Opinie o PIENING GMBH w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy PIENING GMBH. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie PIENING GMBH o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PIENING GMBH w Warszawa

Zygmunt

Stawka godzinowa bardzo słaba jak na koszty utrzymania się w germanii w obecnym czasie. Agencja nie podniosła stawek od kilku lat, a wszystko dookoła zdrożało. Do tego dojazdy z kwatery do pracy i do sklepów to ponad 1100km miesięcznie. Wychodzi na to, że jak dobrze pójdzie miesiąc, to te 5000zł oszczędności tutaj spokojnje zarabiałem w Polsce i miałem wszystko na miejscu. Niestety nie ma tu rewelacji.

@Krystian

W życiu. Max 16,50. Podwyżkę się dostaje 30 centów jak się jest 9 miesięcy u jednego klienta.

Poszukiwano osoby na stanowisko elektromonter. Czy ktoś był w firmie PIENING GMBH na rozmowie kwalifikacyjnej? Czy można zarobić 4400 ?

@Bronek

Znam ludzi, co siedzą u jednego klienta już kilka lat. Firmy robią myk polegający na tym, że po 18 miesiącach niby wypożyczjają pracownika do innej firmy i tylko godzinówki pisze się na inną firmę a pracuje w tej co było ze stawką bez zmian. I to działa.

torun 1

dobra firma płaca na czas, urlopowe dodatki, swiateczne . wszystko zlezy od budowy i niemca na tej budowie. wiekszość daje wolna rękę - czyli zleca polakom dane zadanie i robi swoje.

@Swiadczenia

W zależności od stażu pracy 2x w roku jakieś 150-300 EUR brutto. Od tego zabierają 50% na ubezpieczenie i podatki.

Siemka szukają mechanika przemysłowego od zaraz z umową o prace na czas nieokreślony. Trochę się zdziwiłem, faktycznie nie ma okresu próbnego tylko od razu na tak długi okres dają umowę. Spoko ze wymienili czarno na białym zarobki, ale ciekawi mnie jeszcze ta aplikacja do kontaktu z koordynatorem, o co w niej chodzi, sprawa się takie rozwiązanie?

Jak długo trwa proces awansu w PIENING GMBH?

Alek

W Pieningu nigdy się nie awansuje. Stawke podnoszą zgodnie z taryfikatorem który ich obowiązuje.

@Alek

To nie do końca prawda. O ile zmiana stanowiska na wyższe jest prawie nie możliwa że względu na charakter firmy, ale stawkę można indywidualnie negocjować. Do tego potrzebny jest komunikatywny język i pozytywny "feedback".

@Rp8

Możesz wyjaśnić, czemu awanse nie są możliwe na wyższe stanowiska? Dopiero robię małe rozeznanie o firmie, więc ciekawy temat jak dla mnie, jaki wpływ na ścieżkę kariery ma charakter firmy? To dobrze, że dają możliwość indywidualnej negocjacji stawki. Jak już podnoszą pensję, to jakieś konkretne pieniądze to są? Czy raczej symboliczne kwoty? :) PS polecasz spróbować aplikować do firmy? jak ci pracuje?

Rp8 Nowy wpis

Firma zatrudnia ludzi pod wynajem dlatego nie ma zbyt wielu możliwości awansu. Zaczynając jako np. pomocnik elektryka masz szansę zostać elektrykiem i to w zasadzie chyba koniec możliwości awansu na wyższe stanowisko. Jeśli chcesz konkretną podwyżkę musisz sobie na to zapracować. Konkretnie to musisz mieć u klienta na tyle dobrą opinię że zgodzi się na wyższą stawkę za Twoją godzinę pracy.

Czy rozmowa rekrutacyjna w PIENING GMBH odbywa się również w języku angielskim?

Witam, ja mam pytanie trochę z innej beczki :-) Pracuje ktoś z was w kadrach i płacach bądź jako koordynator? Bardzo aktywnie rekrutują pracowników, więc jak na moje oko chyba stanowisko jakieś się znajdzie? Doświadczenie mam, język niemiecki znam biegle, to na jakie zarobki mogłabym tu liczyć? Atmosfera jest na plus? Pracujecie hybrydowo, czy tylko w biurze?

PIENING GMBH prowadziła rekrutację na stanowisko MIG / MAG spawacz (135/136). Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie warunki oferuje pracodawca? Opowiedz o przebiegu spotkania z rekruterem.
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
logo firmy Asystent Biura/Recepcjonistka
Accreo Sp. z o.o.

Piotr L

U mnie jest koło 3800 netto przy podstawowych godzinach. U swojego klienta jestem ponad 9 miesięcy. Więc 4400 jak masz soboty i więcej godzin to jest do zarobienia.

