counter
2 653 271 5 1
Jan

Chciałem podzielić się kilkoma faktami o firmie. W momencie gdy świat zmaga się z pandemią koronawirusa, cała Europa zwalnia, zamykane są sklepy, restauracje, a co najważniejsze granice państw... gdy rząd nawoływuje do pozostawania w domu, gdy apeluje aby zachowywać wszystkie środki ostrożności by zminimalizować rozprzestrzenianie choroby... co robi firma AIUT? Zmusza swoich pracowników (którzy w poprzedni weekend wrócili do swoich domów, do swoich rodzin) do ponownego wyjazdu do NIEMIEC. Gdzie liczba chorych z doby na dobe rośnie w setkach, jak nie tysiącach. Zaproponowali dodatkowe pieniądze dla chętnyh do wyjazdu - nikt się sie zgłosił. Po czym poinformowali pracowników, że jeśli nie pojadą to będą wyciągane konsekwencje. Wysyłać pracowników pod przymusem, gdy wszyscy dobrze wiemy że dziś powrót do kraju nie jest już taki łatwy? Dziś to 14 dniowa kwarantanna... Ale skąd wiemy co będzie za kolejne 2, 5 lub 7 dni? Jak AIUT oczekuje od pracowników i ich rodzin takiego poświęcenia? Gdy inne firmy umożliwiają, wręcz namawiają do pracowania z domu lub zmniejszają ryzyko do minimum. Wygląda to naprawdę niedobrze. Nie wspominając już o straconym zaufaniu do tego pracodawcy.

Alex

Czytając te wszystkie opinie, mam wrażenie, że pracuję w innej firmie. Pracuję od początku roku, trafiłam do świetnego zespołu, nikt mnie do niczego nie zmusza, nie pracuję nadgodzin, dobrze się tu czuję, mam naprawdę fajną kierowniczkę - generalnie, na razie nigdzie się nie wybieram. Firma faktycznie proponuje mało benefitów w porównaniu do innych, ale da się przeżyć. Plus w czasach kryzysu, gdzie inne firmy robiły redukcję etatów lub wypłat - AIUT nikogo nie zwolnił a wynagrodzenie nie zmalało.

Beata

Moje odczucia po rozmowie wstępnej. Chaos. Pani z kadr nie wie na jakie stanowisko mnie rekrutuje, więc opowiada o jednym i o drugim. Po zmianie strony zadającej pytania pojawia się pytanie o znajomość jezyka, określoną w ogloszeniu jako podstawowa. Po jakims czasie następuje weryfikacja telefoniczna PODSTAWOWEJ znajomości języka, podczas której pada stwierdzenie, ze moja znajomość jest podstawowa. (What?) Aplikowalam na stanowisko, ponieważ na takim poziomie znam jezyk i gdyby w treści ogłoszenia była znajomość języka w stopniu dobrym -nie aplikowalabym. Polecam najpierw rozeznać wewnętrznie potrzeby firmy, a potem umieszczać ogloszenia. Szkoda czasu. Ogloszenie po miesiącu pojawilo sie z wymogiem jezyka w stopniu dobrym ????

Jan

Lokaii
@Jan

Podpiszesz się z imienia i nazwiska czy odwagi zabrakło? Znam tam parę osób i nikt nie został zmuszony, każdy sam podejmował decyzję, mój kumpel np nie jedzie.

JaNieJan
@Lokaii

To oczywiste że firma ratuje sie jak moze. Jak nie dokończy pracy na projektach to straci kontrakty, jak straci kontrakty to ludzie stracą pracę. Idzie mega kryzys ludzie! ktoś walczy, żeby była dla nas robota, a niektórzy tylko narzekać potrafią i żalić się na forum. Na pewno inne firmy nie wysyłają nikogo na obiekty i będą patrzeć jak bankrutuja, prawda? To może tam sie zatrudnij Jan i inni krzykacze:(

k
@Jan

A Ty podejrzewam stosujesz wszystkie wytyczne WHO oraz naszych politykierów...proponują dodatkowe pieniądze za (usunięte przez administratora) logiczne. Widać że z taką świadomością ekonomiczną będziesz do końca życia tyrał za minimalną a Twoim problem teraz nie będzie tylko Covid-19 :)

PK :)
@Jan

Pracowałem w tej firmie prawie 3 lata. Wszystko zalezy do jakiego działu sie trafi. Ja akurat trafilem do dzialu gdzie dla kierownika pracownik się nie liczył. Jeśli odmówiłeś wyjazdu za granice na delegacje to były groźby. Mobbing na calego. Dobrze ze sie zwolnilem z tej firmy. Nie zaluje.

