Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BUDIMEX w Warszawa

Franek Kimono

Pracuje w BX od ponad 2 lat jako inżynier budowy i z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej. (usunięte przez administratora)za nadgodziny wypłacają ryczałt 600zł na miesiąc XD i myślą że już jesteś własnością firmy, brak diety za to są obiady w pracy oczywiście najtańsze jakie tylko są w okolicy więc bardzo często ich jakość oraz wielkość porcji pozostawia wiele do życzenia (psa karmie lepiej). Za prace w weekendy nie płacą tylko dają dni wolne do odbioru oczywiście tutaj też pracownik jest robiony w bambuko bo musi wypełnić papier "Pozwolenie na pracę w dzień wolny" bo przecież każdy bardzo pragnie pracować w weekend a firma łaskawie mu pozwala

Majster Majster

Czytam te wszystkie wpisy i Ok , jedni chwalą drudzy nie . Ja przeszedłem już okres zachwytu dużymi kombajnami budowlanymi - a pracowałem/pracuję w 3 dużych firmach z ' porozumienia dla bezpieczeństwa w budownictwie ' . Niczym się te firmy od siebie nie różnią - no może naszywką na kurtce i naklejką na kasku . Od kiedy pamiętam , od różnych ludzi na różnych wysokich stanowiskach słyszałem że jeżeli decydujesz się na pracę w budownictwie to decydujesz się też na wszystkie niedogodności z tym związane ( godziny pracy , hałas , Sprzyjające warunki pogodowe , delegacje itd. itp . ) - tylko ja się PYTAM czemu za DARMO ?? Pracujesz w nocy - te same pieniądze , bzdurne dyżury przy liczeniu gruszek z betonem - te same pieniądze , praca w święta państwowe i Kościelne - te same pieniądze i można jeszcze wymieniać i wymieniać . Parę razy usłyszałem od paru ludzi " wyżej postawionych" ode mnie że rewolucji to oni nie będą wszczynać i jak mi się praca na ich najlepszej budowie w Polsce i najlepszej firmie ever nie podoba to mogę iść pietruszkę na rynku sprzedawać - nie jestem potrzebny . Codziennie w całej Polsce ludzie pracują po parę / naście godzin za darmo dla jakiej idei ?? nie wiem . Nikt nie ma odwagi się odezwać a są i tacy którzy prześcigają się w nabijaniu godzin - dla nich profity są już przygotowane . Nikt nawet nie myśli o wprowadzeniu ewidencji czasu pracy !!! Politycy mają swoje wojenki , dostają działkę od lobby i tak to się kręci , instytucja zwana inspekcją pracy to jakaś karykatura , wydmuszka , sztuczny do niczego nie przydatny twór . Pytanie ??- ile razy wiedzieliście wcześniej o nie zapowiedzianej wizycie tejże instytucji ?? Mijają dni , tygodnie i miesiące a ludzie siedzą w tej pracy tracąc najlepszy czas swojego życia . Smutne to wszystko , mam tylko nadzieję ze nasze dzieci i wnuki dożyją bardziej cywilizowanych czasów . My już 32 lata po odzyskaniu Niepodległości - a tak ciężko zarabiane przez nas pieniądze płyną strumieniami na zachód , gdzie większość Niemców , Austriaków , Hiszpanów i innych się ciężką pracą nie zajmuje , za to z radością patrzy na Polskie mróweczki biegające całą dobę po mrowisku - ku chwale .

Adam

Zastanawiam się czemu ludzie narzekają, skoro branża budowlana jest taka a nie inna, yrzeba sie z tym liczyc. Ja lubię BX, fajna ekipa, ciekawa budowa, kasa.

Wiktor
Klient

Witam,ostatnio pojawiło się ogłoszenie że szukają operatorów na walce i układarki mas bitumicznych.W związku z tym chciałbym sie dowiedzieć jak wygląda praca na masie w firmie budimex tj.godziny pracy,stawki godzinowe i łączne zarobki netto miesięcznie ze wszystkimi dodatkami i premiami,atmosfera w pracy itp.Szczególnie nurtują mnie zarobki, ponieważ kiedyś oglądałem jakieś spotkanie prezesa ze studentami, na temat sytuacji w budownictwie i pracy w budimex, i padło tam z jego ust zdanie że najlepsi operatorzy walca czy układarki są w stanie zarobić nawet ok 10000 zł.

Lazy
Kandydat

Nowy Rok i nowa praca. Czekam na rozmowę rekrutacyjną...

I?

I jak poszło?

Mirek
@Lazy

Chętnie też wezmę pracę w warmińsko-mazurskim.

Odp Nowy wpis
@Lazy

Ja złozylem dopiero i teraz tez czekam :)

Kogut Nowy wpis
Klient

Witam. Czy w BUDIMEX potrzebują operatorów koparek i koparko ładowarki? Czy są przyjęcia na te stanowiska pracy? Jakie są warunki pracy i stawki? Proszę o informację najlepiej pracujących operatorów.

