opinie o firmach | GoWork.pl
Oferty pracyOpinie o firmachSzkoły policealne
Dla firmLogowanie / Rejestracja
Logo

Żabka Polska (dawniej Freshmarket)

Profil oficjalny - płatna współpraca

3/5

Na podstawie 1583 ocen
Opinie(2526)
Dodaj opinię
Aktualności(19)
Wywiady(1)

Opinie(2526)

Dodaj opinię
Aktualności(19)
Wywiady(1)
Logo
  • O sieci
  • .
  • Jak aplikować?
  • .
  • Jak zostać franczyzobiorcą?
  • .
  • Kontakt

O sieci

Jak aplikować?

Jak zostać franczyzobiorcą?

Kontakt

Aktualne oferty pracy w pobliskich miastach
  • Poznań
  • Konin
  • Gniezno
  • Kościan
  • Piła
  • Jarocin
  • Leszno
  • Września
Opinie o firmach w pobliskich miastach
  • Poznań
  • Zagórze
  • Koziegłowy
  • Bogucin
  • Luboń
  • Czerwonak
  • Janikowo
  • Suchy Las
  • Czapury
  • Kicin
opinie o firmach | GoWork.pl
GoWork.pl
O nasMapa stronyDołącz do nasSubskrypcjeKontakt
Dla kandydatów
Oferty pracyOpinie o firmachBlogPoradnik
Dla firm
Ogłoszenia rekrutacyjneEmployer BrandingUsługi
Regulaminy
RegulaminRegulamin newsletteraPolityka opiniiPolityka prywatności
FacebookIconLinkedinIconYoutubeIcon
© 2005 - 2026 GoWork.pl
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
​
Aleksandrów Łódzki - Żabka
Andrespol - Żabka
Andrychów - Żabka
Annopol - Żabka
Banino - Żabka
Barlinek - Żabka
Bełchatów piotrków - Żabka
Bezrzecze - Żabka
Białystok - Żabka Polska Sp z o.o. (dawniej Freshmarket)
Bielany Wrocławskie - Żabka
Bielsko-Biała - Żabka Polska Sp z o.o. (dawniej Freshmarket)
Bieruń - Żabka Polska Sp z o.o. (dawniej Freshmarket)
Biłgoraj - Żabka
Bogatynia - Żabka
Boguchwała - Żabka
Bolesławiec - Żabka
Borkowo Łostowickie - Żabka
Borówiec - Żabka
Brenna - Żabka Polska Sp z o.o. (dawniej Freshmarket)
Brwinów - Żabka
  • …

Opinie

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych Przedsiębiorcy. Przejdź
  1. Strona główna
  2. /
  3. Opinie o pracodawcach Poznań
  4. /
  5. Opinie o Żabka Polska Sp. z o.o. (dawniej Freshmarket)

Opinie

Opinie o Żabka Polska (dawniej Freshmarket) Poznań

GoWork nie weryfikuje opinii przed publikacją...

Opinie

Pokaż wszystkie
​
Najnowsze
​

Stanowisko

Filtruj

Pozytywne
Negatywne
Rozmowy kwalifikacyjne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Sortowanie

Najnowsze
Najpopularniejsze
Pozytywne
Negatywne
Rozmowy kwalifikacyjne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Najnowsze
Najpopularniejsze
  • Dodaj do ulubionych

    Zapisz tego pracodawcę na później

  • ShareIcon

    Udostępnij

    Podziel się tym profilem z innymi

    FacebookIconXIconLinkedinIcon
  • Opinie

    Opinie

    • 1
    • …
    • 21
    • 22
    • 23
    • …
    • 35

    Opinie

    Opinie

    Często zadawane pytania

    Subscribe
    Nie przegap nowości o Żabka Polska Sp. z o.o.!

    Otrzymuj powiadomienia o nowych opiniach, ofertach pracy, aktualnościach oraz wywiadach!

    Email
    Administratorem danych osobowych jest GoWork.pl Serwis Praca sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane osobowe będą ...

    Klikając „Obserwuj firmę”, akceptujeszregulamin serwisu.

