2 Dodaj opinię
2 559 532 5 1

Opinie o Luxoft Poland Sp. z o.o.

ITAnalyst
Nazwa działu: IT

Quite cool company, moving forward rather quickly. Very helpful managers and in general people oriented company, great choice as first IT company.

Tak2Nie7
Vladislav Shevchenko Nowy wpis
Nazwa działu: IT

The atmosphere is good, and the team is well organized, making time run fast. I was on probation, I like my job so I got a contract and I stayed. IT is something I like. The salary is adequate for the work you do. I'm not complaining, I'm focused on work, so the money at the end of the month is right. The non-wage benefits are also ok. The decision-makers perceive a solid job and offer a quick development opportunity. Moreover, the experience gained is invaluable. I recommend it to all employees who want to develop.

Vlad Shevchenko Nowy wpis
Nazwa działu: IT

The atmosphere is good, and the team is well organized, making time run fast. I was on probation, I like my job so I got a contract and I stayed. Working on electronics is something I like. I used to work in a computer shop and I moved here because of the better pay. The salary is adequate for the work you do. I'm not complaining, I'm focused on work, so the money at the end of the month is right. The non-wage benefits are also ok. The decision-makers perceive a solid job and offer a quick development opportunity. Moreover, the experience gained is invaluable. I recommend it to all employees who want to develop.

Vlad Shevchenko Nowy wpis
Nazwa działu: Marketing

The atmosphere is good, and the team is well organized, making time run fast. I was on probation, I like the job so I got a contract and I stayed. Working on electronics is something I like. I used to work in a computer shop, and I moved here because of the better pay. The salary is adequate for the work you do. I don't complain, I don't sit at work and drink coffee, I just go out to the customer and offer different things, so the checkout at the end of the month agrees.

Johny Nowy wpis
Nazwa działu: Handlowy

Professional approach to the employee, as well as the possibility of quick promotion. Very helpful managers. Respect for different cultures and nationalities of employees. I recommend it!

Michal

Atmosfera w firmie obecnie jest bardzo dobra. Poszukiwani są aktualnie naprawdę mocni deweloperzy Java (Senior/Principal/Lead) i myślę że firma naprawdę doceni umiejętności odpowiednim wynagrodzeniem i benefitami - w tym 500 zł na prywatną opiekę medyczną co kwartał plus oczywiście pakiet Luxmed full opcja.

TakNie8
Biedronka

Jak wyglada zycie PMO? Warto czy lepiej sobie odpuscic, bo to zwykla klepanina niewymagajaca myslenia? Czy firma rzeczywiscie sprzyja rozwojowi (centrum szkoleniowe) czy to tylko obietnice rekrutera? Jak z awansami?

Tak3Nie
Paulina
@Biedronka

Cześć! Jestem TL-em w zespole PMO w Luxofcie. Mogę powiedzieć, że praca jest bardzo różnorodna, w zależności i od projektu, w którym się pracuje i od swoich preferencji. Są role typowo finansowe, są role analityczne, jest bezpośredni support projektów IT, ale też role, łatwiejsze, juniorskie, gdzie zaczyna się od przygotowywania prezentacji, robienia minutek ze spotkań - takie pozycje też są potrzebne. Sporo osób nie ma wcześniejszego doświadczenia przy zarządzaniu projektami, a sami wiecie - od czegoś trzeba zacząć :) Co do awansów - tak, jak najbardziej. W Luxofcie mamy opracowaną (oficjalną) ścieżkę kariery PMO (zresztą, nie tylko PMO, tylko każdej roli) - od Juniora po Principala. Jeśli jest się ambitnym, uczy się nowych rzeczy, zdobywa doświadczenie - droga jest otwarta (samej udało mi się awansować dwa razy w ciągu 1.5 roku). Jeśli się wahasz, to polecam spróbować, skontaktować się z rekrutacją i sprawdzić jakie role są teraz otwarte. Jeśli nie znajdziesz niczego, co by Ci odpowiadało, wróć za jakiś czas, nowe pozycje pojawiają się ciągle. Pozdrawiam!

