Wolters Kluwer Polska Sp z o.o.

Warszawa

Ocena pracodawcy 2/6

na podstawie 99 ocen.

Opinie o Wolters Kluwer Polska Sp z o.o.

Dbamy o każdą opinię, dlatego pracodawca nie może ich usuwać. Sprawdź, kiedy Twoja opinia łamie regulamin - więcej.

Dodaj odpowiedź

Anuluj

Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Wolters Kluwer Polska Sp z o.o.

awoj

Dziś zadzwoniła do mnie pani z tej firmy- pierwszy etap rekrutacji przez telefon. Odkąd szukam pracy byłam na kilkunastu już rozmowach rekrutacyjnych i już od dawna nikt nie rozmawiał ze mną w taki sposób- chamski i oceniający. Dla mnie to już świadczy o poziomie zarządzania ludźmi.

RA

Pracowałem w Wolters Kluwer przez 4 lata i ogromnie cenię sobie ten czas. Firma inwestowała w moje szkolenia (również certyfikowane), brałem udział w ciekawych międzynarodowych projektach i przede wszystkim miałem okazję otrzymać solidną dawkę wiedzy biznesowej - anty-wzorce, które się nierzadko zdarzały, to również cenna wiedza. Nie mogę natomiast uwierzyć, czytając poprzednie komentarze, że w firmie zakamuflowało się tylu idiotów, którzy wylewają swoje żale na forum. Jeśli wasze opinie są pochodną waszego stosunku do firmy, po co tam siedzicie?

RA
@Na pewno nie polecam 07.09.2017 23:51

Napisz jeszcze trzeci raz to samo, frustrato z wąsem. Napisałem, że to był dobry czas z mojego punktu widzenia, podobnie każda opinia na tym forum jest subiektywna. Odszedłem, bo firma od jakiegoś czasu pikuje w dół, a zarząd w celu utrzymania iluzji przed korporacją potrafi tylko ciąć koszty i markować zmiany, które do niczego nie prowadzą. Warto mieć czasem jaja i odejść, a nie miotać pociski i wypłakiwać swoje żale na forum, a potem wrócić do biura i bać się podnieść głowę zza biurka.

Na pewno nie polecam
@RA 02.03.2018 11:19

Myśleć nad odpowiedzią pół roku i pisać, że masz jaja.... chachacha ...chyba przepiórcze... Tak firma ci zaszkodziła, że ci się kurczy i na dole i w górze pod sufitem. Sam płaczesz i narzekasz a zabraniasz tego innym, w dodatku spudłowałeś, nie mam wąsów. Ja piszę jak było aby przestrzec innych przed stratą swojego czasu bo to nie będzie dla nich dobry czas.

Antoni

Nic tutaj już się nie zmieni.Typowe potwierdzenie przysłowia ,że ryba psuje się od głowy.Tej ryby nie strawiłby już nawet kot Jarosława Kaczyńskiego. To wieloletnie zaległości w zarządzaniu ,strategii,braku obserwacji zmian na rynku,i pielęgnowaniu jednego z grzechów głównych-pychy. Jak pokazuje współczesna historia,nawet rząd "Dobrej Zmiany" należy modyfikować,bo wszystko się po czasie wyciera jak majtki w kroku.I nawet uśmiechy ,poklepywania po plecach,faktu tego nie zmienią .Czas na zmiany

przetestowany
@Antoni 10.01.2018 08:36

Wasiak musi odejść-tyle w temacie...ile można psuć i psuć..

E

bleeeeeeeeeeeeeeeee !!!!!!!!!!

Paweł

Jesteście pewni, że nie można coś pozytywnego napisać o firmie? Wszyscy mają lepsze i gorsze czasy .

Antoni
@Paweł 11.01.2018 16:14

Wskaż człowieku lepsze.Nie brnij

Moja odpowiedź
@Paweł 11.01.2018 16:14

Tak , mam coś pozytywnego na temat WK, ...nie muszę już tam chodzić. :)

Nie polecam

Pracowalam w wk kilka lat w marketingu. Zwolnili mnie razem z kilkudziesiecioma w sumie osobami. Ok oszczedzaja ale klucz jakim byly wybierane osoby jest żenujący. Nie liczyło sie zaangażowanie oceny roczne czy kompetencje tylko komu podlegalas, z kim sie lubilas i nie lubilas i komu wlazilas w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Kazdy potencjalnie jest zagrozony. Panuje atmosfera strachu i niepewności. Odradzam.

Były WK
@Nie polecam 07.09.2017 22:35

Potwierdzam.

bez nika

Ktoś trafnie zauważył, że w tej firmie dobrze to już było. Mam też wrażenie, że ta sytuacja dotyczy wszystkich działów, bez wyjątku. Nie polecam pracy tu.

Rozsądny

Chciałem jakiś czas temu aplikować do tej firmy.Pomyślałem ,ze w dobie powszechnej informatyzacji taka firma to właściwie przyszłość w tym segmencie rynku.Jestem jednak niestety pragmatykiem i podszedłem do tego w sposób bardzo selektywny.Zarówno opinie w sieci jak i rozmowy z pracownikami sprowadziły mnie na ziemię błyskawicznie.Warunki pracy,wymagania , pieniądze nie są kompatybilne z zakresem obowiązków ,którymi obarczony jest pracownik.Tym bardziej ,ze od jakiegoś czasu rynek pracy w Polsce jest rynkiem pracownika a nie niewolnika.Umowa o pracę nie jest bowiem bonusem a czymś oczywistym a poziom zaangażowania jest wprost proporcjonalny do wynagrodzenia pracownika. A tutaj jest bardzo słabo.Byt bowiem określa świadomość jak mawiał pewien Karol M.Tego nie jest w stanie zmienić nic ani nikt.Można się poświęcić przez jakiś czas ale tylko do momentu pierwszych objawów anoreksji.Nie podjąłem tej rękawicy ,nie wiem czy z powodu strachu czy też zdrowego rozsądku.

