Magazynier – wzór CV. Skuteczne CV magazyniera

Magazynier to praca fizyczna związana najczęściej z zatrudnieniem w dużym centrum logistycznym. To właśnie w takich firmach najczęściej poszukują magazynierów. Jak zostać magazynierem? Zacznij od profesjonalnego CV magazyniera!

Magazynier - kobieta pracująca na stanowisku magazyniera dzięki skutecznemu CV magazyniera

W związku z pandemią znacznie rozwinął się rynek sprzedaży online oraz wszystkie gałęzie z nim powiązane, takie jak transport, produkcja czy właśnie magazyny. Pokłosiem tej rewolucji jest wzrost zapotrzebowania na magazynierów. Coraz więcej firm prowadzi więc wzmożoną rekrutację, aby zapełnić puste wakaty, które mnożą się każdego dnia. Jeśli dodamy do tego dużą rotację w tym środowisku pracy, otrzymamy pełno wolnych miejsc pracy, które tylko czekają, aż ktoś je przygarnie. Jak wygląda praca magazyniera? Jak zostać magazynierem? I najważniejsze — jak napisać CV magazyniera, aby dostać pracę?

Praca magazyniera

Praca na stanowisku magazyniera zaliczana jest do prac fizycznych. Polega przede wszystkim za zarządzaniu powierzchnią magazynową poprzez odpowiednie ułożenie towaru. Dzięki temu w magazynie panuje porządek, co znacznie ułatwia cały proces związany ze sprzedażą i produkcją. Ponadto dzięki odpowiedniemu zagospodarowaniu magazynu łatwiej przeprowadzić remanent i pilnować zapasów.

Magazynier musi kontrolować ilość i jakoś znajdujących się w magazynie produktów. Dba także o ich odpowiednie ułożenie i pogrupowanie. W swojej pracy w magazynie musi przestrzegać zasad BHP oraz odpowiednio traktować towar, tak aby ten nie uległ zniszczeniu. Co więcej, praca magazyniera polega w dużej mierze także na rozładunku oraz załadunku towaru, a także na przygotowywaniu zamówień. Niezbędne jest także przygotowywanie odpowiedniej dokumentacji.

Jeśli chodzi o charakter pracy magazyniera, to jest to praca fizyczna. W zależności od tego, w jakim magazynie podejmiesz zatrudnienie, może być ona lżejsza lub cięższa. Często magazynierzy wykorzystują wózki widłowe lub inne narzędzia, które pomagają im dźwigać całe palety i znacznie usprawniają codzienne obowiązki. Nie podlega jednak wątpliwości, że praca na magazynie jest ciężkim zajęciem, w którym liczy się siła fizyczna i wytrzymałość.

Warunki pracy w magazynie to zazwyczaj hałas i duży chaos. Wszędzie poruszają się wózki widłowe, co chwilę przyjeżdża nowa dostawa, a dookoła mnóstwo innych pracowników. Dodatkowo warto się nastawić na to, że latem na hali może być gorąco, natomiast zimą, może być zimno — brzmi śmieszne, jednak takie są realia pracy na magazynie. Jest to idealna praca dla osób, które lubią, gdy coś się dzieje, nie przepadają za rutyną i nie wyobrażają sobie nudnej pracy za biurkiem. Podejmując takie zatrudnienie, trzeba mieć odpowiednie predyspozycje do zawodu magazyniera. I to jest właśnie ta rzecz, którą pracodawcy sprawdzają podczas procesu rekrutacyjnego.

Magazynier — zakres obowiązków

Jeśli chcesz zostać magazynierem, warto dowiedzieć się więcej o tej pracy. Większość magazynierów, niezależnie od rodzaju firmy lub branży posiada ten sam zakres obowiązków dotyczących pracy w magazynie. Jakie to obowiązki?

Przede wszystkim magazynier odpowiedzialny jest za rozładunek towaru oraz sprawdzenie jego poprawności i jakości zgodnie z tym, co jest wpisane w dokumentach przewozowych. W razie jakichkolwiek wątpliwości musi on zgłosić niezgodny towar do team leadera. Następnie rozwozi on towar po magazynie. Często używa do tego wózka widłowego, lub jego ręcznego odpowiednika tzw. „paleciaka”. Jeśli istnieje taka konieczność, magazynier odpowiednio grupuje towar i rozkłada go w poszczególne miejsca w magazynie, tak aby w przyszłości łatwiej było go znaleźć.

