Stokrotka Sp. z o.o.
counter
2 761 4772 5 1
Kasia

Nie polecam nikomu stokrotki dają najniższa krajowa jaka może być wykorzystują ludzi do pracy pracuje się po 12h za osoby które nie przychodzą do pracy i oszukują a i tak łaskę robią że wypłaca nadgodziny nawet nie potrafią koperty wywalczyć żeby dostawą mogła normalnie być przyjęta o to są kompetencje ludzi którzy tam pracują nie dość tego od kiedy kierownik ściągający pieczywo nie zamiata po sobie tylko musi to robić pracownik z działu mięsnego bo nie chce się ruszyć swoich czterech liter jak ktoś może niech omija stokrotkę wielkim łukiem bo są o wiele lepsze płatne pracę niż ten sklep jeszcze ludzi jak śmiecie traktują a niby piszą w ogłoszeniu o pracę u nas możesz się rozwijać i awansować a tak naprawdę jak brakuje kierownika to szukają z ulicy a. Osoby które pracują tu dużo lat to nie mają na co liczyć tylko oszukują

Tak41Nie14
była stokroteczka

Inspekcja pracy powinna dawno zająć się z tą pseudo firmą. Wykorzystują i psują psychikę ludzi o bardzo słabych nerwach za śmieszne pieniądze. Zatrudniają na okres próbny a na tydzień lub dwa tygodnie przed końcem umowy zwalniają aby nie płacić podatków i dalej następni. Nie można sobie niczego zaplanować ponieważ grafik jest bez przerwy zmieniany i to kilkadziesiąt razy w miesiącu bez wiedzy pracownika, dotyczy to samo z urlopami. Tzw. stara elita wiecznie przesiaduje z kierowniczkami w biurze i obgadują innych pracowników.

Tak43Nie1
Ja

Mam pytanie, otrzymałam propozycje pracy na stanowisku zastępca kierownika, rozmowę mam w przyszłym tygodniu czy ktoś pomoże jaka jest stawka na tym bądź podobnym stanowisku?

Tak1Nie21
Pepitka

Wszyscy tacy mądrzy. Postawcie się na miejscu kierownika albo jego zastępcy. Ciekawe czy byście dali radę ogarnąć cały sklep plus odpowiedzialność jaka mają.. A nie siedzieć na kasie 8 godz lub chodzić od alejki do alejki i głupa palic przez 8 godzin Pozdrawiam

Tak6Nie20
paragraf Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 6 godzin.
 Problem

Nie polecam, poziom regionalnej i kierowników jest tak niski, że trudno uwierzyć.... Brak szacunku do pracownika, brak znajomości podstawowych przepisów prawa pracy i bhp.(usunięte przez administratora)

Tak2Nie1
nikt

Prawda czy Fałsz ?? Jestem kierownikiem z długim stażem ,staram się wykonywać wszystko co mi każą i tego samego wymagam od ludzi mi podległych. Przyjeżdża regionalny przegląda obroty i mówi musisz zwalniać ludzi .Odpowiadam zgodnie z prawdą - nie mam kogo już zwolnić .Regionalny robi obchód po sklepie i przychodzi z nowiną - zwolnij tą i tą ,za wolno się rusza ,albo tego i tego ma (usunięte przez administratora) na stoisku. Odpowiadam zgodnie z prawdą -chroni go umowa ,nie mogę . Regionalny bez namysłu -pisz upomnienia za byle co . Przez następny miesiąc chodzę jak cień po sklepie ,przyczepiam się o byle (usunięte przez administratora) do ludzi ,ludzie nie wytrzymują zaczynają popełniać błędy ,atmosfera jest tak gęsta jak najgorsza mgła . Ludzie zaczynają pisać donosy ,piszą po forach ze jestem zła ,uprawiam mobbing . Co robi mój regionalny ?? Zbiera ekipę ze sklepu ,wysłuchuje żali załogi jak dobry wujek i wskazuje mnie jako winowajcę całej sytuacji . Jak bardzo wdzięczna jest mu załoga za to , ze wysłuchał ,ze porozmawiał ,ze dal się wyżalić na kierownika ..... nie jestem w stanie ocenić tej skali ,bo nie zostałem zaproszony na te zebranie. Ale jestem w stanie sobie to wyobrazić. Jestem w stanie sobie wyobrazić jak skrupulatnie notował w pamięci co i komu się nie podobało ,Jestem w stanie sobie wyobrazić nawet to ,ze on już wie kto będzie następny w kolejce do zwolnienia jak nadejdzie pora zwolnień .A te pory nadchodzą cyklicznie . Trochę lepiej jest ,to na szybko weź z ulicy pracownika , naucz wyszkol i wymagaj od nowego pracownika ,żeby audyt ci dobrze wypadł . Trochę gorzej jest zwolnij i zapomnij ....dla nich to pionki szachownicy ,im wyżej tym większa obłuda i oderwanie od rzeczywistości Uczucia ,ludzkie problemy , plany na przyszłość ....to nie tutaj Jutro znowu idę tam ,do nich , patrzących na mnie spod byka , jutro znowu muszę kogoś zwolnic ,bo plan się sypie .Może zwolnią mnie ,kto wie. STOKROTKO !!! NA UWADZE NIE MACIE NIC !!!