skrzywdzona księgowa

Przepracowałam w tej firmie wiele lat.Byłam z nią na dobre i na złe.Pracowałam ciężko i wydajnie .No i co?Dostałam jakiś czas temu kopniaka w tyłek z dnia na dzień tak soczystego ,że jakbym nie siedziała za biurkiem to doleciałabym do Sochaczewa.Czytając te wszystkie wpisy muszę z perspektywy czasu stwierdzić ,że zdecydowana ich większość ma sens i charakteryzuje się dużym obiektywizmem.Atmosfera w pracy u schyłku mojej "kariery" była podobna do najbardziej mrożących scen z filmów Stehena Kinga.Obawy,wszechobecny strach przed redukcją a co ściśle się z tym wiąże ,wazeliniarstwo na skalę rzadko spotykaną.Ludzie w takich chwilach stają się bardzo nieprzewidywalni.Dlatego tez ta firma stała się nieprzewidywalna a co za ty idzie idąca w nieznanym kierunku.Mam kontakt z koleżankami z zespołu ,które wręcz tryskają szczęściem ,niektóre chyba mi trochę zazdroszczą .Nazwałabym to życie po życiu. Nie przejmujcie się ,po tej stronie lustra nie musi być wcale gorzej. Wręcz przeciwnie może się okazać ,że to inny spokojny, lepszy świat.Moi drodzy może należy ten krok zrobić szybciej zanim ktoś zrobi go za Was.Bo po co dawać satysfakcję ludziom ,którzy na nią nie zasługują.W końcu zostaną sami jak palec w.......duuużym smutnym biurze.

Zosia
@skrzywdzona księgowa 24.11.2017 14:33

Już teraz wiesz dlaczego skończyła się współpraca, wyprowadziłaś wszystko na prostą, wypracowałaś linie działania, nauczyłaś dobrej roboty więc twoja rola się skończyła, na to miejsce można było wprowadzić prenumeratorów ze zboru Smutnego.

Wesoły

Przebudźcie się! – czasopismo wydawane przez jehowych a Smutny to jakiś nawiedzony, bredzący jehowy. Wiedziałem że tam jehowych jest full i tylko oni maja tam racje bytu.

Smutny

Czytam te wszystkie okrutne wpisy i zastanawiam się kto to wszystko tutaj umieszcza .Te wszystkie potworne opinie,pełne kłamstw i oszczerstw,niesprawdzonych informacji ,mocno kolidujące nie tylko z moralnością ,etyką ale ze zwykłą ludzką uczciwością ,której uczą nas nasze mamy od najmłodszych lat. Klasyk by powiedział "to nie ludzie to wilki". Przecież jesteście wszyscy wielką ludzką rodziną ,która powinna się kochać ,szanować i wspierać .Nie są ważne pieniądze one szczęścia nie dają , nie jest ważna satysfakcja z pracy bo i po co nam ona. Pracujcie dla określonej grupy mozolnie z nabrzmiałymi z wysiłku żyłami na skroniach bo człowiek żyje dla celu a nie dla siebie .Nie bądźmy egoistami pieniądz to największe zło na Ziemi destrukcyjne, prowadzące do wynaturzeń i popełniania głupstw. Idąc dzisiaj ulicą zobaczyłem dwóch Panów ,którzy oferowali czasopisma o wyjątkowej nazwie "Przebudźcie się ".Może każdy sfrustrowany i smutny człowiek wylewający swoje żale tutaj , powinien właśnie któregoś dnia przebudzić się i po prostu.....zmienić pracę .A wtedy znów wstanie słońce, da wiele energii a poprzedni czas okaże się koszmarem ,który nigdy nie wróci. Bo niebywałe szczęście ma tylko ten kto robi to co chce i lubi robić .Innej definicji niebywałego szczęścia po prostu nie ma.

Taka jedna

Jestem jedną z osób zredukowanych od początku roku. Pracowalam w marketingu. W firmie pracowało sie dobrze przez wiele lat. Dopiero w polowie zeszlego roku zaczelo sie psuć. Ciągłe zmiany strategii firmy inicjowane przez jedną z najważniejszych osób w firmie - członkinie zarządu, która trzęsie cała firmą, kocha zmiany ale nie za bardzo radzi sobie z ich planowaniem i wdrażaniem. Jedna zmiana nie zdażyła okrzepnąć kiedy byla wymyślana i na gwałt wprowadzana kolejna. Każda wiązała się ze zwolnieniami pracowników - specjalistów i kierowników. Chaos chaos i jeszcze raz chaos. Zwalniali ludzi a potem się orientowali, że nie ma kto się zająć tym czym zajmowali się zwalniani - po prostu nie ma komu przekazać ich obowiazków. Zdarzało się że ludzie na okresach wypowiedzenia byli totalnie zajeżdzani żeby tylko pozamykac jak najwiecej spraw. Jedna zła decyzja goniła inną złą decyzję. Teraz z tego co wiem to już tam sami dyrektorzy zostali i nie ma kto pracować operacyjnie za bardzo. Ja serdecznie odradzam. To jak się traktuje w wk wieloletnich oddanych pracowników, jak się zarządza zmianami, jaka jest ich komunikacja nadaje się na książkę "czego robić się nie powinno". Zwolnienia dotkneły zarówno marketing jak i redakcję jak i sprzedaż. A to że tutaj kilku totalnych frustratów telemarketerów jak byli pracownicy Elki i inni robi sobie auto psychoterapie jest słabe i zaciemnia obraz tej firmy. Jeśli chcecie pracować w cc to zrozumcie na jaką pracę aplikujecie - to że bedzie nad Wami ktoś stał z batem i wymagał wyniku to normalne. I jeśli tego nie chcecie to poszukajcie innej pracy zamiast tutaj robić sobie bloga ;) Pozdrawiam,

Były pracownik Elki
@Taka jedna 06.11.2017 23:14

@Taka jedna najpierw trzeba dorosnąć a potem brać się za wymianę komentarzy w forach poświęconych pracodawcom ;)

Piotr
@Były pracownik Elki 19.11.2017 00:34

hehehehe, no z Twoich ust to brzmi wręcz przekomicznie - napisz nam jeszcze z kim przybiłeś piątkę na koniec, bo już nie pamiętam. Nie będę z Tobą dyskutować bo jesteś zwyczajnym trollem, albo - i wtedy serio mi jest przykro - nie masz nikogo w realu z kim możesz się podzielić tymi swoimi przeżyciami. Poczytaj chłopaku te swoje wypowiedzi w stylu "No A na koniec dzisiejszej wizyty na forum, kolejna garstka ciekawostek nt. tego, jak się pracowało z panem N. w jednym teamie" i potem opisy jak to jakiś kolo ze zła karteczką do Luxmedu poszedł i inne nic nie znaczące bzdury a może zrozumiesz o co chodzi @Takie jednej i mi. Pozdro.