@Piotr L

Tyle kasy, to tylko na swojej działalności. Wychodzi stawka około 25 euro/h przy 147h.

@Paweł

Oczywiście z dietami należy odliczyć mieszkanie paliwo i wyżywienie bo ja diety wliczam do wypłaty. Diety masz nieopodatkowane.

Julia
@Piotr L

A mniej więcej ile wynoszą koszty za paliwo i mieszkanie? I w ogóle jeśli mowa o zakwaterowaniu to czy firma oferuje coś w miarę porządnego? Warunki są ok?

@Julia

Mnie kwatera kosztuje 540 za miesiąc. Ale tak średnio są od 10 do 25 euro za dobę A paliwo to już kwestia odległości mieszkania do pracy i zjazdow do Polski. Ja pracując w Dreźnie zjeżdżam średnio raz na miesiąc więc nie tankuje w Niemczech.

@Piotr L

Pięknie. Przy tym co napisałeś, to jest to możliwe. Z tym że trzeba mieć trochę szczęścia co do kwatery. Firma szuka przeważnie kwater w cenach od 18 do 25 euro za dobę. Ty również możesz szukać tańszych na władną rekę. I lokalizacja Drezno też pięknie i blisko do granicy. Sam bym też tak chciał, ale większość ofert jest na dalekim zachodzie Niemiec.

Jurek
@Piotr L

Przy podstawowych godzinach za standardowe stawki i diety nie wyjdzie ci nigdy 3800 netto! Odejmij z tysiaka i będzie bardziej realnie, tylko że robisz cały miesiąc bez zjazdów. Potem z tego co zostanie pozostaje jeszcze odjąć kwatery, wyżywienie, dojazdy do pracy oraz jeśli ktoś chce przejazdy do kraju i z powrotem. Chyba, że masz jakieś nadzwyczajne stawki i diety to jestem ciekaw.

@Jurek

Tak jak już wspomniałem jestem ponad 9 miesięcy u klienta czyli mam Equal Pay. Do tego dieta 60 euro. Przy 40 godzinach tygodniowo wychodzi 3800. Racja że do Polski nie jadę na tydzień. Wszystko zależy od klienta od tego czy masz uznanie zawodu i znajomości języka.

Jurek
@Piotr L

Nadal nie rozumiem. Jesteś dalej na umowie z agencją czy już z klientem? Po odjęciu diety za 20 dni, wychodzi z kalkulatora, że musialbyś z pensji mieć około 3600 brutto w 3. klasie podatkowej czyli około 25 euro/h brutto. Albo około 4300 brutto w 1. klasie podatkowej, co daje około 30 euro/h brutto. A na stronie agencji jest napisane o Equal Pay, że dają tylko do 21.32 euro/h. Wiec jak to możliwe? Ze strony: "U innych kontrahentów wyplacamy tzw. Equal Pay (równa płaca) do 21,32 €, ktory przysluguje po odpowiednim czasie pracy na danym zleceniu. Oznacza to, że otrzymujesz takie samo wynagrodzenie, jak pracownicy zatrudnieni na stałe w firmie klienta."

@Jurek

Tak pracuje jako Monter rozdzielnic elektrycznych u mnie Equal Pay jest wyższy. I przy 20 dietach spokojnie mam 3800 netto Zeit konto pełne także mam płacone za 40 godzin tygodniowo.

Bronek
@Piotr L

Dostałeś dużo wyższą stawkę brutto niż normalnie agencja płaci na początku. I do tego dochodzą diety. U jednego klienta można być zatrudnionym maksymalnie przez 18 miesięcy. Potem albo przejęcie i koniec z dietami albo inny klient i od nowa. Znam elektryków, co tyle nie mają po wielu latach pracy w agencji.

@Bronek

Oczywiście że na początku zaczynałem od mniejszej stawki. A po 18 miesiącach ostatnio mialem 3 miesiące przerwy i wróciłem dalej do tej firmy na tych samych warunkach. Przez trzy miesiące nie pracowałem dla innego klienta gdyż miałem całe Zeit konto i trochę urlopu resztę urlop bezpłatny tak doradził mi dysponent.

