Opinie o ICAR w Kraków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ICAR w Kraków

TRAGEDIA

Ten post powinien wisieć u każdego urzędnika nad biurkiem!!! Ile musi pracować taksówkarz, który ma czyjeś życie w rękach na swoje utrzymanie. Mm nadzieję że nigdy nie wsiądę do Twojego samochodu... Mam też nadzieję że nigdy nikogo nie zabijesz na drodze!!!

tomek

ja dodam tyle od siebie Jezdziłem pol roku w medze, od poniedzialku do czwartku w dzien po 8 godzin w tym przerwa 20minut i w piatki po 12-14 godzin dwie przerwy po 15-20min. Miesięczny obrót 4500zł i teraz minus paliwo 1300, minus zus 1100, minus abonament 400zł minus podatek 25zł, i w kazdym miesiącu 300-400zł musiałem dołożyc do auta( pomijam że w jednym miesiącu padł mi silnik-2500zł z wymianą) Tak czy inaczej wychodziło mi po odliczeniu na czysto ok 1350zł. Więc jak z 1300zł mam się utrzymać? Jak z 1300zł mam odłożyć na nowy samochód? Tyle w temacie Zarabiają Ci co naprawdę jeżdzą po 12-14 godzin 6 dni w tygodniu, ale to jest życie? Ja jestem mlody i napewno nie będę robił w ten sposób mógłbym tyle jeżdzić po te 12-14 godzin ale za godziwe pieniądze tj 6000-7000zł.Tak żeby 3 lata odkładać po 2tyś i kupić sobie nowy samochód i tak w kółko. Ja odrazu zrzekłem się licencji niechce widzieć ani słyszeć o taxi. Panowie chyba, że ja jeżdzić nie umiałem? Jak widze, że niektórzy zadowoleni to sie zastanawiam czy ja byłem jakiś niedorobiony? mi za te 8 godzin średnio wychodziło 170-190zł obrotu( wiadomo raz 140 raz 220) a w piątki za 12-14h srednio około 300zł ,miesięczny obrót 4400-4700. Jak widzę niektóre komentarze starsze i nowsze jak piszą niektórzy ( część z Megi) ,że oni w tygodniu za 8-9 godzin spokojnie 250-270zł w dzień....dziwne, zresztą mnie już to nie bardzo teraz obchodzi, ale piszcie prawdę i nakreślcie innym realia.

tomek

Beton-zaur

a ja przewrotnie powiem tak: taryfa do b. dobra robota pod warunkiem, że stać się na jazdę na luzie tj. albo taryfa jest twoim drugim dodatkowym źródłem dochodu albo masz dorosłe dzieci, pracującą żonę i jeździsz tak aby zostało 2-2,5 koła bo lepsze to niż niewolnictwo u kogoś na polskim g... etacie. Jeśli jednak masz 30-40 lat i chcesz z taksówki zrobić podstawę bytu swojej rodziny to szczerze współczuję ... jest to najszybsza droga do długów, przegapienia kiedy dzieci Ci dorastają, wku... żony o brak czasu i nerwicy spowodowanej gonitwą za kursami po 10 zł. Ja dzięki Bogu jestem reprezentantem pierwszego scenariusza - taryfa to dla mnie dodatek, czasem nie wyjadę przez 3 miesiące czasem muszę taksometr złamać raz na 6 miesięcy aby nazywało się, że jeżdżę bo inaczej licencja straci ważność a czasem cisnę ile się da i w tedy cenię sobie, że mogę po prostu wstać z fotela wsiąść w auto o mieć na szybko choćby 100 zł jak nocka była badziewna.

Beton były Barbakan
@Beton-zaur

Swięta racja kolego,mądre słowa ja na szczęście jestem w takiej sytuacji jak Ty ale współczuje tym co z taksówki utrzymują rodziny

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Poszukujemy Kierownika pracującego!
Koloryt Sp. z o.o.
ejeejjeej

Kolego po prostu ci się wydaje ze jest tak dobrze, dojdziesz do tego jak każdy po upływie 2 -3 lat w tej robocie. Porostu za mało jeszcze wiesz, i trudno to wytłumaczyć - trzeba odczuć na własnej skórze. POWODZENIA.