Tak16Nie
zibi
@nikt

100 % prawda .Kasjera masz wykorzystać na magazynie ,magazyniera na kasie ,a jak ktoś się uniesie ambicja i podniesie dyskusje ze nie ma tego w umowie , to regionalny siada na kierownika ze stosuje nacisk na pracowników i musi to "inaczej rozwiązać" .A oczywiście sam wydał zalecenie , ze masz tyle i tyle etatów i rzeźb w góoownie , żeby obroty były ,żeby się codziennie 8 palet rozładowało i żeby wszyscy uśmiechnięci chodzili . Jak coś nie tak ,odetną się od Ciebie i to ty wyzyskiwałeś ludzi ,ty byłeś tym złym . Nagradzać nie masz czym ,masz tylko wymagać co raz więcej i więcej .Na końcu w nagrodę (usunięte przez administratora)ię za mobbing pracowników. Stokrotka i jej zasady ,których nie ma .

Tak10Nie
Ask30

Sama prawda!

Beti01
@nikt

STOKROTKA ³³⁰:Dziwne, że żaden z pracowników,który był na zebraniu u regionalnego nie przekazał Pani,Panu co który pracownik mówił o pracy w tej stokrotce i o kierowniku sklepu. W mojej stokrotce kierowniczka ma swoich ludzi na sklepie od takiego donosicielstwa co kto powiedział na kogo i o kim. Jakby nie miała takich ludzi to by nie mogła doskonale manipulować i nowym pracownikiem. Tutaj jak ktoś chce przyjść do pracy to kierowniczka pyta swoich pracownic czy znam taka i taka osobę, z tąd i z tad. Dopiero wtedy podejmuje decyzje przyjąć do pracy czy nie przyjąć.a swoje pracownice które zajmują się donosiciwlstwem i obgadywaniem koleżanek z pracy, nie patrzą na to że nie tylko.klientowi ale i koleżankom z pracy nie należy sprzedawać zepsutych i obsliznietych i lepiocych się już parówek cienkich, sama osobiście kupiłam parówki cienkie, które były w promocji,A w domu okazało się że już się łepia i obslizguja w rekach. Cenionym pracownikiem jest ten kto zajmuje się plotkami prawdziwymi i fałszywymi. Czy w każdej stokrotce jest tak, że kierowniczki sklpu zamykają się biurze i obgaduja i nasmiewaja się że swoich pracownic,że kierowniczka wysyła swoje pracownice na miesięczne przerwy w pracy i obiecuję że wróci do pracy tylko nie może jej przedłużyć umowy bo ma umowę zastępczą i musi odczekać miesiąc aby dostała następną umowę, A przez ten miesiąc pracownica pozostaje bez ubezpieczenia.a gdy pracownica prosi o przeniesienie do innej stokrotki bo będzie miała bliżej do pracy, to kierowniczka daje wypowiedzenie, nie zrobi przeniesienia. To.jest msciwosc na pracownikach, nie zważając na to że każdy na swoje wady i zalety, czy kierowniczka sklepu jest aż taka osoba idealna, też ma swoje wady i zalety,A u kierownika regionalnego ma swoje formy, który przemyka oko na kierownictwo. A jak kierowniczka weźmie sobie na celownik jakiegoś pracownika to gnębi i dokucza,manipuluje pracownikiem, A ten się nota, z tego gnebienia i odliczania, A wszyscy odnoszący pracownicy razem z kierowniczka się nasmiewaja z takiego pracownika.

