Opinie o Akamai Technologies Poland Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Akamai Technologies Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Akamai Technologies Poland Sp. z o.o. w Kraków

laska

Bardzo dziwne opinie powyzej. Dostalem normalnie prace, szybka, rozmowa, szybki feedback. Wszystko bylo okej a do tego powiedzieli mi ze za malo kasy sobie rzucilem (!). pracuje sie spoko, fajny zespol i zdalne onboardowanie tez jest w porzadku. Bardzo otwarci i bez micromanagementu.

Abab

Jaki dzial?

Halynka
@laska

Dziwne, bo powyżej nie ma żadnych opinii. Na pewno zdałaś wszystkie testy śpiewająco, więc nie ma nic dziwnego w tym, że tak gładko poszło.

@laska

Mam pytanko jak długo czekałaś na wynik rekrutacji po ostatnim spotkalniu?

pok

szef janusz ludzie potrafia sie poryczec na callach normalnie tragedia

Aaa
@pok

Jaki dział? Wiele różnego można powiedzieć o managerach ale żadnego Janusza mentalnego ani nawet z imienia tam nie ma, to nie ten poziom ani typ ludzi.

Kandydat - KIEPSKO

Jest świeżo po (?) rekrutacji do tej firmy. Potwierdzam każdą negatywną opinię o poziomie ich działu HR. Umawianie rozmów i zrywanie kontaktu z kandydatem bez żadnego wyjaśnienia. Chociaż w moim przypadku pewnym wyjaśnieniem może być wiek dziewczyny, która do mnie dzwoniła. Po sprawdzeniu jej na jednym z portali, okazało się, że mogłaby być moją córka. Tak właśnie kończy się zatrudnianie dzieci w korporacjach i kierowanie ich do obsługi rekrutacji. Odradzam. Strata czasu, który można przeznaczyć na ciekawsze zajęcia niż wchodzenie w interakcje z amatorskimi "rekruterami".

Kacper

@aka czyli nic podejrzanego w tej ofercie nie ma ? :D bo już się trochę zrobiłem niepewny

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Software Engineer II?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
aka

Największą zaletą jak i wadą Akamai jest to, że bywa różnie - wszystko jest zależne od dywizji, działu i w końcu managera. Rekrutacja - tak, tu jest źle, i to widać z obu stron - zespoły nie mogą znaleźć ludzi miesiącami, pomyłki, wygadywanie głupot kandydatom. HR - no po prostu średnio, są osoby bardziej rozgarnięte i fatalne. Działy non-IT - myślę że jak w średniej krakowskiej, faktycznie czasem są jazdy z działem w Bangalore ;) IT bez dev - Akamai ma dużo swojego softu, mającego dość sporo lat i to z nim się pracuje, w AkaTec (taki helpdesk) jest kocioł. Dev - największym problemem jest w sumie brak wyzwań, do Krakowa trafiają projekty umiarkowanie rozwijające, to co najciekawsze i cała decyzyjność pozostaje w US Padło tu parę słów o managerach - prawda jest taka, że liniowy manager prawie nic nie może. Trafiają się świetni ludzie, ale są też osoby z łapanki, które nigdy szefem zespołu nie powinny zostać. I to nie tylko problem Polski. Jeśli chodzi o $, to wiadomo że kiedyś było lepiej, ale teraz jest optymalizacja i cięcie wszystkiego - oszczędności na podróżach, sprzęcie (było bardzo dobrze, a teraz jest taka średnia krakowska). Firma nadal jest ok, ale już bez efektu wow. Bardzo dużo zależy od zespołu do którego się trafi. Trzeba sobie natomiast zdać sprawę, że to biuro istnieje dlatego, że w relacji ceny do jakości wypada dobrze w Excelu - innowacje i cała decyzyjność jest gdzie indziej.

zbyszkozbogdanca

neutralne odczucia, najwieksza rotacja to SOC. dzial SOC (security operations center) od jakiegos czasu ma niewiele wspolnego z it security, jest to bardziej call center z wkurzonymi klientami i wysylanie templatek. W ciagu ostatnich miesiecy poziom techniczny bardzo spadl, dsowiadczeni inznierowie odchodza, przychodza ludzie z akademii technicznej (ATA) nie majacy pojecia o IT i o cybersecurity, wysylaja tylko templatki mailami i tyle. to samo managierowie lokalni, bardzo slabi technicznie przez co tylko utrudniaja robote doswiadczonym ludziom (ktorych zostalo juz moze trzech)....

abc

Czy ktoś mógłby napisać coś o pracy dla inżynierów sieciowych? Jak wyglądają obowiązki, zarobki, atmosfera w zespole?