Maż pracownicy nie z call center

firma ma wiele działów w których dużo się dzieje. Ludzie są zwalniani co miesiąc z różnych działów. Nie ma reguły na kogo wypadnie. Z większością się rozstają po koleżeńsku jako redukcje stanowisk, a to duży plus (odprawa wynikająca z prawa, jakiś dodatek, miło, bez wyciągania brudów). Są i przypadki rozstań na chama, różnie. Ja bym teraz tam się nie zatrudnił po tym co mi opowiada żona co tam się dzieje - psychoza, co miesiac przed końcem cała firma się żegna w żartach ze sobą bo nic nie wiadomo. Takie przerzucanie się komentarzami kilku sfrustrowanych telemarketerów tylko zaciemnia obraz. I jakbym ja miał wyciągać wnioski to jedyne co osiągniecie to efekt że w call center jest źle a w reszcie firmy super skoro nie ma komentarz albo jest ich w porównaniu bardzo mało. Na każdym forum handlowcy i telemarketerzy marudzą jak im źle - zmieńcie robotę. Nie firmę bo to nic nie da - i tak będzie słabo.

Dyśka
@Zosia 11.10.2017 21:22

Witam. Ile w w dziale sprzedaży zarabia się na początku? Jaka jest podstawa a jaka premia,prowizja? Proszę o szczerą odpowiedz bo zamierzam zmienić pracę i nie chciałabym wpaść "z deszczu pod rynnę" Z góry dziękuję za odpowiedz;)

Edytor
@Dyśka 16.11.2017 11:32

Nie wchodź pod tą rynnę .Nie zmoczy Cię deszcz tylko gówno

ZREDUKOWANY

KATASTROFA / OBSZAR KLĘSKI . TYLKO DZWONIĆ NA 112

Obserwator

Typowa coraz szybciej topniejąca góra lodowa.Bez sterowności, poruszająca się jeszcze rozpędem.Muzyka być może jeszcze nie przestała grać jednak jej rytm niewątpliwie mocno zwolnił.Tak w tej firmie dobrze to już było,i wszyscy od sprzątaczki po prezesa doskonale to wiedzą.Brak wizji,brak jakiejkolwiek strategi,samouwielbienie zarządu to złożyło się na ten spektakularny "sukces".No i oczywiście pieniądze.Nawet koń aby szybko pobiec musi dostać co jakiś czas kostkę cukru.Na samym owsie średnio chętny jest do wielkich wyczynów.No i konkurencja .Coraz lepsza konkurencja z pomysłem ,wizją i ceną.Jednym słowem poczuli krew,a to dobrze nie wróży. Rada: czas zacząć liczyć złotówki a nie WK Dukaty,bo żle może się to skończyć .

Terri

czy ktoś z osób starających się o pracę wyjaśnił kwestie 6000 zł w ofercie pracy. Jak zareagowali i jak się tłumaczyli w tej oferty. czy wyjaśnili ile miesięcy musisz pracować , żeby te 6000zł otrzymać ???? po prostu czy ktoś już sprawdził ten blef ???/

Pracownik

Jeśli niektórzy uważają, że w firmie jest tak bardzo źle to lepszym rozwiązaniem jest zmiana miejsca pracy?

Kady
@Pracownik 16.10.2017 22:34

A może lepszym rozwiązaniem byłaby zmiana kierownika z marnego na ztakiego z prawdziwego zdarzenia.

Marianna

"Czy ja nie jestem lepsza niż cała reszta pań, cały babski wyż"

Weronika

@Julia nie do końca wiem, co masz na myśli - wytłumaczysz? @Tiger czy na takich zasadach, jak opisujesz zatrudnia się w Wolters Kluwer Polska wiele osób? Taka postawa na pewno nie pomaga w budowaniu zgranego teamu. Czy masz pewność, ze warunki zatrudnienia nie są z czasem lepsze?

Tess

Lena, na rozmowie powiedz, że chcesz 6000zł brutto, bo tak było w ogłoszeniu o pracę. I pamiętaj bądź twarda w negocjacjach, nie popuszczaj nawet złotówki ! Daj znać co ci na to powiedzą.

Lena

Czy może mi ktoś podpowiedzieć kilka informacji o pracy w call center? Jak przebiega rekrutacja, czy do podstawy macie jakieś dodatki typu socjal lub cos innego? Trochę zastanawia mnie atmosfera o czym piszecie? Info od pracowników daje drugą stronę wizerunku firmy

Tiger
@Lena 02.10.2017 11:42

Do pracy możesz przyjść ale traktuj ja lajtowo. Zwalniają dopiero po 3 miesiącach, wiec masz 3 miesiące na znalezienie lepszej roboty, a tą nie musisz sie przejmować. Jeżeli ze zrozumieniem czytałaś posty to już wiesz w tym wiadrze siedzi Elka z synalkiem i wygryzają tych co wpadną do tego wiadra z przyjemnością. Dlatego traktuj tu robote jako tymczasową

Weronika

@byly pracownik Elki, @Psycholog nie zapominajcie, jaki jest główny cel tego wątku. Przerzucanie się argumentami trochę powoduje sytuacje, w której potencjalny pracownik nie znajdzie nic "dla siebie", co mogłoby pomoc w podejmowaniu decyzji zawodowych.

Były pracownik Elki :)
@Weronika 19.09.2017 08:21

@Weroniko, opisałem postać byłego współpracownika z tego względu, by pokazać jakich ludzi Elka potrafi przyjąć do swojego teamu. Tyle w temacie :)

Julia
@Weronika 19.09.2017 08:21

Dlatego twoje posty nic tu nie wnoszą. Odrobiłaś lekcje?

Emma

Ktoś usunął nieprzychylne opinie? Wcześniej było ich około 30 więcej...?

Feliks

Jesteście pewni, że Wolters Kluwer nie zasługuje na coś pozytywnego. Mogę się zgodzić, że coś nie idzie tak jak powinno ale nie jest też tak , że wszystko jest źle. Czyżby ktoś was nakręcił na pisanie tych negatywów?