Covid
@Jan

Przechodziłem covida - przecież to przyjemna choroba lżejsza niż zwyczajna grypa. Covid to ściema, aby ludzi zastraszyć i nimi manipulować przez światowe kartele, media, polityków. Wiadomo że komu się robić nie chce to ma teraz świetną wymówkę - obostrzenia - ale pracodawco kasę daj daj. Człowieku zastanów się co mówiłeś jak przychodziłeś na rozmowę kwalifikacyjną to w niczym nie widziałeś problemu tylko żeby Cię zatrudnili, a teraz naczelny pierwszy buntownik i udawany straszak. Ci co się boją covida niech idą do Kaczyńskiego po zasiłek i niech siedzą w domu do końca życia tak będzie najbezpieczniej.

Qweerty Nowy wpis
@Lokaii

A ty sie podpisales menadzer ?

Ponarzekaj Nowy wpis

Dzień dobry, robię research odnośnie niepożądanych zjawisk i patologii na rynku pracy automatyków i robotyków. Jeśli chcesz CAŁKOWICIE ANONIMOWO podzielić się swoim doświadczeniem, napisz na ponarzekaj@gmail.com Dzięki Tobie inni automatycy dowiedzą się na jakie "znaki ostrzegawcze" zwracać uwagę przy poszukiwaniu pracy. Ten post jest na serio, choć adres mailowy może wydawać się zabawny.

O nie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 68 dni.

Firma jako pracodawca wymaga dyspozycyjności 24h/7, molestują pracownika nawet w dzień wolny od pracy lub po pracy a dlaczego tak jest? bo jest bałagan, brak organizacji ! Dzisiaj przychodzisz na popołudnie jutro na rano, a wymagana przerwa między zmianami to jedna wielka ściema. Informują cię, że za tydzień jedziesz na delegacje, gdzie potem wyjazd jest przekładany kilka razy, z delegacji tygodniowej robi się 2-3-4 tyg.. A w zamian firma robi cię w kulki, dając górze podwyżki a pracownicy fizyczni dostają wielkiego fu... chociaż brygadzisci to inna inkszość oni nawet delegacyjną dietę mają wyższą, gdzie ty jako robol na słoikach z domu jedziesz, żeby się w 30zł diety zmieścić. A zarobki hmmm w Biedronce i lidlu na start dają obecnie nawet więcej. Smutne to jest gdzie pracownik sklepu zarabia rocznie wiecej wykładając towar niż ty który masz się znać na swojej pracy będąc na zawołanie 24h.

Jak jest z pakietem medycznym w AIUT Sp. z o.o.? Można dołączyć rodzinę?

Sebastian Nowy wpis
@Pytanie

Tak, można dopisać swoją rodzinę

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Beata

erise
@Beata

Szkoda tej firmy bo pracuje tam sporo fajnych ludzi, którzy przykładają sie do swoich obowiązków. Spora część kadry to niestety protegowani kierowników, którzy są ciagle prowadzeni za rączkę. Dla normalnej osoby ze standardowej rekrutacji nie ma nawet szkolenia wstępnego. Nic. Od razu agresja i kosmiczne wymagania. Mibbing i niepłatane nadgodziny to standard. W ogłoszeniach na pracuj.pl są zupełnie inne wymagania, a to z dwóch powodów: - przestarzała technologia wiec nikt normalny nie chce pracować w systemach, które nie są Juz w obiegu, - twój zakres obowązkow będzie znacznie większy.

Zordon
@erise

"twój zakres obowązkow będzie znacznie większy" - potwierdzam, np. noszenie wody parę pięter w górę, gdzie jesteś po prostu wołem roboczym, bo przyjąłeś się do pracy najpóźniej, czyli jesteś "młody", czyli możesz zapieprzać ile tylko sił w płucach. I nieważne, że pracujesz przy komputerze.

Winda
Klient
@Zordon

Nie posiadają windy w budynku?

