Opinie o ICAR w Kraków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ICAR w Kraków

bida Na taksówce

jak by nie PO to i icaritasa losy inne byly by....

???

Sygnal zajetosci wiem że potrafi wkurzyć niejednego klienta no ale coż, szefostwo wie przecież lepiej a wam nie zazdroszczę po drugiej stronie sluchawki pretensjonalny klient a drugiej stronie radia młody [usunięte przez administratora] "taksowkarz"

...

Kraków do końca roku musi zdecydować, czy zawód taksówkarza w naszym mieście będzie deregulowany czy nie. Jacek Majchrowski chciał, aby przywrócić egzamin licencyjny. Ale po rozmowach z radnymi PO wycofa swój projekt z najbliższej sesji rady miasta. O tym, czy krakowscy kandydaci na taksówkarzy będą zdawać egzaminy czy nie, zdecydują konsultacje. Co Wy na to Panowie????????

???
@...

przecież ten egzamin to już teraz FIKCJA ,to o co pytają na radiu to naprawdę zenada zaś szefostwo przyjmuje nawet bez nauki obsługi terminala (wiemy w jakiej sieci).

tez jezdziłem w carItasie

ja napisze krutko to co wszyscy juz wiedza KTO JEZDZI W IKARZE TEN MALO MADRY JEST :] nie wiele zarabia za to kosztów duzo ma :D hehee

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Młodszy Telefoniczny Doradca Klienta
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.

?

No to zrobiles obrot 130 ,potem wrociles do miasta stanoles na Salwatorze popatrzyles na megi i icary smigajace pod nosem i po trzech godzinach stania stwierdziles ze juz nic nie wystoisz i pusto do domu.Ja tam wole zrobic 20 kursow po 15 zeta za 8-9 godzin.Niz miec takie wspomnienia jak kurs do Czernichowa z lapki raz na ryski rok.

Lcvk
@

Raz na ruski rok?? kurs za 100-150 trafia mi się średnio raz na dwa tygodnie,kursy 30-50 bardzo często,jeżeli miałbym tyrać same kursy po 10-15 to bym się chyba załamał.I takie pytanie mam czy często trafiacie w Icarze bądż medze kursy powyżej 30? prośba o szczerą odpowiedź Pozdro

qwerty
@Lcvk

witam zdarzaja sie nocki lepsze i gorsze na wczorajsza nie narzekam w odpowiedzi na to pytanie podam ci moje statystyki z wczoraj (usunięte przez administratora)

@qwerty

Tetex napisał(a): albercik napisał(a): glupiego robota bo przy obecnych kosztach dzialanosci Zwłaszcza jak się jeździ po 1,80 za kilometr. Ale głupch nie sieją. Sami się rodzą... A ile w Białymstoku jest postojówki i na nocnej (i od której nocna się zaczyna) ? Generalnie u nas we Wrocławiu jeżeli chodzi o stawki jest ameryka patrząc na pozostałe miasta w polsce. Ja jeżdżąc w dzień za 3 zł, a z radia po rabacie za 2,7 zł za km wydaje mi się czasami, że to już jest granica opłacalności... Zwłaszcza w przypadku, gdy większość kursów nie przekracza 20 zł, a często i gęsto są to podjazdy po 2 km... Nie wiem jak w innych miastach przy takich stawkach można żyć z taksówki. Przecież przy takich końskich przebiegach trzeba zmieniać auto co 2 lata, już nie mówię o ciągłej eksploatacji typu opony, zawieszenie, oleje itd.. Ja robię 150 kursów w miesiącu i jakieś 2300-2400 km i na eksploatacje wraz z oc odkładam co miesiąc 300 zł i starcza na styk.. Więc liczę, że w innych miastach przy stawkach 1,6-1,8 zł za km trzeba tych kilosów w miesiącu sieknąć przynajmniej z 3500-4000 km.. W takim wypadku ja auto na taxi zmieniam co 5 lat, a wy musicie co 2,5.... Daro71 Posty: 158

do mądrali z archiwum xxx

a co ty możesz wiedzieć na ten temat?!Mnie też się wydaje że zarabiasz grosze bo do zlecenia stoisz 2 godz a potem kurs 2 km w korku 40 min za 30 zł.

xxxxx

oczywiscie stała cena plus 2 zl i korek na 40 min. i zawsze się oplaca w icarze. co za bzdety

?