Psycholog
@Były pracownik Elki :) 16.09.2017 15:36

Wypisał się koleś z mocno trzymającą go psychozą. Wystarczy, że od kilku miesięcy zafundowałeś wszystkim telenowele w odcinkach o tym jak mój imiennik był zły, co mówił i co zrobił; masz zamiar tak opisywać przez kolejnych kilka lat? Opisz jak tamten mrugał, jeżeli masz ciągle uporczywą potrzebę pisania o nim. Nadbudowałeś sobie treść , że tamten wyleciał przez ciebie z pracy, ale masz zaburzone postrzeganie, więc nie rozumiesz co czytasz. Pani z twojego nicka , która wykotłowała cię z hukiem z pracy, zafundowała sobie klasyczne ćwiczenie na budowanie autorytetu wśród pracowników, opisane przez ciebie w jednym z ostatnich odcinków telenoweli, to z zawiązanymi oczyma, które ona niby genialnie rozwiązała „ w minutę osiem”. To ćwiczenie właśnie ma ten jedyny cel, oczywiście firma szkoleniowa podaje kierownikowi przed szkoleniem co ma zrobić , żeby wypaść na lidera, którym absolutnie nie jest. Typowa manipulacja głupkami. Piszę o tym z litości abyś więcej nie jarał się wspomnieniem :jak ona to zrobiła??? Fajtłapa połknął haczyk z przynętą i opisał pełen zachwytu. Dla mnie takie niby szkolenie na lans jednostki to marnowanie czasu sprzedawców i firmowych pieniędzy, lepiej zmienić jednostkę. Ale jakby zmienili to co byś zrobił z nickiem ? lepiej go zmień bo brzmi jak „jej były pies na 2 łapkach”, czyli żałośnie.

Były pracownik Elki :)
@Psycholog 17.09.2017 21:02

;D

Były pracownik Elki :)

A na koniec dzisiejszej wizyty na forum, kolejna garstka ciekawostek nt. tego, jak się pracowało z panem N. w jednym teamie. Jeśli kogoś nie interesują takie informacje, to niech zamknie oczka :) Zacznijmy od początku - po udanej rozmowie z Elą zostałem zaproszony na szkolenie, na którym poznałem N. i resztę osób z grupy, którą szkoliła Marta. W trakcie szkolenia pojawiła się Elka, która dała nam skierowania na badania lekarskie, koniecznie przed podpisaniem umowy o pracę. Pierwszy zonk pana N. - przyszedł do LuxMedu ze złą karteczką, która jego zdaniem "była skierowaniem na badania" ;) Wykłócał się na recepcji z bogu ducha winną recepcjonistką (która miała na niego totalnie wywalone), obwiniając ją za swoje gapiostwo. Siedział na du-pie i czekał na kontakt od pani z IMMOQEE, która miała mu jakoś pomóc w tej sprawie i patrzył na mnie, jak krążyłem z jednego gabinetu do drugiego, robiąc swoje badania. Gdy wychodziłem do domu on nadal czekał na odzew w swojej sprawie :D Akcja numer dwa - podpisanie umowy. Nie w siedzibie woltersa (Śródmieście), tylko u pośrednika na Mokotowie. Dojechałem na miejsce, podpisuję papiery i mam gadkę szmatkę z panią pracującą pod tamtym adresem. Powiedziała mi, że pan N. był umówiony wcześniej ode mnie, ale się nie zjawił, bo "on myślał", że chodziło o ulicę Chodkiewicza nie na Mokotowie, lecz w Markach :] Akcja nr. 3 - szkolenie praktyczne w dziale szkoleń (ten w którym dziewczyny tłumaczą Klientom, jak poruszać się po systemie). Przeprowadzała je z nami ta sama dziewczyna. Gdy przyszła moja kolej usłyszałem, że znoszę to lepiej niż poprzedni koleś. Gdy zapytałem, co miała na myśli, powiedziała, że owszem, popełniam błędy, ale reaguję na nie w normalny sposób, a nie podryguję co chwilę "KU*WA!!!". Kolejną wpadką było przeklinanie, wcale nie używane na tle nerwowym, tylko po to, by zaleźć za skórę osobom pracującym obok. Jak wytłumaczyć się klientowi na słuchawce, który słyszy, że kolega z boksu obok klnie jak szewc, bo klient go olał albo okazało się, że księgowa zgodziła się na zakup produktu lecz wcześniej nie spytała swojego przełożonego o zdanie w tym temacie? :) Gdy rzucał mięsem nawet wtedy, gdy ludzie wychodzili do domów, Elka wkroczyła do akcji. Zjechała go przy samym teamie i użyła słusznego argumentu, że koleś wyrażał się niestosownie do otaczającego go towarzystwa (99% teamu stanowiły kobiety) i zapowiedziała, że zrobi mu "swear jar" i będzie go naliczać za każde przekleństwo. Trzeba było wtedy widzieć jego przerażoną minę ;] To, jak się zachowywał na okresie wypowiedzenia (które odbywaliśmy w siedzibie firmy IMMOQEE) już opisałem, poza jedną informacją. Spóźnił się pierwszego dnia, bo znowu pojechał do Marek ;D Jednak wisienką na torcie było jego zachowanie w dniu, w którym odbył rozmowę kwalifikacyjną z osobą z IMMOQEE. Gdy pod koniec dnia zaproponował, że zostanie nieco dłużej, na uprzejme pytanie przełożonej, niby dlaczego miałby to robić, odpowiedział zaczepnym tonem "bo mam taki kaprys!!!" Dzień później kierowniczka miała mini przyjęcie urodzinowe, na której N. popłynął kawałami, które znalazł w czeluściach internetów. Siedział z telefonem w łapie i przy obcych ludziach cytował teksty, które bawiły tylko jego. Na początku ludzie mieli bekę, która skończyła się tak szybko, jak towarzystwo zorientowało się, że N. próbował być "zabawny". Jeden z kawałów był tak chamskim sucharem, że dosłownie zamknął nim imprezę :D Na drugi dzień dowiedział się z podsłuchanej rozmowy, że proces rekrutacji do IMMOQEE jest dwu etapowy. Korzystając z faktu, że siedzieliśmy przy jednym wielkim biurku z osobą, która go rekrutowała, zapytał kiedy on zostanie zaproszony na drugą rozmowę. Gdy usłyszał odpowiedź "nie będziemy się więcej kontaktować" zamknął pysk. I tyle w temacie :)

Były pracownik Elki:)

