Opinie o Żabka Polska Sp z o.o. w Poznań

2 715 866 5 1
Grzegorz98
Nazwa działu: Produkcja

Od niedawna franczyze prowadze i poki co jest spoko zupelnie wszystko.

Tak2Nie2
Miś
@Grzegorz98

jak dla mnie to praca okej

damianos
@Grzegorz98

Na razie spoko bo grasz z nimi. Poczekaj za pół roku jak zaczną wychodzić Tobie podatki i skończy się parasol ochronny.....

Dawid Nowy wpis
@damianos

Sam prowadziłeś franczyzę i masz tego typu doświadczenia? Jeśli tak napisz co masz na myśli pisząc "parasol ochronny" i co to oznacza dla osób współpracujących Żabką.

Ja Nowy wpis

W zabce w tulcach Pani blondynka wieczorem pijana w kazda niedziele masakra

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 2 dni.

Co wchodzi w socjal Żabka Polska Sp z o.o.?

Piotr Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 3 dni.
Nazwa działu: Handlowy

Dlaczego ,sklep chociaż jest na liście allegro ,nie przyjmuje przesyłek. Tak chwalicie wasze sklepy a tu taka kicha . Nigdy nie wejdę do waszych ``placówek`` i nie zamówię przesyłek. (Bydgoszcz ul. Wyzwolenia 109) Szkoda ,że nie ma opinii bardzo negatywnej!!!

Tak7Nie
  4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
MK

Od lat nic się nie zmieniło, zamknęłam Żabkę 10 lat temu, prowadziłam 6 lat. Dzisiaj się śmieję, że chyba Bóg mi rozum odebrał kiedy podpisywałam umowę. Nikomu nie polecam, harówka od rana do nocy, 7 dni w tygodniu. Im wyższe obroty, tym więcej ludzi musisz zatrudnić,po zapłaceniu podatków, pensji ledwie wystarcza na ZUS ajenta, kiedyś nie było franczyzobiorców, byli ajenci, poza nazwą nic się nie zmieniło. Nie znam nikogo kto zakończyłby współpracę z Żabką bez długów.Wie o tym ZUS, US w całej Polsce. Kiedy zaczynasz po rozwiązaniu umowy próbować ocalić swoje finanse, rozmawiać z ZUS-em, US wszyscy mówią - a Żabka-nie jest pani jedyna, już po kilku miesiącach współpracy prawie wszyscy mają zaległości w ZUS i US, ale na pytanie dlaczego nic w takim razie nie robią, wszak jest mało prawdopodobne żeby 90 % ajentów, to byli idioci nie potrafiący liczyć i kalkulować, odpowiedź z urzędów - bo to nie leży w naszej kompetencji. Jeżeli macie siłę pracować i jakieś pieniądze na drobne inwestycje, trzymajcie się od Żabki z daleka. Dla dobra Waszego i Waszych rodzin. Jeżeli Wam zabraknie na zapłatę weksla, komornik wsiądzie na konto żyrantów...

Tak13Nie
@MK

Mnie się akurat udało bez długu zamknąć, ale usłyszałem dokładnie to samo w Urzędzie Skarbowym, ZUSie oraz jeszcze na zakończenie współpracy od swojej księgowości, że osób które się na tym wyłożyły jest multum i że jest to jeden z najgorszych biznesów w jakie można wejść. W US pani jak usłyszała że zamykam Żabkę powiedziała tylko "Uuu, to nie zazdroszczę Panu..." :) Kiedy brałem sklep, wydawało mi się że doskonale wiem co robię. Ale teraz po czasie mam dokładnie to samo przemyślenie. Zastanawiam się, jakim musiałem być idiotą, żeby podpisać z nimi tak skonstruowaną umowę i jeszcze wystawić dwie dodatkowe osoby podpisujące weksel na niepotrzebne ryzyko finansowe. Cóż, człowiek całe życie się uczy, a najszybciej się pokornieje ucząc się na własnej głupocie, naiwności i łatwowierności. US ani ZUS nic z Żabką nie zrobią, ponieważ wszystko jest przeprowadzone legalne w świetle prawa i przepisów podatkowych. Długi w US i ZUS? Nieprawidłowości w rozliczeniach? Być może, ale w "firmie" ajenta, a nie u Żabki. Oni mają wszystko w systemie i urzędach udokumentowane, zaksięgowane i czarno na białym.

damianos
Nazwa działu: Finanse
@MK

Dokładnie tak jest jak Pan napisał.... Zdałem sklep po 3 latach i na koniec pod górkę robią strasznie... Nikomu nie polecam współpracy z ŻABKĄ - pozostają długi i problemy.

czali

Współpracujemy od roku i jest dobrze.