Aśka
@Beata

Beato, czy Twoje uprzedzenia do firmy są aż tak duże, że kopiujesz tę samą opinię po roku??? To samo napisałaś 14.01.2020!!! A może ponownie poszłaś na rozmowę rekrutacyjną i znowu słabo Ci poszło... Szczerze? Chyba dobrze, że się nie udało i nie pracujesz w naszej firmie, tu pracują uczciwi ludzie, a firma jest rodzinna i rozwija się w szybkim tempie między innymi dzięki ich kompetencjom i zaangażowaniu

Użytkownicy czekają na odpowiedź 173 dni.
 Problem

Zatrudniając się, byłem bardzo pod wrażeniem tego co zobaczyłem w firmie, jak bardzo dbane jest o sprzęt dla pracownika i tego ile ciekawych rzeczy można poznać. Początkowo było ciekawie i fajnie, potem zaczęło się sypać. W firmie panuję brak organizacji, jeżeli pragniesz nauczyć się i wdrożyć w składanie roździelni będąc świeżym elektrykiem to omijaj ten zakład. Zamiast się czegoś nauczyć będziesz się stresować, starać aż się w końcu wykończysz psychicznie. A twój brygadzista zrobi z ciebie ostatniego śmiecia i udowodni że do niczego się nie nadajesz. Człowiek nie oczekuję zbyt dużo, ale przynajmniej zauważa po co jest warto robić studia. Kierownikiem całej hali jest chłopaczek który jest może po 30 tce a gościu który rozkręcił całą produkcję i ma ponad 50tke na karku jest zwykłym pseudo mistrzem hali i musi przed tym młodziakiem odpowiadać. To samo twoje wynagrodzenie 16 zł/h. lepiej iść bliżej na budowy i zaciągnąć się za 20 zł i nauczyć roboty niż robić to samo na hali za marne groszę.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 182 dni.

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy AIUT Sp. z o.o.?

Alex

@Alex

Pracuje już ponad 2 lata i jak na firmę która zatrudnia ponad 800 osób, AIUT nie zasłonił się pandemią i nie zredukował pensji do 80%.

Gacek
@Pracownik ze stażem

Jakby milei z czego redukować. Najniższe stawki na strefie...

karlo
@Alex

Po prostu pracujesz w tej samej firmie ALE W INNYM DZAILE, który jest zarzadzany przez innną osobe/osoby. Ten kto nie pracował pod telemetrią nie wie nic o stresie itp

@karlo

Właśnie pracuje w dziale telemetrii i nie mogę narzekać :)

Pracownik ze stażem

Kierownikiem czy zastępcą dyrektora ????

John Doe
@Pracownik ze stażem

Widać, że co niektórym się nudzi na II zmianie...Mają za mało roboty albo nic nie robią i dowartościowują siebie i firmę (dali dzieciakom Iphony to się bawią)...Ach Aiutki...żyjcie dalej we własnym Matrixie i daleko zajedziecie...Jak ktoś już tutaj napisał - opinia najgorszej "firmy" na strefie nie wzięła się z niczego...

aiutek
@John Doe

Oho! Widzę kogoś, komu nie wyszło w AIUT i próbuje przelać swoje frustracje do internetów ;) Nie ma takiej firmy na strefie jak AIUT, to po pierwsze (pod kątem atmosfery, finansowo, itp) a tutaj narzekają jedynie nieudaczniki...po drugie, różnorodność branży w jakiej pracuje AIUT...ktoś kto lubi ,,eksperymentować'' w projekcie na pewno znajdzie coś dla siebie. Polecam każdy działa adekwatnie do zainteresowań :)

@aiutek

Zgadzam się w 100% ????

Gregorr647

Nie polecam firmy. Ciężko sie tam nauczyć składania elektroniki. Myśle że te negatywne opinie to nie jest przypadek :/

Prochu1991

Witam, Chciałbym spytać jaka jest systuacja w dziale IT? Bedę z góry wdzięczny za info :)

it_worker
@Prochu1991

Jeśli lubisz długie wyjazdy na wdrożenia, zwłaszcza w lipcu i sierpniu, kiedy większość woli jeździć na urlopy, jeśli lubisz pracować dłużej niż 8h dziennie, czasem nawet w soboty, to jest to praca dla ciebie.

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w AIUT Sp. z o.o.? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

N
@Pytanie

Raczej szybko jeżeli znajdą kogoś odpowiedniego na stanowisko - czyli taka osobę która za słabą wypłatę będzie tyrała za trzech;) Ty bedziesz tyrał a (usunięte przez administratora) kierownika i sam kierownik o 15 do domku i jeszcze pretensje;)

Redi

Nie polecam. Po prostu słaba firma, która przypomina raczej kibuc a nie firmę technologiczną. Knajacki język, agresja, mobbing. Nawet częstotliwość wyjść do toalety była monitorowana. To były moje najgorsze praktyki.

Wypłacają dodatkowe nagrody w AIUT Sp. z o.o.?

Chris

Tak.