Na początku szkolenia przekazano nam złotą myśl "wychodź poza schematy, by osiągnąć efekty". Cenna rada dla sprzedawców. Później, mieliśmy zajęcia z tzw. typów osobowości. Klasycznie - osoby dominujące, przywódcze, urodzeni liderzy itd., to typ "czerwony", osoby z umiarkowanym podejściem do pracowników i obowiązków to typ "żółty" itd., itd.,. Po wstępnym zapoznaniu się z materiałami dowiedzieliśmy się, w jaki sposób należy ocenić "typ klienta" by później dopasować do niego swój styl, co skończy się zrealizowaną sprzedażą. Wiecie, chodziło o to, by klienta nieśmiałego onieśmielić, agresywnemu ulec itp. Wszystko fajnie wyglądało na slajdach, ale gdy doszło do praktyki (ćwiczenia w parach, która ćwiczyła rozmowę danego typu klienta i sprzedawcy, na oczach całej grupy) to wszystko rozbiło się o rzeczywistość. Kolejni sprzedawcy nie kończyli zadania, trzymając się zasad wyniesionych ze szkolenia. Mnie trafił się kolega, który nie posiadał się z radości z faktu, iż będzie klientem "czerwonym". Pocieszał mnie, że nie będzie mi robił wstydu przy ludziach, ale żebym nie liczył na taryfę ulgową :D Sęk w tym, że kolega nie wiedział, że miałem doświadczenie sprzedażowe jeszcze przed woltersem, w którym poznałem aż za dobrze, co oznacza "czerwony styl". Gdy nadeszła nasza kolej, przez pierwsze kilkanaście sekund trzymałem się wyznaczonego scenariusza rozmowy (zadanie było na czas), a gdy widziałem, że to nie zda egzaminu, przeszedłem do kontrataku. Dopasowałem styl swoich tekstów do poziomu klienta i gdy ten pytał mnie np. "długo mi jeszcze będzie pan tak opowiadał o tych swoich produktach?" odpowiadałem "jeśli ciągle będzie mi pan przerywać - to tak". Efekt? Jako jedyny z całej grupy, w przeciągu paru minut zrobiłem sprzedaż. Spociłem się z emocji, kolega będący ze mną w parze spojrzał na mnie na zasadzie "stary, co się właściwie stało?" (podczas odgrywania scenki pary siedziały plecami do siebie, by nie widzieć się wzajemnie, zupełnie jak w pracy na słuchawce :D:D:D) a grupa podjarała się widowiskiem. Szkoleniowiec był niezadowolony, chociaż okazał to w kulturalny sposób. Pogratulował mi wyniku i od razu dodał, że nie osiągnąłem go zalecanym z góry sposobem. Nie byłbym sobą, gdybym wtedy nie przypomniał Pawłowi, że na samym początku mówił nam, że mieliśmy wychodzić poza schematy, jeśli liczymy na efekty ;]

Szkoleniowiec

Ktoś napisał , że firma inwestowała w jego szkolenia (również certyfikowane). To dotyczy wyłącznie kierownictwa, w których inwestuje się niewspółmiernie. W robotnika w tej firmie nikt nie inwestuje zakładając rotacje, więc po co inwestować jak i tak się go zwolni. Nowy ma kilka dni szkolenia, potem do pracy ma go niby wprowadzać kierownik, który nie wie jak to się robi dlatego deleguje zadania na innych robotników. Ci muszą robić swoje czyli wynik i jeszcze zająć się nowym. I szluz. Dalsze rzadkie szkolenia w systemie on-line odbywają się w długiej wąskiej sali. Na boczną ścianę rzucany jest mały obraz z rzutnika, ludzie siedzą w kilku rzędach i patrzą na ścianę pod kątem 45 st. lub mniejszym , czyli niewiele co widzą. Przyniesione przez sv na ostatnią chwilę głośniki najczęściej nie działają i zawsze można usłyszeć to samo zdziwienie ooooŁ! nie działają. Coś można usłyszeć dopiero po 15 minutach , niesłyszany początek szkolenia przepada bo powrót do początku byłby stratą czasu. Szkolenie przerywane jest przed końcem ponieważ dalsze słuchanie jest też stratą czasu. Najważniejsze , że kier odfajkuje sobie: robotniki miały szkolenie. I szluz. Za to kier ma często szkolenia, które trwają cały dzień dzień. Czego ich tam uczą ? pewnie jak wywierać presję na robotnikach i wzbudzać w nich strach. Oczywiście czy kier jest tego dnia na sali czy nie, jest bez znaczenia, bo czy jest czy nie ma, to tak jakby ich nie było.

Były pracownik Elki:)
@Szkoleniowiec 08.09.2017 22:55

Jeśli chodzi o szkolenia to pamiętam dwu dniowy kurs, na którym Aga błysnęła tak, że nie mogła bardziej. Mieliśmy zadanie, które miało usprawnić pracę w grupie - każdy z nas dostał plastikowy element o wymyślnych kształtach i w różnych kolorach. Zadanie polegało na tym, że wszystkie elementy były pogrupowane tak, że dany kolor i kształt miały po trzy sztuki. Jedna z grup miała tylko dwa i właśnie tę grupę należało ustalić. Powiecie, proste jak diabli, ale jest haczyk. Robiliśmy to z opaskami na oczach :) Jak poszło z realizacją zadania? Grupa, w której była Ela poradziła sobie z tym błyskawicznie. Po prostu szefowa strzeliła batem (bo niezaliczone zadanie na oczach szkoleniowca to jak ujma na honorze każdego kierownika! ;]) i zarządziła, by każdy po kolei opisał element oraz podał jego kolor (tę informację mieliśmy przekazaną przez pana, który prowadził szkolenie). W minutę osiem zadanie zostało zaliczone. Oczywiście wszyscy fajnie się przy tym bawili, nieprawdaż? A w drugiej grupie (pod kierownictwem Agi i Pawła) zrobił się dosłowny kocioł. Każdy się darł, pytał milion razy o swój kolor, starał się znaleźć osobę "do pary" która miałaby przedmiot w takim samym kształcie co ona, ale kulminacyjnym momentem była chwila, w której Aga chwyciła za długopis i wydarła się, że "ona to wszystko będzie notować!!!". Zaczęła bazgrać po ciemku kto ma jaki przedmiot i w jakim kolorze, a gdy zdążyła zapomnieć, co zdążyła już zapisać, elokwentnie spytała szkoleniowca, czy będzie mogła to przeczytać? Wszyscy pokładaliśmy się ze śmiechu, gdy uzyskała negatywną odpowiedź.

