Opinie o PIENING GMBH w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy PIENING GMBH. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie PIENING GMBH o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PIENING GMBH w Warszawa

Cezary

Firma Piening jest w 100% SUPER. Bardzo przyjazna i opiekuńcza dla pracownika. Piękne Panie konsultantki, które są kompetentne oraz co też ważne mówią w języku polskim. Umowy podpisywane są na czas nieokreślony a to bardzo dobrze świadczy o firmie Piening, że ufa swoim pracownikom. Zaliczki i wypłaty zawsze są na czas. Firma zapewnia bezpłatnie kombinezony jak i obuwie oraz co ważne skrzynki z narzędziami, wszystko pożadnych firm np. Wurtch. Jednym słowem to firma którą warto wybrać na długi czas. Pozdrawiam pracowników.

@Cezary

panie konsultantki nie piscie takich bredni umowy podpisywane na czas nieokreslony zeby jelenie nie uciekly do lasu.TU sie zgodze zaliczki i jalmuzna na czas a kombinezon i skrzynka nie dadza mi jesc/zapomnialyscie napisac ze 8 miesiecy sie robi a 4 siedzi w domu mam nawet kumpla co siedzi juz prawie 3 miesiace i co takze podpisywanie sie pod kogos to juz karygodne

@Cezary

Ha ha ha sie usmialem teraz kolego "Cezar" w co watpie:-) pewnie ktos z Pieninga pisze takie brednie. Umowy sa na czas nieokreslony bo tak dziala Niemieckie prawo pracy ze musza byc po pol roku. Wyplaty na czas hmm no sa i owszem ale czy to powod do dumy??? Musza byc na czas i kropka. I nie zachwalal bym tak czegos co jest oczywiste, PRACUJE to DOSTAJE!!! idac dalej ubrania, to co w tym dziwnego ze firma daje? Naleza sie to musza dac!!! wiec nic tez w tym dziwnego. Skrzynke dostaje sie na stan i podpisuje sie papiery a jest warta ona 240 Eur, wiec jak sie nie zda przy rezygnacji to firma potraca wiec tez zadne WOW!!! Madre konsultantki??? Dobre. Przez nie spalem w samochodzie tak mi zalatwily mieszkanie i wogole sa niegramotne. Nie wspomne juz o tym ze zarobki sa na poziomie polskim. Kindergeld to sie czeka z rok czasu zanim sie dostanie. Zreszta Niemcy chca jak Anglia ukrocic zasilki. Zreszta w Polsce bedzie teraz 500+ wiec w dupie z tym ich kindergeld. Ogolnie firma porazka. Albo zaczniecie placic jak na Niemcow przystalo albo zatrudniajcie sobie glupkow z innego kraju. Odradzam 100%

tobi
@major

major,ty to fajny musisz być głąb i leser.że Cie wywalili.poznałem takich jak TY "fachowców"których po pierwszym dniu wywalali z budowy,a żę był to ich już któryś raz pod rząd to firma im dziękowała.przez prawie 4 lata pracy nie miałem z kumplem żadnego przestoju.wiadomo że będą woleli wysłać kogoś sprawdzonego a nie barana z lewymi rękoma.lecim dalej.dobrze trzeba walić wódę żeby nie odłożyć żadnej kasy zarabiając 11,62 eu + 40 eu diety(za każdy przepracowany dzień).może to ty jesteś tym słynnym alkoholikiem po którego Paszkowa jechała bo przez tydzień się w robocie nie pokazywał bo ciągle zachlany leżał? jakoś te chłopaki których poznałem i pracują już po pare lat,potrafią odkładać po 4 tysiaki pln. i dużo lepiej co miesiąc,kupywać dobre fury i wakacje spędzać za granicą,prowadząc przy tym życie z rodziną na dobrym poziomie.Do następnych baranów: kindergeld głąby nie płaci wam piening tylko familienkasse i jest to prawdą,że trzeba czekać nawet i 2 lata ale wszystko potem jest nadpłacone,tak,że znam takich co mają po 3 dzieci i za kindergeld wypłacony po jakimś czasie kupują nowe auta.do następnych zestresowanych Jędrusiów co co im piening życie o 5 lat skrócił.to ty baranie podejmujesz ryzyko jadąc starym niesprawdzonym autem,a,że w De serwis drogi to wszyscy wiedzą więc nie płacz.30 eu za domek letniskowy z pleśnią???nigdy bym się nie zgodził na takie warunki! 20 płaciłem najwięcej,obecnie od paru miesięcy 17 za jednoosobowy pokój z łazienką i internetem.jest dużo rzeczy które mnie wk...ia w tej firmie ale mimo to więcej plusów niż minusów.Więc zajebisty fachuro MAJOR jak zmoczyłe (usunięte przez administratora) to wypłacz się mamie a nie pier....sz głupoty(...zabraniają dzwonić do rodziny) fajnie jesteś zryty

