Opinie o Budimex w Warszawa

2 37 92 5 1
Jorg Nowy wpis

Osobiście na szczęście nie pracuję w Budimexie, ale mam kogoś w rodzinie kto pracuje w biurze na kontraktach. Firma nie patrzy czy masz rodzinę czy nie. Jak jest zamknięcie miesiąca to siedzisz do oporu. Niby wypłacają jakiś ryczałt za nadgodziny ale jak to przeliczysz na faktyczną liczbę godzin to wychodzi minimalna stawka godzinowa. Macie szczęście że nie pracuję u Was bo bym was nauczył warszawskie (usunięte przez administratora) porządku. A za A1 Piekary Pyrzowice i przewał z kruszywem to powinno być osobne pałowanie. Droga po 7 latach za 1,5 mld zł pozwijana - do remontu. Ale oblana w Rezydencji w P.Śl. była ze 4 razy.

Tak7Nie
Alex Nowy wpis
@Jorg

Było za co balować. Koszty BX na tym kontrakcie to ok 60% wartości kontraktu. Także było za co pić. Podobnie jak A1 wyglądała DTŚ budowana przez Budimex. Buła na bule. Mam nadzieje że obwodnicy Częstochowy nie będą kończyć.

Tak4Nie
Boguś Nowy wpis
@Alex

"Tak że" było za co pić itd. "Także" = również

żebrak Nowy wpis
@Alex

gwoli ścisłości, zarówno A1, jak i DTŚ spierniczyła Eurovia. Jak tu wierzyć w komentarze, skoro każdy plecie, co mu ślina na język przyniesie.

Budimex S.A.

Dążeniem Budimeksu jest stwarzanie pozytywnych miejsc pracy i środowiska sprzyjającego rozwojowi naszych pracowników zgodnie z naszymi wartościami. Wszelkie działania, które budują w Państwie poczucie nieprawidłowości, należy zgłosić za pośrednictwem platformy compliance, która jest dostępna w firmowym intranecie oraz telefonicznie w każdym z naszych biur budowy. Wszystkie zgłoszenia są rozpatrywane obiektywnie i bezstronnie przez specjalnie powołaną do tego celu komisję. Serdecznie zachęcamy do działania i informowania o wszelkich nieprawidłowościach.

Tak1Nie45
Kacper
@Budimex S.A.

Nie sądzą chyba Państwo, że ktokolwiek odważy się opisać istniejące problemy poprzez formularz compliance? Przecież byłby to strzał w kolano gdyż doskonale wiadomo z jakiego konta jest wysłana informacja. Może i takie osoby pozostałyby na swoich miejscach pracy lecz szybko by im zniechęcono dalszą karierę w firmie.

Tak36Nie
@Budimex S.A.

Zgłaszałem. Mieli to w poważaniu.

Tak37Nie
@Budimex S.A.

Prezes albo nie wie albo nie chce wiedzieć na czym polega "w praktyce" "value engineering" . Jeśli inwestor ma wystarczająco odwagi i zaufania, poprawa wyniku nie jest niczym niezwykłym. Oznacza to, że jeśli realizacja kontraktu miała przynieść firmie pół miliona, a ze względu na oszczędności czy optymalizację w trakcie budowy przyniosła milion, to 100 tys. zł - 20 proc. z tego dodatkowego pół miliona – wypłacamy autorom sukcesu.

Tak36Nie
Kacper
@Ra

Zgadzam się z Twoją opinią. Uwierz, że Prezes doskonale zdaje sobie sprawę z tego co się dzieje więc albo to czyste wyrachowanie albo nacisk z góry. Rozmawiając z ludźmi podczas konferencji w Ossie dowiedziałem się jakie premie potrafią być w innych rejonach na północy kraju. Południe, gdzie mam okazję pracować niestety takich pieniędzy na oczy nie widziało. Taki whistleblowing jaki uprawiamy niekoniecznie przemówi do władz firmy ale być może otworzy oczy reszcie kadry w rozpoczęciu walki o swoje. Nie chcemy przecież doprowadzić do upadku firmy bo jednak pracując w niej utożsamiamy się z nią ale chcemy żeby zaczęto traktować nas poważnie i walczyć o nas tak jak my walczymy o nasze kontrakty, kosztem naszego życia prywatnego i innych aspektów życia.

