niego-korzystac.html Przypominamy, że wszelkie zapytania można wysyłać na adres Centrala@ovb.com.pl Pozdrawiamy serdecznie OVB Allfinanz Polska

Rekomendacja

Decyzja którą podjęłam rok temu była najlepszą ścieżką. Wspólpraca z OVB. Zdałam egzaminy przeszłam szkolenia jedno za drugim a przede mna jeszcze kolejne. Praca w obecnej sytuacji całkowicie zdalna co daje wieksze możliwości. Jeśli masz pytania dotyczące współpracy, chętnie wsprowadze Cie w tajniki ;)

Edyta
@Kasia

Cześć, właśnie rozpatruje możliwość współpracy z OVB - czy mogłabyś powiedzieć jak wygląda kontakt z klientem , czy z bazy danych dostępnej dla osoby wybiera się pierwszą osobę z listy dzwoni i pyta się czy ma Pan/Pani ochotę do skorzystania z oferty ubezpieczenia ??, Dziękuje za odpowiedz

Kasia Borowik
@Edyta

Zadzwoń do mnie a wszystko wyjaśnię 508208846

@Edyta

Szanowna Pani, dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu pod adresem Centrala@ovb.com.pl. Chętnie odpowiadamy na Państwa zapytania :) Z wyrazami szacunku OVB Allfinanz Polska

@Kasia

Mogłabyś opowiedzieć o początkowych zarobkach?

@Kasia

Wszystko zależy od Twojego zaangażowania. Możesz zarobić 2000, 3000, 5000zł to zależy od Ciebie. Zapraszam do kontaktu 508208846

Aleksander
Klient

Trzy miesiące temu kiedy wprowadzałem się do innego miasta miałem świadomość tego,że instytucja wynajmująca mi mieszkanie,oczekuje ode mnie oc w życiu prywatnym,które jest w ogóle dla mnie nie opłacalne.Został mi jeden dzień do tego,aby wysłać polisę do biura w celu potwierdzenia posiadania zabezpieczenia.No i co ? Nie miałem nic...Ale kolega dał mi numer do Pani Marii twierdząc,że pomoże mi z ubezpieczeniem,pomimo niechęci i braku przekonania,zadzwoniłem i wyjaśniłem sytuacje.Tego samego wieczoru dostałem ubezpieczenie działające od następnego ranka,które spełniało moje oczekiwania.

OVB Allfinanz Polska

Szanowni Państwo, Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą ! Jesteśmy uradowani mogąc odpowiadać na tak wiele maili i zapytań, które do nas kierujecie. Jako wiodąca od 1970 roku w Europie firma konsultingowa w zakresie usług finansowych stawiamy na kompleksową współpracę z zachowaniem najwyższych standardów obsługi Klienta, a także zasady otwartej komunikacji, wzajemnego szacunku i profesjonalizmu. Ostatnio otrzymujemy coraz więcej zapytań dotyczących Drzwi Otwartych OVB. Informujemy, że ze względów bezpieczeństwa dokładamy starań, aby zapewnić nasze usługi chroniąc wzajemnie swoje zdrowie. Dlatego wszelkie konsultacje, dobór produktów ubezpieczeniowych, czy też inne tematy możecie omówić z Doradcą na spotkaniu video lub przez telefon. Przypominamy, że takie spotkanie jest dla Państwa bezpłatne, ale ze względów organizacyjnych musi zostać poprzedzone mailowym zgłoszeniem na adres centrala@ovb.com.pl. Zapraszamy do kontaktu ! Z wyrazami szacunku OVB Allfinanz Polska

Patrycja

Za odpowiednia opłata Pani Katarzyna W. (Dyrektor) z Lubina załatwia zdany egzamin KNF. :-)

@Patrycja

Wow... Za to już można lecieć z kodeksu karnego i w razie założenia procesu ,,Anonimowość", która daje Pani taką pewność jak się okazuje wcale nie pomoże. Pracowałam w zespole Pani Katarzyny kilka lat temu, zdawałam te egzaminy i żadnych opłat poza 20 zł za krk nie ponosiłam. Szkoda czasu na takie opinie, ale Pani Katarzyna na tyle poważnie traktuje swoich pracowników i klientów, że zechciała odnieść się do tej informacji...Czytałam na profilu GoWork OVB Wrocław.