    ReviewUserIcon
    Kostek

    27.10.2019 18:10

    Inne

    W,sklepie w bystrej pani w sklepie jest nie miła bez kultury sprzedaje alkohol nieletnim i nie trzeźwym
    ReviewUserIcon
    michal

    25.10.2019 14:50

    Inne

    Ja sklep prowadze i dobrze idzie.
    ReviewUserIcon
    eimlia

    25.10.2019 12:42

    Inne

    Prowadzę sklep od paru lat. Nie mam żadnych długów, a wręcz przeciwnie.
    ReviewUserIcon
    Ania

    10.10.2019 13:52

    Inne

    Ludzie po co Wam Żabke otwierac, wystarczy znaleźć dobry punkt, miec świeży i dobry towar. Regionalne produkty i do pracy. Dbać o jakosc i duży asortyment i możecie nazywać się jak chcecie. W Żabce prawie brakuje towaru, papierosy, alkohol i chipsy.
    ReviewUserIcon
    Magdalena

    24.10.2019 12:28

    Inne

    Bo jest sporo łatwiej wystartować? Bo tyle kasy na start nie trzeba? Bo masz pomoc z góry? A z tym asortymentem co piszesz to wgl beka. Żabka u mnie na osiedlu najlepiej zaopatrzona.
    ReviewUserIcon
    Polecam Żabkę

    03.10.2019 15:37

    Inne

    Prowadzę żabkę od 8 lat. Dochód miesięczny na czysto do ręki 10.000zł. Wspaniała firma. Płaci na czas. Urlopy, wycieczki, ogniska integracyjne. Zawsze pomogą. Ostatnio nie miałem od kogo pożyczyć 100zł. Spytałem się w żabce. A oni, spoko masz 100zł.
    ReviewUserIcon
    Patka

    07.10.2019 13:17

    Inne

    Hahahahahaha, aż się poplulam że śmiechu
    ReviewUserIcon
    Natalia

    19.10.2019 13:44

    Inne

    (usunięte przez administratora) Też prowadziłam żaby bo dwie i wyszłam na tym jak... Ale jeszcze z 10 lat będę spłacać długi. Ktoś jeszcze chcę prowadzić ten dochodowy biznes?
    ReviewUserIcon
    aleks

    14.10.2019 13:18

    Inne

    Współpraca opłacalna.
    ReviewUserIcon
    czako

    01.09.2019 20:18

    Inne

    Ja sklep prowadze i jest ok.
    ReviewUserIcon
    Janusz

    25.09.2019 12:03

    Inne

    Dosrajesz towar. Musisz tylko sprzedawac
    ReviewUserIcon
    Anna

    30.09.2019 18:12

    Inne

    Sam też decydujesz co sprzedajesz nazywa się to produkty regionalne.np owoce czy warzywa nie musisz brać z żabki tylko u swoich dostawców
    ReviewUserIcon
    kamil

    30.09.2019 00:25

    Inne

    Mi się franczyza opłaca.
    ReviewUserIcon
    Grzegorz98

    27.08.2019 21:46

    Inne

    Od niedawna franczyze prowadze i poki co jest spoko zupelnie wszystko.
    ReviewUserIcon
    Nik

    27.09.2019 15:50

    Inne

    Nie zgadzam sie. Ja mam ponad 2 lata sklep i jakos porblemów brak.
    ReviewUserIcon
    kim

    30.09.2019 00:21

    Inne

    No u mnie podobnie. Bezproblemowo raczej.
    ReviewUserIcon
    Bolo

    29.09.2019 03:31

    Inne

    Zabke na młyńskie omijać jak najdalej obsługa chińska hod dog z dwudniową parowka .blondyna na Kasię jakaś wymietolona i niedomyta.
    ReviewUserIcon
    kurik

    27.09.2019 15:43

    Inne

    Ja problemów żadnych nie mam. Prowadze sklep i jest wszystko dobrze.
    ReviewUserIcon
    Elza

    23.02.2019 11:49

    Inne

    A ja byłam pracownikiem żabki przez 2 lata. Dobrze płacili. Później szefowa zachorowała i przejęłam po niej sklep. Obecnie jestem ajentem od 5 lat i prawda jest taka, że wszędzie trzeba pracować. Ludzie nie doceniają tego co mają A później się dziwią że szef ma wytyczne. Jeżeli pilnujesz interesu, to nie ma opcji żebyś płacił jakieś długi. Ja na inwentaryzacji wychodzę na plus i jeszcze żaba zwraca mi kasę...
    ReviewUserIcon
    Aniak

    20.08.2019 10:14

    Inne

    Zatrudniającym pracownika jest ajent. Potrącenie 200 zł zależy od tego, czy zapis o takiej odpowiedzialności pracownika znalazł się w umowie o pracę i czy to 200zł jest wypłacane w ramach dodatkowej premii, czy w ramach podstawowego wynagrodzenia, zawartego w umowie. Jeśli np. umowa o pracę jest skonstruowana tak, że podstawy masz (dla przykładu) 1500 netto i do tego dochodzi 0-500 zł premii uznaniowej w zależności od wyników kontroli, poziomu strat itp., to z tych 400 zł można nie zobaczyć ani złotówki. Można być sobie wtedy umówionym na wypłatę 2000 miesięcznie, a pracodawca w każdej chwili może dać 200 mniej.
    ReviewUserIcon
    elza