Tak35Nie
Krzysiek
@Kacper

Formularz compliance wykorzystuje rozwiązanie e-nform, które moja firma (Secution) wdrożyła w firmie Budimex. Jest to system do anonimowej komunikacji z pracownikami. Jego celem jest bezpieczeństwo i anonimowość zgłaszających, którzy wyślą zgłoszenie poprzez system (formularz compliance). Narzędzie nie śledzi zgłaszających. Nie robią tego również służby IT firmy. Budimex udostępnił to rozwiązanie, aby pracownicy mogli w sposób bezpieczny i anonimowy przekazać informacje o ew. nieprawidłowościach oraz pomysłach na zmiany. Firmę nie interesuje kto daną informację przekazał. Ważne jest, aby dotarła ona do firmy. Dla osób nieufnych mam podpowiedzieć. Dokonujcie zgłoszeń spoza firmy, z urządzeń prywatnych (komputer, tablet, telefon).

Tak6Nie10
Piki
@Krzysiek

To bardzo ciekawe czytać taki komentarz. Ciekawe czy zainspirowany był on z góry, czy jednak dobre dusze czytają to forum. Dodam tylko tyle: dbajcie o kadrę bo morale są złe i zabraknie ludzi do prowadzenia kontraktu!

Tak17Nie1
@Ra

Ja też zgłaszałem. Już dobre dwa tygodnie nikt się nie odzywa!

Tak9Nie

Trochę wody upłynęło w Wiśle od ostatniego komentarza Tesa dotyczącego sytuacji w firmie. Czy coś się zmieniło? Odpowiedź nie będzie złożona: nic się nie zmieniło. Zarząd firmy w swoim corocznym cyklu spotkań z pracownikami dał upust temu o czym mówi się na korytarzach i w kuluarach. Pan prezes wyraźnie stwierdził iż w tej firmie pracuje się długo i dalej tyle będzie się pracować. „Główny akcjonariusz wymaga od nas abyście pracowali po 14 godzin przez 7 dni w tygodniu”, nie jest to wymysł autora tylko słowa Prezesa firmy. „Firma wam tyle dała na przestrzeni lat, teraz wy musicie dać coś dla niej”. Owszem, znikoma liczba dochodowych kontraktów spowodowała „obsypanie złotem” elitarnej grupy pracowników, podkreślny elitarnej, lecz jak zwykle zapomniano o pracownikach fizycznych, którzy są w tej firmie ludźmi drugiej kategorii niczym średniowieczne „mówiące narzędzia”. „Z racji swojego awansu często bywam za granicą, szczególnie w Anglii i tam budowy są inne. Dostęp jest kontrolowany jak na lotnisku, pracuje się po 8 godzin za lepsze stawki, ludzie nie chcą pracować nadgodzin”. Panie prezesie, co broni Panu wprowadzić takich zasad u siebie w kraju? Kolejną kwestią godną poruszenia są urlopy. Szanowny Prezes stwierdził, że zaczną one przepadać, firma w żaden sposób nie zrekompensuje ich wobec braku możliwości ich wykorzystania. „Nie wierzę w to, że kierownik nie da urlopu dobremu pracownikowi. Można przecież dogadać się na branie urlopu w każdy poniedziałek, wtorek czy piątek”. Bez komentarza. Ostatnie sponsorowane wywiady z Prezesem realizowane na łamach Gazety Wyborczej poinformowały nas o tym iż gigantycznym problemem w branży jest rozczeniowość młodych ludzi. Chcą zarabiać więcej i nie chcą relokować się w obrębie kraju. Nic dziwnego, powoli zmienia się mentalność zawodowa w naszym kraju i ludzie chcą żyć tak jak ich rówieśnicy za granicami. Globalizacja, facebook i instagram pozwalają na szybką ocenę i porównanie tego co jest za granicami Polski. 11 mld w portfelu zamówień co ostatnio jest mocno podkreślane musi przynosić zyski i może warto przestać transferować je do Kastylii tylko zainwestować w kapitał ludzki w kraju, nieprawdaż? To się zwraca, mimo iż nie można tego zmierzyć wykresem i tabelką.