Piotr L

Jak miałem przerwę to miałem pieniądze z nadgodzin do tego mogłem iść na minus z Zeit konta oraz ulrop. Dwa tygodnie byłem na bezpłatnym. Przez ten czas nie zarabiałem dużo. Ale też nie musiałem opłacac Ferienwohnung bo byłem w Polsce. Jak wróciłem po trzech miesiącach do swojego klienta miałem 120 godzin na minusie ale była możliwość nadgodzin i w 2 miesiące wyszedłem na zero z godzinami a po kolejnych 3 miesiącach mam już pełne Zeit Konto

torun 1

Swiadczenia
@torun 1

Witam, a czy moglby mi Pan powiedziec w jakiej kwocie sa swiadczenia urlopowe i swiateczne? Czy po pol wyplaty? Jak sie spytalem Matyjasa, to strasznie krzyczal !!! Wyglada na to, ze on zawsze krzyczy na Polakow! To po co zatrudnia Polakow?!

@Swiadczenia

Jeszcze nie widziałem aby Mathias krzyczał. świąteczne 200 Euro, urlopowe 200 Euro. Ale to są dane z 2020. Teraz moze jest więcej . Pracowałem ok.4 lat.

@Swiadczenia

w 2020 było 200 euro , dodatek urlopowy i swiąteczny.Póżniej nie wiem.

Renata
@toruń 1

Czemu nie wiesz, zwolniłeś się potem? Długo tam w ogóle pracowałeś? Jak kwestia języków się przedstawia, trzeba umieć mówić po niemiecku?

@Renata

3,5 roku , póżniej przeniosłem sie do innej firmy na wyzszą stawkę . Tylko dla tego.

@Renata

firma organizowała kurs niemieckiego. Zawsze w ekipie jest ktos ,,kumaty " lepiej . Duzo sam jezdziłem , jak znasz fach to zero problem.

Mariusz
@toruń 1

Kurs był darmowy? Czyli w ekipie nie każdy musi umieć dobrze mówić po niemiecku, wystarczy że jedna osoba zna lepiej. A jak się przyjmowałeś do pracy to weryfikowali język czy podeszli do tego elastycznie?

piotr l
@Zygmunt

23 euro na h plus dieta to mało wiem ze są firmy co lepiej płaca ale nie jest źle

@Zygmunt

Podwyżki były zdaje się w maju, ale nie wszyscy dostali. Na dojazdy i kwaterę masz dietę, która w zasadzie wystarcza na utrzymanie się o ile ma się w miarę niedrogą kwaterę.

@piotr l

Nie 23 tylko 14 euro na h brutto plus dieta, czyli tyle co w Lidlu.

Krystian
@piotr l

Po jakim czasie agencja daje wyższą stawkę i czy trzeba się o nią upominać? Bo na początku to mizerne stawki głodowe. Czy elektrycy też dostają 23 euro za h brutto?

@Rp8

Jakby agencja oferowała od początki 23 euro na godzinę, czyli tyle co ma normalnie niemiecki pracownik, to nie trzeba by nocować po tych norach z innymi przybyszami, tylko z godnością mieszkać w wynajętym mieszkaniu, mając prywatność i spokój i jeszcze móc dobrze żyć.

Piotrek L
@Radosław

Ok ale wiadomo jak w każdej firmie masz możliwość rozwoju zawodowego z czego wynika że ja pracując u nich po 2 latach pracy mam 23 euro brutto mało tego firmy nie zmieniam jak to po niektórzy co miesiąc cały czas pracuje u jednego klienta

@Piotrek L

U jednego klienta można maksymalnie 18 miesięcy. Potem 3 miesiące przerwy. Czy twoja stawka jest tak wysoka tylko dlatego, że twój klient tyle płaci po okresie próbnym a u innych klientów tak nie musi być? Czy raczej jest regułą, ze agencja podnosi każdemu stawkę po 9 miesiącach? Taką znalazłem informację na innych ogłoszeniach agencji, że po 9 miesiącach jest equal pay. Co to znaczy tak naprawdę?

@Piotrek L

To nie jest tak że sobie sam zmieniasz klienta. Kończy się kontrakt to dostajesz nowy. Czasami bywa tak że coś się klientowi nie spodoba i Cię odmeldowuje, albo firmy się nie dogadają co do stawki i też zjeżdżasz. Na normalnych kontraktach stawka o jakiej piszesz jest raczej niemożliwa. Zakładam że Twoim klientem jest Siemens i jak sądzę nie masz nadgodzin. Z racji tego że w Niemczech jest progresywny podatek prawdopodobnie zarabiasz mniej niż ludzie z niższą stawką.

@Radosław

I dlaczego na okresie próbnym agencja nie płaci dodatku za nadgodziny w wysokości 25% tylko jakieś 1 euro za nadgodzinę co stanowi 1%?

@Krystian

Baśka

Witam. Chciałbym zapytać ile godzin tygodniowo pracujecie? Co ile tygodni zjeżdżacie do Polski? Czy na czas zjazdu zwalniacie zakwaterowanie i nie płacicie za nie? Czy wybieracie najpierw godziny z zeitkonta czy urlopy? Po jakim czasie nadgodziny można wypłacić? Pozdrawiam.