Tak4Nie4
Paulina

Tak1Nie4
Dawna pracownica
@Biedronka

Raczej ciezko... przynajmniej tak ja ta prace pamiętam. Być może do teraz coś się zmienilo☺ koleżanki z Ukrainy co najmniej nieprzyjazne, utrudniające pracę, niekiedy zachowania zahaczajace o mobbing. Wspomniana ścieżka kariery dla PMO, która się tak teraz chwila powstała, jeśli pamięć mnie nie myli, dzięki wysiłkowi jednej z PMO i jej inicjatywie, za co nawet jej nie podziekowano... więc w końcu ona podziekowala Luxoftowi. Ja sama w końcu zrobiłam to samo. Napewno trzeba mieć grubą skórę żeby tam pracować, co czasami pomaga w późniejszych wyzwaniach... W Krakowie to głównie praca dla UBS. Warto więc zastanowić się czy może nie aplikować tam bezpośrednio, ale to tylko skromna sugestia ????powodzenia!

Tak18Nie2
ex
@Dawna pracownica

Potwierdzam kolezanki z Ukrainy niestety maja swoj "unikalny" nieprzyjazny styl ktory w innej firmie zostalyby od razu wziety pod lupe, ale tak jak juz wiele razy zostalo powiedziane mamy tu do czynienia ze wschodnim management-em. Kilka zachowan podchodzi pod mobbing a niestety tzw. "miekkie HR" nie moga nic z tym zrobia bo sami sie boja. Wiecej do powiedzenia ma wschodni dyrektor niz Dyrektor w Polsce. Szkoda ... NA plus Luxoft ma swietne benefity, bardzo przyjazne i ladnie urzadzone biura,.

Tak15Nie
soon ex
@ex

nie mogłabym się bardziej nie zgodzić. dobrze, że już wszyscy powoli odchodzą, niech zostaną sami ukraińcy i sobie siedzą w swoim towarzystwie wzajemnej adoracji. swoją drogą to jest skandal, żeby zjechała się cała Ukraina do Polski i uwskuteczniała tutaj mobbing i szykanowanie Polskich pracowników!

Tak28Nie2
Jajajajajajaj
@ex

Pracowałam tam ju jakiś czas temu ale zgadzam się w 100% z Twoja opinia. Podział na lepszych (Ukraina) i gorszych (polska) nigdzie nie jest tak wyraźny jak tam. Brak wsparcia z jakiejkolwiek strony, niejasne obowiązki, szykankwanie i „zbieranie podkładek” na pracownika. Brak dialogu, Ukraiński przełożony decyduje i nie ma możliwości dyskusji? Omówienia problemu czy jakiegokolwiek wsparcia. Mam złe wspomnienia stamtąd, a nie jest to ani pierwsza ani ostatnia międzynarodowa firma w której było mi dane pracować. Dla ludzi o grubej skórze i mocnych nerwach

Tak11Nie1
@Jajajajajajaj

W ostatnim czasie osoby wypowiadające się na tym wątku trochę "ucichły". Dobrze zatem, że zechciałaś ożywić dyskusję dotyczącą pracy w Luxoft Poland. Szkoda jedynie, iż w niezbyt pozytywnym świetle przedstawiasz nam tego pracodawcę. Kiedy dokładnie postanowiłaś stamtąd odejść? Może od czasu Twojej rezygnacji sytuacja w firmie uległa znacznej poprawie? Myślisz, że mogło tak być?

lksjdmc
@Jajajajajajaj

Firma międzynarodowa? Chyba firma jednego narodu.(usunięte przez administratora)

@lksjdmc

Skąd u Ciebie pewność, że firma Luxoft Poland awansuje swoich pracowników ze względu an narodowość a nie pracowitość i zaangażowanie w powierzane obowiązki? Czy nie uważasz, że taki zabieg byłby nie do końca korzystny dla owej firmy? Chyba każdy pracodawca stawia na rozwój swojego przedsiębiorstwa i właśnie w ten sposób dobiera pracowników do poszczególnych działów. Rozwiń proszę swoją myśl.

Tak1Nie8
BylyKorpoSzczur
@Dominika

Nie opowiadaj glupot bo kazdy kto pracowal w jakims korpo wie jak tam jest. Nic sie nie zmienia, jest stały beton. Zmiany wymagaly by nastawienia glowy, a nikt swojej zacnej pensyjki nie bedzie ryzykowal dla jakiegos szaraczka. Dodatkowo wiedzac, ze jak straci stolek to zdobycie podobnego moze byc bardzo ciezkie. Nie musisz dziekowac za wyjasnienia, pozdrawiam.