Tak3Nie4
nikt
@Beti01

Szczerze mówiąc nie interesują mnie opinie zasłyszane z drugiej ręki . Trochę chaotyczna jest Pani wypowiedz ale spróbuję odpowiedzieć. W naszej stokrotce są wszędzie kamery i nie wydaje mi się nawet możliwe ,żeby zamykać się po jakiś biurach. Moje obowiązki nie pozwalają mi na siedzenie i obgadywanie innych pracowników .Oczywiście ze z jednym mogę się kumplować bardziej z innym mniej ,normalne tez mi się wydaje zasięganie języka miedzy pracownikami jeśli chodzi o przyjęcie nowej osoby .Przez lata pracy widziałem już ludzi ,którzy szukaj pracy i ludzi którzy szukają lekkich pieniędzy . Lekkie pieniądze w Stokrotce można zdobyć jednie kosztem reszty załogi ,ciągłe zwolnienia ,szczególnie w okresach wzmożonego ruchu ,brak zaangażowania na zmianie w pracę sklepu na zasadzie bo ja jestem kasjerem i reszta mnie nie obchodzi .Tak w obecnej chwili w stokrotce się nie da .Regionalny tnie etaty wymagając ,żeby magazynier był kasjerem i odwrotnie ,kasjerka magazynierem. Mogę zrozumieć że ludzie idąc do pracy tutaj są świadomie wprowadzani w błąd i nie wiedzą ze ich praca będzie dotyczyła całego sklepu ,a im większy sklep tym tym gonitwa będzie większa (góra nie liczy pracowników od metrażu ,tylko od przychodów ,taki bezsens ekonomiczny ,im mniej pracowników tym mniej przychodu ,wiec jeszcze mniej pracowników i jedna dziewczyna lata codziennie po sklepie od klienta na kasie do magazynu i z powrotem ,robiąc puste przebiegi ,puste kilometry ,zamiast siedzieć na kasie np. i obsługiwać klienta non stop . )Co do sytuacji z miesięcznym urlopem ,nie znam sprawy , podejrzewam ze miała pani jakieś nadgodziny i musiała być Pani skierowana na ten urlop i to nie z woli kierownika ,ale tak wynika z programu .Jeśli nie miała Pani stałej umowy ,to właśnie jest Pani takim przypadkiem o którym mówię .W KAZDEJ STOKROTCE będzie Pani zawsze pierwsza do odstrzału i TO NIE JEST WIDZIMISIE KIEROWNIKA !!! Kierownik nie może ruszyć ludzi z umowami stałymi ,z grupą ,wiec jak dostaje od regionalnego polecenie redukcji ,to nie ze się lubi ,czy się nie lubi ,pierwsi idą ci z czasówkami . Co do parówek ,to sytuacja wogóle dla mnie niezrozumiała ....Pani pracuje w tym sklepie i koleżanka Panią (usunięte przez administratora) ??A Pani ma zakaz dotykania żywności ,czy o co chodzi ?Przez 8 godzin pracy nie wybrała Pani sobie towaru ,który Pani chce kupić z końcem zmiany ??Jeśli w ciągu całej zmiany nawet się Pani nie otarła o stanowisko mięsne ,żeby zobaczyć co tam się dzieje ...to może Kierowniczka jednak miała racje ,że się pożegnaliście. U mnie każdy pracownik wie co jest świeże ,a co nie . Jeśli dochodzi do notorycznego gnębienia pracownika na sklepie ,proszę poprosić górę o zapis z kamer ,zapisywać sobie sytuacje kiedy dochodziło do przemocy psychicznej ,zbierać wyniki badań ,jeśli Pani się leczy z powodu takiego gnębienia ,zbierać ewentualnych świadków takiej przemocy i wtedy to zgłosić do PIP ,albo pomijać regionalnego od razu do dyrekcji .Tylko proszę pamiętać , ze polecanie służbowe ,które nie jest Pani na rękę ,brak zgody na jakąś Pani prośbę lub niedostosowanie grafika do Pani planów to nie jest gnębienie i nękanie . U mnie 85 % załogi to kobiety i niestety ale musze przyznać ,ze Panie same sobie zycie utrudniają , oczerniając jedna drugą , obgadując po za plecami . Do mnie docierają jakieś skrawki informacji ,ze jedna nie chciała zrobić tego ,druga tamtego ,a ja wydając potem polecanie jednej czy drugiej to na pewno już wiem o co chodzi i na pewno jedną ukarałem ,bo każdy kij ma dwa końce. Sklep potem dopowie sobie to i owo ,a po tygodniu dowiaduję się ze z jedną sypiam ,a drugiej nienawidzę. Niestety tak to nie działa, Nie da się wszystkich lubić i wszystkim dogodzić ,kiedy już na starcie grafik ci się nie spina ,a towar musi ktoś rozładować....dodatkowo ja nie mogę już nic ,mogę jedynie wymagać ,wymagać ,wymagać ,taki chłopak do bicia z każdej strony ze mnie .Jak ma Pani chęci to zapraszam ,co miesiąc u nas w mieście ogłoszenie na kierownika wisi

Tak2Nie3
Minionek normatek
@nikt

A jak z normami dźwigania? Czy w tym galopie wy kierownicy łamiecie przepisy BHP. Kobiety dźwigaja wory z ziemniakami, bananami, zgrzewki mleka skrzynki piwa???

Tak2Nie6
@nikt

Jak bym slyszala swoja historie tez czy kieronik bedzie dobry czy zly i tak bedzie jego wina, RKO w bialych rekawiczkach wszystko zrobi zeby byc kryta dobra ciocia.