nie major
@tobi

ze z ciebie (usunięte przez administratora) majchrzaka to nie obrazaj nikogo ja tam przyjolem sie jako spawacz to nosilem beton po 3 pietrze wysla sprawdzonego barana co ma ogon pod soba[pewnie nie wiesz bo nie byles w wojsku]tak paszkowa jezdzila za nim pewnie zeby pogadac z gosciem na migi albo w jezyku migowym,tak o szczyt mozliwosci odkladac 4 tys po prostu super ja u polskiego zlodzieja odkladalem wiecej niz tam jakbym byl pociotkiem tez bym robil 4 lata.po 5 baranie nie kazdego stac na nowe auto a po za tym baranie napisz jak sie nazywasz i gdzie mieszkasz to wteczas pogadamy zobaczymy jaki bedziesz madry sam na sam

@tobi

(usunięte przez administratora) Pewnie jestes z jakiegoś słodkiego zadupia gdzie zarabia sie 2 tys miesiecznie i teraz myslisz ze chwyciles pana boga za rece. Jezeli odpowiadaja ci zarobki a dokladnie to co sobie odlozysz czyli nie cale tysiac euro jezeli nie masz nadgodzin to spoko to sobie tyraj ja jestem fachowcem i takie pieniadze spokojnie zarabiam w pl a nawet o wiele lepsze a ty nygusie sie nie zucaj bo sam jestes lewar i pijak. Pozdro dla takich pajacy jak ty

@major

masz racje major jak mu odpowiadaja te zarobki niech tam siedzi,moze ma baran 18 nieskonczone mleko pod nosem po sie irytowac

kawulec

Nie kłam! !!!!!

Czy jest ktoś chętny z Mazur na wyjazd z tą firmą (lub inną) jako elektryk/pomocnik i szuka wspólnika? Najlepiej z okolic Giżycka, Mrągowa. We dwóch jest zawsze taniej. Pracowałem już trochę u tego pośrednika. Wszystko zależy gdzie się trafi, bywały lepsze i gorsze dni. Dla super fachowców nie polecam. Mój email: pepe0891@wp.pl

Pracowałem już trochę na zachodzie ,sytuacja zmusiła mnie do powrotu do kraju.Po paru latch znowu wyjechałem właśnie z tej firmy.To co przreżyłem w tej firmie to to jakiś koszmar,przed wyjzdem było tyle obiecywane,zaznaczę że jeszcze znałem język angielski i trochę niemiecki.Tulasz się jak pies po Niemczech,ciągle oddelegowywany na inne budowy,kwatery w formie domków letniskowych za 30 euro i to w okresie jesiennym,z pleśną i grzybem,wilgoć brak lodówek i pralek.Jak nie masz sprawdzonego nowego samochodu to w ogóle nie ryzykuj.Jeżdzisz tysiące kilometrów ,paliwo za swoje ,awaria samochodu jak mi się przydarzyło, holowanie plus naprawa wiadomo w Niemczech wszystko co odłożyłem poszło na naprawę ,serwis drogi jak holera.Pojechałem spróbowałem i już nigdy nie pojadę z takich pseudo firm.Wróciłem zadłużony i o 5 lat starszy ze stresu jaki zafundowała mi t firma.

