Stokrotka Sp. z o.o.

Lublin

Ocena pracodawcy 2/6

na podstawie 582 ocen.

Opinie o Stokrotka Sp. z o.o.

Dbamy o każdą opinię, dlatego pracodawca nie może ich usuwać. Sprawdź, kiedy Twoja opinia łamie regulamin - więcej.

Dodaj odpowiedź

Anuluj

Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Stokrotka Sp. z o.o.

ona...

pytanie... zainteresowało mnie ogłoszenie ''Trener Stoisk Obsługowych'' jak to jest naprawdę?? czym tak naprawdę się zajmują?? i jak to ogólnie wygląda..

jkl
@ona... 17.01.2018 21:23

Trener Stoisk Obsługowych odpowiada za ladę serwisową (mięso, wędliny, sery, garmaż), pieczywo oraz owoce/warzywa, w obrębie swojego regionu czyli na wielu sklepach. Polega to m.in. na szkoleniu pracowników, regularnych wizytach na sklepach w celu kontroli, aktywnym udziale w akcjach minimalizacji strat na stoiskach, itd. TSO jest w ciągłym kontakcie z kierownikami sklepów, RKO i własnymi koordynatorami od TSO ;) Jego pensja składa się z podstawy oraz premii, uzależnionej od obrotów ww. stoisk na podległych mu sklepach, od poziomu ich strat, itd. Dostaje podstawowe narzędzia pracy, czyli auto, telefon, laptop. TSO musi mieć wiedzę dotyczącą produktów, procesów, standardów. Najczęściej trenerzy są rekrutowani spośród koordynatorów stoisk mięsnych, bo znają obsługę klienta, asortyment, obsługę maszyn i urządzeń takich jak krajalnica czy rożen. Muszą umieć ułożyć ladę zgodnie z wytycznymi, czyli wg odpowiedniej kolejności modułów, z zachowaniem zasad fifo, ekspozycja ma być estetyczna i obfita. Muszą umieć nauczyć tego pracowników, a potem wiedzieć, czego wymagać. Przykład - wdrożenie akcji grill, pojawiają się nowe produkty z tej kategorii, nowe oznaczenia marketingowe, towar ma być eksponowany w odpowiednich miejscach. Twoją rolą jako TSO jest przypilnowanie, by sklepy wdrożyły akcję w prawidłowy sposób - czasem będzie to osobista wizyta i poukładanie im tego (a sklepy różnią się między sobą infrastrukturą, miewają różne wytyczne do tych samych akcji, więcej, czasem sami kierownicy nie widzą jak interpetować niektóre rzeczy i twoją rolą jest wiedzieć i pomóc), czasami kontrola na podstawie przysłanych zdjęć. Albo dział owoce/warzywa - co kwartał zmienia się kolejność ułożenia towarów, a ty musisz dopilnować, by sklepy poprawnie i w terminie zrobiły rewolucję na stoisku. Czy banany mogą leżeć koło jabłek? Czy cykoria może leżeć poza lodówką? Czy kalafiora przechowujemy w chłodni? To przykładowe pytania, jakie otrzymasz. Jeśli sklep generuje straty na twoich stoiskach, to musisz reagować. Robione są akcje minimalizujące straty, zwiększające obroty, analizujecie zamówienia, oglądacie czerniejące banany i dumacie, czy lepiej je wyrzucić, czy przecenić. Podsumowując - praca mocno średnia. Masz spory zakres obowiązków, podlegające ci sklepy mogą być w sporej odległości, a do tego wynagrodzenie nawet po premiach nie jest jakimś szałem. Wystarczy, że trafisz na słabo ogarnięty lub mało współpracujący personel na jednym sklepie i już twoje wskaźniki lecą na łeb. Serio, twoje wynagrodzenie zależy od tak wielu czynników, że szybko się zastanowisz, czy warto.

Ollllaaaaa
@jkl 22.01.2018 13:37

Te średnie zarobki to na jakim poziomie jeśli można wiedzieć?

Zuzanna

@Flustracja, czasem w pracy faktycznie bywa sytuacja że trzeba zostać nieco dłużej, choćby właśnie z przyczyn tymczasowych braków kadrowych, to chyba przydarzyło się każdemu. Czy takie godziny w Stokrotka Sp. z o.o. można odebrać innego dnia wychodząc wcześniej/przychodząc później lub w postaci premii za nadgodziny? Jak skonstruowana jest umowa? @Inna, Stokrotka Sp. z o.o. ma wiele obiektów i wysokość wypłat może zależeć od konkretnego sklepu (Czy też obrotu który ma ów sklep). Nie należy również zapominać że często wysokość wypłaty jest kwestią przeprowadzonych negocjacji - może warto upomnieć się o podwyżkę?

Xyz
@Zuzanna 21.03.2018 14:37

W tej firmie jeszcze nikt nikomu nie zapłacił za zostawanie po godzinach. Jak się upomnisz "wyżej" o te godziny to jedyne co usłyszysz - przecież nikt Cię nie zmuszał do zostania po godzinach. Tyle jeżeli chodzi o zapłatę albo oddanie godzin. Jeżeli chodzi o negocjacje wynagrodzenia to przy kilku próbach usłyszałem tylko, że nic nie można zrobić, stawki są z góry ustalone. Jak się nie podoba to drzwi są otwarte. Zawsze może przyjść ktoś inny.

