Opinie o Akamai Technologies Poland Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Akamai Technologies Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Akamai Technologies Poland Sp. z o.o. w Kraków

Akamai Technologies Poland Sp. z o.o. poszukuje pracownika na stanowisko Engineer. Czy ktoś z Was brał udział w procesie rekrutacji? Podzielcie się swoimi wrażeniami.

Mm

Poczytaj najnowsze wpisy jak to wygląda w praktyce i dlaczego nie warto tracić czasu - a traci się go dużo. Pozdrawiam

Numhad

Hej ! Zastanawiam się nad ATA - pracuje ktos tu obecnie po Akademii ? Jak wygląda akademia, jak z przyjęciem potem i jakie mozliwosci wyboru ksztalcenia.

infosec
@Numhad

trudno powiedzieć, bo format ATA się teraz ponoć mocno zmienia i nie będzie przypominać tego co było do tej pory

Joanna
@infosec

A wiesz może skąd te zmiany w sumie?

infosec

Jestem zachwycona pracą w tej firmie i nigdy dotąd nie pracowałam w lepszym środowisku :)

Zainteresowana

Cześć, jak wyglada kwestia Benefitów w Akamai? Mam na myśli, opiekę medyczna, kartę mybenefit, podwyżki i bonusy w Akamai? Pozdrawiam

@Zainteresowana

podwyżki to nie jest benefit... medicover vip, dodatkowe dni wolne, różne szkolenia (ostatnio jedynie online z wiadomych względów), 100% remote jako opcja dla większości stanowisk, jakieś bony na święta i dofinansowanie urlopów (to akurat social fund bo prawo wymaga) - to wszystko jest w biurze była siłka, bilard, konsola, piłkarzyki, ale to dawno temu i nikt nie pamięta ;)

@Aaa

A co się z tą siłką i innymi atrakcjami podziało? Czemu już ich nie ma?

@Marta

Od maja otworzyliśmy na nowo biuro, było ono zamknięte na czas COVID-19. Teraz w biurze jest siłownia, prysznic, 2 game roomy i zielony taras, na którym można zjeść/odpocząć. Mamy do dyspozycji 7 pięter oraz parkingi na rowery i auta, więc miejsca jest dużo.

@Zainteresowana

Każdy kraj ma różnie, ale w Polsce znajdziesz benefity takie jak: - Karta Multisport (pracodawca pokrywa praktycznie cały koszt), - Medicover dla Ciebie i Twojej rodziny (może być też partner/partnerka) również pokrywają praktycznie cały koszt, - Luźne godziny pracy (chociaż tu zależy to też od zespołu, menadżera i projektu nad którym pracujesz), - Dodatkowe 8 dni wolne dla całej firmy na odpoczynek , - W trakcie pracy możesz zaangażować się w różne aktywności: boks, jogę, ekologię, chodzić na webinary dotyczące Twojego rozwoju i wiele więcej, - 26 dni urlopu.

@Marta

Bilard, konsole, ping-pong, siłownia i piłkarzyki dalej są, tylko do biura mało kto chodzi. Zdecydowana większość osób woli pracować z domu :)

O nie, to teraz się wszyscy rozleniwią, a tu siłka chociaż o zdrowie pomogłaby zadbać. :( Występuje tu może okazjonalnie jakieś coachingowe uświadamianie ludzi na temat zdrowia i lepszego samopoczucia? Bo to mogłoby serio wpłynąć pozytywnie na efekty pracy

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Software Engineer II?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
VR

Witam, czy firma zatrudnia pracowników zdalnych czy stacjonarnie? Interesuje mnie stanowisko Associate Counsel, ale jestem z innej miejscowości. Oczywiście, podróże przewiduję:)

Buzzy
@VR

Podpinam się pod pytanie. I jak wygląda praca w dziale prawnym w Akamai?

@VR

Pracujesz tak jak Tobie jest wygodnie :) Stworzyliśmy wewnętrzną platformę, gdzie możesz zadeklarować jak chcesz pracować: zdalnie, hybrydowo czy 100% z biura z Krakowa. Dzięki temu rozwiązaniu możesz też sprawdzić, gdzie kto siedzi bądź gdzie jest siłownia, gamę room etc. Biuro ma 7 pięter, więc jest to przydatna rzecz.

lukasz

Swietna firma, fantastyczni ludzie, mozna sie technologicznie realizowac. Spedzilem w tej firmie wiele lat i nie zaluje ani chwili. Na przestrzeni tych kilku lat mialem mozliwosc ciaglego rozwoju, wyboru interesujacych projektow, uczestniczeniu w naprawde wielu ciekawych inicjatywach. Trudno mi oceniac cala firmie, ale na pewno stanowisko Solution Architect czy Enterprise Architect moge bardzo polecic.