@abc

O jakiego Network Engineer'a pytasz? bo są dwa: 1. Network Engineer zazwyczaj zajmuje się konfiguracją router'ów itp. tutaj też jest pare podzespołów, które robią inną konfiguracje i musielibyście się dopytać zgodnie ze stanowiskiem. 2. Network Infrastructure Engineer to tak naprawdę koordynator instalacji na całym świecie (wiele stricte engineeringu tutaj nie ma oprócz ewentualnie jakiś design'ów danej instalacji.

abc
@Były

Chodzi mi o pierwszą opcję.

Ad

Hej trwa wlasnie rekrutacja na 5-miesięczne szkolenie z IT dla zielonych, ktos mógłby napisac cos wiecej o tym szkoleniu? Czego tam można sie nauczyć i ile jest płatne ?

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Były

Zależy od działu, jak zespół sie guzdra z review'em to moze to troche potrwać, ale jak im przypasujesz to powinni Ci dac feedback szybko. Zazwyczaj pamietam było 2 tygsy.

Były

Chciałbym wrzucić swoje "5 groszy" na temat firmy jako były X letni pracownik (programista) bo są różne dziwne emocjonalne komy: 1. Rekrutacja, dziewczyny są tak obciążone, że nie dziwie się, że nie wyrabiają o kimś zapominają i nie jest to do końca ich wina. 2. HR, szczerze jest ok, jeśli po prostu po ludzku się z nimi rozmawia i sam nie jesteś oszołomem (a tacy się zdarzali). Np. nie masz pretensji, że pączki na AllHands nie są z posypką jaką zamówiłeś, tru story! :D 3. Płacą na czas, płacą dobrze. Nigdy nie zdarzyły się opóźnienia nawet często były wcześniej. Jest stabilnie i ciepło :) Kiedyś były też pakiety akcji na wejście i potem ewentualnie można było dostać w bonusie jak nie mieli "fizycznie gótowki". 4. Podwyższone koszty uzyskania przychodu dla programistów (przynajmniej były jak odchodziłem). 5. W zależności od zespołu i ich budżetu można dostać dobre bonusy i podwyżki jak naprawdę wychodzisz poza schemat i jesteś proaktywny i są rezultaty. Jak jesteś po prostu pracownikiem, który przychodzi od 8-16 i robi to "co mu karzą" i nic poza tym to nie liczyłbym na wiele (sorry, Winnetou). 6. Co do projektów? Bywa różnie: Javowcy z tego co wiem nie mają wielkiego pola do popisu IMO ale są zespoły, które mają ciekawe pomysły i mogą je realizować. 7. Managerstwo tutaj jest miszmasz, niektórzy są naprawdę fajni, niektórzy tragiczni. Co do mobbingu, który gdzieś się pojawia w komentarzach to nie wiem, w moim zespole nie było kompletnie, bo mój VP i manager i MY na to nie pozwalaliśmy. Jak już jest to zdarzają się rzadko. Lepiej mieć managera w Stanach bo większość managerów w PL to sztywni goście w garniakach, po prostu badajcie gości na rekrutacjach. Ja swojego od razu polubiłem bo wyczułem, że mnie nie okłamuje. Pytajcie zawsze "Do you like your job?" to dostaniecie odpowiedź :) Site Lead próbuje budować wizerunek gościa w hawajskiej koszuli ale wszyscy wiedzą, że jest whitecollarem :P 8. Niestety dużo "hinduizmu", i często współpraca jest dziwna lub trudna (pomijam fakt różnic kulturowych, po prostu jest ich za dużo). Czasem zdarza się, że gość nie będzie z tobą rozmawiał bo jesteś za niskiego szczebla wtedy trzeba eskalować wyżej :) A "wyżsi" kastą traktują Cię troche jak powietrze, bo oni rozmawiają głównie z "równymi sobie". Ale nie powiem bo często zdarzają się i normalni goście z którymi można iść na piwo (nawet jak jest muzułaninem, ale ciiiiii... :D). 9. Za bardzo naciskają na "diversity", przez co często wybiera się kobitki z mniejszymi kompetencjami byle tylko zwiększyć procentowo statsy. 10. W pewnym momencie było wiele nieprzemyślanych decyzji, spowodowanych przejęciem dużego pakietu akcji przez Equity i wprowadzeniem swojego człowieka do zarządu ale potem się w miarę uspokoiło (nie wiem jak jest teraz). I zaraz po tym dużo osób odeszło. 11. Wyjazdy do stanów się zdarzają, co roku jest loteria kto pojedzie na Tech Summit. Kazdy dział ma tez dodatkowe bilety jak zostana miejsca do rozdystrybuowania przez managera (to jak to jest robione to juz widzi mi sie managera, jak Cie nie lubi to sorry :D). Generalnie firma ma troche problem z identyfikacją IMO. Z jednej strony chce być firmą nie kojarzoną stricte z bigcorpo i być miejscem hackerskim i dla misfit'ów, z drugiej jednak chcieliby być "dla bankowców". Nie zawsze to się da pogodzić i reguły są różne dla różnych zespołów, przez co ludzie są nie zawsze zadowoleni (ci co mają gorzej oczywiście :D). Polecam ludziom, którzy szukają stabilizacji i ciepła :D Mi generalnie bardzo pomógł ten etap w życiu i niczego nie żałuje, na pewno też pomogła wielu innym, który (jak dobrze wiem) budują sobie domy za nie małe wypłaty i bonusy. Jeśli jesteś informatykiem i szukasz żony to na pewno jakaś fajna dziewczyna w finansach się znajdzie :P Moja ocena 3.5-4/5.

