PIENING GMBH

Opinie o PIENING GMBH

miceek

zal komentować, za takie pieniądze to nie ma co się dziwić że dużo ludzi ucieka z tej firmy, 400€ minimum trzeba mieć na nocleg (20€ doba) zjeżdżając co któryś weekend do polski, chyba że ktoś siedzi cały miesiąc to i 500€ plus wyzywienie, do tego utrzymanie rodziny w Pl i guzik zostaje jak sie chce odlozyc jakis grosz. No Chyba ze ktos lubi zyc od 1 do 1 to jak najbardziej polecam ta firme ????

Lidia

@Janusz to oczywiste, że praca poza granicami kraju - z dala od rodziny - ma również swoje minusy. Generalnie trzeba zdawać sobie z tego sprawę podczas podejmowania decyzji o wyjeździe. Powinna być ona świadoma, a ten bilans zysków i strat sumiennie wykonany. Czy wielu Polaków pracuje razem z Tobą?

Janusz

witam, odpowiadam wynagrodzenie wzrasta wraz ze stażem, powiem tak za pn-pt (40h/tyg) nigdy nie wziąłem mniej niż 2200 E do reki (premia na święta Bożego Narodzenia), pracuje od samego przyjścia w jednej firmie mieszkanie max 400 E miesiąc są pensjonaty po 300 ale nie radzę, no i najfajniejsze jeśli dobrze trafisz i firma pozwala robić troszkę więcej godz to ja masz tak po zapełnieniu konta 26 dni urlopu + 21 dni wolnego z Zeit konta plus wszystkie święta wolne (płatne jakbyś w pracy był) ale to wszystko można se ustawić jak się pracuje u jednego klienta a że by tak było musisz być sumiennym pracownikiem i nie mam mowy ze ktoś cie odeśle w innym przypadku latanie po całych Niemczech i to już się nie kalkuluje (benzyna pensjonaty problem z wolnym itp) . Ja jestem około 3 miesięcy w sumie w domu, jedzenie około 10 procent droższe niż u nas a podróż samolotem wygodna i tania latałem za 25 euro w obie strony, teraz minusy ROZŁĄKA z rodziną , ze słabym językiem czujesz się obco no i najważniejsze oni potrzebują monterów mimo że potrafisz więcej to i jak będziesz monterem. Ja powoli zjeżdżam gdyż syn ma 5 lat i za mocno tęskni ale myślę że w przyszłość jeśli bezie możliwość to wrócę co do uwag zawistnych polaków z nosem ku słońcu oglądającym ambitnego You Tube - bez komentarza

TOM

witam czy ktoś dostał oferte jako ślusarz monter wiatraków -

Lidia

@Janusz dzięki za Twoją opinie. Czy w ciągu tych 3 lat Twoje wynagrodzenie uległo zmianie? @NIEZBEDNY takie komentarze nie powinny mieć tu miejsca, nie wnosi to merytorycznej wartości na forum, a jedynie uderza w użytkownika forum.

Janusz

witam,rozwieje wątpliwości niedowiarków , jedna z lepszych firm Leit w DE konkret wszystko na papierze a zarobki zależą od umiejętności i znajomości języka ja pracuje u nich 3 lata i nie mam zamiaru sie zwalniac a znam kolesi co pracuja nascie lat, a czy bedziesz jezdził po niemczech nie to nie zawsze jest tak jeśli znasz się na pracy i pojedziesz tam pracować to możesz w jednym miejscu pracować kilka lat znam to z autopsji. super firma polecam

Ciekawy
@Janusz 05.09.2017 20:58

Janusz a ile wychodzisz miesięcznie i przy czym pracujesz?

NIEZBEDNY
@Janusz 05.09.2017 20:58

ty janusz twoje imie mówi juz wszytko popatrz sobie na you tube janusze budownictwa bhp itd

Lidia

@Aros czyli w twoim przypadku PIENING GMBH było bardzo pomocne w rozwiązywaniu formalnych kłopotów? A możesz opowiedzieć coś o samej pracy - jak Ty ją oceniasz? Polecasz współpracę z PIENING GMBH?

Lukasz

Ktoś jedzie 11.09

Aros

Ja chciałem podziękować firmie Piening i w szczególności Pani Alicji za pomoc w załatwieniu Kindergeld. Z początku musiałem poprawiać niektóre dokumenty po kilka razy bo źle wypełniałem i nie wszystkie papiery wysyłałem na czas . Ale na początku tego roku Pani Alicja miała już wszystkie poprawione i inne dokumenty i wysłała do Familienkasse . Trochę czekania i cierpliwości i dokumenty załatwione i kindergeld już załatwiony. pozdrawiam

Lidia

@Zenek liczy się każda opinia więc dziękuję za Twoją. Piszesz, że firma PIENING GMBH podaje nieprawdziwe informacje dotyczące zarobów. Na jakiej podstawie w takim razie są zatrudniani pracownicy, w sensie jaka jest umowa i jaka na niej jest podana stawka? Pytam ze względu na to, że najbardziej liczy się to co jest zapisane na papierze, więc dla wyjeżdżających to ważne informacje.