Lala Nowy wpis
@Minionek normatek

Worek ziemniaków czy marchewki ważą mniej niż jest dopuszczalna norma dla kobiet. Wszystko jest w przepisach bhp

poldek Nowy wpis
@Lala

lalusia poczyta przepisy BHP... skoro przespała szkolenia.....

Dorota Nowy wpis
@poldek

Chyba polduś nie umie czytać. Proszę: Praca dorywcza – normy przenoszenia ciężarów: • 20 kg dla kobiet, • 50 kg dla mężczyzn. Warto dodać, że praca dorywcza (definicja BHP) to taka, która jest wykonywana nie więcej niż 4 razy na każdą godzinę pracy, jeśli łączy czas wykonywania pracy nie przekracza 4 godzin na dobę. Nie nosisz worków z ziemniakami z jednego końca sklepu na drugi w kółko całą zmianę, dotowarowuje się je dosłownie kilka razy dziennie. Worek z ziemniakami 15-20 kg zależnie od sklepu. Karton bananów ok. 15 kg. Worek marchewki ok. 12 kg. Więc jak najbardziej kobieta nie w ciąży i nie karmiąca piersią może takie rzeczy robić. Zwłaszcza, że nie przenosisz takiego worka przez cały sklep na rękach tylko w wózku.

Aga
Kandydat

Mam pytanie, co wolno pracownikowi w czasie przerwy, kiedy już się wpisze, czy wolno mu kupić cos do jedzenia czy też picia, czy wolno mu wykorzystać przerwę na zakupy do domu, czy wolno mu zapalić ( pomijając oczywiście kwestię pandemii). 2 pytanie czy w każdym sklepie po zakończeniu 1 zmiany i po skontrolowaniu przez kierownika zawsze opuszczacie sklep tylnym wyjście bo przez salę sprzedażową nie wolno?

Euzebia
@Aga

Tak, możesz zrobić zakupy jeżeli zarzucisz jakąś bluzę albo coś na koszulkę pracowniczą. Stajesz wtedy w kolejce jak zwykły klient (chociaż nie zawsze jest to tak rygorystycznie przestrzegane, u nas już po audytach, kontrolach i wizytach RKO przymykamy oczy na ubiór - ale wtedy pracownik musi się liczyć z tym, że jakiś klient go zaczepi po drodze). A co do wypuszczania to się zdziwiłam, pierwsze słyszę o takiej praktyce. U nas po I zmianie albo jakimś środku, jak sklep jest normalnie czynny, to pracownicy mają przejść przez sklep. Jak wyjdą poza linię kas to są wtedy normalnymi klientami i większość się wraca na zakupy. Jeżeli są tylko jedne drzwi od zaplecza służące dostawie to oprócz wejścia na rankę i wyjścia po popołudniówce mają być cały czas zamknięte i otwierane tylko na dostawę. Jeżeli osobno są od magazynu a osobno od wejścia to cały dzień mają być zamknięte i otwarte tylko przed I zmianą i po II. Idąc tokiem myślenia tych kierowniczek to na popołudniową zmianę też trzeba wejść drzwiami z tyłu?

Aga
@Euzebia

Właśnie nie, u nas kiedyś wolno nam było cos kupić ( w czasie przerwy) o ile mieliśmy na sobie swoją bluzę itd, teraz nie wolno nam nic kupić na przerwie żeby coś zjeść czy cos do picia, teraz możemy to zrobić przed pracą, ( więc jak ktoś nie zdąży to tak całe 9h musi wytrzymać a na przerwie możesz posiedzieć w socjalnym o suchym pysku) jak jest na 5 rano to o 6 każda biegnie do jedynej otw. kasy, wyjście tylko przez boczne drzwi na 1 zmianie i na drugiej też, wtedy dopiero obiegasz sklep dookoła i wracasz zrobić zakupy. Na 2 zmianę wchodzi się przez sklep. Ogólnie nie możemy pojawiać się na sklepie podczas przerwy chociaż w swoich ubraniach.

Ona1122
@Aga

U nas nie ma problemu z zakupami. Kiedy chce kupic sobie wodę idę nawet wtedy kiedy nie mam przerwy, jak tylko chce mogę 10 razy w ciągu zmiany podejść do kasy i problemu nikt nie robi, nie ubieram jakiś bluz, tylko podchodzę w koszulce pracowniczej. Czyli kiedy mam potrzebę i chce to ide i sobie coś kupuje. Jeśli chodzi o wychodzenie to normalnie wychodzę przez sklep. Jak kto woli, jak komu wygodniej

Lala
@Aga

Wszystko zależy od od tego jakie zasady panują na sklepie. Regulaminowo jest tak że po 1 zmianie sklep opuszcza się tylnym wyjściem. Przerwa jest dla ciebie. Jeśli chcesz idziesz i kupujesz sobie coś na śniadanie, ale nie jest to czas dobry na zakupy domowe bo nie zdążysz raczej usiąść zjeść i odsapnąć chwileczkę.