    25.09.2019 22:55

    Inne

    Pierwsza na świecie inwentaryzacja na plus-widocznie podkładasz swój towar i sprzedajesz poza kasą!
    ReviewUserIcon
    Ja

    22.09.2019 20:31

    Inne

    W zabce w tulcach Pani blondynka wieczorem pijana w kazda niedziele masakra
    ReviewUserIcon
    Piotr

    19.09.2019 19:42

    Inne

    Dlaczego ,sklep chociaż jest na liście allegro ,nie przyjmuje przesyłek. Tak chwalicie wasze sklepy a tu taka kicha . Nigdy nie wejdę do waszych ``placówek`` i nie zamówię przesyłek. (Bydgoszcz ul. Wyzwolenia 109) Szkoda ,że nie ma opinii bardzo negatywnej!!!
    ReviewUserIcon
    czali

    01.09.2019 20:25

    Inne

    Współpracujemy od roku i jest dobrze.
    ReviewUserIcon
    Kinia

    13.09.2019 09:35

    Inne

    Hej możesz do mnie napisać na maila ?
    ReviewUserIcon
    Marta

    09.09.2019 23:12

    Inne

    W zabce na ul.Daleka 10 są przeterminowane artykuły zwierzęce. Właśnie dzisiaj dnia 09.09 kupiła puszkę dla psiaka o dacie 24.07. Coś trzeba z tym zrobić tak nie może być!!!!
    ReviewUserIcon
    M.M

    30.08.2019 05:35

    Inne

    Wczoraj w godz.wieczornych kupilem papierosy w zabce w Swidnik na os.wschod co sie okazalo pod akzya z 2019 byla orginslna z 2018roku. Nie mialem bo spieszylem do pracy ale tej zabki nie polecam
    ReviewUserIcon
    Zabcia

    03.09.2019 11:58

    Inne

    To poprostu banderola legalizacyjna - mozna takie zakupic w urzedzie celnym i legalnie wprowadzic papierosy z powrotem do obrotu...
    ReviewUserIcon
    magda

    30.08.2019 13:51

    Inne

    Miałam okazje prowadzić sklep. Jestem bardzo zadowolona, fantastyczne doświadczenie. nauczyłam się wielu rzeczy.
    ReviewUserIcon
    Paweł

    30.08.2019 20:16

    Inne

    Potwierdzam, niewątpliwie jest to doświadczenie które dużo uczy i pozostaje w psychice na całe życie :)
    ReviewUserIcon
    Alex

    29.08.2019 12:23

    Inne

    Mi się z firmą dobrze współpracuje i mogę polecić.
    ReviewUserIcon
    Damian

    28.08.2019 12:26

    Inne

    Zarabiam całkiem nieźle jako franczyzobiorca. Pracy jest masa, ale to własny biznes a nie przelewki.
    JobInterviewIcon

    Masz doświadczenie związane z procesem rekrutacyjnym w Żabka Polska (dawniej Freshmarket)?

    Dodaj raport ze swojej rozmowy kwalifikacyjnej

    Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

    Rozmowa kwalifikacyjna
    ​
    Nick
    * Stanowisko
    * Przebieg rekrutacji

    0/5000

    * Treść pytania

    0/5000

    ​
    * Rezultat
    ​
    * Poziom trudności
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.

    Kontakt - Żabka Polska Sp. z o.o.

    Stanisława Matyi 8 61-586 Poznań

    NIP:5223071241

    REGON:365388398

    KRS:0000636642

    https://www.zabka.pl/
    Branża główna: Konsulting i zarządzanie

    Odwiedź nasz profil

    FacebookIcon
    ReviewUserIcon
    Dali

    27.08.2019 22:06

    Inne

    Jestem franczyzobiorcą od lat i jestem zadowolony.
    ReviewUserIcon
    Paweł

    28.08.2019 10:10

    Inne

    3 pozytywne opinie o Żabce dodane o godzinie 22:00 w odstępach pięciominutowych. Przypadek? Nie sądzę.... Żałosne
    ReviewUserIcon
    Rik

    27.08.2019 22:01

    Inne

    Ja sklep prowadze i jest ok.
    ReviewUserIcon
    Damian

    26.08.2019 23:47

    Inne

    Witam ile może trwać rozliczenie po zamknięciu żabki?
    ReviewUserIcon
    Paweł