Zenek

Lidia za wszystko płacisz ze swojej kieszeni firma Piening jak i werbująca dla nich firma Brasco podają nie prawdziwe informacje , począwszy od zarobków netto na ręke obiecują około 9,20 x160 = 1472Euro netto a tak naprawde wypłacają po około 7,30 netto x160=1170euro na ręke minus jedzenie paliwo i mieszkanie bo jeśli pracujesz od poniedziałku do piątku co jest częste to płacisz sobote i niedziele z własnej kieszeni bez diety . Mieszkania jak wyżej ktoś pisze jak mieszkasz w mieszkaniu w 6 osób zapłacisz 16euro za dobe a jeśli mieszkasz gdzieś gdzie sie jest tylko w dwie osoby trzeba liczyć się z wydatkiem 25euro /dobe do tego dochodzi paliwo jak się uda znaleźć blisko mieszkanie to nie jest źle ale od tego zależna jest kwota za mieszkanie im bliżej centrum miast i budów tym drożej . Pozdrawiam Nie polecam tej firmy

Lidia

Dzięki za odpowiedź @Karol, teraz można mieć pewność co do zakwaterowania oferowanego przez PIENING GMBH. Ciekawi mnie jeszcze jak wygląda sprawa dojazdu do pracy? Czy za to też trzeba płacić?

Lidia

Możecie doprecyzować jak jest naprawdę z tymi domkami @Julek piszesz, że płatne za noc 17 EU a inni pisali, że za tydzień? Dla wyjeżdżających to na pewno istotne informacje bo cena diametralnie różna.

Karol
@Lidia 25.07.2017 12:33

17€ jest za dzień ale ciężko o taką kwotę za nocleg, chyba że w pokoju 3 osobowym, a jeżeli dobrze mówisz po niemiecku to może uda Ci się wynegocjować inną cenę

Prawda jest zawsze prawdziwa....

Witam wszystkich nowych i starych tych co ponad 6 mcy pracuja...pisze jak jest. pracuje kolo roku bez podwyzki 11,25 jak obiecywali + dieta i powiem tak jezyka sie ucze bp to klucz do wszystkiego tutaj jest,mieszkanie jak znajda to za 17 eu albo wiecej na 7 dni platne z gory za osobe czasem w jedynce czasem w dwujce . oczywiscie praca jest- Ale to gdze cie dadza nie calkiem zalezy od nich bo klient decyduje czy cie weznie czy nie (taki targ niewolnikow) jak cie wezmie to placi pewnie ok 40 eu za twoja godzine jak jest to budzetowka to troche sobie popracujesz, a jak prywatna budowa to zrobisz to co lokalnym majstrom sie sie chcialo bo za ciezko albo za wysoko i jak to wlasnie zrobisz ,a jak jestes glupi !!polaku ..to zrobisz to szybko...bo takich spodkalem. to wlasnie jest ten moment ze w czwartek dostajesz info ze robisz do jutra i dostajesz nowe zlecenie .oczywiscie jak jezykowo bedzesz komunikatywny to masz wieksze szanse na lepsza fuche iu jakiegos nowego pana ..kupca.. oczywiscie nie wspomne o wyksztalceniu czy umiejetnosciach zawodowych .Prawda jest ze dostales to co ustaliles i podpisales ...wlasnorecznym podpisem przeciez 18 lat zkonczyles prawda.?.. niektozy to nawet ze 3x .Pracyja tu ludzie tez normali zaznaczam z ktorymi sie fajnie pracowalo razem.ale jest zatrudnionyh sporo zwyklych baranow kretynow itp.ostatnio slyszalem o przypadku takiego zachowania podczas przerwy obiadowej godzinnej kolega poszedl do samochodu sie przespac no i przysnol co robia "koledzy" z pieninga po pytaniu brygadzisty gdzie jest ? Mowia ze spi pijany w aucie ---mysle ze pewnie tyle po niemiecku umieli powiedziec swiezaki w monahium .choc pijany niebyl . jakie konsekwencje wyciaga piening ponoc dostal nagane uwazam to za niekolezenskie zachowanie bo mogli go zwyczajnie obudzic .Co do kilometrow tez sie troche robi to tez jest jakis koszt bo ropa 1,09 do1,30 moje osobiste zdanie to jak masz cait konto pelne i prace po 8 -10h codziennie to cos z tego masz .jak mniej to lipa . niemcy na etatach pracuje po 20 lat i sa twoimi brygadzistami wiec lykaja cala odpowiedzalnosc i czacem maja mniej bo niemaja diety mowie jak jest .jak kto woli jedni w niemczech jedni w norwegi inni w angli ....cdn

przemg

Witam dostałem zleconko do pracy i popracowałem 2 tygodnie obecnie siedzę sobie w domu prawie miesiąc i nie ma perspektyw na inne zlecenia Pani mówi że trzeba czekać i tyle kurna czekać a na co tu trzeba zarabiać a nie czekać więc pytam jak można z tego zrezygnować ludziaszki

Mateo

Witam. Wypowiem sie na temat tej firmy poniewaz jest to jedno wielkie klamstwo mieszkania porazka caly czas koloruja jak to super nie jest a pozniej wychodzi wszystko dieta nie starczy na pokrycie kosztow mieszkania mowia o firmach ktore wogole nie istnieja kaza placic z gory z miesiac szef niemiec udaje glupka i mowi ze wszystko jest ok

pablo2087

Witam mam pytanko czy ktoś pracuje w dusseldorf jako ślusarz monter bo mam jechać w przyszłym tygodniu i nie wiem co o tym myśleć będę wdzięczny za opinie POZDRAWIAM

Julek
@Niepewny 12.06.2017 23:34
Czyli jak wygląda współpraca z tą firmą? Bo też mam wyjazd w lipcu monter-ślusarz Z info z góry dzięki...

