Opinie o Evolearn Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Evolearn Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Evolearn Sp. z o.o. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Evolearn Sp. z o.o. w Warszawa

Evolearn Sp. z o.o. (Oficjalny Profil)

Dzień dobry czemu państwo nie odpowiadają na maile w sprawie reklamacji?

Jan 323
@Evolearn Sp. z o.o. (Oficjalny Profil)

Firma założona w marcu tego roku i działa w wielu branżach.Niesamowita firma.Nie znam takiej firmy która ledwo założona już ma kilkanaście oddziałów w całej Polsce.Poza tym czemu w ogłoszeniu na portalu OLX.pl nie ma informacji dla jakiej firmy szukacie pracowników( dokładnie kierowców).Każde ogłoszenie mające w treści zatrudnienie gdzie rekrutacja prowadzona jest przez zewnętrzna firmę zawiera informację dla kogo rekrutują kandydatów.Wasza „akcja” polega na przymusowym oferowaniu testów i szkolenia niewiadomo dla kogo.Jawne (usunięte przez administratora) i naciąganie.Proszę powiadomić wszystkich jaka firma potrzebuje tylu kierowców?Proszę tu nie pouczać o prawie i działań z nim zgodnym bo jak na razie to Wy łamiecie wszelkie prawa i zmuszacie ludzi do szkoleń.

@Adam

Odpowiadamy, Zgodnie z przepisami, mamy 30 dni na odpowiedź. ******************** Uwaga! W związku z podszywaniem się pod nas przez inne osoby próbujące wywołać sensację, prosimy o weryfikację naszych wypowiedzi na evolearn.pl/komunikacja ( evolearn [kropka] pl / komunikacja ) ******************** Szanowni Państwo. Jeszcze raz, celem wyjaśnienia dla osób które być może przez nieuwagę podjęły się zobowiązania którego nie chciały się podjąć. Regularnie do różnych przedsięwzięć poszukujemy pracowników. Stworzyliśmy system rekrutacyjno-szkoleniowy mający na celu wyselekcjonowanie kandydatów o odpowiednich cechach i umiejętnościach. Na platformie wszystkie warunki rekrutacji są wyraźnie opisane: zaczynając od strony głównej, poprzez zakładkę "Ważne informacje" kończąc na cenniku. Wszelkie płatne dodatki są tylko i wyłącznie opcjonalne! Kandydat, który nie chce ponosić kosztów (bo dlaczego miałby je ponosić) odbywa jednorazową próbę przechodząc bezpłatny test i nie ma w związku z tym żadnych zobowiązań, a jedynie informację że nie spełnia wymagań. Odpłatność za kolejne próby wynika przede wszystkim z ograniczenia nadużyć w postaci wielokrotnych prób zaliczenia testu (wbrew temu co niektórzy piszą tu,oczywiście są osoby, które test zaliczają i uzyskują zatrudnienie). Podobnie jak dużo wyższa cena w przypadku nieterminowej płatności ma mieć wartość odstraszającą dla tych, którzy próbują ominąć system wielokrotnie podchodząc do testu nieprawdziwymi danymi (Adresy IP są zapisywane przy każdej czynności). Dodatkowe płatne testy i szkolenie są całkowicie opcjonalne i dobrowolne, o czym wielokrotnie informujemy! Nikt nikogo do niczego nie zmusza. Równolegle nasza gwarancja zatrudnienia ważna jest tak samo jak Państwa podjęte zobowiązania! I wywiązujemy się z niej. Nie możemy ponosić odpowiedzialności za to, że pomimo iż bardzo wyraźnie nakłaniamy do zapoznania się ze WSZYSTKIMI informacjami, niektórzy z Państwa bez zastanowienia klikają i potwierdzają warunki których nawet nie zechcieli przeczytać (a warunki są jasno i zwięźle opisane). Każdy ponosi odpowiedzialność za podjęte decyzje i patrząc z naszej perspektywy: Podejmujecie Państwo pewne zobowiązanie poprzez ignorancję w postaci nie zapoznania się z zasadami (pomimo świadomego potwierdzenia że się z nimi zgadzacie) a potem wylewacie oszczerstwa na firmę. Nawet potwierdzacie te zasady kodem SMS! Skoro "tak nieświadomie, (usunięte przez administratora) itp się czujecie to nie zapaliło się Państwu czerwone światło w głowie w momencie gdy przychodzi SMS z kodem dodatkowo potwierdzającym czy na pewno zapoznaliście się z dokumentami (i to krótkimi!), którego treść jest bardzo jednoznaczna!? Poto między innymi jest ten SMS, aby uniknąć "nie wiedziałem... (usunięte przez administratora) mnie..." Bardzo proszę, trzymajmy poziom. Pomówienia, oraz inne niezgodne z prawem, szkodzące wizerunkowi firmy wypowiedzi będą analizowane, a w razie potrzeby zgłaszane odpowiednim organom. Tak samo jak skutecznie są egzekwowane należności poczynając od upomnień, poprzez wpis na giełdy długów i KRD kończąc na nakazie zapłaty, postępowaniu cywilnym w ostateczności zgłoszeniu próbie wyłudzenia usługi bez zamiaru jej opłacenia. Nie tędy droga. Jeśli ktoś czuje, że na prawdę źle zrozumiał nasze intencje i zasady, zapraszamy do złożenia reklamacji (najlepiej poprzez wiadomości na platformie). Każdy przypadek analizujemy indywidualnie. Dodatkowo rozważymy zmianę treści na platformie aby uniknąć takich nieporozumień. Tak konkretna spółka została utworzona do celów przeprowadzania szkoleń i rekrutacji i proszę się nie sugerować ani jej wiekiem, ani kapitałem, ani nawet jak ktoś napisał tym że firma nie istnieje pod adresem Elektoralna w Warszawie. ZGODNIE z prawem Elektoralna jest adresem wyłącznie rejestrowym a główne biuro wszystkich działalności jest w zupełnie innym miejscu Polski. Działamy w oddziałach w całej Polsce w różnych branżach.

