Opinie o Anwim S.A.

Konrad

Czy stanowisko kierownika operacyjnego jest aktualne, co napiszecie o firmie?

Konrad

Zainteresował mnie oferta ajenta stacji paliw. Czy może ktoś ma już rozeznanie jak się na tym wychodzi? Kilka informacji może mi bardzo pomóc w decyzji.

Budes
@Konrad 06.10.2017 20:00

Musisz mieć doświadczenie przechodzisz rozmowę podpisuje weksel i prowadzisz stacje.

Joanna

@Aplikant faktycznie - to jest sytuacja, która nie wpływa pozytywnie na postrzeganie potencjalnych pracowników firmy. Czy w takim razie nie uzyskałeś żadnej informacji od firmy, czy jednak koniec końców ktoś się z Tobą skontaktował i chociaż podziękował za udział w rekrutacji?

Anwim
@Joanna 30.09.2017 13:42

Nie uzyskałam żadnej informacji. Przez 7 lat zajmowałam się rekrutacją i zatrudnianiem pracowników. Nigdy nie dopuściłam do sytuacji o jakiej sama napisałam. Dyrektor zapewne posiada sekretarkę, asystentkę można było za jej pośrednictwem przekazać informację zwrotną. Cały obraz Firmy Anwim przez takie zachowanie jest mało wiarygodny. Na rozmowie mówiono mi jak bardzo Firma szanuje ludzi itp. W efekcie końcowym słabo to wypadło. Wiele mądrości ludzki rozum jest w stanie przyswoić, jednak kultura i szacunek dla drugiego człowieka nadal stanowią nieosiągalny cel dla wielu ludzi.

Aplikant

Anwim rozwija się dynamicznie. Nie neguję wykształcenia osob które tam pracują. Jednak posiadam jedno bardzo duże zastrzeżenie. Aplikowałam na "pewne stanowisko". Zostałam zaproszona na rozmowę , a później na ponowną. Kolejnym etapem była kwestia finansowa. Osoba posiadająca "tytuł" dyrektora umawia się, żę w przeciągu godziny telefonicznie przekaże odpowiedź dotyczącą wynagrodzenia po czym nie oddzwania i nie udziela informacji zwrotnej. Dodatkowo nie odbiera telefonu. Takie zachowanie jest w dzisiejszych czasach mało profesjonalne. Ponad miesiąc czasu zawracania kandydatowi głowy i firmy nie stać na zdanie.... " Dziękujemy nie spełnia Pani naszych oczekiwań. Dziękujemy za poświęcony czas". Jak dla mnie śmieszna sytuacja. Na pewno mało profesjonalne podejście - brak szacunku dla drugiej osoby. p.s. Poprzez noszenie chusteczki w butonierce mężczyzna nie stanie się " gentlemanem".

Joanna

Zachęcam do zapoznania się z wywiadem, którego dla naszego portalu udzielił Wiceprezes Anwim S.A http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,718831,wywiad-pawel-grzywaczewski Która z informacji w nim zawartym najbardziej Was zaciekawiła?

bambni

@kobra mówisz o wielkiej rotacji a jakoś ofert pracy nie ma, bujasz

Wujas

No właśnie... czy ktoś wie jakie warunki na ajenta stacji?

jrDaily

Po 2 spotkaniach rekrutacyjnych zaproszono mnie do finału. Po spotkaniu finałowym zaproszono mnie na kolejne - super finał. Na spotkaniu 3 i 4 prezentowałem strategię/pomysł na określony obszar działalności firmy Anwim. Poświeciłem im 4 dni spotkań (4 połówki urlopów), dodatkowo 2 dni na opracowanie prezentacji. Od super finału minęły 2 miesiące a ja nie otrzymałem odpowiedzi. Nie oczekuję, że prezentacja ma powodować ofertę pracy, oczekuję jednak że 4 spotkania i super finał procesu rekrutacji na kluczowe stanowisko w firmie zobowiązuje do odpowiedzi kandydatowi. Dla mnie to nie mały skandal. To również brak szacunku do kandydata, żeby nie powiedzieć pogarda dla kandydata. Ponadto sądzę że to znakomity sposób dla firmy na darmową pracę koncepcyjną. Nie wiem ilu kandydatów prezentowało swoją koncepcję, ale wiem że jeden z elementów mojej prezentacji już się urzeczywistnił...czy stało by się tak bez mojej prezentacji - tego nigdy się nie dowiem.

