Opinie o Ericsson Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Ericsson Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Ericsson Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ericsson Sp. z o.o. w Warszawa

Na jakie wynagrodzenie można liczyć, pracując na stanowisku: Programista C++ w firmie Ericsson Sp. z o.o.?

juniorDev
@Tati

Seniority to nakład pracy w skrócie, teoretycznie im wyżej tym więcej obowiązków, a praktycznie każdy może sie domyślić... O kasie trzeba gadać, bo to ważne dla dobra pracowników

Junior pewnie niewiele, ale jako zwykły dewelopet to ok 7500 brutto

Tylko czy te zarobki obowiązują na umowie o pracę? Czy na B2B? Są do tego poza tym jakies dodatki?

KpBlack
@Ewa

Z tego co wiem to zatrudniają tylko na umowę o pracę

Julia Nowy wpis

serio 8k? za jaką konkretnie pracę? i skoro junior ma 8 zgarniać, to ten dew, o którym pisał jak ostatecznie zarobkowo wyjdzie? mniej od juniora to raczej mało możliwe?

juniorDev Nowy wpis

Jak mid robi za 7500 to bym sie zastanowił co mu w życiu nie wyszło. Junior to stawki 7-10k brutto i to jest standard u konkurencji też

Tati Nowy wpis
@juniorDev

pytanie także jaką pracę ten mid w firmie wykonywa? przybliżycie warunki i samą specyfikę wykonywanych zadań? porównujecie kasę ze sobą a co z nakładem obowiązków i wykonywanych zadań?

juniorDev Nowy wpis
@Tati

Nie polecam.

Doceniam fakt, że zechciałeś poświęcić trochę czasu i wypowiedzieć się na forum, ale taki lakoniczny wpis nic nam nie mówi o pracodawcy, jakim jest Ericsson. Dlatego namawiam Cię do tego, żebyś zdecydował się na kolejny wpis, w którym dokładnie wyjaśnisz nam swoje stanowisko w tej sprawie. Możemy na Ciebie liczyć? Przy okazji mógłbyś jeszcze dodać, czy poszukują tam aktualnie nowych pracowników, bo nigdzie nie znalazłam informacji o ewentualnej rekrutacji.

@Karolina

Ericsson ma ciągłe problemy finansowe, więc jeśli chodzi o rekrutacje, to raczej niewielkie. Zwalniać, nie zwalniają, bo ludzie sami rezygnują. No i im wyżej na stołku, tym mniej robisz... i stąd kłopoty finansowe.

Julia

a rozwiniesz tę myśl? czym powinni konkretnie się zajmować, że kłopoty finansowe powstają? sądziłam, że raczej cała firma w tym siedzi, bo to od pracy wszystkich zależy?

Arek
@Julia

a gdzie ty pracujesz, że zadajesz takie inteligentne pytania?

Jak wygląda ścieżka awansu w Ericsson Sp. z o.o.?

Gornik

"Giewont" Jakiesz inne pytanie?

Najszybsza, to zwolnienie się i zatrudnienie ponownie. Czyli jak nie wynegocjujesz na początku, to później jest problem

Robert

Szwedzi z dużym zdziwieniem stwierdzili ostatnio, że mnóstwo ludzi się zwalnia. Taka świetna firma (ich zdaniem) a ludzie odchodzą? Okazuje się, iż miesięczne kilkanaście osób składa wymówienia. Miesiąc w miesiąc. Cóż to się stało? Jeśli Szwedzi dłużej będą się zastanawiać to sami tu zostaną i mogą zamknąć biznes w Polsce. Podpowiem Szwedom, co należy zrobić. Chciwość nie popłaca i jeśli nie podniosą pensji przynajmniej o 50% to niech spadają. I niech się spieszą.

W tym problem
@Robert

Niestety pełna racja, już teraz robi się po prostu przykro jak się dostaje oferty na 50% większej stawce i to dosłownie są oferty z ulicy, wpadające same. Podwyżki muszą być właśnie na takim poziomie, bo konkurencja już dawno odskoczyła stawkami, a na tych stawkach oferowanych pracownikom Ericssona w Polsce to już nie idzie znaleźć żadnych nowych pracowników, którzy mają przydatne umiejętności, a bardziej doświadczeni będą się zwalniać, bo nikt nie będzie czekał w nieskończoność, aż im łaskawie się wyrówna pensje do poziomu na jakim jest rynek. Szkoda, że Ericsson z jednej strony próbuje się promować jako taki fajny, równościowy, a potem się okazuje, że płacą jak przeciętna firma, a nie jak lider 5G na rynku telekomunikacyjnym. Czas zacząć inwestować w jakość, a nie tylko wszystko jak najtaniej, bo szkoda firmy z taką atmosferą i potencjałem, by jej pracownicy wiecznie się czuli niedoceniani.