@Karolina

Pani Karolino dziękuję serdecznie! Pozdrawiam :)

@Patrycja

Pani Patrycjo proszę mi powiedzieć jaka to jest opłata bo niestety nigdy do mojego portfela żadna nie trafiła :( a tak na poważnie to pewnie nie ma pani na imię Patrycja. Pracowała pani kiedyś w Ovb w ogóle? Ja 13 lat temu chciałam pracować w tej firmie miesiąc , dwa aby odbyć szkolenia podstawowe i wpisać je sobie (wtedy w moje ubogie) Cv. Zostałam do dziś. Na szczęście nie muszę dywersyfikować przychodów w postaci pobierania opłat za egzaminy. Jedyną opłatą jest krk, za które każdy płaci sam w sądzie :) proszę wziąć pod uwagę, że wypisanie nieprawdy jest karane. Życzę mniej zawiści (takowa służy chorobom) i więcej uśmiechu. Pozdrawiam wszystkich, a do współpracy zachęcam tylko tych, którzy są nastawieni na rozwój.

Logiczna wskazówka dla ludzi myślących. W OVB Polska działa ponad 5000 pośredników. OVB posiada w samej Polsce grubo ponad 500 000 klientów, którzy w większości mają wszystkie ubezpieczenia w ramach OVB. OVB proponuje klientom rozwiązania spośród wielu dużych firm jak chociażby Allianz, Ergo Hestia, Generali, Warta itd. OVB działa na naszym rynku od 1992 roku a na Europejskim od 1970 roku. Na Forum pisze negatywy kilkadziesiąt osób, kilkadziesiąt osób (ludzie którym być może nie wyszło, być może niezadowolone z jakiejś tzw czarnej owcy" może słabego managera, niedoświadczonego doradcy, lub po prostu konkurencja) kilkadziesiąt osób spośród ponad 500 000 klientów i z ponad 5000 pracowników. Czy opinie garstki tak naprawdę mogą imają rzutować na obiektywny obraz Firmy? Czy to ma decydować o tym że jakaś osoba nawet nie spróbuje, skupiając się na tych mimo wszystko wybiórczych opiniach? Osobiście w OVB działam od 2015 roku. Początki były trudne. Natomiast mając logiczną wizję tego co da to w przyszłości trwałem konsekwentnie przy swoim. Dzisiaj moja baza własnych klientów liczy kilkaset osób, baza współpracowników kilkadziesiąt osób, wśród których jest też początkowo nieprzychylna rozdzina- dzisiaj wszyscy przychodzą do mnie :-)Obecnie od 2 lat jestem na stanowisku Kierownika Okręgu. Stanowisko to gwarantuje mi emeryturę z firmy i dochody o których Inni mogą pomarzyć, za wytrwałość, naukę i szczerą etyczną pomoc klientom (dodam że przez blisko 6lat, nie wpłynęła ani jedna skarga na moją pracę) jak i współpracownikom. Jeśli ktoś miał negatywne doświadczenie, niech to zgłosi do centrali, albo niech napisze skąd to biuro, zamiast obrażać całą firmę a w tym przypadku też mnie i innych uczciwie i dobrze wykonujących swoją pracę. W Polsce kadra Managerska liczy pona 600 osób, ludzi naprawdę wykształconych, kompetentnych, i z wysoką etyką pracy. Dlaczego Wszystkich wrzuca się takimi opiniami do jednego worka? Osobiście nigdy nie słyszałem aby ktoś z mojego biura obiecywał komuś złote góry, i super fury. oczywiście można powiedzieć że wiele osób ma już te góry i fury z salonu a nie z Niemiec na Lawecie, ale to po jakimś czasie wytrwałej pracy a nie zaraz po podpisaniu papierów :-D. Przyznaję rację że większość osób się do OVB nie nadaję, ponieważ ambicji nie da się nauczyć . Większość ludzi nie obrażając, ale nie ma ambicji, aby dążyć do jakiś wyższych celów Przecież 8 godzin pracy za 2500zł, piwo popołudniu przed telewizorem, i grill na działce w weekend im do życia wystarczy. Rozumiem i szanuję, nie każdy z nas jest taki sam. Nowy współpracowniku, jeśli masz ambicje w życiu i wysokie cele to nie mogłeś trafić lepiej. Spróbuj, tylko wtedy przekonasz się jak jest naprawdę bo prawdy dowiesz się w realu a nie na internetowym portalu :-) pozdrawiam

Ja

@tofik jak to, to nie wiesz czy masz nadal umowę?