Kinia
@czali

Hej możesz do mnie napisać na maila ?

czako

Ja sklep prowadze i jest ok.

Leszek
@czako

Z tego co wiem sklep prowadzi się na zasadzie franczyzy. Mógłbyś napisać, czy towar zapewnia firma, czy sam decydujesz jakie produkty będziesz sprzedawał?

Dzik
@Leszek

Towar zapewniają centra logistyczne Żabki, ale musisz sam go zamówić w systemie

Nazwa działu: Marketing

W zabce na ul.Daleka 10 są przeterminowane artykuły zwierzęce. Właśnie dzisiaj dnia 09.09 kupiła puszkę dla psiaka o dacie 24.07. Coś trzeba z tym zrobić tak nie może być!!!!

M.M

Wczoraj w godz.wieczornych kupilem papierosy w zabce w Swidnik na os.wschod co sie okazalo pod akzya z 2019 byla orginslna z 2018roku. Nie mialem bo spieszylem do pracy ale tej zabki nie polecam

Zabcia
@M.M

To poprostu banderola legalizacyjna - mozna takie zakupic w urzedzie celnym i legalnie wprowadzic papierosy z powrotem do obrotu...

magda

Miałam okazje prowadzić sklep. Jestem bardzo zadowolona, fantastyczne doświadczenie. nauczyłam się wielu rzeczy.

@magda

Potwierdzam, niewątpliwie jest to doświadczenie które dużo uczy i pozostaje w psychice na całe życie :)

Alex
Nazwa działu: Handlowy

Mi się z firmą dobrze współpracuje i mogę polecić.

Prawda w oczy

Czytam opinie i naprawdę mam wrażenie ,że piszą to osoby które pracują nie jako ajenci sklepów, tylko osoby w centrali żabki. Może takie małe sprostowanie dla zainteresowanych. Kwota którą ,żabka daje miesięcznie ajentowi to 6500 zł plus 5 % od obrotu. Całą kwotę trzeba codziennie wysyłać do centrali. Średnie obroty w dobrze prosperującym punkcie to około 110 tyś zł brutto miesięcznie. To teraz policzmy. 5% ze 110 tyś to kwota 5500 zł plus 6500 zł daje kwotę 12000 tyś wypłaty na miesiąc. Idziemy dalej….. Żabka jest otwarta praktycznie 7 dni w tygodniu. Potrzebujemy na średni punkt minimum 4 pracowników. Dwie osoby na rano na przyjęcie towaru i handel i dwie na drugą zmianę. Jeżeli ktoś się rozchoruję czy pójdzie na urlop to drogi ajencie zastępujesz tą osobę!!! Zarobki w każdym mieście są różne , ale przyjmijmy średnio stawkę 12 netto na godzinę dla pracownika. 8 godzin dziennie razy 12 zł netto na rękę = 96 zł razy 4 pracowników = 384 zł dziennie !!! razy średnio 30 dni w miesiącu = 11520 zł wypłaty. Niektórzy powiedzą , że są wolne niedziele. Tak ale nie dla żabki , ponieważ traktowany jest to jak punkt pocztowy !!!! idziemy dalej. Trzeba zapłacić ZUS od pracowników którzy są na umowie o pracę. Za 4 osoby to dodatkowy wydatek w kwocie 460,88 zł x 4 osoby = 1843,52 zł !!! Czyli 11520 zł plus 1843,52 zł = 13363,52 zł za 4 osoby . A gdzie pensja i ZUS Ajenta ??? Ajent płaci podatki ponieważ żabka wystawia faktury za towar , który defakto nie jest własnością ajenta !!! I tutaj jest jeden z największych przekrętów tej firmy. W razie kiedy towar ci ukradną , płacisz żabce cenę sprzedaży brutto a nie zakupu towaru. Nie masz wpływu na to co zamawiasz ponieważ masz wytyczne od centrali co ma być na półkach. Czyli produkt który nie sprzedaje ci się w punkcie jest stratą twoją a nie firmy!!!!!. Ludzie którzy weszli w ten „ biznes” kombinują z zaniżaniem godzin pracowników , i umową na czarno aby było wogóle możliwe prowadzenie sklepu. Jak łatwo zauważyć jest to dla ajenta całkowicie nieopłacalny biznes. Nie przy stawkach które płaci żabka. A gdzie pieniądze na księgową , na rolki do kasy za które płaci ajent i za wiele innych rzeczy? Ludzie którzy dadzą się złapać na ajenta mają bardzo duże problemy z zapłatą podatków . A te kwoty wychodzą średnio około 30 - 40 tyś złotych kiedy rozliczamy towar. Dlatego nie dajcie się mili Państwo omamić nikomu jeżeli chodzi o opłacalność prowadzenia tego punktu. Bo się nie opłaca!!!!