Lala
Użytkownicy czekają na odpowiedź 4 dni.

A co z dodatkiem tym pandemicznym? Ile razy ktoś dostał ten dodatek za pracę w trudniejszych warunkach? My mieliśmy tylko raz a przecież nadal trwa ta cholerna zaraza. Pielęgniarki lekarze mają to czemu my nie?

Tak3Nie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Kliknę ®
Klient

A czemu w Pryszczu Gdańskim i ma limitów wejść? 4 kasy czyli 20 klientów jednocześnie w sklepie nie licząc pracowników tam całe chordy od soboty, dzisiaj to samo!!!

Tak1Nie1
Zebra
@Kliknę ®

Zależy od metrażu sklepu:)

ZA MAŁO NAS...
@Zebra

Bo 2 kasjerów, magazynier, 2 na mięsnym ,kierownik, mnóstwo palet i dostaw do rozłożenia na wczoraj + regionalna też się szlaja i inni kontrhęci, pośrednicy, reklamujący i inne typowe i nietypowe pierdoł - dzień jak co dzień, nie wiadomo gdzie i w co wsadzić pierwszy ręce by "nikt, inni i wszyscy" nie nażekali.

Taaa...
@ZA MAŁO NAS...

Każdy, Ktoś, Ktokolwiek i Nikt. Były sobie cztery osoby: Każdy, Ktoś, Ktokolwiek i Nikt. Trzeba było wykonać bardzo ważną pracę i Każdy został o to poproszony. Każdy był pewien, że Ktoś to zrobi. Ktokolwiek mógł to zrobić, ale Nikt tego nie zrobił. Ktoś zezłościł się z tego powodu, ponieważ było to powinnością Każdego. Każdy myślał, że Ktokolwiek mógł to zrobić, ale żadnemu z nich nie przyszło do głowy, że Nikt tego nie zrobił. Skończyło się na tym, że Każdy obwiniał Kogoś za to, że Nikt nie zrobił tego, co mógł zrobić Ktokolwiek.

Tak4Nie4
Królowa

Dzień dobry jestem stałą klientk@ sklepu stokrotka na ulicy Gęsiej w Lublinie i pracuje tam taki kasjer o imieniu (usunięte przez administratora)statnio ze 100 zł nie wydał mi reszty bo wziął sobie schował do kieszeni a jak chciałam minionka dla synka to on powiedział że już się skończyły bo sam (usunięte przez administratora) dla siebie weźcie zwolnicie tego przymula bo on kradnie a inie będę przychodzić do waszego sklepu bo (usunięte przez administratora) obsługa dziękuję i nie życzę sobie by taki (usunięte przez administratora) prosił mnie o numer fuu niech (usunięte przez administratora) na (usunięte przez administratora) z roksy i proszę go wychować skoro rodzice nie umieli ją tak tego nie zostawię pójdę przez niego dalej na, skargę na, wasz sklep dobranoc

TakNie6
Natka
@Królowa

Dziwne to co piszesz nie wydał Ci reszty i nic z tym nie zrobiłaś od razu?nie wezwałaś kierownika ?nie dał Ci minionka i też nie zareagowałaś?nie bronię broń boże tego kasjera , jeśli tak postąpił, takie sytuacje to trzeba na gorąco zgłaszać, są kamery które kierownik przejrzy i zobaczy jak było na prawdę.Bez obrazy ale opisana przez Ciebie sytuacja wydaje mi się naciągana.

wikary

Czerwony krasnoludek pracuje w Stokrotce??? Taki bez rozumku???

TakNie3
Mama
Kandydat

Witajcie ,jutro mam rozmowę na zastępcę kierownika w Stokrotce w Rejowcu Fabrycznym, czy możecie mi coś powiedzieć o o pracy w tym sklepie.?

Tak1Nie3
Była pracownica
@Mama

Sklep jak sklep. Stanowisko to dopiero kosmos. Dokumenty,zdjęcia ,towar , palety , wiecznie niezadowolona regionalna ,ceny, fiszki i nie wiem co jeszcze . Praca pod presją za grosze . Flaki sobie wyprówasz i tak źle, i nigdy nie pochwałą a ile się nasłuchasz i narobisz. Tylko tytuł ZASTĘPCA zachęca a i tak robisz jak zwykły szarak tylko trochę więcej . Powodzenia.

flora

kasjerki pamiętajcie czwarta osoba podchodzi do kasy dzwonicie. Do klienta mówicie dzień dobry nawiązując kontakt wzrokowy. Pytacie o reklamówkę, polecacie aktywną, wydajecie gratisy. Ktoś coś źle zważy dzwonicie na kasjerkę aby zważyła, bo Wy nie wychodzicie z kasy. zamykacie bramki, dezynfekujecie kasy co godzinę. Myjecie często ręce. Takie są wymagania Stokrotki. NIE SPIESZYCIE SIĘ bo pośpiech nie sprzyja dokładności. Powodzenia

Tak4Nie6
EwaL
@flora

Ha ha a skąd ja tą drugą kasjerkę wezmę, żeby po nią zadzwonić. U nas już zostało minimum osób, a klienci z pretensjami, że kolejka po 10 osób, a nie ma kogo postawić na drugą kasę, bo poucinali etaty, u nas zatrudnione są tylko 3 kasjerki. Te standardy są nie do zrealizowania.