@BylyKorpoSzczur

Chciałam tylko przedstawić swój punkt wiedzenia na tę sprawę. Staram się także zrozumieć Twoje położenie. Ale jednocześnie proszę Cię, żebyś raczej niczego tu tak nie generalizował. Na pewno są takie osoby, które mają zupełnie inne zdanie o aktualnej sytuacji w Luxoft Poland niż Ty. A powiesz nam coś na temat zarobków w tym przedsiębiorstwie: są według Ciebie już wysoce zadowalające?

Stalenin
@Jajajajajajaj

Luxoft to nie firma miedzynarodowo (usunięte przez administratora)

Bartosz
@Paulina

Dziękuję za Twoją szczegółową opinię i nakreślenie ścieżki kariery. Napisz więcej o wynagrodzeniu. Za dobre wyniki można dostać premie i czy pracuje na nią cały zespół. Czy są przyznawane indywidualnie? Liczę na Twoją odpowiedź.

Dokladnie Tak
@BylyKorpoSzczur

W punkt

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 45 dni.

Bardziej angielski biznesowy czy potoczny podczas rozmowy w Luxoft Poland Sp. z o.o.?

Luxoft

I have been working for Luxoft for almost a year. Luxoft is a key player in providing valuable and trustworthy services to various clients. In Luxoft, everyone gets the opportunity to grow professionally as well as personally. You will enjoy work-life balance while working for this organization. Higher management listens to employee concerns and does the best to address it. Luxoft is one of the great organizations to work without any regret.

Tak1Nie5
Matt

Cześć. Pracował ktoś w Luxoft na stanowisku Facility Administrator? Jakie zarobki i jaki proces rekrutacji. Wiem że to może troche inna "fucha" niż tutaj poruszane no ale jednak. Z góry dziękuje

Zuzanna
@Matt

Mam szczerą nadzieję, że znajdzie się tu ktoś, kto zechce opowiedzieć o tym stanowisku - ja sama z chęcią się czegoś o nim dowiem. A masz już może jakieś wcześniejsze doświadczenia, jeśli chodzi o pracę na analogicznym stanowisku?

ITAnalyst

Tak2Nie7
Iza
@ITAnalyst

Is this your first informatic company that you're working with? Could you please write how about the wages/bonusses? I would appreciate your answer.

Hagsen
Nazwa działu: IT

Ciężko mi wymienić jakikolwiek plus tej firmy. Uciekałem stamtąd aż się kurzyło. Fatalny poziom angielskiego - jakiś główny szef szefów popełnia takie błędy, że ja bym się wstydził odezwać do klienta (im mniej wiesz, tym lepiej śpisz) Archaiczne komputery - z HDD, krzesła łamiące lędźwie i regulowane biurka na korbkę. Na biurku stawiają ci telefon żeby dzwonić. Gdzie? tego nie wiadomo. Być może nie słyszeli o Slacku ale spokojnie - jeszcze z 10 lat i będzie. Póki co każdy zespół używa czego innego i tak kończysz z 10 różnymi komunikatorami. W biurze cuchnie. Kuchnia wyposażona w herbatę Sagę i cukier w kostkach. Trzeba się odbijać nie tylko na wejściu do biura, ale też na wyjściu. Po co? - to zostawiam wam. Jak się nie odbijesz na wyjściu, to już nie wejdziesz, no bo jesteś w środku, a dwa razy wejść się przecież nie da. Zatrudniają ludzi z ulicy bez sprawdzenia ich kompetencji - nie chcę już się rozpisywać co ja tam znalazłem w kodzie ale było źle, bardzo źle. Fatalne nastawienie ruskich wobec polaków - rywalizacja o "złote kalesony" - po co współpracować, skoro można się dzielić Na start dostajesz używaną mysz i klawiaturę - nie, nikt się nie wysilił, żeby ją wyczyścić. Amen, szukajcie czego innego.

Tak32Nie4
EX Employee
@Hagsen

Niestety potwierdzam wszystko to co powyższe. W ostatnim czasie przynajmniej do mojego projektu zatrudniają już tylko swoich Rosjan/Ukraińców. Jest bardzo duża rotacja mają problem ze znalezieniem kogokolwiek. Z Polski już mało kto chce tam pracować a jak już pracuje to nieliczni wytrzymują rok. Brak jasno określonych zadań i szkoleń z systemu. Dostajesz zadanie i coś sobie rób nie do końca wiedząc jaki jest tego cel i co najgorsze nikt kogo spytasz nie wie...