Kamil
@Baśka

Też chciał bym wiedzieć ;)

Dominik
@Baśka

Zjazdy co 4 tygodnie na 1 tydzień. Kwaterę zwalniam i nie płacę za czas gdy mnie nie ma. Ale 370 euro w plecy taki zjazd mnie kosztuje, głównie dlatego że nie ma wtedy diety.

Artur
@Dominik

O to sporo. Dobrze że chociaż nie musisz wtedy płacić za mieszkanie. Jak zwalniasz to wskakuje ktoś na twoje miejsce czy kwatera jest pusta i czeka na twój przyjazd? Ile w ogóle płacisz za mieszkanie?

Bart
@Dominik

Jak można być w plecy „tracąc” dietę? Dieta jest na nocleg, wyżywienie, paliwo. Skoro nie ma Cię w pracy to nie przysługuje dieta. Skoro siedzisz w Polsce to nie musisz ponosić kosztów „życia” w Niemczech.

@Bart

Teoretycznie tak ale ludzie też sobie oszczędzają na dietach i utrata takiego zarobku zawsze daje po kieszeni. Ty tu pracujesz jako kierowca i jesteś zadowolony z zarobków i warunków?

Rp8

Bzdury opowiadasz. Jeśli nie czekasz na to aż wszystko Ci podadzą na tacy bez problemu utrzymasz się z diety. Są i tacy, którym jeszcze z diety coś zostaje. Więc zostaje Ci cała wypłata. Jak długo już nie pracujesz w Pieningu?

Olka
@Rp8

a ile dziennie ta dieta wynosi? Niby ktoś pisał, że jak są zjazdy to 370 euro przepada, tylko nie wiem czy to kwota diety za cały tydzień czy jak? To możesz powiedzieć ile Tobie udaje się miesięcznie odłożyć? W ogóle zdarzają się u nich przestoje w pracy? Bo ja już raz się nacięłam na agencję, w której pracowałam tylko 3 dni w tygodniu, bo pracy nie było...

@Olka

Pracuję jako elektryk więc mam 60 euro diety za przepracowany dzień pn-pt i 20 za sobotę. Cenę kwatery sam sobie ustaliłem. Do Polski zjeżdżam zwykle co 1,5-2 miesiące. W miarę możliwości latam samolotem. Wychodzi szybciej i zdecydowanie taniej jeśli bilet zamawia się odpowiednio wcześniej. Na tą chwilę dieta wystarcza mi na utrzymanie się w Niemczech bez jakichś specjalnych oszczędności. Odpowiadając na pytanie wypłata zostaje.

Roma
@Rp8

Z kim ustalałeś ceny noclegu, bezpośrednio z firmą? Za bilet lotniczy oddają Ci pieniądze? I jak długo możesz być tu w Polsce przed następnym wylotem?

@Roma

Cenę ustalałem z właścicielem kwatery. Za zjazdy do Polski firma nic nie zwraca. W Polsce mogę być tyle na ile umówię się z klientem i na ile pozwala mi urlop.

Radosław

Czy za nadgodziny wyrobione od poniedziałku do piątku w normalnym systemie pracy tj. 35 godzin tygodniowo należy się dodatek 25%? Rozumiem, że godzony idą do zeitkonta, ale co z dodatkiem? Czy agencja nie ma obowiązku płacić dodatku za nadgodziny?

Radosław

No właśnie wygląda na to, że nie. Na Lohnabbrechnung są Normalstunden przemnożone przez stawkę z umowy oraz dodatnie Feiertag i ujemne AZK Wertbuchung przemnożone przez jakąś niższą stawkę i wychodzi brutto. Domyślam się, że najpierw płacą po wyższej stawce a potem zabierają do Zeitkonto. Z tym, że 25% nie można się tu nijak w żaden sposób doliczyć. Do tego sumują diety i wychodzi Bruttogesamt. Nie ma wzmianek o nadgodzinach.

Antek
@Radosław

Zgodnie z prawem pracy należy się dodatek 25% za nadgodziny wypłacany wraz z wypłatą za dany miesiąc. Jeżeli masz na przykład stawkę 13.50 euro za godzinę brutto, to dodatek powinien być 3.37 euro za nadgodzinę brutto razy ilość nadgodzin. I powinno to być jasno wyszczególnione na pasku wypłaty.

Radosław

A co ma do rzeczy urlop i święta, bo nie rozumiem. Przecież te są inaczej rozliczane. A to dopiero przy 200h w miesiącu wypłacają dodatek za nadgodziny? Nie mam ochoty tyle robić, żeby to sprawdzić. Co na to agencja?