Tak6Nie
burek
@flora

nie szkodzi ze nie ma kasjerki. dzwonić trzeba bo tak sobie życzy zarząd firmy. Powodzenia

Tak5Nie
Kuba ld

Czy u was zastępcy dostali w tym miesiącu premie za nie zachorowalność, która miała być od października ?

Tak2Nie3
Rasta
@Kuba ld

Pierwsze słyszę o tej premi

aida

Jestem pracownicą aldika i już niedługo staniemy się stokrotkami. Chciałam się dowiedzieć jak jest z tymi nadgodzinami. Czy faktycznie trzeba pracować po 12 godzin? Jak często? Płacą chociaż czy oddają w wolnym? To jakiś kosmos ponieważ czasami trudno jest wytrzymać normalną zmianę w sklepie i 8 godzin jest bardzo ciężkie. U nas ludzie już odchodzą i nie chcą pracować w stokrotce.

Tak40Nie1
krowa
@aida

Tak, są zmiany po 12 godzin. Bardzo często jest np. seria 5 dni po 12 godzin. Jednym słowem - wyzysk i nagminne łamanie prawa pracy. Za nadgodziny nie płacą, zazwyczaj dają wolne jak wybłagasz, bo najczęściej po prostu fałszuje się ewidencję czasu pracy.

Tak36Nie
Mima
@krowa

Nie wiem w jakich stokrotkach pracujecie, owszem zmiany 12 godzinne się zdarzają, ale żeby jakieś maratony to raczej nie. A co do nadgodzin to raczej w postaci dnia wolnego jest oddawane, ale jest zawsze. A tak między Bogiem a prawdą to kto za was podpisuje ewidencję, jeżeli się wam nie zgadzają godziny to po jakiego h... je podpisujesz. A i nic na siłę, przecież jak nie pasuje to po prostu zmień pracę

Tak17Nie1
jdkd
@Mima

Kłamstwo na kłamstwie. Nie ma maratonów? Dobre sobie. Witamy pracownika centrali.

Tak28Nie
@jdkd

Mimo, że już nie pracuję na szczęście w tej firmie to się wypowiem. Dawno takich bzdur nie czytałem. Kto fałszuje ewidencję czasu pracy? Nie pasuje coś w tabelkach to nie podpisuj. Maratony 5 dni po 12 h? Grafik tego nie przepuści. Firma nie jest idealna, ba, daleko jej do ideału, ale jednak przepisy prawa pracy są przestrzegane. Więc nie udławcie się tym jadem przypadkiem i nie wypisujcie takich bzdur, bo to już zaczyna podpadac pod paragraf. Rozumiem, że zwolniony pracownik to wściekły pracownik, lecz jednak kłamstwem sobie pozycji nie zbudujecie.

Tak20Nie1
@Dawid

A jakie niby ma znaczenie, że komputer nie przepuści? U nas wielokrotnie nie przypuszczał a i tak pracowaliśmy na sklepie. Nie było to nigdzie wpisane a my byłyśmy w pracy, bo po prostu nie bylo komu pracowac. I nigdzie to nie bylo wpisane.

Tak23Nie

@34

Jakoś nie chce mi się w to wierzyć. A jeżeli to prawda to trzeba było to zgłaszać do PIPu a nie żalić się teraz na forum.

@Dawid

Potwierdzam informacje o maratonach 5x12h. U nas na zachodzie kraju jest to normą. U nas na sklepie są ogromne braki kadrowe i musimy tak przychodzić bo nie ma komu pracować. Komputer nie przepuszcza, ale to żaden problem, nie uwzględnia się po prostu tego w papierach. Takze panie Dawidzie - proszę nie gadać bzdur, że to kłamstwa.

Tak26Nie

@al

Napisałem wyżej. Jeżeli to prawda to są odpowiednie służby, żeby to kontrolować. Żale na forum nie pomogą wam wywalczyć lepszych warunków.

Tak1Nie1

@Dawid

Po to jest forum żeby przestrzec potencjalnych przyszłych pracowników przed szachrajstwami szefostwa. Wierzyć nie musisz, nie ma obowiązku. Sugerowałabym jednak nie zabierać głosu, skoro już tam nie pracujesz. Nie masz zielonego pojecia jak obecnie wygląda sytuacja wiec nie mądruj się.