Hmura

Sklep przy ul.Kunickiego w Lublinie to DRAMAT, ciasny, towar powystawiany na szlakach komunikacyjnych, jedna waga!! do tego uszkodzona jak trzeba wymienić rolkę to musicie uzbroić się w cierpliwość bo personel musi się nieźle nagimnastykować przy wymianie. Warzywa spleśniałe leżą wystawione na sprzedaż.! Mam dokumentację tj.zdjęcia - planuję to przedstawić w sanepidzie.

Stała klienta
@Hmura 16.03.2018 19:53

Ja również jestem stałą klientką tego sklepu i przez kilka lat, kiedy odwiedzam to miejsce ani razu nie przytrafiła mi się żadna nieprzyjemna sytuacja. To znaczy: obsługa bardzo miła, zawsze z chęcią pomaga klientom. Jakość sprzedawanych produktów (w tym warzyw i owoców) bardzo dobra, nie spotkałam się z tym, aby coś było zepsute lub tak jak to uważasz "spleśniałe". Zawsze z ogromną chęcią robię zakupy w tym sklepie i mam pewność, że warzywa i owoce są świeże. Kompletnie nie zgadzam się z negatywną opinią. Polecam zakupy w Stokrotce przy ulicy Kunickiego.

Wiatr co przegania chmury
@Hmura 16.03.2018 19:53

Jezu ludzie trochę wyrozumiałości tam przecież też ludzie pracują a niby gdzie mieli postawić towar każdy by chciał żeby sklep był ładnie zatowarowany a już nie zwraca uwagi na to że kiedyś to trzeba dołożyć ja tam robie zakupy codzienie i nigdy nie trafiłem na taką sytuację obsługa bardzo miła i pomocna i jestem pełen uznania ich pracy

Inna

Właśnie dowiedziałam się że moja koleżanka na tym samym stanowisku (zastepca) ma brutto 3500.Ja mam 2700.Gdzie sprawiedliwość?

zosia
@Inna 19.03.2018 16:35

ja jako kierownik mam 3300 brutto

Zastępca
@Inna 19.03.2018 16:35

Nie jesteś INNA. Jeśli czytałaś mój post - to mowa jest o kierowniku (3.500 brutto), a nie o zastępcy. O mojej pensji głodowej nawet nie wspomniałam. Stąd ta moja decyzja, że po macierzyńskim nie wracam do pracy. Zgodzisz się chyba ze mną, że za 2.700 brutto naszego wynagrodzenia - to nie zapłacona harówka. Kierownik i jego zastępcy harują za śmieszne pieniądze. DUŻA odpowiedzialność, za MAŁE wynagrodzenie !

Flustracja

Stokrotka Wyszków! Wieczne zostawanie po godzinach w pracy, nie ma możliwości żeby wyjść o 22!!! W kółko zwolnienia lekarskie i mało ludzi!!! Ci co chcą pracować muszą tyrać za innych bo Ktoś siedzi w domu na niby zwolnieniu a pensję każdy ma taką samą.

Anna
@Flustracja 12.03.2018 15:02

Chyba nie tak to wygląda jak piszesz .Wynagrodzenie mniejsze ,brak premii frekwencyjnej ,wydane pieniądze na leki i nerwy co powiedzą że poszłaś na zwolnienie , a nikt nie jest ze stali ,każdy może zachorować .Jest po prostu za mało pracowników w sklepach .

Rynal
@anonymous 13.03.2018 16:55

Chyba FRUSTRACJA a nie flustracja? co to za neologizmy????

Zuzka

Cześć.Mam pytanie do zastępców kierownika.Wlasnie dowiedziałam się że na moim sklepie każdy zastępca ma inne brutto podstawy..Ja haruje równie ciężko a mam mniej.Ile Wy macie i czy można jakoś negocjować zarobek?

SK
@Zuzka 18.03.2018 11:58

Market Stokrotka : I zastępca ma 2750 zł brutto, II zastępca ma 2600 zł brutto.

Zzz

Ile trzeba pracowac aby dostac talon na swieta wielkanocne?

Zuza
@Zzz 17.03.2018 22:02

Zatrudnienie co najmniej od stycznia

Ola

Stokrotka w Barczewie jest dobra miła obsługa ale nie powiem o kierownicę wredna nawet pracownicy boją się cokolwiek się zapytać bo zaraz chamsko odpowie masakra.

Zastępca

Wymagania jak w każdej pracy w handlu. Zarobki w Stokrotce, jak na "sieciówkę" są chyba najniższe w kraju.Nie dziwi mnie wcale, że jest taka rotacja. Dziewczyny, jak tylko nadarzy się okazja lepszych zarobków to uciekają ze Stokrotki. Niewolnicza praca - brak pełnej obsady, mnóstwo nadgodzin, za które nie ma dodatków do wypłaty, fikcyjne urlopy dodawane do karty, praca w stresie itd. Największą zmorą są niekompetentni kierownicy. Też mnie to nie dziwi, ponieważ dobry kierownik z praktyką nie będzie brał odpowiedzialności za funkcjonowanie sklepu za podstawę 3.500 zł brutto miesięcznie. Generalnie : zarobki nie są współmierne do wykonywanej pracy. Jestem obecnie na urlopie macierzyńskim, a po nim nie zamierzam już wracać do Stokrotki. Jeżeli Zarząd w Lublinie przejrzy na oczy i poprawi konkretnie wynagrodzenia to rozważę powrót do pracy. Tym samym (podwyżką ) powstrzyma wielu pracowników od decyzji zmiany pracy na inną.