Daj sobie spokój i szukaj czegoś innego, Byłem tu w dusseldorfie i pracujesz sam bez pomocy kolegi, podstawa to heftowanie blach od 10 do 40 mm w zależności od rysunku, suwnice masz do dyspozycji, od razu na głeboką wodę zostaje sie wrzuconym i albo wypłyniesz albo zjezdzasz do polski. druga rzecz to szukanie mieszkania na własną ręke bo to co znaja z biura to drogie i brak podstawowych rzeczy i daleko do pracy. za mieszkanie płacisz z góry min. 15-17 E za noc, plus transport dodatkowo własnym lub z kolegami. Takze zanim coś zarobisz to trzeba zainwestować ok. 500 -600 euro. Obiecywali że oferta bez znajomości języka lecz bez niego jest lipa totalna. Pomagają w załatwieniu różnych spraw powodzenia.

Ricardo
@Julek 13.06.2017 17:26

Jak czytam bez jezyka to znaczy z karta inwalidzka tak? Bo w polsce to bez jezyka sie jakos dogadasz czy slabo ...

Pan Pracowniczek

Cd. A Babka co z nim była chciała załagodzić atmosferę i gada, że zawsze mozna nadgodzinki robić :) Po przerwie z 30 osób było już tylko 10ciu i jeszcze niezły przesiew każdy dostał listę a tam Hydraulik,Elektryk,Spawacz i np wyszczególnione działy Montaż klopów,Montaż pryszniców,Montaż klimy , Rurociągi itd a obok rubryka ile lat w każdym z działów . W sumie rozumiem,że to tylko pośrednictwo ale z drugiej, nie dziwię się tym chlopom większość z nich grubo z 50 lat na karku doświadczenia dużo, a propozycja pracy za taką stawkę... idzie się załamać.... i jeszcze co ciekawe Ci co sie zdecydowali mieli przez 3 miesiące chodzić na kurs jezyka wieczorami, a robota dopiero w lipcu....Powiem tak coraz trudniej głupich znaleźć za takie pieniądze. I nie dziwię się, że oni w poszukiwaniu pracownika jeżdżą po całej Polsce jak te cygony z miasta do miasta. Ja wiem jedno z PUP nigdy więcej ofert zagranicznych....bo to śmiech ...Komentarz pozostawię Wam Moi Milusińscy

bm
@Pan Pracowniczek 11.03.2017 18:34

niech helmuty robia albo ukraincy bo mysla ze glupie poloczki beda robic dla idei oni maja z dniówki za 8 godzin 280-300 euro tobie zaplaca 100 a reszta do ich kieszeni a co najlepsze jezdzisz jak ten pi........ty co dwa tygodnie na inna budowe ja sie przyjolem jako spawacz niedosc ze nie widzialem spawarki na oczy to zrobili ze mnie izolera rur montera kibli hydraulika a ze tego malo to nosilem beton w wiaderkach na 3 pietro jak sie wkurzylem poszlem na chorobowe a pózniej wcale nie przyjechalem to przyslali mi zwolnienie i pisza ze moge wrócic jak chce,niedosc ze nie robilem to mieli jeszcze czelnosc wysylac listy gdzie wysylac godzinki na nowy adres, przerobilem tam rok ale zaluje bo nic nie odlozylem a ojezdzilem sie jak glupi z góry na dól niemiec za rok czasu zrobilem 45 tys km na moje szczescie nie zepsul mi sie samochód ani go nie odcholowali ich nic nie interesuje konczy sie robota to jedz do domu zadzwonimy mieszkanie tez znajda za 25 euro chcesz to bierz jak nie radz sobie sam takze jak ma ktos robote w polsce chocby tylko za 2 kola niech tu nie przyjezdza bo u folkzdojcza jestes nikim a jak przyjezdziesz to ci dadza najgorsza robote od poniedzialku do czwartku bedziesz robil a za piatek sobotei niedziele czeba zaplacic z tej smiesznej diety takze odkladajac mniej wiecej 1000 lub mniej euro po prostu sie nie oplaca