Tak17Nie1

@al

Twoja żałosna odpowiedź utwierdza mnie w przekonaniu, że jesteś jakimś zwolnionym pracownikiem albo nieudacznikiem życiowym. Pracy jest w ch. Więc jeżeli ci nie pasuje to się zwolnij i idź pracować gdzieś indziej. Chyba, że ze swoim wykształceniem ledwo cie do stokrotki przyjęli. U mnie też były kiepskie sytuacje, ale ogarnięte osoby potrafią wziąć sprawy w swoje ręce. Ale jeżeli uważasz, że zmienisz coś pisząc pierdoły na forum, gdzie z zarządu czyta to nasza kochana moderatorka Zuzanna to się grubo mylisz. Ta firma tak nie działa, wiem bo przepracowalem tam kilka dobrych lat. Chcesz coś zmieniać to zacznij działać a nie pisz jak ci źle. PS. To, że tam nie pracuje nie zmienia faktu, że pracowałem i mam pełne prawo się wypowiadać.

@Dawid

Czuję przykry zapach kurdupelka mającego mniej jak 180 cm... A z takimi nie prowadzę dyskusji.

Tak10Nie2

@al

Prawda w oczy kole? "Olaboga jak nam źle, jaka firma jest zła, wszyscy są źli, my jesteśmy zajebiści". Lepiej jest narzekać niż ruszyć (usunięte przez administratora) i próbować coś zmienić, prawda?

Tak4Nie1

@Dawid

coś się tak korporacyjny szczurze nakręcił???? Czy się to podoba czy nie każdy ma prawo do wypowiedzi.

Tak21Nie

@anonim

Właśnie przez takich tchórzy jak wy w tej firmie nic się nie zmienia, nie rozumiecie? Szczekacie w internecie a sami nie zainicjujecie żadnego protestu tylko dalej ślepo się godzicie na takie warunki. Jakoś biedronki czy inne kauflandy potrafią wywalczyć warunki. Nawet mi was nie żal już, widać w stokrotkach rzeczywiście zostały same odpady życiowe, które nigdzie indziej się nie nadają.

Tak6Nie1

@Dawid

Śmieciu korporacyjny dalej pyszczysz i obrażasz ciężko pracujących ludzi nazywając ich odpadami??? Gnoju jeden karma wroci do szybciej niż ci się wydaje..

Tak15Nie

@anonim

Dobra, koniec tego trollowania. Widzę, że mógłbym was obrażać na każdy możliwy sposób, mógłbym się nawet podszyć pod jakiegoś pracownika centrali i dalej to kontynuować, jednak widzę, że nie ma to najmniejszego sensu. Wy chyba rzeczywiście lubicie robić z siebie ofiary i dawać się, jak to ujmujecie, "wykorzystywać" za 1600 zł. Sądziłem, że taki kubeł zimnej wody spowoduje w was jakąś chęć zmiany, lecz jednak się zawiodłem. Cóż, w takim razie kończę swoją zabawę i pozdrawiam. PS. Nie uważam żadnego z pracowników za odpady życiowe, to miał być impuls do działania, nie wyszło. Więc pracujcie sobie dalej ciężko, ale nie narzekajcie jak wam źle, skoro nie macie odwagi niczego zmieniać.

@Dawid

Ja bardzo często mam ,że schodzę z popoludniowki 22.30 i muszę przyjść na rano na 6.00. robią sobie jaja . No ale co zrobisz jak straszą i gadają że zwolnia

kukuła
@Dawid

Patrz jaki przewrotny kombinator. Jaki ty jest przebiegły i sprytny!!!! W rzeczywistości koleżanka wyżej dobrze cię scharakteryzowała - też obstawiam żeś karzeł poniżej 180 cm. Takie morze kompleksów jakie zaprezentowałeś, maskowane przez rozwydrzenie, bezczelność i brak klasy to cechy sine qua non takiego kieszonkowego facecika. Zwykły, głośny abderyta; erzac mężczyzny wykorzystujący forum internetowe by podleczyć się z kompleksów. Krowa która dużo muczy mało mleka daje, pamiętaj chłopczyku.

Tak20Nie

Miro
@Dawid

Masz rację. W Stokrotce jest część ludzi tzw. lizusów który pasuje wyzysk, słabe płace, i łamanie prawa pracy!

Tak6Nie

Kiero
@krowa

Co Wy macie z tym fałszowanien ewidencji??Jestem kierownikiem w jednej ze stokrotek i dla mnie to nie do pomyślenia.Osobiście bym takich kierowników do Pip-u podała po wcześniejszym zebraniu dowodów na ich mataczenie.Nie dajcie się!!