Trudno się nie zgodzić z tym co piszesz kolego jednak wierz mi lub nie ale nawet w największę korki jestem w stanie sobie jako tako poradzić i pojechać w ten sposób aby nie stać albo stać mniej. I byłoby dużo mniej spadających zleceń gdyby R&CZ odeszli od tej smiesznej durnowatej wyceny kursu i jazdy według GPS! Chłopaki po prostu się boją omijać korki bo boją się że wyjdzie więcej o 1zł o zapłacą 1000zł kary! A wystarczy tylko zapytać czy życzy sobie pan/pani najkrótszą czy omijamy koreczki za max2-3zł więcej i jesteśmy szybciej o 20 pare minut. Uwierzcie 99,9% ludzi wybiera opcję drugą i jeszcze tipa daje za to ze szybciej! Mdli mnie jak slysze ze stoją chlopcy na Westerplatte, Wielopolu tudzież innych magicznych miejscach. Jest to wina ich i durnej polityki właścicieli.

x

icR - 2013-10-08 10:24:38 A powiedzcie mi która z sieci nie ma problemów z obsługą wszystkich klientów w godzinach szczytu? Nie raz nie dwa klient wsiadajac do mnie skarżył się ze od pół godziny nie może zamówić ZADNEJ taksówki! Oprócz ilości aut w godzinach szczytu trzeba też wziąć pod uwagę czas przejazdu auta aby było ono dostępne dalej. Jeśli chodzi o ruch w Icarze od września to macie chyba informacje z godzin między 10 a 14 i późnym wieczorem. Ja już dwie gasnice zużyłem od września aby radio ugasić. {Oprócz ilości aut w godzinach szczytu trzeba też wziąć pod uwagę czas przejazdu auta aby było ono dostępne dalej}- . Święte słowa, tyle, że za ten czas przejazdu( korki) nikt tym ekonomistom z bożej łaski nie płaci :) A ja jak stoje nie z mojej winy (korek) to przynajmniej nie tracę więc i w godzinach szczytu zarabiam. Powinni wam wprowadzić przymusowe dyżury bo tracicie klientelę, a aut nie macie w godzinach szczytu bo co inteligentniejsi z was wtedy nie wyjeżdżają :) Nie sztuka napisać w reklamie że nie pobieracie kasy za stanie w korkach.Wy jej nie pobieracie bo was dla klienta niema - tak to tłumaczę waszym klientom gdy ochoczo płacą mi za to stanie.

icR

?

o tym jak icar przejął rynek taxi widać po tym ilu z nich jeździ w godzinach szczytu :-) Jak ja kończyłem na (usunięte przez administratora) rok temu to w godzinach szczytu było ok 20aut na strefach a klienci się skarżyli że ciężko się dodzwonić. Ale rok temu to były dużo mniejsze koreczki niż obecnie :-)

armagedon juz jest blisko

(usunięte przez administratora) przeczytajcie sobie co sie dzieje w poznaniu za chwile to samo bedzie tutaj komornicy naucza was rozumu nikt inny..............

utrapienie

eg - 2013-10-02 21:46:37 Czyli uwazasz ze taki stan rzeczy w zawodzie taksówkarza jest rzeczą normalną? Ze jako jedynym państwem UE w którym brak limitow na wydawanie licencji jest Polska też jest ok? Albo nie masz pojęcia o rynku taxi albo jestes preziem którejś z korporacji. Rozumiem że każdy szuka chleba jak może ale zawód taksówkarza jest zawodem specyficznym ze względu na duże koszty prowadzonej działalności i aby każdemu to umożliwić licencje powinny być limitowane. Teraz jest nas 4000. Czy ktoś pomyślał co będzie jak bedzie nas 5-6-9k?! Po 1200 chłopa w kazdej sieci?! Żeby było smieszniej czytam ostatnio na lovekrakow ze Taksówki stają się powoli utrapieniem mieszkańców kazimierza i ze przez taksówki nie da sie swobodnie poruszać po Siennej bo po obu stronach roi sie od taksowek!!Nie nie uważam, ale wkurza mnie gdybanie i pisanie o tym co by było gdyby.Po co tutaj biadolisz chłopie i piszesz o tym o czym wiedzą wszyscy taksówkarze.Gdyby,gdyby,gdyby taksówkarze nie byli(usunięte przez administratora) i icara by nie było, a tak to istnieje dzięki nam.Jesteśmy najbardziej żałosna grupą zawodową.Wiecznie skłóceni,niezadowoleni i każdy ma własną wizję co jest dla NIEGO najlepsze.Nawet jak był protest taxi, to większość miała to w (usunięte przez administratora) i czesała kasę.Teraz ja mam to wszystko w (usunięte przez administratora) bo wiem ,że większość sprzedała by mnie za 30groszy.(usunięte przez administratora),że zmuszony zostałem nim zostać, ale nie zniżę się nigdy do tego żeby pracować dla tych którzy ten rynek upodlili.