Tak48Nie
@Prawda w oczy

Wiesz... bliżej mi do bycia wrogiem Żabki, niż do bycia jej obrońcą lub przyjacielem, ale... Oczywiście, przy założeniach, o których piszesz taki biznes nie ma szans się udać. Ogólnie, to nie polecam absolutnie nikomu ajencji Żabki, bo to zwyczajny (usunięte przez administratora) duża odpowiedzialność i żadne lub w najlepszym wypadku nieadekwatne zarobki. No ale, żeby być wobec wszystkich uczciwym, to nie naginajmy faktów: - 110 tyś złotych brutto to nie jest i nigdy nie był jest dobry utarg - jeśli ktoś przy utargu na takim poziomie zatrudnia sobie 4 pracowników, to znaczy że nie potrafi dodawać i odejmować na poziomie szkoły podstawowej. Przy takich utargach praktycznie nie ma ruchu i spokojnie jedna osoba może sobie poradzić na zmianie (oczywiście kradzieże kontra 1 kasjer to temat osobny....) - na Żabce nie da się zarobić, jeżeli się dużo nie pracuje. Sytuacja o której piszesz jest bardzo komfortowa: "mam 4 pracowników na sklepie który robi 110 tyś - nic nie muszę robić, tylko leżę i pachnę....) Mogę Ci przedstawić inny scenariusz: - 150-180 tyś. brutto utargu miesięcznego - dwóch pracowników + ja jako ajent (jeden był nawet 2 miesiące w szpitalu i we dwójkę też daliśmy radę) -ajent pracuje na etacie kasjera przez 8 godzin i dodatkowo zajmuje się rzeczami którymi powinien się zajmować. - kradzieże pod kontrolą (bardzo tego pilnowałem, zgodności stanów magazynowych również - nie ukrywam, było ciężko, sporo nerwów) -do tego dochodził utarg z towarów regionalnych, po które sam jeździłem lub które zamawiałem (własna marża, która stanowiła 25% moich przychodów na sklepie). Nie wiem, jak z tą regionalką jest w tej chwili, bo swój sklep miałem ładnych parę lat temu. Zarobki jakie z tego zostawały po odliczeniu wszystkich kosztów wychodziły około 7 tyś złotych na czysto. Czy było warto? Oczywiście że NIE. Sporo nerwów i zdrowia na tym straciłem i absolutnie nikomu nie polecę tej pseudo-franczyzy. Ale da się, jak ktoś bardzo chce.... tyle że jest to ciężka praca, i nawet jeżeli się uda, to ryzyko nie jest adekwatne do wynagrodzenia.

Tak17Nie2
Kinia
@Prawda w oczy

Prawidłowo ujęte i cała prawda, ja chwilówki brałam bo nie starczyło czasem na wypłaty a sama w sklepie pracowałam od rana do wieczora, czasem w nocy zakladałam cenówki i wielosztuki przy nowych akcjach sieci.

Tak15Nie
Halina
@Kinia

Po Waszych opiniach wyraźnie widać, jak różne mogą być opinie ajentów Żabki. Nie brakowało tu wcześniej pochlebnych opinii, natomiast te Wasze są zupełnie odmienne. Myślę jednak, że i tak wiele osób zastanawia się teraz nad założeniem swojego sklepu i w związku z tym chcę Was dopytać o jedną, chyba najważniejszą, rzecz. Jak właściwie zostać ajentem Żabki? Możecie nam opisać ten proces krok po kroku?

@Halina

Zgłoś się do Żabki, oni Cię za rękę poprowadzą, najpierw do notariusza podpisać weksel, potem do Twojego nowego sklepu. Jak chcesz się dowiedzieć więcej, to takich informacji udziela jeden z partnerów ds. sprzedaży na dany region.