    27.08.2019 10:11

    Inne

    Bywa różnie. Rozliczenie salda powinieneś poznać minimum po około 1-2 miesiącach, ale to zależy od ilości zamykanych sklepów -możesz czekać też i dłużej. Schodzą różne faktury, zamyka się miesiąc itp. Jeżeli będzie jakaś kasa do zwrotu, to niestety od razu po otrzymaniu rozliczenia raczej jej nie zobaczysz.
    ReviewUserIcon
    Damian

    26.08.2019 23:46

    Inne

    Witam ile może trwać rozliczenie bo zamknięciu żabki???
    ReviewUserIcon
    BrzegDLN

    26.08.2019 13:44

    Inne

    Witam , może to nie na temat , ale chciałem napisać że Żabka Polska ma bardzo dziwny i niedopracowany sposób działania , chcesz otworzyć żabkę , przechodzisz ta cała weryfikację i musisz się prosić kogokolwiek o numer do osoby szkolącej , a potem mówią ci że nie dostali jeszcze , polecenia szkolenia , to albo chcą otworzyć sklep albo w ciula lecą , a problemów robią jakby się otwierał jubiler a nie żabka .
    ReviewUserIcon
    Ciekawy

    22.08.2019 14:24

    Inne

    Litości - czy Wy nie umiecie czytać? GOWORK to jest portal , w którym dzielimy się opiniami na temat pracodawców. Kogo interesuje jakaś tam franczyza, kogoś obroty czy Pani Gienia ze sklepu w pierdziszewie górnym. Siedziba firmy to plac Andersa 7, 61-894 Poznań. Czy ktoś z zatrudnionych tam osób podzieli się wiedzą?
    ReviewUserIcon
    Paweł

    26.08.2019 10:18

    Inne

    Wiele osób zainteresowanych franczyzą sklepu, postrzega Żabkę jako "pracodawcę" i ma ku temu powody. Zapewne stąd cała dyskusja. I jak widzisz, niektórych to bardzo intersuje, bo na temat samej pracy w centrali wpisów jest bardzo mało.
    ReviewUserIcon
    Edyta

    18.08.2019 08:19

    Inne

    Jestem w sieci ponad 10lat, jestem zadowolona, stać mnie na wakacje i utrzymać czteroosobowa rodzinę dla której też mam czas, nie zawsze było łatwo ale to mój biznes i pilnuje go sama. PS i MS to inna bajka ale powtarzam że to mój biznes i to ja płacę podatki a nie partner czy manager dlatego sama decyduje o tym co sprzedaje... Ogólnie polecam ale jest to ciężki kawałek chleba.
    ReviewUserIcon
    Paweł

    20.08.2019 09:44

    Inne

    Pani (usunięte przez administratora), to nigdy nie był i nie będzie Pani biznes. Pani jest jedynie działalność gospodarcza, odpowiedzialność finansowa za towar i jakieś zarobki, zależne od obrotu sklepu. Ten biznes zawsze był, jest i będzie Żabki. Życzę Pani, żeby się Pani nigdy o tym boleśnie nie przekonała.
    ReviewUserIcon
    Paweł

    20.08.2019 09:49

    Inne

    Aha, i proszę nie pisać, że Pani decyduje o tym co sprzedaje. O tym też decyduje Żabka, podobnie jak o tym, jakie marże będzie Pani miała na poszczególnych produktach (w każdej chwili mogą Pani zmienić na niższą i nawet Pani słowem się nie może odezwać). Ten "mój biznes" i "to ja decyduję", to (przepraszam bardzo) największe dwie bzdury, jakie w tym dziale przeczytałem.
    ReviewUserIcon
    Ulan

    27.06.2019 14:19

    Inne

    Ja mam sklep od 2 lat. Ani razu nie miałem wiekszych problemów, juz na pewno nie mowiąc o stratach. Co miesiąc zarabiam całkiem spoko kasiorę. Odpowiedzialność jest bardzo duża, ale w końcu to własny biznes, więc czego się spodziewać.
    ReviewUserIcon
    Paweł