@lukasz

Enterprise Architect pewnie tak, natomiast Solutions Architect, to de facto obsługa klienta. Skaczesz, jak ci zagrają. Z architekturą i projektowaniem czegokolwiek ma niewiele wspólnego. Żeby mieć szansę na robienie w innym miejscu czegoś sensownego, raczej trzeba samemu o to dbać i poświęcać czas po godzinach.

@były solutions architect

No te dwa stanowiska brzmią dość skrajnie. Z czego to wynika? Bo to trochę nie fair się wydaje jakby nie patrzeć

@Marta

Wynika prawdopodobnie z ewolucji całej firmy. Kiedyś te stanowiska były bardzo potrzebne z różnych powodów, a praca była ciekawa, bo wymagała i wiedzy i zdolności do rozwiązywania ciekawych i nietrywialnych problemów. Teraz platforma jest coraz bardziej zdatna do samodzielnej konfiguracji przez klientów, więc ze stanowisk Solution Architect zrobiono taką trochę bardziej high-endową obsługę klienta. Nazwa została, dużo zdolnych i doświadczonych ludzi odeszło, a siłą rozpędu management cały czas o tych stanowiskach myśli po staremu obiecując coś, co jest rozbieżne z tym, co się rzeczywiście tam robi.

@były solutions architect

Teraz wszystko jasne. Ale tak właściwie o czy te stanowiska nie zostały stworzone tak jakby sztucznie? Tzn., może teraz zdają jeszcze jako tako swój egzamin ale czy w niedalekiej przyszłości będą w ogóle potrzebne, skoro wszystko tak się tu rozwija i automatyzuje?

@Marta

@Marta Może tak być. Problem tu polega na tym, że mimo pozorów, nie nabywa się technicznych umiejętności pozwalających znaleźć potem coś ciekawego.

Pierwszy kontakt z firmą super, na drugi dzień po aplikacji na stanowisko otrzymałam maila z prośbą o rozmowę telefoniczną, która odbyła się już następnego dnia. Pani rekruterka bardzo miła, część rozmowy odbyła się w języku polskim, część po angielsku. Pod koniec pani rekruterka od razu powiedziała, że przechodzę do etapu kolejnego i w przeciągu 2 tygodni odezwą się do mnie, a jeśli bym potrzebowała szybciej, to mogę nawet napisać do tej pani maila i ona postara się przyspieszyć ten proces. Czekałam i niestety zero odzewu. Po MIESIĄCU dostałam maila, że nie zostałam wybrana. Nawet nie było tego obiecanego drugiego etapu. Zawiodłam się, bo jednak trzeba być słownym. Jak widać proces rekrutacyjny kuleje tutaj.

Czy pensja w wysokości 4500 w mieście Kraków jest możliwa? Ile zarabiacie, pracując jako Analyst?

odp

Wszystko zalezy od tego jakie masz doświadczenie i jakie umiejetnosci.

Weronika
@odp

A na początek na przykład jakie są stawki? Wiesz może?

Aaa

Tzw. pytanie z d, bo jaki Analyst, z jakim doświadczeniem, brutto czy netto? Ale ogólnie oczywiście, że jest możliwa, imho 4500 to bardzo niska stawka jak na Akamai

Weronika
@Aaa

A to jaka Twoim zdaniem stawka jest optymalna na to stanowisko?

Czy w Akamai Technologies Poland Sp. z o.o. zatrudniani są obcokrajowcy?

Aaa

jest ich pełno, narodowość nie ma znaczenia (choć nie wiem jak z wizą, pewnie w UE jest łatwiej), byleby była komunikacja po angielsku