Włodek
@Evolearn Sp. z o.o. (Oficjalny Profil)

Panie żądam wycofania mnie z tego kursu i testu. Składam reklamację tu i teraz z racji nieczytelności i niejasności zgody. Poza tym nigdy nie otrzymałem żadnego pokwitowania że coś kupiłem sam test jest tak skonstruowany aby nikt nigdy go nie zdał a to jest manipulacja i podstęp w myśl art 82. k. c.

Drink

Płaciłeś za te usługi czy nie? Do jutra mam czas inaczej dostane koszmarnie duże kary. Nie wiem co zrobić w tej sytuacji. Reklamację juz napisałem.

Rafał
@Evolearn Sp. z o.o. (Oficjalny Profil)

Tłumaczenie dla (usunięte przez administratora). Firma istnieje od marca. Nie oferuje żadnych konkretnych ofert. Istnieje tylko po to, aby wypuszczać lewe ogłoszenia, aby potem ściągać pieniądze od ludzi poszukujących pracy. Wyjątkowo podłe działanie.

bob
@Jan 323

bo to prawda

@Włodek

Szanowny Panie, proszę o złożenie reklamacji na raklamacje@evolearn.pl

chmielu

Witam, niestety też zostałem (usunięte przez administratora) przesz tą firmę... wciąż nie mogę uwieżyć że dałem sie (usunięte przez administratora) będąc raczej świadomym zagrorzeń w sieći. Nie mogę wyjść z podziwu że takie "firmy" działają. Jeśłi go złapią pownien dośtać dożywotie prace w kamieniołomie... Mam pytanie do ludzi którzy zapłacili, czy po dokananiu zapłaty wezwania ustały? Ja wykonałem przelew na 199.99 a na ich śmiesznej stronie dalej widnieje że mam nie zapłaconą należność.

Michau
@chmielu

Zapłaciłem 20 zł i mi zniknęło , więc pewnie jakiś błąd na stronie, na twoim miejscu pobrałbym potwierdzenie przelewu w razie jakby chcieli się sądzić itp

Łubu dubu
@chmielu

Witam. Aplikowałem tam w kwietniu, otrzymałem sms-a z jakimś testem, wygenerowali mi kod i dalej olałem sprawę nic tym kodem nie potwierdzając. Dziwnym trafem też próbują ode mnie wyłudzić kasę. Powiem krótko, olejcie to ich dni są policzone i nie bądzcie (usunięte przez administratora) Kolejny wałek, tym razem metodą na rekrutanta.(usunięte przez administratora)

Bum
@Łubu dubu

Sms nie ma znaczenia, bo umowa zawierana jest w momencie akceptacji tych wszystkich zgód i oświadczeń PRZED SMSm! Też myślałem, że jeśli nie wpisałem kodu z sms to nie zawarłem umowy, ale byłem na konsultacji prawnej i niestety ale mam zawartą umowę z nimi. Nie doradzaj ludziom żeby nie wpłacali, bo jak potem komornik zabierze im 10X więcej pieniędzy to co, oddasz im? Niestety ale to jest legalne. Podłe, ale legalne :( Ja dla spokoju wpłaciłem puki miałem niskie kwoty.

TakiS
@Bum

Dziś (usunięte przez administratora) W poszukiwaniu pracy taka wiadomość potrafi namącić w głowie, nie doczytałem, nie sprawdziłem, więc jak najbardziej moja wina. Do testu nie podchodziłem ale opłatę 149.99 za szkolenie opłaciłem. Wysłałem im dwie wiadomości, jedną z żądaniem usunięcia moich danych osobowych, a drugą z potwierdzeniem przelewu, na wszelki wypadek. Zapisałem też wszystkie sms-y, wiadomości e-mail i pliki żeby mieć dowody. (usunięte przez administratora)

Kam
@Michau

W jaki sposób opłaciłeś ? Bo na stronie nic nie ma

Michau
@Kam

Masz podany na stronie numer konta bankowego:)

Łoś

Niech tacy ludzie co robią takie rzeczy poprzez ta platformę szybko znikną z rynku bo to jest czyste (usunięte przez administratora) Jeśli ktoś szuka pracy to nie powinien dokładać do tego interesu swoich pieniędzy a nie wyciągać ostatniego grosza który ma. Nie dajcie się ludzie zastraszyć i walczcie o swoje żeby takich manipulatorow było mniej. Ja nie mam na chleb A mam płacić za test w ktorym hest napisane ile się 10 jajek ugotuje w 3 min. To jest śmiech na sali żeby takie testy wykonywać na kierowcę.

Max
@Łoś

Skoro nie zdałeś Łosiu testu w którym były pytania o jajka to czego oczekujesz? Że prezesem będziesz?

Łoś
@Max

Źle mnie kolego zrozumiałeś albo piszesz takie bzdury bo jesteś z tej zalosnej firmy , wyjaśnię to w ten sposób że człowiek ma ok 8 sekund aby przeczytać pytanie,pomyśleć, odpowiedzieć i zaznaczyć(usunięte przez administratora)

TakiS

Wczoraj zrobiłem im przelew za szkolenie 149,99zł i wysłałem na ich e-mail biurowy potwierdzenie przelewu na nr konta podany w umowie. Dziś dostałem sms-a, że mam nieopłacone szkolenie. Kolejny raz wysłałem e-mail z potwierdzeniem przelewu, tym razem na każdy z ich e-maili. Każdą wiadomość zapisuję, mam dowód zapłaty za szkolenie, żadnych pieniędzy więcej nie mam zamiaru wysłać. Ostatni raz dałem się nabrać...

@TakiS

Szanowny Panie, oraz inne osoby w takim temacie. Księgowanie wpłaty zajmuje do kilku dni roboczych, dlatego w przypadku dokonania zapłaty bierzemy pod uwagę datę WYKONANIA płatności. W przypadku otrzymania ponagleń po wpłacie, prosimy o ich zignorowanie.

Kierowca b

Szkolenie- płatne

Jeden test internetowy, płatny

logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Kucharz do nowoczesnego hotelu w Centrum - praca stała
Leonardo Hotels Warsaw Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
Szeryf

Całe ogłoszenie dotyczące proponowanego zatrudnienia na stanowisko (kierowca kat "B"), jest tak cukierkowe i idealnie zredagowane, że można się rozpłynąć. Czytasz i nie wierzysz. Myślę, że już sztuczna inteligencja tutaj pokazała co potrafi! Proces rekrutacji zdalny - czytaj kontakt ze strony systemu przyszłego pracodawcy przez sms. Kwalifikacja do kolejnego procesu rekrutacji, również przekazana tylko i wyłącznie przez sms. Dalej wskazany przez firmę portal i hasło do wykonania obowiązkowego testu przez kandydata. Tutaj robi się wesoło. Dostęp do wspomnianego testu jest wyłącznie możliwy po uzupełnieniu danych wrażliwych takich jak m.in. PESEL !!! W tym miejscu jak większość pozostałych osób stanowczo dziękuje im za współpracę! Dodatkowo masa klauzul i zgód na które musisz świadomie lub nie wyrazić zgodę. Kto nie czyta miedzy wierszami może się mocno zdziwić. Tak jak piszą inni kandydaci. Na początku wzorcowy zapis, że do niczego aplikowanie nie zobowiązuje i sam finalnie podejmiesz decyzję o zatrudnieniu po rozmowie. Natomiast jak wejdziesz w szczegóły to czar pryska. Okazuje się, że cały ten test kompetencyjny, który zamienia się okresowo w szkolenie jest jedną wielką farsą. Przysługuje kandydatowi możliwość maksymalnie 5 bezpłatnych prób na jego zaliczenie. W przeciwnym razie będą generowane opłaty. Wszystko to nie wygląda poważnie i uczciwie jak piszą pozostali w komentarzach! Cóż wiele osób w euforii kwalifikacji do następnego etapu rekrutacji, w ciemno pójdzie dalej i obudzi się z ręką w przysłowiowym nocniku! Pozostaje się pilnować na każdym kroku i nie działać pochopnie. Samo życie.

Radek
@Szeryf

No dobrze. Tylko jak ktoś kliknął zgodę, to co teraz? Ma płacić, bo inaczej nakaz zapłaty z sądu? Czy olać?

Głupek
@Radek

Podłączam się do pytania, chce uniknąć sytuacji gdzie po zapłacie tych 140 wyciągną więcej danych a sama zapłata to zwykła fikcja i próba wyłudzania kolejnych danych

Sonderkomando
@Radek

Nic nie płać. Szukają głupich. (usunięte przez administratora)

Bzdura
@Sonderkomando

Jestes w błedzie. Poczytaj sobie o tym w internecie w jakiej formie zawarliśmy z nimi umowe. Forma dokumentowa przez internet na ktora oni sie powoluja to to samo jak bys podpisal na papierze.

@Radek

Jak wyglada twoja sprawa? Ja jestem w takiej sytuacji ale nie potwierdziłem tego kodem SMS. A na e-mail przyszła mi umowa i wszystkie te ich dpfy

Radek
@Michał

Ano zapłaciłem, dla świętego spokoju. (usunięte przez administratora)

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Krystian

26.05.2023 01:05

Krystianikona wywiad

Od dwóch tygodni jestem zatrudniony w tej firmie, przez co nie mam jeszcze wyrobionego zdania, jednak chętnie opowiem historię rekrutacji, o której z początku myślałem, że jest dziwna, lecz finalnie dostałem pracę. Opowiadam krok po kroku o procesie rekrutacji w pytaniu poniżej.

Na jakim stanowisku pracujesz i na czym ono polega?

Krystianikona wywiad

Kierowca. Rozwożę zamówienia po firmach w Krakowie.

Jak długo pracujesz w tej firmie?

Od 2 tygodni.

Czy poleciłbyś/poleciłabyś pracę w tej firmie swojemu przyjacielowi? Uzasadnij swoją odpowiedź.

Krystianikona wywiad

Za krótko pracuję, aby to jednoznacznie stwierdzić, ale zapowiada się ciekawie.

Co najbardziej lubisz, a czego nie lubisz w tej firmie? Uzasadnij odpowiedź.

Krystianikona wywiad

Atmosfera i tempo pracy jest super. Ilość adresów doręczenia dostosowana jest do realnych możliwości i nie ma chorego pędu, aby się wyrobić przed końcem pracy. Nie ma na razie rzeczy, których nie lubię.

Jak wyglądają szkolenia w Twojej firmie? Czy są zaplanowane i jak często się odbywają? Jakich obszarów/ tematyki dotyczą? W przypadku braku szkoleń, jak myślisz, z czego to wynika? W jakich obszarach chciałbyś być szkolony i dlaczego?

Krystianikona wywiad

Rekrutacje przebiega w nietypowy sposób. Jest test, który należy zaliczyć i w zamian otrzymuje się tzw. promesę zatrudnienia. Zanim przystapiłem do testu, widziałem na GoWork.pl sporo negatywnych opinii na temat procesu rekrutacji, dlatego byłem czujny. Ale udało mi się zaliczyć test za pierwszym razem, choć nie był najłatwiejszy. Później w ciągu mniej więcej tygodnia byłem zaproszony do biura w Krakowie i po kilku dniach rozpocząłem pracę dla jednego z klientów firmy. Nietypowe to, ale jak widać zadziałało w moim przypadku.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynika?

Krystianikona wywiad

Bardzo dobrze. I zarobki są takie jak oczekiwałem, tak jak mi obiecano.

Krystianikona wywiad

Zrobić porządek, może wprowadzić zmiany w procesie rekrutacji, bo niepotrzebnie dużo negatywnych opinii jest o tym procesie. A może po prostu te opinie są od ludzi, którzy nie stanęli na wysokości zadania i szukają ujścia swojemu żalowi. Z pewnością nie każdy jest w stanie poradzić sobie na takich testach, zresztą nie mnie to oceniać.

Jola

To (usunięte przez administratora) Należy zgłosić czym prędzej na policję lub do prokuratury zawiadomienie o wyłudzeniu i przestępstwie! Wyłudzają dane wrażliwe! Nie wiadomo do czego posłużą im te dane! I odsetki od kwoty 80 złotych po tygodniu jest 400 a po 2 tygodniach 700? Jaki to kalkulator odsetkowy ? Jestem finansistą a takiego nie znam. To ewidentną próba wyłudzenia danych i pieniędzy!!!! Zgłaszajcie do Prokuratury lub na Policję i żądajcie zgodnie z rodo usunięcia swoich danych wrażliwych Nie wpłacajcie oszustom żadnych pieniędzy!

Predator
@Jola

Co z ciebie za finansista? Robia tak ze nornalna cena jest bardzo wysoka ale jest upust za terminowa platnosc. Brak platnosci w terminie = wysoka cena. Poczytaj sobie umowe ktora wysulali na email. Punkty 4.1, 4.2. Bylem u prawnika i (usunięte przez administratora) mozna z tym zrobic. Wczoraj dostalem ponaglenie i ostatecznie zaplacilem żeby miec spokoj.

@Predator

(usunięte przez administratora) Firma krzak z 5000 zł zakładowym kapitałem. Brawo dla Pana który zgłosił firmę na (usunięte przez administratora)

Jolka
@Jola

Nikt cię do niczego nie zmuszał Jola. Sprytne. Nieprawdopodobni są ludzie, którzy najpierw akceptują wszystko jak leci, a potem jak się okazuje że coś jest nie tak jakby tego oczekiwali to wylewają pomyje na drugą stronę, a ty gdzie oczy miałaś jak formularze wypełniałaś? Skoro cię ścigają to musiałaś zawrzeć z nimi umowę. Proste!

Doris
@Jolka

Nieprawdopodobni to są ci (usunięte przez administratora) którzy żerują na ludziach poszukujących pracę. Na szczęście jest to umowa zawarta przez internet i można cofnąć zobowiązanie oświadczeniem woli. Zgłaszać ich należy do wszystkich możliwych urzędów o wyłudzanie!

@Jolka

Nikt mnie nie ściga, nie jestem zainteresowana pracą a już napewno nie jako kierowca! Poprostu nie trawię (usunięte przez administratora) i szkoda mi ludzi którzy szukają pracy są zazwyczaj beż kasy i trafiają na takich ludzi! Nie ma już ogłoszeń o zatrudnieniu, na maila nikt nie odpowiada telefonów nikt nie odbiera, nie ma siedziby firmy Czt tak postępuje uczciwa firma? Pod pretekstem zatrudnienia wyłudza dane i później w brutalny sposób zastrasza ludzi! (usunięte przez administratora)

@Doris

Niestety mylisz się. Umowa zawarta przez internet jest tak samo ważna jak ta zawarta na piśmie jeśli można jednoznacznie zidentyfikować strony. Podawałaś pesel? Jak tak to niestety ale mogą z ciebie zciągnąć pieniądze. Lepiej zapłacić wcześniej mniej i mieć spokój niż potem ciągać się po sądach, albo nie daj boże jak by dużo większą kwotę trzeba było płacić

Bezrobotny
@Jola

Byłem zgłośić to na policję. Wydrukowałem screeny, smsy, majle. Wszystko. Policjant przejżał to i powiedział że on nie widzi podstaw do przyjęcia zgłoszenia. Że może przyjąć jak będę nalegał, ale to będzie umożone bo jeśli już to to sąd cywilny a nie policja w takich sprawach. Wypunktował mi że czarno na białym było na papierach wszystko napisane a że nie przeczytałem to moge siebie winić. I co? Wszyscy tacy mocni, a jak człowiek poszkodowany podstępem, to nie dość że mnie wyśmiano to jeszcze strata czasu! Absurd!

Michal

Witam, podjął ktoś jakieś kroki na temat tych smsow i e-mail do zapłaty? Wypowiedzcie się czy zgłaszaliście to gdzieś i jak wyglada sprawa

@Michal

Sprawa wygląda tak, że nic nie zrobisz. Podstęp podstępem, ale informacje i warunki które należy akceptować aby iść falej są przedstawione zgodnie z przepisami. Skoro je zaakceptowaleś to umowa jest prawomocna. Ja zapłaciłem niższą kwotę w terminie bo nie chciałem, żeby urosła, złożyłem reklamację tłumacząc, że byłem nieświadomy i niedoczytałem warunków (napisałem szczerze wprost) i o dziwo uznali reklamację i zwrócono mi pieniądze które wpłaciłem. Tak mi doradził radca prawny.

@Arek

Mi narazie nie przysyłają żadnej wiadomości o zapłacie. Dostałeś to na ich stronie czy w smsie?

MariuszLUB

NIE POLECAM!!!!! Komornik zajął mi prawie 2000zł wyssane z palca za ich chore usługi!! To skandal aby w kraju rozwiniętym były takie praktyki!

Maciek L.
@MariuszLUB

Firma złożona w marcu już generuje zyski widzę. Tak trzymać Panie Darku. Nabijać (usunięte przez administratora) ile się da.

Qwerty
@MariuszLUB

Po jakim czasie zaszło do zajęcia komorniczego? Szkolenie 199 zł a po 7 dniach 999?

MariuszLUB
@Qwerty

Po około 4 miesiacach. Dotyczylo to innej firmy formalnie jednak wiem ze nalezacej do tej samej osoby de facto jednak prowadzacej inną działalność. Fakt jest taki ze zaleglosc 600zł wyniknela z mojej winy, ale liczylem na ulge od nich ale nic nie uzyskalem a temat olalem… prawda jest taka ze w Polsce jest tak beznadziejne prawo ze za cokolwiek prawie kazdy moze uzyskac nakaz zaplaty dlatego kto ma jakiekolwiek zobowiazanie chocby sie na nie nie zgadzal to lepiej niech ma reke na pulsie na jakim wszystko etapie jest zeby nie obudzis sie wlasnie z zajeciem komornika. Wystarczy miec nieprawidlowy adres albo mieszkac pod innym i nie odebrac nakazu zeby sie wpakowac. Nie polecam zadnych uslug od tych ludzi bez wzgledu pod ktora firma te uslugi sa prowadzone!!!!!!

Michal
@MariuszLUB

Dlaczego z twojej winy wzrosło? Jak wyglada sprawa na dzień dzisiejszy u ciebie? Zgłosiłeś to gdzieś?

@Michal

Nie wiem czy u niego to samo jest, ale ta firma działa w taki sposób, że cena normalna usługi jest bardzo wysoka, ale jeśli opłaci się w określonym terminie, u mnie akurat 7 dni, to jest "rabat za terminową płatność". I ten rabat jest bardzo duży. Np normalna cena to 1300, a jesli sie płaci w terminie to jest np 150. Tak skonstruowana jest umowa i przez to to od nich zależy jak bardzo podniosą potem cene, poniewaz w umowie wpisana jest ta wysoka cena i moga ja sobie podnosic jak chca nie wyżej niż właśnie ta wysoka cena z umowy jesli nie zaplaci sie w terminie. Podłe to, ale nie ma to związku z odsetkami jak ktoś napisał. płatność po terminie = cena normalna (super wysoka), płatność w terminie = cena niska (duży rabat)

Kand

Pseudofirma zalozona w marcu a wczoraj komornik zajął mi dokładnie 1893,64zł z konta! (usunięte przez administratora) Jak to możliwe tak szybko? Jak to możliwe, że to jest legalbe?! Nie wierzylem w te farmazony!

mmm
@Kand

no wlasnie jakos mi sie to nie widzi, że akurat to od tych skamerów. Przyjmijmy, że jak wiekszośc z nas robiłes to pod koniec kwietnia. Niech będzie 28.04. Zgodnie z ichniejszym regulaminem miałbys czas do 5.05 na zapłacenie. Zgodnie z prawem, żeby ktokolwiek zajął się sprawą muszą ci wysłac dwa ponaglenia listem poleconym w odstepie 2 tygodni. Czyli pierwszy by wysłali 8.05, drugie 22.05. Po tym musieli by odczekać jeszcze min 2 tygodnie, aż wróci do nich zwrotka, że nie odebrałes listu poleconego. Wtedy mogą składać sprawę do e-sądu z pozwem. Czyli 29 maja. E-sąd w Lublinie to fabryka, ale nic się nie dzieje od razu. Oczywiście też dostajesz kopię pozwu i sąd czeka, czy się wypowiesz. Masz na to 2 tygodnie czyli do 12 czerwca. Załóżmy że wszystko dzieje sie ekspresowo (a nie dzieje się), i sad tego samego dnia rozpatruje sprawę i daje nakaz zapłaty. Kolejne 2 tygodnie na Twoje odwołanie i uprawomocnienie sie wyroku. Dostajesz oczywiście odpis. to już jest 26 czerwca. Oczywiście sprawa trafi do komornika jak Twój wierzyciel sie tam zgłosi. Komornicy sa zawalenie robota, więc nie każdy przyjmie sprawę to raz, po drugie nie zajmie sie nia od razu. Ale przyjmijmy, że od razu. Wysyła ci pisemko, a także do ZUS (żeby ustalić gdzie pracujesz). Najszybciej połowa lipca. Dopiero jak nie podejmiesz z nim kontaktu będzie próbował ci wejść na pensję. Czyli około 10 sierpnia. Jeśli to nie poskutkuje zajmuje ci konto. W połowie sierpnia, a nie w połowie czerwca. Przy idealnych warunkach. Faktycznie sprawa ma się tak, że pozew to najmniej pół roku, sprawa kolejne pół i komornik następne pół. Nie jest więc możliwe, że komornik zajął ci konto z powodu tych (usunięte przez administratora) Może masz jakieś długi sprzed 10-15 lat na drobna kwotę, które wędrowały od jednej firmy windykacyjnej do drugiej a złodziejskie odsetki rosły.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Michał

22.05.2023 10:05

Chcemy Cię lepiej poznać. Napisz proszę jaką historią chcesz się z nami podzielić?

Michał ikona wywiad

Historia nietypowej rekrutacji, kiedy to pozostawiam moje dane osobowe, rozwiązuję test, a nagle kontakt się urywa.

Na jakie stanowisko aplikowałeś/aś?

Michał ikona wywiad

Aplikowałem na stanowisko kierowcy w dniu 30 kwietnia 2023 roku.

Jak przebiega/przebiegała rekrutacja – kto Cię rekrutował (HR czy bezpośredni przełożony)?

Michał ikona wywiad

Rekrutacje są zdalne - brak danych dotyczących osoby przeprowadzającej rekrutację.

Ile etapów obejmowała rekrutacja?

Michał ikona wywiad

Teoretycznie 2-3: 1. Rozwiązanie testu. 2. Otrzymanie mailowej informacji o zaliczeniu testu, podanie informacji, że skontaktuje się ze mną rekruter. 3. W czwartek (po długim weekendzie majowym), otrzymałem mailowe zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną (telefoniczną), na 8 maja. Nikt nie skontaktował się ze mną 8 maja, więc 10 maja przypomniałem się w tej sprawie. 11 maja otrzymałem informację, że jeszcze tego dnia ktoś się ze mną skontaktuje. Niestety nikt nie zadzwonił. Próbowałem dodzwonić się z różnych numerów pod numer rekrutera, ale niestety telefon jest wyłączony. Na tym kontakt ze strony firmy się zakończył.

Czy proces obejmował jakieś zadania rekrutacyjne – jakie? W jaki sposób przekazano Ci ocenę zadania?

Michał ikona wywiad

Proces obejmował rozwiązanie testu kompetencyjnego. Wyniki testu były dostępne na stronie internetowej, następnie przesłano je do mnie mailem wraz z innymi dokumentami.

Czy komunikacja z rekruterem była/jest sprawna? Co jest/ było dobre a co złe w tej komunikacji?

Michał ikona wywiad

Do czasu otrzymania maila o pozytywnym odbiorze mojej osoby komunikacja była poprawna, następnie brak komunikacji pomimo obietnic mailowych i sms-owych.

W jaki sposób dowiedziałeś/aś się, jakie warunki pracy oferuje pracodawca oraz jakie ma oczekiwania względem oferowanego stanowiska? Jeżeli pracodawca nie udzielił takiej informacji, czy zapytałeś go o warunki i jaka była reakcja pracodawcy? Jeżeli pomimo Twojego zapytania, nie przekazano Ci takich informacji, jak myślisz, z czego to wynika?

Michał ikona wywiad

Warunki były opisane w ogłoszeniu (wyczerpująco).

Czy poleciłbyś/ poleciłabyś rekrutację w tej firmie znajomym i dlaczego?

Michał ikona wywiad

Nie poleciłbym z powodu urwania kontaktu. Czuję się oszukany.

Krzysztof

Wysłano notę do zapłaty 199 zł. Następnie jęli nie zapłacę to będzie 999 pln. A miało być ogłoszenie o pracę jako kierowca gwarantowane 4000 netto.. To zwykli (usunięte przez administratora)

K

Za (usunięte przez administratora)nas macie żadnego kursu nie przeszedłem a każecie mu płacić...(usunięte przez administratora)

@Krzysztof

Witam wszystkich, 799 do zapłaty kwota urosła od 1 mają obecnie czekam na umieszczenie w KRS i wezwanie do prokuratury będę oskarźony za wyłudzenie kursu bez zamiaru uiszczenia opłaty, przeszły mi dreszcze. (usunięte przez administratora)

Prawda jest inna

Zgodnie z przepisem art. 27 ustawy, konsument który zawarł umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa może w terminie 14 dni odstąpić od umowy bez podawania przyczyn i bez ponoszenia kosztów (za wyjątkiem kosztów opisanych w art. 33, 34 ust. 2 i 35 ustawy).30 lip 2022 Prawda jest taka że rozmawiałem z prawnikiem z UOKIK I powiedział że według prawa nie może być klauzula braku możliwości odstąpienia od umowy

Nysk
@Prawda jest inna

Nie wprowadzaj ludzi w błąd i zmień prawnika o ile w ogóle to prawda ze ci to powiedział Jak najbardziej mozna zastrzec ze klient zrzeka sie prawa do odstąpienia. Oficjalne info z UOKiK prawakonsumenta.uokik.gov.pl/prawo-odstapienia-od-umowy/wylaczenia-prawa-do-odstapienia/ „Wobec niektórych umów nie stosuje się ustawy o prawach konsumenta, czyli konsument nie ma tu prawa odstąpienia od umowy. Niezależnie od tego – prawo do odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorcy lub na odległość jest w niektórych sytuacjach niedozwolone lub ograniczone. Dotyczy to umów: o świadczenie usług, jeżeli przedsiębiorca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą konsumenta, który przed rozpoczęciem świadczenia został poinformowany o tym, że po jego spełnieniu utraci prawo do odstąpienia od umowy i przyjął to do wiadomości – np. korepetycje udzielane przez internet” Czyli jesli wykonales test lub uzyskales chocby dostęp do szkolenia (a tak jest jesli je aktywowales) to nic nie zrobisz bo zeby przejsc dalej trzeba bylo zaznaczyc to ze sie zrzekamy prawa do odstapienia od umowy!

Yogi
@Nysk

Nie do końca. Jest jeszcze jedna możliwość - jak to nazwałeś- zrzeczenia się prawa do odstąpienia od umowy. Poczytaj dokladnie ich umowę, co podpisałeś a potem poszukaj rozwiązania. Nie chcę pisać jakie ale jest.

Rafał

Wlasnie wróciłem z PROKURATURY! I to nie dlatego ze chcialem na was zlozyc zawiadomienie, tylko dlatego ze zostalem WEZWANY ze niby wyludzilem szkolenie bez zamiaru oplaty!!! Zlozylem wyjasnienia i Pani Prokurator powiedziala ze to bedzie umozone ale stracilem caly dzien bo musialem brac wolne! Firma sklada bezpodstawne oskarzenia o wyludzanie uslug jesli sie nie zaplaci a potem trzeba sie tlumaczyc tracac czas! Jesteście najgorszym *******!

Evolearn Sp. z o.o. (Oficjalny Profil)

Szanowni Państwo, W celu rozwiązania wątpliwości przygotowaliśmy dokładny opis procesu odbycia BEZPŁATNYCH testów wraz z opcjonalnymi PŁATNYMI testami, oraz PŁATNEGO szkolenia, które po zaliczeniu testu będzie BEZPŁATNE.  Dokument ten zawiera szczegółowo opisane kwestie związane z zawarciem umowy, w tym warunki finansowe, zrzeczenie się prawa do odstąpienia od umowy i inne. Dokument dostępny jest na naszej stronie internetowej evolearn.pl w głównym górnym menu w zakładce "Zawarcie umowy": evolearn.pl/umowa/ W przypadku pytań pozostajemy do dyspozycji pod adresem email: biuro@evolearn.pl ******************** Uwaga! W związku z podszywaniem się pod nas przez inne osoby próbujące wywołać sensację, prosimy o weryfikację naszych wypowiedzi na evolearn.pl/komunikacja ( evolearn [kropka] pl / komunikacja ) ********************

Mati
@Evolearn Sp. z o.o. (Oficjalny Profil)

Brawo! Zastanawiam sie jak mozna nie zorie towac sie w zasadach. Ja probowalem raz test nie udalo sie i nikt mi niczego nie nalicza. Brawo dla tych co leją na wszystko a potem wam wypisuja zle opinie. Sprytne skuteczne, bo jak widac duzo tu malo inteligentnych ludzi ktorzy sie sami wyeliminowali

@Evolearn Sp. z o.o. (Oficjalny Profil)

Co wpisać w tytule płatności

Ja wpisałam imię nazwisko i numer telefonu tylko.

Eryk
@Evolearn Sp. z o.o. (Oficjalny Profil)

Kto by się chciał podszywać pod takie (usunięte przez administratora) Wolne żarty. Macie ludzi za głupków?

Mich

Firma jakaś kpina , próbuje się kontaktować mailem od miesiąca i żadnej odpowiedzi

Janek

Dopiero rozpocząłem pracę i super atmosfera. Rekrutacja też ciekawa, bo przeszedłem test rekrutacyjny i potem zostałem zatrudniony :)

albercik
@Janek

Witam. Staram się o pracę w tej firmie i mam pytanie ile czekałeś na odpowiedź oraz na rozmowę kwalifikacyjną? Na jakie stanowisko ubiegałes się jak można wiedzieć?

Rysiek
@albercik

Oszustwo ! Nie wykonujcie ich testów ! Potem przychodzi rachunek na 1000zl

Egzekutor
@Janek

Nie wiem jakim cudem ktokolwiek zda ten test jak ma 4 minuty na 28 podchwytliwych pytań i za każdym razem innych i i nawet szkolenie nic nie daje żeby poprawnie odpowiedzieć więc jest wprowadzanie ludzi w błąd a żadnej pracy nie ma tam.

mmm
@Egzekutor

Akurat test dla człowieka myślącego nie był zbyt skomplikowany ani bardzo trudny. bez szkolenia zaliczyłem za pierwszym razem i jeszcze mi czasu zostało (a co jest w szkoleniu - nie mam pojęcia). Mam wiele wątpliwości, co do uczciwości i realności firmy, ale pode mnie nikt się nie podszyje, nie weźmie telefonu ani kredytu. Czy coś z tego będzie? Keine anung, Поживём - увидим.

Słuchajcie czy trzeba tym (usunięte przez administratora) zapłacić za te fejkowe szkolenie ? Miało być 5 darmowych podejść a po drugim przyszedł mi SMS że mam nie opłacony kurs i test tylko wiadomość dostałem 30 kwietnia a płatność miałem do 29 kwietnia i co zrobić z podanym numerem PESEL .A może olać tą sprawę bo oni i tak nic z tym nie zrobią tylko zglisc tą sprawę na policję

Komandos

Bardzo smutno się czyta te komentarze gdzie ludzie dali się naciągnąć, sam jestem jedna z tych osób ale kto mało co liczy że jak dostaje sms że został zakwalifikowany do rozmowy o pracę tylko trzeba wypełnić test , i ostatnia rzeczą o której myśli to że mogą być jakieś koszta (usunięte przez administratora) Pana Sz. , nie dość że firma działa ledwo 2 msc , ma oddzial gdzie indziej niż podane na stronie , w rejestrze krajowym , rejestrze sądowym, pan Sz. Postanowił wykorzystać ludzką niespostrzegawczisc i w zwykłych oświadczeniach dać jakieś chore testy, mam nadzieję że do tego Pana wroci karma i wyląduje na bruku z niczym, wiedząc że popełnił błąd Pozdrawiam wssyztskich i niech będzie to dla nas nauczka żeby weryfikować od dzisiaj wszytskie zgody itp :)

Dostali takie zle opinie na stronie że już nawet wycofali swoje ogłoszenia o pracę ze wszystkich portali , banda (usunięte przez administratora)

@Michał

Wycofali odrazu po tym jak wysłali SMS. Sprawdziłem to i już nie da się znaleźć jego ogłoszeń.

@Anonim

Kampania została zakończona. Nie ma w tym nic dziwnego szanowny Panie ******************** Uwaga! W związku z podszywaniem się pod nas przez inne osoby próbujące wywołać sensację, prosimy o weryfikację naszych wypowiedzi na evolearn.pl/komunikacja ( evolearn [kropka] pl / komunikacja ) ********************

Zostaw merytoryczną opinię o Evolearn Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Evolearn Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Evolearn Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 74.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Evolearn Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 2 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Evolearn Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Evolearn Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Evolearn Sp. z o.o.

Evolearn Sp. z o.o.