Jacek
@Paweł

A miałeś wtedy życie rodzinne i chociażby odrobinę czasu dla siebie??W Żabce byłem 10 lat i w życiu bym do tego nie wrócił . 4 lata byłem partnerem i do teraz mam kaca moralnego ze tak wielu osobom na opowiadalem niestworzone rzeczy zeby tylko znaleźć ofiare do prowadzenia tej utopii. Jak ktos sie poswieci to zarobi ale nie takim kosztem

Jacek
@Halina

Daj sobie spokój z prowadzeniem Żabki. Lepiej pójść pracować do kogoś na etat,spokojna glowa i pewne stałe pieniadze..... Ja tak mam od dobrych kilku lat i teraz wiem ze zyje,no i siwych wlosow tyle nie przybywa????

@Jacek

Jakie życie rodzinne? :) Jak sobie bierzesz Żabkę i chcesz w dłuższej perspektywie nie mieć strat, to każdy czas z rodziną jest na wagę złota i musisz sobie go wyszarpywać. Po prostu pewnego dnia zmądrzałem i rzuciłem to w cholerę.

Kamil
@Paweł

Rozumiem że zrezygnowales z zabki? Byly jakies problemy z rezygnacja ? Dlugi ?

Arek222
@Paweł

Witam, czy mialeś jakieś problemy związane z rezygnacja ? Chodzi mi bardziej o długi itd Proszę o odp.

@Arek222

@Kamil - tak, zrezygnowałem. @Arek222 zawsze są problemy związane z rezygnacją - co zrobić z pracownikami, kiedy zamknąć, co robić dalej itp.... a przede wszystkim skąd wziąć na to pieniądze. Długi ma większość zamykających się ajentów. Zwykle 30+ tyś złotych w Żabce, skarbówce, bankach i innych instytucjach. W przypadku Freshmarketów bywa gorzej. Mi się akurat udało zamknąć bez długów. Co do samego rozliczenia, to wyszło końcowo mniej więcej tak, jak powinno. Zwrot nadpłaty z Żabki wystarczył na spłatę VATu (wcale nie byli skorzy do wypłaty pieniędzy zaraz po rozliczeniu - czekałem na zwrot prawie 5 miesięcy. Ale w końcu oddali razem z podpisanym wekslem...) Można powiedzieć, że z końcowymi wypłatami, fakturami końcowymi itp. zamknięcie wyszło na zero - dopłaciłem do tego może 2-3 tysiące. Niestety, z tego co mi wiadomo, niewiele osób tak miękko ląduje. Nie znam żadnej, która by się normalnie rozliczyła i zakończyła współpracę bez przygód. Zwykle ludzie lądują z długami od 30 tysięcy w górę po zamknięciu. Sama Żabka (jako centrala / dział rozliczeń) nie robi problemów i jeżeli się dopilnuje papierologii i swoich obowiązków, to raczej rozlicza się w miarę rzetelnie i "uczciwie", o ile warunki całej tej współpracy można uznać za uczciwe. Natomiast trzeba bardzo porządnie dopilnować tego co się ma na sklepie, a potem inwentaryzacji i końcowego rozliczenia, bo tu łatwo jest pogubić dużo pieniędzy.

Arek222
@Paweł

Vat to zawsze takie horrendalne sumy ?

@Arek222

Vat płacisz od faktury, którą wystawiasz Żabce za towar, który od Ciebie odkupują na zakończenie Twojej działalności. Ten towar według zafakturowania jest Twój. Żabka już Ci go sprzedała, dała Ci fakturę którą zaksięgowałeś i wisisz jej za to kaskę w kredycie (weksel). Tak więc, jak chcesz, żeby na zamknięcie sklepu go od Ciebie odkupili, to musisz wystawić fakturę VAT. Jeśli na sklepie masz w końcowym miesiącu 120 tysięcy w towarze i wszystko sprzedasz (klientom i Żabce), to VAT od tego wychodzi taki, jaki wychodzi. Teoretycznie masz część tego Vatu zapłaconą i odłożoną w centrali firmy - przy otwieraniu sklepu płaci się stopniowo Żabie VAT od pierwszego zatowarowania jako dodatkowe zabezpieczenie, bo nie trzeba go jeszcze płacić do skarbówki. No ale jak to w Żabce - zwrot tych pieniędzy może będzie, a może nie będzie - to zależy od rozliczenia. A jeśli będzie, to po kilku miesiącach od zamknięcia. W zasadzie nigdy nie wystarcza na pokrycie VATu, nie wspominając o innych wydatkach.