kobra

jak niewiesz to glupot nieopowiadaj rotacja kierowcow jest naprawde duza i naprawde kierowcow maja za nic

synek

no wlasnie oni to juz nawet wstydu niemaja maja kierowcow za smieci jednego zwolnia i szukaja nastepnego glupka niech za siebie sie wezma .Ze prezes tego niewidzi ze cos jest nie tak ?

flesz

na stanowisko kierowcy nawet najgorszemu wrogowi bym niepolecil

mily

ale to niejest branza budowlana to branza paliwowa wiec wyksztalcenie budowlane i rynek nieruchomosciami to nie ten dzial

powolniak

a ile ci zaoferowali bo z tego co wiem to marna placa jakby dobrze placili to wiecznie ludzi by nieszukali kierowcow tez wiecznie szukaja wiec cos chyba jest nie tak

wyluzowany

przypadkiem weszlem na ta strone ludzie o czym wogole mowicie dajcie sobie na luz niz takie glupoty wypisywac

kierowca

co wy tam wiecie trzeba bylo tam pracowac ja tam jezdzilem

xz
@kierowca 26.01.2016 17:53
co wy tam wiecie trzeba bylo tam pracowac ja tam jezdzilem

dobrze mowisz ja tez tam jezdzilem zarobki sa marne

ja

jakie atrakcyjne warunki co ty wogole opowiadasz to pochwal sie ile dlaczego sa wogole same pozytywne posty a gdzie sa negatywne

Ja

Poproszę zatem o informację jaki rozwój może mieć " Administrator Stacji Paliw" w Słubicach? Co dalej, jakie możliwości? Tak konkretnie.

august

Proszę Państwa, macie nie tylko prawo ale i obowiązek pisać i wyrażać opinie na temat tego co Was spotyka przy współpracy z pracodawcami oraz współpracownikami czy przełożonymi. To jest prawo zagwarantowane w konstytucji. Nikt nie może Wam grozić ani nikt nie może was straszyć. Jeżeli to robi, próbuje wpłynąć na Was - popełnia przestępstwo. Pracodawca jest podmiotem silniejszym na rynku pracy, a rosnące bezrobocie sprawiło że poziom rozpasania i bezczelności wśród większości z nich urąga podstawowym prawom człowieka. Nie twierdzę że tak jest w przypadku tego podmiotu, jednak 80% ocen negatywnych może świadczyć o tym, że w zarządzaniu ludźmi popełniane są tu błędy. Podstawową zasadą jest jednak to abyście pisali PRAWDĘ. To samo dotyczy sytuacji, gdy z jakiegokolwiek powodu przyjdzie Państwu zeznawać przed sądem.

druidek

Krasicki pisał, że "prawdziwa cnota krytyk się nie boi".

a

Ale lans na portalach....

a

Ale lans na portalach....

obecny

ale wy glupoty piszecie

FAZI
@obecny 10.12.2015 00:38
ale wy glupoty piszecie

DOBRZE MOWISZ

DK

Dobra firma, polecam wszystkim poszukującym od dawna pracy. W końcu każdy grosz się liczy.

akuku

Słaba, bardzo słaba atmosfera pracy, duży stres, presja, dokładanie pracy co nie przekłada się na zarobki.

aaaaaa

po wpisach to mogę się domyślać kto kryje się pod pseudonimem kieroo

kr

jakie dobre zarobki dla kierowcow kto ci to powiedzial proponuje isc na rozmowe to ci powiedza ile oferuja

x

Schodzimy na złą drogę skoro nie można już pisać na temat pracodawcy.