Zdziwiony

Aplikowałem 2 razy do tej firmy i 2 razy odmwiałem. Po raz pierwszy rekrutowałem się w Grudniu 2019 roku. Rekrutacja byłą szyba i merytoryczna: w ciągu kilku dni miałem screening telefoniczny, rozmowę z managerem, live coding i decyzję o przyjeciu. Wszystko miło i sprawnie. odmówiłem bo dostałem lepszą ofertę od innej firmy. Po raz drugi zaaplikowałem w Czerwcu 2021. 1. Pani rekruterka nie potrafiła umówić spotkania (sic). Umawiajac się ze mną, nie wysłała potwierdzenia spotkania, nie zostawiłą swojego numeru telefonu, nic. Potem dostawałem telefon z pytaniem dlaczego się nie zjawilem na rozmowie xd. 2. Część techniczna czyli kodowanie byłoby ok, gdyby nie problem z rekrutującymi: - treść zadania miałą 1 zdanie i była bardzo niejednoznaczna. Rekruter techniczny był obrażony, gdy zwróciłem mu uwagę aby przeformułował zadanie, gdyż obecnie znaczy coś zupełnie innego niż to, co "autor miał na myśli". - podczas rozwiązywania zadania non stop dzwonił którejść z osób telefon, dzieci krzyczały etc. Czy to taki problem wyciszyć się, gdy kandydat rozwiązuje zadanie? - wtrącanie się w trakcie rozwiązywania zadań z twierdzeniem, ze coś robię źle. Gdy pokazywałem palcem, że taki kod jest wynikiem specyfikacji warunków brzegowych, to było tylko "ahaaaa". Taka sytuacja miałą miejsce 3 razy podczas kodowania jednego zadania. Osoba ta niby była twórcą zadania ale kompletnie go nie znała. Jak to jest możliwe? - komentowanie kodu i mówienie bzdur np. to że muszę inicjalizować pola typów prymitywnych w Javie. Nie muszę, gdyż one są inicjalizowane do wartości defaultowych czyli np. dla typu int do zera etc. Po każdym prostowaniu tych bzdur rekruter techniczny był coraz bardziej niemiły - uwaga na koniec, że mój kod nie jest optymalny. Oczywiście że nie jest optymalny, i sam zwróciłem na to uwagę i wskazałem co jeszcze można poprawić, natomiast na pytanie jakie jest lepsze rozwiązanie tego problemu, rekruter odburknął że "nie może tego mi powiedzieć" xd Po drugiej rozmowie również podziękowałem gdyż dostałem lepszą ofertę. Akamai się powinno zastanowić mocno kogo wysyła na rozmowy z ludźmi i pomyśleć nad szkoleniami z dobrych manier dla pracowników.

przewod
@Zdziwiony

Dawno się tak nie uśmiałem. Mam też średnie odczucia z rekrutacji w Akamia ale tutaj chyba Ciebie poniosła wyobrażnia albo uważasz, że na rozmowie techniczej sprawdza się tylko poprawność rozwiązania. Tip na przyszlość byś się nie rzucał jak ryba wyciągnięta z wody i nabrał trochę ogłady i dystansu to wtrącenia z błędnym rozwiązaniem, słabo sprecyzowane zadanie, wysuwanie wprost błędnych twierdzeń mają na celu sprawdzić jak się zachowujesz w danej sytuacji czy próbujesz wytłumaczyć swój punkt widzenia, pozyskać więcej informacji bo może źle coś zrozumiałeś itp. itd. Sztuka sprawdzania twoich umiejetności miękkich. :) Pracujesz w zespole a nie kodujesz w szafie. :D

Zdziwiony
@przewod

Nie rzucam się jak ryba w wodzie na takich interview - po prostu przemilczam chamstwo/głupotę/niedouczenie i najnormalniej w świecie olewam taką firmę. Naprawdę pracy na rynku jest dużo, a byłem już dużo gorzej traktowany.

Ludzie... ja rozumiem, ze frustruje was proces rekrutacji, ale na tym poratlu ocenia się FIRMĘ, a nie jej proces rekrutacyjny...

@Anna

Rekrutacja jest twarzą firmy dla wielu ludzi. A że jest tragiczna mogą potwierdzić zarówno kandydaci, jak i pracownicy. Kilka miesięcy na znalezienie kandydatów, umówienie jednego człowieka na określoną godzinę na rozmowę to robota dla 3 RÓŻNYCH osób, no bo jedna osoba identyfikuje potencjalnego pracownika, druga z nim rozmawia, a trzecia umawia rozmowę(!). Do tego ciągłe pomyłki i wygadywanie bzdur. Firma jest fajna, ale kompletnie nie rozumiem tej niemocy i Akamai PL słusznie za to obrywa.

Og

Firma fajna, ale trafiłem do złego zespołu - mobbing, złośliwe żarty i niesprawiedliwe traktowanie ze strony managera na tyle silne, że skończyło się to dla mnie sporą traumą i terapią. Niestety zgłoszenie sytuacji do HR nie przyniosło żadnych efektów.

ASD
@Og

No to faktycznie - super firma. Poleć kolegom i rodzinie.

@Og

Jaki dział? Naprawdę trudno mi w to uwierzyć bo znam przypadek gdzie dzięki HR pożegnano się z pewną osobą za chamski komentarz.

@Og

Mam podobne o ile nie takie same przeżycia. Nigdy nie sądziłem ze firma Akamai to takie (usunięte przez administratora) na mapie Krakowa.

Czy w Akamai Technologies Poland Sp. z o.o. możliwa jest praca na podstawie B2B?

jasio wędrowniczek

Nie słyszałem o czymś takim. Może są jakieś wyjątki, ale generalnie - nie.