dr wiktor wektor

i jeszcze napisz że robisz 9000zł obrotu miesięcznie, pracujesz po 8 godz dziennie bez nocek i niedziel,(usunięte przez administratora)

zdzichu

tylko kiedy samochodem dojeżdżasz do pracy i Ci się zepsuje to pensję i tak dostaniesz wiec wtedy zepsute auto to nie problem. Kiedy zepsuje Ci się auto którym pracujesz, to raz że nie zarabiasz przez ten czas to jeszcze musisz zapłacić za naprawe a wiec tracisz podwójnie albo i więcej. (usunięte przez administratora)

adamo
@dr wiktor wektor

Popieram Twoją opinię. Wreszcie ktoś pisze coś normalnie i po ludzku. A ci najwięksi krzykacze na tym forum to bez błędów ortograficznych nie potrafią nic napisać oprócz bluzgów.

nowy w branży

Panowie wiele tu krzyków i nienawiści.Powiedzcie o co wam chodzi?Wyzywacie się na wzajem,obrażacie szefów,nawołujecie do buntów,piszecie że bieda i syf.Ile waszym zdaniem powinien zarabiać taksówkarz (na czysto,nie pytam o obrót) ile godzin powinien spędzić kierowca w aucie? Próbuję sobie porównać mój nowy zawód(jestem taksówkarzem dopiero 7 mies)do poprzednich prac.Mam 33 lata,żonę i dwójkę dzieci.Jak do tej pory widzę tylko same pozytywy.Zawsze jestem do dyspozycji(rodziny).Nienormowany czas pracy to wielki plus za który większość ludzi by oddało część swojej wypłat.Codziennie mam gotówkę w ręce nie czekając na wypłatę do 10 dnia każdego miesiąca.Dostaję napiwki co w żadnej pracy do tej pory mi sie nie zdarzało.Może jeszcze za wcześnie,ale dobrze się czuję,że znam miasto w którym mieszkam od urodzenia.Pomimo 33 lat pierwszy raz w swoim życiu zobaczyłem jak wyglądają agencje towarzyskie od wewnątrz...Każdy dzień jest inny i nie ma monotonii. Teraz może wady.Muszę troszkę pomyśleć!Chciałbym tylko,żeby nie było takich wielkich korków.Reszta mi nie przeszkadza

@nowy w branży

debil. zaczekaj aż zapłacisz 100% ZUS i gdy ci padnie coś po raz pierwszy w aucie

Były taryfiarz
@nowy w branży

Skoro masz 33 lata i praca taksówkarza w obecnych realiach to twoja najlepsza praca i szczyt twojej kariery zawodowej, to wybacz (usunięte przez administratora) Pojeździsz kilka lat to zrozumiesz o czym piszę.

Impo Tent
@nowy w branży

a to wy macie darmowe godziny w agencji w ramach abonamentu ? Co to za sieć ? Już tam się przenoszę !! Uśmiechnij się! Jutro będzie nowy dzień!

@nowy w branży

Jest takie powiedzenie, nie wiem czy go nie usunie mod ale mapiszę: "p....ęty zawsze uśmiechnięty".

!
@Tomek

Jest też inne w sam raz pasuje do ciebie : na głupotę nie ma rady:)

pozbadzmy sie dziadostwa

TELEFONY W LAPKI I DZWONIC NA SMICIOWOZY JAK JUZ ICH NIE BEDZIE BEDZIE MOZNA MYSLEC CO Z MEGOM I ICAREM ALE WTEDY SIE PEWNIE SAMO WYKLARUJE. A PUKI CO TO E C O 4C AR CA R O WOZY SA NA MIESCIE TO WSZYSCY MAMY RECE ZWIAZANE. WIEC ZAMIAST TYLKO SIE NAPINAC NA FORUM WEZCIE SIE C I O T Y Z A S R A N E ZA TELEFONY I DZWONIC WSZYSCY ILE SIE DA NAMÓWIĆ RODZINY MATKI SIOSTRY SZFAGRA BRATA I KOGO SIE DA I NIECH WSZYSCY ŁADUJOM MIN ILE SIE DA!! GÓRA 2 MIESIACE I SCIERWA NIE BĘDZIE !!!!! I DOPIERO WTEDY BEDZIE MOZNA ZACZĄĆ REALE ROZMOWY I REALNE MYSLENIE O MEDZE I ICARZE !!! a jak sie wolicie obrzucac blotem tylko na forum bo tylko na tyle macie odwage iszkoda wam 5zl na startery to nie liczcie na to ze pociagniecie w tym zawodzie dluzej niz kolejne 2 lata bo juz jest taka tragedia że wyżyć nie idzie.

dr wiktor wektor

wczoraj widziałem na mieście caro z przebitymi dwoma oponami, doigrał się cwaniaczek :-) takie czerwone audi z naklejką: wynajem. ciekawe czy na kaziemierzu dziś tez bedą takie akcje?

