Opinie o Budimex w Warszawa Siedmiogrodzka 9

Marka Budimex to ponad 45-letnia obecność w branży. Zdobyte w tym okresie know-how oraz stabilność finansowa gwarantują rzetelne i zawsze na najwyższym poziomie wykonanie zleconych prac oraz terminowość realizacji. Budimex nie tylko buduje, jest też partnerem dla swoich klientów – jako firma inżynierska rozwiązuje ich problemy, pomaga optymalizować koszty i udoskonala projekty. Grupa Budimex prowadzi również działalność okołobudowlaną na rynku niemieckim. Nadzorujemy pracę około 1000 osób zatrudnionych na terenie całych Niemiec. Jesteśmy niekwestionowanym liderem wśród polskich firm budowlanych działających w Niemczech.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Budimex w Warszawa Siedmiogrodzka 9

Ra

Jest za dużo kierowników kontraktów. Biorą kontrakty pod wodą na minusie, żeby cokolwiek robić. Póżniej szuka się robót dodatkowych i wychodzenia na 0. A niektórzy spryciarze naginają prognozy kontraktu, żeby wziąć premię na półmetku kontraktu nawet jak wiedzą, że będzie na minusie na koniec.

Budimex S.A.
@Ra

Dziękujemy za Pana opinię. Zachęcamy do zapoznania się z oświadczeniem Budimeksu. Z poważaniem, Budimex S.A.

Zdzichu

Skoro loża vip wynajmowana przez Budimex na stadionie Lechii Gdańsk mieści 12 osób to może warto zacząć zapraszać pracowników na mecze a nie tylko znajomych królika w postaci zarządu firmy i znajomych dyrektora rejonu (usunięte przez administratora)? Albo zrezygnować z tego prestiżu i przeznaczyć pieniądze na inne cele?

Budimex S.A.
@Zdzichu

Loża Budimeksu na stadionie Lechii Gdańsk jest do dyspozycji także pracowników Budimeksu. Jedno takie spotkanie dla pracowników Rejonu DBI było już organizowane i miało miejsce w marcu 2019 roku. Loża jest nieduża – na 10 osób i trudno zrobić w niej serię spotkań dla wszystkich osób jednocześnie. Z pewnością kolejne spotkania dla pracowników będą w niej organizowane. Warto potrzebę takiego spotkania zgłosić Kierownikowi Kontraktu i Dyrektorowi Rejonu.

Pracowałem w Budimex 2 lata i ten czas nie był zmarnowany. Dużo się nauczyłem a doświadczenie w tak dużej firmie bardzo mi pomogło. Ludzie na kontrakcie byli super, projekty też ciekawe a że pracy było dużo, to w tej branży raczej standard, więc nie ma co narzekać.

nie polecam pracy w tej firmie (usunięte przez administratora) Przy moich godzinach Wyszła mi stawka 13zł za godzine... Jedynie jeszcze szanują podwykonawcow płacą na bieżąco... (usunięte przez administratora)

logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
Buly prac

Zwolnienia grupowe w tej firmie to kwestia 2 lat. Za duży rozrzut kosztów. Dyrektorzy rejonu i kk nie panują nad tym. Po co tyle samochodów służbowych po co takie wysokie leasingu. To zniszczy tą firnę.

Janek

Aplikowalem na stanowisko inżyniera budowy na budowę ekspresowki Warszawa - Lublin. Dział HR odpowiedział szybko, zaproszony zostałem na rozmowę. Niestety wtedy zaczęły się schody. Okazało się że praca jest po około 10 godzin na dobę, bez pieniędzy za nadgodziny. Wynagrodzenie wychodziło około 2800 netto na rękę. Auto służbowe dopiero od kierownika w górę, a za dojazd płacono kilometrowke gdyby budowa była powyżej 50 km w jedną stronę od miejsca zamieszkania. Więc dojezdzalbym z Warszawy za swoje. Masakra. 2 godziny dodatkowo na dojazd, odjąć kasę za paliwo. Jak w dzisiejszej sytuacji na rynku można coś takiego proponować. Plus posiłek miał być zapewniony. Ogólnie słabo.

Buly prac
@Janek

Nie pchaj się tam. Praca 12 h na dobę. A w ewidencji wpisza ci 8 h. Wyzysk

Pracuję dla Budimexu prawie trzy lata (jako podwykonawca). (usunięte przez administratora)Płatności faktur ZAWSZE w terminie. NIGDY nie spotkałem się w tej firmie z niewłaściwym zachowaniem nadzoru. BHP na dobrym poziomie. A to ważne dla wszystkich. Kaucje gwarancyjne są wypłacane zgodnie z zapisami umownymi.

Podaj swoje imię

Ty poważnie?