Tak48Nie
@.

Dziękujemy za Pana opinię. Zachęcamy do zapoznania się z oświadczeniem Budimeksu. Z poważaniem, Budimex S.A.

TakNie11
Marek
@.

Dokładnie tak, na spotkaniu z zarządem padło pytanie o wzrost ryczałtu za nadgodziny, na co prezes odpowiedział że ryczałt jest wprowadzony po to żeby tych godzin nie ewidencjonować. Szkoda że inspekcja pracy nie była na tym spotkaniu !!!

Tak34Nie
@Marek

Polecam zapoznać się z artykułem https://www.portalkadrowy.pl/temat-tygodnia/ryczalt-za-nadgodziny-zwalnia-z-obowiazku-ewidencjonowania-godzin-pracy-8832.html i wyrokami sądu. Ewidencja czasu pracy poprzez zastosowanie ryczałtu wcale nie powinna ominąć budów. W artykule jasno jest napisana interpretacja SN, że nie prowadzi się ewidencji dla osób, którym jest to utrudnione. Natomiast w biurze budowy bardzo łatwo prowadzić listę z czasem pracy (prowadzona przez sekretarkę, KB,KK czy KR), przecież i tak podpisujemy codziennie listy obecności, więc zrobienie dodatkowej kolumny z godzinami nie powinno stanowić problemu. Kwota ryczałtu za nadgodziny powinna odpowiadać mniej więcej przewidywanej liczbie nadgodzin, żeby to sprawdzić należy prowadzić ewidencję czasu pracy- będzie z tego jasno wynikało czy nadgodziny przepracowujemy po odpowiedniej czy niewolniczej stawce.

Tak19Nie
@Marian

Ryczałt za nadgodziny jest o tyle niesprawiedliwy o ile wynagradza miesiące w których tych nadgodzin praktycznie nie ma. Dobrze wiadomo, że takie okresy nie zdarzają się w naszej firmie. Policzyłem niedawno, że średnio w miesiącu przepracowuje 45 godzin nadliczbowych. Ustawa przewiduje, że za każdą godzinę nadliczbową powinno płacić się dodatkowe 50% do stawki podstawowej. Ryczałt w moim przypadku obejmuje ok. 18.5 godzin nadliczbowych więc pozostałe 26.5 godziny pracuję za darmo. Nie mam możliwości odbioru tych godzin w dniach wolnych a nawet gdyby takowa wystąpiła nie było by kiedy ich wykorzystać z powodu nawału pracy w biurze.

Tak17Nie
@Czesiek

Bardzo dobrze Cię rozumiem. W poprzedniej firmie w której pracowałem (duży GW) godziny pracy były ewidencjonowane przez KB i nie mieliśmy ryczałtu za nadgodziny a płacone było maksymalnie za 33 nadgodziny przepracowane w miesiącu, zgodnie z KP możemy przepracować 400 nadgodzin w ciągu roku (400/12=33 nadgodziny średnio miesięcznie). Każda nadgodzina przepracowana ponad te 33 nadgodziny była skrzętnie zapisywana przez KB do tzw. bufora i wykorzystywana przez nas do odbioru w stosunku 1:1 na dni wolne, urlopy itd. Uważam, że było to dużo bardziej sprawiedliwe rozwiązanie.