głupiicarowiec

a co to za impreze miał wczoraj icar w HTS?miejscówka jak na icara w sam raz:))wreszcie jakiś wolny róg znaleźliście czy ktoś wam go wskazał niewinną minką? a z racji,że jakiś pajac wszedł z ubliżaniem na rodziny to 12 już jest-ubliżajcie dalej będzie 18....(usunięte przez administratora)

prawda w oczy kole?
@głupiicarowiec

co twoją też posuwa kolega z branży, że się tak zjeżyłeś? hehehe jak ktoś jest bur akiem to nie stety taki jego los:)

@głupiicarowiec

Ulżyj sobie oj ulżyj ja i tak wole jechać na minę niż być w twoich kapciach:) Wracając z miny pomyślę sobie jak to masz prze sra ne i ci wybaczę jednocześnie współczując ci sytuacji życiowej. Beton : adres zamieszkania : koczowisko na pawiej, stan cywilny : rogacz, wykształcenie : BRAK

taxometer
@głupiicarowiec

ty sie z powołaniem minąłeś. na centrali telefonicznej sie zatrudnij jak tak lubisz przez telefon rozmawiać.

icar

gdzie jesteś przy głu pie? PODAJ PODSTAWĘ PRAWNĄ! nie podasz? a to szkoda.... nie ma takiej? to co przecież ty sam sobie tworzysz prawo.... co za bu rak!

takibeton

Ja wiem że zostaliście dalej w epoce przewozów i tam tak mogłeś sobie robić. Czyli klient płacił za przejazd z punktu A do B Ale teraz obowiązują was ogólne przepisy TAXI. I pamiętaj TAXI to nie tramwaj ani autobus chociaż jeździcie w podobnych cenach. Ale jak wsiadam do auto to mam zapłacić opłatę początkową a potem wg. wskazań taxometru. Jeżeli kierowca ma sraczkę lub mu auto się psuje.To ma zapewnić mi inny środek transportu jeżeli nie ma takiej możliwości ja nie mam obowiązku płacić.Reasumując wsiadam do icara i sprawdzam wytrzymałość kierowcy.

@takibeton

podaj przepis który tak mówi a nie filozuj tu wiejski cwaniaczku! ja wiem, że regulamin wewnętrzny firmy wszystko załatwia a skoro ty twierdzisz inaczej to podaj podstawę prawną! hehe czy ty w ogóle wiesz co to znaczy?

Beton

Hahahah no w sumie ICAR ma takie ceny że nawet bezdomni jeżdzą ! (PRAWDZIWA HISTORIA)

co za kretyn
@Beton

Piekarnie mają takie ceny bułek że nawet bezdomni je jedzą ! (PRAWDZIWA HISTORIA)

anty beton
@Beton

Zobaczcie jakimi mściwymi i zawistnymi wszarzami są betony! Uważam, że czas zacząć uprzykrzać im życie. Propozycja z jazdą bez płacenia jest całkiem dobra!

@Beton

Tak to prawdziwa historia. bezdomne betony co koczują i śpią w swoich autach niekiedy chcą "wakacji" w hotelu i zamawiają icara. Zony już dawno ich wyrzuciły z domu bo kto by wytrzymał z takimi wiejskimi śmierdziuchami. A z tego co mi wiadomo ich żony posuwają icarowcy:) Cena zajęcia postoju była dość wysoka, koczowanie na nim 24h co doprowadziło do rozpadu związków.

beton
@co za kretyn

Bułka - dobro podstawowe więc taki które powinno być dostępne dla każdego , jest to rodzaj dobra bezsprzecznie niezbędnego do godnej egzystencji . Taxi - dobro ekskluzywne , dumnie to brzmi ale w socjologii tak to się nazywa. Jest to rodzaj dobra któreg dostępność jest opcjonalna , jego posiadanie nie jest konieczne do zapewnienia jednostce godnego bytowania. Rozumiesz , ma tole z Icara ? No tak ale wątpię żeby chociaż jeden z was skończył jakieś studia.

