Akamai Technologies

Kraków

Opinie o Akamai Technologies

Rekrutacja do tej firmy to strata czasu. Po calej rekrutacji caly czas odwlekaja z odpowiedzia. A to bo urlop, a to costam. Minely ponad 2 miesiace, a ja nawet nie wiem, czy oni sa jeszcze mna zainteresowani czy juz nie. Czlowiek bierze specjalnie urlop z pracy zeby sie do nich wybrac, spedza tam pol dnia, a oni nawet nie racza odpowiedziec tak/nie. Nie polecam.

Johana

Wspaniała firma! Pierwszy raz w mojej karierze mój przełożony to manager z krwi i kości - ciepły i mądry człowiek. Zero micro managementu, swoboda, zaufanie. To wszystko czuje od pierwszego dnia w firmie. Dużo ciekawych zadań - branża jest niezwykła a oddział krakowski nie ustępuje niczemu tym zagranicznym wiec naprawdę można ten biznes POZNAĆ :) zgadzam się z przedmówca / duża odpowiedzialność przekazywana polskiemu oddziałowi, nasz dział to odbicie lustrzane strony amerykańskiej. Oprócz tego uczciwa kasa, super benefity, ekstra biuro. Elastyczny czas pracy, home office kiedy potrzebujesz i nikomu nie trzeba się tłumaczyć. Wzajemny szacunek i pełna swoboda w ubiorze, zachowaniu, sposobie pracy, byciu...coś zupełnie innego niż w każdym poprzednim korpo w którym byłam. Dla ludzi którym się chce - jedyne czego wymagają to żebyś chciał/a wiedzieć :) Moje poprzednie prace zdają się dzis być koszmarem :) Polecam!

Ktos

Pracuje tu od roku. I ciagle chce mi sie wstawac do pracy! Atmosfera naprawde fajna, swobodna, ludzie przyjazni. Mamy o wiele wiecej odpowiedzialnosci i decyzyjnosci niz to widzialem we wczesniejszych firmach. Oczywiscie od czasu do czasu natrafiamy na sciane, ktorej nie mozemy przeskoczyc - jak to w korpo. Sa tu i inzynierowie (od oprogramowania i od sprzetu), ludzie od sprzedazy (jest nawet 'deal desk'), marketingu, finansow, zamowien, supportu, security itp. - wszystko co jest potrzebne by biznes sie krecil, jeszcze nie widzialem by zachodnia firma dawala tyle odpowiedzialnosci polskiemu oddzialowi. A jesli ktos trafi na 'zly team' - zawsze mozna poszukac innego...

Olka

Dzięki za odpowiedzi! Słyszałam dużo pozytywów o Akamai. Jakie są godziny pracy? Elastyczne? No i ile się pracuje 8h, czy jak to robi większość BSC - 8,5 h? Pozdrawiam!

Los_super-ktos
@Olka 16.06.2017, 14:44

Nie techniczni Normalnie po 8h. Techniczni po 8 lub 12h zalezy jak im odpowiada. Nie doliczaja czasu pracy za przerwy jak to robia np. W biznes parku. Bardzo polecam

Korpo123

Firma jest w porządku, na krakowskim rynku się pozytywnie wybija. Myślę, że wynika to jednak z pewnej kultury firm IT, której to w typowym BPO nie ma. Ciężko generalizować i polecać na 100% bo w 99.9% zespołów może być super a i tak można znaleźć się w tym 0.1%. Co do zarobków-z tego co słyszę informatycy OK, stanowiska inne niż IT czyli administracyjne, księgowe itp. już nie mają tak dobrze. Tu stawki są w najlepszym wypadku na typowo krakowskim poziomie a i na umowę o pracę o standardowym okresie próbnym nie ma co na pewno liczyć. A przynajmniej tak było za czasów mojej rekrutacji. Firmę ogólnie polecam.

Olka

Czesc ludki, Podbijam pytanie - jak pracuje się w Akamai? Czy w teamach są elastyczne godziny pracy? Home office? Jaka panuje atmosfera? Byłoby super dowiedzieć się czegoś; np tego czy to kolejny kołchoz zagranicznej firmy czy jednak jednostka w której darzy się pracowników szacunkiem? Pozdrawiam

Dexter
@Olka 08.06.2017, 13:29

Z pewnością darzy się szacunkiem. WpMiałem okazje poznac dyrektora, był moim przełozonym w IBMie we Wrocławiu. I jest to najlepiej wspominany przeze mnie manager. Naprawdę. Poza tym opinie od kilku znajomych, którzy tam pracuja sa jak najbardzie pozytywne.

jola

czy ktoś może napisać jak tam się naprawdę pracuje ? jaka jest atmosfera? czy warto sie tam starać o pracę? Będę wdzieczna za szczere opinie ponieważ nie chce trafić do kolejnego korpo-syfu....

don't recommend

Dziwny proces rekrutacji, nieszczerzy rekruterzy i managerowie (clique)

Liberał

Czekalem na feedback...7 miesięcy. Niepoważni!!!!!!!

anna

Rekruterzy nie zapewniaja feedbacku po rozmowach.

ko
użytkownik zarejestrowany

wiesz mając rekrutacji tyle i na taką skalę nie sposób zapewne się po prostu skontaktowac ze wszystkimi. am co powiecie o stanowisku Credit & Collections Supervisor?

Ahoj

Bardzo nieprofesjonalni rekruterzy. Najpierw zawracaja glowe i obiecuja nie wiadomo co, a pozniej nawet nie racza przekazac informacji zwrotnej z procesu. Nie polecam!

kolega

Na jakie widelki moze liczyc senior analyst SOC z kilkuletnim stazem w brytyjskim banku ? Warto sie przeniesc z UK ?

mgr

Polecam, super pracodawca

KAKAKA

Test Automation Engineer - 3 lata expa w Sabre z automatyzacja - na jakie zarobki mozna liczyc w Akamai?

mała

Orientujecie się na jakiego rzędu zarobki można liczyć jako Accountant?

Superkolo

A prawda to ze przenoszą czesc zespolow do Indii z Krk????

Zostaw opinię o Akamai Technologies - Kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Akamai Technologies