Tak11Nie1
Jan
@EX Employee

Osoby narodowości ukraińskiej mogą legalnie pracować w Polsce i to nic dziwnego, że są zatrudnieniu także w Luxoft. Rozumiem, że nie ma szkoleń i to duża niedogodność, ale czy inne aspekty zatrudnienia Ci odpowiadają? Mam na myśli wynagrodzenie i rodzaj zawieranych z pracownikiem umów.

Tak1Nie1
ExPracownik

Typowy bodyshop, jesli idziesz tam swiadomie - super. Jesli liczysz na stabilnosc i wsparcie - to nie dla Ciebie. Placa na czas, jak robisz swoje to bedzie premia. Sprzedaja glownie do UBS.

Tak9Nie1
Bartosz
@ExPracownik

Piszesz, że premia zależy do wyników, a inne dodatki do wynagrodzenia? Mam na myśli pakiet socjalny lub rozwijające szkolenia. Pracodawca szuka aktualnie głównej księgowej. Ofertę rekrutacyjną znajdziecie pod linkiem https://pracodawcy.pracuj.pl/luxoft-poland-sp-z-o-o,14090. Dajcie znać jeśli będziecie aplikować.

Nie polecam

ukrainskie korpo, 9 na 10 pracowników to Ukraińcy albo Rosjanie (myślałam, ze mieszkam w Polsce), a Polacy z którymi pracowałam miałam wrażenie że wzięci z ulicy, kablowanie do przełożonego to norma tutaj. Po 6 długich miesiącach zmieniam prace, bardzo bardzo bardzo nie polecam!! Nie róbcie tego samego błędu co ja, niech nie przyciągnął Was większe pieniądze bo możecie sie strasznie przejechać. Nikt normalny tu nie wytrzyma, wszyscy ludzie którzy mają jakąkolwiek wiedzę i potrafią stworzyć relacje międzyludzkie uciekają po paru miesiącach. Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Tego się już raczej nie da naprawić, porażka

Tak38Nie1
Helueh
@Nie polecam

Pracodawca powinien spakować swoje zabawki i jechać na ukraine

Tak18Nie2
@Nie polecam

Pracując przez pół w roku w Luxoft Poland zapewne zdążyłeś dobrze poznać firmę. Czy myślałeś o tym, jak mógłbyś poprawić atmosferę między współpracownikami, żeby pracować w bardziej przyjaznym otoczeniu? Prócz niedogodności, o których piszesz, co było mocną stroną firmy i z czego byłeś zadowolony? Pracodawca prowadzi anglojęzyczną stronę https://www.facebook.com/Luxoft.Poland/ gdzie szuka osób z umiejętnością w zakresie projektowania w Java Core i które chcą zostać częścią prestiżowego projektu firmy. Prócz tego jest tam dużo informacji branżowych. Warto tam zajrzeć.

Tak2Nie6
@Nie polecam

Nie polecam - może gdybyś wywiązywała się ze swoich obowiązków to nikt nie musiałby "kablować" do przełożonego? xD Może gdybyś potrafiła "stworzyć relacje międzyludzkie" to i stworzyłabyś je z pracownikami z różnych krajów? U mnie w projekcie na 34 osoby są dwie osoby z Ukrainy, jedna z Argentyny i reszta z Polski :). Polecam Ci założyć własną firmę i zatrudniać samych wybitnych polaków ;). Może wtedy nie będziesz miała na to narzekać?

Tak4Nie9
NeverEver
@be more positive :)

Jakie bzdury. To takie podrygi śniętej ostrygi. Pracowałem tam i mogę jedynie potwierdzić że to ruski PGR.