ZKS
@Zastępca 13.03.2018 18:57

Gdzie jest 3500 zł brutto? Chętnie się tam przeniesiemy :)

Ja
@ZKS 14.03.2018 23:12

Ja tez !!!!!!!

anonymous

Czy w Stokrotkach normalną polityką firmy jest zostawanie po godzinach i praca za darmo?

Wyczerpana
@EraseJesus 28.02.2018 10:08

Nic z-ca kierownika

iza
@anonymous 27.02.2018 19:00

standard, jeszcze nigdy nie wyszłam o wyznaczonej godzinie, pół godziny, 45 minut, godzina to standard za co nikt mi nie zapłaci.

To ja

Od niedawna jestem pracownikiem Stokrotki i chyba długo tam nie popracuje .Przychodząc pierwszy dzień do pracy dostałam brudne ciuchy ,bo nie ma nowych i do tej pory mam tylko ten jeden komplet .Brud jaki panuje w tym sklepie przerasta mnie i moje oczekiwania Nie spodziewalam się tak brudnego sklepu dziwie sie że jeszcze go sanepid nie zamkną. Czy we wszystkich Stokrotkach jest tak samo ?Pozdrawiam

Anna
@To ja 02.03.2018 11:52

Witam , poproś kierowniczkę o zamówienie dla Ciebie ubrania lub BHPowca na szkoleniu ,on na pewno załatwi szybko tą sprawę .Tak było u nas jak nowe dziewczyny od 3 miesięcy nie miały nowych ciuchów

mar
@To ja 02.03.2018 11:52

dokładnie, też byłam w szoku że jest taki (usunięte przez administratora)

anonymous

Praca kierowcy na dwie zmiany , wszystkie soboty , często niedziela.Palety około jednej tony.I musisz to wtargać do sklepu po rozwalonej rampie albo po dziurawym chodniku.Elektryczne wózki na sklepach albo zepsute albo rozładowane.Auta w rozsypce i do tego opóznienia dostaw z magazynu w Teresinie.Raj na ziemi.Zapraszam do pracy jako kierowca.Pozdrawiam.

Jawa

Czy wie ktoś może ile trzeba przepracować żeby dostać bony?

Pracownik

Witam czy teraz przed świętami będą jakieś bony czy ktoś coś wie?

Bata
@Gosc 07.03.2018 09:04

za te bony cudowne musiałam dopłacić, bo podatku mi nie pobrali takiego jak powinni

Jawa
@Pracownik 06.03.2018 20:52

A po jakim czasie pracy bony się należą?

Beata

Praca w Stokrotce nie jest łatwa, polecanie na mięsnym, żeby wypchnąć towar bo termin się kończy, bo jest go dużo a cena nie jest zachęcająca. Ale sama praca choć ciężka nie jest tak uciążliwa jak nadgodziny, nie płatne, przykro robi się człowiekowi kiedy się stara a premii nigdy nie otrzymał, mimo pracy ramie w ramie z koleżankami ze stoiska, kierownictwo niby ok, ale wbija ci nóż w plecy, przy każdej okazji, bo koleżance która też niby jest ok coś w tobie nagle nie pasuje, obgadywanie, podśmiewanie się, przekazywanie i dokładanie co kto na kogo nagadał, ciężka atmosfera, prośby o wolne nie spełnione, za upomnienie się o swoje nadgodziny krzyk- ja też je mam! i nikt mi za nie nie zapłaci, stare ciuchy, buty kup sama, jak nie to kara od bhp-owca... i dużo, dużo więcej, ale już część zapomniałam bo pracuję w innej firmie :) Uciekłam i nie żałuję, może jedynie jednej osoby, która była prawdziwa i została... Trzymajcie się, ale z dala od stokrotki :)

Fanta

Witam, przeszłam pozytywnie rekrutację na kierownika sklepu. Niestety Wasze opinie nieco ostudziły mój entuzjazm. Czy sytuacja jest rzeczywiście aż tak beznadziejna? Czy są osoby które widzą jakiekolwiek plusy w swojej pracy?

Tojatoja
@Fanta 26.12.2017 19:49

U mnie w pracy dziewczyny zarabiaja o 300 zl wiecej bo dostaja fajne premie ja niestety nie dostalam zadnej jak pracuje 7 miesiecy a tez zapier... jak i one i gdzie tu sprawiedliwosc ??? Ja nie wchodze im w (usunięte przez administratora) moze dla tego ????

Baba
@Tojatoja 14.02.2018 21:08

Twoje koleżanki dostają fajne premie, bo Twoja premia jest dzielona na nie :) i choćbyś padła polecając klientom, miała ręce jak ośmiornica, albo zapierniczała za 2 to i tak premii nie dostaniesz, pogódź się z tym

Klara1

Hej mam pytanie ? czy jakis kierownik sklepu moze mi napisac ile dostał podwyżki bede wdzieczna

jkl
@Klara1 14.02.2018 10:41

ILE?! Bo padnę ze śmiechu! Jak u nas kilka osób pod koniec roku rzuciło wypowiedzeniami, to RKO piała nad zbliżającymi się podwyżkami, jak to cudnie będzie. Chciałabym zobaczyć miny tych, którzy się na to złapali i zostali w tej durnowatej firmie. Ludzie, to już Biedra daje na start 3300 brutto (4200 z wszystkimi premiami; nie mówię o Warszawie, tam na pewno jest więcej; zarobki podaję dla nowo zatrudnionego zastępcy kierownika), nie mają lady mięsnej, gazet i innego badziewia do pilnowania. U nas KS miał 3200 brutto podstawy, o czym my mówimy...

