Cuk Ubezpieczenia Sp. z o.o.
counter
4 1425 1405 5 1
Ona
 Problem

Pracowałam w CUKu 2 lata. Dosyć długo, więc mogę się wypowiedzieć z perspektywy i z dystansem. Przez ten czas nie otrzymałam awansu, do czego mam odrobinę żal...ale nie byłam jedyną osobą, która pretendowała do tego, no najwyraźniej byli lepsi, ale jeszcze do niedawna moje ego i ambicje nie pozwalały mi tego przyznać...i to w sumie był powód dla którego odeszłam, mimo, że pracę lubiłam, ale sama nakręcałam wyścig szczurów i dopiero teraz to widzę. Przepraszam wszystkich, wobec których powiedziałam o jedno nieprzyjemne słowo za dużo, teraz przyznaję się, że głównie z zazdrości. Ale do meritum. Zaczynając pracę w CUKu nie miałam żadnego doświadczenia, wszystkiego uczyłam się od zera i uważam, że dosyć szybko się wdrożyłam i szło mi naprawdę całkiem nieźle. Rozmowę o pracę przeszłam wzorowo i przełożeni dosyć szybko obdarowali mnie sporym zaufaniem Ogólnie uważam, że jest to praca którą albo pokochasz albo znienawidzisz, bo tutaj na pierwszym miejscu jest kontakt z klientem. Trzeba mieć mnóstwo empatii, cierpliwości i życzliwości, by pracować z ludźmi, a już szczególnie jeśli chodzi o kwestię ubezpieczeń na życie, bo klienci są różni od młodych osób, przez te w sile wieku do tych najstarszych. Jednak jeśli tylko ktoś uważa, że sobie poradzi, ze chce to robić to jak najbardziej powinien spróbować. Praca jest stabilna, na umowie, odbywają się różne doszkalające kursy, prócz tego takie standardowe dodatki jak multisport i opieka medyczna. Podsumowując, nie jestem w stanie mówić o tej pracy w samych superlatywach, bo miała swoje minusy, niemniej tu naprawdę nie jest źle. przy wypracowaniu odpowiedniego podejścia można tę pracę bardzo polubić. Malkontenci są wszędzie (zresztą jednym z nich byłam ja) i nie do końca powinno się sugerować tym co piszą ludzie w necie. Moja opinia to też tylko subiektywna opinia, nie musicie się tym sugerować przy wyborze pracy, każdy będzie odczuwał inaczej. Jedyne co mogę powiedzieć, to nie zniechęcajcie się, mimo, że ktoś próbuje wam coś wmówić, róbcie swoje i polegajcie na swoich odczuciach. Pozdrówki.

Tak19Nie4
Monika Kraków

Dzień dobry, jestem pod banalnym wrażeniem niektórych komentarzy osób, które pracują bądź pracowały w tej firmie. Pracowałam w różnych firmach i instytucjach od 25 lat i nigdy by mi przez myśl nie przeszlo wypisywać takie bzdury na forum. Ola boga jaka jestem biedna i poszkodowana, jaki jestem rozgoryczony. Słabe to naprawdę. Mam wrażenie, że wypisują te bzdury albo sami gówniarze albo sami nieudacznicy. Odeszłam z tej firmy sama i co was zdziwi, normalnie, jak z każdej poprzedniej, ale nigdy nie zamknęłam bramy w żadnej z firm w której pracowałam. Wstyd by mi było wypowiadać się źle na temat firmy, którą wpisuję w swoje CV. To tylko o Was źle świadczy, czego nie rozumiecie? Jak Ci się nie podoba, to odejdź z honorem do innego pracodawcy a nie robicie z siebie mało inteligentnych nieudaczników. Do tego tchórzy, których nawet nie stać przedstawić się prawdziwym imieniem. A teraz popatrz w lustro i zastanów się czy Ty byłeś/aś na tyle w porządku, że teraz tak Ci źle, że wypisujesz tutaj swoje żale i te pretensjonalne wpisy? Żenujące :/

Tak12Nie7

Czy rozpoczynał ktoś ostatnio pracę w Cuku?

Jeśli chcesz pracować w CUK...