@Radosław

Niestety tak jest. Nie wiem czym to jest spowodowane, ale jak miałem ponad 190h na lohnie widniało tylko kilka godzin wypłacanych po 25%

Władysław

Witam. Jakim cudem pojawiają się na zeitkoncie godziny z jakimiś cyframi do drugiego miejsca po przecinku, jeżeli wyrabiam zawsze pełne godziny? Dlaczego w pozycji Normalstunden stawka przemnożona przez ilość godzin nie zgadza się z wynikiem brutto obok? Różnica 3 centów. Czyżby liczyli to wszystko ręcznie i z takimi bykami. Ewentualnie mogę się nie znać i obecnie tak się zaokrągla dziwnie. A czego innego w szkole uczyli. Fakt że są błędy w Lohnabbrechnung. Teraz programy kalkulacyjne tak liczą? Pozdrawiam.

Krzysiek

Witam. Jestem zatrudniony przez agencję. Czy mogę się zameldować w Niemczech? Czy nie stracę wtedy diety? Meldunek jest potrzebny do szukania mieszkania czynszowego. Pozdrawiam.

Lipa
@Krzysiek

Możesz się zameldować ale 80 km od miejsca pracy wtedy delegacja przysługuje w innym wypadku tracisz dietę ale na godzinę mogą dać 3 4 euro więcej

Zk140
@Lipa

Powyżej 80km od miejsca pracy, ale na godzinę więcej euro nie dostaniesz.

Piotrek

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak w Państwa firmie działa system rozliczania godzin pracy i zeitkonto. Przykład 1: Październik 2022, Nordhein-westfallen Norma miesięczna 20 dni roboczych * 7 godzin = 140 godzin. Według umowy norma tygodniowa to 35 godzin pracy. Praca od poniedziałku do czwartku po 10 godzin i w piątek po 5 godzin. Soboty i niedziele wolne. Razem 45 godzin tygodniowo. 4 pełne tygodnie pracy. Pytania: Ile nadgodzin zostało wygenerowanych? Czy od poniedziałku do czwartku wychodzą dodatnie nadgodziny a w piątek ujemne? Czy nadgodziny powstają po każdym dniu, czy po każdym tygodniu czy dopiero po mięsiącu, jak się je wszystkie zsumuje? Czy jeżeli chcę wziąźć ostatni tydzień wolny 35 godzin z zeitkonta, to czy te godziny na zeitkoncie muszą być z poprzednich miesięcy czy też się liczą godziny ponadliczbowe z danego miesiąca z pierwszych 3 tygodni pracy? Czy w pierwszym miesiącu pracy można odbierać godziny z zeitkonta? Czy do zeitkonta godziny ponadliczbowe idą po tygodniu czy dopiero po miesiącu? Przykład 2. Zakładając, że w październiku wynagrodzenie zostało wypłacone tylko za 140 godzin a 40 godzin poszło do banku godzin - zeitkonto, a w listopadzie pracownik chce wziąźć jeden pełny tydzień wolnego na zjazd do Polski, to czy zostaną zapłacone godziny odebrane. A konkretnie za 35 godzin wolnego? A wynagrodzenie za listopad będzie jak za 147 godzin (21 dni roboczych)? Czy są wypłacane diety za dni wolne które odbieram z zeitkonta za godziny wypracowane z nadgodzin? Pozrawiam

@Piotrek

Podobno niektórzy się dogadują i wychodzą im ujemne godziny na zeitkoncie, a w następnych miesiącach je uzupełniają wyrobionymi nadgodzinami. Ad. 1. teoretycznie wychodzi 40 nadgodzin do zeitkonta, ale nie licz że zapłacą dodatek za nadgodziny, mi przynajmniej nie płacą. Zależy jeszcze czy wypada święto w miesiącu. Wtedy jakoś dziwnie naliczają godziny. Ad. 2. Tak. Gdy nie pracujesz w dzień roboczy, to diety nie ma. Nikogo nie obchodzi czy nadal opłacasz wtedy kwaterę czy nie. To samo gdy bierzesz urlop. Diety nie ma. A przecież dieta głównie ma być na pokrycie zamieszkania na terenie Niemiec. Hallo.

Czesiek

Witam. Jaki dysponent Pieninga zarządza zleceniami dla pracowników na terenach w pobliżu granicy z Polską (Drezno, Lipsk)? Chciałbym zapytać o możliwość przeniesienia do innego klienta. Do kogo mam to zgłosić?