Pan Pracowniczek

Hehe byłem na spotkaniu zapoznawczym z tą firmą z polecenia PUP.... Powiem tak, nie musiałem z nimi jechać żeby odkryć, że to się ni opłaca ... Na starcie Niemiec który przyjechał, zaproponował wszystkim 1300 euro na miesiąc do ręki, a diety osobno ( z tego masz opłacić mieszkanie, paliwo na dojazdy codzienne do pracy i na przejazdy po budowach niemieckich z jednego końca Niemiec na drugi nawet, a do tego jak auto zaszwankuje to twój problem )...a jak chłopy chcieli z nim negocjować to pokazał im drzwi

ecolmedmalpagmail.com

CZYTAM I CZYTAM I SAME GŁUPKI Z POLSKI PISZA. MIESZKAM W BERLINIE CHCIAŁEM WYSTARTOWAĆ DO TEJ FIRMY ALE JAK POMYŚLE Z KIM BĘDĘ PRACOWAŁ TO CHYBA ODMOWIE. PONIEWAŻ MIESZKAM JUŻ TROCHĘ W BERLINIE TO WAM POWIEM JAKIE SA ZASADY. Mieszkania sa do wynajęcia od spółdzielni koszt do 400 euro do 45 mkw. Problem w tym ze ich nie ma. A ktos kto ma, to wynajmuje i bierze 250 od łeba. Mieszkacie po 4-5-7 wiec pazerny Niemiec zarabia. Poloczek jest inny?? Co do posredników. No na tym jest kasa. Dlatego te firmy działaja. Kto nie zna prawa niemieckiego to dostaje po [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Posrednik wyplaca 42 delegacji dziennej lub 50 tygodniowo lub wcale. Niektórzy sie na to godzą bo lubią sie napić. Inni rezygnują lub ida gdzie indziej. Nie wazne jakie masz doświadczenie w zawodzie , wazne aby znac jezyk!!! i teraz zadajcie sobie pytanie??? Jeśli znasz język dobrze/komunikatywnie PO CO CI POSREDNIK??? albo Zawsze możesz pracować w Polsce !!. Włącznie myślenie!!!!!!!!!!! Nie znasz jezyka , robisz na kogoś, zawsze tak było i będzie.!!! Sa tacy co myslą ze popracuja 2 lata i pojdą na swoje, hahaha. :) Niestety do tego trzeba miec inteligencje i doswiadczenie z polski jako wlasciciel firmy , bo tu jest tak samo , tylko inne paragrafy i j.niemiecki oraz duza kasa na prawników i ubezpieczenia. Wiec kazdy ORA jak MOŻE. W holandii i brytanii jest podobnie. ZRESZTA NIEMIECKI POŚREDNIK TEZ WYKORZYSTUJE I POLAKÓW I NIEMCÓW. Jedynie kto tu ma dobrze to MUSLIMY!! Oni sie płodzą i maja socjal. Macie wybór. Nie ma znaczenia co będziecie pisać o tej firmie złego , wszędzie jest tak samo.

Prawda jest zawsze prawdziwa....
@ecolmedmalpagmail.com 27.02.2017 14:26

Zgadza sie wszystko co piszesz jezyk jest kluczem do leprzych zarobkow jak jeszcze troche sie poucze wbijam sie w berlin

Zbynio

Witam Czy ktoś pracuje z Pieninga w DE jako elektryk.Jak to wygląda na dziś? Jak wyglądają kwatery i czy praca jest cały czas.I jak rzeczywiście wygląda sprawa z dietami?

Krystian

Witam, a ja jestem super zadowolony z tej pracy! :-) Zarabiam 3 razy tyle niz w mojej starej pracy! Naturalnie jest rozlaka od rodziny, ale cos kosztem czegos! Najwazniejsza dla mnie jest moja rodzina, a dzieki tej pracy wiedzie sie nam super! Prace sa rozne, stale mam mozliwosc rozwoju! A z kazdym problemem wiem, ze w firmie moge sie zawsze meldowac! Panie, mowiace po polsku, we wszystkim pomoga! Czy kwestia lekarza, czy kwatery czy rodzinnego! Mój jezyk niemiecki znacznie sie poprawil dzieki kursowi niemieckiego, z którego korzystam wieczorami:-) Zawsze beda ludzie mnej lub bardziej zadowoleni, ale uwierzcie mi, ta Firma jest jak najbardziej fair!

hajko
@Krystian 31.01.2017 11:02

zapomniales napisac ze zarabiales 1200 zeta i odlozyc 3500 naprawde godne polecenia

nob

chce wyjechać z ta firma do pracy w Niemczech i pojadę. nie będę patrzył na opinie lepsze lub gorsze. pamiętajcie, ze każdy jest kowalem swojego losu. będą mnie włóczyć po budowach trudno. zwiedzę Niemcy trudno.... będę spal w zasyfionych kwaterach trudno ... ale nie mam roszczeniowego podejścia do życia tak jak większość z wyrażających na tym forum opinii... proste porównanie: jak Niemcy lub firmy niemieckie traktują nas tak samo my traktujemy ukrainców - wiem to z autopsji - bo pracują w "mojej"firmie..... czego się spodziewaliście..... ja na chwile obecna pracuje w firmie "o ugruntowanej pozycji na rynku" jest to duża firma - korporacja. i co z tego traktują nas jak śmieci lub gorzej.... przez przypadek usłyszałem opinie prezesa i dyrektora operacyjnego- brzmiała mniej więcej tak .... brakuje nam ludzi, a ci co są maja już tak dużo nadgodzin i nie chcą robić więcej, trzeba by było ich jakoś zachęcić i może dać jakieś podwyżki lub dobre premie.... oszalałeś jak im się nie podoba to mogą iść.... (....obraźliwie o pracownikach....) za 10 przyjdą .... wiec zostawiam opinie o pracodawcach i pracy każdemu z osobna wg uznania. chciałbym , żeby ukazały się tylko opinie o tym co rzeczywiście ma miejsce a nie pokazywać swoja frustracje i cokolwiek innego.. łącznie z epitetami i próba przekonania w formie rozwiązania siłowego. panowie to świadczy tylko o nas samych czy dorośliśmy do pewnych zachowań czy jeszcze biegamy nago z pala po drzewach ... pozdrawiam