Baba
@jkl 23.02.2018 19:31

Szukałam pracy w Warszawie- mylisz się, w biedronce wszędzie płacą tak samo, ale mają całkiem fajny system bo rok po roku dostajesz więcej do wypłaty, w stokrotce jedyne co dostaniesz to garba od roboty, albo wypowiedzenie za mówienie prawdy :)

anonymous

Czy mogą mnie obciążyć za zgubienie faktury? Czy to zgodne z KP?

anonymous
@anonymous 01.03.2018 18:09

ale na jakiej podstawie?

anonymous
@aga117 02.03.2018 12:18

Jednak nie mogą, wracam właśnie z Państwowej Inspekcji Pracy i poinformowano mnie że pracodawca tylko przed Sądem może domagać się od pracownika naprawienia szkody. Gdyby pracodawca jednak żądał zapłaty za zgubioną fakturę(która de facto była zapłacona przez klienta) należy napisać pismo z prośbą o podanie podstawy prawnej i z tym pismem udać się do PIP. Dlatego nie dawajcie się zastraszać i nie płaćcie.

Zofia

Witam.Mam pytanie Mamy teraz sezon grypowy Dużo ludzi choruje i jest na zwolnieniu czy zatrudniają u was ludzi na zastępstwo. Czy Wasze kierowniczki proponują żebyście wzięli urlop zamiast dostarczyć zwolnienie.

Baobab
@Zofia 02.03.2018 23:55

Oczywiście, normalna procedura w tym sklepie. PIP już dawno powinien zrobić porządek z tą całą Stokrotką.

anonymous

Zatrudnienie się w tej firmie to była moja najgorsza decyzja w życiu.Czytałam wcześniej komentarze o tej firmie ale nie do końca w nie wierzyłam. Sprawdziłam to na własnej skórze nie polecam!

To ja

Witam dostałam oferte pracy w stokrotce na dziale mięso wędliny zaproponowali mi 2600 zł brutto stąd moje pytanie czy to realna kwota zarobków i jak bedzie wyglądała praca w niedziele od marca czy faktycznie beda wolne te niedziele czy jakas praca na nocne zmiany ?

To ja
@Sara 18.02.2018 09:05

Lublin

Xyz
@To ja 17.02.2018 14:52

Tak, to realna kwota po doliczeniu premii absencyjnej i dodatku stałego.

pytająca

Ile zarabiają pracownicy centrali w lublinir

Bydlo

Ludzie albo może niewolnicy czy Wy się zgadzacie na te podwyzki?

Nina

Witam.Czy jako pracownik przysluguje fundusz socjalny .czy ktos pobieral i w formie

Nowa
@Nina 09.02.2018 09:54

Fundusz socjalny to talony,dofinansowanie do wypoczynku jesli nie przekroczysz progu dochodowego tak samo wyprawka szkolna-prog tak niski ze coraz mniej osob sie lapie,karnety sportowe fit -w malych miastach porazka. Slyszalam ze jest mozliwosc dofinansowania do zlobka lub przedszkola ale oczywiscie nic nie mozna sie dowiedziec.

Nina
@Nowa 13.02.2018 08:37

Wiec pytam jakie progi mniej wiecej sa i na ile jak czesto mozna z tego skorzystać

Lublin

I wielkie G*wno wyszlo z podwyżek. U was tak samo?

mika
@Lublin 09.02.2018 16:22

podwyżka że ho ho ok. 52 zł na rękę nic tylko płakać i (usunięte przez administratora) dalej za troje powodzenia

robool
@Lublin 09.02.2018 16:22

w tamtym roku tez mial byc szal i tez wyszlo wielkie g.... robia z ludzi gamoniów

Ciekawska

No tu już jakieś przegięcie jest !kasjer ma sprawdzać po blokach czy gazetki są rozniesione ?! Brak personelu na sklepie i takie wytyczne od RKO to jest chore! A jak kasjer po drodze poślizgnie się i złamie nogę czy rękę kto mu wypłaci odszkodowanie ? RKO bo na pewno nie ubezpieczyciel !

robotnik
@Ciekawska 09.02.2018 01:47

Odpowiedzialność za pracowników w czasie pracy ponosi kierownik i jak coś się stanie to on za to odpowie nie regionalny czy dyrektor.

anonymous
@robotnik 11.02.2018 21:58

I to właśnie wykorzystuje człowiek od ulotek. Wie ze nikt go nie będzie sprawdzał i nie roznosi.

Robol

u nas w Wyszkowie pracujemy różnie jedni na 8 godzin inni na 12 co drugi dzień nie narzekam ale wychodzenie ponad 1godziny lub 1,5 godziny póżniej bo zostaje nas 4 na sklepie trzeba go umyć dosunąć towar nikt nam za to nie płaci i nikt nam tego nie odda .Do samego końca są kolejki i jeszcze dziury zestawienia pasywna aktywna i oczywiśćie dzwonki do kas tajemniczy klient ludzie my nie jesteśmy robotami a i jeszcze towar towar bo są puste pólki .Za co za 100 zł podwyżki żenada .

