Opinie o Budimex w Warszawa Siedmiogrodzka 9

Marka Budimex to ponad 45-letnia obecność w branży. Zdobyte w tym okresie know-how oraz stabilność finansowa gwarantują rzetelne i zawsze na najwyższym poziomie wykonanie zleconych prac oraz terminowość realizacji. Budimex nie tylko buduje, jest też partnerem dla swoich klientów – jako firma inżynierska rozwiązuje ich problemy, pomaga optymalizować koszty i udoskonala projekty. Grupa Budimex prowadzi również działalność okołobudowlaną na rynku niemieckim. Nadzorujemy pracę około 1000 osób zatrudnionych na terenie całych Niemiec. Jesteśmy niekwestionowanym liderem wśród polskich firm budowlanych działających w Niemczech.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Budimex w Warszawa Siedmiogrodzka 9

Aplikujący o prace

Witam. Mogę prosić o informację osoby które sprawią stanowisko majstra budowy przy budowie dróg w budimexie ile dostajecie na wypłatę brutto. Oraz czy macie premie, jeśli tak to ile i jak często. Będę wdzięczny za odpowiedzi. Planuje przenieś się bo Budimexu i rozważam za i przeciw. Pozdrawiam.

sky83

Nie zgodze się z tym,że na kubaturze nie ma premii. Owszem ciężko o tak wysokie jak na zyskownych kontraktach drogowych ale w moim przypadku (a pracuję w Bx 12 lat) przez ten czas było to średnio 20% do pensji podstawowej (wypłacane 2 razy w roku).

Szukam pracy z doświadczeniem przy robotach mostowych. Najchętniej w Poznaniu i miło by było Budimex. Ktoś coś wie może o ofertach o0d lipca?

Krzysiek
@Marcin

Wbijaj do nas, na obwodnicę Wałcza. Budimex szuka ludzi

@Krzysiek

Dzięki bgyłoby super, zbadam temat Wałcza. To w sumie nie tak daleko. Od czerwca juz nie mam wynagrodzenia i miesiąc koszenia trawnika wystarczy.

Młody kieras

Pracowałem w kilku innych firmach i miodów nie było. Od 2 lat w Budimexie jestem i jak na razie nie zamierzam nic zmieniać.

Rami
@Młody kieras

Spoko są, znajomy od roku siedzi i se chwali

Franklin

Witam, chciałbym złożyć CV do firmy na stanowisko inżyniera. Czy ktoś rzetelnie, obiektywnie będzie w stanie mi zrelacjonowac, czy warto? Jak w firmie traktuje się pracowników, jaka jest atmosfera, jak się pracuje i jaki jest stosunek płacy do pracy (czy ewentualne nadgodziny są płatne)? Nie proszę o najazd oburzonych na firmę, jak krytyka się pojawić ma, to tylko konstruktywna. Proszę o wady i zalety firmy

Mati

To faktyczne janusze z tego budimexu. A wydawali się taką porządną firmą w mediach.

Maro
@Franklin

Moim zdaniem warto, co widać zwłaszcza teraz bo trzeba jednak przyznać, że w tej trudnej sytuacji firma w pierwszej kolejności zadbała jednak o pracowników jak mogła - nie zwalnia, nie obniżała pensji, wypłaciła premie a zarząd mówił, że w maju będą podwyżki. Ludzie mają pracę i stabilną sytuację, nadal szukają ludzi, więc w sumie jest dobrze. Praca jest ciężka, wiadomo taka branża, ale nie zamieniłbym się na inną, atmosfera zależy od zespołu do jakiego się trafi. Ogólnie firma dba o pracownika i jak człowiek skupia się na pracy a nie szukaniu dziury w całym, to może się i rozwijać i awansować. Mimo trudniejszych momentów, które wiadomo że się czasem zdarzają to jednak polecam Budimex.

@Maro

Zgadzam się z Maro, ogólnie bywa ciężko, atmosfera zależy od ludzi w zespole i od nastawienia twojego też, ale generalnie warto, na pewno można się dużo nauczyć, kontrakty są duże i raczej prestiżowe, teraz będą np budować warszawę zachodnią z tego co wiem, więc na pewno będą szukać ludzi.