niezbedny
@nob 21.12.2016 12:20

to jedz chcesz robic dla idei droga wolna.ja wole robic u polskieggo zlodzieja za 16 zeta i wiecej odloze przy ich 11 brutto i 40 euro diety

michal
@nob 21.12.2016 12:20

Tyle opini i nic konkretnego...jakie sa stawki? Kiedy podwyzka na co mozna liczyc po pol roku pracy z komunikatywnym niemieckim i dobra praca??? Jakie sa perspektywy bo poerwsze miesiace sa ciezkie jak wszedzie.

fdg

Taki operator produkcji rzeczywiście ma dobre zarobki, bo przecież dochodzą do tego jeszcze odpowiednie premie w tym zakresie.

xxx

Ja pracuję w firmie Piening Montage od ponad roku i nie miałem problemu tą firmą.Jest rzetelna i dużo mi pomogła,nawet przy załatwieniu Kindergeld za co z góry dziękuję.

Schweißer

Zawsze są tacy co będą zadowoleni i tacy co nigdy 'nie dogodzisz'. Ja współprace rozpocząłem w tym roku i pracuję kilka miesięcy. Nie narzekam: na pracę, na dojazdy własnym samochodem, na gotowanie i inne takie. Narzekam na kwatery bo są właściwie w jednym celu - zerżnąć Max kasy za minimum standardów a właściwie często nawet poniżej standardów. Kasę firma płaci zawsze na czas. Z dietą za 7 godzin pracy wychodzi się jakieś 2000-2300 euro. Kwatera to koszt od 12 euro do 25 euro, oczywiście są i wyjątki po 7 euro i po 35 euro ale podaję to co mnie spotkało osobiście. Pierwsza praca ciężka i majster humorzasty ale druga prac już super chociaż nie każdemu pewnie może się podobać bo np. za dużo szlifowania ale jak kto lubi.... Osobiście polecam firmę bo nie spotkało mnie nic złego z ich strony i na razie jest zgodnie z umową i z tym co opowiadali, poza oczywiście kwaterami ale to już jakby poza ich zasięgiem. Proszę również od razu nie prowadzić dialogu z tą wypowiedzią bo to jest zupełnie prywatna, MOJA własna opinia na podstawie kilku miesięcznej współpracy z Pieningiem.

cvbb
@Schweißer 15.08.2016 19:32

zadowoleni i niezadowoleni tu do kwater racja.kogo ty durnia robisz z siebie czy z kogos zeby ci nie zaplacili za 2 lata 5 tys a z reszta po co ja to pisze idioci i tak pojada

Witam, Bardzo szybko i sprawnie pomogli załatwić świadczenia rodzinne. polecam i rekomenduję firmę Piening jako bardzo dobrego pracodawcę ( w tym również kadrę opiekującą się pracownikami).

Kuba76

Maja caly czas zapotrzebowanie na spawaczy. Niech poda pani maila to przekaze dalej, na portalu mypolacy jest ogloszenie afisz 24 i wielu innych. Piening EU-Personal

Kuba76

Jest ogromne zapotrzebownie na spawaczy jak ktos chetny.

Kuba76

Jestescie zalosni. Pracownicy odchodza i wracaja spowrotem znam kilkanascie takich przykladow a moze i nawet kilkadziesiat. To jest najlepsza agencja pracy jaka moze byc w niemczech. A zanim ktos wystawi zla opinie powinien sie zastanowic dlaczego juz w Piening nie pracuje. Fakt jest okres zimowy nie jest za dobry. Ale jak sie uczy jezyka to praca i chce sie pracowac to praca jest.

nnh

to jedz przywieziesz kupe euro i tak na oko zrobisz 100 tys km za rok powodzenia

malenstwo

Mam wszystko

Paweł

Parszywa firma, ma problem z załatwieniem wszystkiego co potrzebne pracownikowi, dużo obiecują, a potem jest wielki bałagan i rozczarowania.

bb
@Paweł 31.05.2016 00:13

tak masz racje tylko nie zapomnij dopisac ze cetle z godzinami sa najwazniejsze dla nich ja u nich juz nie robilem a kazali mi przysylac godzinki na nowy adres

Tomasz

A ja chciałem na tym forum podziękować Pani Alicji ( usunięte przez administratora ) Mimo długiego okresu składania dokumentów na Kindergeld (czepiała się o byle szczegół i trzeba było poprawiać) to pod koniec tamtego roku moje papiery zostały wysłane. Pózniej trzeba było jeszcze dosłać kilka dokumentów w terminie do 10 maja. I znowu Pani Alicja była pomocna. Dokumenty przesłałem i 12 maja otrzymałem Kindergeld :) I co da się.....da się !!!! Co do firmy to nie narzekam jak inni. Dla mnie OK.