Tak18Nie
@Marian

Rozwiązanie, które opisałeś jest ciekawe i warte do wdrożenia. Sądzę, że większość kadry zdecydowanie poparła by takie rozwiązanie. Inaczej rzecz wygląda przy pracownikach fizycznych. Oni akurat mają rozliczane nadgodziny w systemie pięćdziesiątek i setek. Dochodzi do tego premia za pracę w weekendy. Czasami tylko uskarżają się na ilość godzin gdyż wypracowując średnią 250 godzin miesięcznie, limit nadgodzin zawarty w zakładowym regulaminie pracy i określony na maksymalne 400 godzin przebijają po 5-6 miesiącach. Nie mają możliwości odbioru dni wolnych za godziny ale w tym systemie raczej im na tym nie zależy gdyż im dłuższa praca tym większa pensja.

@Czesiek

Jestem podobnego zdania, tylko gdzie nagłośnić takie rozwiązanie? Tutaj artykuł o podobnym rozwiązaniu: https://www.portalkadrowy.pl/godziny-nadliczbowe/rekompensata-pracy-nadliczbowej-czasem-wolnym-odbior-godzin-na-wniosek-pracownika-12640.html Poniżej jeszcze link do ciekawego artykułu, moim zdaniem pokazuje on jak bardzo mylą się ludzie, którzy twierdzą iż wprowadzenie ryczałtu może znieść ewidencję czasu pracy i marnym groszem zamknąć nam drogę do dochodzenia swojego: https://www.portalkadrowy.pl/godziny-nadliczbowe/ryczalt-kierowcy-za-prace-w-godzinach-nadliczbowych-ustalenie-wysokosci-wyplata-i-zapisy-w-regulaminie-wynagradzania-12606.html

@Marian

Nagłośnić tej sprawy za bardzo się nie da. Pozostają portale takie jak ten, fora branżowe, wewnętrzne compliance może wykop czy facebook. Musi w każdym razie rosnąć świadomość pracowników w temacie działania o zmianę warunków pracy. Nie mówię o strajkach ale o debacie, rozmowach, dyskusjach. Konstruktywne działania oparte o wzajemne poszanowanie dwóch stron a nie głupie wyzywanie czy posty w stylu „dajcie mi bo mnie się należy”. Prawda, brutalna ale prawda jest taka że samodzielnie nikt nic nie zmieni bo zostanie szybko doprowadzony do porządku ale większe grono ludzi może już coś wywalczyć. Taką świadomość warto propagować i pogłębiać tam gdzie już jest.

Tak12Nie
Bożydar
Nazwa działu: Produkcja

Wydźwięk PR grupy Budimex oczywiście wieszczy wspaniałe perspektywy, rozwój, inwestycje etc. Niestety świat rzeczywisty wygląda zgoła inaczej. Zarządzający sprawami kolejowymi w grupie (nazwisko do znalezienia w sieci) zasłynął w branży jako osoba bez skrupułów mieszająca z błotem współpracowników i podwykonawców. Dialog z Budimexem zawsze odbywa się z pozycji siły tego drugiego, niezależnie czy rozmawia inwestor czy podwykonawca. Do tego dochodzą nieczyste zasady negocjacji oparte na kłamstwach i podkupowaniu nierynkowych ofert od firm, żeby mieć argumenty do zbijania cen. Reasumując współpraca z grupą Budimex to (usunięte przez administratora) i wszystko w temacie. Jak ktoś jest osobą bez honoru, nie stanowi dla niego problemu działanie wg zasady po trupach do celu, to praca w firmie Budimex u boku takich wybitnych managerów jak wspomniany Pan, jest z pewnością dla niego.

Tak19Nie
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
Robol101
Nazwa działu: Finanse

Witam pracuje rok bardzo słaba wręcz katastrofalne komunikacja na lini pracownik-kadry brak kompetentnych ludzi.