Raben
@Robol 25.01.2018 16:26

Trzeba po prostu zmienić pracę na inną, w marketach ogólnie jest wyzysk bo ważna jest kasa a nie braki ludzi na sklepie ale to już raczej wina góry. Szacunek że w ogóle Ktoś wykonuje taką pracę za tak śmieszne pieniądze. Nie bać się tylko między czasie szukać czegoś innego. Nie te czasy żeby robić za murzyna! Niedługo 2 niedziele wolne od handlu! ;) Pozdrawiam. Życzliwy Klient.

anonymous
@Robol 25.01.2018 16:26

Te 100 zl podwyzki było dlatego ze zad podniósł pensje minimalizacji o 100zl wiec to tak naprawdę zadana podwyższka.

anonymous

Co się dzieje z gazetkami ?!!! U mnie od kilku tygodni nie są w ogóle rozkładane , a nacisk na sprzedaż jak zawsze ! Jak ma być sprzedaż skoro klienci przychodzą i skarżą ze nie maja dostępu do aktualnych promocji ! Czy w tym marketingu pracuje ktoś myślący ?

anonymous
@AA 08.02.2018 14:01

Ciekawe kiedy im się oczy otworzą . Naciski na sprzedaż są a promocji w terenie brak. Co za firma. Ręce opadają . Lepiej usiąść na (usunięte przez administratora) i nic nie robić bo za wychylenie się można z roboty poleciec .

Robert Śląsk
@anonymous 08.02.2018 16:54

Na pocieszenie powiem Wam ze ta firma ponoć z Bielska jest- i nawet tutaj nie potrafią na czas gazetek przywieźć . Ostatnio kierowniczka szału dostawała bo na kontrole nikt się nie zgłosił a gazetki nie było nawet w blokach obok sklepu .

KtKtos

Powiem tak stokrotka jest gorsza niz zeslanie na sybir nic wiecej nic wiecej nie mam do dodania...

JA

A u nas w venusie w Świdniku nic się nie zmieniło i nie zmieni do póki sklepem zarządza kierowniczka Joanna i Weronika te panie nie nadają się na stanowiska kierownicze bo nie umieją zmotywować i pracować z ludzmi tylko grożą i mają przeważnie zły nastrój i ile by nie zrobił roboty to jest żle trzeba zabrać im monitor z kamer z biurka i postawić za plecami żeby zajęły się pracą a nie śledzeniem pracownika co robi i czego jeszcze nie zrobił i poganiają szybciej czego tego jeszcze nie zrobiłaś ludziska nie idzcie do venusa do świdnika do stokrotki do pracy bo tam praca to piekło wszystko biegiem i na już a kierowniczki traktują pracownika jak murzyna wszystko tylko nie praca w stokrotce w venusie

anonymous
@JA 28.01.2018 11:23

Jeżeli nieodpowiada ci praca to się zwolnij i nie wypisuj głupot. Za oczernianie i bezpodstawne oskarżanie możesz ponieść konsekwencje. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

mika
@anonymous 28.01.2018 21:08

sam się zwolnij bo jak się ma parę lat do emerytury i zdrowie straciło się w stokrotce to wypadałoby dopracować do świadczenia a nie być pomiatanym na każdym kroku

gość

Jeśli od 01.02.2018r nie poprawi się sytuacja z przestrzeganiem przepisów BHP w sklepie, np. zupełny brak apteczki ( priorytet), przestrzeganiem przerw 15 minutowych lub 30 minut. (dla niepełnosprawnych), (przerwa powinna być w połowie godz. pracy a nie przed wyjściem !!! )wykorzystywanie osób z orzeczeniem poprzez nieoddane godz. nadliczbowe (takie zupełnie nie powinny zaistnieć), będę zmuszony przekazać łamanie praw pracowniczych odpowiednim organom urzędowym. Często pomagam na stoisku z wędlinami i wiem jak ciężka jest tam praca. Zauważyłem że brak jest odpowiednich rękawiczek jednorazowych ,powinny być winylowe aby krajalnica nie wciągnęła rękawiczki,

Ttttttttttttttt

Witam. Pracuje w stokrotce w pruszczu Gdanskim. I zostalo wprowadzone od 1 grudnia zakaz palenia ,czy u was tez to obowiazuje? Jak tak nalogowy (usunięte przez administratora) ma wytrzymac przez 12 godzin bez papierosa? (Obowiazuje tylko jeden na przerwie) co to ma byc? Juz niedlugo wszyscy sie pozwalniaja i ukraina bedzie pracowac za psi ch€j)

Kazik
@Ttttttttttttttt 03.12.2017 19:24

Witam zakaz palenia jest na wszystkich stokrotkach obecnie pracuję tez w stokrotce tyle że w Gdańsku u nas zakaz był wprowadzony pod koniec listopada i jest to w porządku co do osób niepalących a zakaz jest już w wiekszosci zakładów pracy a na siłę nikt nikogo nie trzyma

Pipi
@Kazik 04.12.2017 18:05

A właśnie ze nie prawda bo u nas nie ma zakazu palenia

Iza

Witam. Czy ktoś ma jakies informacje odnośnie stanowiska MŁODSZY SPECJALISTA DS. ZARZĄDZANIA KATEGORIĄ. Warto rekrutować ?

Swedziol
@Iza 23.01.2018 08:25

Unikaj tej firmy jak ognia. Mało płacą i zero BHP

Iza
@Swedziol 24.01.2018 10:22

Jakie średnie zarobki?