    13.08.2019 14:34

    Inne

    Wszystkiego się można szybko nauczyć, jak się ma trochę oleju w głowie. Od tego jest szkolenie, przed objęciem sklepu. Większość istotnych informacji powiedzą, o resztę trzeba dopytać samodzielnie, jak się czegoś nie wie. Teoria teorią.... A potem bierze się sklep i przychodzi życie. Jeden skończy z długami, drugi wyjdzie na zero, a trzeci będzie zadowolony. Jest dużo niezależnych czynników takich jak wysokość utargów i lokalizacja, jaka jest klientela w danej okolicy, czy ajent się poważnie nie rozchoruje, czy dla danego punktu będzie przyznana koncesja na alkohol itd itp. Odpowiednie wyszkolenie się i wiedza to tylko jedna ze składowych sukcesu. Trzeba jeszcze mieć charakter i umieć nad tym całym bajzlem zapanować tak, żeby się przy tym nie zajechać. Możesz być sobie świetnym ajentem, a jak Cię kiedyś (nie daj Boże) potrąci samochód i zlądujesz w szpitalu na 3 tygodnie, to po miesiącu nie poznasz ani sklepu, ani swojego rozliczenia z Żabą.
    ReviewUserIcon
    Paweł

    16.08.2019 14:51

    Inne

    Nie ma czegoś takiego jak 'zwolnienie lekarskie' czy 'urlop'. Sklep ma być cały czas otwarty 6-23, ma kręcić obrót, ma być zatowarowany i ładnie wyglądać. Jak sobie to zorganizujesz, z czego za to zapłacisz, kto Ci zrobi zamówienia, rozładuje dostawy i zaniesie wpłaty do banku - to nikogo nie interesuje. Za wszystko i tak odpowiadasz własnymi pieniędzmi Ty i Twoi dwaj żyranci, którzy podpisali się pod wekslem. Jak Cię stać i masz komu sklep zostawić, to możesz sobie cały rok na Seszelach siedzieć. Problem polega na tym, że nigdy Cię na takie prowadzenie sklepu nie stać, nie masz komu zostawić sklepu i nikomu nie możesz ufać. Nie raz się zdarzało, że nawet osoby z rodziny ajenta okradały sklep, o pracownikach nie wspominając. Tak więc jest dobrze, dopóki jest dobrze. A jak będzie niedobrze, to wtedy za to zapłacisz Ty, a nie Żabka.
    ReviewUserIcon
    Ana

    05.08.2019 22:14

    Inne

    Jestem ajenten od 1 roku do tej pory nie miałam żadnych problemów prowadzę sklep razem z mężem jesteśmy zadowoleni mamy dzieci i znajdujemy czas na rodzinę i wspólne łikendy. Właśnie otworzyliśmy drugi sklep .Bycie ajentem nie jest dla każdego takie moje zdanie trzeba znać handel kochać ta pracę odnaleźć się w niej i przedewszystkim trzeba pracować i mieć zaufanych ludzi nasz sklep przynosi około 200tys netto .Pracownicy są na etat.Mamy od roku stałą ekipę .Nie zawsze jest kolorowo ale tak jest wszędzie gdzie prowadzi się swój interes .
    ReviewUserIcon
    Paweł

    13.08.2019 14:21

    Inne

    To okaże się za jakieś dwa lata. Ciekawy jestem, czy ma Pani oszczędności ze swojej pracy, z których spłaci Pani potem zaległe podatki i ewentualne zadłużenia za dwa sklepy. Bo wzięcie po roku drugiego sklepu to nic innego, jak przedłużenie sobie wakacji podatkowych w Żabce i ułuda, że zarabia się więcej niż się faktycznie ma (VATu się fajnie nie płaci - wtedy człowiek mysli, że faktycznie zarabia dobre pieniądze. Odroczenie podatku dochodowego przy zatowarowaniu drugiego sklepu to też fajna sprawa). Wielu ludzi, którzy byli ajentami tego nie rozumie, ale co się odwlecze, to nie uciecze. Tak czy inaczej, życzę powodzenia, wytrwałości i sukcesów! Mam nadzieję, że nie pożałujecie Państwo tej decyzji.
    ReviewUserIcon
    Magdałena

    09.08.2019 10:37

    Inne

    Miałam okazje prowadzić sklep. Jestem bardzo zadowolona, fantastyczne doświadczenie. nauczyłam się wielu rzeczy.
    ReviewUserIcon
    Pytający

    10.08.2019 07:10

    Inne

    Jak może opłacić się prowadzenie Żabki z konkurencją w postaci... Żabki 100 m dalej przy tej samej ulicy, albo 20 m naprzeciwko, obie przy przejściu dla pieszych? O czym świadczy taka - powszechna np. Poznaniu - polityka lokalizacyjna?
    ReviewUserIcon
    Oświecony

    08.08.2019 10:03

    Inne

    A ja polecam;)
    ReviewUserIcon
    Damian

    06.08.2019 15:48

    Inne

    Nie jest tak źle jak to opisujesz. Prowadzę sklepik i mam też czas dla siebie.
    ReviewUserIcon
    Damian