Nazwa działu: Produkcja

Zarabiam całkiem nieźle jako franczyzobiorca. Pracy jest masa, ale to własny biznes a nie przelewki.

Tak1Nie1
Dali

Jestem franczyzobiorcą od lat i jestem zadowolony.

@Dali

3 pozytywne opinie o Żabce dodane o godzinie 22:00 w odstępach pięciominutowych. Przypadek? Nie sądzę.... Żałosne

Tak7Nie1
Rik

Ja sklep prowadze i jest ok.

Damian

Witam ile może trwać rozliczenie po zamknięciu żabki?

@Damian

Bywa różnie. Rozliczenie salda powinieneś poznać minimum po około 1-2 miesiącach, ale to zależy od ilości zamykanych sklepów -możesz czekać też i dłużej. Schodzą różne faktury, zamyka się miesiąc itp. Jeżeli będzie jakaś kasa do zwrotu, to niestety od razu po otrzymaniu rozliczenia raczej jej nie zobaczysz.

Damian

Witam ile może trwać rozliczenie bo zamknięciu żabki???

BrzegDLN
Nazwa działu: Handlowy

Witam , może to nie na temat , ale chciałem napisać że Żabka Polska ma bardzo dziwny i niedopracowany sposób działania , chcesz otworzyć żabkę , przechodzisz ta cała weryfikację i musisz się prosić kogokolwiek o numer do osoby szkolącej , a potem mówią ci że nie dostali jeszcze , polecenia szkolenia , to albo chcą otworzyć sklep albo w ciula lecą , a problemów robią jakby się otwierał jubiler a nie żabka .

Ciekawy

Litości - czy Wy nie umiecie czytać? GOWORK to jest portal , w którym dzielimy się opiniami na temat pracodawców. Kogo interesuje jakaś tam franczyza, kogoś obroty czy Pani Gienia ze sklepu w pierdziszewie górnym. Siedziba firmy to plac Andersa 7, 61-894 Poznań. Czy ktoś z zatrudnionych tam osób podzieli się wiedzą?

Renata
@Ciekawy

Masz całkowitą rację! Właśnie miałam napisać komentarz o bardzo podobnej treści. Ale już skupmy się na Tobie. Sam byłbyś zainteresowany podjęciem zatrudnienia w Żabce? Dobrze byłoby, jakbyśmy przedyskutowali pewne kwestie, więc liczę na Twoją odpowiedź.

@Ciekawy

Wiele osób zainteresowanych franczyzą sklepu, postrzega Żabkę jako "pracodawcę" i ma ku temu powody. Zapewne stąd cała dyskusja. I jak widzisz, niektórych to bardzo intersuje, bo na temat samej pracy w centrali wpisów jest bardzo mało.

Elza
Nazwa działu: Handlowy

A ja byłam pracownikiem żabki przez 2 lata. Dobrze płacili. Później szefowa zachorowała i przejęłam po niej sklep. Obecnie jestem ajentem od 5 lat i prawda jest taka, że wszędzie trzeba pracować. Ludzie nie doceniają tego co mają A później się dziwią że szef ma wytyczne. Jeżeli pilnujesz interesu, to nie ma opcji żebyś płacił jakieś długi. Ja na inwentaryzacji wychodzę na plus i jeszcze żaba zwraca mi kasę...

Tak10Nie8
Zoe
@Elza

hmm, na plus? To oszukujesz klientów czy dokupujesz towar skoro ci go przybywa na półce?

Tak11Nie4
na plus
@Zoe

To jest jak z podatkiem dochodowym. Cały rok płacisz co miesiąc a na koniec roku dostajesz zwrot. W Żabce co miesiąc odkładasz pieniądze na przyszłe straty które wystąpią ( w handlu art. spożywczymi zawsze są straty, jeżeli tego nie wiesz, lub nie możesz tego zaakceptować, to nie bierz się za to ). Jeżeli masz straty mniejsze niż kasa którą odłożyłeś, to znaczy na plus.

Tak5Nie2
Aniak
@Elza

A ja z pytaniem, czy pracownikom odbiera sie kase z wypłaty jak weryfikacja nie pojdzie dobrze? Bo chłopakowi szefowa powiedziala ze dostanie wypalte o 200 mniejszą bo weryfikacja nie poszła za dobrze, natomiast jak kiedyś pracowałam w żabce i była podobna sytuacja to szef powiedział że od teraz trzeba pilnować by było dobrze i nic nie zabrał.

