Opinie o Akamai Technologies Poland Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Akamai Technologies Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Akamai Technologies Poland Sp. z o.o. w Kraków

Niestety na rekordowo wysoką inflację firma reaguje obniżeniem premii i podwyżkami poniżej rynkowej średniej.

developer

Zarobki w Akamai po przeliczeniu na USD wzgledem konca 2020 roku wciaz spadaja. W ciagu 2 lat stracilem blisko 10 000 dolarow rocznie Co najlepsze w miedzyczasie mialem dwie podwyzki ale dzisiaj zarabiam mniej niz w 2020 roku. Oto jak sie zarabia na frajerach.

potwierdzam, firma bardzo slabo odpowiedziala na duzy halas pracownikow z roku 2022

akamaiowicz

Czy tylko u mnie ścieli o 40 % premie i podwyzka 5%?

BB

Nie wiem jak wy ale ja czulbym sie mega frajerem pracuja w tej firmie - w tym roku moja pensja wzrosla ponad 100%. Pozdrawiam

Dawid
@akamaiowicz

Bardzo dużo jak zabrali prawie połowę premii. To zamiast coś podwyższyć bo inflacja wysoka i ludziom się ciężej żyje to zabierają? Firma wprowadza takie oszczędności? Wiadomo kiedy to wróci do normy?

developer
@developer

Chcialbym tutaj zrobic update mojej sytuacji. Otoz co prawda podwyzki procentowo otrzymalem okolo 2% rocznie, to jednak bonus w przeliczeniu to okolo 50 tys zl rocznie. Tak, dobrze czytacie. Czesc w akcjach firmy, ktore mozna wybrac i zamienic na USD a czesc w formie przelewu PLN. Stanowisko zaden manager czy inny dyrektor, dev level senior.

iofsdj

Wysłałem CV. Szybka rozmowa z HR, potem weryfikacja techniczna. Na technicznej pytanie, co mnie skłoniło do zmiany miejsca pracy po 5 latach. Trochę się zdziwiłem, bo w obecnym miejscu jestem niecały rok. Poprosiłem o pokazanie CV, i co się okazało? Mieli starą wersję, którą wysyłałem 3 lata temu, na którą nikt nie odpowiedział. Po pierwsze, wspaniale że firma nie kasuje danych (zgodnie z RODO mogą je trzymać zdaje się rok). Po drugie, wspaniale, że firma wysyła rekruterom stare CV, mimo, że wysyłałem nowsze. Jeden techniczny rekruter stwierdził pod nosem "znowu...", mogę śmiało założyć, że nie jestem pierwszy. Od siebie mogę zapewnić, że 3 raz nie będę aplikował ;)

Adrian K

Witam, Czt orientuje sie ktos jaki zakres jesli chodzi o pytania techniczne jest do dzialu Security Consultant?

Firma ma wiele plusów, głównie w postaci fantastycznych ludzi. Jednak zespołu, w jakim pracowałem, mianowicie SOCCu, nie jestem w stanie polecić nikomu. Przede wszystkim barbarzyńskie godziny pracy - dlaczego w międzynarodowej firmie z tyloma lokalizacjami nie ma systemu "follow the sun" do tej pory mnie zaskakuje. Do tego ogromny stres i obciążenie, wymaganie od pracownika wszystkiego - od wskakiwania na rozmowy ze sfrustrowanymi klientami, dogłębne analizy, po klepanie bezsensownych zadań, które w szanującym się miejscu powinny być zautomatyzowane. Nie bez powodu zespół ten opuszczają doświadczeni ludzie, szkoda tylko, że management nic sobie z tego nie robi i z ostatnich seniorów wyciska ile się da.

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Software Engineer II?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
Tomasz k

Hej jakich pytań można się spodziewać na stanowisko Accountant II?

Eduardo Salamanca

Rekrutacja na mega słabym poziomie, stawki też bez szału. Więcej nie wyśle tam CV.

Weronika
@Eduardo Salamanca

Czemu wg Ciebie rekrutacja była słaba? Ile jest etapów? Dają jakieś zadania? No i czy potem można liczyć na feedback?

Gucio
@Weronika

Akamai nigdy nie daje negatywnego feedbacku - albo oferta, albo cisza. Pracownicy na rozmowach się śmieją z HR, z kilku powodów, to jest jeden z nich.

Honorata
@Eduardo Salamanca

Możesz powiedzieć jakie stawki zostały ci przedstawione na rekrutacji? Zawsze to jakiś punkt zaczepienia.

Jakie są warunki zatrudnienia w Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.?

Hmm

Słabe - firma szuka tanich wyrobników. Ostatnie incydenty Security nie wróżą dobrze przyszłości hindusko-polskiej załodze. Niestety w lepiej zarabiających krajach trudno znaleźć chętnych do pracy w tej firmie.

mol

akamai ponawia "oferty" z wakacji - widocznie nikt nie chciał pracować za tak śmieszne pieniądze..

@mol

wręcz przeciwnie, mamy dużo kandydatów i zadowolonych pracowników

ADAB

Hm, duzo by wymieniac, na pewno na plus fajna atmosfera, duzo wew. szkole , fundusz na konferencje i certyfikaty, sporo inwestowania w polepszanie onboardingu i rozwoju pracownikow. Sama firma nie ma klimatu korpo i naprawde pracownicy maja dowolnosc dopasowania godzin do siebie. Mysle, ze najbardziej przemowi to, ze pracownicy rzadko odchodza, a jezeli juz to tez czesto wracaja. Jest opcja transferu wewnetrznego. Na minus chyba tylko to, ze biuro w Krakowie, a nie ma mniejszych coworkingow, ale umowmy sie to juz bardziej lista zyczen^^

Dorota
@ADAB

Zastanawia mnie ta dowolności godzin? Jak to jest? Można zaczynać np w środku nocy i kończyć przed południem?

Mike

najlepszy kom, pozamiatałeś

Bb

Wielogodzinna rekrutacja, hindusi którzy ledwo mówią po angielsku, szukają w Polsce bo w Indiach nikt nie chce za takie pieniądze pracować.. Zastanówcie się czy rzeczywiście chcecie pracować dla takich ludzi - ja nie.

Marlena

Zacznijmy od tego, że do każdego procesu rekrutacji podchodzę profesjonalnie, ale też z pewną dozą wyrozumiałości - wszakże po drugiej stronie też pracują ludzie, a kobiety startujące w IT na wysokie stanowiska to wciąż pewna nowość. Natomiast ten konkretny proces rekrutacji jest do zaorania i postawienia od nowa, szkoda czasu na tę firmę. W trakcie procesu nagle magicznie dochodzi jeszcze jeden etap, o którym nie było mowy wcześniej, łącznie było ich 5. W międzyczasie 2x ponad dwutygodniowe cisze w eterze, by na końcu prosić się o feedback i dostać odpowiedź odmowną w związku z brakiem znajomości technologii, której nie było w ogłoszeniu i o którą nikt przez 5 etapów nie pytał. No ale coś podać musieli :)

on

Dobra panowie dajmy juz spokoj, ostatnio mi przelew za negatywne opinie nie doszedl. Wiecej tutaj nie bede pisal mam dosc!

zdecydowanie polecam firmę. Miło się pracuje i mamy super szefa w dziale hr. Niezadowolonych oczywiście staramy się prostować aby chodzili zadowoleni

Takisekandydat

Witajcie, jestem w trakcie rekrutacji, ale nie miałem okazji poznać bardziej ludzi-współpracowników - jaka tam jest atmosfera? Jestem po korpo, gdzie pisano donosy na nowego pracownika, każdy błąd badano pod lupą i wyśmiewano, krytyka na potęgę, często za z d*py wzięte "przewinienia". Podsumowując - zryty psychicznie nie chce trafić w podobne miejsce. Czy ktoś może rzucić światło jak w Akamaiu wygląda środowisko pracy - współpracownicy, relacje z menedźerami?

MistrzCFD

Krótko o rekrutacji z ostatniego miesiąca na regulara devopsa: HR się poprawił patrząc na poprzednie opinie - jest lepszy kontakt, dostajemy wiadomości zwrotne dość szybko. Widełek w ofercie nie podają. Na pytanie o nie dostajemy pytanie o nasze oczekiwania - ale po kolejnym odbiciu piłeczki jaki mają budżet na dane stanowisko dostaniecie odpowiedź. Łącznie są 3 rozmowy: wstępna telefoniczna, techniczna i ostatnia HRM. Część techniczna: nie ma testów, zadań czy burzy mózgów... są pytania rekrutacyjne i okazjonalnie prosty task - czyli jakiś prosty kodzik w wybranym języku. Niektóre pytania faktycznie mają sens. Są takie mogące sprawdzić wiedzę, która może się przydać do codziennej pracy - ale są też te opierające się bardziej o znajomość definicji, różnorakich komend itd itp. Pozostawiam to do oceny własnej ;) Ludzie z ekipy wydają się w porządku, nie odczuwałem negatywnych emocji ani dodatkowego stresu wywieranego przez ich obecność. Nie było zbędnych komentarzy. Na koniec porozmawiałem i zadałem parę pytań - wszystkiego się dowiedziałem co chciałem. Obiecany feedback również się pojawił i to całkiem niedługo po rozmowach, więc to też na plus względem innych recenzji jakie możecie znaleźć. Pozdrawiam, MistrzCFD

svb

Dostałem zaproszenie do testu na stanowisko Solutions Architect - staż, ale nikt nie wpomniał mi z czego ma być ten test.. Wie ktoś czego się można tam spodziewać?

????????
@svb

Architekt stażysta? Ciekawi. LOL.

aka
@????????

To zwykły wdrożeniowiec, dodatkowo wewnętrznego systemu firmy. Swoją drogą w wielu innych korpo też tak jest, widocznie masz mało rozeznania rynku lub doświadczenia.

????
@aka

Aha. To zapamiętam, że Solutions Architekt to zwykły wdrożeniowiec. Dziękuję za lekcję. Idąc tym tropem - architekt zamiast projektować budynek zapewne zajmuje się murowaniem.

???
@????

To teraz widać ze raczej to Twoje "IT" to na poziomie agenta ze słuchawki, ktoś wyżej dobrze napisał, tak teraz podkręcają nazwy stanowisk, a robisz coś w około.

@svb

To jest chore co ta firma wyprawia...

@Pop

Bo zapraszali kogoś na test? Czemu to ma być chore niby?

szczeraopinia

Zero feedbacku po dwóch spotkaniach. Dla mnie, jest to równoznaczne z brakiem profesjonalizmu rekruterów oraz oczywistym brakiem szacunku do ludzi, zgłaszających się do prcoesu rekrutacji. O Samej firmie nie mam prawa się wypowiadać, bo rekrutacji najwidoczniej nie przeszedłem pozytywnie, ale brak informacji zwrotnej dla kandydata na rynku pracy w 2022 roku, jest wg. mnie bardzo szkodliwy dla "employer brandingu" Akamai.

@szczeraopinia

Firma prezentuje sobie bardzo niski poziom a już szczególnie jej polski dział HR

Franciszek
@Pop

Coś jeszcze oprócz braku odzewu ma wpływ na to? Z czego wynika ten niski poziom o którym jest mowa ?

Szukam pracy w mieście Kraków. Interesują mnie średnie zarobki w wysokości 19500 . Czy ktoś wie, czy mogę liczyć na takie w firmie Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.?

akamajowiec

Zalezy na jakim stanowisku. Senior Dev, ktory reprezentuje dobry poziom to bez problemu, co do reszty to nie moge sie wypowiedziec.

Firma Akamai Technologies Poland Sp. z o.o. poszukuje pracowników na Manager w mieście Kraków. Czy ktoś brał już udział w rekrutacji w tej firmie i może wypowiedzieć się na jej temat? Z ilu etapów się składa?

pop

Fatalna rekrutacja - poczytaj opinie.

Weronika
@pop

Ty też doświadczyłeś takiej rekrutacji?

@Weronika

Tak, firma skutecznie zniechęciła już na samym początku.

@Pop

A u Ciebie czym konkretnie?

jestbardzookej

Zacznę od nielicznych minusów - to prawda, że proces rekrutacyjny czasem kuleje. Nie było to moim osobistym doświadczeniem, ale takie info mam od innych pracowników lub osob, ktore probowaly sie tu dostac (kontakt z rekruterami nagle się urywa, nie było feedbacku itd). Jeśli ktoś jest fanem sztywnych, dobrze opisanych procesów to moze uznac ze w Akamai panuje chaos (ale to chyba kwestia działu w którym się wyładuje). Plusy - świetna atmosfera i fajni ludzie, trzeba mieć ogromnego pecha by trafić do słabego managera. W biurze mnóstwo udogodnień (silka, kiedyś masaże, konsola do gry itd), choć obecnie sporo osób pracuje glownie z domu. Nie ma najmniejszego problemu z praca zdalna. Benefity w porównaniu z kilkoma dużymi krakowskimi korpo w których pracowałem w minionych latach są lepsze. Firma dbała o pracowników podczas pandemii. Finansowo jest dobrze - oczywiście sytuacja na tym rynku jest dynamiczna i co rusz pojawiają się nowe firmy kuszące większymi stawkami, jednak sporo pracowników woli mieć chyba święty spokój niż lepiej płatną frustrującą robotę u konkurencji. Praca jest ciekawa, work life balance działa - to zależy pewnie od zespołu w którym się wyląduje, ale narzekań praktycznie nie słychać.

Umi
@jestbardzookej

Od kiedy to HR opisuje prace jako pracownik? Śmierdzi scamem na kilometr....

jestbardzokej
@Umi

nie pracuje w hr

Umi
@jestbardzokej

czyzby ;)?

Zostaw merytoryczną opinię o Akamai Technologies Poland Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Akamai Technologies Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 50.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 6 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.
3.1/5 Na podstawie 62 ocen.
  • Opolska 100
    31-323 Kraków

Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.