    06.08.2019 15:42

    Inne

    Jestem ajentem żabki i nie narzekam na wynagrodzenie nie jest to naście tysięcy jakby ktos chciał ale na poziomie i dodatkowo otrzymujemy duże wsparcie od ich strony.
    ReviewUserIcon
    Viola

    31.07.2019 10:22

    Inne

    Bardzo nie przyjemna obsługa w Żabka Ciechanów ul. 11 Pułku Ułanów 12. Pani zrobiła wycofanie paragonu z wielką łaską i powiedziała,że robi to w drodze wyjątku. A następnie usłyszałam, że 16 złotych za 2 mrożone kawy to nie dużo! Ile w takim razie zarabia ta Pani? Ostatnie słowa ekspedientki do nas " Idźcie kobiety do domu". Niech każdy omija ten sklep z daleka. Taka obsługa nie powinna mieć klientów.
    ReviewUserIcon
    konwalia

    14.07.2019 09:31

    Inne

    Witam mieszkam w Libiążu woj.malopolskie często robie zakupy w żabce oraz sklepie mięsnym który mieści się w sklepie Agat. Ostatnio będąc na zakupach w żabce był załaczony dzwone ktory dzwonil kiedy klijet wchodzil do sklepu. Moj mąż który byl ze mna na zakupach zwrocil uwage ze ten dzwone jest irytujacy przeszkadza w zakupach drazni ale oddzewu ze strony pan na zabce nie bylo brak kultury naprawde, tu moje pytanie czy ten dzwonek musi byc jak panie sa na sklepie czy nie mozna go umiescic w innym miejscu jak dalej? jak to sie nie zmienie inaczej zalatwie sprawe
    ReviewUserIcon
    Zocha

    27.07.2019 13:26

    Inne

    Co za brak wyobraźni.Wstyd pisać coś takiego.
    ReviewUserIcon
    aBcD

    19.07.2018 11:55

    Inne

    WITAM, Mam możliwość otworzenia żabki jestem ciekawa państwa opinii. Jestem dość młodą osobą a czytając byłych ajentów (niektórych) żabek nie chcę dorobić się ogromnego długu. Z góry dziękuję.
    ReviewUserIcon
    Kowalski

    03.05.2019 09:20

    Inne

    Czyli rozumiem wszystkie zyski ze sprzedaży zgarnia Żabka na czynsz za lokal, na akcyze, na zapłatę za towar, a Wy jako ajenci płacicie podatki za ten towar ? To jest w ogóle zgodne z prawem ? 4800zł VAT wynika z kwoty 20000zł brutto Co to za kwota te 20000zł Żeby zapłacić od tego Vat trzeba mieć te pieniądzę w ręku ? Rozwiń wszystko jak możesz Zawiedziony. Sprawa mocno śmierdzi. Może do prawnika się udaj i porządnego biura księgowego
    ReviewUserIcon
    Paweł

    02.07.2019 16:30

    Inne

    To nie jest takie proste. Dochód za miesiąc jest wyliczany przez księgowość jako przychody minus koszty, a stany towarowe w sklepie są płynne - raz możesz mieć na nim 200 tyś, innym razem 150 tyś. Jeżeli w danym miesiącu masz np. wstrzymane dostawy albo po prostu zamówisz mniej, a z drugiej strony cały czas prowadzisz sprzedaż towaru który masz na stanie i masz utargi, to różnice między przychodami i kosztami mogą wynieść kilkadziesiąt tysięcy złotych, od których będzie trzeba zapłacić podatek VAT i zaliczkę na podatek dochodowy. Potem w następnym miesiącu zamówisz więcej żeby uzupełnić stany towarowe i zamkniesz miesiąc ze stratą, bo wydałeś więcej lub tyle samo co zarobiłeś.... Przy tak niskich przychodach, jakie mają ajenci tej sieci, takie 'strzały' do zapłacenia po 10 tyś złotych podatku zrywają płynność finansową, bo trzeba mieć na to zarezerwowane i zaoszczędzone pieniądze. Za każdym razem, jak myslisz "kurcze, ten miesiąc był dobry i w końcu coś zarobiłem", to dostajesz takiego 'strzała' i znowu jesteś na zero, bo podatki trzeba zapłacić....
    ReviewUserIcon
    AnnaW

    23.05.2019 07:29

    Inne

    Czy kto z Państwa może jasno opisać z czego wynikają te kwoty zadłużeń przy zamykaniu sklepu żabka. Czy można np robić inwentaryzację co miesiąc żeby na bieżąco wiedzieć jaka jest rentownośc sklepu?
    ReviewUserIcon
    Paweł

    24.06.2019 15:43

    Inne

    Braki towarowe w wyniku strat i kradzieży + kary finansowe od Żabki + brak zwrotu od Żabki za niewykorzystaną i opłaconą koncesję na alko + potrącenia za wszelkie uszkodzenia na sklepie + opcjonalnie kary wynikające z umowy za zamknięcie sklepu bez okresu wypowiedzenia + VAT od końcowego rozliczenia towaru, kiedy odprzedajemy pozostały towar Żabce + niedopilnowane i niepodpisane przez partneró papiery za zwrot towarów + kary finansowe od instytucji zewnętrznych itd itd itp. Do tego dochodzą długi w Urzędzie Skarbowym i ZUSie oraz zadłużenie za pożyczki, które ajent bierze, aby ratować ten nierentowny dla niego biznes. Jak ktoś nie potrafi policzyć ile tak naprawdę zarabia i nie wie kiedy się wycofać, taki skumulowany dług może spokojnie przekroczyć 100 tyś złotych na małym sklepie. Chodzi o to, że w momencie kiedy przestajesz płacić Żabce, masz wstrzymywane dostawy. Jeżeli nie dostajesz towaru, to przestajesz cokolwiek zarabiać - a więc ajent robi wszystko aby się od tego ratować - najpierw przestaje płacić ZUSowi, potem skarbówce, potem pracownikom, potem wpędza się w kolejne długi i zobowiązania pożyczkami i kredytami, a dopiero na końcu biznes "pada" i sklep jest zamykany.
    ReviewUserIcon
    Paweł

    01.07.2019 10:36

    Inne

    P.S. Inwentaryzację można sobie robić nawet codziennie na wszystko, ale inwentaryzacja księgowa, przeprowadzana z partnerem Żabki jest raz do roku i tylko to stanowi podstawę do rozliczenia salda. Wówczas porównywany jest stan zafakturowania ajenta (dług za towar w kredycie) z faktycznymi stanami magazynowymi, jakie dany ajent powinien posiadać. Czyli w dużym uproszczeniu to, za ile kasy ajent powinen mieć towaru (wg faktur/sprzedaży itp), porównane z tym ile faktycznie ma. Nikt nie będzie robił inwentaryzacji księgowej co miesiąc, bo ani nikt w centrali nie będzie tego rozliczał, ani partner nie ma ochoty średnio jednej nocki spędzać na danym sklepie. Natomiast dobrą praktyką jest wyrywkowe sprawdzanie stanów produktowych i niestety, obowiązkowo - stanie na kasie. Jeśli ajent jest na kasie i sam robi zamówienia, to wie, co powinno być na sklepie i czego mu brakuje . Wówczas bardzo szybko wychodzą wszystkie kradzieże, które mają miejsce.
    ReviewUserIcon
    klient

    25.06.2019 14:39

    Inne

    Sklepy dla naiwnych i głupkowatych nie znających się na cenach. Same reklamy w TV świadczą i tym, do kogo są kierowane: ten tego pod tamtym obok tamtego... Nawet zwykła woda w butelkach droższa o 30 % od tej samej w innych sklepach. Ciastka, sery, konserwy i inne towary - można mnożyć - to sklep dla tych, którzy zapomnieli kupić gdzie indziej a do żabki mają blisko i wszystko jedno czy zapłacą 4 czy 5,50 zł za towar. Normalne ceny takie jak wszędzie mają tylko czasopisma i papierosy. Żenada i naciąganie klientów. Chcesz mieć za 15 zł 4 piwa zamiast 5-ciu kupuj w żabce...
    ReviewUserIcon
    Paweł

    26.06.2019 11:37

    Inne

    Przecież wszyscy wiedzą jakie w Żabce są ceny... Jeżeli się komuś nie podobają, to nikt nie każe robić tam zakupów... Za cenę wyższą o 30% kupujesz sobie swój czas i wygodę, zamiast stać w 20-osobowej kolejce w Biedronce, bo akurat jest tylko jeden kasjer... Nikt w takich sklepach nie robi koszyków za 300 zł, na duże zakupy się jeździ do marketów. Nie dla 'naiwnych i głupkowatych' - nie mierz wszystkich swoją miarą. Niektórych po prostu na to stać i wolą sobie zużyć zaoszczędzony czas na półgodzinny spacer po parku, zamiast na stanie w kolejkach.
    ReviewUserIcon
    Żabkowy Klient