Aniak
@Aniak

Zatrudniającym pracownika jest ajent. Potrącenie 200 zł zależy od tego, czy zapis o takiej odpowiedzialności pracownika znalazł się w umowie o pracę i czy to 200zł jest wypłacane w ramach dodatkowej premii, czy w ramach podstawowego wynagrodzenia, zawartego w umowie. Jeśli np. umowa o pracę jest skonstruowana tak, że podstawy masz (dla przykładu) 1500 netto i do tego dochodzi 0-500 zł premii uznaniowej w zależności od wyników kontroli, poziomu strat itp., to z tych 400 zł można nie zobaczyć ani złotówki. Można być sobie wtedy umówionym na wypłatę 2000 miesięcznie, a pracodawca w każdej chwili może dać 200 mniej.

Edyta

Jestem w sieci ponad 10lat, jestem zadowolona, stać mnie na wakacje i utrzymać czteroosobowa rodzinę dla której też mam czas, nie zawsze było łatwo ale to mój biznes i pilnuje go sama. PS i MS to inna bajka ale powtarzam że to mój biznes i to ja płacę podatki a nie partner czy manager dlatego sama decyduje o tym co sprzedaje... Ogólnie polecam ale jest to ciężki kawałek chleba.

Tak1Nie3
@Edyta

Pani (usunięte przez administratora), to nigdy nie był i nie będzie Pani biznes. Pani jest jedynie działalność gospodarcza, odpowiedzialność finansowa za towar i jakieś zarobki, zależne od obrotu sklepu. Ten biznes zawsze był, jest i będzie Żabki. Życzę Pani, żeby się Pani nigdy o tym boleśnie nie przekonała.

@Edyta

Aha, i proszę nie pisać, że Pani decyduje o tym co sprzedaje. O tym też decyduje Żabka, podobnie jak o tym, jakie marże będzie Pani miała na poszczególnych produktach (w każdej chwili mogą Pani zmienić na niższą i nawet Pani słowem się nie może odezwać). Ten "mój biznes" i "to ja decyduję", to (przepraszam bardzo) największe dwie bzdury, jakie w tym dziale przeczytałem.

Ulan

Ja mam sklep od 2 lat. Ani razu nie miałem wiekszych problemów, juz na pewno nie mowiąc o stratach. Co miesiąc zarabiam całkiem spoko kasiorę. Odpowiedzialność jest bardzo duża, ale w końcu to własny biznes, więc czego się spodziewać.

Tak7Nie14
@Ulan

Nie da się ukryć, że wiele wypowiadających się tu osób narzeka na uzyskiwane dochody. Cieszę się zatem podwójnie, iż Ty jesteś usatysfakcjonowany w tej kwestii. Własny sklep posiadasz już od dwóch lat, a więc sporo wiesz o prowadzeniu tego typu biznesu. Może w związku z tym opisałbyś nam, krok po kroku, w jaki sposób można rozpocząć współpracę z Żabka Polska? Mam tu oczywiście na myśli franczyzę. Możemy na Ciebie liczyć?

Tak1Nie7
Olaf
@Ulan

A jak to jest z tym wsparciem od nich? Dają kase na początek faktycznie?

Ulan
@Olaf

Dają przez pierwsze pół roku jakoś ok. 15k miesięcznie. Merytoryczne wsparcie też niezłe.

TakNie4
Agus
@Ulan

Bycie ajentem Żabki nie ma nic wspólnego z własnym biznesem. W sumie zastępcy i kierownicy w jakiejkolwiek sieci handlowej mają więcej swobody i pola manewru. W największych i najpopularniejszych mają nawet większe zarobki i nie odpowiadają własnym majątkiem za straty i oszustwa Żabki mniejszego i większego kalibru .

Tak10Nie
mike
@Marta

Wystarczy wejść na ich stronę i napisać maila labo zadzwonic i potem już się będzie toczyć.

@Ulan

Tu super! Trzeba powiedzieć, że jest to bardzo duże wsparcie "na start" z ich strony. Serdecznie dziękuję Ci za przekazanie nam tej ważnej informacji. Teraz z kolei chciałabym zapytać już o inną kwestię, a mianowicie o doświadczenie. Jak myślisz, czy osoba, która nie ma żadnego doświadczenia w prowadzaniu tego typu działalności, przy dużym zaangażowaniu, da sobie radę? Zachęcam Cię do dalszej dyskusji o firmie Żabka Polska.

