Opinie o BUDIMEX w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie BUDIMEX. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie BUDIMEX o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi budowlano-remontowe - budowa dróg i autostrad

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BUDIMEX w Warszawa

Piotrek

Witam jak wygląda praca w Niemczech jako Zbrojarz, zarobki, warunki, kwatera i ludzie.

Szkoda Fabia

Szczerze jakbym po tych paru latach miał podsumować tę firmę. To jest to firma zgrywająca z zewnątrz wielką korporację (w końcu nr 1 w Polsce), gdzie pracownik w mediach stawiany jest zawsze na pierwszym miejscu, a w rzeczywistości jest to kolejny "(usunięte przez administratora)", w którym potrzeby pracownika są na szarym końcu. Zwłaszcza można to odczuć od 3-4 lat. Podejmując pracę zapomnijcie o inflacyjnych/regularnych podwyżkach. Stawka początkowa pozostanie z wami do końca, chyba, że lubicie grać va banque i od czasu do czasu rzucicie papierem. Ale w ostatnich latach odpowiedzią na taką zagrywkę stało się "no to idź, bo mam 5 praktykantów na twoje miejsce". Oczywiście w zależności od działu sytuacja może się różnić. Firma w prasie pięknie chwali się kolejnymi sukcesami, ogromnym portfelem zamówień i zyskami, szkoda jedynie, że te pozytywne wiadomości nie przekładają się na jakość pracy wieloletnich pracowników. O takich śmiesznych rzeczach jak obcinanie "owocowych czwartków" czy butelkowanej wody nie będę nawet pisał. Wiadomo niby żałosny drobiazg ale pokazuje ogólne podejście zarządu do tych "z dołu". Z firmy z roku na rok odchodzi coraz więcej wartościowych ludzi, ludzi z ogromnym doświadczeniem, których firma nawet nie raczy zatrzymywać, tylko oddaje w ręce konkurencji, aby później uruchomić kolejną pustą rekrutację. O kadrze menadżerskiej można by długo się rozpisywać. Ale podsumuję to tak. Ludzie z umiejętnościami miękkimi są zastępowani przez "przecinaki", dla których najważniejsze to tabelka w excelu i zalana służbowa fura. Działy, zespołu, budowy działają jak firma w firmie, obcy z obcym, co przekłada się pozytywnie na finanse spółki ale kompletnie wewnętrznie zabija jej innowacyjność oraz rozwój. W firmie wyznaje się zasadę zarządzania kryzysowego oraz zasadę „jakoś to będzie”. Na przykładzie. Lepiej nie zapłacić za usługę X i liczyć, że jakoś to będzie, a po roku, gdy pojawi się problem, zapłacić >10X za rozwiązanie niż zabezpieczyć się na zaś płacąc X. Firma jako lider branży pracuje na średniowiecznych rozwiązaniach, co np. zauważa każdy pracownik przychodzący od konkurencji. A powodem jest dział IT, który zupełnie nie odnajduje się w kierunkach rozwoju branży budowlanej. Jest to jeden z tych problemów, z którym firma zmierzy się, gdy będzie już za późno. Jakoś to będzie. Oczywiście firma boryka się też z ogólnymi problemami branży oraz rynku pracy w Polsce czyli braku umiejętność kadry menedżerskiej do delegowania zadań, stąd też praca zdalna w tej firmie nigdy nie będzie miała miejsca ponieważ jest to praca godzinowa a nie zadaniowa. Jeśli min. 10h nie przesiedzisz przed biurkiem oznacza to, że dzisiaj nie było cię w pracy. Dlatego zadania, które wymagają 2h nakładu czasu pracy wykonuje się cały dzień a potem drapie po głowie jak zwiększyć wydajność. Na plus na pewno są premie ale znowu jak to premie uznaniowe raz są duże raz nie. Niektórzy zadania roczne do premii mają ciężkie i ambitne, a niektórzy trywialne i nudne. Dodatkowo spytajcie kolegów na budowach kubaturowych czy polityka premii jest taka super. Znając życie, w odpowiedzi na rosnącą inflację, zarząd przerzuci część premii do podstawy i okrzyknie to podwyżkami dla pracowników. Mam wrażenie, że tylko dzięki spółce matce - Ferrovial, firma Budimex trzyma jeszcze jakiś dopuszczalny poziom. Powracając do początku. Super z zewnątrz gorzej z wewnątrz. Sam w tym roku zamierzam opuścić ten pokład, po ponad 7 latach pracy.

No nie

Marta?

Masa
@Szkoda Fabia

Bo też pracuję w podobnym kołchozie,gdzie liczą się tylko tabelki a człowiek jest tylko dodatkowym kosztem

Sebastian
@Szkoda Fabia

Wspomniałeś o premiach uznaniowych. Trudno się na nie załapać? To znaczy trzeba mieć wysokie wyniki? No i w jakiej są wysokości? Z tysiąc zł do pensji można dostać czy to mało realne?