Lukasz89

Glupi to chyba ty jestes. Ja mieszkam w Niemczech rowniez z rodzina. Za 4-pokojowe mieszkanie place 650€ dostaje rodzinne i jakos na wszystko nam wystarcza i jestesmy w stanie odlozyc pieniadze. Mysle ze skoro nie odpowiadala ci praca w tej firmie i wyraziles swoja opinie to powinnienes skonczyc ze zniechecaniem ludzi. Tobie bylo zle wiekszosci osob jest dobrze takze chyba tylko to o tobie swiadczy madralo!!!!

Hydrauliik

W czerwcu minie rok odkąd zacząłem pracę w Piening i jestem bardzo zadowolony. sprowadziłem rodzinę, uczę się niemieckiego i jest coraz lepiej, nie rozumiem tej zawiści ze strony innych :-)

KUBIK
@Lukasz89 25.05.2016 09:40
Bo to sa zawistne matoly ktore nie daly sobie rady albo przepijali pieniadze a teraz narzekaja. Zwykli egoisci ktorzy nie powie...

rewelacja tylko jak przyjdzie zima zobaczymy co bedzie mój wafel robi tam to od stycznia do kwietnia siedzial w domu,zniechecal niech kazdy jedzie droga wolna zaplaci za mieszkanie paliwo zycie jeszcze jak robota po 8 lekcji[zalezy u kogo]ja tam przerobilem rok prawie i najwiecej zarobilem 1800 z czgo mieszkanie 25 za dzien paliwo zycie nie trudno policzyc ile zostalo a po za tym nigdy bym sie nie przeprowadzil do niemiec znam takich co przyjedzie do polski i wielki bizmesmen a po za tym w niemczech jest nikim i jeszcze jedno ze bylem zwolniony bo nie mieli roboty to inna bajka takze ja robie u polskiego zlodzieja mam 1500 na reke ale nie place za hotel auta nie ganiam co 2-tydnie na inna budowe a po skonczeniu roboty nie pytam sie czy maja robote nastepna wole robic chocby za mniej ale przynajmniej nie siedze na walizkach jak rumun z miejsca na miejsce kuu...wa wiesolyj turist w ogloszeniu powinni napisac przyjmiemy rumunów z autem chcacy pozwiedzac niemcy gwarantujemy 10.80 brutto plus 40 euro diety czyli placone za 135 godz 1080 euro plus 20 dni roboczych 800 razem 1900 teraz 30 dni mieszkanie 720 paliwo no 70 zycie 250-300 no na czysto 800-900 euro rewelacja po prostu tylko do pininga musze wrócic a no parking za auto na budowie 4 euro to tak skromnie jak sa tiv garaze a jak nie ma to 2 euro za godzine juz nie napisze ile kosztuje odholowanie

Hydrauliik
@KUBIK 25.05.2016 15:19

Mieszkając cały czas na jednej kwaterze można się dogadać odnośnie ceny, koledzy elektrycy pracują od początku w jednej firmie koło osnabruck (11 miesięcy) i płacą 9 euro za dobę. Jeśli chodzi o pracę to ktoś kto potrafi czytać plany, zna się na robocie, angażuje się w to co robi, uczy się niemieckiego, to nigdy nie będzie miał przestoju. Ja pracę w Pieningu traktuję jako okres przejściowy, miałem już dwie propozycje "przejścia" do firm dla których pracowałem jako wypożyczony pracownik, ale stwierdziłem że jeszcze tutaj popracuję, ze względu na podwyżki i mój język (średnio zaawansowany). A może założę Gewerbe? W DE Kundendienst jest bardzo drogie :-) Wystarczy odrobina chęci

Lukasz89

Tego nie da sie tu czytac!!! Ludzie ktorzy przyjezdzaja do niemiec i zyja tylko zaliczkami to oczywiste ze macie zla opinie o tej firmie a przy wyplacie ogromna niespodzianka. Firme naprawde mozna polecac. Zarobki dobre, duza pomoc w zalawierniu roznych spraw. Wiadomo poczatki zawsze sa trudne ale jesli chce sie pracowac to praca jest a gdzie wasza chec do nauki jezyka? Takie opinie to naprawde zaoszczedzcie sobie. Bo tak jak juz tu pisno dane osoby pewnie polowe wyplaty przepily. W tej firmie wszystko da sie zalatwic. POLECAM

Twój stary

Jak spawasz tak jak piszesz to wszystko wiadomo...

nie major
@Twój stary 06.04.2016 07:29
Jak spawasz tak jak piszesz to wszystko wiadomo...

jak spawam tak spawam ty nie masz o tym zielonego pojecia,ja sie nie przyjmowalem jako pomocnik u nich jak robilem nie mialem spawarki w rece takze jak nie znasz sytulacji to nie pisz a po za tym pisac komentarze o 14.36 to tylko z biura pisza o tej godzinie