@Andrzej

nie chwale cie ze tam robiles ale czebabylo poczytac komentarze pisza ze jezdzisz z 1 na 2 koniec niemiec ta ich smieszna dieta nie pokryje ci hotelu za tydzien ani paliwa a nie wspomne zeby cos odlozyc

Ślazak

Z tymi mieszkaniami to do końca nie jest tak jak piszecie.prawda jest taka,że wybieracie nam pierwszą lepszą kwaterę i nie interesuje was kwota,bo to my placimy i często jet to około 25 euro za nocleg.na szczęście albo udaje nam się dogadać z wlascicielem i zbić z ceny albo sami szukamy czegoś innego.W waszej firmie pracuję ponad dwa lata i z mala przerwą na własne życzenie,zawsze jeździmy w dwóch (całe szczęście bo koszty dzielimy po połowie).Na firmę nie narzekam a nawet często polecam.kasa zawsze jest przed czasem,dwa razy w miesiącu narzędzia i ubranie dostaje a jak potrzebuję cos nowego to dzwonie i zawsze dostaje.prace staram się wykonywac dobrze i prawie każda firma dla ktorej pracujemy trzyma nas długo i proponuje żeby przejść do nich bo robiąc przez Piening jesteśmy za drodzy najdłuższy przestój jak mialem to chyba tydzień więc robota zawsze jest. Wiem że sa inne firmy z troche lepszymi warunkami (wyższa dieta,oplacone zakwaterowanie) ale na razie nie zamierzam zmienić,bo po co jak tu mam pewne. Ogólnie to jestem zadowolony iPOLECAM WASZĄ FIRMĘ

@Ślazak

smieszny jestes kolego slazak hahaha chyba jestes nie doswiadczony albo tak glupi. Nie polecaj chociaz innym gowna, a jak chcesz to sam sobie w tym siedz!!! Nie bede sie dalej rozpisywal bo napisalem juz wiele i jak zwykle odradzam FACHOWCOM! swiezaki moga isc bo w PL tyle nie zarobia. Pozdro

PIENING GMBH prowadziła rekrutację na stanowisko MIG / MAG spawacz (135/136). Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie warunki oferuje pracodawca? Opowiedz o przebiegu spotkania z rekruterem.
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Koordynator projektów marketingowych
DOTCOM Sp. z o.o.
hydraulik

czy ktoś z kolegów jest hydraulikiem ? po ile godzin tam się pracuje bo nadgodzin to oni raczej nie robią więc myślę że tylko na podstawę 11 brutto można liczyć proszę o jakieś info

miras

co za padaka to forum... kilka tysięcy pracowników zatrudniają a tu zaledwie kilka wypocin na ich temat

miras

Panowie ale w jakich zawodach wy pracujecie? Bo jako fachowcy czy pomocnicy fachowcow? Bo niechce mi sie wierzyc ze dobremu fachowcowi taka g/lodowo kase daj/a 2000 euro

ludzik pininga
@miras

jedz ty zobaczysz ile tobie dadza i co bedziesz robil znam przyszywanego niemca co mial 13 brutto jezyk perfekt plus dobry fachowiec

staszek
@ludzik pininga

no jako fachowcy ale zrozumcie że to jest pośrednictwo pracy!!!!!!!!!!!!!!!! a nie jesteś w stanie zarobić pracując od poniedziałku do czwartku

bez nazwy

jedz jedz tylko zebys pózniej nie plakal jak przyjedziesz goly i wesoly za tydzien czasu[mieszkanie 5 dni 100 euro paliwo do niemiec kolo 200 juz licze srednio no ale jedz kraj wolny

zbych

Pracuje w Pieningu od czerwca. Jestem zadowolony. Wypłata zawsze przed czasem,około 2100 bez nadgodzin. W firmie zawsze pomagają w róznych sprawach. Na mieszkanie wydaje 15 euro dziennie, na jedzenie i paliwo do pracy około 200 miesięcznie. Firma szuka mieszkania możliwie najbliżej miejsca pracy( teraz mam 10 km) 150 godzin za nadliczbowe wyrobiłem w pięć miesięcy. Pracy jest dużo i pracujemy po 10 godzin dziennie . Firma płaci za 35 godzin w tygodniu a reszta na dodatkowe konto.Co miesiąc jestem w stanie odłożyć ponad 1200 euro, co w polsce mi się nie udawało. Uwazam, że jak ktoś chce pracowac, i pracy nie unika to ta firma może mu to umożliwić . Niektórzy piszą, że żle i niewarto a ja uwazam ze tak mówią ci, którym żadna praca nie pasuje.