Paulina
@W tym problem

To jak konkretnie te zarobki teraz wyglądają?? Jakie są widełki płacowe?

Doswiadczony
@Paulina

Ericsson na stażu płaci minimalną krajową, a potem trochę więcej.

@Doswiadczony

Trochę więcej czyli ile? Wiesz może? Ile trwa staż?

Doswiadczony
@Monika

Staż trwa 3 miesiące, ale nie warto w ogóle zawracać sobie głowy Ericssonem. Szkoda nawet tych 3 miesięcy - wokoło jest dużo lepiej.

@Doswiadczony

To słabo a po stażu ile się dostaje, bo dalej nie widzę takiej odpowiedzi.

Tadeusz
@Monika

Nie musisz widzieć. Nikt nie ma obowiązku odpowiadać bo ty tak chcesz. Zamelduj swojemu kierownikowi z Ericssona, że nie nadajesz się do polemiki. To przekracza twój poziom intelektualny.

@Tadeusz

Nie przyszło Ci do głowy że ona chciała iść na staż i dlatego się tak dopytywała?

Maciek
@Tadeusz

Właśnie tak wygląda "atmosfera" w tej firmie XD

Maja
@Maciek

Nie zrozumiałam, jak wygląda? Że kiedy koleżanka czy kolega o coś normalnie zapyta, to zostaje zrugana i potraktowana jak wtyczka góry? Tak wnioskuję z reakcji Tadeusza na pytanie Moniki.

@Monika

Nie rozumiem komentarzy odnośnie słabej płacy, po stażu dostałem podwyżkę wynoszącą 2x ówczesnej pensji przez co zarabiam o wiele lepiej aniżeli koledzy w innych firmach na tym samym stanowisku *-*

Bogdan

Hmm, może podasz konkretne liczby w takim razie? :) To chyba nie jest tajemnica?

@Bogdan

Jasne, 6k netto po 3msc dostałem.

A w którym dziale pracujesz?

@Nowy

Programista w dziale R&D

Nie ma takiego działu.

@A

No to najwidoczniej mnie oszukali na umowie xD

A

A jaka to jest organizacja w ramach Ericssona?

@A

Ale co myślisz pisząc "organizacja"? Organizacja pracy, godziny pracy? Czy coś innego?

@Ewa

Pracujesz w Ericssonie i nie rozumiesz pytania? Dziwne. Ericsson, jak każda duża firma, jest podzielona na działy. Dział nazywają "organization unit". Kiedy pytałem o dział, w którym pracujesz to właśnie chodziło mi o "organization unit". Napisałeś, że na umowie masz dział R&D. Jeśli tak masz to zostałeś (usunięte przez administratora) Taki dział nie istnieje. To w jakiej jednosce organizacyjnej Ericssona pracujesz?

Po 5-ciu latach masz 5k na rękę

Firma Ericsson Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Customer Project Manager (CPM). Czy brałeś w niej udział? Możesz opowiedzieć innym o tym, jak było. Czy przebieg rozmowy odpowiadał Twoim potrzebom? Podziel się swoją opinią z innymi.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.

Ericsson to Biedronka dla programistów.

@Andrzej

dość ciekawe określenie... Ale co przez to masz na myśli, bo chyba to miała być krytyka tylko z jakiego powodu i w jakim kontekście?

@Julia

(usunięte przez administratora)praca za (usunięte przez administratora)pieniądze czyli Biedronka.

Czy Ericsson Sp. z o.o. ma ściśle ustalone godziny pracy?

Worker

Zazwyczaj jest to 8-9 do 16-17, ale to raczej kwestia synchronizacji spotkań z zespołem, nie spotkałem się, żeby jakiś manager nie zezwolił na wcześniejsze zaczynanie lub wyskoczenie "na godzinkę coś załatwić" czy ogólnie wyjście do lekarza/po dziecko i dokończenie pracy wieczorem

Zofia
@Worker

nie wiesz może czy dział It pracuje zdalnie teraz ?

Paula
@Zofia

A jakie to ma znaczenie?

@Paula

Może była zainteresowana zatrudnieniem i tylko tak by jej to odpowiadało? Ostatecznie jakie warunki zatrudnienia mają na IT aktualnie?