OVB Allfinanz Polska

Szanowni Państwo, chcielibyśmy życzyć radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku wraz z podziękowaniami za dotychczasową współpracę. Z wyrazami szacunku OVB Allfinanz Polska

tofik
Kandydat

Z OVB podpisałam umowę na współpracę w lipcu 2019 r. Do dnia dzisiejszego nie miałam żadnych szkoleń, a jak pytałam się to słyszałam że na razie nie ma i nie wiadomo kiedy będą. Nie otrzymałam żadnego wsparcia. Z tego wniosek, że firmie nie zależy na współpracy. Chcę rozwiązać umowę, ale prawdopodobnie już mnie nie ma w systemie. Jestem zawiedziona.

@tofik

Powiem szczerze że każdą osobę którą samodzielnie wprowadzam do współpracy prowadze krok po kroku zaczynając od zapisania na szkolenie podstawowe które obecnie odbywa się online. Sama zostałam wprowadzona do współpracy mniej więcej w takim okresie jak Pani wtedy szkolenia odbywały się stacjonarnie. Dziwi mnie postawa osoby która Panią wprowadzała. Posiadając już raz nr współpracownika jest Pani przypisana do tej osoby choć można złożyć wniosek do centrali aby rozpatrzyli prośbę o przeniesienie do innej struktury. Jeśli ma Pani więcej pytań zapraszam do kontaktu katarzyna.borowik@ovb.com.pl

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie OVB?

@Pytanie

Po pierwsze czy posiada Pan/Pani srednie wykształcenie i czy jest Pan/Pani nie karany :)

Jacob

Patka
@Jacob

Kombo, ale w sumie racja.

P@w3Ł
@Jacob

Podpisuję się pod powyższym. Pozostaję neutralny i dobrze jest sprawdzić osobiście wiele tematów nim zasugeruję się czyjąś opinią.

Moderator

Sugeruję, aby wejść na stronę główną firmy i najpierw o niej poczytać i sprawdzić z jakimi partnerami współpracuje przed zamieszczaniem śmiałych hipotez. Niestety komentarz jest lekkomyślny i stawia bez konstruktywnych argumentów porządną firmę w złym świetle. Czy to możliwe, aby ,,piramida finansowa" istniała prawie 30 lat w Polsce, obsługując 650 000 klientów i w ciągu tego czasu nie była sprawdzona przez KNF lub aby KNF z taką ,,piramidą" współpracowała udzielając jej pracownikom licencji do wykonywania pracy ? Dzięki usługom OVB obywatele mogą podjąć współpracę ze światowej rangi firmami ubezpieczeniowymi np. Generali, Compensa, Allianz, Uniqa, Wiener, Metlife, Nationale Nederlanden, Ergo Hestia, Prudential i wiele innych, oraz otrzymują kredyty hipoteczne czy leasingi w bankach Pekao, PKO, Santander, ING. OVB jest notowane na giełdzie we Frankfurcie i jest obecne w 15 krajach Europy. Prosimy o przygotowywanie opinii w oparciu o swoje doświadczenia oraz/lub wiedzę nabytą w związku z informacjami zamieszczonymi na oficjalnej stronie przed stosowaniem tak poważnego zarzutu jak ,,piramida finansowa" Starając się zachować neutralny charakter forum przypominamy, że komentarz z podobnymi zarzutami może być zgłoszony przez pracodawcę do weryfikacji. Za szkalowanie grożą konsekwencje prawne.