Rp8

Na opłacenie kwatery dostajesz nieopodatkowaną dietę więc nie ma to związku z wynagrodzeniem. Nie ma obowiązku mieszkania w kwaterze zarezerwowanej przez firmę. Jak nie odpowiada to zmień na własną rękę lub poproś o pomoc panie z biura zamiast robić z siebie życiową ofiarę. Firma nie jest właścicielem kwater i rezerwuje to co znajdzie w internecie.

Norbert
@Rp8

Panie były poproszone. Ale same rozkładały ręce, bo nic lepszego nie mogą znaleźć w tej okolicy. I rozumię je i nic do nich nie mam, ponieważ sam na własną rękę szukałem i nic nie znalazłem lepszego w podobnej cenie. Owszem można wydać całą dietę na pensjonaty, które zaczynaja się grubo powyżej 30-40 euro za dobę lub hotele najtańsze od 60 euro za dobę. Ale z założenia jest że pracownik ma sobie z diety zaoszczędzić jeszcze na jedzenie, przejazdy samocodem do pracy i zjazdy do kraju oraz co zostanie to jakieś oszczędności. W firmie pracuje się za dużo niższą stawkę porównując siebie do stałych pracowników firmy klienta, a robi się praktycznie to samo co oni. Do tego dieta należy się tylko za dzień roboczy, kiedy pracujesz. Gdy masz wolne lub urlop dużo tracisz.

@Norbert

Generalnie dieta jest tylko na zakwaterowanie i dojazd do pracy, ale wiadomo że każdy orze jak może. U klientów owszem mają wyższe stawki, ale nie mają diet. Oni mają więcej składek odprowadzanych, ale to na nasze konta zazwyczaj więcej wpływa. Napisz w jakiej miejscowości szukasz kwatery może coś się wykombinuje. Jest też grupa na FB Pracujemy w Piening. Tam popytaj.

Norbi
@Rp8

Ta dieta nie starcza nawet na godziwe zakwaterowanie a co dopiero mówić o dojazdach do pracy i wyżywieniu. Ceny normalnyh hoteli zaczynają się od 60 euro za nocleg czyli 1800 euro za miesiąc. A agencja płaci tylko za dzień kiedy jesteś w pracy miesięcznie jakieś 1200 euro. A gdy masz urlop to co dopłacasz z wynagrodzenia, bo dieta się nie należy? Dolicz przejazdy do pracy od 20 do 30km w jedną stronę. Kolejne 200 euro mniej. Jedzenie 400 euro mniej. Podsumowując chcesz pracować w de, przywieź euro ze sobą. PS. Sam sobie mieszkaj z pijakami i hamami pod jednym dachem za te marne 25 euro, co nawet posprzątać po sobie nie potrafią.

Krystek

Firma jest rzetelna i najlepsza na rynku pośredniczymy. Pozdrawiam. K.L

Ile jest zmian w PIENING GMBH?

Rp8

Różnie. W zależności od zawodu. Zwykle jedna zmiana, ale znam spawacza, który pracuje na 3 zmiany.

Julia
@Rp8

To jest dowolność jeśli chodzi o grafik? Można sobie zażądać pracy na 3 zmiany czy to kierownik tym zarządza?

Aleksandra

jeden z was w zeszłym roku wspominał ze oferowana praca do której sie jedzie jest w warunkach szkodliwych ale nikt nic o tym nie mowi wczesniej, rozumiem ze nie jest to tez wpisane na umowie ani wiecej placone za takie warunki ? choc moze po tym czasie cos sie zmienilo ?

Cześć, wybieram się na czasie do pracy z tą firmą przy produkcji sprzętów medycznych. Mógłby ktoś opisać mi plusy i minusy? Jak wygląda praca/mieszkanie/ludzie i dojazd? Z góry dziękuję.

Woda

Do jakiego miasta jedziesz

Zazdrosny
@Kasia

Moja dziewczyna tam byla i zaluje!

Szkoda twojego czasu.

powiesz coś więcej?

Tosia
@Kasia

Praca na zmiany, wyplata i mieszkanie takie sobie. Jak masz pytanie, to zaczynaja sie schody... Najwazniejsze: praca szkodliwa dla zdrowia, ale tego nikt Cie nie powie. Dowiedzialam sie o tym przez przypadek. Dlaczego Niemry nie chca tam pracowac... to daje do myslenia...

Tosia
@Kasia

Ponadto. Najlepiej jedz swoich samochodem... a za paliwo i tak Ci nie zwroca! Na mieszkaniu kilka pan pod jednym dachem... rozowo nie bylo.

NoNieWiem
@Kasia

Prosze poczytaj sobie, co pisaly Asia i Zainteresowana w 2019...

@NoNieWiem

Tak o tym jestem poinformowana że auto swoje w sumie to chyba lepiej niz się kogoś prosić... a co szkodliwości to np cp wpływa? Wypłata była na czas?