Odp Nowy wpis
@Kogut

Kogut szukaj na ich stronie raczej czy potrzebuja.

O.

Warto zastanowić się nad aplikacja do tej firmy. Obecnie dużo się dzieje, ciągle zmiany personalne, dużo odejść. Wystarczy zapytać ile osób odeszło z samego HR w ostatnim czasie i jak często pojawiają się ogłoszenia.

khf Nowy wpis
@O.

Tez tak widze, że maja dużo ogłoszen

Mirek

W grudni zakończyłem umowę na S61. Praca przebiegała dobrze, od marca chce wrócić na kolejny kontrakt. Do różnych tematow można się czepiać, ale njaważniejsi są ludzie i to, że praca idzie do przodu.

logo firmy Marketing Manager
Rayner Intraocular Lenses Limited
Wyślij CV
logo firmy KUCHARZ
Maison Charlotte Sp. z o.o.
(41 opinii)
Wyślij CV
Aplikuj na wiele ofert

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w BUDIMEX? Chętnie zatrudniają?

Budi
@Pytanie

Cała firma opiera się na studentach....

Ann
@Budi

Mają bardzo dobry program praktyk dla studentów.

EKS
@Pytanie

Chetnie zatrudniają i potem można zostać na dłużej

ka
@Ann

ciekawe czy zatrudniaja tez kobiety

Ela
@Pytanie

Syn skończył staż w firmie Budimex, był zadowolony i ubiega się o styałą pracę.

I?
@ka

Zatrudniaja, moje znajome tam pracują i ja też się wybieram.

Ann
@Adam

No dokładnie, ja tam pracę wspominam dobrze :) ale ja chciałam pracować i zależało mi na pracy w branży.

jhfdtfj
@Adam

Jak im sie nie podoba to narzekają. jedni narzekają a inni chwalą, kwestia upodobań.

Julkaq
@Adam

bo zawszde znajda sie narzekajacy... pokaz mi firme, w której nikt nie narzeka? nie ma takiej, przeciez mieszkamy w polsce!

ES
@Adam

W styczniu minie mi 7 lat w BX. A znam takich, ktorzy pracują o po 20. Czyli chyba nie jest żle.

Nadal pracujesz w BX?

@Bas

Nadal pracuję i dziękuję za wszystkie odpowiedzi na mój komentarz.

@Julkaq

Tak , w Polsce każdy lubi czasem ponarzekać

Czesław
@Adam

A jak to z tą kasą tu wygląda? Ile realnie można wyciągnąć bez nadgodzin i pracy ponad siły?

Sebastian
@Franek Kimono

Praca w weekend jest obowiązkowa, a dni wolne można odbierać w takim terminie w jakim pasuje pracownikowi? Interesuje mnie, czy prócz obiadów są także inne benefity, które mogłyby podnieść motywacje pracowników.

Heniek
@Sebastian

Teoretycznie dzień wolny można odebrać kiedy się podoba ale w praktyce ciężko jest dostać w tej firmie urlop dłuższy niż tydzień, szczególnie w sezonie. Benefity w BX to darmowy obiad, kawa, herbata, woda, system My Benefit (ograniczony do kategorii sport, kultura, dziecko i chyba turystyka), pakiet Medicover.

@Sebastian

@Sebastian Jest system Mybenefit z karą multisport za którą płacisz 104zł za kwartał oraz opieka medyczna w Medicover ale bez opieki dentystycznej. Multisport to fajna spawa a do lekarza ile razy chodzisz w ciągu roku? A z rzeczy które mają motywować do pracy to 2 razy w roku jest premia, która może wynosić od kilku groszy (dosłownie) do kilkuset tysięcy. Jednak taka gruba forsa to chyba tylko legenda, którą nas karmi zarząd i przy każdej okazji opowiada jak to ktoś gdzieś kiedyś dostał premie za którą kupił sobie mieszkanie. Najczęściej szeregowy pracownik dostaje premie w wysokości około pół wypłaty może całą jak się dobrze podlizujesz komu trzeba

Jacub
@Franek Kimono

Premia jest zależna od zysków na kontrakcie oraz oceny pracownika. Jeżeli masz kontrakt ujemny to nie masz premii, jeżeli masz na zero to może jedna wypłata jak mówisz, ale jeżeli jest rentowny kontrakt to premie są nawet do 6 pensji co pół roku.