KUBIK
@zbych

prosze nastepny madry na mieszkanie wydaje 15 euro na jedzenie i paliwo 200 euro koleny bezmózg ma pelne cein konto i zarabia 2100 niewiem kolejny idiota mieszka w kiblu a na jedzenie wydaje 5 euro dziennie za paliwo licze 50 chodzby jezdzil maluchem i tak za malo nie rób baranie komus wody z muzgu jak sa glupi co ci uwierza co piszesz to sa chorzy jak ty psychicznie

wejadamo

Co tak nerwowo. Pracuję w firmie i jakoś nie miałem tych problemów. Jak języka nie potrafisz i znaleźć sam nic nie potrafisz to faktycznie jest to duży problem. Ilu ludzi tyle komentarzy. Na tacy wszystkiego nie piening nie przyniesie.

klio

witam Po przepracowanych 3 miesiącach dałem sobie spokuj z tą firmą bo ta firma to porażka 1.zarobki: po 3 pełnych miesiach miałem na koncie okolo 3000 Euro to daje 4000zł na miesiac(dodam że alkoholu nie piję jedynie jedzenia sobie nie żałuje ale też nie przesadzam) czy warto dla takich pieniedzy wyjeżdżać z kraju? to robota dobra dla desperata co nie ma w czym przebierać. Oczywiście da sie zarobić więcej jak są nadgodziny a z reguły ich nie ma bazuje na swoim doświadczeniu i ludzi którzy tam pracują dłużej. przede wszystkim nieuprzejmy serwis szczególnie Alicja Pióro Soriczki (kobieta wieś słoma z butów itd wystarczy popatrzeć na jej gębę(broszurka pienienig) a potem przeprowadzić krótki wywiad ...dodatkowo zakręcona jak gów...o w betoniarce ) następna w kolejce to Jenny Eltner niech was nie zmyli jej nazwisko po tatusiu bo charakterek ma po mamusi zapewne polskiej k.... na dorobku . następna w kolejce żaneta Jewiec , Dirk Bagart .....wszystko jest pięknie ładnie jak przytakujesz głową i mówisz że jest ok ale jak tylko chcesz coś zmienić np mieszkanie bo za drogo bo to bo tamto to wtedy wychodzą ich prawdziwe charaktery. Info dla tych co nie wiedzą co to jest zeit konto : Tydzień roboczy w Niemczech to chyba 37 godzin i za tyle ci płacą w piening a co wiecej trafia na specialne zeit konto dopóki nie będziesz miał na tym koncie wiecej niz 150 godzin nie otrzymasz zapłaty za te nadgodziny ani za 1,3,5 miesiecy no chyba że się zwolnisz tak jak ja.

gkl

tak dobra praca przynies wynies pozamiataj,a co cie kolega obchodzi niech dzwoni co 5 min ty mu na to nie dajesz zostaniesz doceniony ja znam tam polaka co robil niemiecki perfekt.obywatelstwo. robil pare lat to miał 13 brutto tak go docenili jak ciebie docenia zobaczymy jak bedziesz jezdzil co tydzien albo 2 tygodnie zobaczymy jaki bedziesz zadowolony a po za tym poczekaj do zimy zobaczymy ile narobisz w piningu ile przwesiedzisz w domu ,nie sztuka przerobic miesiac z dojazdem i jaki wielki fachowiec chwali sobie załosne

staszek
@gkl

witaj piszesz bzdury jestem w tej firmie owszem zarobki na godzinę nie są złe ale napisz że Niemcy pracują od poniedziałku do czwartku,piątek ,sobota są dniami wolnymi praca 40godz.tygodniowo a dietę masz płaconą za 4 dni tygodniowo 160 euro mieszkanie 20euro doba.a jak chcesz uzbierać te 150 godzin to zbierasz 6 miesięcy,albo więcej ogólnie nie polecam bo mając rodzinę w kraju nie wyślesz więcej niż 1000 euro,jedzenie drogie 1 kg.pomidorów 7 euro!!!!! i to na dzień dzisiejszy 13.06.2016r.Jestem ciekawy kto pisze te komentarze bo wszyscy z mojej grupy się zwijają i wracają do Polski i oczywiście nie pijemy alkoholu.Komentarze piszą te kobiety co siedzą w biurze nikt nie powie że przelew 100Euro to koszt 25 euro mieszkania syfy pokoje 2,3 a nawet 4 osobowe jak ktoś lubi życie cygana to jechać ale kokosów nie ma.Spadam z tąd

