Jak zmieniły się wasze warunki pracy po koronawirusie?

Brylka
04.09.2020 09:26

Hej :) Jestem ciekawa jak zmieniły się u was warunki pracy przez koronawirusa? Macie teraz jakieś inne zasady w pracy, były zwolnienia, macie niższe pensje albo coś? Jestem ciekawa jak wygląda to w innych firmach. Ja pracuje w Łodzi w dziale sprzedaży. Zwolnili jak dotąd 5 osób więc chyba nie jest tak źle, ale oczywiście nadal wszyscy się boją. Mamy też pracę zdalną co drugi dzień żeby zmniejszyć trochę liczbę pracowników w jednym pomieszczeniu ale najbardziej mnie zastanawia czy też wam obniżyli pensje? Ja mam mniejszą o 500 zł bo pracodawca powiedział że z racji tego że zwolnił te kilka osób to nie może skorzystać z tego dofinansowania więc musi to jakoś rozegrać że zapłaci nam mniej a jak nie to zwolnienie nie wiem czy tak jest nie znam sie ... pracuje na zleceniu wiec sie zgodziłam bo gdzie teraz znajdę pracę ale jak to u was wygląda?


Anika
08.09.2020 00:00
U mnie zmieniło się to, że kończymy ranną zmianę kwadrans wcześniej, a drugą zaczynamy kwadrans później tak, żeby się nie spotykać zmianami. Mamy mierzoną temperaturę, w pracy musimy nosić maseczki lub przyłbice.
Pozdrawiam :-)
asia;)
08.09.2020 07:39
Ja pracuję w knajpie w Wawie, miałam umowę o pracę. Znaczy w sumie dalej mam, bo szef powypowiadał kilkorgu z nas umowy jak musiał zamknąć knajpę w czasie kwarantanny, a potem jak weszła ta antykryzysowa tarcza to z powrotem wszystkich poprzyjmował XD Bo musi wykazać że nikogo nie zwolnił. I tak oto pracuję dalej...
A same warunki pracy no to tak naprawdę ważne żebyśmy miały maseczki albo przyłbice jak podchodzimy do klienta, sanepid podobno chodzi po knajpach i patrzy. Tak poza tym to nic się nie zmieniło. Wynagrodzenie nadal takie samo :)
Bella
12.09.2020 16:42

Ja pracuje w call center na słuchawce i u mnie do końca roku juz jest zapowiedziane że pracujemy z domu. Właściwie w biurze nie byłam od kwietnia. Wszysto na e-maila, i telefon. Pensje zostały bez zmian, ale słyszałam, ze bylo troche zwolnien szczególnie osób najkrócej pracujacych.


vader@
19.09.2020 08:43

U mnie na produkcji najpierw były przestoje przez prawie miesiąc i pensja obniżona, a potem praca ze środkami ostrozności tzn maski, odkażanie rąk i dystans. Teraz już trochę sie uspokoiło i jest większy luzllae i tak starsi pracownicy sie boją zachorowania.


zły!
20.09.2020 07:45

W mojej pracy zmieniło sie to że mnie zwolni. I do teraz nie znalazłem pracy. Tyle w temacie.


Sortowanie

straszne czasy
14.10.2020 07:45

A ja mam taki problem że : pracuję w firmie transportowej . W marcu przeszliśmy trochę na tryb pracy zdalnej a potem kwiecień maj trzy dni pracy a więc niższe wynagrodzenie ,po prostu firma też za bardzo nie miała zleceń . Czerwiec lipiec cztery dni a od sierpnia jesteśmy póki co normalnie. Ale pensję nadal dostaję taką samą jak w kwietniu bo szef się tłumaczy trudną sytuacją firmy . I ani się zwolnić bo gdzie szukać teraz pracy zresztą lubię ją ale kurcze no też mam do opłacenia rachunki i ile można to znosić mam wrażenie że to się nigdy nie skończy bo teraz przynajmniej w najbliższych miesiącach sytuacja raczej się poprawiać nie będzie tylko pogarszać ..


Asia5446
14.10.2020 09:18
@straszne czasy:

Można to zgłosić do Stop Nieuczciwym Pracodawcom tylko czy to coś da...


biba
18.10.2020 09:07
@straszne czasy:

Na razie to nic nie zrobisz. Jak odejdziesz z pracy to nie masz gwarancji ze znajdziesz nastepną. Trzymaj się tego co masz bo inni mają jeszcze gorzej


Andzia
29.10.2020 15:38
@biba:

A ja cały czas pracuje zdalnie. Już mieliśmy we wrzesniu wracać do biura jak na nowo wirus sie rozprzestrzenił. Na razie do końca roku siedzę w domu. Ale pensję mam nadal taką samą.


gonzo
22.06.2021 20:44

Jak tam u was, zmienilo sie cos? U mnie powoli praca wraca do normy, teraz ze zdalnej juz pracujemy hybrydowo i premie wrocily!


sara
24.07.2021 07:14
@gonzo:

U kogo wróciły te premie to wróciły, u nas przez covida nie było corocznych podwyżek.. 


Anda
24.07.2021 07:15

Warunki pracy nie zmieniły się w żaden sposób, jedynie mamy limity na sklepie, a tak wszystko jets jak dawniej.. 


Dodaj wypowiedź na forum

UWAGA: Pamiętaj, aby Twój wpis był zgodny z regulamin i jak najbardziej merytoryczny.