Leon
@Franek Kimono

(usunięte przez administratora)2 lata tj mówisz nie szanują PRACOWNIKÓW KAŻĄ PRACOWAĆ PO 11 GODZ I 2 SOBOTY A KIEROWNIK MA SOBOTĘ WOLNĄ I SPĘDZA Z RODZINĄ I TO JEST (usunięte przez administratora) JAK TAKI (usunięte przez administratora) MOŻE MÓWIĆ ŻE ROBOLE MOGĄ(usunięte przez administratora) PO TULE GODZIN A BIURO W PIĄTKI ROBIĄ DO 14!!!!! I GDZIE TU SPRAWIEDLIWOŚĆ????

@Franek Kimono

Masz szczęście, że dostałeś wolne za pracę w weekend, u nas w ogóle nie oddawali! Czasem jak przepracowało się w ciągu tygodnia ponad 80 h dostawało się 1 dzień wolnego... (usunięte przez administratora).

Jakub
@Franek Kimono

Największym minusem jest brak przestrzegania norm pracy. Wymuszanie pracy po 10-14 godzin, a za nadgodziny nie zapłacą bo nikt tego nie ewidencjonuje.(usunięte przez administratora)

3BIT

2 lata to sporo

@Franek Kimono

Czy ten system Mybenefit nadal działa? Wszyscu go dostają?

Kiero
@Jakub

Kierownictwo myśli że każdy kto przyjdzie do pracy będzie tyrał za miskę ryżu. Obiady najtańsze jakie są dostępne w okolicy. Nadgodziny-jak możesz to rób 24h dostaniesz zapłacone za 8h. Urlop możesz wziąść ale bądź w pracy. Premia jak dostaniesz to się ciesz, generalnie kokosy KK zgarnia, jak za mało mu wychodzi do przerzuci twoje koszty na inną budowę.

GIT
@Bas

Działa i jest bgardzo przydatny

PeKa
@Kiero

To trzeba zaryzykować i iść na zyskowne projekty poza Budimex. Ale z odwagą i ambicją to Wy macie duże problemy, mimo że macie jak najbardziej odpowiednie kompetencje i doświadczenie. I jeszcze ta podejrzliwość, jakbym jako inwestor miał wyłożyć 20 milionów, żeby komuś zrobić krzywdę. To ja ryzykuje te pieniądze. Gdy zaproponowałem jednej z Waszych pań inżynier na początek niewielki projekt mieszkaniowy z budżetem na ponad 20 milionów i zarobkiem dla niej na poziomie 2 milionów, to dostałem w odpowiedzi, że woli się nie przemęczać i siedzieć w bezpiecznym, ale kompletnie nieperspektywicznym finansowo Budimeksie. Bo to mało stresu i roboty. No cóż, jak się boicie i nie macie ambicji, żeby wyciągnąć od świata, co się Wam należy, to BX jest dla Was.

NK
@PeKa

Nie ka żdy lubi ryzykować . I nie każdy może zobie pozwolić na to. Jedni wolą stałą i stabilna parce w BX a inni wolą 2 miliony.

PeKa
@NK

Rozumiem. Nie wątpię. Gdyby tak nie było, to nie pacyfikowałbym tak szybko kolejnych gałęzi gospodarki w EU, jak ma to miejsce teraz. Muszę zatem chyba podziękować. Ja tam dalej będę robił swoje, nie dla kasy, bo to tylko cyferki, które mogą zniknąć, ale dla tego świętego spokoju, który mam będąc w górnym 1% (nie twierdzę, że pieniądze rozwiązują wszelkie problemy, ale przynajmniej załatwiają 90% spraw, które dzień w dzień stresują człowieka w normalnym życiu, a coś o tym wiem, bo zaczynałem kompletnie od zera, więc pamiętam dokładnie jak to jest - nie dostałem z domu ani grosza, bo mój ukochany tatuś był alkoholikiem, który zapił się na śmierć). Wystarczyło się dużo uczyć i robić swoje. A co do tego, że nie każdy może sobie pozwolić na ryzyko. Przypadek mojego projektu nie był obarczony ryzykiem dla osoby, której go chciałem zaproponować. W projekcie opisanym w moim poprzednim poście całe ryzyko finansowe przyjmowałem na siebie. Osoba przejmująca udziały w firmie jako faktyczny zarządca i organizator prac oprócz wspomnianej dywidendy z zysku, dostawałaby pensję w wysokości 20-30 tysięcy netto. A jako, że przez 14 lat działalności gospodarczej jeszcze żaden projekt mi się nie położył, to myślę że ryzyko było zerowe. Nie wykłada się takich pieniędzy, jak się nie jest pewnym projektu i osoby, której się go proponuje.

jdkru
Kandydat

Czy ktoś wie o rekrutacji w Ełku? podobno dworzec beda budowac budimex

ZAN

Również jestem zainteresowany

@jdkru

Kączę kontrakt drogowy w okilicy i zaraz zaczynam nowy. Jest praca, zgłaszaj sie.