Tak23Nie3
@NeverEver

Skoro rzekomo pracowałeś w Luxofcie, powinieneś wiedzieć, że w sumie są mega różne zespoły w każdym projekcie. Są zespoły samych polaków z Polskim managementem, są zespoły mocno mieszane, i tak są i pracownicy z Ukrainy, tak samo jak i z każdej innej części świata. Jakoś na świecie ludzie tak mogą pracować i żyć, oczywiście w Polsce - wielki problem :). Jak dla mnie to problem Twojej mentalności, a nie firmy. Zakładam, że gdzie nie będziesz pracował i będzie ktoś spoza Polski, jeszcze - o zgrozo - ktoś z Ukrainy/Rosji, to będziesz miał problem :). Powodzenia z utrzymaniem się na rynku pracy z takim sposobem myślenia i z takim poziomem tolerancji :).

Tak6Nie6

NeverEver
@:)

Pracuje w świecie. Ale takiego podejścia do pracownika jak w Luxofcie nigdzie nie spotkałem.

Tak18Nie4
@NeverEver

Co według Ciebie powinno ulec zmianie, aby atmosfera w firmie Luxoft Poland była przyjazna i motywująca do pracy zatrudnione osoby? Myślisz, że organizacja wspólnych wyjść pracowników rozwiązałaby problem? Może masz zupełnie inne pomysły, aby usprawnić ten aspekt pracy? Chętnie dowiem się, jak to wszystko widzisz.

Tak2Nie
a propos
@be more positive :)

"Polaków", a nie "polaków" twariszcz lejtnant

Tak10Nie1

@a propos

Przepraszam za pomyłkę, Marcin :).

Kolega z działu
Nazwa działu: IT

Pracowałem w Luxoft przez kilka lat i bardzo dobrze wspominam ten czas, głównie ze względu na fantastycznych ludzi, którzy w owym czasie tworzyli krakowski oraz wrocławski oddział firmy. To był wspaniały okres, firma rozwijała się niesamowicie dynamicznie, a proces budowania marki w Polsce napawał nas wszystkich dumą. Niestety w pewnym momencie coś się skończyło... Wiatr ze wschodu zawiał chyba zbyt mocno... Moje spostrzeżenia na temat rosyjskiego stylu zarządzania ludźmi i podejścia do pracowników są bardzo negatywne. Firma miała olbrzymi potencjał, aby odnieść spektakularny sukces w Polsce, niestety rosyjski styl zarządzania i podejścia do pracownika nie będzie miał w Europie racji bytu. O ile koledzy, Ukraińcy czy Rosjanie, będą w stanie to znieść (zaakceptować?), my Polacy będziemy omijać takie firmy szerokim łukiem.

Tak18Nie
@Kolega z działu

Mógłbyś bardziej szczegółowo opisać moment, w którym według Ciebie firma przestała iść w początkowo zamierzonym kierunku? Dlaczego podjęto jakieś decyzje, które sprawiły, że w Twojej ocenie firma przestała odpowiednio się rozwijać i potencjał, który miała na rynku zarówno Polskim, jak i Europejskim nie został odpowiednio wykorzystany? Chciałbym, abyś wyraził swoje zdanie na ten temat, ponieważ widzę, że masz rzetelne wiadomości z tym związane.

Wania
@Kolega z działu

Trudno sie z Toba nie zgodzic. Odchodzac po 3 latach mialem dokladnie takie same spostrzeznia. Jesli chodzi w menagement z Ukrainy to sa to z malymi wyjatkami ludzie bez zadnego doswiadczenia zwiazanego z pelniona funkcja.

kskslls
@Kolega z działu

Zgadzam się w stu procentach. Wspaniale wspominam tamten czas, ludzi, atmosferę, motywację i umiejętność podtrzymania tej motywacji (przez polski management). Niestety jakiekolwiek pozytywne działania nie miały szans w starciu ze wschodnim systemem. Od tej pory pracowałam z różnymi narodowościami. Nigdy nie jest łatwo gdy ludzie mają zdecydowanie inne mentalności, ale jednak ukraińska jest w mojej ocenie najgorsza.

misza
Nazwa działu: IT

Pewnie to pytanie bardziej do działu kadr niz do Państwa zajmujących sie odpisywaniem na komentarze: Czy to prawda ze Ukraińcy [programisci] dostają oferty wyższe od Polaków średnio o około 2/3 tys brutto? Jesli jak jest to czy nie jest to jawne robienie sobie jaj? Ps. Mam nadzieje, ze UBS szybko ogarnie to biuro we Wrocku. Ciekawe czym Lux w Krk wie wtedy zajmie

lub

Hejterzy hejterami ale fakty są takie a nie inne: 80% pracowników jest z wschodu, zwłaszcza na managerskich stanowiskach. Promuja i zatrudniają tylko „swoich”