Nadok
@gkl

Ja pracuje w Pienning'u już rok.Cały czas w jednej niemieckiej firmie.Mieszkanie ogarnołem spoko płacę mało czynszu mam szybki net i 100 metrów do roboty.Na kasę tez nie nażekam, Pienning płaci nawet przedd czasem.Lato , zima roboty pod dostatkiem.

stach
@Nadok

Ale opowiadasz farmazony płakac sie chce.SYF KIŁA I MOGIŁA kto chce niech jedzie .

nik
@stach

dlatego takie pier......ne agencyjki utrzymuja sie na rynku przez to ze polscy zlodzieje [pseudo firemki polskie] placa po 6.50- 7 euro na godz agencyjki nie beda placic wiecej bo po co no ale niestety nauczyli ich poloczki bo po komunie wyjechala stara gwardia co w zyciu nic nie widzieli a teraz mlodsze pokolenie musi za to placic.dzisiaj wygral ten co robi prywatnie bez zadnych firemek agencyjek sam sobie jest prezesem robolem itd wszedzie sie porypalo mnie tez oferowali przejsc ze smiesznego pininga do firmy ale 160 godz sam sobie zaplac za mieszkanie [3 dni] reszte placi firma robota tylko 40 godz tyg pn-cz to juz wole robic u polskiego zlodzieja za 16 zeta w polsce niz jezdzic jak rumun

Karo55

Jestem bardzo zadowolony. Dobra praca i zarobki. Proszę nie zapominać, że jedziecie tak aby pracować a nie leniuchować. mam kolegę na kwatrze, który nie nic robi tylko dzwoni do dysponenta o każdą głupotę. Pokażcie, ze umiecie pracować a na pewno zostaniecie docenieni również finansowo. Ja pracuje od maja i zmieniałem dwa razy Baustelle. Teraz jestem na trzeciej i jestem bardzo zadowolony!

DAVID

O JESZCZE JEDEN ARTYSTA..... KINDERGELDU NAWET NIE POBRAŁEŚ, DZIECI ZGŁASZAŁEŚ JAK WYJEŻDZAŁEŚ AUTOMATYCZNIE IDZIE DO POLSKI

david

po prostu nie nadajesz się.....koleś, niemcy narzekali na ciebie i tyle w temacie , zapomniałeś napisac że każdy ma koordynatora na zawołanie ,braknie kasy zaliczka expresowo za dojazdy rozlicza us niemiecki masz napisane na rachunku , z kilometrówki płaci niemiecki urzad skarbowy wpisujesz w cetlu ile kilometrów robisz tygodniowo, JAKBY BYŁ WAŁEK TO PINING NIE UTRZYMAŁ BY SIE TRZYDZIESCI LAT ZA KAŻDEGO Z NAS ODPOWIADA PRZED ODPOWIEDNIMI ORGANA MI TO JEST GERMANY TU JEST ETOS PRACY CHŁOPCZE ROZTROPCZE A TO CO WY SOBĄ REPREZENTUJECIE TO INNA BAJKA.

gajowy ale nie pociot psa
@david

idioto zarabiasz 100 tysi umiesz liczyc 8.3 tysia czebabylo by zarabiac miesiecznie.wole nauczyc sie kultury niz czytanie jakis wypocin kretyna ktury nie umie liczyc

DELTA FORCE

przysięgam że firma okey tylko kurna dlaczego nie uczycie się warchoły niemieckiego, NIE KŁAMCIE NA CHATE JEST KASA TZW DIETA KASE MACIE NA CZYSTO ODRADZANIE LUDZIOM TEJ FIRMY TO CZYSTE SK.....YŃSTWO ZARABIA SIĘ 100 TYSI W ROK MAŁO......