że jaK?
@Moderator

przecież, żeby samemu podpisywać umowy z Klientami to należy mieć zdane egzaminy kontrolowane i przeprowadzane przez KNF Tak jak KNF zabiera możliwość pracy jeśli nie ma aktywności - należy co jakiś czas zdawać/uzupełniać egzaminy

Pracownikfinanse
@Jacob

Wykształcenie jest potrzebne żeby mieć wiedzę. Kto go nie ma to nierób kierunkowego.

gruby benek

Cześć wszystkim! Pomyślałem, że dodam opinię od siebie, ponieważ byłem w OVB na rozmowie kwalifikacyjnej i co nieco się dowiedziałem. Powiem tak- nie chcę jechać po tej firmie jak po burej suce, bo przecież ludzie tam jednak pracują i zarabiają, często pewnie niemałe pieniądze. Są minusy i są plusy. No więc tak, sama robota jest w ubezpieczeniach i wygląda dosyć typowo dla tej branży- chodzi o to by sprzedać ubezpieczenia, z czego ma się prowizję, a przez to zarabia pieniądze. Także, wielkiej filozofii tu nie ma. Teraz będą punktował: - po pierwsze, to nie ma podstawy wynagrodzenia, a zatem zarobek zależy od liczby podpisanych umów na polisy; nie jest to jakiś wielki minus, bo są ludzie, co lubią zarabiać w ten sposób, potrafią sprzedać dużo i mieć z tego sporą kasę - po drugie, nie ma bazy klientów; to jest OGROMNY MINUS, ponieważ musisz sobie sam ogarnąć klientów; wyobraźmy sobie dwie sytuacje: powiedzmy, że już od kilku lat pracujesz w ubezpieczeniach, np. od 2014 roku, masz swoje biuro w centrum miasta, gdzie ludzie do ciebie przychodzą i robią z tobą interesy; no i nagle zacząłeś współpracę z OVB; w takim wypadku, ma to sens, możesz na tym zarobić; a teraz wyobraźmy sobie drugą sytuację- jesteś zupełnie nowy i zielony w branży ubezpieczeń, nie masz żadnej bazy klientów, firma OVB mówi ci byś sobie ich szukał po znajomych i rodzinie (wielkie XD), więc jestes w (usunięte przez administratora) bo podstawy wynagrodzenia nie ma, a żaden z twoich znajomych nie chce ubezpieczenia; nie masz wtedy z tego żadnych pieniędzy, nic a nic; po jakimś czasie oczywiście uda się wypracować bazę klientów i będzie można na tym zarabiać, jak każdy szanujący się doradca ubezpieczeniowy, ale umówmy się- to potrwa miesiące lub nawet lata; naprawdę, jeśli się buduje bazę klientów i wizerunek od zera, to przez dłuuuugi czas do interesu się po prostu będzie dokładać, bo nie będzie na kim zarabiać - po trzecie, forma współpracy w oparciu o działalność gospodarczą; oznacza to, że trzeba sobie założyć firmę, żeby współpracować z OVB; - po czwarte, jeśli podpiszesz umowę z klientem, a on przestanie płacić, to musisz jakiś tam procent niezapłaconej kwoty pokryć z własnej kieszeni; wiadomo, że chodzi o to by sprzedać polisy ludziom, którzy ich faktycznie potrzebują i których na to stać, ale zawsze może się zdarzyć taka sytuacja, że ktoś jednak zaniecha płacenia i będziesz w (usunięte przez administratora) firma OVB, jakąś część (chyba 25%) twoich prowizji zamraża na okres chyba dwóch lat, żeby cię zabezpieczyć (tak mi powiedziano), przez co niby te pieniądze by szły na pokrycie ewentualnych niezapłaconych umów; tak czy siak, strasznie jest to słabe, wręcz potwornie duży minus za to; - elastyczny czas pracy- jedno wielkie XD; no wiadomo, że skoro sam prowadzisz swoją firmę, skoro sam jesteś sobie szefem, to również sam ustalasz od kiedy do kiedy pracujesz; zatem nie można tego traktować jako plus, bo po prostu nie jest to zasługa firmy OVB No, to by były najważniejsze rzeczy. Wiadomo, że na rozmowie było kupę bzdur i zachęt i ochów i achów, jaka ta praca świetna i jakie daje możliwości, ale już pomijam wszelkie pierdoły, bo chciałem się skupić na aspektach najważniejszych dla każdego, kto szuka roboty, czyli rodzaju umowy, na czym robota polega i zarobkach (których nie przedstawię niestety, bo jak mówiłem- podstawy brak, a tego ile wynoszą prowizję niestety nie wiem). Podsumowując (iść do tej roboty, czy nie iść): + jeśli pracowałeś już w ubezpieczeniach, masz już baze klientów to idź śmiało + jeśli jesteś osobą towarzyską, na fb masz tysiące znajomych i nie widzisz przeszkód by próbować sprzedać im polisy (i zawracać(usunięte przez administratora)ę XD) to idź śmiało + jeśli prowadzisz już firmę, lub nie widzisz problemu by ją założyć to idź śmiało - jeśli nie masz bazy klientów i nie masz doświadczenia w ubezpieczeniach, to nie idź, bo pierwsze miesiące będziesz gryzł piach i pieniędzy nie zobaczysz - jeśli zależy ci na stałym wynagrodzeniu, to nie idź, bo tutaj nie ma podstawy - jeśli nie chcesz zakładać działalności gospodarczej, to nie idź Mam nadzieję, że pomogłem wszystkim, którzy czekają na rozmowę kwalifikacyjną z tą firmą. Ja np. bardzo bym chciał sie wcześniej dowiedzieć, że nie ma podstawy wynagrodzenia. Zaoszczędziłbym wtedy czas i w ogóle nie przychodził na spotkanie, a tak, to po 1,5 h rozmowy o bzdurach dopiero się dowiedziałem tego. Pozdrawiam! :)