Operator

Witam firma dodaje ogłoszenia z ofertami A nikt nie odpowiada na pytania ,tel wyłączony w dziale rekrutacji jeśli ktoś podaje dane do kontaktu to powinna być normalna obsługa jak w każdym biurze

samuraj jack

Prawda

ra

Góra o siebie dba - pracują zdalnie lub wcale:) A co tam reszta - jak nie ten to inny

BB

Kasa jest: Budimex dołącza do inicjatywy „Jesteśmy razem. POMAGAMY”. Przekażemy 1 mln złotych na pomoc w zakresie zakupu sprzętu medycznego do szpitali na oddziały zakaźne. Dodatkowo wesprzemy organizację szpitala polowego, jeśli będzie taka konieczność.

Aga

Hej! Jaka jest sytuacja na rynku w tym momencie ?

@Aga

bardzo dobra :) mimo trudnego początku w 2019

Czy Budimex oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

umowa o pracę, praktyki są na umowę zlecenie

Jędrek

Witam byłem kierownikiem robót budowlanych w Budmex sa Warszawa - atmosfera w pracy ok, praca od 10h dziennie w górę, soboty pracujące . Dla zainteresowanych płaca 8500 brutto +600 pln ryczałt za te nadgodziny. Dział HR zachowuje się jak by była na premii od niskiej stawki na umowie dla pracowników.

sky83
@Jędrek

Jak miałeś ryczałt to byłes ma majstrem budowy. Kierownik robót ma zadaniowy czas pracy i nie dostaje ryczałtu. Jako kierownik robót w Bx w Krakowie mogę pomarzyć o takiej podstawie jaką Ty miałeś. Pozdrawiam.

@sky83

W nowych umowach kierownicy robót również dostają ryczałt za nadgodziny. Takie sprytne niby obejście ewidencji czasu pracy.

Budimex

Dziękujemy za opinię. Dbamy o to, aby wszystkie nasze procesy rekrutacyjne były przeprowadzane jak najbardziej profesjonalnie. Dlatego będziemy wdzięczni za mailowy kontakt z nami pod adresem rekrutacja@budimex.pl, jeśli pojawiły się jakieś problemy podczas rekrutacji. Pozdrawiamy, Zespół HR

Merr

Ja napiszę więcej, na mojej rozmowie rekrutacyjnej Kierownik rysował esy floresy na kartce, nie zadając żadnych pytań.

Budimex S.A.

Dążeniem Budimeksu jest stwarzanie pozytywnych miejsc pracy i środowiska sprzyjającego rozwojowi naszych pracowników zgodnie z naszymi wartościami. Wszelkie działania, które budują w Państwie poczucie nieprawidłowości, należy zgłosić za pośrednictwem platformy compliance, która jest dostępna w firmowym intranecie oraz telefonicznie w każdym z naszych biur budowy. Wszystkie zgłoszenia są rozpatrywane obiektywnie i bezstronnie przez specjalnie powołaną do tego celu komisję. Serdecznie zachęcamy do działania i informowania o wszelkich nieprawidłowościach.

Kacper
@Budimex S.A.

Nie sądzą chyba Państwo, że ktokolwiek odważy się opisać istniejące problemy poprzez formularz compliance? Przecież byłby to strzał w kolano gdyż doskonale wiadomo z jakiego konta jest wysłana informacja. Może i takie osoby pozostałyby na swoich miejscach pracy lecz szybko by im zniechęcono dalszą karierę w firmie.

@Budimex S.A.

Zgłaszałem. Mieli to w poważaniu.

@Budimex S.A.

Prezes albo nie wie albo nie chce wiedzieć na czym polega "w praktyce" "value engineering" . Jeśli inwestor ma wystarczająco odwagi i zaufania, poprawa wyniku nie jest niczym niezwykłym. Oznacza to, że jeśli realizacja kontraktu miała przynieść firmie pół miliona, a ze względu na oszczędności czy optymalizację w trakcie budowy przyniosła milion, to 100 tys. zł - 20 proc. z tego dodatkowego pół miliona – wypłacamy autorom sukcesu.