wejadamo
@DELTA FORCE

Witam. Też miałem ten sam problem. Czekałem z miesiąc czasu z tym, że zwolniłem się z dnia na dzień po otrzymaniu konkretnych informacji o pracy. Początek miałem słaby. Sam,co dwa tygodnie zmiana mieszkania(ciągle u tego samego pracodawcy), do tego z 600 na mieszkanie plus paliwo i jedzenie. Są lepsze i gorsze zlecenia. Ale spoko od 1000 do nawet 1500 można zostawić w portfelu bez zbędnych wydatków i zbytniego oszczędzania. Proponuję w razie braku pracy z 2, 3 razy w tygodniu dzwonić z pytaniami o pracę, w przeciwnym razie można długo poczekać. Płaci na czas, większych problemów nie ma. Polecam

Partyzant

Masz rację ja już miałem wyjechać 3 tyg temu i nie wywiązali się z umowy to jest jakiś żart ja już zrezygnowałem z tego wyjazdu bo jak robią z nas durnia teraz to co by było tam na miejscu tylko siąść i płakać nad ludzką glupotą od 3 tyg mowią że zleceń nie mają to po jaką cholerę glowę zawracają narazili mnie na same straty zwolniłem się przez nich z pracy a co oni myślą że w Polsce się powietrzem żyje u nich chyba tak panie z biura pięknie gadają dwa razy tyle zarabiają i nas w kij dmuchają myślą może że w ciemnogrodzie żyjemy bez mozgow i bez ambicji jesteśmy to jest upokarzające ale jak ktoś chce to niech jedzie i dopłaca do tego interesu ja nie jestem frajerem poważna firma tak się nie zachowóje.Przestrzegam wszystkich myslących ludzi nim coś zrobisz zastanów się dwa razy dlamnie to są zwykłe pijawki

jawiem

Tu nie patrz na ilość przepracowanych godzin i tak dostaniesz po 7 godzin za dzień 23 dni w miesiącu minus podatek od wyplaty minus socjalversicherung ok 400 od calości wypłaty razem z dietą .Na koniec masz 2100 Euro-w najdłuższym miesiącu w roku.Ale polski złodziej (czytaj pracodawca)nie da ci tyle choć byś sie ze.... on i tak woli nowe niepotrzebne do niczego BMW.A za nadgodziny pojedziesz na miesięczny urlop.Pozdro

jawiem

Powiedz jeszcze o potrącaniu ok 400 Euro socjalversicerung.

olek

Ta firma jest ok. Pracowalem juz wczesniej w Niemczech i moge to porownac. Co prawda zmienia sie budowy jak konczy sie zlecenie ale jak jestes dobrym fachowcem to utrzymasz sie dlugo na jednej. Nauczylem sie jezyka i podszkolilem fachowo. Panie w biurze sa zawsze mile i pomagaja w problemach ktore sie spotyka na obczyznie. Pomagaja znalesc mieszkanie to duzy plus, nie kazda firma tak robi. Polecam, wiadomo poczatki sa zawsze trudne

rewe
@olek

tia ta firma jest ok pewnie jak ty[ciekawe któr[a]y pisała te opinie z biura tak skonczy sie zlecenie beda cie trzymac chyba zeby niemcom lizac jaja.tak panie sa miłe bo zleceniodawca placi 35 euro za lebka tobie dadza 1oo to jest git.pomagaja znalezc mieszkanie za 20-25 euro tez bedzie tak ja tez polecam 600 euro mieszkanie 100 na paliwo[nie licze juz auta amortyzacji] ja wole robic u złodzieja polskiego mam 7 euro ale mam dojazd do roboty nie jezdze jak cygan co tydzien po innych budowach jak rumun z bagaznikem pełnych narzedzi lub kabli do spawania wiem robiłem przezyłem widziałem kazdy ma własna wole te pieniadze co u nich zarobiłem nie odłozylem ani 100 euro

Zostaw merytoryczną opinię o PIENING GMBH - Warszawa

• Jak się pracuje w PIENING GMBH?

Zobacz opinie na temat firmy PIENING GMBH tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 30.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PIENING GMBH?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 6 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

PIENING GMBH