TakNie6
@Marta

Wszystkiego się można szybko nauczyć, jak się ma trochę oleju w głowie. Od tego jest szkolenie, przed objęciem sklepu. Większość istotnych informacji powiedzą, o resztę trzeba dopytać samodzielnie, jak się czegoś nie wie. Teoria teorią.... A potem bierze się sklep i przychodzi życie. Jeden skończy z długami, drugi wyjdzie na zero, a trzeci będzie zadowolony. Jest dużo niezależnych czynników takich jak wysokość utargów i lokalizacja, jaka jest klientela w danej okolicy, czy ajent się poważnie nie rozchoruje, czy dla danego punktu będzie przyznana koncesja na alkohol itd itp. Odpowiednie wyszkolenie się i wiedza to tylko jedna ze składowych sukcesu. Trzeba jeszcze mieć charakter i umieć nad tym całym bajzlem zapanować tak, żeby się przy tym nie zajechać. Możesz być sobie świetnym ajentem, a jak Cię kiedyś (nie daj Boże) potrąci samochód i zlądujesz w szpitalu na 3 tygodnie, to po miesiącu nie poznasz ani sklepu, ani swojego rozliczenia z Żabą.

Jan
@Paweł

Czyli wychodzi na to, że podejmując decyzję o współpracy z firmą Żabka Polska, trzeba liczyć się z tym, że nie możemy pozwolić sobie na dłuższe zwolnienie bądź dłuższy urlop? Na pewno decyzja o otwarciu punktu w swojej miejscowości jest bardzo ważna i odpowiedzialna. Lepiej jest o to zapytać, ponieważ nikt nie chciałby, aby dojść do sytuacji, gdzie współpraca ta przestałaby się opłacać.

@Jan

Nie ma czegoś takiego jak 'zwolnienie lekarskie' czy 'urlop'. Sklep ma być cały czas otwarty 6-23, ma kręcić obrót, ma być zatowarowany i ładnie wyglądać. Jak sobie to zorganizujesz, z czego za to zapłacisz, kto Ci zrobi zamówienia, rozładuje dostawy i zaniesie wpłaty do banku - to nikogo nie interesuje. Za wszystko i tak odpowiadasz własnymi pieniędzmi Ty i Twoi dwaj żyranci, którzy podpisali się pod wekslem. Jak Cię stać i masz komu sklep zostawić, to możesz sobie cały rok na Seszelach siedzieć. Problem polega na tym, że nigdy Cię na takie prowadzenie sklepu nie stać, nie masz komu zostawić sklepu i nikomu nie możesz ufać. Nie raz się zdarzało, że nawet osoby z rodziny ajenta okradały sklep, o pracownikach nie wspominając. Tak więc jest dobrze, dopóki jest dobrze. A jak będzie niedobrze, to wtedy za to zapłacisz Ty, a nie Żabka.

Ana
Nazwa działu: Handlowy

Jestem ajenten od 1 roku do tej pory nie miałam żadnych problemów prowadzę sklep razem z mężem jesteśmy zadowoleni mamy dzieci i znajdujemy czas na rodzinę i wspólne łikendy. Właśnie otworzyliśmy drugi sklep .Bycie ajentem nie jest dla każdego takie moje zdanie trzeba znać handel kochać ta pracę odnaleźć się w niej i przedewszystkim trzeba pracować i mieć zaufanych ludzi nasz sklep przynosi około 200tys netto .Pracownicy są na etat.Mamy od roku stałą ekipę .Nie zawsze jest kolorowo ale tak jest wszędzie gdzie prowadzi się swój interes .

Tak2Nie2
Jan
@Ana

Mogłabyś napisać, czy wraz z mężem otrzymaliście odpowiednie wsparcie od firmy Żabka Polska w Waszym pierwszym miesiącu prowadzenia działalności? Jest to dosyć ważne, dlatego mam nadzieję, że przedstawisz rzetelnie, jak to wyglądało. Twoja odpowiedź pomoże osobom, które wahają się nad rozpoczęciem z nimi współpracy.

