Opinie o Unity Group w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Unity Group. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Unity Group na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Unity Group w Wrocław

Czy Unity Group organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Dominika

Cześć! Tak jak najbardziej takie szkolenia są u nas dostepne. Każdy zespół ma budżety szkoleniowo-rozwojowe. Ale prowadzimy również szkolenia wewnętrzne, spotkania/meetupy techniczne takie jak Unity Tech Talks, Inżyniersi (dla testerów), Frontersi i Akademia Lidera Technicznego.

@Dominika

A te budżety to ile mniej więcej wynoszą, są jakoś odnawiane czy to jednorazowa kwota? Zespół ma wtedy dowolność co do wyboru danego szkolenia?

@Anna

Są budżety roczne i zależą konkretnie od danego zespołu. Nie ma narzuconej kwoty i jest dowolność w wyborze. :)

@Dominika

A o super, ale chyba ograniczenie jakieś delikatne jednak jest, czy nawet jak zespół wyczerpie limit to może liczyć na więcej? ;)

@Anna

Cześć, niestety nie mam na to jednoznaczej odpowiedzi. To chyba zależy od zespołu i osoby, która zarząda budżetem rozwojowym.

@Dominika

A z kim tutaj należałoby się ewentualnie kontaktować w tej sprawie?

@Anna

Cześć, zależy o jakim stanowisku i zespole mówimy i wtedy z managerem. A jakie stanowisko Cię interesuje? Może wtedy uda się znaleźć konkretniejszą odpowiedź niż "to zależy". :)

szkoda czasu

nie warto, niby są zdecydowani rozmawiać ale za długo i za często ostatecznie szanujących swój czas doświadczonych specjalistów odrzucają z rekrutacji w trakcie jej trwania doświadczeni kandydaci nie mają tu czego szukać kultura firmy w stylu starego PRLu

@szkoda czasu

W tak niepoprawny sposób widzisz ich decyzje odnośnie selekcji? :/ No bo chyba nie mogą zatrudnić każdego, jakoś trzeba wybrać?

Karv

Hej,Czy ktoś może powiedzieć jaka atmosfera panuje w firmie?

@Karv

Jest spoko, trochę więcej pracy ostatnio, ale ludzie w zespole są w porządku. Pomagają a nie olewaja jak coś trzeba.

Grzesiek

Gdzie chcesz się dostać?

Karv
@Grzesiek

Szukam jakiegoś stanowiska jako pmo albo Junior project manager

Krzysiek
@Karv

Takich ludzi akurat szukają - próbuj i aplikuj. Rozmowa do niczego nie zobowiązuje.

Czy firma Unity Group Wrocław daje swoim pracownikom płatny dzień wolny w Wigilię?

Dominika

Cześć, nie ma takiej praktyki. Wigilia jest pracująca, ale wszytko zależy jak dogadasz się zespołem i zawsze można skończyć wcześniej. :)

Programista Java

Rozmowa techniczna i rozmowa z kierownikiem po angielsku

Szczegółowe pytania z podstaw Java, Spring, Rest API, zaprojektowanie prostej bazy danych

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Wrocław
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Executive Assistant
ALEXEC CONSULTING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Kierownik Magazynu
Logart Sp. z o.o.
logo firmy Załóż Własną Agencję Reklamową Inkubator Marketingu
Piotr Stefański Agencja Artystyczno-Reklamowa Artevade

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z Unity Group? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Dominika

Cześć! Ciężko na to pytanie odpowiedzieć - ile ludzi tyle powodów. Myślę, że kończą pracę w UG z podobnych przyczyn co w większości firm tj. potrzeba zmiany, propozycja pracy z innego miejsca na lepszych warunkach, przebranżowienie, przeprowadzki, koniec umowy itp. :)

hhadef1

Jest toksycznie, więc część na pewno ucieka HR nie istnieje

Krzysiek

Firma na facebukach i linkedinach opowiada historie nie z tej ziemi, a w środku zgnilizna... odradzam prace w tym miejscu

@hhadef1

Cześć, dzięki za komentarz :) Przykro czytać taką opinię, ale jeżeli faktycznie z nami pracujesz to zapraszam do pokoju 11 we Wrocławiu lub jeżeli pracujesz zdalnie/z innej lokalizacji - to na spotkanko na Teams z naszymi HR-owcami. Chętnie porozmawiamy, jakie są lub były Twoje doświadczenia w Unity Group.

Jan
@Krzysiek

Niestworzonych historii jeszcze nie widziałem na naszych socialach, ale jeżeli jest aż tak źle to czemu tu pracujesz?