@gruby benek

Drogi Użytkowniku, Bardzo dziękujemy za zamieszczenie swojej opinii na temat pracy w naszej firmie. Doceniamy możliwość zapoznania się z refleksjami i uwagami byłych, obecnych czy też przyszłych Współpracowników OVB. Odnosząc się do zawartych sugestii, polityka firmy OVB opiera się na dobrym samopoczuciu i motywowaniu do działania naszych pracowników, a nie na wywieraniu presji. Na rynku funkcjonuje wiele modeli biznesowych – każdy z nich będzie indywidualnie wartościowany. Jeżeli w jednym z takich modeli – pracy etatowej - kandydat zobowiązany jest do pracy w pełnym wymiarze godzin i w wyznaczonym przedziale czasowym, a także ma narzucony konkretny plan do realizacji, pracodawca może przeznaczać co miesiąc określoną kwotę na jego pensję podstawową. Dla części osób poszukujących pracy może to być dużym atutem. Jednocześnie dla innych spędzanie całego dnia w biurze, brak możliwości samodzielnego zarządzania czasem oraz stres, który zwykle towarzyszy realizacji budżetów firmy, będzie ogromnym minusem. W przypadku OVB nie ma wymogu czasowego ani planu na realizację aktywności, w związku z czym wynagrodzenie zależy od pracownika i jego zaangażowania. Dlatego praca w OVB jest dla osób ambitnych i rzetelnych, ponieważ wynagrodzenie jest odpowiedzią na wykonaną pracę i czas realnie poświęcony konkretnym aktywnościom. Regularnie zatrudniamy nowych współpracowników, którzy, wykazując się dużym zaangażowaniem, już w pierwszym miesiącu z pomocą wieloletnich, doświadczonych pracowników mogą wykonywać swoje pierwsze aktywności, za które oczywiście otrzymują wynagrodzenie. Praca w OVB pozwala na samodzielne zarządzanie swoim czasem i potencjałem rynku. Pozwala myśleć i działać jak przedsiębiorca w przedsiębiorstwie, a nie jak pracownik etatowy. Jako firma, która profesjonalnie i z należytym szacunkiem podchodzi do każdego klienta nie możemy jednak przekazać bazy danych naszych klientów osobom nieposiadającym doświadczenia. Dopiero kandydat, który przejdzie szkolenia, może otrzymać bazę podopiecznych od osoby zajmującej wyższe stanowisko. Chcielibyśmy także nadmienić, że pracownik nie jest zobowiązany do zakładania własnej działalności gospodarczej, jeżeli spełnia określone warunki np. jeśli jest studentem lub jest już zatrudniony. Nawiązując do systemu wynagradzania pracowników, stosujemy różne mechanizmy chroniące zarówno naszych klientów jak i pracowników. W przypadku części produktów stosowana jest rezerwa, o której wspomniano, jednak w 80% produktów prowizja jest wypłacana w 100 % z góry na konto pracownika. Są to jednocześnie produkty, których nie można przerwać i tym samym pracownik nie jest narażony na spłatę takowej należności, chodzi tu np. ubezpieczenie auta, nieruchomości, opiekę medyczną. Jest nam bardzo miło, że zdecydował się Pan na spotkanie i jeszcze raz dziękujemy za podzielenie się swoją opinią. Życzymy samych sukcesów na ścieżce zawodowej. Jesteśmy otwarci na zapytania i zapraszamy do kontaktu pod adresem mailowym centrala@ovb.com.pl Pozdrawiamy serdecznie OVB Allfinanz Polska