Anwim S.A.
pracodawca

ANWIM S.A. informuje, iż spółka zleciła Kancelarii Prawnej Kijewski, Graś sp. k. podjęcie odpowiednich kroków prawnych związanych z naruszeniem dóbr osobistych ANWIM S.A.

Jaki

Pracuję tutaj dosyć krótko, to co widzę to najsłabsze wydanie firmy w jakiejkolwiek przyszło mi pracować. Będę uciekał jak najszybciej.

Maniek

Bardzo, bardzo słaba firma. Bardzo słabo płacą i bardzo słabo funkcjonują. Strata czasu.

konkurencja

To jest jak rozumiem pewnego rodzaju fenomen. Skoro fachowców w tej firmie nie ma a są największą pod względem obrotów (jeśli chodzi o paliwa wśród prywatnych przedsiębiorstw)firmą w kraju to może inni powinni zwolnić fachowców i zatrudnić laików.

Sokrates
@konkurencja 08.10.2015 19:42

A konkretnie? Skąd dane i co oznacza przedsiębiorstwo prywatne? To takie wyszukiwanie jakiegoś wskaźnika by coś pokazać. I chyba nie liczy się obrót wśród przedsiębiorstw prywatnych, tylko całościowa ilość,marża,prawda? Laicyzacja to posiadanie produktu flagowego jakim jest sieć ( usunięte przez administratora ), której nikt nie zna i która nie ma najmniejszego potencjału

Nick
@konkurencja 08.10.2015 19:42

Czy na pewno to konkurencja pisała? ;/

ciekawy

Może to że dobrze wykonują swoją pracę i wiedzą co robia...

???

Co się zaczęło od logistyki?

Niebędzielepiej

No tak, czyli zarobki są adekwatne do poziomy wykształcenia i wiedzy pracowników. Dlatego wszystko funkcjonuje jak funkcjonuje. W tej firmie każdy może być każdym nawet bez żadnego doświadczenia.

Sokrates

Pełna zgoda z tym co napisał Zirytowany. Należy jednak zaznaczyć, że poziom wyszkolenia, wiedzy, doświadczenia, kontaktów, zaawansowania biznesowego, a także systematycznego szkolenia i podnoszenia kwalifikacji w innych firmach to przepaść na niekorzyść Anwimu. W innych firmach płaci się kolosalne pieniądze, jednak nie za nic. Więc poziom płac mnie nie dziwi. U nas każdy może być każdym i nic to nie wnosi.

Olo

Od logistyki się zaczęło, nadszedł czas na kolejny duży dział.

liczydło

Outsourcing to potęga. W sumie nie tylko logistycy mogą poznać jej moc.

Bibek

Dobry wpis Zirytowany - bardzo rozsądny, bardzo mądry i bardzo dobitny. BARDZO, BARDZO SŁUSZNIE!!!!

Zirytowany

Osoby pracujące w Anwim nie wiedzą chyba ile można zarabiać na stanowiskach na których są w innych firmach. Płaca tu jest mizerna. Ok, pensja jest na czas ale w innych firmach też. To nie jest coś co nas wyróżnia. Praca nie jest stabilna bo w każdej chwili możesz wylecieć, tym bardziej że szykuje się tyle zmian...

JS

Największym błędem firmy jest brak inwestowania w ludzi - brak rozwoju, brak jakiejkolwiek złotówki na szkolenia. To że ktoś jest 10 lat wcale nie musi świadczyć dobrze o firmie. Porównywanie nas do mniejszych sieci, notabene o innej konstrukcji i innych sposobie funkcjonowania jest bardzo słabe. Moim bardzo skromnym zdaniem należy się porównywać do najlepszych i od nich czerpać to co najlepsze. Uważam, że jak na skromne warunki płacowe bardzo dobrze działają księgowość, faktury, windykacja, logistyka, z naciskiem na informatyków - tam naprawdę są bardzo wartościowi ludzie, którzy mają wiedzę do swoich obowiązków i się starają bardzo ( niestety nikt w nich nie inwestuje, nikt tego nie widzi). Mam nawet przekonanie, że handlowcy pomimo bardzo skromnych narzędzi dają radę. (usunięte przez administratora) Przecież każdy projekt w pewnym momencie by mógł się rozwijać potrzebuje autorytetów.Może warto popatrzeć jak to robią koleżanki i koledzy z sieci, która przed chwilą weszła i odradza się na polskim rynku. A swoją drogą dziwi mnie to co bardzo długoletni pracownicy mówią na korytarzu, w kuchni,itd - a co mówią publicznie. To jest problem, gdyż mają takie samo zdanie jak Ci którzy są krócej, a jakoś dziwnie przy obecności dyrektorów milczą. I jakkolwiek to nie moja bajka - to ostatnio klasycy mawiają - POTRZEBUJEMY DOBREJ ZMIANY.