?

eg - 2013-10-02 21:46:37 Czyli uwazasz ze taki stan rzeczy w zawodzie taksówkarza jest rzeczą normalną? Ze jako jedynym państwem UE w którym brak limitow na wydawanie licencji jest Polska też jest ok? Albo nie masz pojęcia o rynku taxi albo jestes preziem którejś z korporacji. Rozumiem że każdy szuka chleba jak może ale zawód taksówkarza jest zawodem specyficznym ze względu na duże koszty prowadzonej działalności i aby każdemu to umożliwić licencje powinny być limitowane. Teraz jest nas 4000. Czy ktoś pomyślał co będzie jak bedzie nas 5-6-9k?! Po 1200 chłopa w kazdej sieci?! Żeby było smieszniej czytam ostatnio na lovekrakow ze Taksówki stają się powoli utrapieniem mieszkańców kazimierza i ze przez taksówki nie da sie swobodnie poruszać po Siennej bo po obu stronach roi sie od taksowek!!A ktoś Cię zmusza do takiej pracy? Takie są prawa rynku. Jak Play wchodził z ofertą, to konkurenci też płakali, że psuje rynek, ale finalnie skorzystał na tym klient, bo pozostali musieli dostosować ofertę. Ja jako klient mam głęboko w (usunięte przez administratora) czy taksówką będzie BMW serii 5, czy Skoda Fabia. Grunt, że dojadę do celu za kwotę 30% mniejszą niż z "profesjonalistą", który nie korzysta z gps .... zachowujecie się jak dzieci w piaskownicy. Jeszcze raz powtarzam. Komuś zawód nie pasuje? Można spróbować czegoś innego, ale "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma."

eg

real

miły - 2013-10-02 20:59:30 heg - 2013-10-02 20:07:52 W Barbakanie było 720 aut powstał Icar i wszystko(usunięte przez administratora). Najczęściej spotykane prawidlo wsrod taksowkarzy. Pytanie tylko co by to dało jakby icar nie powstał? Pazerny Kubel kierowców nie przestałby nigdy przyjmować choćby was było 10000. Miałem okazje rozmawiać z tymi ludźmi dwa razy i smierdzi pazernoscia od chłopów na kilometr. Nie bronie broń Boże icara bo(usunięte przez administratora)rynek pod kątem stawek za jakie teraz się jezdzi, ale uważam że czy by powstał icar czy nie i tak by doszło do patologii na rynku z powodu zbyt dużej ilości aut w sieciach. nie wiem po co te przepychanki?! Cały czas w urzędzie wydawane są nowe licencje bo ludzie szukają kasy i każdy chce jakoś przeżyć.Nie widzę w tym nic dziwnego. Gdyby w sieciach nie przyjmowali już nowych kierowców to na bank powstałaby nowa korporacja która by wszystkich wchłonęła oczywiście proponując na początek np.1,60 zł/km.Weź nie filozofuj co by było gdyby - proroku, tylko wypowiadaj się na temat tego co jest.Znalazł się znawca przyszłości i napisał.

miły

heg - 2013-10-02 20:07:52 W Barbakanie było 720 aut powstał Icar i wszystko jeblo. Najczęściej spotykane prawidlo wsrod taksowkarzy. Pytanie tylko co by to dało jakby icar nie powstał? Pazerny Kubel kierowców nie przestałby nigdy przyjmować choćby was było 10000. Miałem okazje rozmawiać z tymi ludźmi dwa razy i smierdzi pazernoscia od chłopów na kilometr. Nie bronie broń Boże icara bo upodlil rynek pod kątem stawek za jakie teraz się jezdzi, ale uważam że czy by powstał icar czy nie i tak by doszło do patologii na rynku z powodu zbyt dużej ilości aut w sieciach. nie wiem po co te przepychanki?! Cały czas w urzędzie wydawane są nowe licencje bo ludzie szukają kasy i każdy chce jakoś przeżyć.Nie widzę w tym nic dziwnego. Gdyby w sieciach nie przyjmowali już nowych kierowców to na bank powstałaby nowa korporacja która by wszystkich wchłonęła oczywiście proponując na początek np.1,60 zł/km.