Tak7Nie

@aida

Cześć o maratonach to bzdura ewidencja jest mocno pilnowana więc niewiem dlaczego takie bzdury piszą.

Tak2Nie

@33333

Żart to jaka to stokrotka tak pracuje u nas nie mam takich sytuacji przeciez system tego nie puści ...nie wierzę w takie sytuacje a pracuje juz 3 lata i jestem zastępcą.

Zks
@anonymous

Pssst. Nie piszcie takich rzeczy, bo narzekacze zrobią z Was worki treningowe, tak jak z tym kolesiem na górze lol.

r
@anonymous

O, Dawidek maluszek, jak widzę w kilku osobach objawia się na stronie;))))))))))))))) To, że system tego nie przepuści NIE MA ABSOLUTNIE NIC DO RZECZY. W systemie wisi sobie, że pracownik jest 8 godzin, a jest 12. Nadmiarowe godziny - poza jakąkolwiek ewidencją. Czytanie ze zrozumieniem to jak widać bardzo trudna sztuka! Tak wyżej pisały osoby i jest to prawda, także u mnie tak to się odbywa.

Tak11Nie1

Trójmiasto
@krowa

Nie prawda 8h i max 30 min jak zamiennik się spóźni a jak jest u Was więcej to macie za mało osub na sklepie i grafik do du**&&y; ja pracuje 7h na zazwyczaj 5 dni w tygodniu czasem schodzię z kasy nie za 20-15 min przed końcem by się policzyć tylko później - ale za to nastepniego dnia oddają mi ten czas bo przychodzę później!

anonymous

wlasnie to sa odzywki kierownikow do pracownikow pogratulowac a w czym jestescie tacy lepsi traktujcie nas jak ludzi a nie (usunięte przez administratora) w imie czego zla karma do was wroci i mozecie sie znalezc w takiej samej sytuacji i nikt za wami nie zaplacze troche pokory i ludzkich zachowan a nie tylko (usunięte przez administratora)

@aida

cóż, wszyscy "stokrotkowcy" sorry ale widzieli już jak potrafią pracowac "aldikowcy", nie dziwi nas to, ze odchodzą. Mieliście raj, leń , lenia leniem poganiał...ups raczej leniliscie się wszyscy, kazdy z nas w szoku był jak light'owo podchodzicie do pracy, o ile to pracą a nie bumelowaniem można nazwać. Zero zasad, standardów, typowy chillout'cik :D kazdy sie opieprza jak chce, zero dbania o klienta i sklep. Wszystko na "odpoierdol" Tak jakbyście przychodzili by przyjść, jakoś odbębnic dzień i wypłatę dostać, co ciekawe udaje wam się to- pełen szacun! W "aldik" 3 osoby wykonują jedno zadanie przez 3 godziny, gdy w "stokrotce" robi to samo jedna osoba w ciągu godziny ale przy tym nie łażąc, gadając tylko pracując. :P Naprawdę żałuję że to stokrotka przejęła aldik a nie odwrotnie :D

iza
@Dawid

Ty, Dawid, pracowałeś ale nie pracujesz to po cholerę udzielasz się na forum, Ciebie to już nie dotyczy.. teoretycznie jak widać, bo cholernie emocjonalnie komentujesz coś co Cię nie dotyczy a jesli nie dotyczy to nie masz zielonego pijecia o tym co sie teraz tu dzieje... chyba, że jesteś cholernym trollem stokrotkowym do wynajęcia. Spadaj. Dokładnie tam, gdzie teraz pracujesz i tam sie udzielaj.

iza
@Dawid

jakie 1600, widac nawet nie wiesz ile zarabiamy a wypowiadasz się na temat naszej pracy...otóż mamy więcej.

@anonymous

samochwala w kacie stala widze jak sie pracuje w stokrotce i jaki jest oferowany towar ze odrzuca mnie od robienia zakupow co do standartow to macie je chore jeszcze brakuje kamery w majtkach obsluga klienta taka ze pani na kasie zero usmiechu siedzi jakby byla za kare smrod i brud na magazynach i w socjalu jak tak mozna jesc nie mowiac o wc

amarillis
@Mima

u nas tez nie ma maratonow,najdluzej pracowalam 10 godzin i to dlatego ,ze po trochu odrabialam dodatkowy wolny dzien,pracuje w sklepie w zachodniej Polsce

Lila
@aida

Tak, to prawda, 12 godzin pracy z 15 minutową przerwą to norma, nic dziwnego. Niedziela zawsze tak wygląda, na tygodniu są to najczęsciej zmiany w godzinach 6.15-18.15 lub 10.15-22.15, albo nocki 18.00-6.00. Oddają dniem wolnym za niedzielę ale pracujesz w niedzielę 12 godzin a oddają tak jakby 8 godzinnym dniem (tu chodzi o miesięczne rozliczenie godzin pracy ).