Nick qwerty
@Pytanie

Tak jeśli jesteś związany z kierownictwem - rodzina / jego kumple. Sami kierownicy mają wymienne nadgodziny na urlopy. Zwykli pracownicy nie mają co liczyć

Jaki jest wkład kierownictwa AIUT Sp. z o.o. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Kiepa
@Pytanie

Hmm to zależy od działu Ala ja sie osobiście spotkałem ze sporymi różnicami w traktowaniu osób z rodziny kierownika/jego pupili a ludźmi, którzy przeszli normalny proces rekrutacji. Firma nie jest najgorsza, tak jak spora część osób próbuje to przedstawić ale jednak opinia 'najgorszej firmy' na strefie nie bierze się raczej bez przyczyny. Kierownicy (dział telemetria/ IT) niestety oderwani od rzeczywistości. Szkoda czasu na ten skansen.

Krzysztof

Jakie są pytania, zadania na rozmowie kwalifikacyjnej?

Anonim
@Krzysztof

Zależy do jakiego działu się chcesz zatrudnić.

Krzysztof
@Anonim

Obojętnie.

Jolanta
@Krzysztof

Ale w AIUT jest dużo działów. Od IT po księgowość. Doprecyzuj to pewnie ktoś pomoże.

Nick
@Krzysztof

To zależy czy jesteś z rodziny kierownika czy nie !

Ralista

W firmie została wstrzymana premia nawet za czas z przed ogłoszeniem pandemii, może i to jest ok, czekamy na wynik finansowy firmy za cały rok.

Telemetria
@Ralista

Mimo wszystko lepiej, że premia została wstrzymana niż jak by firma miała obcinać etaty lub masowo zwalniać :)

lucek
@Ralista

Ale dodaj że firma wszystko co wstrzymała wypłaci...oczywiście zdziwiony jesteś tym że nie ma premii i dodatków w obecnym czasie.

miś
Użytkownicy czekają na odpowiedź 468 dni.

Ile dostaje na początek elektryk działu produkcji ?

Zainteresowany
Użytkownicy czekają na odpowiedź 481 dni.

Witam czy mógł by ktoś się wypowiedzieć na temat stanowiska pracownik utrzymania produkcji?

Cześć, Chciałem podzielić się z wami swoją opinią na temat firmy czy może raczej działu tzw. "Telemetri" w którym przyszło mi pracować. Ponieważ nie wszyscy wiedzą na początek rozwinięcie nazwy czyli ..... Automatyka I Utrzymanie Telemetri czyli - AIUT oczywiście nieco złośliwie, żartobliwie ale coś w tym jest ..... Co do struktury organizacji to dział zarządzany przez "dyrektorów branży" z czego tylko jeden jest jakkolwiek kompetentny... Poza tym brak procedur, produktów, zdrowego rozsądku w tym całym chaosie większość czasu tracona jest na bezsensowne przepychanki kto ma się czym zając z uwagi na niejasny podział obowiązków oraz brak sprawnej komunikacji... Osobom które posiadają doświadczenie zdobyte w dobrze zażądanych firmach STANOWCZO ODRADZAM, osoby które miały gorzej na początku będą zadowolone jednak gwarantuje że to minie. Jeśli zastanawiacie się nad podjęciem pracy w tej firmie to powiem tyle: kasa przeciętna.... poza tym to dobre miejsce do tego aby pozyskać doświadczenie, wpis w CV lub poszukania sobie czegoś lepszego ( a nie trudno )

Pracownik TP

Chcesz zatrudnić się na telemetrii produkcji? Lepiej przemyśl to dwa razy. Kiedy zatrudniałem się do AIUT, było całkiem przyjemnie. Atmosfera była dość sympatyczna... ale później zaczęło się psuć. Umowa zlecenie ze śmieszną stawką i to wypłacana nieregularnie. Czasami opóźnienia w wypłatach bywają dwutygodniowe. A umowy o pracę nie dostaniesz. Elastyczne godziny pracy? Tak - dyrektor produkcji rozciąga je na tyle, że najlepiej nie wychodzić z pracy. Jak przepracujesz "tylko" 8h dziennie, to jesteś traktowany jak ten gorszy. W przeszłości zdarzały się nawet przypadki mobbingu ze strony jednego pracownika, a kiedy zostało to zgłoszone do dyrektora, to reakcja była marna. Za całą telemetrię odpowiada synalek prezesa, który nawet nie do końca wie, o co w tym wszystkim chodzi. Kiedyś oprowadzając klienta z zagranicy po hali produkcyjnej, musiał się dopytywać pracowników, co my właściwie tutaj robimy. A takich przykładów jest więcej. Ponadto ta firma to jedno wielkie kumoterstwo - jeżeli już jakiś czas pracuje tam Twój mąż/żona/córka/syn/matka/ojciec/brat/siostra/szwagier, lubisz przebywać w atmosferze absurdu i nie zależy Ci na godnych wypłatach - to jest miejsce dla Ciebie. Oczywiście są tam pojedyncze osoby, które wiedzą co robią i nie można złego słowa o nich powiedzieć. Niestety jest ich za mało. O ile sama praca przy produkcji urządzeń jest zwykle przyjemna (dla osoby, która to lubi), tak niestety cała reszta na telemetrii dość mocno kuleje. Jeżeli chcesz składać elektronikę, to poszukaj lepiej innego miejsca zatrudnienia :)