Grażyna
@Krzysiek

A czemu "zgnilizna"? Co to dla Ciebie oznacza bo ja nie rozumiem

Odpowiedź
@Dominika

- Dużo office politics. Silne układy, niektóre o bardzo wątpliwym charakterze, załatwianie spraw 1 na 1, brak przekazywania informacji przez zespoły, brak konkretnych zestawów obowiązków i decyzyjności pod konkretne role, - Brak przewidywalnej polityki wynagrodzeń i rozwoju, - Promowanie tych poprawnych lub akurat tych, którzy w damym momencie się spodobali. Szczególnie irytuje przyzwolenie na arogancję i dość dużą nonszalancję w traktowaniu swoich obowiązków przez niektórych z racji funkcjonujących układów. Bardzo szkodliwe dla samych relacji między pracownikami.

Wacek

Pracując dla tej firmy miałem narzuconą umowę o pracę i umowę zlecenie. Umowa o pracę za najniższą krajową a reszta na umowę zlecenie. Była też opcja na własną działalność. Atmosfera ok. Praca nie stabilna. Raz mają projekty i dużo pracy, a raz coś się urywa i zwalniają. Ogólnie jest ok. Niektórzy klienci nie pracują w wakacje i święta, jest wtedy mniej pracy. Nie ma pracy czasami są wtedy zwolnienia. Z rozwojem jest różnie. Na moim stanowisku nie miałem takiej możliwości. Firma średnio podąża za nowymi trendami.

Blonde
@Wacek

Potwierdzam powyższy komentarz, brak stabilności zatrudnienia. Raz są projekty, innym razem brak i wtedy czas na zwolnienia

kandydat
@Blonde

jakich działów dotyczą te zwolnienia kiedy jest mało roboty? Wydawało mi się, że w it bardziej się opłaca zapłacić za przestój niż potem szukać pracownika jak roboty przybędzie, bo przestoje nie są jakoś specjalnie długie a znalezienie i wdrożenie nowego trwa.

@kandydat

Żeby przetrzymać pracownika na ławce trzeba mieć duże obroty a nie cedzić każdy grosz.

Git

Dla mnie super firma. Dobry kontakt z kolegami z pracy, projekty dobre (w zależności na co się trafi). Ostatnio UG poszło w rozwój pracowników, co jest bardzo na plus, stawki raczej poniżej średniej. Minusem dla niektórych mogą być benefity

Rafał
@Git

Benefity minusem? Chyba ci się coś pomyliło bo takie dodatki są zwykle plusem, przynajmniej dla mnie. Jeśli chodzi o rozwój to masz szkolenia bo zależy mi na pracy gdzie nie będę stał w miejscu tylko uczył się nowych rzeczy.

Dawid Hucaluk

Plusy to zorganizowana grupa i profesjonaliści w firmie, znam kilka osób tam pracujących. Ale jeden wielki minus: 3 rozmowy kwalifikacyjne na stanowisko Network Linux Administrator w końcu ta ostatnia na miejscu z weryfikacją techniczną i brak odezwu nawet informacji zwrotnej to nie poszanowanie czyjegoś czasu i zaangażowania.

Wylewiarz
@Dawid Hucaluk

Zaraz Ci pani "pracownik" Dominika odpowie, że to wyjątkowy przypadek bo święta i nikt nigdy nie narzekał

@Dawid Hucaluk

Cześć :) dzięki za komentarz i przepraszam w imieniu kolegów/koleżanek, że nie dostałeś żadnej informacji zwrotnej. Postaram się dowiedzieć co się stało, że ten feedback do Ciebie nie trafił.

xx

Zero benefitów(ewentualnie multisport możliwy, jak zapłacisz sobie sam), zero rozwoju, monitory sprzed 10-15 lat, które niszczą wzrok, słabe laptopy które pracują jakby miały wybuchnąć, układy, stawki seniorów jak dla juniora, serdecznie odradzam.

xx
@xx

Dodajmy jeszcze politykę "nagród" - za staż pracy, jeśli ktoś pracuje 9 lat i odejdzie nagrody nie dostał, ale pracujący 5 lat inny pracownik dostanie nagrodę/prezent za 5-lecie, na które oczywiście jest zrzutka całej firmy, bo firmie żal na to pieniędzy.