johny
@OVB Allfinanz Polska

brzmi sensownie i dużo wyjaśnia

@johny

Hahahahaha.... nigdzie nie widzę aby napisali kwoty i ile faktycznie się dostaje za sprzedaż tych ubezpieczeń , żeby wiedzieć ile trzeba zrobić żeby godnie żyć. Obstawiam że przy umowie ubezb, polis na życie, majątkowych masz z te 30 zł. żeby zarobić min 3000 to 100 umów na msc. hahahahahahah. firma dramat

Karolina

Dzień dobry, jestem klientką firmy ubezpieczeniowej, mam problem ze zrozumieniem kilku kwestii zawartych w umowie, nie mogę się dodzwonić na infolinię firmy. Koleżanka jest Waszą klientką i jest zadowolona, poleciła żebym poprosiła Was grzecznościowo o wytłumaczenie i oczywiście jeśli dostanę wsparcie jakie potrzebuję to chętnie zmienię firmę, która mnie obsługuje na Waszą. Proszę o kontakt(usunięte przez administratora)

Szybko i konkretnie. Polecam

@Karolina

Gdzie ty mieszkasz w Afganistanie? Masz maila oraz infolinie. Jak będziesz miała problem i trafisz na okres sesji studenckich to też będziesz miała problem aby się dodzwonić. takie prosy z tych ovb

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w OVB?

Odpowiedź

Tak, mają szansę.

Mirek

Na tym forum ,,zmartwiony" , na forum wrocławskim raz ,,zmartwiony" raz ,,zadumany" :D hehe, ty chyba na bezrobociu ciągle siedzisz, że tyle czasu masz :D

Marianna
@Pytanie

Ja zostałam zatrudniona bez wykształcenia kierunkowego i doświadczenia w branży, ale w ciągu roku nie ukrywam, że bardzo dużo czasu kosztowało nadrobienie wielu tematów i procesów. Jak byłam młodsza to nie wiedziałam jeszcze co chcę robić w życiu, i bardzo się cieszę, że miałam możliwość żeby rozpocząć pracę w obszarze, który mnie nagle zainteresował, i że zostałam tak miło przyjęta.

zmartwiony
@Mirek

A dlaczego usunieto moja wczesniejsza odpowiedz?Nie pasowala do polityki firmy?Powtarzam-moje" bezrobocie" polecam wszystkim oczadzonym naiwnym pijarem i praniem mozgu na pseudo szkoleniach/impreza a la long/-mam tyle,ze chetnie sie z Toba Mireczku podziele,bo dwch zyc ,zeby to wykorzystac ,pewnie nie bede mial.A wiesz skad moje bogactwo? Mimo bardzo nachalnych prosb,obiecania zlotych gor i innych pierdol,nigdy nie nawiazalem wspolpracy z OVB!! Dzieki temu nikt mi nic "dobrze i korzystnie " nie zainwestowwal.a peniadze zamiast utrzymywac innych,wykorzystuje ja,ot,tajemnica.Polecam,korzystaj,dobrze Ci radze,