Igor

Widziałem ofertę pracy dla z-cy kierownika sklepu. Podpowiecie coś zainteresowanemu?

V
@Igor 14.01.2018 17:53

Zarabiasz 150zl więcej nic kasjerka, a masz tysiąc razy więcej obowiązków :) jesteś kierownikiem, kasjerek, sprzedawca na mięsie i magazynierem, do tego odpowiedzialność za sejf i wieczne pretensje z góry bo np. Nie masz kraju pochodzenia na pietruszce........ Szukaj w Biedronce, gdzie będziesz pracować za konkretne pieniądze.

jkl
@Igor 14.01.2018 17:53

Serdecznie nie polecam :) A zainteresowanym z Białegostoku radzę - nie aplikujcie, w ostatnim czasie odeszło/przebywa na l4 wielu kierowników i absolutnie nie jest to przypadek. Do pracy ściągani są kierownicy z innych części województwa, tak miło się tam pracuje :) ODRADZAM!

Z??

A co możecie powiedzieć o stokrotce w Łomży??? Jak się pracuje i czy kierownictwo jest ok. Słyszałam że jak Cię przyjmują na sprzedawcę to żeby się bronić na stokrotce przy galerii że tam jest nie fajnie itd. To można wybrać gdzie się chce czy to zależy od kierownika i on decyduje do której stokrotki. Czy tam co się zgłosiłem z cv to tam będę pracować. I czy to prawda co piszą w komentarzach to i tak jest i w Łomży?? Narazie dostanę umowę na okres próbny to jest na 3 mię. Z tego co mi mówili tylko ja nie lubię być wykorzystywana i być przedmiotem do wyśmiewania.

macgregor
@Z?? 29.12.2017 08:54

przy galerii najwiekszy sklep stokrotki ,to i najwiecej sie trzeba narobic ,nachodzic ....wbijesz gdzies na osiedle ,to sklep maly ,a kasa dla pracownika ta sama....wiec chyba jasne ze nikt stokrotki przy galerii nie poleca

Jagoda

Słuchajcie niepokoi mnie brak podwyżek w stokrotka w tym roku

Ja
@Jagoda 07.01.2018 19:46

A co myślisz żę podwyżki będą nie w tej sieci stokrotka to chłam jakiego nie było nic nie podwyższają tylko sobie już odchodne zapłacili bo już trzeba uciekać z tonącego stat

ja
@ewelina 15.01.2018 11:43

nie będzie podwyżek w tej beznadziejnej firmie tylko obniżki płacy bo trzeba premie dla warchołów wziąść a te premie to ponad 500 tys zł alke im się należy a nam szarakom nie

Miśka

Nie dawno widziałam w necie ofertę pracy w Stokrotce m.in.w Leżajsku jako pracownik sklepu. Mam pytanie czy warto się starać o tę pracę? Jak płacą i jaka atmosfera? Czy przestrzegane są prawa pracownika,tzn. przerwy,urlopy,dni wolne,nadgodziny?Ktoś może coś powiedzieć?

JA
@Miśka 14.01.2018 18:37

Wpisz swoją odpowiedź

Była stokrotka

A ja po dłuższym okresie pracy na magazynie zwolniła się bo po prostu znalazłam lepszą pracę, lepsze zarobki i weekendy wolne. Za tą pracę, którą wykonuję się na magazynie i przeżuca tyle ton to są zdecydowanie za małe zarobki!!!! W obecnej chwili mam spokój nikt nie drze japy przez szczekaczkę, kierownictwo wporządku idzie się dogadać z nimi. Wysłuchają i wezmą pod uwagę to co im przekazujemy dla dobra firmy i nas. Natomiast w stokrotce tylko patrzyli żeby jak najwięcej punktów zrobić jeszcze na nabiale to jeszcze można było nadrobić ale jak na alkohol wysłali to od razu norma spadała. Kto mądry powinien ze Stokrotki uciekać na niej świat się nie kończy.

lkiu

hej pracownicy widzieliscie już jak nas (usunięte przez administratora)jak chodzi o podwyżki hahaha niezle z nas woly a zwiazki pewnie przyklepaly te podwyzki brawo

