ecom sp. z o. o.

4.1 Dodaj merytoryczną opinię
baner wywiady

Opinie o ecom sp. z o. o.

Były pracownik
Były pracownik

Nie ukrywam, ze cieszyłem się jak przyjęli mnie do pracy bez doświadczenia. Liczylem na to, że sporo się nauczę. Jednakże już pierwszego dnia rzucili mnie na głęboką wodę, bez wiedzy, a temat miałbyć zrobiony. Kiedy to na pierwszym spotkaniu powiedziałem co zrobiłem, jeden Pan odpowiedział, że gó**no zrobiłem. Dodatkowo osoba która miała mnie szkolić i pokazywać różne rzeczy, poświęcila mi 5 minut dosłownie 5 minut. Zarobki dogadaliśmy na poziomie 2500 zł netto, jednakże nie spodziewałem się, że HR pomyśli i da mi 2350 bo jeszcze nie mam 26 lat i z podatkiem którego nie oddaje będzie 2500 zł. Co do kolegów z byłego zespołu, wiem, że gdzieś się spotkamy! Do zobaczenia :*, Chociaż słyszałem, że to domownik :) Pozdrawiam

6

Pracodawca

@Były pracownik

Przykro nam, że spotkała Ciebie taka sytuacja i przepraszamy Cię za nią. Kultura osobista i szacunek do drugiego człowieka to podstawowe wartości w ecom dlatego Twoje słowa traktujemy bardzo poważnie. W zespołach projektowych stosujemy 3-miesięczny proces mentoringu nowych pracowników. Nasi mentorzy to ekipa o dużej empatii, a każdy z nich ma przeznaczony wymierny czas na opiekę nad nowymi członkami zespołów. Najprawdopodobniej sytuacja, o której piszesz nie miała miejsca w ostatnich miesiącach lub latach, ale nie zwalnia to z nas z odpowiedzialności. Będziemy wdzięczni jeśli skontaktujesz się z nami (np. mailowo) i opowiesz o szczegółach Twojego zatrudnienia. Dziękujemy za feedback.

Były pracownik
Były pracownik
@ecom sp. z o. o.

Pan K.K nie wykazał się dużą kulturą osobistą i szacunkiem, choć w firmie z tego co wiem pracuje od początku :). Troche się to wyklucza. Sytuacja miala miejce w wypisanych ramach czasowych. Kontakt nie jest wskazany, ponieważ nic to nie zmieni. Przekazałem swoją opinię na temat zaistniałej sytuacji. Pozdrawiam serdecznie Pana Karola K.K, żyję z nadzieją, że kiedyś będziemy mogli o tym porozmawiać!

Ilona Nowy wpis
@Były pracownik

Czytam i się zastanawiam co to spowodowało, jak myślisz? Chodzi tu o człowieka i jego indywidualne cechy, czy o to że system mentoringowy nie spełnia funkcji?

1
Były pracownik Nowy wpis
Były pracownik
@Ilona

Moja osoba nie zaobserwowała przez tak krotki okres czegoś takiego jak "mentor". Od samego początku mówiłem, że nie mam doświadczenia i czy będzie osoba, która pomoże na samym początku. Odpowiedź dostałem, że tak. Zostałem przyjęty. Poświęcił mi 5 min, a okazało się "Siadaj i rób". Także może tak być, że chodzi o człowieka. Z zarobkami też poszli na całego... Naszczęście dobrze wyszło i znalazłem prace gdzie, są koledzy którzy pomagają, wspierają i jest praca zespołowa.

Administrator Nowy wpis

Firma ecom sp. z o. o. poszukiwała jakiś czas temu pracowników na stanowisko Administrator Systemów. Czy jest ktoś, kto otrzymał tę pracę? Czy organizowane są tam szkolenia podnoszące kompetencje?

Nowy wpis

Pracodawca

@Administrator

Poszukiwania sys admina zostały zakończone sukcesem, ale zachęcamy do wysyłania CV :) Jeśli chodzi o szkolenia to podchodzimy do sprawy indywidualnie. Mamy całkiem fajny budżet szkoleniowy i każdy pracownik może zgłosić chęć rozwoju w wybranym kierunku.

Lolka
Klient
 Pytanie

Jak wygląda proces rekrutacji w Ecom?

Pracodawca

@Lolka

Aby szanować czas nasz i kandydatów, staramy się ograniczać ilość etapów rekrutacji do minimum. Po pierwszym etapie, czyli pozytywnym rozpatrzeniu CV kandydata, zapraszamy taką osobę na rozmowę kwalifikacyjną. W zależności od stanowiska, biorą w niej udział osoby techniczne (np. Senior Developer) oraz HR. Na takiej rozmowie może, choć nie musi, pojawić się zadanie do zrobienia. Czasami kandydaci dostają krótkie zadanie domowe, natomiast jest to sporadyczna praktyka i dotyczy głównie kandydatów, których kompetencje techniczne nie są jednoznaczne. Jeśli po tych etapach jesteśmy zainteresowani zatrudnieniem kandydata, przedstawiamy ofertę współpracy.