@Robol101

TakNie5
Ra

Jest za dużo kierowników kontraktów. Biorą kontrakty pod wodą na minusie, żeby cokolwiek robić. Póżniej szuka się robót dodatkowych i wychodzenia na 0. A niektórzy spryciarze naginają prognozy kontraktu, żeby wziąć premię na półmetku kontraktu nawet jak wiedzą, że będzie na minusie na koniec.

Tak32Nie

TakNie4
Zdzichu

Skoro loża vip wynajmowana przez Budimex na stadionie Lechii Gdańsk mieści 12 osób to może warto zacząć zapraszać pracowników na mecze a nie tylko znajomych królika w postaci zarządu firmy i znajomych dyrektora rejonu (usunięte przez administratora)? Albo zrezygnować z tego prestiżu i przeznaczyć pieniądze na inne cele?

Tak15Nie1
@Zdzichu

Loża Budimeksu na stadionie Lechii Gdańsk jest do dyspozycji także pracowników Budimeksu. Jedno takie spotkanie dla pracowników Rejonu DBI było już organizowane i miało miejsce w marcu 2019 roku. Loża jest nieduża – na 10 osób i trudno zrobić w niej serię spotkań dla wszystkich osób jednocześnie. Z pewnością kolejne spotkania dla pracowników będą w niej organizowane. Warto potrzebę takiego spotkania zgłosić Kierownikowi Kontraktu i Dyrektorowi Rejonu.

Tak1Nie8
były pracownik

Pracowałem w Budimex 2 lata i ten czas nie był zmarnowany. Dużo się nauczyłem a doświadczenie w tak dużej firmie bardzo mi pomogło. Ludzie na kontrakcie byli super, projekty też ciekawe a że pracy było dużo, to w tej branży raczej standard, więc nie ma co narzekać.

asertywna

Żenujący rekruterzy, którzy zadają sztampowe pytania. Panie z HR do wymiany.

Tak24Nie2
@asertywna

Dziękujemy za opinię. Dbamy o to, aby wszystkie nasze procesy rekrutacyjne były przeprowadzane jak najbardziej profesjonalnie. Dlatego będziemy wdzięczni za mailowy kontakt z nami pod adresem rekrutacja@budimex.pl, jeśli pojawiły się jakieś problemy podczas rekrutacji. Pozdrawiamy, Zespół HR

TakNie1

nie polecam pracy w tej firmie praca po 12 godzin i soboty... Niewolnictwo XXI wieku... Zarobki porażka... Przy moich godzinach Wyszła mi stawka 13zł za godzine... Jedynie jeszcze szanują podwykonawcow płacą na bieżąco... Ale z drugiej strony muszą bo kto by wykonał pracę jak kierownictwo i dyrektorzy nic nie potrafia tylko gonić do roboty a przez swoje decyzje potrafią dołożyć dwa razy tyle roboty co można by o wiele łatwiej i prościej. Nie polecam...

Tak29Nie
Buly prac

Zwolnienia grupowe w tej firmie to kwestia 2 lat. Za duży rozrzut kosztów. Dyrektorzy rejonu i kk nie panują nad tym. Po co tyle samochodów służbowych po co takie wysokie leasingu. To zniszczy tą firnę.

Janek
Nazwa działu: Produkcja

Aplikowalem na stanowisko inżyniera budowy na budowę ekspresowki Warszawa - Lublin. Dział HR odpowiedział szybko, zaproszony zostałem na rozmowę. Niestety wtedy zaczęły się schody. Okazało się że praca jest po około 10 godzin na dobę, bez pieniędzy za nadgodziny. Wynagrodzenie wychodziło około 2800 netto na rękę. Auto służbowe dopiero od kierownika w górę, a za dojazd płacono kilometrowke gdyby budowa była powyżej 50 km w jedną stronę od miejsca zamieszkania. Więc dojezdzalbym z Warszawy za swoje. Masakra. 2 godziny dodatkowo na dojazd, odjąć kasę za paliwo. Jak w dzisiejszej sytuacji na rynku można coś takiego proponować. Plus posiłek miał być zapewniony. Ogólnie słabo.