Kobiety z CUK masowo dodają na swoich media społecznościowych symbol błyskawicy, aby pokazać jak bardzo nie zgadzają się z formacją rządzącą. Bunt? Nic z tych rzeczy. Jak tylko od 1 stycznia wejdzie podwójny podatek dla spółek komandytowych, ich rządzący (Panowie Prezesi) zmienią bardzo niekorzystnie system premiowy, co uderzy potężnie w szeregowych na pierwszej linii frontu ciężkiej pracy z klientem. Co one wtedy zrobią? Czy też zbuntują się przeciw władzy. Nie. Przyjmą to cicho, spokojnie, posłusznie i zapewne z mściwą satysfakcją.

Tak4Nie4
Kandydat

Czy od Asystenta ds Sprzedaży wymaga się przy rekrutacji wcześniejszego doświadczenia w sprzedaży?

Keri
@Darla

nie, nawet w ogłoszeniu jest napisane że nie oczekują doświadczenia tylko ogólnych kompetencji. czy skracając jeśli się nadajesz i spodobasz na rozmowie to wszystkiego tak naprawdę mogą Cię nauczyć i wiedza wtedy wcale nie jest potrzebna

@Keri

Musiałam przeoczyć. Dzięki :)

Keri
@Darla

no to przeglądnij sobie jeszcze raz wszystko dla pewności i stronę ich, jest tam sporo informacji

@Keri

Wiem wiem, to tez uczyniłam oi razu.

Julka
@Keri

Czy trudno się tego nauczyć nie mając wcześniej do czynienia z branżą ubezpieczeń?

Nina Nowy wpis
@Julka

To zależy jak bardzo jesteś pojętna na taką wiedzę i czy to polubisz ;)

Julka Nowy wpis
@Nina

Nie wiem czy lubię, bo jak pisałam, nie mam doświadczenia w tej branży

CHAD7

Czy od pracownika HR wymaga się przy rekrutacji wcześniejszego doświadczenia w pisaniu sztucznych komentarzy na tym portalu?

SRAD7
@CHAD7

Nie, bo nie leży to w kompetencjach pracowników HR.

BRAD7
@CHAD7

Czy od pracownika CHAD7 wymaga się bycia złośliwym kmiotkiem?

;) Nowy wpis
@CHAD7

nie ale wypadałoby mieć w sobie odrobinę kultury także sory odpadasz

GRAD7 Nowy wpis
@BRAD7

Nie wiem co napisać, ale podpinam się pod nitkę XD

Jeśli chcesz pracować w CUK...

Od 1 stycznia wchodzi podwójne opodatkowanie spółek komandytowych. Panie prezesie: szeregowi czekają z utęsknieniem na podwyższenie progów premiowych jak wiosną !

Uzi
@Jeśli chcesz pracować w CUK...

PS. to nie jest najlepsze miejsce komunikacji, jeśli chcesz, żeby Twój apel dotarł gdzie trzeba, to zwróć się bezpośrednio, chyba, że to taka sztuka dla sztuki.

pz
@Uzi

Widocznie wypowiedź ta ma jakiś głębszy sens i cel który trudniej dostrzec. jednak zgadzam się lepiej uderzać do źródła z takimi sprawami

@pz

to się nazywa człowiek dobra rada. a autora i tak tu już nie ma i zrobi co będzie uważał, po co to roztrząsać to ja nie wiem

Maca
Kandydat

Macie jakieś ubezpieczenie zdrowotne dodatkowe?? w sensie jakąs opieke medyczną?

@Maca

To nie jest ubezpieczenie, ale jest opieka medyczna w Luxmedzie

@Eri

Ale to też nie dostajesz od strzała, tylko po przepracowaniu pewnego czasu

Maca
@Eri

W sensie masz na myśli tutaj po okresie próbnym? Czy to trwa dłużej? Ogólnie chodziło mi to czy jest proponowany pracownikom, ale jak już mówimy o szczegółach to dopytam.

Mirosław
@Eri

Widzę że wiesz co się dzieje w firmie i pisałeś o ubezpieczeniu. Chciałbym się dowiedzieć czy osoby bez doświadczenia również są tu mile widziane, mam nadzieję że napiszesz mi coś na ten temat.

@Mirosław

Tak.

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Kandydat

Punkty są otwarte w wigilie?