Weronika

@R2 ja tylko namawiam do rozmawiania na tematy główne - te, dla których forum jest założone. A jak wiemy, są to właśnie warunki zatrudnienia, pracy i opinie o pracodawcy.

Pracujacy

Pracuję w Wolters Kluwer i jak czytam te wypociny na forum to jestem wściekły. Ludzie myślcie co wy robicie?

jabadooo
@Pracujacy 05.09.2017 10:53

Uściślijmy, gdzie pracujesz? Bo można być w marketingu, w sprzedaży i w innych oddziałach firmy?

Mega
@Pracujacy 05.09.2017 10:53

Tak, piszemy o tym jak tu jest z punktu widzenia osób pracujących bezpośrednio w sprzedaży. A wypociny to codziennie prezentują kierownicy.

Weronika

@Marcin, sprawy osobiste pracowników Wolters Kluwer Polska Sp z o.o. nie powinny być na forum poruszane. Bardziej innych interesuje aktualny socjal jaki firma oferuje, nie poparte faktami spekulacje natomiast naprawdę nie powinny być tematem dyskusji.

R2
@Weronika 29.08.2017 13:56

Jeżeli masz silną potrzebę bycia prowadzącym, moderatorem, to załóż sobie bloga np. Kuchnia regionalna i tam będziesz mogła określić wątki np. naleśniki, stampott, rookworst, zupa grochowa. Licencja poetycka.

Mega
@Weronika 29.08.2017 13:56

Ściągnięcie do firmy pracownika byłego podwładnego z poprzedniej firmy przez kierownika nie jest sprawą prywatną. Mylisz pojęcia.

Marcin

Ściągnięty przez EB "przyjaciel" był również jej podwładnym w poprzedniej firmie.

Szukającypracy

Szukam pracy i nie znalazłem nic dla siebie. Poczytałem natomiast opinie na tym wątku i jestem zniesmaczony. W miejsce rozsądnych i merytorycznych opinii o Wolters Kluwer Polska piszecie jakieś bzdury. Po co to robić? Jak ktoś nowy może ocenić firmę?

Kopernik

Która sekcja jest lepsza Archeo, czy Genetix?

Robo

Moim zdaniem :nie. Uzasadnię: każdy chce brać kasę i ci co ją wyrabiają na dole i ci co rządzą. Dla wszystkich nie wystarczy. Więc zgarniają ją ci co rządzą, a jak ktoś zostanie już kier to zaczyna wywierać represje metodami, które zostały opisane i tak tutaj się dzieje. Represja ma dać efekt, że robotnik musi całkowicie oduczyć sie dopominania o swoje. Dopominasz się to dostaniesz plan naprawczy i do kogo pójdziesz na skargę ??? Awansów praktycznie nie ma.

TerazJa
@Robo 22.08.2017 00:58

W uzupełnieniu wpisu w temacie możliwości awansu. W WK istnieje oficjalna zasada „poleć przyjaciela” polega na tym, że można polecić znajomego z poza firmy. Zgłaszający dostaje za to niezłe pieniądze prawie pensje. W ten sposób kierownicy mogą ściągnąć do firmy swoich ludzi i nie nazywa się to nepotyzmem. EB ściągnęła syna czyniąc go sv i nim zarządza ;) oraz „przyjaciela” czyniąc go też swoim podwładnym, dlatego z pracy wyfruneła sv, która musiała mu zrobić miejsce. Szansa awansu pracownika jest nikła.

Weronika

@robo dlaczego więc firma jest aż tak rożnie odbierana przez jej pracowników? Czy twoim zdaniem w Wolters Kluwer Polska istnieje szansa na awans i poprawę swoich warunków zatrudnienia?

R2
@Weronika 21.08.2017 06:50

Jeśli chcesz być autentyczna i zabierasz głos w imieniu WK, zależy Ci na autentycznych opiniach, to może podpisz się z imienia i nazwiska. Ktoś może uznać, że to Elżbieta, "Nie w przemocy" pod innym nickiem "Wielki Brat" albo "Wielka Siostra". Dlatego WK jest odbierane różnie, czasem podobnie. Konsultanci jeśli dzwonią z WK, to przedstawiają się.

TerazJa
@R2 23.08.2017 08:50

Jeżeli od innych wymagasz podpisywania się z imienia i nazwiska to czemu ukrywasz się pod pseudonimem R2 ? w czym masz problem. Tak zachowuje się w WK kierownictwo wymusza od innych a samo nic nie wymaga od siebie.

Olek

Szukam opinii o firmie ponieważ chcę aplikować ale to co tu piszecie to nawet nie wiem jak nazwać. Żenujący poziom, jeśli wy uważacie się za kogoś lepszego to powodzenia.

ocochodzi
@Olek 19.08.2017 14:14

kto tutaj niby czuje się lepszy?

Gromek

Słyszałem , że Wolters Kluwer to fajna firma i dobrze sie tu zarabia.

Robo
@Gromek 15.08.2017 21:38

Tak jak już było napisane jest bardzo fajna dla dyr, kier, sv. dla szeregowych w szczególności z cc jest to firma fujowa.

kreska nad ź

Boże broń by Ela była dyrektorem jakiegokolwiek działu w WK :D Jest szefem zespołu CC.

Weronika

Rzeczywiście żadna umowa nie chroni przed zwolnieniem @byłypracownikelki:) i pracodawca ma prawo do jej rozwiązania z jakiegoś powodu. Odnoście prowizji czy była ona adekwatna do wykonywanej pracy?

Kandelabr

W każdej firmie liczy się przede wszystkim praca. Czy to mała firma czy duża korporacja to jak ktoś robi olewkę wcześniej lub później będzie miał kłopot. Wolters jest spoko firmą tylko trzeba lubić pracę na słuchawce.

Obserwtor

Jak obserwuje ludzi w pracy jestem przekonana, że firma szanuje tylko dyrektorków, kierowników i sv dając im wypasione etaty a bardziej niż gdzie indziej nie szanuje szeregowych pracowników głównie oferując im śmieciówki.