Tak37Nie
Buly prac
@Janek

Nie pchaj się tam. Praca 12 h na dobę. A w ewidencji wpisza ci 8 h. Wyzysk

Tak25Nie

Pracuję dla Budimexu prawie trzy lata (jako podwykonawca). (usunięte przez administratora)Płatności faktur ZAWSZE w terminie. NIGDY nie spotkałem się w tej firmie z niewłaściwym zachowaniem nadzoru. BHP na dobrym poziomie. A to ważne dla wszystkich. Kaucje gwarancyjne są wypłacane zgodnie z zapisami umownymi.

TakNie7
Podaj swoje imię

Ty poważnie?

Tak5Nie
Tes

Ostatnimi czasy sytuacja w spółce jest napięta co zostało zapoczątkowane listem prezesa Blochera o złej sytuacji finansowej, skierowanym do pracowników. Wywołał on niemałe trzęsienie ziemi wśród szeregu pracowników spółki. Mocno widoczna jest polityka drastycznego cięcia kosztów widoczna w znacznym okrojeniu funduszy przeznaczonych na podwyżki, premie, znikomej liczbie szkoleń, zamrożonych awansach. Na każdym kroku widoczne jest nawoływanie do oszczędności i zaciskania pasa. Niektóre nawoływania ocierają się o śmieszność i szkoda nerwów na ich opisywanie. Słynne odwołanie spotkań wielkanocnych i zakaz spotkań integracyjnych z budżetu firmy mówi sam za siebie. Z drugiej strony widać zrozpaczenie działu kadr wobec braku wykwalifikowanej kadry potrzebnej do obsadzenia kontraktów. Mimo ciekawych kontraktów, które mogą być atrakcyjne dla absolwentów zaczynających karierę w branży, pensje nie są takie atrakcyjne. Mamienie premiami nie daje rezultatu gdyż nikt ich nie gwarantuje, są albo nie ma. Absolwenci i doświadczeni ludzie zadają sobie pytania czy warto wiązać przyszłość z tą firmą. Rygor polegający na ogromnej ilości nadgodzin i czasu spędzonego w pracy cały czas jest podtrzymywany. Budimex kreuje rzesze pracoholików. Przecież wyjście po 8 godzinach pracy jest ogromnym grzechem. Zapamiętanym przez długi czas przez baczne oczy kadry dyrektorskiej. 10 godzin w pracy to absolutne minimum, nie mówiąc o sobotach i niedzielach. Ustawowe ramy nadgodzin są mocno przekraczane, jednakże w dobie skredytowania społeczeństwa nikt nie postawi się systemowi w trosce o swój byt i komorniczy miecz wiszący nad głową. Posiadanie przez pracowników tak ogromnej ilości zaległych urlopów nie świadczy przecież dobrze o firmie. Wobec tych wszystkich wad jest plus: spółka nie zwalnia ludzi. Ale niech kroplą dziegciu w beczce miodu będzie stwierdzenie iż w chęci pozbycia się danej osoby ze struktur firmy dostaje się propozycję nie do odrzucenia w postaci kontraktu na przeciwległym krańcu kraju bądź zapomnianej budowy gdzie trzeba być sobie żeglarzem, sterem, okrętem a nawet liną i żaglem. Z drugiej strony ostatni awans prezesa chyba świadczy o zadowoleniu Madrytu. Oni swój zysk dostali, dywidenda została wypłacona. Te słupki są zawsze zielone. O oderwaniu centrali od rzeczywistości niech świadczy fakt o niedawnej ankiecie dotyczącej wystroju fototapety w nowej siedzibie firmy. Z jednej strony ciężka, trudna i męcząca praca na budowie w nierzadkich niesprzyjających warunkach. Z drugiej czytana przez zniesmaczonych pracowników ankieta na tak błachy i głupi temat. To mocno przelewa pełną już czarę goryczy. „Firma dwóch prędkości”. Pachnąca i klimatyzowana centrala w centrum stolicy kontra zakurzona i gorąca budowa na prowincji. Historia mówi, że podobno karma wraca...

