Opinie o Ericsson Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Ericsson Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Ericsson Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ericsson Sp. z o.o. w Warszawa

damian28

Hej, mam pytanie - Customer Project Manager - dlaczego nie jest to łatwe stanowisko, z opisu wynika, że to project manager tak jak w innych firmach np IBM etc. (proszę o podanie wyróżników tych stanowisk w stosunku do zwykłego PMa), a także w kwestiach finansowych: 5 cyfr, ręka hm ?

wolny

to nie jest tak. jestem pracownikiem firmy Ericsson od 12 lat, moje doświadczenia: - jeżeli myślisz sobie o wielkiej korpo karierze - odpuść sobie - jeżeli Twoim celem jest stabilny rozwój w niezłej atmosferze - staraj się - jeżeli jesteś osobą otwartą na nowe doświadczenia, wyjazdy zagraniczne - staraj się . Mimo wszystko Ericsson to ludzie, karierowicze oraz osoby "nadmiernie" ambitne nie mają czego tutaj szukać. Fakt firma będzie musiała dokonać wielkiej reorganizacji (zgadzam się z Batkiem)- zatrudnia bardzo dużo wysokiej klasy specjalistów, których potencjał nie jest odpowiednio wykorzystywany.

Bartek

Powiedziałbym brzydko, że ericsson to firma stara jak świat. W przeszłości wiele rzeczy kształtowanych w technologii zależało od nich, teraz mam wrażenie, że nie potrafią się odnaleźć na rynku a co gorsza wykorzystać potęgę swoich pracowników do opracowania czegoś innowacyjnego. Chyba nie tylko ja mam wrażenie, że idą coraz głębiej w drugą stronę.

kamil

Powaznie w Ericssonie jest jakoś źle? Bo to naprawdę znana i dobra firma, przynajmniej ja mam takie wrazenie, a tutaj czytam komentarz, że lepiej u nich niż na bezrobociu, poważnie? To jest gigant telekomunikacyjny, to spodziewałem się bardzo dobrych warunków. Może ktoś z aktualnych pracowników napisac kilka słów, jak się teraz tu pracuje?

Firma Ericsson Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Customer Project Manager (CPM). Czy brałeś w niej udział? Możesz opowiedzieć innym o tym, jak było. Czy przebieg rozmowy odpowiadał Twoim potrzebom? Podziel się swoją opinią z innymi.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
arek

@Kamcio, a niby dlaczego sądzisz, że Ericsson nie wytrzymał konkurencji? O co tak właściwie chodzi? Przecież to firma, a wręcz korporacja, któa nadal jest na całym świecie i świadczy usługi telekomunikacyjne. Nie myl ich z rynkiem telefonicznym, telefony Sony Ericsson to co innego. Obecnie Ericsson łączy 40% abonentów komórkowych na świecie, także chyba jednak wytrzymali konkurencję...

dawid27

Myślę, że o pieniądze nie powinieneś się martwić. Co prawda zależy to od stanowiska ale jest to zagraniczna firma, z dużym kapitałem i myślę sobie że cenią pracownika i wynagrodzenie małe nie będzie. Ericsson to marka z historią. Więc co byś tam nie robił to zyskasz cenne doświadczenie na przyszłość i będziesz miał co wpisać do CV. Lepsza taka firma niż jakaś mało znana.

Poi

Właśnie w jakich godzinach pracuję się w Ericsson 8 godzin czy więcej?

Lolek

2.600 na łapę na początku. Jeżeli masz duże doświadczenie to może trochę więcej. Po okresie próbnym podwyżka o dwie - trzy stówy - czyli wyrównanie inflacyjne. Jak jest w pracy ... co tu dużo pisać ...: Call Center z elektronicznym sprawdzaniem wydajności pracy. Taka fabryka bawełny z "Ziemi Obiecanej" we współczesnym wydaniu.

A na jakie stanowisko aplikujesz Alan ?