Jak zawsze
@lkiu 10.01.2018 18:49

Jakieś szczegóły ? Bo u nas cisza

Fanta

Urlopy....urlopy....urlopy.... Słuchajcie, kwestia urlopu wypoczynkowego jest dość złożona. Po pierwsze na początku roku warto ustalić w porozumieniu z kierownictwem plan urlopów. Kalendarz urlopów pracodawca (kierownik) ustala w porozumieniu z pracownikami lub na ich wyraźny wniosek. Ustawodawca nakłada taki obowiązek na pracodawcę( Art. 163. § 1.) Nie oznacza to jednak ,że Twoja propozycja zostanie rozpatrzona pozytywnie (ten sam art.) bo przy decyzji o terminie urlopu priorytety pracownika i jego przełożonego często się mijają. Ten pierwszy kieruje się kwestiami osobistymi, takimi jak możliwość korzystania z wypoczynku w tym samym czasie co współmałżonek czy dopasowanie się do czasu wakacji dziecka, itp. Szef zaś musi zadbać o niezakłóconą działalność firmy. Wyobraźcie sobie sytuację gdy 5 z 10 zatrudnionych pracowników chce urlopu w jednym terminie ,dodatkowo w okresie wzmożonego ruchu. Nie dziwcie się że spotkacie się z odmową. Warto wówczas poszukać kompromisu. Niestety pracodawca (kierownik) ma również prawo do zmiany już zaplanowanego urlopu jeśli zaistniały ku temu zasadne przesłanki np. kilka osób przebywa na L4. W przypadku kiedy pracodawca nie tworzy planów urlopów, wówczas ustala jego termin w porozumieniu z pracownikiem. W takiej sytuacji również nie jest związany z wnioskami pracowników, a priorytetem jest dobro firmy. Niemniej niezależnie od tego, czy w firmie tworzony jest plan urlopów, czy też nie, pracodawca powinien pamiętać, by nie dyskryminować pracowników przy udzielaniu wypoczynku. Firma nie powinna zatem zgadzać się na takie zaplanowanie urlopu dla jednego lub całej grupy pracowników, które uniemożliwiałoby innym skorzystanie z należnego wolnego w atrakcyjnym okresie. Długo można pisać w tym temacie. Mamy nowy rok i kierownicy muszą zamknąć Wasze urlopy za rok poprzedni, zakładam, że to kolejny z czynników decydujący o wypisywaniu wolnych dni. Nie znam Waszych historii dokładnie ale wydaje mi się (może nie słusznie) że mało prawdopodobne jest żeby kierownik zaplanował cały należny Wam urlop wbrew Waszej woli. Jeśli tak jest to oczywiście możecie skarżyć przełożonych do PIP-u, który przyjrzy się zasadności odmowy lub narzucenia urlopu. Myślę jednak, że warto się dogadać. Sama pracuję z 10-cio osobowym zespołem w sklepie (Sopot).Wszyscy chcemy urlopy w wakacje. Pracodawca nie zgadza się na dwutygodniowe urlopy w tym czasie (w ogóle nie chce ich udzielać w sezonie letnim). Niemniej w zespole siła i uzgodniliśmy, że bierzemy po jednym tygodniu a reszta w tym czasie uczciwie pracuje bez L4 itp. Tyle w temacie. Pozdrawiam Was i życzę udanych urlopów - mimo wszystko :-)

urlopy

Sluchajcie, niepokoi mnie, ze kierownictwo rozporzadza moim urlopem. W grafiku przynajmniej raz w miesiacu wstawia mi urlop, nawet nie pyta mnie o zdanie. To jest OGRANICZANIE PRAW PRACOWNIKA! Jak myslicie pojsc z tym do inspekcji pracy?

Kierownik
@Xyz 05.01.2018 17:25

pokaz mi artykul z kodeksu pracy ktory to mowi.

Xyz
@Kierownik 08.01.2018 12:44

Współczuję dla twoich podwładnych bo wnioskuję, że wstawiasz urlopy jak Ci się podoba. W firmie z planem urlopowym możesz wpisywać urlop według zatwierdzonego planu (wtedy faktycznie nie musisz pytać - tylko jedno "ale" - plan ustalasz z pracownikiem). Ale nie możesz sobie wstawiać urlopu jak Ci się podoba.

anonymous

Kieruję ten list do wszystkich kierowników - męczenników i ich zastępców. Czytając na tym portalu narzekania kadry kierowniczej czuję się tak jakby ktoś zrobił ze mnie idiotę. Pracuję już jakiś czas w Stokrotce i miałam do czynienia z niejednym kierownikiem. Droga kadro kierownicza - nikt nie czyni was kierownikiem na siłę. Sami podejmujecie taką decyzję, często pracując przedtem na szeregowym stanowisku. Doskonale znacie sytuację, postępowanie dyrekcji, regionalnej, a jednak podejmujecie się tego zadania. Domniemam w takim razie, że może jedynie kierować wami niezaspokojona ambicja (bo na pewno nie te grosze, które jak sami twierdzicie dostajecie), chęć dominacji i władza oraz możliwość poznęcania się trochę nad szarym pracownikiem - skoro pani regionalna tak wami poniewiera, to wy też możecie. Chyba, że jesteście masochistami - sprawdźcie sobie znaczenie tego słowa w słowniku, bo często poziom waszej inteligencji i profesjonalizmu zdaje się przeczyć temu, że dysponujecie intelektem pozwalającym tylko na targanie palety. Choć zdawałoby się, że z racji zajmowanego stanowiska powinno się sobą coś reprezentować. Gadanie, że pracownicy się wzajemnie obmawiają jest zgodne z powiedzeniem: "Przyganiał kocioł garnkowi". Sami obmawiacie się, a wszelkie konflikty między pracownikami wręcz prowokujecie. Skonfliktowany zespół, który wzajemnie się nie wspiera i kopie pod sobą dołki, to zespół, którym można doskonale manipulować na swoją korzyść. Mało tego - często kierownikom wydaje się (świadczy to o ich poziomie), że jak wypiją piwo z pracownikiem po pracy, to są równiachami, których jak posłuszny piesek trzeba słuchać i po rączkach całować. Ludzie, nie nabierajcie się na to. Kierownik i tak ma swoich pupili i te niewielkie finanse, które ma przeznaczone na premie daje ciągle tym samym ludziom, co nie jest motywujące dla innych. Ludzie nie chorujcie, bo nie dość, że zabiorą wam premię absencyjną, to kadra kierownicza totalnie was obgada, że jesteście symulantami, a urlopy będzie wam wpisywać kiedy chce; nawet nie będziecie o tym wiedzieć. Kierowników trzeba o wszystko prosić, nawet o głupie kwitki od wypłaty. Ponieważ większość kierowników wychodzi z założenia, że praca biurowa jest zbędna trzeba tylko (usunięte przez administratora) fizycznie. Tylko zapominają te inteligentne głowy, że pracownik ma swoje prawa i żeby firma funkcjonowała potrzeba też pracy biurowej. Żenada kto zostaje awansowany na takie stanowiska. Jeszcze raz podkreślam - nikt na siłę was kierownikami nie uczynił. Mieliście wybór znając sytuację więc tak jak wymagacie od szarych pracowników - wziąć pupcię do roboty. Trochę profesjonalizmu, godności i poszanowania człowieka. Może poszerzcie swoje zainteresowania o jakąś prasę, książkę, ciekawy program, a może jakieś psychologiczne/socjologiczne szkolenie. Nudne jest słuchanie waszych opowiadań ile to piwa wypiliście w czasie wolnym. Może zdarzają się jeszcze ludzie, którzy zasługują na to stanowisko i są profesjonalistami, ale nie sądzę, że w Stokrotce. Narzekanie kierowników, że ludzie biorą chorobowe, urlopy na żądanie to wybielanie siebie i grafików, które są układanie na ostatnie minuty. Każdy jest człowiekiem, który harując po 200 godzina miesięcznie, często 12 godzin dziennie, jest tak osłabiony, że zaczyna chorować. Kierownik zapomina, że często ma do oddania jakieś godziny i tylko jest słodki dla ciebie jak cię potrzebuje. Kierownicy - męczennicy powodzenia. Szary pracownik Stokrotki (znający jednak swoją wartość i nie leczący swoich kompleksów kosztem innych)