Tak10Nie

rus

hejterzy hejterami, ale fakty sa takie a nie inne: 80% pracowników jest z Wchodu, w tym management który zatrudnia tylko "swoich"

Tak9Nie

Wania
@rus

A pozostałe 20% z poludniowego wschodu;D

Tak5Nie

rus

heterzy hejterami, ale fakty są takie a nie inne: 80% pracowników pochodzi ze Wschodu, w tym głównie management, który promuje "swoich"

Artur//>007

Cześć, Pracuje w Luxofcie okolo 1,5 roku - i przez przypadek wszedłem na gowork - bo kolega mnie poinformowal, ze nie naciekawe opinie mozna tu znalezc. Czytam i szczerze mowiac nie dowierzam - szczegolnie jesli chodzi o wynagrodzenia, ktore nie sa wyplacane na czas. Z mojej perspektywy kasa wpada zawsze na koniec miesiaca (czesto nawet dzien lub dwa szybciej). Co do atmosfery - faktycznie multikulti - jednak dla mnie to akurat na plus, zawsze dowiem sie jakis ciekawostek i poszkole angielski ;) Fakt, ze jak sa owoce w biruze to znikaja w 10 minut i nim dobiegniesz do kuchni i miniesz tlumy ludzi obladowanych owocami to zastanie Cie jedynie pusta skrzynka bez owocow - nie mniej jednak pracuje dla rozwoju wlasnych umiejetnosci oraz nowych doswiadczen a nie zeby sie najesc ;)

Tak9Nie3
Bhaha
@Artur//>007

"poszkól" polski, bo widać trochę niedouczony. A w luksusowymmiękkim to rosyjskiego możesz co najwyżej nauczyć. A tak w ogóle, to gdzie w HR pracujesz? Dla tych co re lokują ze wschodu?

Tak10Nie
fcx
@Artur//>007

Twoja wypowiedz brzmi jak wypracowanie i to wg. zadanego z góry planu. To jest właśnie luxoft. Będą pisac samopochwalne opinie.

Tak12Nie1
@fcx

Czyli ludzie nie mogą mieć różnych opinii? Ja też jestem zadowolona z pracy w Luxofcie i nie pracuję w dziale HR ;). Pozdro dla hejterów, teraz idę się z Was pośmiać na wykopie :))).

TakNie4

Edyta
@be more positive :)

Oczywiście każdy ma prawo do różnej opinii na temat danego miejsca pracy. Dla jednego pracownika praca w danym miejscu może być odpowiednia dla drugiego zaś niekoniecznie, dlatego ważne jest, aby swoje opinie uzasadniać, aby czytelnicy mogli dopasować dane miejsce pracy do swoich potrzeb. Jeżeli pracowałaś w firmie Luxoft Poland to chciałabym dowiedzieć się, jaki rodzaj umowy firma oferuje na początku zatrudnienia? Mogłabyś napisać, jak to wygląda? Zachęcam.

TakNie1

omgomgomg
@Edyta

Jeśli chodzi o umowę na początek - 3 miesięczny okres próbny na umowę o pracę, później przedłużona na czas nieokreślony :) Z mojej perspektywy miejsce pracy dla młodych ludzi, którzy chcieliby się dużo i szybko nauczyć, oraz tych bardzo doświadczonych, którzy chcieliby swoją wiedzę wykorzystać w praktyce by coś zmienić - bo jak w każdej dużej firmie jest kilka obszarów, które można dopracować. Atmosfera jest rewelacyjna, ja polecam biuro w Warszawie, bo jest całkowicie inaczej niż w Krk czy Wrocławiu, jakby w małej firmie, a nie dużej korpo :) Warto spróbować, a nie kierować się tymi negatywnymi opiniami :)

TakNie1

BajuBaju
@omgomgomg

Dzięki, za słabo znam rosyjski. Baku baju baśń się baje, nie tak prędko...

Tak9Nie

biały_Patryk

Brałem udział w rekrutacji. Wysłałem CV. Zadzwoniła do mnie jakaś gwiazda z HR i chwile porozmawialiśmy. Na koniec powiedziała że będziemy się z Panem wkrótce kontaktować. Po 2 miesiącach "ani be ani me". W sumie może to i dobrze bo perspektywa pracy w ruskim gułagu jest średnio zachęcająca...

