Reklama

Praca mobilna w Warszawie – jakie zawody?

Praca mobilna w Warszawie i w innych dużych miastach w Polsce zyskuje coraz większą popularność. Obecnie to właśnie mobilność pracownika odgrywa jedną z decydujących ról podczas procesu rekrutacji lub awansu zawodowego. Na czym polega praca mobilna w Warszawie?

Praca mobilna w Warszawie - mężczyzna w garniturze leżu na trawie pod gołym niebem

Mobilność to w tych czasach synonim rozwoju zawodowego. Pracownik, który jest otwarty na nowe wyzwania to kapitał, który chciałby posiadać każdy pracodawca. Jednym z przykładów mobilności zawodowej jest praca dla przedstawiciela handlowego w Warszawie. Osoba na tym stanowisku większość swoich obowiązków służbowych wykonuje poza siedzibą firmy. Czy praca mobilna to przyszłość rynku pracy w Polsce? Oraz ile mobilne zatrudnienie ma wspólnego z wyjazdami służbowymi?

Praca mobilna — co to?

Praca mobilna to nic innego jak wykonywanie swoich obowiązków poza siedzibą firmy. Zazwyczaj zakres obszaru określony jest w umowie o pracę i obejmuje dane województwo lub kilka województw. Zdarza się, że praca mobilna w Warszawie, zważywszy na to, że właśnie w tym mieście mają swoje siedziby największe międzynarodowe korporacje, związana jest także z pełnieniem obowiązków służbowych także poza granicami Polski.

Pracodawcy coraz częściej poszukują pracowników otwartych na mobilność. Praca mobilna w Warszawie i innych miastach wojewódzkich może obierać się na:

  • gotowości do wyjazdów zagranicznych
  • relokacji pracowników
  • stałym wykonywaniem obowiązków służbowych poza siedzibą firmy.

Co ciekawie, wiele osób utożsamia pracę mobilną z podróżowaniem służbowym. Są to jednak dwie zupełnie różne rzeczy. Wyrok z dnia 10 października 2012 r., sygn. akt II UK 72/12 jasno pokazuje, że:

Pracownicy, których praca z istoty polega na przemieszczaniu na pewnym obszarze, nie odbywają podróży służbowych.

Jak szukać ofert pracy mobilnej w Warszawie?

To pytanie zadaje sobie większość osób zdecydowanych na podjęcie wyzwania, jakim niewątpliwie jest praca mobilna. W Warszawie możemy znaleźć pełno ogłoszeń o wakatach na stanowiskach mobilnych. Dotyczy to zarówno pracowników biurowych, jak i elektryków, serwisantów, a nawet budowlańców. Szukając odpowiedniej oferty, warto skorzystać z serwisów poświęconych tematyce rynku pracy w Polsce. Często oprócz ogłoszeń znajdziemy tam także blogi poradnikowe, które wyjaśniają zawiłe kwestie prawa pracy i specyfiki poszczególnych zawodów, w tym także pracy mobilnej.

Dodatkowo, jeśli zależy Ci na konkretnej posadzie w danej firmie, to warto przygotować CV oraz list motywacyjny w wersji papierowej i umówić się na osobiste spotkanie. Zabieg taki daje możliwość porozmawiania twarzą w twarz z osobą z działu HR co dodatkowo wzmacnia Twój wizerunek idealnego kandydata. Nawet jeśli aktualnie firma nie prowadzi rekrutacji na interesujące Cię stanowisko, możesz poprosić o zapoznanie się z Twoimi dokumentami aplikacyjnymi na potrzeby przyszłych rekrutacji. 

Przykłady cech przydatnych w pracy mobilnej

Praca mobilna nie jest dla każdego. Osoba na takim stanowisku musi wykazywać szereg cech, dzięki którym świetnie odnajdzie się w tego rodzaju pracy. Jedną z nich jest otwartość na nowe wyzwania. Każdy dzień w pracy mobilnej jest inny, w związku z czym pracownik musi być przygotowany na pracę w dynamicznym środowisku. Najczęściej jest to także praca z klientem, dlatego liczy się także komunikatywność. Przyda się także nuta profesjonalizmu i umiejętność utrzymania emocji na wodzy w przypadku konfrontacji z roszczeniowym klientem.

Każdy pracownik mobilny powinien charakteryzować się także… zamiłowaniem do pracy w terenie! Jest to oczywista oczywistość — niestety często pomijana zarówno przez rekruterów jak i samych kandydatów. Praca poza siedzibą firmy rządzi się swoimi sprawami. Często nienormowane godziny pracy łączą się z wykazem zadań, które należy wykonać. Dlatego niezwykle ważne jest, aby pracownik podejmujący pracę mobilną potrafił świetnie zarządzać czasem, priorytetyzować obowiązki i logistycznie planować każdy dzień swojej pracy.

Praca mobilna w Warszawie — ile zarabia się na wybranych stanowiskach?

Praca mobilna w Warszawie otwiera wiele możliwości zawodowych. Stolica proponuje nam różnego rodzaju stanowiska opatrzone hasłem „praca mobilna”. Jednym z zawodów, które są najczęściej kojarzone z wykonywaniem obowiązków służbowych, poza siedzibą firmy, jest przedstawiciel handlowy. Średnie zarobki na tym stanowisku to około 5,5 tys. brutto. Do tego należy doliczyć także prowizje, które są głównym motorem motywacyjnym  w pracy przedstawiciela handlowego.

Kolejnym popularnym stanowiskiem związanym z pracą mobilną w Warszawie jest serwisant. Osoba ta jest odpowiedzialna za naprawy sprzętu zarówno dla osób prywatnych jak i dla przedsiębiorstw. W tym wypadku średnia pensja to około 4,8 tys. brutto.

Przeszukując portale z ogłoszeniami o pracę, możemy zauważyć sporo wakatów dla instalatorów i montażystów różnych urządzeń. Usługa ta cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony klientów, dlatego pracodawcy coraz chętniej zatrudniają pracowników mobilnych na tym stanowisku. Średnia płaca to 4,5 tys. brutto.

Warto pamiętać o tym, że praca mobilna w Warszawie i nie tylko, wiąże się z dodatkami i zwrotami za paliwo, zakwaterowanie i wyżywienie. Aby zachęcić pracowników do podjęcia mobilnych obowiązków, pracodawcy często oferują dodatkowe premie i inne benefity pracownicze. 

 

Oceń artykuł
0/5 (0)