Ravioli
@ElaEla

Placówki raczej nie, jeśli już to do wcześniejszej godziny, ale wątpię, żeby w ogóle. Infolinia czynna, ale też krócej.

@ElaEla

A nie możesz iść do punktu nie wiem, dzień wcześniej? Koniecznie wigilia?

@ElaEla

Bez obrazy, ale nie masz nic lepszego do roboty niż ogarniać ubezpieczenie akurat w ten dzień?

Hook
@Nick

a kto powiedział że musi iść? może po prostu pyta informacyjnie

Hook
@Nick

niczyja to sprawa, tylko zapytala i tyle w temacie nie ma co tego ciągnać

@Nick

Nie. Pytałam z ciekawości. Pod kątem pracy, nie klienta. Ale Ty najwyraźniej wiesz lepiej...

@ElaEla

No ale to tego nie napisałaś że pytasz pod kątem pracy, ja chciałem dobrze

@ElaEla

Przepraszam jeśli to źle zabrzmiało po prostu tak zrozumiałem

@Nick

Nie wiem jak musiałabym to nadinterpretować, żeby pomyśleć, że chciałeś dobrze...

@Nick

Ale ok, nie kłócę się, święta idą, nie warto ;)

Asia

Jest jakiś okres próbny?

Si
@Asia

taki umowny okres próbny no to jest chyba w każdej firmie ?? tak mi się wydaje przynajmniej

@Si

no tak każdy musi mieć czas na wdrożenie i ogarniecie się w tym wszystkim

Halo

@Jola, jak chcesz pracować w tej branży to nie powinien być to dla Ciebie najmniejszy problem. One sprawdzają Twoje myślenie pod presją i umiejętność wychodzenia z różnych sytuacji i radzenia sobie z nimi. Nic do czego trzeba się specjalnie przygotowywać, albo to masz, albo nie.

@Halo

Toteż powiedziałem.

Kandydat

Rekrutacje są wstrzymane, czy coś tam idzie w temacie?

czary mary - wpisujesz w google CUK UBEZPIECZENIA PRACA. I tadam masz odpowiedź

@Lisa

Wielkie dzięki, mogłem sam na to wpaść, ale liczyłem też że czegoś więcej się tutaj dowiem

@Tok

to czego właściwie oczekujesz? bo nie bardzo rozumiem

@Lisa

chyba, że mam za ciebie cv wysłać i na rozmowę w ogóle pójść? za rękę zaprowadzić, wal śmiało, nie mamy nic do roboty, tylko odwalać najprostsze czynności za innych... ;)

@Lisa

oczywiście że tak, cv mogę jeszcze wysłać, ale jakby Ci się chciało iść za mnie to w sumie możesz. chociaż z taką błyskotliwością chyba nie załatwisz mi pracy

@Lisa

także dzięki za chęci ale wolę chyba to ogarnąć bez Ciebie. A skoro wolisz się przegadywać niż podać jakieś informacje na temat pracy to chyba już nie mam tu czego szukać, pozdrawiam

Mikas
@Tok

rekrutowałeś się może i mógłbyś opowiedzieć jak to przebiegło? ile to trwało?

@Mikas

rekrutacja jest standardowa, telefon, potem rozmowa na miejscu. Czasem są jakieś scenki do odegrania, czasem pytania takie typowo na myślenie, różnie. Jak przewertujesz trochę tutaj profil to powinieneś znaleźć więcej informacji

Mikas
@Odido

dzięki!

Jola
@Odido

Scenki? da się do tego jakoś wcześniej przygotować????

@Jola

Nie sądzę żeby się dało, bo to tak naprawdę sprawdza w jakiś sposób umiejętności sprzedażowe, interpersonalne. Tego ciężko się nauczyć, albo się to ma, albo się tego nie ma, przynajmniej w mojej opinii

Amel
Kandydat

Widziałam ogłoszenie na kierownika sklepu. Zastanawia mnie czy na takie stanowisko zawsze brane są osoby z zewnątrz?

Amel
@Amel

A może pracownicy również mogą zostać później kierownikami?

Bona
@Amel

A gdzie można znaleźć to ogłoszenie? Co prawda nie wiem czy spełniam wymagania ale może znalazłabym dla siebie przy okazji coś innego :) nie ukrywam, że potrzebuję pracy, a mam doświadczenie w pracy z klientami, które w tym wypadku mogłoby się okazać bardzo przydatne

Tho
@Amel

Zazwyczaj najpierw brane są pod uwagę wewnętrzne możliwości, później szuka się kandydatów z zewnątrz, więc odpowiadając na pytanie - tak.