Słuchawka
@nickowynick 02.08.2017 13:21

W robo liczy się wszystko a tym bardziej dla słuchawek, umowa o pracę jest podstawą, chyba , że ktoś nie ma rozumu albo jest tak zastraszony, że się o nią nie dopomina. Kwestia wypalenia jest kwestią osobniczą. Jak sie nienawidzi tej roboty to nastąpi to szybko.

Były pracownik Elki :)
@Słuchawka 02.08.2017 22:15

Ja miałem umowę o pracę w tym zespole a nie uchroniło mnie to przed zwolnieniem :) Oczywiście, żaden rodzaj umowy przed tym nie chroni, chciałem tylko przekazać, że posiadanie takiej umowy w zespole Elki wcale nie oznacza, że "oho, jestem ważny dla firmy, mam robotę na lata!". Podejrzewam, że nowym kandydatom już na starcie proponują umowę o pracę z regularnie wypłacaną pensją + prowizja, bo układ zatrudniania na zleceniu/o dzieło, gdzie wypłacane były tylko prowizje już dawno się przejadł na rynku pracy.

Giermek

Odnoszę wrażenie jak obserwuję ludzi w pracy, że niestety nie wszyscy nadają się do tej firmy. Po co tak męczyć siebie i firmę jak można w każdej chwili odejść. A dla mnie to dobra firma i super ludzie.

Gladiator

Forma przepływu informacji pomiędzy Centralą, a strukturą handlowców w terenie jest bardzo prymitywna. Polowanie na czarownice, straszenie zwolnieniami czy też zmiana załączników wynagrodzenia (współpraca w oparciu o działalność gospodarczą) powoduje, że można więcej zarobić nawet w Biedronce na kasie. Oferowane produkty są drogie i konkurencja to wykorzystuje kosztem handlowców (utrudniony sposób realizacji celów sprzedażowych).

Zapamiętaj

Ogólne informacje do nowych , aby potem miesiącami nie musieli leczyć traum jak będziecie już, po... Jesteście po to by zmotywować zespół. Motywacja następuje po waszym zwolnieniu : ooo znowu kogoś nowego zwolnili ! , i nie ma znaczenia, że pracowałeś sumiennie, ponieważ prędzej czy później nastąpi wasz odlot . Pilnujcie dotrzymania warunków wypłaty pierwszej prowizji. Mocno zdziwicie się z kiepskiego wprowadzenia do pracy w zakresie systemu crm w jakim macie pracować oraz małej przydatności waszych superwisiorów. I jeszcze... będzie was atakował w niewybredny sposób ciołek firmowy, poznacie go po tym , że gada sam do siebie i śmieje się z tego co pepla. Bo nie przepada za nowymi.

Ty sobie zapamiętaj
@Zapamiętaj 25.07.2017 23:01

Tak się składa, że w lutym dołączył kolejny chłopak do zespołu Pawła, pracuje do dzisiaj a jego też nikt nie prowadził za rączkę. Niektórzy radzą sobie w tym zawodzie inni nie. Życie

Zapamietaj
@Ty sobie zapamiętaj 26.07.2017 16:03

O tym miejscu chcę całkowicie zapomnieć i traktować je tylko jako zły sen, ale wypisał się superwisior.

Grysik

Pracuję w firmie Wolters Kluwer i jestem z tego faktu bardzo zadowolony. Może komuś się coś nie podobać ale jeszcze nie spotkałem idealne firmy. Ludzi którzy pracują bardzo sumiennie nie mają zupełnie problemów w firmie, przeciwnie zawsze są doceniani.

Masters

Po lekturze opinii mam wrażenie, że są one pisane przez kilka zawiedzionych i złych z niemocy osób. Może powinni zdać sobie sprawę , że ta firma nie jest dla nich? Pogodzić się z tym faktem i szukać innego miejsca pracy? Wolters to nowoczesna i dobra firma!

Niki
@Masters 16.07.2017 11:32

Można być mocno zawiedzionym, jeżeli w firmie nic nie można zmienić na lepsze , rozpanoszył się beton, który być może nazywa to nowoczesnością, a ja nazwę bezkarnością. Zarządzanie strachem i planami naprawczymi dla niepokornych to metody nowoczesne być może w głębokiej Azjii. Jeżeli EB ściąga się synalka po szkole zawodowej do zespołu jej podległego i mianuje go sv to dla tych 2 osób będzie to nowoczesna i dobra firma. Każdy chciałby ściągnąć do pracy rodzinkę i cieszyć sie z ziomkami z własnej MOCY!

McIntosz też master
@Masters 16.07.2017 11:32

Może i nowoczesna. Ale ty jesteś nowoczesna jak Leonid Breżniew.

dawo a może nie tak dawno temu

Zdarzyło mi się pracować zarówno za "panowania" Eli jak i wcześniej gdy działem zarządzała Asia, różnica w kierowaniu kolosalna ale tak to już jest, że jak nie ma się siły argumentów to używa się argumentu siły. Wcześniej nawet jak człowiek zbierał zjebki od Asi to wiadomo za co i przy okazji zawsze trochę dobrych rad też się znalazło, a na pomoc można było liczyć praktycznie zawsze. Wiadomo było, że chodzi o zbudowanie zgranego, profesjonalnego zespołu. Ela działa w ten sposób bo widzi, że przynosi to, oczywiście tylko według niej, rezultaty, a to, że metody rodem z korpokoszmarów to trudno innych nie zna i nie potrafi stosować. Będzie tak działać bo kto się jej postawi, któryś z supervisorów, jak sami nie do końca potrafili by sobie poradzić na miejscu konsultanta, kilka razy zdarzyło mi się być świadkiem jak sv poproszony o rozmowę z klientem albo znajdował milion wymówek albo jak już nie miał wyjścia to rozmowa przebiegała tragicznie i gdzie tu profesjonalizm, który chyba ma polegać nie tylko na wklepywaniu cyferek do exela i wymyślaniu durnych konkursów ale przede wszystkim na pokazaniu praktycznych aspektów pracy, bo super, że koledzy i koleżanki zawsze służą pomocą ale to powinna być rola przełożonych. I co, pójdą poskarżą się do RW, przecież zanim przemierzyli by korytarz to zawał serca ze strachu murowany. A dopóki kasa się zgadza to góra się w to nie miesza. Jak dla mnie sama firma ok ale nie z tym "zestawem" zarządzających działem.