W zakres obowiązków magazyniera wchodzi także przygotowywanie zamówień i szykowanie towaru do wysyłki. Ponadto zajmuje się on także załadunkiem i przygotowaniem odpowiednich dokumentów. Magazynier odpowiedzialny jest także za utrzymanie wcześniej ustalonych stanów magazynowych, dzięki którym możliwe jest utrzymanie ciągłości produkcji bądź sprzedaży.

Do pobocznych obowiązków magazyniera należy także dbanie o swój sprzęt wykorzystywany do codziennej pracy, a także pilnowanie czystości w miejscu pracy, czyli na hali magazynowej.

Jak zostać magazynierem?

Jeśli chcesz zostać magazynierem, nie musisz posiadać specjalistycznego wykształcenia czy kursów. Oczywiście, chyba że interesuje Cię zatrudnienie związane z prowadzeniem wózków widłowych — wtedy konieczne są uprawnienia na taki sprzęt. Jednak kurs na wózki widłowe nie jest drogi i można go zrobić już w kilka dni.

W tej pracy liczy się przede wszystkim siła fizyczna, zamiłowanie do pracy fizycznej oraz dobra organizacja. Tak naprawdę praca magazyniera nie jest dla wszystkich, a osoby, które się na nią decydują, po prostu lubią pracować inaczej niż wypełniać nudne tabelki. Z racji tego, że nie jest potrzebne kierunkowe wykształcenie, jest to praca dostępna, która mimo swojej powszechności jest dość dobrze płatna, dlatego wiele osób decyduje się właśnie na karierę magazyniera.

Rozpoczynając swoją przygodę w zawodzie magazyniera, poszukaj w Internecie ofert pracy. Najwięcej znajdziesz na portalach tematycznych zajmujących się rynkiem pracy. Gdy już znajdziesz ogłoszenie odpowiadające twoim wymaganiom i umiejętnościom, musisz wysłać dokumenty aplikacyjne, czyli CV i list motywacyjny magazyniera. Bez tego nie dojdzie do procesu rekrutacji. Jednak jak stworzyć skuteczne CV magazyniera, które zapewni Ci pracę w zawodzie? Nie ma nic prostszego — już spieszymy z pomocą!

CV magazynier — co musisz wiedzieć?

Jeśli szukasz pracy w magazynie, musisz przygotować komplet dokumentów aplikacyjnych. Zacznijmy od CV magazyniera. Co powinno znaleźć się w takim CV?

Oczywiście musisz wziąć pod uwagę, że rekruterzy codziennie dostają setki CV magazyniera, i raczej większość z nich wygląda podobnie. Co zrobić, aby wyróżnić się na tle innych kandydatów? W swoim CV pracownika magazynowego warto zamieścić podsumowanie zawodowe. Jest to kilka krótkich zdań, w których zaprezentujesz swoją kandydaturę. Najważniejsze cele, osiągnięcia i umiejętności. Często gotowe wzory CV nie posiadają tego elementu, dlatego jeśli zależy Ci, aby zostać zapamiętanym, możesz umieścić takie podsumowanie zawodowe na samej górze CV magazyniera.

Jak napisać podsumowanie zawodowe w CV magazyniera?

Podsumowanie zawodowe na stanowisku magazyniera powinno skupiać się na twoich dotychczasowych osiągnięciach i umiejętnościach, które udało Ci się zdobyć w dotychczasowych pracach.

Przykładowe podsumowanie zawodowe:

Jestem magazynierem z 5-letnim doświadczeniem zawodowym. Pracowałem zarówno na magazynach w Polsce jak i za granicą w Holandii i Niemczech. Posiadam wysokie zdolności logistyczne, dzięki którym po roku pracy w magazynie w Holandii awansowałem na team leadera zmiany. Znam zachodnią kulturę i organizację pracy magazynowej, która skupia się na maksymalnym zagospodarowaniu magazynu, a przez to na ograniczeniu firmowych wydatków.

CV dla magazyniera: doświadczenie zawodowe w CV

Pisząc CV dla magazyniera, niezwykle ważne jest także doświadczenie zawodowe. Jeśli szukasz pracy w magazynie, to warto tak sformułować swoje dotychczasowe doświadczenie, aby jak najbardziej pasowało do wymagań stawianych przed pracodawców. Przyszłemu pracodawcy zależy na tym, aby kandydaci mieli podstawowe pojęcie o pracy w magazynie, dzięki czemu cały proces przyuczenia i wprowadzenia nowego pracownika znacznie się skraca. Jednak warto zaznaczyć, że często zapotrzebowanie na magazynierów jest tak duże, że pracodawcy poszukują także pracowników bez doświadczenia. Nawet wtedy warto wpisać swoją pierwszą pracę lub praktyki zawodowe, tak aby sekcja z doświadczeniem nie pozostawała pusta.

Wersja z doświadczeniem:

 • Magazynier, firma „XYZ” – 05.08.2015 – 25.10.2018 Holandia
  przyjmowanie dostaw towaru, przygotowywanie dokumentacji magazynowej, sprawdzanie zgodności etykiem z towarem, inwentaryzacja magazynu,
  praca w języku angielskim

Wersja bez doświadczenia w pracy na magazynie:

 • Sprzedawca, sklep „ABC” – 18.06.2018 – 28.04.2019
  obsługa kasy fiskalnej, przeprowadzanie inwentaryzacji, odbieranie dostaw, sprawdzanie dokumentacji dostaw, pilnowanie porządku w magazynie sklepowym, kontrola stanu towaru

CV na stanowisko magazyniera: umiejętności

Razem z doświadczeniem niezwykle ważne są także umiejętności, które nabyłeś w poprzednich pracach. Perfekcyjne CV magazyniera dopasowuje odpowiednie umiejętności do wymagań pracodawcy. Co wpisać do sekcji umiejętności, aby zainteresować rekrutera?

Przykładowe umiejętności magazyniera do wpisania do CV:

 • umiejętność pracy zespołowej
 • umiejętność pracy w trudnych warunkach, takich jak hałas lub niesprzyjająca temperatura
 • umiejętności logiczne
 • umiejętność obsługi kasy fiskalnej
 • uprawnienia do obsługi wózków widłowych
 • dostosowanie się do pracy w systemie zmianowym

Jak napisać CV magazyniera?

Pisząc CV magazyniera, liczy się to, aby ostatecznie przyciągnąć uwagę rekrutera do najważniejszych sekcji, czyli do doświadczenia lub umiejętności koniecznych do wykonywania pracy na danym stanowisku, w tym przypadku na stanowisku magazyniera. Jeśli nie masz doświadczenia, wtedy warto skupić się na umiejętnościach i uprawnieniach, które wyróżnią Cię na tle innych kandydatów. Skuteczne CV i list motywacyjny to dokumenty, w których musisz zaprezentować najlepszą pracowniczą wersję siebie. Jak to zrobić? Wystarczy skupić się na pozytywach i dostosować je do wymagań pracodawcy.

Jeśli chcesz zastosować tajniki skutecznego CV w swoim dokumencie, to wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad.

Po pierwsze — wymagania formalne CV

Każde CV składa się z obowiązkowych sekcji, dzięki którym łatwiej rekruterowi odszukać interesujące go informacje. Do takich sekcji zaliczamy:

 • dane osobowe
 • zdjęcie
 • doświadczenie
 • wykształcenie
 • umiejętności

Opcjonalnie możemy dodać także zainteresowania lub podsumowanie zawodowe, które umieszczamy na początku CV.

Przyjmuje się także, że CV powinno zmieścić się na jednej stronie A4. Warto tak ułożyć treść lub wielkosć czcionki, aby spróbowac zmieścić zawartość dokumentu na jednej stronie. Jeśli jest to niemożliwe, ostetecznie lepiej rozciągnąć informacje także na drugą stronę, niż pisać wszystko czcnionką w rozmiarze 8.

Po drugie – brak błędów

Nie ma nic gorszego niż CV napisane z błędami ortograficznymi. Jeśli przydarzy Ci się taka sytuacja, możesz być pewny, że w znacznej większości wypadków rekruter z miejsca odrzuci twoje Cv i list motywacyjny bez zagłębiania się w ich treść.

Dlatego niezwykle ważne jest sprawdzenie gotowego CV nawet 2-3 razy. Możesz także pokazać dokument komuś bliskiemu, aby także on sprawdził czy nie zakradły się błędy językowe, gramatyczne lub ortograficzne. Ponadto zawsze sprawdzaj poprawność wpisanych dany, takich jak numer telefonu i e-mail. Jesli rekruter nie będzie mógł się z tobą skontaktowac z powodu błędu w numerze telefonu, raczej nie licz na inny sposób nawiązania kontaktu.