Tak4Nie4
@Jeśli chcesz pracować w CUK...

Zajmij się sobą, a nie snuciem domysłów dotyczących przyszłych poczynań innych osób.

Tak2Nie
nie
@Jeśli chcesz pracować w CUK...

to nie jest miejsce na jakieś polityczne rozważania, mylą Ci się fora kolego

Tak3Nie1
zajmij się sobą
@Jeśli chcesz pracować w CUK...

bo wychodzi z Cibie frustrat i mizogin. Nie potrafisz napisać nic o pracodawcy, to zamilcz i nie rób sobie wstydu.

Kandydat

Czy CUK nadal jest otwarty?

elon

Tak

@elon

I pracuje w normalnych godzinach jak wcześniej czy coś uległo zmianie? :)

elon
@?

Nie jestem w stanie wypowiadać się za każdą placówkę, nie wiem.

@?

To zależy o jaki konkretnie punkt Ci chodzi. Jak wpiszesz sobie w google konkretną lokalizację, to są tam informację o godzinach otwarcia, więc będziesz miał odpowiedź na swoje pytanie

@Lisa

To wiem, po prostu nie sądziłam, że będzie tam zaktualizowane w obliczu panującej sytuacji :)

@?

Hmm.. teraz mam trochę zagwostkę, ale co sprawdzałam jakąś firmę, czy sklep to aktualizowali na bieżąco w zależności od tego jakie były obostrzenia itd.. więc założyłam, że tutaj również tego pilnują

Araruna

Tu też aktualizują.

@Araruna

No czyli wszystko w porządku, informacja potwierdzona.

Ona
 Problem

Tak19Nie4
@Ona

Rewelacyjny post na zlecenie - 'pokochasz lub znienawidzisz' - która z tych 2 emocji kierowała Tobą motywując do pochwał firmy w Twoim komentarzu i jednocześnie uniemożliwiając wewnętrzny awans? 'Przechodząc do meritum' - 'klienci są różni i nie do końca można się sugerować opiniami innych'. Głębokie. 'Bazujcie na odczuciach bez zniechęceń' - zwłaszcza zastanawiąc się jaką premię CUK wypłaci - brawo dział PR ^^ Merytoryka tekstu jest na poziomie gwarantującym angaż w serwisie pokroju tvp.info, gratuluję nakładu sił i odliczam czas do kontr-wypowiedzi zamarynowanych w wazelinie korpo-trybików. Pozdro dla myślących.

Tak6Nie1
goodlookin
@Punisher

ty jeszcze tu?chłopie jeszcze nie przeszło? daj na luż naprawdę

@goodlookin

Twój 'luz' to przyzwolenie na obojętność w temacie nieuczciwych wobec pracownika praktyk firmy. Sugerujesz tym samym utrwalanie patologii. Dlaczego? Nie napiszesz uczciwie.

Tak2Nie
Jeśli chcesz pracować w CUK..
@Punisher

Nie napisze bo to (usunięte przez administratora) pipka z HR..., a co gorsze pewnie feministka z piorunem na profilu. Ciężko o większy debilizm w dzisiejszych czasach.

TakNie4
Shera
Kandydat

Czym różni się stanowisko Asystenta Sprzedaży od Doradcy Klienta?

@Shera

a są takie ogłoszenia? pewnie tam jest napisane, ciężko tak z powietrza wnioskować różnice

Aga
@Shera

No przede wszystkim wykonywanymi obowiązkami... to generalnie dwa zupełnie odrębne stanowiska, nie ma sensu wymieniać różnic, gdy te, tak jak kolega wyżej wspomniał, są wyszczególnione w ofertach pracy

@Aga

a dziękuję dziękuję, tak czułem że właśnie tak jest ;)

Aga
@Trolo

Nie wiem za co mi dziękujesz, ale ok. Brawo, gratuluję niezawodnej intuicji...

@Aga

oj no i po co te złośliwości :) ja kulturalnie dziękuję a Ty co :)

Kandydat

Czy polecacie pracę w oddziale Cuka np w galerii handlowej?