@xx

Cześć! Dziękujemy za komentarz i podzielenie się opinią o naszej firmie. :) W UG, jak w każdej firmie, jest wiele świetnie działających obszarów i kilka, które wymagają ulepszenia. Mamy tego pełną świadomość i pracujemy nad tym każdego dnia. Efekty naszej pracy rzadko widać w ciągu 2 tygodni, miesiąca czy 3 miesięcy, ale są to zmiany które się dzieją i które w efekcie końcowym mają polepszyć komfort pracy naszych pracowników. 1. Odnośnie starego sprzętu (monitorów i laptopów) – polecam zerknąć jak wyglądały monitory sprzed 15 lat i tych modeli raczej nie da rady umieścić na nowoczesnych uchwytach, które są standardem wyposażenia naszych stanowisk pracy. ;) Srzęt wymieniamy na bieżąco, wystarczy, że pracownik zgłosi taką potrzebę. 2. Stawki seniorów jak dla juniora – cóż ciężko dyskutować z liczbami, zapraszamy na naszą stronę kariery albo do porównania ofert na No Fluff Jobs. Chętnie dowiemy się gdzie juniorom płacą tak dobrze. ;) 3. Polityka nagród – kiedyś faktycznie pracownicy (z własnej, nieprzymuszonej woli) składali się na prezenty dla swoich kolegów/koleżanek. Ponad rok temu firma zmieniła zasady, ponieważ zauważyliśmy, że ta oddolna akcja jest dla ludzi bardzo ważna, ale też uciążliwa organizacyjnie. Obecnie pracownik z okazji rocznicy (rok, 5 lat, 10 lat, 15 lat itd.) dostaje prezent wybrany przez jego zespół. Finansuje i organizuje to firma. 4. Benefity – odsyłam do naszej strony i z przyjemnością informuję, że pakiet jest w trakcie prac nad wersją 2.0.

Roman
@xx

Pracuję 6 lat. Komputer, monitory były mi zawsze wymieniane nawet jak nie było potrzeby. Klawiatura, myszka takie jak sobie zażyczyłem i kiedy sobie zażyczyłem. Nie wiem czy gdziekolwiek w firmie można znależć monitor który jest 5-letni, a co dopiero 10-15 lat o których pisze przedpiśca. Cały post wygląda jak ściema. Nigdy nie widziałem zrzutki za staż pracy, zawsze to firma sponsorowała, jedyne co to pytała zespołu jaki prezent będzie adekwatny. Benefity są za wpłatą własną. Ubezpieczenie zdrowotne - dopłata 1zł. Ubezpieczenie na życie - dopłata 30zł. Z multisporta nie korzystam więc nie wiem ile.

Czy w firmie Unity Group są regularne szkolenia pracownicze?

Dominika

Cześć! Mamy przewidziany stały pakiet szkoleń/warsztatów wewnętrznych z umiejętności „miękkich”, jak potrzebujesz idziesz do swojego managera i ustalacie co, jak i kiedy. :) Nasi pracownicy oddolnie zorganizowali również spotkania techniczne (Unity Tech Talks, Inżyniersi, Frontersi), przynajmniej raz w miesiącu pracownicy spotykają się i omawiają różne zagadnienia. Oczywiście istnieje również możliwość skorzystania z warsztatów/szkoleń zewnętrznych, tak jak w poprzednim przypadku ustalasz to z managerem. ????

zainteresowana

nie moge nic znalezc o zarobkach, w IT widełki to standard - czy ktoś wie jakie są zarobki w Unity?

Zonsi
@zainteresowana

Umiejętność szukania na portalach z ogłoszeniami o pracę to podstawowa umiejętność wymagana do pracy w tej firmie

@Zonsi

@Zonsi, umieszczanie informacji o widełkach w sekcji kariera to również podstawa w tej branży ;)

@Zonsi

Chyba, że miałaś/miałeś na myśli, że jest tak tragicznie, że lepiej szukać czegoś innego

@zainteresowana

Hej! Przykro nam, że w treści ogłoszenia nie znalazłaś info na jakie liczyłaś. Obecnie pracujemy nad kształtem naszych ofert pracy, a stawka jest przedstawiana kandydatowi najpóźniej na pierwszym etapie procesu rekrutacji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, tj. jak pracujemy, jak się rozwijamy i co możesz u nas robić (także ile zarabiać!), śmiało, aplikuj! ;-)

były

mierne

Czy firma dobrze się trzyma? Widziałem, że sporo obniżyli widełki w ogłoszeniach w porównaniu z tym co było rok temu, podczas gdy inni podwyższają