Tak3Nie

@biały_Patryk

Dlaczego w taki sposób nazwałeś pracę w firmie Luxoft Poland? W trakcie trwającego procesu rekrutacyjnego dowiedziałeś się jakiś nowych informacji co do tego miejsca pracy? Może masz informacje, które nie pojawiły się jeszcze w tym wątku? Proszę o sprecyzowanie swojego wpisu.

picasso_srednio

Pracowałem tam krótko i wrażenia średnie. Na plus: + łatwo można wejść w świat IT dla osób bez odpowiedniego doświadczenia - wymagania nie są wysokie + duża międzynarodowa firma - dużo obokrajowców + bogaty pakiet u dostawcy usług medycznych + ładne, nowe biura w dobrych lokalizacjach Do zastanowienia: * to jest IT outsourcing , w związku z tym projekty będą dotyczyć nienajnowszych technologi, raczej utrzymanie niż tworzenie czegoś nowego * firma rozwija się bardzo dynamicznie i organizacja nie nadąża - sporo chaosu * brak pewności zatrudnienia: jeżeli klient zakończy projekt lub kogoś wykreśli, to można za chwilę być bez pracy - Luxoft daje umowy na czas określony , nawet na 1 miesiąc * wynagrodzenia pewnie konkurencyjne do innych outsourcingów - ogólnie średnio

docxent

Witam wszystkich. Co prawda nie pracowałem w tej firmie (a jedynie brałem udział w procesie rekrutacyjnym do niej) - to mimo wszystko postanowiłem napisać swoją opinię. Konkretnie - chciałbym podzielić się dwiema sytuacjami z którymi miałem do czynienia w dówch moich poprzednich firmach: Gdy w jednej z nich usłyszałem, że ja (tj. osoba mająca 4 lata doświadczenia w branży IT) zostałem wyceniony na... 3000 PLN netto (XD), a w innej usłyszałem że 4500 PLN netto to są "bardzo dobre zarobki" - to nie wiedziałem czy mam zwyzywać swojego rozmówcę czy zaśmiać mu się prosto w twarz... i baaardzo poważnie myślę nad tym aby p******ąć tą branżę i zatrudnić się w pewnej firmie, gdzie nie są wymagane właściwie żadne kwalifikacje - a lekką ręką można zarobić te 2500 PLN netto (albo i 3000 - przy pracy 6 dni w tygodniu.) Nawet z taką stawką można jakoś zorganizować zakup nowego auta średniej klasy (bo taki mam plan na najbliższą przyszłość.) Pozdrawiam :)

Anielka
@docxent

Helpdesk to nie jest IT tylko popłuczyny umysłowe które nie są w stanie pracować gdzie indziej bo nie ogarniają dlatego zarobki są tam niskie. Śmiech na sali jak HD nazywa sam siebie informatykami jazda z zamykaniem nierozwiązanych ticketów zamiast tego.

Tak2Nie2
anonymous

Namawiam wszystkich absolwentów, aby nie dawali się upadlać centrom taniej siły roboczej zlokalizowanym w Polsce. Nie marnujcie czasu na szukanie pracy w tym kraju. Wyjeździe za granicę i tam zacznijcie godne życie. Bez żadnego doświadczenia może dostać pracę które zapewni wam godziwą płacę 2500-4000 b euro zamiast 2500-4000 b zł ? Tak! Kończyłem studia w Polsce i przeglądałem gowork z celu znalezienia opinii o każdej firmie do której aplikowałem i niestety większość opinii pokrywała się z rzeczywistością. Gdy odpowiecie rekruterowi, że wasze oczekiwania finansowe to 2000 zł to rzucą się na was jak hieny na padlinę. Te nisko kosztowe oddziały zostały stworzone, że dorabiać kosztem biednych polaków i w konsekwencji ich upodlić. Nie wierzcie w żadne zapewnienia o robieniu kariery o awansach a tym bardziej o podwyżkach, bo Polscy "managerowie" o tym nie decydują ile zarobicie. Oni dostają tabelki z centrali ile tania siła robocza w Polsce ma zarabiać. Nie dajcie się upodlić i szukajcie godnej pracy z godną płacą.