@Pytanie

Chodzi mi o to, czy bardzo się różni praca w galerii od zwykłego punktu - tak w ramach doprecyzowania.

Rango
@Pytanie

Nieszczególnie. W galerii może być większy przemiał klientów, no bo koniec końców zawsze więcej osób się przewija przez galerki. Ale ogólnie charakter pracy jest ten sam

Annn
@Pytanie

Jasne :) nie muszisz pracować codziennie i masz więcej wolnego niż w placówce stacjonarnej, gdzie pracujesz po 8h

@Annn

Nawet przy wyrabianiu całego etatu??

Zenka
@Pytanie

no może chodzi o to, że inaczej są ustalane zmiany godzinowe. Raz możesz być na 5 godzin, a raz na 12 i jakoś się to wyrównuje. Galeria się rządzi innymi prawami

AGA
Kandydat

Firma nie godna uwagi po wszystkich etapach rekrutacji nie chcą podać konkretnych warunków zarobkowych . Realia są takie że na start proponują ci najniższa krajową traktują cię szablonowo jak nie odp według klucza to jesteś skreślony. Jako handlowiec z doświadczeniem uważam że najniższa krajowa jest ofertą żenującą nie obrażając innych branży za te pieniądze mogę sprzedawać bułki a nie ubezpieczenia a warunki premii słabo500 zł to max co można osiągnąć . STRATA CZASU NA TĄ FIRMĘ te negatywne opinie moich poprzedników są wiarygodne

Tak8Nie1
awtp
@AGA

100% zgoda. Dodam jeszcze tragicznych przełożonych.

Tak6Nie1
@AGA

No to nie przyjmujesz oferty i koniec, nara, po temacie. A Ty się rozwodzisz i drążysz temat. Wiadomo, że to raczej praca dla osób, które chcą zdobyć pierwsze doświadczenie w branży, a nie masterów w handlu. A co do reszty to nie masz pojęcia jak realna praca w firmie wygląda, więc ciężko, żebyś oceniała wiarygodność innych wpisów.

Tak1Nie7
Jawa
@AGA

Tak swoją droga, piszesz że firma nie podała Ci konkretnych warunków zarobkowych, ale masz informację że premia jest do max 500 zł. No to masz te informacje czy nie masz? Zaprzeczasz sama sobie.

Tak1Nie6
noname
Użytkownicy czekają na odpowiedź 101 dni.
Kandydat

Witam, mam do was pytanie. Ile można zarobić jako doradca klienta w dużym mieście ?

Andre
Kandydat

Kiedy odbywają się Akademie Lidera?

toto
@Andre

nie wiem czy jest to jakoś reguralnie w konkretnym okresie

TakNie
Jeśli chcesz pracować w CUK..
@toto

Ta wypowiedź, to jest właśnie perełka, wisienka na torcie, creme de la creme inteligencji HR czy też osób jakie HR widzi na stanowisku szeregowego pracownika CUK.

Rekomendacja
@Jeśli chcesz pracować w CUK..

Ależ Ty jesteś niestrudzony. To jest dopiero creme de la creme pozornej inteligencji na tym profilu ;)

Rekomendacja

Cieszę się, że kontekst jednak został dobrze zrozumiany.. no przynajmniej mam taką nadzieję

noname
Kandydat

Witam, mam do was pytanie. Ile można zarobić na stanowisku doradca klienta w Warszawie ?

Pippi
@noname

ciężko jednoznacznie okreslić bo to jednak jest podstawa + premia która jest różna

@noname

Myślę że całkiem nieźle, proponuję się umówić na rozmowę i ponegocjować warunki ;>

TakNie

Czy rozpoczynał ktoś ostatnio pracę w Cuku?

Arizona
@Pytanie

a co potrzebujesz wiedzieć?

@Arizona

Rekrutacja jest już stacjonarnie, czy wciąż zdalnie?

@Wisznu

hmm.. na pracuj.pl jest nadal informacja o rekrutacjach zdalnych, ale może po prostu zostawili to na wypadek gdyby ktoś tak wolał

@Febo

A, ale możliwość jest. O to mi bardziej chodziło.

@Wisznu

W sensie bardziej interesuje Cię zdalna czy stacjonarna?