@Mirek

a ty masz nie robisz analizy give me a break potrzeb klienta ze masz tyle czasu i dwa fora sledzisz?

rozsądniejszy

Powinienes miec nick ,, nierozsądny" . Przeczytaj sobie co napisałeś raz jeszcze - nic w tym mądrego nie ma. pozdrawiam

Szczerze potwierdzam co autor tu pisał to jednak prawda, może zarobki są zależne od wysiłku ale jak widziałam jaki kit puszczają nowych pracowników- czysta ignorancja wobec innych, traktowanie jak (usunięte przez administratora) Przeżyłam to wiem co mówie

Obecna

A ja pracuje od 3 tygodni i jakoś się w strzeliłam w klimat firmy i nie odbieram jej źle. Pozdrawiam wszystkich

Jacek
@Obecna

Czym dokładnie zajmujesz się w firmie OVB? Cieszę się, że firma spełnia Twoje oczekiwania, jednak chciałbym sprecyzować jakiego stanowiska dotyczy Twój wpis. Podejrzewam, że w firmie jest wiele różnych stanowisk, dlatego chciałem dobrze dopasować Twoją opinię.

Obecna
@Jacek

Jestem odpowiedzialna za pozyskiwanie nowych klientów, badanie ich potrzeb i z pomocą menagerki przygotowywanie propozycji dla klientów obecnych i nowych. Bardzo często też uczestniczę w jej spotkaniach z klientami. Jeszcze się wdrażam już minęło ponad 2 miesiące pracy i jest mi dobrze.

@Obecna

Czyt. jesteś akwizytorem, nie trzeba tutaj aż tak się rozpisywać

Jakub

Ja dzięki "namówieniu" na zakup polisy ochrony prawnej uniknąłem bujania się po sądach na swój koszt. Warsztat uszkodził mi tylny most w aucie i oczywiście się wykpił. Pewnie gdyby nie prawo do "darmowej" ochrony to bym musiał temat odpuścić albo płacić za prawnika ze swojej kieszeni. Jeśli wygram (a jest 80% szans wg. prawnika) to koszt polisy zwróci mi się od razu + kilku kolejnych. Korzystam jeszcze z innych produktów, ale "na szczęście" nie musiałem korzystać albo sprawdzać czy działają. Osobiście polecam doradców i firmę, mają rozwiązania, o których wcześniej nie słyszałem.

@Jakub

A ja dzięki ,,namówieniu" zrobiłam sobie deratyzację chałupy jak mi się myszy pojawiły i to z dnia na dzień bez dodatkowych kosztów. Fajna sprawa i nie musiałam biednych myszek sama uśmiercać :) 5+

MAREK
@Jakub

JA SOBIE OSZCZĘDZAM DO EMERYTURY W TOWARZYSTWIE PRUDENTIAL. MAM NAPISANE NA UMOWIE 100 % GWARANCJI ZWROTU WSZYSTKICH SKŁADEK I TYLKO NA TYM MI ZALEŻAŁO. I ZOSTAŁEM NAMÓWIONY TEŻ PRZEZ OSOBĘ Z OVB , ZA CO TERAZ DZIĘKUJĘ, BO BYM PEWNIE DO DZIŚ NIE RUSZYŁ SAM Z TEMATEM. POMIJAJĄC TEMAT INFLACJA SRACJA TO PRZYNAJMNIEJ JAKIEŚ PIENIĄDZE ZA TE 25 LAT BĘDĄ, WIECEJ STRACIŁEM ODKŁADAJĄC TEMAT I NIE OSZCZĘDZAJĄC PRZEZ KILKA LAT NIŻ PEWNIE MNIE BĘDZIE INFLACJA KOSZTOWAĆ. POLECAM FIRMĘ OVB.

@Jakub

Jakie dowody przedstawiles ubezpieczalni jako szkodę wyrządzoną przez warsztat? Zdjęcia przed i po ? Takie bajki to gościu na spotkaniu wigilijnym z żelusiami z ovb sobie opowiadaj.

Zostaw merytoryczną opinię o OVB - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.