Po trzecie – pisz tylko prawdę

To, że masz przedstawić najlepsza wersję siebie w CV nie oznacza, że musisz naginać rzeczywistość. Lepiej nie zamieszczać błędnych i nieprawdziwych informacji w CV ponieważ braki te szybko wyjdą na jaw. Szczególnie jeśli kłamstwo dotyczy znajomości języków, lub innych umiejętności, których będziesz potrzebował w codziennej pracy w magazynie. Co z tego, że dostaniesz prace, jeśli już po kilku dniach ją stracisz, bo okaże się, że twoje CV nie było zgodne z prawdą? To tylko strata czasu – twojego i pracodawcy.

CV magazyniera — wzór CV

CV magazynier – Wzór CV magazynier PDF do pobrania

Curriculum Vitae
Magazynier

Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy w magazynie, również jako kierownik magazynu. Pracowałem w Holandii w firmie „XYZ” gdzie zdobyłem umiejętność pracy z pomocą wózka widłowego oraz innych maszyn magazynowych. Sprawdzałem zgodność etykiet z dowodem nadania i doprowadziłem do zwiększenia wykrywalności błędnych etykiet o 20%. Chcę nadal rozwijać umiejętności logiczne i zdobywac kolejne uprawnienia związane z pracą magazynową.


Imię i nazwisko
Data urodzenia
Miejscowość
Numer telefonu
E-mail

DOŚWIADCZENIE

 • 16.09.2016-27.08.2019 XYZ magazynier Holandia
  dbałem o odpowiednie warunki przechowywania towaru, oznaczałem kartony, rozmieszczałem towar w magazynie, sprawdzałem zgodność towaru z fakturami, układałem towar za pomocą wózka widłowego
  praca w języku angielskim
 • 20.11.2019- do teraz DFC kierownik magazynu Holandia
  przeprowadzam inwentaryzację magazynu, dbam o przestrzeganie procedur BHP zgodnie z obowiązującymi standardami, kontroluje pracę podległych mi magazynierów, układam grafik zmianowy z tygodniowym wprzedzeniem, sprawdzam daty ważności produktów oraz jakość opakowań przed wysyłką towaru

WYKSZTAŁCENIE

 • Szkoła Zawodowa w Poniedziałkowicach, profil mechanik 01.09.2013 – 23.06.2016

UMIEJĘTNOŚCI

 • obsługa wózków widłowych (uprawnienia na wózek widłowy)
 • uprawnienia do obsługi kasy fiskalnej
 • kurs Microsoft Office
 • prawo jazdy kat.B
 • umiejętność dbania o porządek w miejsu pracy
 • umiejętność korzystania z podnośników
 • łatwość wykonywania kilku czynności jednocześnie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko oraz na poczet przyszłych rekrutacji.

List motywacyjny magazyniera

List motywacyjny magazyniera niewiele różni się od listów motywacyjnych innych zawodów. Jednak jeśli chcesz dostać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, w takim liście musisz skupić się bardziej na umiejętnościach i kompetencjach miękkich. To właśnie one są najcenniejsze w zawodzie magazyniera. Ponadto staraj się dopasowac list motywacyjny do wzoru CV, który wybrałeś. Co to oznacza? Przede wszystkim zadbaj o to, aby oba dokumenty były utrzymane w takiej samej stylistyce i kolorystyce. Takie wizualne szczegóły są niezwykle ważne i świadczą o twoim profesjonalnym podejścu do sprawy.

Jesli w Internecie znajdziesz przykładowy wzór listu motywacyjnego upewnij się, że zawiera on wszelkie niezbędne sekcje takie jak między innymi:

 • motywacja do podjęcie akurat tej pracy

W odpowiedzi na ogłoszenie zamieszczone na portalu GoWork.pl zgłaszam swoją kandydaturę na stanowisko magazyniera w Pana firmie, ponieważ zakres moich umiejętności doskonale pokrywa się z wymaganiami zamieszczonymi w ogłoszeniu. Wydaje mi się, że jestem idealnym kandydatem ponieważ posiadam duże doświadczenie zawodowe oraz mam uprawnienia na wózki widłowe.

 • podsumowanie dotychczasowego doświadczenia oraz sukcesów

W poprzedniej firmie udało mi się podnieść poziom wykrywalności uszkodzonych towarów o 15% w ciągu roku dzięki zastosowaniu holenderskiej metody podwójnego sprawdzenia.

 • wyrażenie chęci na spotkanie

Chętnie podejmę rozmowę kwalifikacyjną, na której odpowiem na wszystkie państwa pytania.

 

Oceń artykuł
0/5 (0)