Zdalna.

@Wisznu

Dobrze robicie sztuczny tłum PR / marketingowe dronki. Jak szefostwo nie ogarnia, że jesteście przekonujący tylko dla nieogarniętych to interes się będzie kręcić. Tylko ze stratą dla CUK ale Was to nie obchodzi w sumie, co nie? ^^ Bardziej 'pro' będziecie jak nick jednego alter-ego zapamiętacie ten sam.

Tak4Nie1
@Punisher

Nie jestem żadnym marketingowym dronkiem i wypraszam sobie takie teksty, bo nie znam Cie, ani Ty nie znasz mnie i lepiej niech tak pozostanie. To już nawet o nic nie można tutaj zapytać, bo zaraz zostaje się zlinczowanym? Może kolega najpierw niech poczyta do czego służy ten portal, a potem oskarża innych i wysnuwa swoje niestworzone historie.. Jezu, aż mi się odechciewa tu już pisać, jak czuwają takie mietki jak Ty żeby czasem ktoś coś normalnego nie napisał

TakNie4
Kocham HR
@Febo

Czuwać to tu czuwa dział HR zamiast zrobić coś, żeby harujący od lat ekspert nie miał takiej wypłaty jaką mają teraz świeżaki w CC.

Tak3Nie1
@Febo

A jesteś Wisznu, Febo czy nie ogarniasz już na zaadresowane do kogo wiadomości odpowiadać?

@Punisher

nie wiem kim jest Wisznu i piszę w swoim imieniu, a to że wiadomość nie była bezpośrednio zaadresowana do mnie nie znaczy, że nie mam prawo na nią odpowiedzieć, tym bardziej że jest po prostu idio.tyczna. Ale rozumiem, że nie macie nic lepszego do roboty niż wskazywać palcem każdego kto coś tutaj napisze, a już szczególnie jeśli nie zgadza się z waszymi poglądami. Nie pozdrawiam i nie będę ciągnąć tej dyskusji, bo mój czas jest cenny w przeciwieństwie jak widać do waszego

HR ponad wszystko
@Febo

Zgadzam się do tego, że twój czas jest cenny. Nie marnuj go zatem i idź dalej tworzyć propagandę, że w CUK jest jak w niebie.

@Punisher

Ah, czyli mnie do tablicy wywołałeś. Niech Ci będzie, ale przecież i tak mi nie uwierzysz, bo masz swoją hipotezę nie do podważenia XD HRowiec ze mnie taki jak z koziej żopy trąba, z samym Cukiem też nie miałem za bardzo do czynienia, więc trochę mnie bawi przekonanie, że wiesz kim jestem i inne sratytaty. Znaczy, myśl sobie co tylko chcesz, bo wyprowadzanie z błędu i tak nie wydaje się działać, sooo szkoda strzępić.

@Wisznu

@Wisznu @Febo W założeniu wersji, że nie jesteście z HR pojawia się refleksja skąd moja reakcja na wasze wpisy? Czy i w jakiej mierze jest oparta na faktach?

Alba

jedyną osobą, która zaśmieca w tym momencie to forum jesteś Ty, bo opinii tutaj żadnej nie widzę, a jedynie wytykanie palcem osób udzielających się.

Tak2Nie1
@Alba

Rozejrzyj się w takim razie nieco szerzej bo pisze do Ciebie pracownik zarabiający rok temu 2tys. zł więcej za mniej o 30% umów sprzedanych niż obecnie. Wnioski?

Tak2Nie1
awtnp
@Alba

Nie widać opinii, bo są usuwane, za bardzo obraża to HR, że okradani przez firmę pracownicy śmieją pisać prawdę.

Punisher

Za to Ty bez pytania pokazujesz jaki przedstawiasz poziom.

ehh
@Punisher

No Ty również z najlepszej strony się tutaj nie pokazujesz, więc można by się tak wykłócać, ale po co to robić? Naprawdę nie macie nic innego do roboty?

@ehh

Tak, mam. Niedopłacanie w tysiącach/miesiąc do czyjejś niekompetencji.

Zdziwiona
@Punisher

Jeśli miesięcznie straciłeś aż 2 tysiące to widocznie musiałeś zarabiać kokosy jak na toruńskie warunki. Połowa polis nieopłacona?