Tak49Nie
Marek

Mimo wysłania dokumentów, nie odpowiadają. Mam negatywne uczucia.

Talina

Ani za ani przeciw. Obojętność w stronę nega.

Andrzej

A pracował ktoś z was z Wachem. Totalna porażka

Rafal
@Andrzej

Ja pracowałem na budowie oczyszczalni ścieków w Tomaszowie Mazowieckim

defrw
Nazwa działu: Produkcja

No fakt jajeczka nie było. Poza tym w infrastrukturze ma nie być premii... albo w najlepszym przypadku będą niskie z opóźnieniem. Czas szukać nowej roboty, bx się kończy. Rok temu Ossa a dziś nie ma nawet na jajeczko, to jest zarządzanie...

Tak10Nie
ktos

Nie ma premii, nie ma podwyżek, każą szukać oszczędności i np znaleźli oszczędność w postaci zlikwidowania wielkanocnego śniadania dla pracowników. (usunięte przez administratora)Dziękujemy!

Zawiedziony
Nazwa działu: Produkcja

Niestety ja się zawiodłem poziomem kierownictwa kontraktu na którym pracuje. (usunięte przez administratora)

Tak10Nie
Zawiedziony
@Zawiedziony

Kontrakt Turow.

Tak4Nie
@Zawiedziony

Dziwne też pracuje na tym kontrakcie i jest spoko, można się zawsze dogadać z praktycznie kazdym. Kasa na czas i to najważniejsze

Duzy
@anonim

Łatwo czasem pomylić gburowatość ze zdecydowaniem, to taka branża, że nikt się z nikim nie cacka. Moja firma współpracuje z Budimexem od dawna i zawsze wszystko jest ok, np. faktury płaca na czas, a nie jak inne.

Darulla75
@Duzy

No właśnie, Budimex ma dobre wyniki finansowe, czyli że działa wszystko ok, ja tam też uważam, że u nich się dobrze pracuje. Robiłem przy budowie magazynu Lidla.

jolka
@anonim

Ja się zawsze dogaduję w biurze w Budimeksie, a jestem kobietą, więc w tej branży powinnam teoretycznie mieć ciężej.

TakNie1
Dorinka
Nazwa działu: IT
@jolka

ja w ogole słyszałam, że oni płacą za polecanie pracowników, wiec ogólnie to raczej doceniają ludzi i dają kasę. Chyba nie ma się o co czepiać, każdy ma czasem gorszy dzień, a kierownik też człowiek.

Mag
@Dorinka

Owszem płacą za polecenie pracownika

kravol
@Duzy

a ile czekasz na łaskawe podpisanie protokołów??

Ewa
Nazwa działu: Finanse

Czy firma Budimex rekrutuje tylko z polecenia? Czy aplikacje wysyłane na ogłoszenia z pracuj.pl są w ogóle rozpatrywane? Czy Budimex (jak każda profesjonalna firma) daje informację zwrotną kandydatom niezależnie od wyniku selekcji?

@Ewa

Ogłoszenia wysłane na pracuj.pl są przeglądane. Samo zamieszczenie ogłoszenia na pracuj.pl jest strasznie drogie, więc głupio nie przeglądać nadesłanych CV :) Pracowałem w biurze Budimexu i wiem, że HR przeglądają każde CV jakie wpadnie im w ręce.