Tak14Nie1

Anonim
@anonymous

Co z tego, że ktoś zarobi w euro skoro będzie też w euro wydawał, a nie jest żadną niewiadomą, iż życie za granicą jest droższe niż w Polsce.

Tak2Nie1

obyty
@Anonim

Otóż drogi @Anonimoe, wydajesz w euro mniej niż w złotych, biorąc pod uwagę walutę w której zarabiasz. Pierwszy z brzegu przykład cen z Lidla w Irlandii i Polsce: mięso mielone 1kg - 5 euro vs. 8,74 zł. (usunięte przez administratora) Policz teraz ile to % z 4000 euro i 4000 zł.

Marek
@Anonim

Drogi @Anonimie. Porównując stosunek cen do zarobków to w Polsce życie jest droższe. Pierwszy z brzegu przykład, cena 1 kg mięsa mielonego w Lidlu w Irlandii i Polsce. 5 euro vs. 8,74 zł. Ile (usunięte przez administratora)

Atybzdur

Witamy Panią z kadr.

Tak5Nie

też koder

Smutne dzisiaj wyznanie kodera który po paru latach szuka nowej pracy Dostaje fajne propozycje Odpowiada > Nie mogę pracować w firmie XXX - mają z moją firmę umowę o niepodkupowaniu pracowników. Rozpoczynając pracę w firmie mającej tego typu nieformalne umowy nie myśli sie i późniejszych konsekwencjach

Tak31Nie

Mareczek
@też koder

I po latach pracownicy z Trójmiasta przekonali się na własnej skórze co to oznacza. Dobre, bardzo dobre

Tak11Nie

Wojtek

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje aktualnie pracowników? Jaka jest atmosfera?

goły ale wesoły

Firma super wydaje się :) . Czy firma zapewnia rower lub samochód do pracy ?

Wredny

Dziś rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, jak tam koledzy z Ukrainy? Szykują się na obchody pacyfikacji woli?

Tak7Nie1
Headless Nick

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć, jak wygląda podejście firmy do ludzi na stanowiskach seniorskich? Jakie są możliwości dalszego rozwoju, np. szkolenia hard skillowe, przebranżowienie, awans na managera? Z góry dzięki.

Pyton z Wawy
@Headless Nick

Pracowałem tam przez rok jako senior java dev i powiem tak, szkolenia hard skillowe owszem są i narzekać nie można pod tym względem, ale juz przebranzowienie - rozumie że chodzi ci tu o np zmiane języka prigramowania, bądź jeszcze dalej idące zmiany można zapomnieć, w teorii rekrutacja wewnetrzna powinna tu pomóc, tyle ze cię na nią nie puszczają bo zawsze jest jakiś powód, w ostateczności szepną ciepłe slówko do zespołu do którego startujesz i już jesteś na przegranej pozycji. Ścieżka menadzerkska, to tutaj nieprzetarte szlaki, mają pod tym względem bardzo niejasne zasady awansu tzw. pod stołem. Ale jak chcesz się rozwijać dalej jako dev w swoim obszarze to mozna śmiało aplikować, popracować rok, dwa i iść do lepszej firmy. Ewentualnie od razu iść do lepszej:)

Cebulak

Pod względem atmosfery i satysfakcji z pracy jedna z najgorszych firm na krakowskim rynku. 80-90% pracowników to Rosjanie i Ukraińcy, którzy stanowią zamkniętą społeczność, są niepomocni, o jakiejkolwiek towarzyskiej gadce szmatce można zapomnieć, nawet większość nie odpowie na cześć, nie wspominając żeby sami powiedzieli pierwsi. Menadżment jest niekompetentny i zamiast motywować pracowników ciśnie tylko na żyłowanie wyników poprzez redukcję przerw i wymuszenie overtimów - oczywiście nieplatnych bo masz zadaniowy czas pracy. W efekcie w ciagu pół roku w zespole jest rotacja 75%. Ludzie uciekają byle gdzie byle tylko uciec. Pieniądze niby przyzwoite, ale u konkurencji można mieć podobne bez atmisfery radzieckiego gułagu. We wtorek (ostatnu dzień miesiąca) lecę z wypowiedzeniem i opuszczam ten padół cierpienia.

Tak23Nie

Zostaw opinię o Luxoft Poland Sp. z o.o. - Kraków

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie