SHH Sp. z o.o.

Wrocław

Opinie o SHH Sp. z o.o.

Nie-były

Nie ma co kopać byłych pracowników za ich opinie. Tym bardziej że w porównaniu z tym co na tej tym portalu można znaleźć są jednak napisane z zachowaniem poziomu. Są bardzo gorzkie, ale niedotrzymywanie terminów wynagrodzeń to poważna sprawa. Zarząd też mógł lepiej rozegrać kryzys, ale mógł też dużo gorzej (wiem, bo widziałem). Nie zgadzam się z tak bardzo krytyczną oceną (dlatego nie jestem były), ale każdy ma prawo do swojego zdania. Ale wypraszam sobie sugerowanie mi braku wiary w siebie ;)

R2-D2

Po tym Byłym Orle to nawet cień w firmie nie został, a jedynie cysterna żółci. Wiele poważnych spółek przechodzi kryzysy i skutki "dobrej zmiany", niezależnie od jakości zarządzania. To prawda, że było źle, ale teraz jesteśmy z powrotem na właściwym torze i jedziemy. Jest jednak skrajną złośliwością kopanie własnej, wieloletniej przeszłości zawodowej i potencjalnie przyszłości znajomych, którzy nadal tu pracują i myślą perspektywicznie. Ale to kwestia charakteru... Jeżeli komuś jest dobrze, to rzadko się tym chwali na forum. Więc najlepiej dowiedzieć się faktów u źródła, od osób, które od wielu lat współtworzą firmę, i wtedy wyrobić sobie własny pogląd. Polecam!

Były

Zarząd uważa, że zarządza, a nie potrafi zarządzać. Kierownicy uważają, że kierują, a nie potrafią kierować; kompletnie brak im kompetencji kierowania ludźmi i projektami. Pracownicy kompletnie są pozbawieni wiary w siebie i tylko dlatego tam jeszcze pracują. Nie wierzą w siebie, bo kierownicy (przepraszam, derektorzy) nie dbali o ich rozwój. W efekcie pozostała jeszcze kadra jest w tym momencie pozbawiona podstawowych kompetencji do wykonywania zadań zleconych przez górę, a działania są podejmowane ad hoc, bo trzeba. Zarząd nie przedstawia żadnego sensownego planu wyjścia z trudnej sytuacji jaką jest wielomiesięczny brak płynności. Pracownicy jak tylko znajdą sensowną pracę od razu odchodzą, zmuszając Zarząd do podpisywania wypowiedzenia umów o pracę za porozumieniem stron, bo przez brak płynności wypłaty bywają spóźnione nawet o kilka miesięcy. Zarząd stosuje metodę uników i ma poważne braki komunikacyjne, przez co atmosfera w firmie tylko się pogarsza. Nikt z pracowników już im nie wierzy. Stan infrastruktury, budynek, IT i wiele innych jest wręcz katastrofalny. Wiele można by o tej firmie pisać, o tym jak nie powinno się jej prowadzić, a raczej jak firma mogła tyle lat przeżyć bez prowadzenia, ale wyszłaby z tego ogromna książka. Wystarczy napisać, że trzeba się trzymać z daleka dla własnego dobra.

Orła cień
@Były 27.05.2017 19:33

Smutne to ale prawdziwe. Przez wiele lat obserwowaliśmy jak marnuje się potencjał tej firmy, jak nie wykorzystuje się szans rynkowych, możliwości ludzi, ich pasji i zaangażowania. Patrzyliśmy jak przychodzili nowi ludzie, pełni chęci, skuszeni wizją pracy w niszowej ale bardzo ciekawej branży, po czym po dwóch latach, roku, kilku miesiącach odchodzili zniesmaczeni stylem pracy, zarządzaniem, z niezapłaconymi pensjami. Fatalna komunikacja, brak jakichkolwiek ścieżek rozwoju, zacofanie technologiczne, szkolenia od wielkiego dzwonu, chaos organizacyjny. Podejmowanie błędnych, nieprzemyślanych decyzji na poziomie kierownictwa, brak opieki i kontroli nad nowymi pracownikami, kuriozalne przekazywanie ogromu odpowiedzialności na nowych pracowników (młodemu pracownikowi z dwuletnim stażem pracy, bez żadnego doświadczenia w branży, przekazano opiekę nad strategicznym projektem, co doprowadziło do katastrofalnego zachwiania procesu produkcji).... Tak można by wymieniać bez końca. Zgadza się - zarząd nie ma pomysłu na prowadzenie tej firmy. Nie wie czym i w jakim zakresie firma miałaby się zająć. Ludzie, którzy tu jeszcze pracują robią to z zasiedzenia i z braku innej pracy. Czy zarząd zdaje sobie z tego sprawę? Czy świadom jest tego jak wydajny jest taki pracownik w takiej sytuacji? Czy ma świadomość, że każda (prawie każda) z tych osób tylko szuka możliwości, by się stąd wyrwać? I że piękne słowa o czekającej firmę świetlanej przyszłości, powtarzane od LAT, już na nikogo nie działają? Ta firma miała kiedyś przed sobą świetną przyszłość. Kilka, ładnych lat temu. Przewinęły się przez nią osoby, które miały pasję i wierzyły, że może stać się ona prawdziwym liderem w swojej branży na rynku polskim. Ale firma zaprzepaściła swoją szansę przez brak męskich, racjonalnych biznesowo decyzji, nie zatrudnieniu odpowiednich osób, nie zdyscyplinowaniu (zwolnieniu?) niektórych już zatrudnionych, pokierowaniu lub choćby daniu możliwości rozwoju pozostałym. Pozwoliła odejść pracownikom, którzy byli filarami tej firmy. Jeśli właściwe decyzje nie zostaną podjęte w najbliższym czasie (w co chyba już nikt nie wierzy), to przed tą firmą nie ma przyszłości.

Firma jest od wielu miesięcy niewypłacalna i zalega pracownikom z pensjami za wiele miesięcy. Nie polecam.

aaa

rzeczywiście można to zauwazyć na przykładzie SHH @ kolod. Widziałem , że jakiegoś inżyniera oprogramowania szukali ale przed może dwu laty. Także szmat czasu

Dymacz

Firma moloch, można powiedzieć masówka, praca zmianowa, przełożeni niekompetentni, nie naadją się na zarządznia, bez odpowiedniego doświadczenia. Najważniejsze jest "wyrobienie normy". Popularnie wśród pracowników określana jako "(usunięte przez moderatora)" - zrób swoje i spadaj, a jak zrobisz więcej to może Ci łaskawie zapłacimy. Praca może i dobra, ale dla ludzi po studiach bez ambicji

terra wita

Firma nieuczciwa. Szefowie nie wywiązują się ze swoich zobowiązań. Brak płynności finansowej zarówno w stosunku do dostawców jak i pracowników.

Zostaw opinię o SHH Sp. z o.o. - Wrocław

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie SHH Sp. z o.o.