Lipton

Ja pracuję w Raciborzu i tam kierownictwo i dyrekcja jest spoko tylko mi się wydaje że ciężko kasę wyrwać na zakupy

zawiedziony

Atmosfera między pracownikami ok. Najgorzej z przełożonymi, którzy nie potrafią zarządzać zespołem. Na ocenie rocznej miałem powiedziane że nie mogą mi dać 100% zrobionych zadań premiowych (bo podobno HR zabronił?(!)), mimo że wszystkie zadania wykonałem bardzo dobrze, bardzo często wychodziłem też poza zakres swoich obowiązków. Przełożony nie potrafił odpowiedzieć na moje pytania (np. co zrobiłem źle, co powinienem wykonać lepiej) plątał się. Moja motywacja spadła do 0. Rozmowa oceniająca trwała 3 minuty. Nie było słowa o mnie i o mojej pracy. Zacząłem szukać pracy w innej firmie, za większe pieniądze, może gdzieś indziej będą szanować dobrych pracowników.

Tak17Nie
Jan
@zawiedziony

To jakaś bzdura, to menadżer odpowiada za pracę zespołu. HR daje ogólne wytyczne jak i kiedy ocenę prowadzić, ale nie jak oceniać.

Jan

Lubię atmosferę w Budimex za: fajni ludzie, luźna atmosfera, szerokie możliwości

TakNie5
odeszłam z centrali

Najgorsi kierownicy jakich kiedykolwiek miałam w swojej karierze. Pracują po 20 lat a nie potrafią rozmawiać ze swoimi podwładnymi. Rozmowy roczne to jakaś kpina. Nikt nikogo nie obchodzi. Wszystkie jest cichociemne. Praca w centrali na pewno nie jest dobra dla osób ambitnych, bo tam można jedynie się cofnąć w samorozwoju.

Tak20Nie
Dawidek11
@odeszłam z centrali

Ja mam akurat zupełnie przeciwne odczucia, nigdy nie mogłem narzekać na swojego przełożonego, a z naszych rozmów zawsze były wyciągane jakieś sensowne wnioski, które później pozytywnie rzutowały na moją pracę. No ale jasne, każdy może mieć inne doświadczenie.

@odeszłam z centrali

Dziękujemy za Twoją opinię. Bardzo zależy nam na tym, żeby przebieg (usunięte przez administratora) rekrutacyjnego w naszej firmie był jak najbardziej profesjonalny. Twoje uwagi zostaną dokładnie przeanalizowane. Jeżeli chciałbyś uzyskać dodatkowe informacje lub wyjaśnić wątpliwości, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszym zespołem rekrutacyjnym pod adresem rekrutacja@budimex.pl.

Nick
@odeszłam z centrali

Myślałem, że wszedłem na forum o Skanska.

Tak2Nie1
Wilk z wall street

A kiedy szanowna firma pokaże prawdziwe wyniki bo obecne wyglądają na strasznie napompowane , wręcz nierealne a Póki w kociołku dużo kontraktów jest czym mieszać prawda?

Tak7Nie
R
@Wilk z wall street

Turów na zdrowie im nie wyjdzie. W tym roku wynik dobry - bo sprzedali dwie firmy zależne.

Tak3Nie

Bodo

A czego tak się dzieje? Mało nowych kontraktów? Ja nie słyszałem by zwalniali.

Ind

Na jakie wynagrodzenie może liczyć inżynier budowy?

lala
@Ind

zależy od doświadczenia ja miałam 4600 brutto z czego 600 zł to nadgodziny, w produkcji praca 10h dziennie raz w tygodniu 12h, mówię o kubaturówce, w drogownictwie latem z informacji kolegi pracuje sie po 12-14h latem/poźno wiosna

Tak5Nie

Ramaja

" jak wiejski wodzirej tzn. dres pepegi " Zrobiłeś mi dzień XD

Jędrek

Witam byłem kierownikiem robót budowlanych w Budmex sa Warszawa - atmosfera w pracy ok, praca od 10h dziennie w górę, soboty pracujące . Dla zainteresowanych płaca 8500 brutto +600 pln ryczałt za te nadgodziny. Dział HR zachowuje się jak by była na premii od niskiej stawki na umowie dla pracowników.

Tak22Nie1

Zostaw opinię o Budimex - Warszawa