Wszedłem z czystej ciekawości, zainteresowany profilem firmy, która złożyła mi ofertę pracy. Zaglądam i "co ja pacze". Patatajnia? Toksyczna firma? Menedżerowie, którzy starają się zniszczyć pracownika? Nie wiem, jak jest w Łodzi, ale w Krakowie byłem już w paru projektach pod niejednym menedżerem i mogę co nieco napisać. 1. Toksyczna firma? Co to znaczy? Że zatruwa życie? Ta firma jest jedną z najlepiej ocenianych przez pracowników pod względem balansu życie prywatne - praca. Atmosfera jest znakomita; zawsze spotykałem się z przyjaznym nastawieniem zarówno ze strony kierownictwa, jak i kolegów (z zespołu i z innych zespołów). 2. Patatajstwo - jasne. Jak jesteś nierobem, trafisz do zespołu nierobów i będziesz robił "małpią" robotę - powtarzalną, nudną i nierozwojową. Ale nawet z takiego dołka zawsze masz szansę wyjść. Wystarczy chcieć i pracować, a nie przeglądać fejsa ze słuchawkami na uszach. 3. Menedżerowie, którzy tłamszą ludzi - no to jest bajka nie z tej ziemi. Każdy menedżer odpowiada za swoich pracowników i wyniki ich pracy. Atakowanie pracownika w jakikolwiek sposób raczej nie wpłynie dobrze na jego rezultaty, prawda? Więc po co miałby to robić? Toż to strzał w kolano, obniżenie morale swoich zespołów i same kłopoty: albo trzeba będzie rekrutować nowych ludzi i wdrażać ich, albo wymienić cały zespół. Banalne kłamstwo i nawet nieprzemyślane. Już niejednokrotnie zastanawiałem się nad zmianą firmy, przejściem do konkurencji lub zmianą profilu z telecom IT na coś innego. Jednak znakomita atmosfera, dobre warunki socjalne oraz naprawdę rozwojowa praca zatrzymały mnie do tej pory. Menedżerowie mają dużą autonomię w nadawaniu podwyżek i awansów i chociaż wszystko musi być klepnięte, to administracja działa bardzo sprawnie. Nie z wszystkimi aspektami szwedzkiej kultury się zgadzam, ale z ich kulturą pracy - całkowicie. Jeśli nie ma się problemu z wdrożeniem w tryby pracy korporacji i człowiek jest pracowity - można pracować w E///, mieć z tego dobry pieniądz, rozwój osobisty i satysfakcję.

TED
@Marcin

Jestem pracownikiem Ericssona i jest super.

Artur
@TED

Fajnie, że znalazła się osoba, która obecnie pracuje w firmie Ericsson. Mógłbyś coś więcej napisać o tym miejscu pracy? Jak oceniasz pracę w tej firmie? Jeżeli możesz, to podziel się z nami tym, jak obecnie wyglądają warunki zatrudnienia, które firma oferuje zatrudnionym pracownikom. Wyraź - proszę - swoje zdanie bardziej szczegółowo.

@Marcin

Manager odpowiada za wyniki pracy? To juz pokazuje ciezki (usunięte przez administratora) feudaliizm. Pracownik odpowiada za wyniki pracy, nikt inny, manager ma mu pomoc albo (usunięte przez administratora) na budowe (usunięte przez administratora) gonic Nie polecam i odradzam takich roasczeniowych millenialsow

Mariusz
@Marcin

Jesteś aktywny w tym wątku, dlatego może wiesz, czy firma poszukuje aktualnie nowych pracowników? W internecie niestety nic nie znalazłem.

@Marcin

Ja pracuję w Łodzi i nie mogę złego słowa powiedzieć, pełna kultura, ludzie pomocni, nikt nie patrzy ile godzin pracujesz czy na ile przerw idziesz, są dni, że na serio ciężko popracować bo albo jakaś kawa i ciasto albo wspólne wyjście. Firma ma swój produkt zatem zazwyczaj jest ciekawie. Najmniej ciekawe rzeczy są wyrzucane jako outsourcing. Jeżeli chcesz możesz się dużo nauczyć

sz
@Marcin

bzdura najlepszy pracownik nie osiągnie żadnych efektów w firmie, która jest źle zarządzana

@Marcin

Ani dobry pieniądz, ani satysfakcja, ani rozwój.

@Ola

Jakoś nie chce mi się w to wierzyć, jak taka wielka firma może sobie na takie coś pozwolić?