@beton

rozumię,dlatgo byłka kosztuje 40 gr a taxi jako dobro ekskluzywne 12 zł za 3 km! Rozumiesz,ma tole?

kasjer
@beton

Idąc twoim tokiem myślenia to tylko chleb , woda, mydło i odzież są dobrami podstawowymi bo bez nich da się godnie egzystować a cała reszta to DOBRA EKSKLUZYWNE. Czyli basen powinien kosztować ze 100zł/h bo to dobro ekskluzywne! Kino 200zł/seans bo to dobro ekskluzywne! Ty matołku sam to wymyśliłeś, że taksówka to taki luksus? Bo mnie się wydaje, że inne rzeczy są bardziej ekskluzywne a pomimo tego kosztuję przystępnie. Dlaczego? Być może dlatego, że tam są ludzie myślący a nie niedouki takie jak ty które z jednego z najprostszych zawodów do wykonywania chcą zarabiać kokosy!

icar

Zresztą można inaczej. Mówię, że to mój ostatni kurs i tak cię wypraszam grzecznie z auta jeśli nie jedziemy dalej(usunięte przez administratora)

taxi krk

panowie ja chyba śnie jakie odpuszczanie ICAROWI i MEDZE to takie same ścierwo jak to caro eko itp....Chyba zapomnieliście przez kogo ta taksówka tak wygląda w Krakowie

krak
@taxi krk

przez nowaka?

do roboty nieroby

5 zl starter i dzwonic mi tu raz dwa wszyscy do tych (usunięte przez administratora)firm bo inaczej sami nie przetrwacie!

megan

to prawda z tym androidem w icarze? Ile teraz wejście kosztuje?

a

Panowie nie udowadniajcie sobie tu teraz, który jest mądrzejszy,tylko chwytajcie za telefony i gonimy oszustów po mieście.

ddd

Co ty piszesz człowieku, sam betonuję mimo że podpisywałem się jako "mietek" i "ddd", żeby niepotrzebnie was nie płoszyć, a namawiałem i będę namawiał, żeby wszyscy włącznie z icarami i megami kupowali startówki i gnoili oszustów z caro, 4cars i eko. Na razie odpuszczamy inne tematy, o cenach i waszych prezesach pomyślimy, jak wykończymy oszustów, tak więc panowie dzwonimy. Ja ich gonię już od dawna prawie codziennie i to wszystkie 3 firmy.

icar

Cytat z przepisów porzadkowych : "2. Jeżeli do końca umówionego czasu postoju pasażer nie wróci do taksówki, kierowca może uznać, że pasażer zrezygnował z dalszego przewozu i w związku z tym ma prawo odjechać z miejsca oczekiwania." Ja się zawsze umawiam na postój 1 sekunda i dłużej nie czekam!!!!!!!!!!!!!!!!Oczywiście masz ją gratis!!!! A teraz definicja słowa UMOWA ( w przepisach jest UMÓWIONEGO ): "Umowa, kontrakt (łac. contractus) – w prawie cywilnym zgodne porozumienie dwóch lub więcej stron ustalające ich wzajemne prawa lub obowiązki. Według bardziej szczegółowej definicji umowa to stan faktyczny polegający na złożeniu dwóch lub więcej zgodnych oświadczeń woli (konsens) zmierzających do powstania, uchylenia lub zmiany uprawnień i obowiązków podmiotów składających te oświadczenia woli. Umowy są zawsze co najmniej dwustronnymi czynnościami prawnymi." Co oznacza pół główku, ze obie strony muszą zgodzić się na postój!!!!!!!!!!!!!! Ale i tak wie, ze ty masz swoją definicję umowy odmienną od obowiązującej w prawie.....

marek
@icar

dokładnie, na postój z taksówkarzem trzeba się umówić. Co oznacza, że obie strony muszą wyrazić zgodną wolę co do czasu postoju. I co z tego, że miałbym czasówkę jak gość mi powie, że chce żebym czekał na niego 3h ( po 30zł ) jak za 20min miałem kończyć pracę i jechać po dziecko? Oczywiście się nie zgodzę. Pytałem o to w UM i kierowca taksowki nie ma obowiązku postoju na zyczenie klienta ale oczywiście może się na ten postój zgodzić. Jeśli się nie zgodzi to informuje klienta żeby po określonym czasie ( na jaki zyczył sobie postój ) zamówil następną taksówkę!!!!!

głupiicarowiec
@icar

z wysiadaniem niestety musze ci przyznac racje-a bez wysiadania?nie odp. na moje pytania-jutro rozwine bo dziś padam.

icar

Mądrością to ty nie grzeszysz!(usunięte przez administratora)

Casss

Nie wydaje mi się żeby to było takie proste ponieważ z pewnego źródła wiem że w firmie Caro kierowcy podpisują umowę na 3 lata więc nie zerwą jej z powodu że dużo min jest bo będą musieli płacić karę finansową

Zostaw merytoryczną opinię o ICAR - Kraków

• Jak się pracuje w ICAR?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ICAR?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ICAR?

ICAR