@Sebastian

Trzeba się wysilić ale premie są dobre.

Kiero
@pracownik

Gdzie widziałeś te premie? W DBO?

Kot
@pracownik

możesz ryć jak dzik i kontrakt będzie na plusie, a ostatecznie i tak o wysokości dla poszczególnych osób decyduje dyrektor kontraktu. Jak nie masz mentalności lizusa bez własnego zdania dostaniesz minimum, które może pokryje ten czas, który spędzasz w pracy pomimo tego, ze ciężko pracujesz. I za każdym razem w dniu premii czujesz się jak (usunięte przez administratora) :)

Renata
@pracownik

Na jakich zasadach wyglądają te premie? :-) i jakiej kwoty można się spodziewać?

annonymous

Na jakie zarobki moze liczyc spawacz?

John
@annonymous

Zależy od godzin. Ale od 2200 do 2500 euro na delegacji w niemczech,

Magdalena
@John

A ile średnio godzin jest w miesiącu? :) Można robić nadgodziny?

Daniel G

Po ilu tygodniach można zjechać do Polski

logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
OBSERWATOR

Budimex, Budimex, Budimex.... Budowa Budzisko - Suwałki.. . Firma jak firma ,prace jak to prace raz lepiej raz gorzej, ale prowadzenie i zarządzanie tymi pracami jaki i logistyka . . . ???????????????? Brak mi słów naprawdę. . . Nie sądziłem że ludzie po studiach z różnego typu uprawnieniami są aż tak (usunięte przez administratora) Po jednej z rozmów z kierownikiem tej budowy Panem Ryszardem .R straciłem wiarę w ludzi i ich inteligencję jak i również zarządzanie . Pan zupełnie odklejony od rzeczywistości ,brak współpracy. Kierownictwo zastraszone przez swoich przełożonych bez możliwości wyrażania swojego zdania . O rozróżnianie urobku i poprawienie drogi dojazdowej która był on transportowany proszę już rok bez skutecznie . Nie polecam współpracy z tą firmą ludzie są tak zastraszeni i zaszczuci przez przełożonych że tylko poprostu przytakują no i oczywiście jak coś chce Budimex to musi być na już ,a jak chcesz Ty żeby zrobili poprostu porządek po sobie to jestem unikany i nie są odbierane telefony odemnie. . .

Weronika
@OBSERWATOR

dobra ale co lepiej a co gorzej bo mocno ogólnie napisane a w sumie to najważniejsze tutaj

Robert

Praca ciężka jak u każdego innego GW ale wiem że dostanę kasę zgodnie z ustaleniami i w terminie. Trudno słuchać tych wszystkich narzekań kolegów co robią w mniejszych firmach. Niby wszystko milutko a po tem opóźnienie w przelewnie na konto. Tutaj sie to nie zdarza.

Robol
@Robert

Robię swoje i po robocie mam luz. Dla mnie akurat pasuje praca poza domem. Rodzinę widzę w weekendy. Ale wiem że mam pieniądze na życie i na przyjemności dla dzieci

Mały Miki
@Robol

U dużego zawsze lepiej i pewniej pracować

Renata
@Robol

Czyli co, to jest delegacja od poniedziałku do piątku, tak? Pytam dla męża :-)

AM
@Renata

To zależy od tego gdzie jest kontrakt i gdzie się mieszka. Jak blisko to wracasz codziennie do domu po robocie.

Witam. Czy firma przyjmuje do pracy na kierowcę kat. C jako operator wozidła jednak bez doświadczenia budowlanego?

Klient

Poważny generalny wykonawca. Chętnie widziany w każdej inwestycji. Polecam.

Ciekawy

A jak wygląda praca w biurze? Księgowość, rozliczenia czy płatności?

Księgowa
@Ciekawy

W biurze jak to w biurze. Nie wiem o ktore miasto ci chodzi. W każdym razie wiele osob pracuje tu długo, nawet wiecej niż 10 lat.

Alicja
@Ciekawy

ja co prawda nie pracuje w budimex, ale chętnie bym się zatrudniła w ich księgowości. Znam osobę, która tam pracuje w biurze w Warszawie i jest bardzo zadowolona.

Kogut

Witam. Czy w BUDIMEX potrzebują operatorów koparek i koparko ładowarki? Czy są przyjęcia na te stanowiska pracy? Jakie są warunki pracy i stawki? Proszę o informację najlepiej pracujących operatorów.

Odp
@Kogut

Kogut szukaj na ich stronie raczej czy potrzebuja.

Zbysz
@Kogut

Zobacz na ich stronie intyernetowej, tam mają ogłoszenia

Kogut
@Zbysz

Ok. Dzięki. A czy ktoś wie czy w najbliższym czasie maja jakąś robotę w swietokrzyskim?

@Kogut

W świętokrzyskim obecnie chyba nie ma wakatów.