Dominika

Cześć! Fajnie, że jesteś na bieżąco z tym co się dzieje w Unity Group. Może nawet kiedyś z nami pracowałeś, co jeszcze bardziej nas cieszy, bo widzimy, że nadal jesteś zainteresowany rozwojem firmy. Unity Group ma się dobrze, a nawet bardzo dobrze. Rynek usług IT dynamicznie się rozwija, a my razem z nim. Branża przechodzi obecnie dużą transformację. Widzimy to i podejmujemy szereg działań, by widełki w Unity Group były równie atrakcyjne. Martwi nas jednak, że zaobserwowałeś obniżenie stawek - gdybyś mógł podlinkować przykłady, na bazie których wyciągnąłeś wnioski, bylibyśmy bardzo wdzięczni i zbadamy temat. Dzięki za czujność!

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w Unity Group?

Dominika

Cześć! Umiejętności są weryfikowane w zależności od stanowiska i seniority. Zazwyczaj bazujemy na rozmowie technicznej z naszymi pracownikami (PM + specjalista). Zadania również się pojawiają, ale rzadko (zazwyczaj na stanowisko juniora, kiedy są wątpliwości co do posiadanych umiejętności). W przypadku procesu rekrutacyjnego na pozycje adminowe/help desk, zdarzają się zadania ze sprzętem w biurze.

An

estimate - work - log 8 hours - close tickets - repeat

@An

Hej, cóż, każda praca w pewnym momencie robi się nieco powtarzalna. ;-) Jeśli nie do końca jesteś zadowolony z projektu w którym obecnie bierzesz udział, śmiało, zgłoś się do Zespołu People & Culture, który spróbuje znaleźć dla Ciebie alternatywę.

Policja
@Unity Group

Proszę się już nie wypowiadać na naszym forum do dzielenia się opiniami o pracodawcach, pod każdym wątkiem jak do tej pory.

Czy w obrębie jednego działu w Unity Group są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

Unity Group

Hej! Najczęściej liderem zostaje osoba z zespołu. Zawsze w pierwszej kolejności do tej roli są brani pod uwagę obecni pracownicy, a w drugiej – kandydaci z zewnątrz.

Cezary

Fajna atmosfera w pracy, całkiem przyzwoite zarobki i ogólnie dobra firma dla pracowników, polecam!

Java developer

Cóż brak profesjonalizmu. Feedback miał być do końca tygodnia, mijają dwa tygodnie nadal nic. Nie ubolewam nad tym, że mnie nie zatrudniono. Ale jednak obietnica odezwania się do czegoś zobowiązuje. Dodatkowo rozmowa trwała około 2h więc tylko zmarnowany czas który mogłem poświęcić na inną bardziej profesjonalną firmę

@Java developer

Witaj @Javadeveloper, dziękujemy za Twoją wiadomość i zwrócenie naszej uwagi na spóźniony feedback. Bardzo nam zależy aby wszyscy kandydaci otrzymywali podsumowanie rozmowy rekrutacyjnej. Jednak aby móc przekazać merytoryczne informacje, musimy je zgromadzić od wszystkich osób, które w danym procesie uczestniczyły. Niestety w okresie urlopowym jest to znacznie utrudnione i może to potrwać odrobinę dłużej. Prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości – feedback z naszej strony na pewno pojawi się lada moment. Serdecznie pozdrawiamy! :-)

Jak długo trwa proces awansu w Unity Group?

Stefan

Zależy od stanowiska i pionu. W wielu nie ma sformalizowanych scieżek awansu - w moim zespole jak chcesz zmienić swoje obowiązki i wynagrodzenie to po prostu dogadujesz się z kierownikiem.

Andrea

Postaram się podzielić z Wami swoją opinią na temat firmy, będę referował do komentarza z 29.03.2018 17:10 + stabilizacja: praca tutaj daje spojrzenie na to jak funkcjonują stabilne firmy ... Kwestia stabilizacji jest taka sama jak wszędzie, w Unity group nie jest to specjalnie ani na plus ani na minus. + podział życia pomiędzy pracę i czas wolny - zdecydowanie to jest największy plus pracy w Unity ... Może jeszcze będziemy się cieszyć tym że wypłaty są w ogóle wypłacane? To że po 8 godzinach mam czas dla siebie nie jest niczym niezwykłym. Argument na poziomie, kup Pan ode mnie ten samochód, jest fajny bo ma silnik. W Unity Group są projekty gdzie wyznaczeni programiści pełnią płatne dyżury, oczywiście Unity w żaden sposób nie winię za to, klient wymaga i tyle. Tak czy inaczej argument nie dość że nic nie wnosi, to jeszcze nie jest do końca prawdziwy. + doświadczeni ludzie: przekrój osób z którymi pracuję jest bardzo duży. Są tutaj osoby, które całe swoje życie zawodowe spędziły w Unity (czyli mają ok 20 lat doświadczenia), jak i osoby pozyskane z rynku. Na pewno jest się od kogo uczyć. Uwierz mi, programista który siedzi 20 lat w jednej firmie najczęściej oznacza dziwne nawyki. Widać to samych projektach, dodatkowo widać było że co niektórzy programiści dopiero uczyli się. + projekty: podzielę to na dwie grupy: polkie (największe marki w Polsce) oraz zagraniczne (tutaj dopiero zdobywamy rynki, ale są już pierwsze sukcesy i idzie to zdecydowanie w dobrym kierunku). Komentarz został napisany 29.03.2018. Jeśli chodzi o zagranicznych klientów, dwa lata później nic się nie zmieniło, firma cały czas zdobywa rynki, cały czas odnosi pierwsze sukcesy i cały czas idzie to w dobrym kierunku. + pensja: wysokość zarobków wynika z tego, ile wynegocjuje się przy zatrudnieniu, pracując nad akceptuję warunki. To co mnie bardzo się podobało, że przy rozmowie podsumowującej pierwszy rok pracy, mój przełożony sam w agendzie umieścił punkt podwyżka i sam z siebie zaproponował podniesienie warunków. Rzadko spotyka się taką sytuację. Pełna zgoda, zmiana pracy jest najlepszym momentem na podwyżkę, tak więc ile sobie wynegocjujesz tyle masz. Przykładowo u programistów podane są jawne przedziały wynagrodzeń z podziałem na junior, mid, senior. Dlatego w firmie pracuje bardzo dużo juniorów, bardzo często są to już bardzo dobrzy programiści, cały czas są jednak tylko juniorami aby im płacić mniej. Oczywiście zdarzają się wybitne jednostki i sami dostają podwyżkę, jednak gdzie indziej byliby oni również docenieni. + lokalizacja: Przedmiejska, gdzie miesci się wroclawskie biuro, to może nie jest najlepsza okolica (stacja benzynowa, budowa, stacja kontroli pojazdów), ale bardzo wygodna. Główna zaleta to parking dostępny dla wszystkich pracowników. Komunikacyjnie też jest bardzo dobrze: wszystko co mozna sobie wymysleć tramwaj, autobus, pociąg. No ok, plus taki że blisko stacji PKP Wrocław Mikołajów, ilu ludzi jest z poza Wrocławia, nie posiadających własnego auta? Kwestia parkingu jest taka że jeśli do pracy przychodzisz o 7 rano, to masz pełno miejsca do zaparkowania. Jeśli przychodzisz do pracy po 8:30, to już masz kłopot, mówie tutaj o przedmiejskiej. - biuro: dużo osób tutaj o tym piszę, to pomyślałem, że się odniosę. Zgadza się, że nie ma tutaj architekta wnętrz, nasze biura nie startują w konkrsie na najładniejszą przestrzeń biurową. natomiast nie ma co przesadzać ... Bardzo delikatnie powiedziane, jeśli firma dalej jest na przedmiejskiej, bo wiem że planowała przeprowadzkę to jest pełen PRL. - benefity: ten obszar jest nieco niejasny. Budżet na szkolenia nie jest zdefiniowany z góry. Rozstrzygane jest to case by case. Karta Multisport chyba najdroższa we Wrocławiu (ok 120PLN najwyższa) , więc niby jest, ale niewiele taniej niż załatwienie przez znajomego. Zgoda. Podsumowując, jeśli chodzi o IT, firma raczej dobra na początek kariery. Projekty są takie jakie są, jest bardzo duża konkurencja na rynku. Nie winie Unity o to że jeden z ich klientów żąda raportowania czasu co do minuty a drugi trzyma projekt w starych technologiach, bo przepisanie tego oznaczałoby dla niego duże koszta.

Camila

Dzień dobry, czy jako firma pryzmujecie też do pracy osoby początkujące? i nie mam na myśli tutaj tylko IT , ale też administrację,księgowość, kadry itd.

Zostaw merytoryczną opinię o Unity Group - Wrocław

• Jak się pracuje w Unity Group?

Zobacz opinie na temat firmy Unity Group tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Unity Group?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 1 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Unity Group?

Kandydaci do pracy w Unity Group napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.