NieJade!
@NoNieWiem

Dzieki za rade. Po przeczytaniu... NIE JADE! W Biedronce na kasie mozna wiecej zarobic! Nie trzeba nigdzie wyjezdzac i harowac (usunięte przez administratora)

Mędrzec
@NieJade!

Może i dobrze. Z takimi przekonaniami lepiej zostać w kraju.

NieJade
@Mędrzec

Polaczkom zaoferuja max 12 eurakow (i to juz z dodatkiem) za godzine... a Niemcom 14-15 i wiecej eurakow plus dodatek... Jest roznica?!

@Kasia

najlepiej pracuj tylko noca, miedzy swietami i nowym rokiem, tez pracuj.. zeby firma mogla sie oblowic... a ty dostaniesz tyle, co i nic... a tam nie ma nic w poblizu, dziura zakuta dechami... wiec tylko pracuj na Dojczlandow... a przy wyplacie .. rozczarowanie... Najlepiej zapytaj sie, jak sa placone nadgodziny i dodatki za nocki, ale NETTO... zebys sie pozniej nie rozczarowala.

@Kasia

tak, wyplata na czas. Tylko malo tej wyplaty... jakos dziwnie licza nadgodziny... a jak sie spytasz, to jakos pokretnie tlumacza, ze i tak nic nie da sie zrozumiec..

@Kasia

Hej,w lipcu rownież się tam wybieram i z chęcią tez bym chciała dowiedzieć się jakiś informacji :)

@Ang

Proszę zapytaj z góry, zarobki netto, nadgodziny i godziny nocne netto. Poproś o umowe na maila. Nie zwalniaj sie, jak nie masz nic na piśmie. Moja kolezanka była ze mną na rozmowie w tamtym roku. Dostała potwierdzenie, rzuciła pracę w Polsce ... i do tej pory nie ma pracy w Niemczech. Ja tam już nie wróce!

Juzek
@Ang

Dziwię się tym które z tej niby oferty chcą skorzystać i tam jechać w niepewne...

@Lusia

Oferta została wysłana mi na maila,mimo to w rozmowie z pośrednikiem wypytywałam się o wszystko,czy Pani i Pańska kolezanka rozmawiały rownież z szefem firmy? Oczywiście nie podpisze niczego do póki nie będę pewna,Ale z chęcią bym się dowiedziała coś o danej firmie,Pan pośrednik nie ukrywał że bedzie lekko w pracy,wydaje mi się że rozmowa była szczera

Nowa
@Lusia

To co, jak brutto jest 12,08 to netto według taryfy powinno być ok9 euro to oni jesCze mniej wypłacaja????

@Ang

Wiesz co ja myślałam że się dowiem tu konkretów jak narazie to same lanie wody... też rozmawiałam z koordynatorem i wydawał się okej odpowiadał na pytania. Myślę że jak ktoś zamierza wybrać się do pracy za granicę to o wiele lepszym wyborem jest własne auto.. jest się niezależnym a wiadomo w Polsce też nie oddaje firma za przejazdy po 20/30km od domu... Darmowe zakwaterowanie to czego wymagać? Oczekuję tylko spokoju po pracy i warunków na poziomie czystości... wiadomo że to nie będzie pałac. A co do pracy piszą że nie mają pewności itp a w jakiej pracy za granicą masz pewność? Odezwę się jak pojadę i sama tego doświadczę :)

@Kasia

Ja zaczynam 21 czerwca a ty?

@Nowy

Na początku lipca

niezdecydowana
@Kasia

ile to wychodzi netto? a nadgodziny netto? a co w temacie - praca w szkodliwych warunkach? dlaczego nam Polaczkom 12 euro, a Niemcom 14/15 eur/godz.?

Juzio

oferta czy umowa?

Laleczka
@Kasia

konkrety... to ... dyskusje w 2019... zapraszam do lektury...

@niezdecydowana

Rozmowa jest infantylna... chcesz wiedzieć to się zapytaj koordynatora nie mnir bo również jestem potencjalnym pracownikiem. Wiadomo że skoro opłacony jest nocleg to dostaniesz 2/3 euro mniej tym bardziej że oni ogarniają papieryi rsczej za darmo nikt robić tego nie będzie.. Weź pod uwagę to że w kazdej agencji tak jest i nie stanowi ona wyjątku..

@Nowa

9 euro netto? masakra :-(

Noww

To malo czy dużo ?

@Noww

bardzo malutko... 9 eur :-( a jeszcze jak te 12 eur rozbija na stawke glowna i dodatek (dlatego zawsze przed wyjazdem sie prosi o umowe) to wyjdzie jeszcze mniej za nadgodziny... ktore sa liczone jakos dziwnie, tylko stawka glowna, to za nadgodziny moze wyjdzie 7-8 eur netto :-( a moze chociaz urlopowe i na swieta po pol wyplaty netto? nie oplaca sie jechac na saksy do Niemiec :-( w Holandii lepiej placa :-)

@Kasia

Proszę daj znać jak tam jest,my z kolezanka wyjeżdżamy 12 lipca,z chęcią sie dowiemy jak tam jest

@Kasia

Wiesz mi tez nie sprawia problemu to aby jechać swoim autem nawet jak dla mnie lepiej,tylko mam nadzieje ze to nie jest lanie wody o tym zakwaterowaniu jak i o pracy,z tego co wiem na godzinę jest 12,08 euro i trzeba odjąć od tego jakoś 30% na podatek,o który potem można ubiegać sie o zwrot. Pośrednik mowil rownież ze to stawka na początek potem ma być więcej,ale pewnie będziesz szybciej niż my wiec czekamy na twoja opinie

Nie ma podwyzki
@Ang

Niestety, pozniej nie bedzie podwyzki!!! Moja siostra tam pracowala! Stawka podstawowa +dodatek. Podwyzek nie ma i nie bedzie!!! Popros o umowe, to zobaczysz. 12,08 eur rozbijaja na stawke podstawowa i dodatek. Nadgodziny i za urlop w zyciu nie dostaniesz 12,08. Jakies smieszne urlopowe czy swiateczne. Zapytaj sie przed podpisaniem umowy.

Pracownice
@Nie ma podwyzki

2019 - stawka podstawowa u dodatkiem w sumie 12,08 euro/godzine, 2020- to samo, 2021 - to samo. To tyle jesli chodzi o podwyzke. Podwyzka. Zapomnij!!!

Masakra :-(
@Pracownice

Masakra !!! :-( rzeczywiscie podwyzka, caly czas od 2019 roku do chwili obecnej 12,08 euro/godzine/brutto :-( Kpina!!!

12,08
@Kasia

od 2019 ciagla ta sama stawka.. 12,08.

@Ang

rozmowa na darmo!!! stawka od 2019 taka sama - czyli stawka z dodatkiem 12,08 euro/godz.

@Ang

I jak wybieracie się dalej w to miejsce?

kasa
@Ang

Wystarczy sie zapytac rekrutera, jaka byla stawka rok czy dwa late temu.. TA SAMA STAWKA CO TERAZ! I caly czas ta sama gadka.. na poczatek to tyle, a potem podwyzka... jak juz kogos zrekrutuja i podpisza umowe, to zapomnij o podwyzce! Kolezanki byly na spotkaniach, to wiedza, co mowia!

Dupopopulas
@niezdecydowana

po co ci praca na produkcji lepiej sesyjka na golaska u polaka a nie u niemca. zdecydowana czy niezdecydowana.

@Dupopopulas

a fotki i sesja w maseczce czy bez maseczki. O to jest pytanie.

PipaPipa
@Dupopopulas

wstyd sodoma i gomora

Gabrysia
@Kasia

Hej pracujesz juz tam na produkcji powiedz mi jak tam jest czy się opłaca podpisywać z nimi umowyle czy nie ?

Klemen
@Kasia

Pani Kasiu, pracuje pani montażu urządzeń medycznych w Ludwigsstadt? Jeśli tak proszę o opinię. Dostałam tam ofertę.

Seji
@Lusia

(usunięte przez administratora).... a mi mówią że praca na 3 zmiany i nie ma nadgodzin..

Ja też

Hej też się wybieram tam. Napisz do mnie na maila : monikaadamus13@gmail.com

zainteresowana

Witam czy może ktoś pracuje w Gutersloch przez tę agencję w firmie zajmującej się asortymentem dla celów medycznych (pakowanie ) proszę podzielić się opinią na temat tej pracy warunkach mieszkaniowych itp. Dziękuję .

Ewelina
@zainteresowana

Ja dopiero szukam czegoś o pracy w PIENING. A powiedz, co konkretnie chciałabyś wiedzieć. Jakie zarobki np. by Cię interesowały?

PaniusiaZbiura
@Ewelina

Pani z biura?

@PaniusiaZbiura

Nawet jeśli to myślisz, że po trzech latach wciąż tu pracuje?

Zostaw merytoryczną opinię o PIENING GMBH - Warszawa

• Jak się pracuje w PIENING GMBH?

Zobacz opinie na temat firmy PIENING GMBH tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 30.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PIENING GMBH?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 6 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

PIENING GMBH