Ewelina
@Lolka

A co konkretnie Cię interesuje? Jakie pytania są zadawane czy jak?

Administrator

W firmie ecom sp. z o. o. poszukiwano pracowników. Czy ktoś podjął pracę jako Java Developer?

Chudy
Pracownik
@Administrator

Javy Ci u nas dostatek, ale ciągle szukamy nowych osób do naszych zespołów :)

 Rozmowa kwalifikacyjna
Aplikowałeś na stanowisko SORTOWANIE SUROWCÓW WTÓRNYCH oferowane przez firmę ecom sp. z o. o.? Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spotkanie odbyło się w formie online, czy w siedzibie firmy? Opisz swoje wrażenia. Jaki był rezultat rozmowy?
Administrator

Jak wygląda praca na stanowisku Developer? Mogłaby osoba z tego stanowiska opowiedzieć o swoich obowiązkach i ogólnie o pracy w ecom sp. z o. o.?

Chudy
Pracownik
@Administrator

Przychodzisz do pracy na miejsce albo zdalnie, spotykasz się z zespołem, piszesz kod, gadasz z ludźmi, spotykasz się z klientem i po pracy idziesz do domu. Polecam ????

Gumiś
Klient
 Pytanie

Witam. Czy w Ecom są kursy/ szkolenia językowe?

Pracodawca

@Gumiś

Nie oferujemy kursów językowych na co dzień. Jest natomiast możliwość ich dofinansowania z budżetu szkoleniowego :)

anonim

(usunięte przez administratora)

Pracodawca

Niestety, nie posiadamy informacji na ten temat. W takich przypadkach najlepiej sprawdzać popularne serwisy rekrutacyjne dostępne online.

anonim

(usunięte przez administratora)

Pracodawca

Mamy wiele projektów, często pojawiają się nowe więc nieustannie poszukujemy specjalistów IT. Zawsze aktualne oferty pracy znajdują się na www.ecom.software/kariera/

Pytanie
 Pytanie

Jaki jest styl zarządzania w ecom sp. z o. o.?

Pracodawca

@Pytanie

Wykorzystujemy Scrum i zwinne metody wytwarzania oprogramowania (Agile). Dążymy do samoorganizujących się zespołów developerskich, które z pomocą Product Ownera, Scrum Mastera oraz przede wszystkim klienta, wspólnie wypracowują flow pracy, zarządzając nim zgodnie z potrzebami produktu. Decyzje strategiczne dotyczące naszej organizacji, jej kierunku rozwoju oraz usprawnień pozostają w obszarze decyzyjnym odpowiedzialnych za to osób oraz zespołów. W ramach inicjatyw knowlede sharingowych bardzo często pojawiają się oddolne inicjatywy, takie jak np. gildia Clean Code, podczas których to pracownicy wypracowują konkretne rozwiązania konkretnych wyzwań.

Pytanie
 Pytanie

Jakie są warunki zatrudnienia w ecom sp. z o. o.?

Pracodawca

@Pytanie

Oferujemy trzy formy współpracy: umowa o pracę, kontrakt B2B oraz umowa zlecenie. Podczas rekrutacji wspólnie ustalamy, która forma zatrudnienia jest najkorzystniejsza. Pierwsze trzy miesiące współpracy są w oparciu o okres próbny (3 miesiące), które najczęściej przechodzą w stabilną i długotrwałą umowę :)

Ilona

Dzień dobry, czy w ecom można liczyć na szkolenia podnoszące kompetencje pracowników? Wiele osób szuka miejsca w pracy, w którym będzie mogło się rozwijać osobiście i zawodowo. Szkolenia właśnie w tym pomagają. Napiszcie jak ta kwestia wygląda w firmie.

Pracodawca

@Ilona

Cześć Ilona! W ecomie mamy dwa rodzaje szkoleń - wewnętrzne i zewnętrzne. Wewnętrzne są często prowadzone przez starszych developerów w formie warsztatów lub wykładów. Przykładowo, ostatnio mieliśmy 3-dniowe wewnętrzne szkolenie z Dockera. Mamy też gildie (np. Agile, UX, Clean Code), gdzie tak naprawdę każdy może spróbować sił jako prezenter, a z pewnością każdy może dołączyć jako słuchacz :) Zewnętrzne szkolenia są kwestią indywidualną, ale ecom ma przeznaczony budżet na szkolenia pracowników na zewnątrz. Jeśli ktoś jest zainteresowany jakimś szkoleniem, certyfikatem bądź konferencją i jest to powiązane ze ścieżką rozwoju kompetencji używanych w projekcie lub organizacji, wystarczy zgłosić się do HR i przegadać taką potrzebę. Jeden z ostatnich przykładów - wysłaliśmy kolegę na certyfikowane szkolenie Zarządzania Zmianą Prosci :)

Pytanie
 Pytanie

Czy pracownicy w Ecom Sp. z o.o. dogadują się między sobą?