@Ana

To okaże się za jakieś dwa lata. Ciekawy jestem, czy ma Pani oszczędności ze swojej pracy, z których spłaci Pani potem zaległe podatki i ewentualne zadłużenia za dwa sklepy. Bo wzięcie po roku drugiego sklepu to nic innego, jak przedłużenie sobie wakacji podatkowych w Żabce i ułuda, że zarabia się więcej niż się faktycznie ma (VATu się fajnie nie płaci - wtedy człowiek mysli, że faktycznie zarabia dobre pieniądze. Odroczenie podatku dochodowego przy zatowarowaniu drugiego sklepu to też fajna sprawa). Wielu ludzi, którzy byli ajentami tego nie rozumie, ale co się odwlecze, to nie uciecze. Tak czy inaczej, życzę powodzenia, wytrwałości i sukcesów! Mam nadzieję, że nie pożałujecie Państwo tej decyzji.

anonymous

WITAM , PROWADZIIŁAM SKLEP ŻABKA PONAD 4 LATA , I MAM PONAD 100 TYS DŁUGU, PRZESZLIŚMY PODAN 5 PARTNERÓW DO SPRAW SPRZEDAŻY , NIE WIEM CZY POMAGAJA CZY SZKODZĄ, WIEM JEDNO JESTEM BEZ ŚRODKÓW DO ŻYCIA , I NIE MAM MOŻLIWOSCI SPŁACENIA TEGO , NAJLEPIEJ KUPIĆ METR SZNURKA I POWIESIĆ SIE, A MENZDZER NASZEGO REGIONU TO KAWAŁ ,H........., BRAK SŁÓW , NAPRAWDE ,ŻYCZE POWODZENIA KTO MA ŻABE ,

Tak40Nie

Ja także.Gdansk

Tak9Nie1

Ola
@BYŁA

czy możesz się ze mną spotkać pogadać , tez Gdańsk, pozdrawiam

Lukasz
@anonymous

Dobrze że jeszcze na internet cię stać

TakNie2
Magdałena

Tak1Nie5
Pytający
@Magdałena

Jak może opłacić się prowadzenie Żabki z konkurencją w postaci... Żabki 100 m dalej przy tej samej ulicy, albo 20 m naprzeciwko, obie przy przejściu dla pieszych? O czym świadczy taka - powszechna np. Poznaniu - polityka lokalizacyjna?

Oświecony

A ja polecam;)

TakNie2
Damian

Nie jest tak źle jak to opisujesz. Prowadzę sklepik i mam też czas dla siebie.

Nazwa działu: Handlowy

Jestem ajentem żabki i nie narzekam na wynagrodzenie nie jest to naście tysięcy jakby ktos chciał ale na poziomie i dodatkowo otrzymujemy duże wsparcie od ich strony.

TakNie3
Viola
Nazwa działu: Handlowy

Bardzo nie przyjemna obsługa w Żabka Ciechanów ul. 11 Pułku Ułanów 12. Pani zrobiła wycofanie paragonu z wielką łaską i powiedziała,że robi to w drodze wyjątku. A następnie usłyszałam, że 16 złotych za 2 mrożone kawy to nie dużo! Ile w takim razie zarabia ta Pani? Ostatnie słowa ekspedientki do nas " Idźcie kobiety do domu". Niech każdy omija ten sklep z daleka. Taka obsługa nie powinna mieć klientów.

Tak1Nie3
konwalia
Nazwa działu: Handlowy

Witam mieszkam w Libiążu woj.malopolskie często robie zakupy w żabce oraz sklepie mięsnym który mieści się w sklepie Agat. Ostatnio będąc na zakupach w żabce był załaczony dzwone ktory dzwonil kiedy klijet wchodzil do sklepu. Moj mąż który byl ze mna na zakupach zwrocil uwage ze ten dzwone jest irytujacy przeszkadza w zakupach drazni ale oddzewu ze strony pan na zabce nie bylo brak kultury naprawde, tu moje pytanie czy ten dzwonek musi byc jak panie sa na sklepie czy nie mozna go umiescic w innym miejscu jak dalej? jak to sie nie zmienie inaczej zalatwie sprawe

Tak1Nie16
Antoni
@konwalia

Dobrze, że zgłosiłaś tę niedogodność bezpośrednio w sklepie. Na forum Gowork.pl szukamy przede wszystkim opinii osób pracujących w Żabce lub będących ajentami sklepu. Prócz tego, że dyskusja toczy się o uzyskanym wynagrodzeniu, chętnie dowiedziałby się na czym polega franczyza, jak wygląda zaopatrzenie w towar i czy można także wystawiać własny asortyment? Może ktoś mi odpowie.

Zocha
@konwalia

Co za brak wyobraźni.Wstyd pisać coś takiego.

Tak3Nie1

4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
Żabka Polska Sp z o.o.
2/5 Na podstawie 715 ocen.
×
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie