Opinie o Akamai Technologies Poland Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Akamai Technologies Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Akamai Technologies Poland Sp. z o.o. w Kraków

Bb

Szkoda czasu na tą firmę. Po ponad 5 rozmowach rekrutacyjnych nie raczyli nawet odpowiedzieć. Cały proces rekrutacji oceniam słabo - długotrwały, większość pytań nie dotyczyła stanowiska na jakie aplikowałem, do tego odział w Krakowie podlega Hindusom których angielski jest trudno zrozumiały no i stawki też raczej indyjskie. Ostatni raz tam aplikowałem. Nie polecam szkoda na nich czasu

Byly Akamajowiec
@Pop

Jakąś chwile temu odeszłam z Akamai i nadal oceniam ta organizacje jako najfajniejsze miejsce w którym pracowałam. Kiedy rekrutowałam sie w 2021 mialam 4 - etapowa rekrutacje. Możliwe, ze trafiłam na fajna rekruterke, ale mialam informacje po każdym etapie. Dostalam bardzo dobra oferte finansowa w tamtym czasie i na swoje doświadczenie. Ludzi których spotkalam czy z USA ( bo glowna spolka matka to Stany ), czy z Indii (jedna z koleżanek z ktora bylam w zespole byla z Indii - cudowna osoba, posiadająca ogromna wiedze/ dwoch kolegow z zespolu z ktorym współpracowałam tez genialni specjaliści, chwaleni i doceniani za swoja wiedze i wklad w projekty), sporo osob z Kostaryki, Europy i tak moge wymieniac i wymieniac. Nigdy nie spotkalam sie w Akami z dyskryminacja, poczuciem bycia gorszym bo jestem z Polski, czy z mikrozarzadzadzaniem. Dlatego smialo moge powiedziec ze swojego doswiadczenia, ze oplaca sie te 4 czy 5 rozmow odbyć. Po pierwsze dlatego, ze jezeli firma chce Ciebie zatrudnić to proces jest prowadzony niezwykle sprawnie (u mnie to zajelo miesiac, dostalam materialy onboardingowe i sprzet, bylam informowana na bieżąco , a wdrożenie do firmy tez jest swietnie zaprojektowane). Po drugie firma ma świetny klimat, ludzie sobie pomagają, sa ciekawymi osobami i panuje dobra kultura / atmosfera pracy. A zmieniałam dzial wewnętrzny. Z swoim poprzednim szefem mam kontakt do dzisiaj tzw. Co miesięczne spotkania, pomimo ze ani ja ani szef nie jestesmy juz w Akamai. Dlatego te teksty o „Hindusach” świadczą o zawężonej perspektywie osoby, ktora ma takie mysli, plus nijak sa na niekorzysc Akamai bo tutaj doceniania sie kazdego za to jaka jest osoba, a nie z jakiego kraju przyszlo pracowac. P.s Akamai ma program flex base pozwalający decydować pracownikom skad chca pracowac, tak w tym temacie tutaj zostawie do poczytania:* Natomiast osoby, ktore maja inne doswiadczenie nie musza na sile tracic czasu na Akamai, jest spory wybor na rynku pracy w Polsce. To miejsce goraco polecam osoba, ktore chcia miec fajny klimat i lubić chodzic do pracy o sie nia cieszyc. Jezeli ktos lubi ponarzekać, byc zestresowany, kontrolowany na kazdym kroku, nienawidzi jakiejkolwiek pracy, wspolpracowac w srodowisku gdzie spotka kolegów z Indii, Niemiec, Polski, USA i innych krajów to faktycznie nie polecam.

Niestety na rekordowo wysoką inflację firma reaguje obniżeniem premii i podwyżkami poniżej rynkowej średniej.

developer
@developer

Chcialbym tutaj zrobic update mojej sytuacji. Otoz co prawda podwyzki procentowo otrzymalem okolo 2% rocznie, to jednak bonus w przeliczeniu to okolo 50 tys zl rocznie. Tak, dobrze czytacie. Czesc w akcjach firmy, ktore mozna wybrac i zamienic na USD a czesc w formie przelewu PLN. Stanowisko zaden manager czy inny dyrektor, dev level senior.

chmurki

Otrzymałem ofertę do pracy do zabezpieczeń chmury. Praca w nocy. Coś mozecie więcej powiedzieć o zepole, beniefitach, wynagrodzeniach?

chmurki
@Bb

tak, było. Pytania były dość łatwe, bo dot. tych wymienionych w ogłoszeniu. Ponadto co to jest Sentinel, Kusto, Defender, rodzaje ataków etc. Trochę pytań z sieci komputerowych, ale poziom liceum. Kasa trochę powyżej średniej krajowej, a praca 24/7. Sfinansować można sobie biuro na home office. Nie przyjęłam oferty.

Rik

Czy Akamai ma umowę o zakazie konkurencji (dział IT) ?

xyz Nowy wpis
@Rik

Tak

Krystyna Nowy wpis

Ktoś ma doświadczenie pracy zdalnej z nimi jako Principal Architect? Chciałabym wiedzieć,czy aktualnie firma wspiera proces tworzenia swojego domowego biura i daje narzędzia. Jeśli nic się w charakterze stanowiska nie pozmieniało od czasu ostatniej oferty sprzed 4 mies

Hehe Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 6 dni.

JK teraz obciagsz tutaj a nie w ABB?

Ktoś tu pisał że wybierają ludzi po zgodnych oczekiwaniach finansowych. Chciałbym dobrze trafić na rozmowie :D ciekawe, ile wyciąga Security Architect , nie chce się kierować tym co pisali w starych ogłoszeniach z listopada czy coś.,

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Software Engineer II?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.
Użytkownicy czekają na odpowiedź 48 dni.

Czy Akamai Technologies Poland Sp. z o.o. organizuje staże dla studentów?

Hej, pojawiło się bardzo dużo ofert dla stażystów, zawsze firma zatrudnia ich tak wiele? Pracę w firmie dostają tylko najlepsi? Wiecie może jaka to liczba?:) Chciałbym dostać staż na stanowisku Software Engineera, podpowiecie mi jak wyglada proces rekrutacyjny? Warto się przygotować na jakieś konkretne pytania? Może ktoś z was był stażysta i napisze jak wyglądało to wszystko z jego perspektywy, jakie podejście do stażystów mają koledzy z większym stażem? Aa, no i jak praca wyglada biorąc pod uwagę finanse?

Mike

Nie pracowałem w AKAMAI, ale wlasnie mialem "rozmowe rekrutacyjną" która trwała 30sek. To niestety nie żart. Dosyc bezczelna pani zadzwoniła, przeszła bez żadnego pytania, ani jakiejkolwiek kurtuazji na "Ty" i spytała o oczekiwania finansowe. Gdy jej nie spasowały, to po prostu się rozłączyła :) Nigdy w życiu jeszcze mnie cos takiego nie spotkało! Jakieś kuriozum!

@Mike

Faktycznie dość dziwna sytuacja. Rozmowa miała być tylko telefoniczna? Nie można się było umówić na bezpośredni spotkanie bo wtedy pewnie dowiedziałbyś się coś więcej? Ze swojej strony nie podali ile mogliby zapłacić? Bo może można było negocjować, co?

Cześć. Zajrzałem tutaj żeby sprawdzić czy nie ma ofert pracy i jakie są opinie. Niestety nie szukają nikogo. Może wy na forum wiecie czy potrzebują kogoś do it? Ktoś napisał o 5 etapach rekrutacji… Dalej ich tyle jest? Możecie mi napisać z czego się składają dokładnie?

ogórek z chmurek

Hej, mam 2 lata doświadczenia w IT Security i chciałbym zmienić pracę na Akamai. Widziałem stanowisko Security Architect - miałem też kontakt od ich ludzi na znanym portalu. Wymagania mają znajomość protokołów, DNSy etc., wydaje się dosć podstawowe. Na koniec, najważniejsze, na co mogę od nich liczyć? Dzięki z góry

Roxa

Hej, a czy firma otwarta jest też na osoby, które dopiero wchodzą na rynek? Mam tu na myśli stanowiska juniorskie, ewentualnie praktyki. Na stronie widzę same oferty dla specjalistów, więc sama nie wiem. Jak oceniacie możliwości rozwoju? Trzeba przyznać, że firma spora, więc ciekawe jak komunikacja tam wypada. Z każdą decyzją trzeba czekać nie wiadomo ile, aż przejdzie przez x menadżerów?

Stanowisko: Accounts Payable Specialist II - 4 lata w AP, wszystkie warunki spełnione, oferta odrzucona. Za dużo chciałem? Bo wymieniłem K 8,5 brutto.

Ela

Jakich widełek wynagrodzenia mogę oczekiwać na stanowisku: Order Analyst with German - Remote, pracowałam już w branży i mamy 3 letnie doświadczenie w podobnej firmie z Niemieckim

Jakie godziny pracy obowiązują w Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.?

Bb

@Bb

Czasami wystarczy zachowac sie dojrzale i nie obrazac jak dziecko. Po tamtej stronie pracuja tez tylko ludzie. Dopytanie mailowo o status Twojej rekrutacji to ujma na honorze? Po drugie - Akamai w Krakowie nie podlega pod zadnych "hindusow" tylko pod USA - management wyzszego szczebla jest w USA, natomiast nizszego w Polsce. Sa oczywiscie rowniez managerowie z Indii, ale nie ma problemu z komunikacja i sa bardzo przyjaznie nastawieni, nie odwalaja "fuszerki". Po trzecie - rekrutowalem sie do Akamai w 2020 roku. W trakcie rekrutacji podalem stawke wyzsza niz ta ktora byla w ogloszeniu. Rowniez przeszedlem 5 rozmow (wszystkie z ludzmi z USA, 1 z PL) i otrzymalem oferte na taka stawke jakiej oczekiwalem bez zbednych negocjacji w dol (poziom senior dev). Moze czasami zamiast obrazac sie, warto obiektywnie ocenic swoja osobe, swoje wyniki w danej rekrutacji?

@akamajowiec

Wyprali ci mozg doszczetnie - ktos musi na nich robic bo hindusi widocznie za takie stawki juz nie chca pracowac..

@Pop

A przez Ciebie przemawia zlosc po nieudanej rekrutacji. Ja oceniam firme obiektywnie, poniewaz stosunkowo niedawno sie rekrutowalem, przyjalem oferte i teraz jako pracownik mam wglad w sytuacje.

@akamajowiec

Tak na prawdę mam gdzieś tą firmę bo i tak dostałem lepsza ofertę w ciekawszej firmie, nie będę musiał się użerać z hindusami - chciałem tylko ostrzec innych potencjalnych kandydatów żeby nie tracili czasu - zresztą to samo piszą o tej firmie ludzie z całego świata więc nie jest to moja odosobiona opinia. Pozdro dla Kumara

@akamajowiec

Dodatkowo widać że mega sekciarska atmosfera i HR mocno stara się ocieplać wizerunek. Pora wziąć konstruktywne uwagi do siebie a nie pudrować trupa.

Gabriela
@Bb

Aż 5 rozmów rekrutacyjnych? To na czym każda z nich polegała, że aż tyle ich było? :o Szkoda, że nic z tego u Ciebie nie wyszło...

Umi
@Gabriela

Bezczelność ludzi z akamai przekracza wszelkie granice - robią laske z tego poinformują kandydata o wyniku rekrutacji . pewnie tego typu kultura w Indiach to norma ale nie Polsce

ehe
@Umi

Widac ewidentnie jakas negatywna kampania na zlecenie. Pracuje w firmie niecale 2 lata i nic z tych opisywanych rzeczy nie mialo miejsca... Co wiecej takiego luzu i chillu nie mialem w zadnej firmie.

@ehe

Widac ewidentnie unie umiesz czytac opinii...

tak

tak, zgadzam się

developer
@tak

Rowniez zgadzam sie, W 2021 roku wynegocjowalem sobie stawke nieco powyzej gornej granicy rynku (senior C++, 10 lat exp). Rekrutacja byla trudna, wiekszosc rozmow z ludzmi z USA, manager z PL. Daily z zespolem rozciagnietym po calym swiecie, wiec komunikacja tylko eng. Na to wszystko naklada sie spora ilosc benefitow, dzieki temu moja obecna stawka na UoP przekracza znacznie to co wynegocjowalem (m.in darmowe serwery Linode do okolo 500zl/mc, dedyk lub shared, 5% pracodawca nadplaca na PPE ponad to co jest w wyplacie, darmowe ubezpieczenie na zycie, opieka zdrowotna, dostalem okolo 1000 USD na wyposazenie domowej pracowni po zatrudnieniu sie - bezzwrotnie; darmowy dostep do linkedin learning bez limitow; praca zdalna 100% lub onsite do wyboru; akcje Akamai zakupione w USA - dostep poprzez serwich Charles Schwab i ekstra +15% wartosci akcji od pracodawcy). To wszystko powoduje ze mozna zarobic naprawde dobrze. Zreszta pewnie i tak o czyms zapomnialem... Oprocz tego brak absolutnej presji ze strony przelozonego. Duzy nacisk na performance wiec mamy czas, zeby dopracowywac swoj kod, schodzac czasami wrecz do poziomu asemblera analizujac i porownujac poszczegolne implementacje. Mowcie co chcecie, ale ja jestem zadowolony :D

Byly Akamajowiec

Senior

Ktoś coś podpowie jakie stawki oczekiwania na stanowisku Senior Site Reliability Engineer - Storage - Remote? Nie napisali do jakiego oddziału ta rekrutacja ale zgaduję że Kraków. Miło jakby się jacyś pracownicy wypowiedzieli.

@Senior

Hej, jezeli rekrutacja na Polske to siedizba jest tylko w Krakowie. Natomiast firma uruchomiła program Flexbase, wiec to Ty wybierasz skad chcesz pracować (może być 100% zdalnie, z biura albo opcja hybrydowa dom/biuro, sam decydujesz chyba, że tak jak w NOC jest wymóg pracy kilka razy z biura).

Julek

Cześć, zostałem zaproszony na druga rozmowę techniczna na stanowisko Security Architect II. Miał ktoś przyjemność przeprowadzić taka rozmowę wcześniej? Z czego najlepiej się przygotować? pozdrawiam

Kat

Hej, na jakie widelki mozna liczyc na AP Specialist albo Accountant II z 2 letnim stazem AP i 2 letnim stazem w AR/Collections?

Kandydad

Troche slabo dzialaja HR. Umawiaja sie na rozmowe, a dniu rozmowy zero odzewu.

coś tam

4 czy 5 spotkań rekrutacyjnych, rozciągniętych w czasie 2 miesięcy... ponad. Po czym zero informacji co dalej, feedbacku, brak decyzji czy decyzyjności. Same rozmowy i osoby z którymi się spotykałem (USA + PL) OK

Czy Akamai Technologies Poland Sp. z o.o. zatrudnia studentów?

Dawid

To były ostatnio jakieś większe zwolnienia? Bo chyba dobrowolnie ludzie by nie rezygnowali? Tu jest duża rotacja? Wiesz coś?

@Dawid

Globalnie zwolnili 3% ekipy czyli okolo 290 osob, w PL wskaznik to bylo jakos 1.5% czyli okolo 15 osob. Nie slyszalem wsrod znajomych zeby ktos byl zwolniony.

Zostaw merytoryczną opinię o Akamai Technologies Poland Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Akamai Technologies Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 51.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 6 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.
3.1/5 Na podstawie 62 ocen.
  • Opolska 100
    31-323 Kraków

Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.