Tes

Ostatnimi czasy sytuacja w spółce jest napięta co zostało zapoczątkowane listem prezesa Blochera o złej sytuacji finansowej, skierowanym do pracowników. Wywołał on niemałe trzęsienie ziemi wśród szeregu pracowników spółki. Mocno widoczna jest polityka drastycznego cięcia kosztów widoczna w znacznym okrojeniu funduszy przeznaczonych na podwyżki, premie, znikomej liczbie szkoleń, zamrożonych awansach. Na każdym kroku widoczne jest nawoływanie do oszczędności i zaciskania pasa. Niektóre nawoływania ocierają się o śmieszność i szkoda nerwów na ich opisywanie. Słynne odwołanie spotkań wielkanocnych i zakaz spotkań integracyjnych z budżetu firmy mówi sam za siebie. Z drugiej strony widać zrozpaczenie działu kadr wobec braku wykwalifikowanej kadry potrzebnej do obsadzenia kontraktów. Mimo ciekawych kontraktów, które mogą być atrakcyjne dla absolwentów zaczynających karierę w branży, pensje nie są takie atrakcyjne. Mamienie premiami nie daje rezultatu gdyż nikt ich nie gwarantuje, są albo nie ma. Absolwenci i doświadczeni ludzie zadają sobie pytania czy warto wiązać przyszłość z tą firmą. Rygor polegający na ogromnej ilości nadgodzin i czasu spędzonego w pracy cały czas jest podtrzymywany. Budimex kreuje rzesze pracoholików. Przecież wyjście po 8 godzinach pracy jest ogromnym grzechem. Zapamiętanym przez długi czas przez baczne oczy kadry dyrektorskiej. 10 godzin w pracy to absolutne minimum, nie mówiąc o sobotach i niedzielach. Ustawowe ramy nadgodzin są mocno przekraczane, jednakże w dobie skredytowania społeczeństwa nikt nie postawi się systemowi w trosce o swój byt i komorniczy miecz wiszący nad głową. Posiadanie przez pracowników tak ogromnej ilości zaległych urlopów nie świadczy przecież dobrze o firmie. Wobec tych wszystkich wad jest plus: spółka nie zwalnia ludzi. Ale niech kroplą dziegciu w beczce miodu będzie stwierdzenie iż w chęci pozbycia się danej osoby ze struktur firmy dostaje się propozycję nie do odrzucenia w postaci kontraktu na przeciwległym krańcu kraju bądź zapomnianej budowy gdzie trzeba być sobie żeglarzem, sterem, okrętem a nawet liną i żaglem. Z drugiej strony ostatni awans prezesa chyba świadczy o zadowoleniu Madrytu. Oni swój zysk dostali, dywidenda została wypłacona. Te słupki są zawsze zielone. O oderwaniu centrali od rzeczywistości niech świadczy fakt o niedawnej ankiecie dotyczącej wystroju fototapety w nowej siedzibie firmy. Z jednej strony ciężka, trudna i męcząca praca na budowie w nierzadkich niesprzyjających warunkach. Z drugiej czytana przez zniesmaczonych pracowników ankieta na tak błachy i głupi temat. To mocno przelewa pełną już czarę goryczy. „Firma dwóch prędkości”. Pachnąca i klimatyzowana centrala w centrum stolicy kontra zakurzona i gorąca budowa na prowincji. Historia mówi, że podobno karma wraca...

Mimo wysłania dokumentów, nie odpowiadają. Mam negatywne uczucia.

Talina

Ani za ani przeciw. Obojętność w stronę nega.

Czy firma Budimex rekrutuje tylko z polecenia? Czy aplikacje wysyłane na ogłoszenia z pracuj.pl są w ogóle rozpatrywane? Czy Budimex (jak każda profesjonalna firma) daje informację zwrotną kandydatom niezależnie od wyniku selekcji?

@Ewa

Ogłoszenia wysłane na pracuj.pl są przeglądane. Samo zamieszczenie ogłoszenia na pracuj.pl jest strasznie drogie, więc głupio nie przeglądać nadesłanych CV :) Pracowałem w biurze Budimexu i wiem, że HR przeglądają każde CV jakie wpadnie im w ręce.

A pracował ktoś z was z Wachem. Totalna porażka

Rafal
@Andrzej

Ja pracowałem na budowie oczyszczalni ścieków w Tomaszowie Mazowieckim

defrw

No fakt jajeczka nie było. Poza tym w infrastrukturze ma nie być premii... albo w najlepszym przypadku będą niskie z opóźnieniem. Czas szukać nowej roboty, bx się kończy. Rok temu Ossa a dziś nie ma nawet na jajeczko, to jest zarządzanie...

ktos

Nie ma premii, nie ma podwyżek, każą szukać oszczędności i np znaleźli oszczędność w postaci zlikwidowania wielkanocnego śniadania dla pracowników. (usunięte przez administratora)Dziękujemy!