Kacper
@Ra

Zgadzam się z Twoją opinią. Uwierz, że Prezes doskonale zdaje sobie sprawę z tego co się dzieje więc albo to czyste wyrachowanie albo nacisk z góry. Rozmawiając z ludźmi podczas konferencji w Ossie dowiedziałem się jakie premie potrafią być w innych rejonach na północy kraju. Południe, gdzie mam okazję pracować niestety takich pieniędzy na oczy nie widziało. Taki whistleblowing jaki uprawiamy niekoniecznie przemówi do władz firmy ale być może otworzy oczy reszcie kadry w rozpoczęciu walki o swoje. Nie chcemy przecież doprowadzić do upadku firmy bo jednak pracując w niej utożsamiamy się z nią ale chcemy żeby zaczęto traktować nas poważnie i walczyć o nas tak jak my walczymy o nasze kontrakty, kosztem naszego życia prywatnego i innych aspektów życia.

Krzysiek
@Kacper

Formularz compliance wykorzystuje rozwiązanie e-nform, które moja firma (Secution) wdrożyła w firmie Budimex. Jest to system do anonimowej komunikacji z pracownikami. Jego celem jest bezpieczeństwo i anonimowość zgłaszających, którzy wyślą zgłoszenie poprzez system (formularz compliance). Narzędzie nie śledzi zgłaszających. Nie robią tego również służby IT firmy. Budimex udostępnił to rozwiązanie, aby pracownicy mogli w sposób bezpieczny i anonimowy przekazać informacje o ew. nieprawidłowościach oraz pomysłach na zmiany. Firmę nie interesuje kto daną informację przekazał. Ważne jest, aby dotarła ona do firmy. Dla osób nieufnych mam podpowiedzieć. Dokonujcie zgłoszeń spoza firmy, z urządzeń prywatnych (komputer, tablet, telefon).

Piki
@Krzysiek

To bardzo ciekawe czytać taki komentarz. Ciekawe czy zainspirowany był on z góry, czy jednak dobre dusze czytają to forum. Dodam tylko tyle: dbajcie o kadrę bo morale są złe i zabraknie ludzi do prowadzenia kontraktu!

Czesiek
@Ra

Ja też zgłaszałem. Już dobre dwa tygodnie nikt się nie odzywa!

@Czesiek

Ja czekam już ponad miesiąc na odpowiedź.. Ten cały system to kpina, nikt tego nawet nie przegląda..

Merr
@Budimex S.A.

Trudno jakoś dostrzec te wartości w firmie, moim zdaniem wartości kreowane są tylko na papierze. Góra nie wie co się dzieje wśród pracowników i toleruje np. mobbing.

PRACUŚ

Warto się zastanowić przed podjęciem pracy: (usunięte przez administratora). brak ewidencji godzin pracy,(usunięte przez administratora) Więcej kierowników niż pracowników, (usunięte przez administratora) Dużo spotkań, które nie przekładają się na efektywność pracy, (usunięte przez administratora) Wykorzystywanie wiedzy podrzędnych pracowników, (usunięte przez administratora) Brak współpracy wręcz rywalizacja.(usunięte przez administratora)

@PRACUŚ

Z 2,3,4 mogę się zgodzić - taki jest przyjęty system pracy (poniekąd nie do końca zgodny z prawem). Co do reszty to zależy bezpośrednio od zespołu do jakiego trafisz - zresztą jak w każdej firmie. Ja np. na współpracowników na kontrakcie nie mogę złego słowa powiedzieć. Co do kierownictwa kontraktu to wszystkie decyzje idą z góry i są związane z modelem zarządzania i tutaj należy upatrywać problemu związanego np. ze wspomnianymi nadgodzinami, ewidencją czasu pracy itd.

TYP

(usunięte przez administratora) . Konwersacje niby mają być zabawne , ale nie są. (usunięte przez administratora) Myślałam,że to ze mną jest coś nie tak - ale rozmawiał... na ten temat jak jest gdzie indziej i okazuje się,że ze mną wszystko w porządku. Jeśli już ktoś musi niech nic nie mówi na swój temat- żeby zgodnie z RODO, nie obróciło się to przeciwko niemu.

osobiście uważam, że nie jest źle; fakt zdażały się budowy gdzie faktycznie czasem trzeba było trochę posiedzieć ale generalnie jest ok- 7-17 i do domu !!

Bartosz
@ja

Jednym słowem polecasz pracę w Budimex ze swojej perspektywy? Czy 7-17 to stałe godziny czy pracuje się też w innych? Zapytam też o wynagrodzenie, jaka stawka godzinowa?