anonymous
@anonymous 28.12.2017 18:51

10000% racji. Kierownicy to wiecznie naburmuszone święte krowy, ciągle narzekające na wszystko. Ktoś was zmuszał, żeby zostać kierownikami? Nie? To zamknąć twarze i wziąć się do pracy!!!!!!

Olo

Witam jak tam u was na sklepach dali wam jakieś podwyzki

anonymous
@Olo 02.01.2018 08:31

No u nas nie zapowiada się że będzie szał z tego co mówiły kierowniczki

Anna

Witam Byłam na rozmowie o pracę w Stokrotce Niby wszystko dobrze ,ale chciałabym się dowiedzieć czy przestrzegają w grafiku 40 godz tygodnia pracy dla osób z grupą niepełnosprawności,czy druga przerwa która mi się należy jest możliwa do wykorzystania .Czy wypłaty są na czas? .Czy naprawdę urlop dają kiedy im pasuje ,a nie jak pracownik chce lub potrzebuje ?

Maja
@Anna 29.12.2017 18:46

Pewnie dużo zależy, na jakiego kierownika trafisz. U nas w małym miasteczku raczej wszystko jest tak jak być powinno. Urlopy dostajemy zgodnie z planem, osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności mają przerwę 30minutową i nie pracują dłużej niż powinny. My mamy bardzo dobrą panią kierownik która szanuje nas i nasze prośby o dni wolne i urlopy. Czasami tylko wstawi komuś jakiś pojedynczy dzień urlopu żeby się wszystko w papierkach zgadzało, ale pracownik jest wcześniej o tym uprzedzany. A wypłata jest zawsze na czas. Zależy gdzie i na kogo trafisz.

Zmęczony

Od niedawna pracuje w tej firmie.Ktorego dnia są pobory? Pozdrawiam

Maja
@Zmęczony 29.12.2017 16:20

Do 10 każdego miesiąca. Jeśli 10 wypada w niedzielę, to dostaniesz 8.

Anna

Ja z innej beczki. Czy ktos slyszal o dofinansowaniu do przedszkola lub zlobka ?

Kelly

U nas w sklepie pytaliśmy regionalnego o podwyzki i nic jeszcze nie jest wiadome, czy u was ma sklepach coś mówili że będą , bo wiadomo że do najniższej podniosą ale tyle to już część załogi ze sklepu już ma . Ciekawi mnie czy coś jeszcze dołożą i ile

Lublinianka

Witam..czy moze ktoś mi powiedzieć jak w naszych Stokrotkach patrzą na ciążę??

Ja
@Lublinianka 27.12.2017 22:22

No brzuch to L4, czego chcesz szukać ????

Adzie
@Lublinianka 27.12.2017 22:22

Dziewczyno jak jesteś w ciąży L4 i nawet się nie zastanawiaj jak zostaniesz w pracy to mogę stwierdzić że i tak nic nie robisz albo pewne rzeczy musza za Ciebie robić. Znam z własnego doświadczenia

Gosia

Pracowałam na stoisku mięsnym w Świętochłowicach - wyzysk i praca za darmo, nie pamiętam kiedy wyszłam tak jak w grafiku. Urlop wciskany w grafik, a później się okazuje, że w lato nie mam urlopu. Taki właśnie mamy obraz wyzysku w handlu !

Wojtek

Praca za frajer, nawet 30 h w miesiącu musisz zostać za darmo, kto cwany to sobie zapisze i wyśle informacje do Lublina, a wtedy na dniach zjawia się Dyrektor i Regionalny. Praca jest gorsza niż na magazynie za 1880 netto- jako zastępca !, kasjer max 1590, tak nas właśnie dymie Polska firma ;)

Zostaw opinię o Stokrotka Sp. z o.o. - Lublin

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Stokrotka Sp. z o.o.