Monter

Ja też polecam tę firmę, zacząłem 8 miesięcy temu na szkoleniu z języka które jest obowiązkowe dużo się nie nauczyłem, ale za to tutaj w ciągu tych ośmiu miesięcy opanowałem język na tyle, że wynająłem już mieszkanie, sprowadziłem żonę i jakoś sobie żyjemy:-) Co do personelu to tak jak wszędzie są różni ludzie. Ja np. sprawy załatwiam tylko z niemieckimi koordynatorami a za język dostałem już nawet sporą podwyżkę. Nocleg na delegacji zawsze szukam na własną rękę także jest taniej i bardziej komfortowo:-) Ogólnie to polecam uczyć się niemieckiego. W razie jakichkolwiek pytań piszcie na e-mail rege997@wp.pl Pozdrawiam

Cezary

Firma Piening jest w 100% SUPER. Bardzo przyjazna i opiekuńcza dla pracownika. Piękne Panie konsultantki, które są kompetentne oraz co też ważne mówią w języku polskim. Umowy podpisywane są na czas nieokreślony a to bardzo dobrze świadczy o firmie Piening, że ufa swoim pracownikom. Zaliczki i wypłaty zawsze są na czas. Firma zapewnia bezpłatnie kombinezony jak i obuwie oraz co ważne skrzynki z narzędziami, wszystko pożadnych firm np. Wurtch. Jednym słowem to firma którą warto wybrać na długi czas. Pozdrawiam pracowników.

nn
@major 27.04.2016 12:12
( usunięte przez administratora ) Pewnie jestes z jakiegoś słodkiego zadupia gdzie zarabia sie 2 tys miesiecznie i teraz myslis...

masz racje major jak mu odpowiadaja te zarobki niech tam siedzi,moze ma baran 18 nieskonczone mleko pod nosem po sie irytowac

kawulec
@Cezary 01.03.2016 09:26

Nie kłam! !!!!!

Piotr

Czy jest ktoś chętny z Mazur na wyjazd z tą firmą (lub inną) jako elektryk/pomocnik i szuka wspólnika? Najlepiej z okolic Giżycka, Mrągowa. We dwóch jest zawsze taniej. Pracowałem już trochę u tego pośrednika. Wszystko zależy gdzie się trafi, bywały lepsze i gorsze dni. Dla super fachowców nie polecam. Mój email: pepe0891@wp.pl

Andrzej

Pracowałem już trochę na zachodzie ,sytuacja zmusiła mnie do powrotu do kraju.Po paru latch znowu wyjechałem właśnie z tej firmy.To co przreżyłem w tej firmie to to jakiś koszmar,przed wyjzdem było tyle obiecywane,zaznaczę że jeszcze znałem język angielski i trochę niemiecki.Tulasz się jak pies po Niemczech,ciągle oddelegowywany na inne budowy,kwatery w formie domków letniskowych za 30 euro i to w okresie jesiennym,z pleśną i grzybem,wilgoć brak lodówek i pralek.Jak nie masz sprawdzonego nowego samochodu to w ogóle nie ryzykuj.Jeżdzisz tysiące kilometrów ,paliwo za swoje ,awaria samochodu jak mi się przydarzyło, holowanie plus naprawa wiadomo w Niemczech wszystko co odłożyłem poszło na naprawę ,serwis drogi jak holera.Pojechałem spróbowałem i już nigdy nie pojadę z takich pseudo firm.Wróciłem zadłużony i o 5 lat starszy ze stresu jaki zafundowała mi t firma.

nn
@Andrzej 16.02.2016 10:32

nie chwale cie ze tam robiles ale czebabylo poczytac komentarze pisza ze jezdzisz z 1 na 2 koniec niemiec ta ich smieszna dieta nie pokryje ci hotelu za tydzien ani paliwa a nie wspomne zeby cos odlozyc

Ślazak

Z tymi mieszkaniami to do końca nie jest tak jak piszecie.prawda jest taka,że wybieracie nam pierwszą lepszą kwaterę i nie interesuje was kwota,bo to my placimy i często jet to około 25 euro za nocleg.na szczęście albo udaje nam się dogadać z wlascicielem i zbić z ceny albo sami szukamy czegoś innego.W waszej firmie pracuję ponad dwa lata i z mala przerwą na własne życzenie,zawsze jeździmy w dwóch (całe szczęście bo koszty dzielimy po połowie).Na firmę nie narzekam a nawet często polecam.kasa zawsze jest przed czasem,dwa razy w miesiącu narzędzia i ubranie dostaje a jak potrzebuję cos nowego to dzwonie i zawsze dostaje.prace staram się wykonywac dobrze i prawie każda firma dla ktorej pracujemy trzyma nas długo i proponuje żeby przejść do nich bo robiąc przez Piening jesteśmy za drodzy najdłuższy przestój jak mialem to chyba tydzień więc robota zawsze jest. Wiem że sa inne firmy z troche lepszymi warunkami (wyższa dieta,oplacone zakwaterowanie) ale na razie nie zamierzam zmienić,bo po co jak tu mam pewne. Ogólnie to jestem zadowolony iPOLECAM WASZĄ FIRMĘ