Wolny Ptak
@Kogut

Tez szukam podobnej pracy w woj. podlaskim. Prosze o kontakt

Grzelczak

Jeszcze tak szybko usuniętej opini to nie widziałem wczoraj po południu dodałem opinie negatywna ze (usunięte przez administratora) pracowników i podwykonawców a dzisaj rano już opinia skasowana sami sobie wytłumaczcie jak ta firma działa banda (usunięte przez administratora) szkoda nawet pisać bo skasują zostawiają tylko pozytywne opinie powiem tak jak jest ktoś mądry niech omija ta firmę szerokim łukiem pozdrawiam.

Mirek

W grudni zakończyłem umowę na S61. Praca przebiegała dobrze, od marca chce wrócić na kolejny kontrakt. Do różnych tematow można się czepiać, ale njaważniejsi są ludzie i to, że praca idzie do przodu.

Zbysz

S61 to moja okolica

Mieszkaniec
@Mirek

Niezła robota, asfalcik jak się patrzy, tylko smigać!

Julia
@Mirek

A ile można dostać za taki kontrakt?

Pani Mirka
@Julia

To ile można dostać zależy przede wszystkim od rodzaju zakontraktowanych prac. Wiadomo, że każdy ma swoja specjalizację i odpowiadające jej stawki.

Jerzy

Polecam jako miejsce do zdobycia doświadczenia i praktyki. Nie ma czasu na odpoczynek, ale zdobyłem uprawnienia, które mi teraz dadza pracę gdzie tylko chcę. Teraz spodziewam się awansu i poprawy stawki więc i nie szukam na razie nowej pracy. Pozdrawiam wszystkich, szczególnie początkujących.

Janek
@Jerzy

Jerzy znasz może stawki kierownika budowy?

Remek
@Janek

Stawki sa podane przy ofertach pracy

Remek
@Janek

Tylko w sumie czy to netto czy brutto jest ?

Joanna

Profesjonalna firma, z fachowcami

Janek

Poszukuje info o stawkach kierownika budowy.

@Janek

Cz różnią się w zależnosci od regionu? czy w Wielkopolsce zarobię tyle co w Ełku?

Stachu

Czy może ktoś pracował na masach bitumicznych w Niemczech w tym roku? Jakie są warunki? Chętnie poczytam?

Śmiech na sali

Budimex chwali się ze pomaga Ukrainie a jest to nieprawda. Kazał nam pracownikom wpłacać kasę a ferrovial potem wpłaci tyle samo. Porażka. Naglosnijcie to

Serio
@Śmiech na sali

Akurat mi sie to spodobało. Nie chcesz, nie wpłacaj. My jak wpłacimy zespołem 2.000 to BX dopłaci drugiee tyle. Podobnie robia inne firmy przy różnych zbiórkach. Wiem, że pomagają tez pracownikom ściągać rodziny do Polski i jak ktoś chce wracać do Ukrainy.

JJ

Pracowałem w różnych firmach i jak to zwykle jest, bywało różnie. Żadna jednak firma nie dała mi takiego poczucia bezpieczeństwa jak BX. Rozumiem ze każdy ma różne opinie, ja o byłych pracodawcach również, ale uważam ze aby było dobrze to potrzeba z dwóch stron zrozumienia i checi. Zawsze kiedy rozmawiałem z przełożonymi o warunkach, zwiększonym wynagrodzeniu to odbywało się to na podstawie argumentów. I argumenty były przyjmowane, a ja wychodziłem zadowolony. Dlatego uważam, ze jeśli umie się rozmawiać z ludźmi i dzieli swoimi opiniami w sposób kulturalny a nie „dej” to opinie te brane są pod uwagę.

Aleks
@JJ

JJ a co powiesz o przełożonych? Pracowałes w biurze, na budowie?

@Aleks

Na budowie. Dla mnie zawsze podstawą jest rozmowa i to mi się sprawdza od x lat.

od
@JJ

Zazdroszczę własnie szukam nowej pracy bo mam po kokardę mojego szefa wszystko wiedzacego. Poważnie myślę tylko o Budimeksie

ZD
@JJ

Na ktorym kontrakcie byleś?

Niemcy

W obecnej sytuacji warto się zastanowić nad znalezieniem pracy na zachodzie - im dalej na zachod tym lepiej. Sam bede aplikował i właśnie sprawdziłem że szukają w niemczech.

AS
@Niemcy

Myślę podobnie

od

Czy ktoś może napisać jak wygląda temat pracy w Niemczech ? Ale aktualnie taeraz a nie 2,3 lata temu?

Anastazja
@od

Ja się podłączę, bo szukam informacji o pracy w biurze, jaka atmosfera etc. Anyone?

Zostaw merytoryczną opinię o BUDIMEX - Warszawa

• Jak się pracuje w BUDIMEX?

Zobacz opinie na temat firmy BUDIMEX tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 80.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BUDIMEX?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 13 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy BUDIMEX?

Kandydaci do pracy w BUDIMEX napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

BUDIMEX