@Julia

Ericsson to nie jest wielka firma. Przeciwnie - małość, to słowo najlepiej opisuje Ericssona. Nisko opłacana praca, która nie wymaga dużych umiejętności. Ericsson tak właśnie nas postrzega - tanich pracowników o niezaawansowanych umiejętnościach. Takich potrzebuje. Support w Malezji, serwis oprogramowania w Indiach i Polsce. Tak się przedstawia "wielkość" Ericssona. Szwedzi mają taką prymitywną mentalność. To jest kwestia faktów, a nie wiary.

@Ola

To w takim razie na jakie stawki można tam liczyć jeśli ma się doświadczenie w branzy?

@Ewa

Liczyć można na niskie zarobki. Ktoś napisał "dziadowska praca za dziadowskie pieniądze". A jak ktoś się chce dowiedzieć, ile zarobi w Ericssonie na pożądanym stanowisku to niech poszuka, ile płacą w innych firmach i podzieli tę kwotę na pół. To będzie jego pensja w Ericssonie.

@Ola

Dość dosadne to założenie z tą połową wynagrodzenia w porównaniu do innych. Ale jakby nie patrzeć skoro oferują niskie zarobki dla marnych ludzi to to się przypadkiem nie wyrównuje i Ci ludzie nie powinni być szczęśliwi? Po prostu ci ambitni i doświadczeni powinni firmę ominąć i tak naprawdę wszystko będzie w porządku. Jakie macie o tym zdanie ?

Seba

Wszyscy się zwalniają. Zwalniają się nie tylko programiści, także kierownicy liniowi, kierownicy projektów oraz pełniący funkcję OPO. Zwalniają się gremialnie. Szwedzi nie mogą załapać o co chodzi i teraz nie wiedzą, jak związać koniec z końcem. Zespoły się rozsypują. Ericsson w Polsce to tani serwis, żadnej technologii, żadnego ambitnego projektu.

Jakie są warunki zatrudnienia w Ericsson Sp. z o.o.?

Olla

Warunki są dobre :) Umowa o pracę, praca zdalna teraz - długoterminowo raczej hybrydowa.

Olla

Tak

ArXX

Generalnie najgorsze korporacja w jakij pracowalem. A procowalem juz w kilku. Nie ma jakichkolwiek ensownych szkolen. Co najwyzej koledzy dziela sie wiedza podczas godzinnej sesji. Podejscie do pracownika jest takie - rob i nie zawracaj gitary, a jak ci sie nie podoba to spadaj. Managerowie lubia miec swiaty spokoj i ni biora na siebie zadnej odpowiedzialnosci za rozwoj pracownika. Generalnie dramat. Korpo w stylu, albo utoniesz albo sie jakos utrzymasz kosztem stracenia nerwow itp.

Kayak
@ArXX

Zgadzam sie.

elo
@ArXX

potwierdzam w 100% Jeden z moich LM na pytanie o szkolenia z produktu najpierw zrobił minę jakbym mówił do niego w innym języku potem powiedział coś w stylu szkoda na to czasu, sam mam się uczyć produktu implementując z marszu funkcjonalność. Wiki strony - są ich tysiące i w 95% nieaktualne. Interwały 6 miesięczne na dostarczenie funkcjonalności. Potem pretensje że za dużo błędów klient wykrywa... cyrk. Ehh co tu pisać, w porównaniu do Ericpola i kilku innych firm to jest to najsłabsza firma w jakiej miałem przyjemność pracować.

PMoj jo joj
@Kayak

STANOWISKO PM czyli "Sekretarka dla Hindusow" Organizacyjnie panuje tu kultura hołubienia wyczerpująco długich spotkań i calli', które powinny być maksymalnie dwuakapitowymi mailami i które ciągną się w nieskończoność. Rzecz jasna, po spędzeniu 25+ godzin tygodniowo na takich spotkaniach zdajesz sobie sprawę, że jesteś do tyłu z pracą, której nigdy nie nadrobisz, bo nadchodzą kolejne spotkania, catch-up'y, one-to-one, call'e z klientem, call'e zespołem regionalnym, call'e z zespołem regionalnym, team meeting'i, call'e projektowe, call'e o call'ach projektach i tak ad absurdum - do wyboru, do koloru. Taka kultura firmy zresztą promuje typ pracownika-bezrefleksyjnego cyborga, od którego wymagany jest nieustanny entuzjazm w stosunku do najbardziej bezsensownych czynności.