major
@Ślazak 29.01.2016 10:04

smieszny jestes kolego slazak hahaha chyba jestes nie doswiadczony albo tak glupi. Nie polecaj chociaz innym gowna, a jak chcesz to sam sobie w tym siedz!!! Nie bede sie dalej rozpisywal bo napisalem juz wiele i jak zwykle odradzam FACHOWCOM! swiezaki moga isc bo w PL tyle nie zarobia. Pozdro

hydraulik

czy ktoś z kolegów jest hydraulikiem ? po ile godzin tam się pracuje bo nadgodzin to oni raczej nie robią więc myślę że tylko na podstawę 11 brutto można liczyć proszę o jakieś info

miras

co za padaka to forum... kilka tysięcy pracowników zatrudniają a tu zaledwie kilka wypocin na ich temat

miras

Panowie ale w jakich zawodach wy pracujecie? Bo jako fachowcy czy pomocnicy fachowcow? Bo niechce mi sie wierzyc ze dobremu fachowcowi taka g/lodowo kase daj/a 2000 euro

ludzik pininga
@miras 13.12.2015 14:02

jedz ty zobaczysz ile tobie dadza i co bedziesz robil znam przyszywanego niemca co mial 13 brutto jezyk perfekt plus dobry fachowiec

staszek
@ludzik pininga 13.12.2015 14:21

no jako fachowcy ale zrozumcie że to jest pośrednictwo pracy!!!!!!!!!!!!!!!! a nie jesteś w stanie zarobić pracując od poniedziałku do czwartku

major

Witam ponownie po dluzszej nieobecnosci tutaj:) a teraz do rzeczy NAPISZE jeszcze raz, ludzie nie dajcie sie nabrac na obietnice tej firmy. Fakt jest taki, ze placa na czas zawsze. Koledzy mieli czasem problemy typu ze sie pieniadze nie zgadzaly ale po zgloszeniu bylo im wszystko wyrownane. Ale nie o tym chcialem pisac. Nie patrzcie na pozytywne wpisy tutaj bo podejrzewam, ze ich autorami sa poprostu ludzie Pieninga. Nie jestem zadnym alkoholikiem jak ktos tutaj to sugerowal. Po prostu pisze jak to wszystko tam wyglada. A wyglada kiepsko. Zarobki sa na poziomie ok 2000 eur bez nadgodzin o ktore trudno. Teraz hotel to koszt 20-25 eur za dobe co daje nam 600 - 700 eur miesiecznie (ja placilem 25 za dobe i nie mialem ani pralki ani internetu). Do tego jedzenie 300 eur miesiecznie. Paliwo do pracy ok 50 eur miesiecznie i nie wspomne o zjazdach do domu bo w moim przypadku to koszt w jedna strone wynosil ok 90 eur. Wiec po podliczeniu wszystkiego i zakladajac, ze bedziesz jezdzil co 2 miesiace do domu na czysto zostaje 860 eur co daje na zlotowki ok 3500zl. Jestem doswiadczony i takie pieniadze zarobie spokojnie w polsce przy 200h miesiecznie. Wszystkim ktorzy mi nie wierza zycze powodzenia w tej firmie. Pojedziecie to sami zobaczycie i pewnie szybko wrocicie. Pozdrawiam

bez nazwy

jedz jedz tylko zebys pózniej nie plakal jak przyjedziesz goly i wesoly za tydzien czasu[mieszkanie 5 dni 100 euro paliwo do niemiec kolo 200 juz licze srednio no ale jedz kraj wolny

zbych

Pracuje w Pieningu od czerwca. Jestem zadowolony. Wypłata zawsze przed czasem,około 2100 bez nadgodzin. W firmie zawsze pomagają w róznych sprawach. Na mieszkanie wydaje 15 euro dziennie, na jedzenie i paliwo do pracy około 200 miesięcznie. Firma szuka mieszkania możliwie najbliżej miejsca pracy( teraz mam 10 km) 150 godzin za nadliczbowe wyrobiłem w pięć miesięcy. Pracy jest dużo i pracujemy po 10 godzin dziennie . Firma płaci za 35 godzin w tygodniu a reszta na dodatkowe konto.Co miesiąc jestem w stanie odłożyć ponad 1200 euro, co w polsce mi się nie udawało. Uwazam, że jak ktoś chce pracowac, i pracy nie unika to ta firma może mu to umożliwić . Niektórzy piszą, że żle i niewarto a ja uwazam ze tak mówią ci, którym żadna praca nie pasuje.

KUBIK
@zbych 07.11.2015 18:48

prosze nastepny madry na mieszkanie wydaje 15 euro na jedzenie i paliwo 200 euro koleny bezmózg ma pelne cein konto i zarabia 2100 niewiem kolejny idiota mieszka w kiblu a na jedzenie wydaje 5 euro dziennie za paliwo licze 50 chodzby jezdzil maluchem i tak za malo nie rób baranie komus wody z muzgu jak sa glupi co ci uwierza co piszesz to sa chorzy jak ty psychicznie

wejadamo

Co tak nerwowo. Pracuję w firmie i jakoś nie miałem tych problemów. Jak języka nie potrafisz i znaleźć sam nic nie potrafisz to faktycznie jest to duży problem. Ilu ludzi tyle komentarzy. Na tacy wszystkiego nie piening nie przyniesie.

Zostaw opinię o PIENING GMBH - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie PIENING GMBH