Mario

Również to widzialem

Robol101

Witam pracuje rok bardzo słaba wręcz katastrofalne komunikacja na lini pracownik-kadry brak kompetentnych ludzi.

Budimex S.A.
@Robol101

Dziękujemy za Pana opinię. Zachęcamy do zapoznania się z oświadczeniem Budimeksu. Z poważaniem, Budimex S.A.

wiktoria
@Budimex S.A.

bardzo ciekawe że odpowiadają Państwo tylko na niektóre komentarze, a te wszystkie dotyczące nadgodzin są ignorowane.

Hans
@wiktoria

Ktoś odpowiedzialny za wizerunek firmy tylko raz odważył się zareagować na komentarze z tego portalu. Temat jest unikany jak tylko można. Dział komunikacji na siłe próbuje przekazać komunikat, że nie jest źle ale prawdę każdy z nas widzi.

@Budimex S.A.

a gdzie to oświadczenie ?

Ra

Przerost ilości kierowników kontraktów niedługo rozłoży firmę na łopatki. Aby wziąć temat, a później to jakoś będzie. Kierownicy rejonów do wymiany wg mne.

Czy w Budimex są paczki/bony świąteczne?

Klaus

Przed wprowadzeniem systemu kafeteryjnego, każdy z pracowników otrzymywał bonus świąteczny na konto bankowe. Obecnie po wprowadzeniu tego systemu, paczki świąteczne dostają tylko wybrani podwykonawcy. Innych upominków świątecznych nie ma.

Jorg

Osobiście na szczęście nie pracuję w Budimexie, ale mam kogoś w rodzinie kto pracuje w biurze na kontraktach. Firma nie patrzy czy masz rodzinę czy nie. Jak jest zamknięcie miesiąca to siedzisz do oporu. Niby wypłacają jakiś ryczałt za nadgodziny ale jak to przeliczysz na faktyczną liczbę godzin to wychodzi minimalna stawka godzinowa. (usunięte przez administratora)

Alex
@Jorg

Było za co balować. Koszty BX na tym kontrakcie to ok 60% wartości kontraktu. Także było za co pić. Podobnie jak A1 wyglądała DTŚ budowana przez Budimex. Buła na bule. Mam nadzieje że obwodnicy Częstochowy nie będą kończyć.

Boguś

"Tak że" było za co pić itd. "Także" = również

żebrak
@Alex

gwoli ścisłości, zarówno A1, jak i DTŚ spierniczyła Eurovia. Jak tu wierzyć w komentarze, skoro każdy plecie, co mu ślina na język przyniesie.

Nina
@Alex

@Alex, się zagalopowałeś troszeczkę. Budimex budował odcinki Z1 i Z2 w Zabrzu i do dzisiaj to jedyny fragment DTŚ, po którym jedzie się jak po stole. Na wysokości hali MOSiR (w stronę Gliwic) zaczyna się kartoflisko, ale to już odcinek Z3, budovany przez wspomnianą Eurovię.

Bożydar

Wydźwięk PR grupy Budimex oczywiście wieszczy wspaniałe perspektywy, rozwój, inwestycje etc. Niestety świat rzeczywisty wygląda zgoła inaczej. Zarządzający sprawami kolejowymi w grupie (nazwisko do znalezienia w sieci) zasłynął w branży jako osoba bez skrupułów mieszająca z błotem współpracowników i podwykonawców. Dialog z Budimexem zawsze odbywa się z pozycji siły tego drugiego, niezależnie czy rozmawia inwestor czy podwykonawca. Do tego dochodzą nieczyste zasady negocjacji oparte na kłamstwach i podkupowaniu nierynkowych ofert od firm, żeby mieć argumenty do zbijania cen. Reasumując współpraca z grupą Budimex to (usunięte przez administratora) i wszystko w temacie. Jak ktoś jest osobą bez honoru, nie stanowi dla niego problemu działanie wg zasady po trupach do celu, to praca w firmie Budimex u boku takich wybitnych managerów jak wspomniany Pan, jest z pewnością dla niego.

Zostaw merytoryczną opinię o Budimex - Warszawa

• Jak się pracuje w Budimex?

Zobacz opinie na temat firmy Budimex tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 77.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Budimex?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 42, z czego 23 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Budimex?

Kandydaci do pracy w Budimex napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Budimex