Tylko przez pośrednika

ex-qa

Na rozmowie kwalifikacyjnej firma obiecywała pracę przy testach automatycznych a skończyłem robiąc testy manualne przez 90% czasu. Nie polecam.

Niski poziom rekrutacji

Piszę z pozycji osoby, która sama wycofała się z procesu. Nie rozumiem firm, które zatrudniają rekruterów (w tym wypadku "rekruterów"), którzy nie mają pojęcia o podstawach kultury biznesowej. Dzwoni osoba do mnie, umawia się na rozmowę. Nie otrzymuję żadnego email'a z potwierdzeniem. 30 min przed rozmową dostaję sms, że musimy przełożyć. Przekładamy. Nowa data, nowa godzina. Ponownie, nie otrzymuję żadnego oficjalnego zaproszenia. O umówionej godzinie nikt nie dzwoni. Za to 58 minut po, dostaję kolejnego sms'a, stwierdzającego, że pani coś wypadło. Dla mnie porażka. Strata czasu. Jeżeli tak traktują kandydatów, to nie dziwię się negatywnym opiniom ex-pracowników. Odradzam.

Stażystka
@Niski poziom rekrutacji

W tej kwestii coś się chyba poprawiło - w moim przypadku zawsze był mail i rozmowy idealnie na czas.

czekajaca_z_niecierpliwoscia

Czy mogłabym prosić o wypowiedzenie się kogoś, kto był na stażu w Akamai? Chodzi mi głównie o to, jak długo czeka się na wynik rekrutacji. Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc!

ten_ktory_sie_doczekal
@czekajaca_z_niecierpliwoscia

Ja dostałem odpowiedz 13 kwietnia. Zapewne zależy to od stanowiska na które aplikujesz.

Stażystka
@czekajaca_z_niecierpliwoscia

Po pierwszej rozmowie z HRem miałam dostać odpowiedź w ciągu tygodnia i dostałam na pewno przed upływem tego czasu. Po drugim i ostatnim spotkaniu odpowiedź również miała przyjść "do tygodnia" - w praktyce rozmowę skończyłam w piątek o 16 czy 17, a w poniedziałek z rana dostałam telefon, że chcą mnie zaprosić do współpracy.

Oburzony

żeby ciągnąć człowieka przez trzy etapy rekrutacji a na koniec nie dać informacji zwrotnej to naprawde przesada...

Dorota
@Oburzony

Miałam dokładnie tak. Samo 3 etapy. Ostatni etap to 2 rozmowy po 1h każda. Odpowiadanie na te same pytania na każdej rozmowie tj. czym się zajmujesz, dlaczego chcesz zmienić pracę itp. Miałam dostać odpowiedź w ciągu 2 tygodniu, dostałam po ponad miesiącu i to tylko dlatego że potrzebowali kogoś do innego działu.

mat

Hej :) czy jest tu może ktoś, kto pracował w AkaTec albo InfoSec i jest w stanie podzielić się wrażeniami?

@mat

Podpinam się pod pytanie - ja również bardzo chętnie chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o pracy w Akamai Technologies. Wiem, iż teraz szukają tam: Technical Writer, Senior Data Scientist oraz Cloud Support Engineer with German, French, Italian or Spanish. Którą z tych posad byłbyś zainteresowany?

zawiedziony pracownik

Jeśli ktoś z Was szuka pracy, gdzie feedback pracownika się nie liczy a między pracownikami i managementem jest gruba warstwa betonu to zapraszam do akamai. Projekty są całkiem ok, ale wszystko inne to tragedia i trzeba prosić o każdą bzdurę a i tak zwykle się nie udaje.

@zawiedziony pracownik

O co na przykład? To jest korpo i faktycznie na niektóre rzeczy są procedury, a jak ich nie ma to może być nawet gorzej ;) no ale bez przesady, IMHO nie jest lepiej ani gorzej niż gdzie indziej.

zawiedziony pracownik
@Aaa

Nie napiszę o co dokładnie, bo jeszcze mnie ktoś z firmy rozpozna. Mogę tylko napisać, że akamai to nie pierwsze korpo w którym miałem okazję pracować i wiem, że są procedury, ale to nie one tutaj są problemem, tylko HRy i management.

Węziej

Bardzo negatywny pracodawca. HR zamiast wspierać pracowników zajmuje się promowaniem się jako "fajny i śmieszny". Samo w sobie może i jest dobre, ale pomija resztę ludzi. Jazdy jakie odstawiają managerowie wobec pracowników wołają o pomste i nikt z tym nic nie robi. Praca bardzo różna, ale raczej mało rozwojowa

Zostaw merytoryczną opinię o Akamai Technologies Poland Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Akamai Technologies Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 50.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 6 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.
3.1/5 Na podstawie 62 ocen.
  • Opolska 100
    31-323 Kraków

Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.