Bronisław
@Pracownik TP

Możesz napisać skąd opóźnienia w wynagrodzeniu i czy istnieje możliwość przejścia na umowę o pracę? Będę wdzięczny za odniesienie się do moich pytań.

Ktos
@Pracownik TP

Opóźnienia sie może zdarzały ale na pewno nie 2 tygodniowe, tylko kilku dniowe. Umowę o pracę można już dostać po 3 miesiącach więc nie ma tak źle. A stawka no kokosów nie ma ale można jakoś to przeżyć.

@Ktos

Kiedy masz umowę zlecenie, to nikt nie szanuje w tej firmie regularności wypłacania wynagrodzenia na czas. Ponadto zdarzały się w przeszłości aż tak duże opóźnienia. Nie jest to żadne naciąganie faktów. Przejście na umowę o pracę po 3 miesiącach? Pierwsze słyszę. Może komuś to się udało, jeżeli godził się na słabe warunki zatrudnienia, albo ma dobre znajomości. Niektórzy pracują kilka lat i cały czas na zlecenie. @Ktos - da się wyżyć, jeżeli jesteś studentem, którego wspiera finansowo rodzina, a sam po prostu dorabiasz sobie w tej firmie. Wtedy jak najbardziej zgadzam się z Tobą. Ale jeżeli chciałbyś się utrzymać z tej pracy (albo nawet siebie i rodzinę), to jest to praktycznie niemożliwe.

Bolesław
@Pracownik TP

Pani Anito po prostu trzeba pracować a nie wypisywać brednie w internecie jak to nie było źle.

@Bolesław

@Bolesław nie wiem, z kim mnie Pan myli, ale nie mam na imię Anita :) Owszem - trseba pracować. Najlepiej po 12h dziennie. Wtedy może uzbiera się do wypłaty jakieś 2000zł na rękę. Ponadto gdyby rzeczywiście nie było tak źle, to komentarze byłyby bardziej pozytywne. Mnie też nie zależy na hejcie, bo wspomniane było przeze mnie wcześniej, że sama praca była przyjemna, a z niektórymi osobami pracowało się bardzo dobrze. Niestety sama struktura firmy i podejście osób zarządzających nadaje się do dość mocnej zmiany. Szkoda, bo sam dział telemetrii ma ogromny potencjał.

Bolesław
@Pracownik TP

Jeżeli ktoś narzeka na firmę Aiut to tak naprawdę nie miał doczynienia z prawdziwą pracą. W firmie nie trzeba pracować po 12 h nigdy nie byłem zmuszony do pozostania na nadgodziny. Druga kwestią jest że od ponad roku zatrudniając się w firmie można dostać umowę o pracę. Narzekając na wynagrodzenie możecie mieć jedynie pretensje do siebie gdyż sami podczas rozmowy kwalifikacyjnej zgadzacie się na daną stawkę. Na temat podwyżki oraz dni płatnych urlopowych na umowie zleceniemożna rozmawiać możnajuż po 6 miesiącach pracy. Elastyczny grafik i godziny pracy są kolejnym plusem. A co do wypłaty na umowie o pracę jest zawsze do 5 dnia miesiąca natomiast na umowie zleniecie do 15 dnia miesiąca.

@Bolesław

Tyle w teorii. Praktyka niestety bywa inna. Może na innych działach tak to wygląda, ale nie na produkcji telemetrii. A argument odnoszący się do tego, że ktoś nie miał doczynienia z prawdziwą pracą, jest conajmniej chybiony, ponieważ i ja i osoby o podobnym zdaniu mają doświadczenie w pracy w innych miejscach.

Zostaw merytoryczną opinię o AIUT Sp. z o.o. - Gliwice

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

AIUT Sp. z o.o.
2/5 Na podstawie 653 ocen.