Nordic

Porażka, zwalniają ludzi, co parę miesięcy, nie znasz dnia ani godziny, kiedy możesz załapać się na zwolnienia grupowe. Mnóstwo, pustych mebli biurowych po zwolnionych pracownikach i dużo wolnej przestrzeni na piętrach. Obowiązki zwalnianych pracowników, przejmują Ci, którzy zostają, dzięki temu, mają dwu- trzykrotnie więcej pracy (przy i tak marnej pensji). Bardzo niestabilna firma.

ania - 2009-01-20 15:28:40 wilele mozna sie tu na uczyc, praca solidna, profesjonalna i odpowiedzilana. mila atmofera. Placa ok 2,600 netto. Mozliwosc rozwoju oraz awansu. 2600 netto w Warszawie to ma byc ok ? Na mieszkanie zarcie wystarczy od pierwszego do pierwszego :)

Jezeli chcecie pracowac w Szwedzkiej firmie to proponuje jednak Ikea . Wszystko co sie dzieje to jeden wielki uklad i wieloletnie znajomosci przy gillu lub remoncie domu . Takie czary-mary :-)

anonim - 2011-02-15 13:37:49 Ja mialem ta ogromna nieprzyjemnosc pracowac w tej firmie w nowo tworzonym dziale GSDC. Wyscig szczurow z jakim sie jeszcze nie spotkalem. A pracowalem juz w kilku dobrych korporacjach. W zasadzie dotyczy to jednej wyjatkowo wrednej, zlosliwej i falszywej osoby [usunięte przez administratora]. Wiem ze jemu to chamstwo poplacalo bo zostal managerem. Bardzo nie polecam, bardzo ucierpialem na zdrowiu po tej pracy [usunięte przez administratora] chyba w czasie internetu ludziom brakuje jaj, skoro anonimowo w ten sposób opisujÄ� innych :)

Ja mialem ta ogromna nieprzyjemnosc pracowac w tej firmie w nowo tworzonym dziale GSDC. Wyscig szczurow z jakim sie jeszcze nie spotkalem. A pracowalem juz w kilku dobrych korporacjach. W zasadzie dotyczy to jednej wyjatkowo wrednej, zlosliwej i falszywej osoby [usunięte przez administratora]Wiem ze jemu to chamstwo poplacalo bo zostal managerem. Bardzo nie polecam, bardzo ucierpialem na zdrowiu po tej pracy[usunięte przez administratora]

M

Mi osobiście dobrze się pracowało w tej firmie.

www

zarzadzanie ludzmi w gsdc to chyba poligon doswiadczalny, managierami sa ludzie ktorzy z zarzadzniem wczesniej albo wogole nie mieli do czynienia albo sie do tego po prostu nie nadaja

pmo

Kierownicy w Ericssonie to porażka. Ostro jadą z ludźmi. Ale trochę fajnych osób tu jednak pracuje.

Waldi

W klasycznym IT pracują osoby z HP (outsourcing). Wyglada na to że nie jest im źle pod względem obciążenia i atmosfery. Są też stanowiska IT w tzw GSDC - tu nie potrafię ci powiedzieć jak jest z atmosferą. Ericsson od ponad roku się ogłasza że szuka inżynierów do tego działu, ale mimo to nikogo nie zatrudniają. Wszyskie CV lądują na półce. W innych działach technicznych nie jest dobrze, przeciążenie pracą, o byle co awantury[usunięte przez administratora]. Szefowie dosyć bezwzględni. W ostatnim roku były zwolnienia i pewnie to nie koniec sądząc po wynikach finansowych. Na płatne nadgodziny nie licz, powiedzą ci że jest ciężko finansowo i nie zapłacą. Co do urlopów i dni wolnych - tu jakoś idzie się dogadać.

rekrutowany

Mam pytanie jak wygląda praca na stanowisku technicznym/IT w tej firmie jako dobrej klasy inżynier, w Wawie na Jerozolimskich? Może coś więcej o atmosferze pracy.... Jak jest z urlopami, czy są problemy z wzięciem dnia wolnego od czasu do czasu ? Mobbing czy występuje ? Co masz na myśli mówiąć o pracy od rana do nocy? Jak jest z nadgodzinami ?

Waldi

Bo Ania musi tak pisać. Ale akurat do niej nie mam nic osobiście. Pracowałem w kilku firmach, miałem jako kierowników także ludzi mniej wykształconych. Ale takiego traktowania to nigdzie wcześniej nie doświadczyłem. Może ktoś opisałby sprawę buntu dziewczyn jakieś 2 lata temu a przecież Ericsson reklamuje się jako "Firma przyjazna kobietom". Dlaczego anonimowe ankiety nie są anonimowe i grozi się konsekwencjami dyscyplinarnymi. Dlaczego premiuje się osoby (sam znam kilka takich) o ewidentnych skłonnościach sadystycznych.

Zostaw merytoryczną opinię o Ericsson Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Ericsson Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Ericsson Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ericsson Sp. z o.o.?

Ericsson Sp. z o.o.
2.2/5 Na podstawie 62 ocen.
  • Konstruktorska 12
    02-673 Warszawa