x

Twierdzisz, że (usunięte przez administratora)to super oferta, a sama chciałabyś za taką pracować

3 grosze

Dorzucę swoje 3 grosze. Nie jestem pracownikiem Anwimu, natomiast od 5 lat z firmą współpracuję. Nie zauważyłem, aby pracowali tam ludzie głupsi, mniej kompetentni niż w innych firmach. Sieci Moya daleko do Orlenu, to prawda – nie ta skala, nie te budżety – ale porównajmy ją z jej bezpośrednią konkurencją - Huzarem, Delfinem i tak dalej – to jest zauważalna różnica, zdecydowanie na korzyść Moya – pod względem ilości stacji i oferty. Sieci ponad 100 stacji nie zbudowała banda półgłówków, krewnych i znajomych królika, co sugerują przedmówcy na tym forum. Co do atmosfery w firmie – nie znam, natomiast od 2010 roku, od kiedy współpracuję z nimi, widzę cały czas tych samych ludzi – także pogłoski o jakiejś szalonej rotacji są mocno przesadzone. I co do pieniędzy – zgadzam się, Anwim jest regularnym płatnikiem, faktury opłaca idealnie na czas (to jest rzadkość w tych czasach), przypuszczam, że tak samo jest z pensjami dla pracowników. Kwestia, czy płaci mało czy dużo – to już indywidualna decyzja każdego pracownika (czy firmy kooperującej) – czy zgadza się na takie stawki, czy nie. Przymusu przecież nie ma. Osobom, które czytają te forum, zastanawiając się, czy przyjść na rozmowę kwalifikacyjną, radzę przyjść, posłuchać, podjąć samemu decyzję. W internetach dużo bzdur piszą.

Ja

Śmiać się czy płakać? Gratuluję poczucia humoru. Czekam na więcej.

x

Ciekawy. Sprawdź sobie w porównywarce wynagrodzeń,podając stosowne informacje,zobaczysz ile powinno się zarabiać.

Absolwentka

Czy ktoś mi może powiedzieć ile zarabia sekretarka w tej firmie, albo asystentka w dziale marketingu.

ciekawy

a jakie powinny być wynagrodzenia dla fachowców? Ile byś chciał, bo zamierzam aplikować?

x

Ale trzon tej firmy (i nie piszę o dyrektorach) który znam od wielu lat się praktycznie nie zmienia. (usunięte przez administratora)

liczydło

Przykro mi to pisać, ale przy poziomie zarobków oferowanych obecnie przez firmę, nie ma szansy żeby zaszły takie zmiany na stanowiskach manager'skich. Mam na myśli realne zarobki (nieobecna oferowana w czasie rozmowy premia). Pozostaje więc łatanie dziur i gonienie za niezrobionym. Ciekawe tylko ile pozostali fachowcy jeszcze wytrzymają.

Długoletni pracownik

Jeśli chcesz to mogę dać kilka przykładów - choćby w dziale handlowym, flotowym, księgowości... A odnośnie sekretarek to jak już ktoś pisał powyżej może i dobrze, że się zwolniły...Zresztą to, że czasami ktoś się zwolni to normalny proces w każdej firmie. Ale trzon tej firmy (i nie piszę o dyrektorach) który znam od wielu lat się praktycznie nie zmienia. No chyba, że mówimy o dziewczynach które zachodzą w ciążę :)

Zostaw opinię o Anwim S.A. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Anwim S.A.