Marcin

Współczuję ci że musisz się żalić i opowiadać historie swojego życia na łamach for. Mnie zwyczajnie szkoda na to czasu. Skończyłem.

Pracownik

Człowieku jesteś żenujący, forum pracodawcy nie jest miejscem na własną psychoterapię ( zmień lekarza) ani na wyciąganie spraw kolegów i cytowaniem raz za razem co Marcin powiedział i jak cie krzywdził. Zaśmiecasz forum własnymi żalami. Już nie dziwię się , że się ciebie pozbyli. Opisz warunki pracy (jeżeli cały czas chcesz to robić) , możliwość rozwoju, jeżeli coś ci ta praca dała. Jeżeli wszyscy byli dobrzy to dlaczego z ciebie zrezygnowali już po 3 miesiącach ???? Przecież to nie Marcin cię zwolnił ;)

Były pracownik Elki :)
@Pracownik 19.07.2017 00:03

Nie frustruj się tak :) Relacje między pracownikami są równie istotne co warunki wykonywania pracy. To bardzo ważne by wiedzieć, na kogo można trafić w zespole, w którym spędza się osiem godzin dziennie. Jeśli chodzi o warunki pracy to zostały one opisane już wcześniej przez innych użytkowników - wystarczy czytać ze zrozumieniem :) Gdybyś opanował tę sztukę to wiedziałbyś, że sam planowałem szybko zakończyć moją przygodę z WK, więc decyzja Elki nie była dla mnie żadnym zaskoczeniem.

Marcin

"Kolega" "Były pracownik Elki" się wypowiedział. Dawno się tak nie uśmiałem. Jestem drugim Marcinem, który został przyjęty do pracy wiec grudniu 2016 i opuścił WK w okolicach marca 2017. Generalnie to nie musiałem iść do pracy w wk ponieważ pracuję w innej branży tyle że w niestandardowych godzinach a miałem przez te prawie 4 miesiące czas na etat Pani EB jest antykierownikiem. Żaden szef w życiu nie powinien się tak nigdy zachowywać w stosunku do swoich pracowników, a już na pewno nie w tak "poważnej" podobno firmie. Odniosłem wrażenie że wszyscy koordynatorzy/supervisorzy działu wznowień byli zatrudnieni PO ZNAJOMOŚCI. Cała trójka była totalnie nieprzydatna w mojej krótkiej pracy. Smutne, ale prawdziwe. Co do "kolegi" który wypowiadał się tu o mnie - "Były pracownik Elki" - nie mnie to oceniać, ale ja bym go nie zatrudnił. Nie nadajesz się, choć nie mówię że dlatego wyleciałeś. Na koniec smutna konkluzja - czas spędzony w wk uważam za absolutnie stracony.

Rada
@Były pracownik Elki :) 15.07.2017 14:35

Pisząc na forum nigdy nie powołuj się na „argumenty” Przemo-pajaca, którego zachowanie znacznie odbiega od normy. Nabijał się również z ciebie i ma gminną zasadę niewprowadzajta nowych jeszcze starych zwolniom. Nie miał prawa startować do kolegi. Dociskać śruby patafian może tylko w swoim ciągniku nie na open space.

Były pracownik Elki :)
@Rada 16.07.2017 11:28

Przemek jest zwolennikiem niewprowadzania nowych pracowników? Ciekawa teoria. Zwłaszcza gdy zestawię ją ze swoim doświadczeniem, które polegało na tym, że Przemo zawsze mi pomagał, nieważne czy zgłosiłem się do niego z błahostką czy z bardziej złożoną kwestią :) A to, że wsiadł na Marcina N. było spowodowane kwestią, że przez niego musiał zmienić swoje ulubione miejsce na sali - N. był tak irytujący, że wyprowadził z równowagi swoją sąsiadkę, która była uosobieniem spokoju. Gdy raz spytałem go po pracy, czy on wnerwia ją swoim gapiostwem, czy robi to tylko dla beki, roześmiał się i stwierdził, że tak, robię to dla beki. Gdy prosiłem go o to, by na przerwach obiadowych zachował swoje przemyślenia dla siebie (o tym, kogo on by wywalił z pracy a kogo w niej zostawił, wygłoszone na głos) bo zwraca tym uwagę nie tylko na siebie, ale i na mnie, to wielce się zdziwił i powiedział "ale przecież to ja mówię?" Łącząc te elementy w całość nie dziwię się, że Przemo spuścił demony ze smyczy i przejechał się po N. I zrobił to w ostrym stylu, gdzie tekst "to jak to było z tymi twoimi awansami że we wszystkich firmach byłeś kierownikiem? Byłeś sam w zespole, że nie mieli kogo innego awansować, czy co?" był najłagodniejszy. A to że toczył ze mnie bekę za moimi plecami, who cares :)?

Opinia

Wolters Kluwer nie jest firmą dla osób źle znoszących pracę w stresie. To firma nowoczesna i nie każdy się tu odnajdzie ale to nie znaczy, że jest zła. Przeciwnie , praca jest fajna ale jak w wielu przypadkach dla odpowiednich osób i tego n ikt nie zmieni.

Hari Pota!
@Opinia 13.07.2017 09:55

A kim jest ta "odpowiednia osoba"? Czy jest nią człowiek godzący się na śmieciówkę, kradzież prowizji i na pracę, którą może stracić z dnia na dzień? Czy takich osób poszukujecie :)?

Uwaga
@Opinia 13.07.2017 09:55

Napisał to kier. , który nie czytał ze zrozumieniem opinii powyżej, a jedyne o co jej chodzi to kasa co miesiąc na własne konto, a nie marka WK w oczach pracowników. sama nabija się z marki i oszukuje wszystkich i w górę i w dół (nawet sama się tym chwali). Nowoczesna firma to taka , która zatrudnia menagerów z górnej półki a nie słabo wykształconych wieczorową porą oszustów i chamków, z ostatniej półki. Nikt z opiniujących nie pisze o stresie w pracy ale o beznadziei, ponieważ wkład pracy jest nijak odzwierciedlony w wypłacie. Praca w WK nie powinna przypominać gry "w 3 karty", gdzie zawsze zostaniesz wyrolowany, czyli z niczym, bez obiecanej kasy i bez pracy.

Zostaw opinię o Wolters Kluwer Polska Sp z o.o. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Wolters Kluwer Polska Sp z o.o.