Paulina / ecom
Pracownik
@Pytanie

Tak, firmie zależy na dobrych relacjach pomiędzy pracownikami. Wiadomo, że wewnątrz zespołów mamy czasem różne zdania, ale małe spory dyskusyjne załatwiamy na bieżąco ???? A jeśli jest jakaś grubsza sprawa, która wymaga wyjaśnienia to idealnym miejscem jest na to Retro - spotkanie zespołu scrumowego po każdym sprincie. Wtedy każdy może zaproponować problem do omówienia, nawet taki personalny.

Chudy
Pracownik
@Pytanie

Dogadujemy się na luzie:) Każdy zespół ma swój niepowtarzalny klimat

Renia

@józek a jaka jest dokładnie ta lokalizacja biura?

Paulina / ecom
Pracownik
@Renia

ecom mieści się w budynku Nowego Arsenału w Toruniu, ul. Dominikańska 9 :)

józek
Pracownik
 Rekomendacja

Dobra atmosfera pracy, szacunek dla ludzi (co nie jest w polskich firmach niestety oczywiste), fajne biuro w samym centrum miasta.

Pytanie
 Pytanie

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Ecom Sp. z o.o.?

Paulina / ecom
Pracownik
@Pytanie

Wynagrodzenie jest uzależnione od stanowiska i doświadczenia. Nie mamy stałych, sztywnych wynagrodzeń. Kwestie finansowe ustalane są indywidualnie podczas procesu rekrutacji.

Marcin

Czyli nie muszę martwić się atmosfera. Jest pozytywna?

Paulina
Pracownik
@Marcin

Dobra atmosfera to dla nas podstawa :) Pracy jest sporo, ale zawsze znajdzie się czas na pogaduchy przy ekspresie czy piwo z zespołem po godzinach. Pracujemy w scrumie, więc feedback to nasz chleb powszedni. Nie ma dress codu, z powodu covidu niektóre osoby pracują zdalnie. Ludzie ogólnie są otwarci na pomysły i często angażują się w różne inicjatywy.

jp
Pracownik

Świetna atmosfera, mili i kompetentni ludzie, ale przede wszystkim organizacja, w której wiele można. Otwartość na inicjatywy, naukę i wszelkie zmiany sprawiają, że można poczuć ogromny wpływ, jaki ma się na jej budowanie, a to z kolei źródło ogromnej satysfakcji. To jeden z najjaśniejszych punktów na mapie pracodawców IT nie tylko w Toruniu, ale i w całym regionie.

:)
Pracownik

Świetne miejsce pracy w Toruniu! Bardzo przyjemna atmosfera, kompetentni ludzie i świetne inicjatywy. W ecomie każdy Twój pomysł jest zauważany i z pewnością zostanie doceniony. Firma pracuje w scrumie, więc zwinne środowisko pracy to codzienność. Jest bardzo dużo akcji wewnętrznych (np. gildie tematyczne, wspólne śniadania w środy) i ciekawe eventy zewnętrzne (np. ecom stayagile). Polecam dla zainteresowanych niekorporacyjną pracą w całkiem sporej (ok 60 osób) firmie.

Wyżynka

Świetne miejsce do rozpoczęcia kariery software developera i/lub odpoczynku po korporacyjnym wyścigu (z autopsji po przebranżowieniu). Szkolenia, gildie, zachęcanie do samorozwoju i doskonalenia. Płaska struktura i gra w otwarte karty Świetna lokalizacja i przyjazna atmosfera zachęcają do wyskoczenia na piwo do ogródka po pracy albo na lunch z zespołem w trakcie.

Chudy

Spoko firma, przyjazna atmosfera i możliwość rozwoju

Etap 1
Etap 2

Zostaw merytoryczną opinię o ecom sp. z o. o. - Toruń

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Często zadawane pytania

  • Jak się pracuje w ecom sp. z o. o.?

    Zobacz opinie na temat firmy ecom sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

  • Jakie są opinie pracowników o pracy w ecom sp. z o. o.?

    Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 4, z czego 3 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

ecom sp. z o. o.
Przejdź do nowych opinii