NK

Aktualnie to chyba prędzej Olsztyn

Janka

Mąż sobie chwali ja tez bo wypłata co miesiąc jest. Nie planuje zmieniać.

Edek
@Janka

A, wypłata co miesiąc jest. To wszystko jasne. Czego może człowiek chcieć oprócz ciepłej wody w kranie. Tak trzymać, to jeszcze szybciej dojadę do pierwszego miliarda.

Janka
@Edek

No nie wszedzie placa na czas. A nam pasuje ile maz zarabia, wiec nie rozumiem czepialstwa.

Robert

Budimex oferuje niezłe zarobki, benefity, obiady i zakwaterowanie w delegacji. I na tym kończą się plusy, a minusów jest znacznie więcej: Po pierwsze korporacja, rozbuchana papierologia, tabelki, excelki, brak przestrzegania norm pracy, o urlop trudno się doprosić a jeśli już ci się uda to nie dłużej niż tydzień (ja odchodząc miałem 56 dni zaległego). Poza tym zła atmosfera, hierarchia, stres, presja ze strony przełożonych i brak wsparcia i zdrowych reakcji na zgłaszane problemy.

ZAN
@Robert

Niezłe zarobki i dobre obiady to chyba poto cię pracuje

Kaa
Kandydat

Firma zainteresowała się moja osoba na portalu zawodowym prosili o kontakt celem rozmowy. Było to w październiku, oczywiście nikt się nie skontaktował, nie przeprosił. Dla mnie brak profesjonalizmu.

Niećko

Dobry zleceniodawca. Współpracuję w różnych miastach, nie narzekam za często.

PROT
Klient

Polecam do współpracy. Jasne wymagania, płatności w terminie.

Ela

Potwierdzam

Fra
@PROT

Chętnie podejme współprace w warmińsko-maz.

Julkaq

ja jestem zadowlona i ciesze sie, ze mam stabilna prace w firmie, ktora jest najwieksza w polsce. nie musze martwic sie o to, ze jutro nie bede miala co do garnka wlozyc.

Yto
@Julkaq

Dobrze to opisałas, praca za (usunięte przez administratora) pieniądze tak że tylko na jedzenie ledwo starcza.

Podwykonawca

Dobra współpraca przy kontrakcie w Rzeszowie. Polecam.

Rzesz
@Podwykonawca

Ha ha! Kontrakt się kończy i widzę, że nie tylko ja szukam nowego

PROT
@Podwykonawca

Rzeszów poszedł pieknie, polecam firme do współpracy.

ka

Rzeszów górą!

aws76
Kandydat

Specjalista ds. Ekonomicznych Kraków - brak powiadomienia o zakończonej rekrutacji mimo dostania się do kolejnych etapów. Odradzam, szkoda tracić czas.

witamina C

Czym różni się praca na Nowogrodzkiej od pracy na Siedmiogrodzkiej? Na Nowogrodzkiej dbają o swoich na Siedmiogrodzkiej nie.

Belmondo

Kiedy do cholerny będą podwyżki płac dla pracowników fizycznych. Traktujecie nas jak (usunięte przez administratora) Nie ma przejrzystych stawek nikt nie wie jakie są. Kierownicy od sił własnych nie odwiedzają budów. Lekceważą pracowników

Natka
Kandydat

Praca jako sekretarka? Jak wygląda? Czy też tyle godzin się pracuję?

kucer
@Natka

Praca około 10 godz. dziennie, czasami więcej. Dostajesz dodatek za nadgodziny ok 400 złotych na rękę.

Amy
@kucer

a jaka stawka wypłaty jest na tym stanowisku ? Orientujesz się?

Tomek

Zaczynałem świeżo po studiach od stanowiska inżyniera budowy czyli obok majstra, najbardziej cioranego przez kierownictwo budowy. Nabyłem doświadczenia, wypełniłem niezbędną praktykę, poznałem prawdziwych fachowców, uzyskałem w efekcie uprawnienia budowlane i choć praca po 10-12h dziennie była szaleństwem, to mimo wszystko miło wspominam czas spędzony w Budimex-Dromex, bo tak się wówczas firma nazywała. Uważam, że młodemu człowiekowi jakim wówczas byłem, dobrze zrobiła ta swoista szkoła życia jaką zaserwował mi Bx, a poza tym posiadanie w swoim CV doświadczenia w Bx jest zawsze in plus

Zostaw merytoryczną opinię o BUDIMEX - Warszawa

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w BUDIMEX?

Zobacz opinie na temat firmy BUDIMEX tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 29.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BUDIMEX?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 6 to opinie pozytywne, a 8 to opinie negatywne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie BUDIMEX?

Liczba opinii klientów firmy BUDIMEX, to 4, z czego 2 to opinie pozytywne, a 0 to opinie negatywne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy BUDIMEX?

Kandydaci do pracy w BUDIMEX napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.