    01.07.2019 01:51

    Inne

    Do Żabki w kapciach można iść po piwo czy energetyka ( zawsze zimne ), świeże pieczywo i coś do zjedzenia na już. Wszędzie masz ten sklep. Blisko i szybko, nikt nie obiecywał że ma być tanio :)
    ReviewUserIcon
    Spoko

    16.06.2019 06:50

    Inne

    Mam pytanie czy opłaca się prowadzić zabke i jakie są faktycznie z tego dochody na czysto?? I czy jeśli coś nie wypali są jakieś konsekwencje???? To prawda że kończy się z długami? Proszę o logiczne odpowiedzi ponieważ mam jutro rozmowę Rekrutacyjna i się już zastanawiam czy wogule na nią iść
    ReviewUserIcon
    Paweł

    18.06.2019 14:07

    Inne

    Przychody zależne od zaangażowania i dbałości o swój biznes.
    ReviewUserIcon
    Paweł

    21.06.2019 11:35

    Inne

    Prowadziłem Żabkę przez prawie 5 lat. Towar trzeba kupować od Żabki, po z góry ustalonych cenach zakupu (są to ceny detaliczne lub wyższe niż detaliczne). Sprzedaje się go z delikatną marżą (zarobek ajenta). Średnio ta marża wynosi około 6-7% (oczywiście Żabka powie Ci że więcej, ale dużą część obrotu to papierosy, na których marży praktycznie nie ma). Za moich czasów było parę indeksów (ściśle ustalonych) na towar regionalny, którym ajent mógł handlować we własnym zakresie - pieczywo, trochę nabiału, gazety itp.). To były tzw "indeksy regionalne". Na regionalce szło wyciągnąć ok 20-40% całej marży ze sprzedaży - z obrotu dziennego powiedzmy 6tyś netto z towaru Żabki miałeś ok 350 zł, a z obrotu regionalką na poziomie 800-1000 zł zarabiałeś kolejne 200 zł. Warunkiem obrotu regionalką było to, że trzeba było sprzedawać towar od firm, które nie są kontrahentem Żabki. W tej chwili nie wiem, jaki udział towaru regionalnego jest w zasięgu ajenta, ale domyślam się że może być tylko gorzej, a nie lepiej. Jak zamykałem swój sklep, było to zabierane ajentom jedno po drugim, tak, że prawie żadne sensowne towary nie zostawały.
    ReviewUserIcon
    malutki

    09.01.2019 14:43

    Inne

    Czytam te komentarze i nie wierze - jeszcze wczoraj byłem napalony na Żabke, jestem po pierwszej rozmowie - właśnie mnie sprawdzają w BIK i KRD. Szczerze powiem, że zawsze sprawdzam opinie firm ale to co tu przeczytałem zdarza mi się pierwszy raz - praktycznie zero pozytywnych komentarzy, co dziwne, że Żabka nic z tym nie robi aby wymieszać te komentarze...masakra!!!
    ReviewUserIcon
    Paweł

    14.01.2019 02:17

    Inne

    Bardzo grubo mylisz się. Żabka bardzo wiele zrobiła, żeby pousuwać niepochlebne komentarze. Praktycznie wszystkie niezależne fora, spozycjonowane w googlu na pierwszych stronach wyszukiwania, pousuwały wpisy i wątki na forach dotyczące tego, jak się w Żabce pracuje i jak się tam zarabia. Kafeteria i kilka innych forów, które wyświetlały się jako pierwsze po wpisaniu takich fraz jak 'żabka czy to się opłaca', 'prowadzenie żabki' i tym podobne, pousuwały całe wątki na ten temat. Domyślam się, że ta "firma" miała odpowiednie argumenty, żeby owych wydawców przekonać. Teraz praktycznie nigdzie nic na nich nie znajdziesz. Wszystkim wszędzie bardzo się opłaca prowadzenie tych sklepów, bo przecież to taki świetny, dochodowy interes bez ryzyka, prawda?
    ReviewUserIcon
    Ola

    17.06.2019 20:57

    Inne

    Hej, mamy czerwiec, napisz proszę czy otworzyłeś sklep i jakie są Twoje wrażenia teraz, proszę pomożesz mi być może

    Zostaw merytoryczną opinię o Żabka Polska Sp. z o.o.

    Opinia
    ​
    Stanowisko
    * Treść odpowiedzi

    0/5000

    Ocena pracodawcy
    ​
    * Moja opinia jest
    ​
    * Mój status
    Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia wyrażenia opinii o firmie ...
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.