Zawiedziony

Niestety ja się zawiodłem poziomem kierownictwa kontraktu na którym pracuje. (usunięte przez administratora)

Zawiedziony
@Zawiedziony

Kontrakt Turow.

@Zawiedziony

Dziwne też pracuje na tym kontrakcie i jest spoko, można się zawsze dogadać z praktycznie kazdym. Kasa na czas i to najważniejsze

Duzy

Łatwo czasem pomylić gburowatość ze zdecydowaniem, to taka branża, że nikt się z nikim nie cacka. Moja firma współpracuje z Budimexem od dawna i zawsze wszystko jest ok, np. faktury płaca na czas, a nie jak inne.

Darulla75
@Duzy

No właśnie, Budimex ma dobre wyniki finansowe, czyli że działa wszystko ok, ja tam też uważam, że u nich się dobrze pracuje. Robiłem przy budowie magazynu Lidla.

jolka

Ja się zawsze dogaduję w biurze w Budimeksie, a jestem kobietą, więc w tej branży powinnam teoretycznie mieć ciężej.

Dorinka
@jolka

ja w ogole słyszałam, że oni płacą za polecanie pracowników, wiec ogólnie to raczej doceniają ludzi i dają kasę. Chyba nie ma się o co czepiać, każdy ma czasem gorszy dzień, a kierownik też człowiek.

Mag
@Dorinka

Owszem płacą za polecenie pracownika

kravol
@Duzy

a ile czekasz na łaskawe podpisanie protokołów??

Lipton

Ja pracuję w Raciborzu i tam kierownictwo i dyrekcja jest spoko tylko mi się wydaje że ciężko kasę wyrwać na zakupy

zawiedziony

Atmosfera między pracownikami ok. Najgorzej z przełożonymi, którzy nie potrafią zarządzać zespołem. Na ocenie rocznej miałem powiedziane że nie mogą mi dać 100% zrobionych zadań premiowych (bo podobno HR zabronił?(!)), mimo że wszystkie zadania wykonałem bardzo dobrze, bardzo często wychodziłem też poza zakres swoich obowiązków. Przełożony nie potrafił odpowiedzieć na moje pytania (np. co zrobiłem źle, co powinienem wykonać lepiej) plątał się. Moja motywacja spadła do 0. Rozmowa oceniająca trwała 3 minuty. Nie było słowa o mnie i o mojej pracy. Zacząłem szukać pracy w innej firmie, za większe pieniądze, może gdzieś indziej będą szanować dobrych pracowników.

Jan
@zawiedziony

To jakaś bzdura, to menadżer odpowiada za pracę zespołu. HR daje ogólne wytyczne jak i kiedy ocenę prowadzić, ale nie jak oceniać.

Jan

Lubię atmosferę w Budimex za: fajni ludzie, luźna atmosfera, szerokie możliwości

odeszłam z centrali

Najgorsi kierownicy jakich kiedykolwiek miałam w swojej karierze. Pracują po 20 lat a nie potrafią rozmawiać ze swoimi podwładnymi. Rozmowy roczne to jakaś kpina. Nikt nikogo nie obchodzi. Wszystkie jest cichociemne. Praca w centrali na pewno nie jest dobra dla osób ambitnych, bo tam można jedynie się cofnąć w samorozwoju.

Dawidek11
@odeszłam z centrali

Ja mam akurat zupełnie przeciwne odczucia, nigdy nie mogłem narzekać na swojego przełożonego, a z naszych rozmów zawsze były wyciągane jakieś sensowne wnioski, które później pozytywnie rzutowały na moją pracę. No ale jasne, każdy może mieć inne doświadczenie.

Budimex
@odeszłam z centrali

Dziękujemy za Twoją opinię. Bardzo zależy nam na tym, żeby przebieg (usunięte przez administratora) rekrutacyjnego w naszej firmie był jak najbardziej profesjonalny. Twoje uwagi zostaną dokładnie przeanalizowane. Jeżeli chciałbyś uzyskać dodatkowe informacje lub wyjaśnić wątpliwości, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszym zespołem rekrutacyjnym pod adresem rekrutacja@budimex.pl.

@odeszłam z centrali

Myślałem, że wszedłem na forum o Skanska.

Wilk z wall street

A kiedy szanowna firma pokaże prawdziwe wyniki bo obecne wyglądają na strasznie napompowane , wręcz nierealne a Póki w kociołku dużo kontraktów jest czym mieszać prawda?

R
@Wilk z wall street

Turów na zdrowie im nie wyjdzie. W tym roku wynik dobry - bo sprzedali dwie firmy zależne.

Zostaw merytoryczną opinię o Budimex - Warszawa

• Jak się pracuje w Budimex?

Zobacz opinie na temat firmy Budimex tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 77.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Budimex?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 42, z czego 23 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Budimex?

Kandydaci do pracy w Budimex napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Budimex