heg

?

wawel - 2013-10-02 12:00:46 do wawelu nie przyszedł ani jeden(usunięte przez administratora)bo jest blokada przyjęć. wrocil tylko jeden co byl w wawelu a potem w icarze tzn wyplakal powrótDokladnie tak 3napewno jezdzi tez ich znam

klaudia
@

bo wam sie wydaje że my tam siedzimy i nic nie robimy na tej centrali a jest taki zapierdziel że szok,nie ma możliwości żeby tel nie odbierać bo nasza praca jest cały czas monitorowana przez szefostwo a to że nie ma sygnału zajętości to ludziom się wydaje że ne odbieramy!!!

juz były icar

obserwator - 2013-10-02 11:27:44 - 2013-10-02 10:31:18 Nie wiem czy wiecie ale z Icaritasa odchodzi ostatnio multum chłopa po tym jak poszło w świat ze w Barbakanie radio grubo odzylo. Jest ich już grubo poniżej 500 a było ponad 600. Coś mi sie wydaję ze (usunięte przez administratora) ratując swój biznes będą zmuszeni do wprowadzenia czasówki a wtedy jeśli nie będzie różnicy cenowej spadnie im ruch o 80% bo wielu klientów dzwoni po nich tylko dlatego ze taniej.kierowcy Icara odchodzą wszędzie gdzie się da - w Medze maja gigantyczną kolonie - na betonie mogliby Sienną w sobotnią noc obstawić do oporu, kilku wylądowało nawet w takich "starych" korpo jak Wawel i MPT !! W Icarze była lepsza jazda niż w innych sieciach ale to się skończyło - dzisiaj jeśli ktoś chce zarobić wiecej niż gdzie indziej jeżdżąc w Icarze to po uwzglednieniu wyższsychg kosztów musi (usunięte przez administratora) jak robokop - niektórzy mają taką sytuację, że zaciskają zęby i (usunięte przez administratora) ale dla kogoś kto chce w normalnych cywiliwozowanych warunkach bez stresu, że samochód rozpada się w oczach i co chwilę zmieniasz na nowy zarobić powiedzmy 3 koła na czystto - to dla takiej osoby Icar to jedna z Gorszych propozycji - większość osób w Icarze wyciąga na czysto pieniądze niczym nie odbiegające od tego co w innych sieciach sie zarabia a dzwigają cały garb - braku czasówki, zatręsienia zleceń po 10-12 zł, gów... klienteli, chorego systemu kar (!!) braku taryfy nocnej a co z atym wszystkim idzie gigantycznej ilości kilometrów i co oczywiste - ciągłej nieprzewrwanej obsługi samochodu, który zmieniasz wiecznie - jeden kupisz a po roku myślisz co następnego kupić bo za kolejny rok obecny samochód zacznie się rozpadać. Zresztą to było do przewidzenia - jeśli w danej sieci w pewnym momencie jest lepsza jazda niż gzdie indziej a uczciwie trzeba powiedzieć, że w ZIcarze kiedyś była lepsza to włąściciel odrazu czuje , ze może przyjąc kolejne 100,200 a może 400 samochodów - w wyniku tego on zarobi majątek a kierocy co maja zrobić w najgorszym wypadku mają taką jazdę jak gdzie indziej - ta sytuacja włąśnie nastała w Icarze - "paliwo" duzrj ilości zleceń rekompesujacych stawkę skończyło się bo ilość aut jest gigantyczna. Dodaj jeszcze do tego wszystkiego następujące rzeczy. Olewającą robotę centrali. Brak ruchu na radiu, a klientka z telefonem w ręku podchodzi do mnie betonującego szpitalną i pyta mnie czy jestem wolny, bo dodzwonić się do nas nie można. Zagotowało mnie. Wołam laskę na głosowy i pytam co jest grane że radio milczy a klienci nie mogą się dodzwonić, a ta mi mówi że jest taki duży ruch i dlatego klienci nie mogą się dodzwonoć.Szok, normalnie szok. Dodać trzeba też że zlecenia po 10-12 zlotych to są już w icarze w miarę dobre. Ostatnio jest wysyp tych za 7-9 zł. Oraz uprawnienia komisji dyscyplinarnej. Mają uprawnienia drogówki karając kierowców za jazdę niezgodną z przepisami

Zostaw merytoryczną opinię o ICAR - Kraków

• Jak się pracuje w ICAR?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ICAR?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ICAR?

ICAR