Rekrutacja

Uczestniczyłem w rekrutacji grupowej.byla cześć ze dostaliśmy takie karty i mieliśmy je ułożyć w grupie a pozniej była cześć z testami z c++ lub Javy. Nie pamietam dokładnie było kilka tych testów. Rozdano nam testy i na pierwszej stronie - bez otwierania arkusza oczywiście było miejsce na imię i nazwisko. Po otrzymaniu arkusza z testem zacząłem wpisywać TYLKO imię i nazwisko. Pani z HR wydarła się na mnie, ze co ja robię, jak tak mogę itd. I tak w tym momencie wiedziałem ze tej pracy na 100% nie dostanę przez ta wariatkę. Jak tak mogłem, taka bezczelność z mojej strony bo zacząłem pisać imię i nazwisko ???? jeśli taka jest kultura organizacyjna w tej firmie to cieszę się ze tam nie pracuje.

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

qqq

tak na 3 miesiące, kolejna na rok, potem bezterminowa

Tymon

Dobra firma więc musi rekrutować dokładnie, żeby nie trzeba było ponownie szukać fachowca.

Imknol

Trochę za bardzo rozdmuchany proces rekrutacyjny, chociaż na początku nie sprawiał takiego wrażenia. Początek rekrutacji - super, miła rozmowa wszystko przyjemnie. Ustalenie jak najszybszego spotkania na etap techniczny. Rozmowa z Panami weryfikującymi wiedzę kandydata - bardzo profesjonalna i sympatyczna. Po rozmowie na drugi dzień telefon o pozytywnej decyzji i ustalenie jak najszybszego terminu na rozmowę z hr i managerem, bo podobno zależy im na czasie. Ten etap to już niezbyt przyjemny, typowa korponowomowa, plus jakieś oklepana pytania hrowe niczym z jakiegoś internetowego poradnika, na które ciężko odpowiedzieć. Można odnieść wrażenie, że jesteście rekrutowani na analityka, lub też osobę zarządzającą, a nie klepacza kodu. No i dałoby się to przeboleć, gdyby nie fakt, że na koniec dostajecie informację, że postarają się wam odpowiedzieć do końca miesiąca. Serio? Początek miesiąca, a kandydat ma czekać minimum trzy tygodnie na decyzje? Tym bardziej, że od pierwszego kontaktu, do ostatecznej rozmowy i tak minęły już 2 tygodnie. Chyba za dużo kandydatów w związku z koronawirusem i sobie ktoś sobie urządza festiwal...

jacob

Pracuję w E/// od 6 lat. Jak to w branży IT - dużo zależy od projektu. Większość ludzi i projektów oceniam pozytywnie, chociaż niektóre nie były łatwe i pozostały po nich pytania o strategię i zarządzanie firmą. Na pewno potrzeba zmian i takie zostały ostatnio ogłoszone, kwestia realizacji nowej wizji i zmian po drodze (i liczby pracowników i sposoby zarządzania i przyszłych projektów). Firma jest duża, więc dużo rzeczy zabiera czas, ale da się dotrzeć gdzie się chce, ale wymaga to pracy i trochę szczęścia do przypisania w projekcie.

Alicja

@ciekawy z konkurencji, rozważasz zmianę pracy i zatrudnienie w firmie Ericsson? Dlaczego akurat ta firma Cie zainteresowała? Słyszałeś jakieś pochlebne opinie, które sprawiają, że interesujesz się pracą w tym miejscu? Opowiedz, jak to wygląda.

rekrut

Nie polecam. Po samej rozmowie kwalifikacyjnej widać że to korporacja i same szczury na pokładzie.

Magdalena
@rekrut

ale szczury to Ty szanuj ;)

ciekawy z konkurencji

Ile h pracuje się w Ericssonie? 8h czy 8.5h? Przerwa jest wliczona w czas pracy?

Alicja

@Pomocnik śmieciarza, czy, aby na pewno Twoja opinia powinna znaleźć się w wątku o firmie Ericsson? Jesteś zatrudniony za pośrednictwem tej firmy, czy może Twoja wypowiedź miała być dodana w innym wątku? Z tego, co wiem to firma Ericsson nie świadczy usług pośrednictwa pracy za granicę, dlatego zdziwił mnie Twój komentarz w tym wątku. Zachęcam do odpowiedzi na moje pytania, aby rozwiać wątpliwości.

Zostaw merytoryczną opinię o Ericsson Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Ericsson Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Ericsson Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ericsson Sp. z o.o.?

Ericsson Sp. z o.o.
2.2/5 Na podstawie 62 ocen.
  • Konstruktorska 12
    02-673 Warszawa