Szerzej

Byłem związany z firmą ponad trzy lata. Bez samodzielnego rozwijania umiejętności po godzinach i zmiany stanowisk dalej zarabiał bym tyle co po studiach. Oczywiście że mogło by być pod względem kreowania kariery znacznie lepiej, ale to nie jest powod mojej negatywnej opinii. Najgorsi w Akamai są tzw. "Polscy" managerowie. Jak poprzednicy zauważyli, managerami zostają tam ludzię z przypadku bez żadnych podstaw merytorycznych lub nawet predyzspozycji do zarządzania. Jeśli mogę coś komuś polecić to trzymać się z daleka od tej firmy, a jeśli to niemożliwe to trzy razy sprawdzić czy managerem jest Polak, oraz czy to jest pierwszy kiedy zarządza ludźmi.

Mario
@Szerzej

Wow jakby ktoś napisał moja historie. Potwierdzam wszystkie negatywne cechy tamtejszych managerów, wytrzymałem 9 miesiecy co i tak było męczarnią

Ten
@Mario

Zagraniczni managerowie wcale nie lepsi. Niestety

qwerty

Bardzo kiepska atmosfera w zespole, poziom HR tak jak inni piszą - niski, jeśli coś trzeba innego niż wypełnienie​formularza to jest wielki problem. Zespół w porównaniu z innymi firmami wogole nie zgrany, a managerowie mocno oderwani od zespołu i niedbajacy o atmosferę

merytor

poziom hrow najslabszy jaki byc moze. zadna z pan nie zna odpowiedzi na podstawowe pytania, obiecuje sie dowiedziec i nic. na rekrutacje potrzeba ponad 2 miesiece po czym i tak trzeba sie prosic o odpowiedz caly czas! najwieksza ilosc rozmow i etapow, a konkretow i obiecanych odpowiedzi zero. jak na tak wychwalana na forach firme nie polecam. stracony czas i tyle. jesli ktos ma 2-3 miesiace czasu na pogawedki z calym sznurem managerow i pracownikow ( w sumie 6 roznych rozmow) to polecam. w przeciwnym razie odradzam. rekrutacja jak na stanowisko CEO.....

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.? Chętnie zatrudniają?

Artur

Bardzo chętnie. Ponadto poszukaj hasła "Akamai Technical Academy".

Jack

Absolutne zero informacji zwrotnej po kilku rozmowach technicznych. Pierwszy raz się spotkałem z czymś takim.

@Jack

Zgadza się, brak choćby maila z systemu o negatywnym rezultacie. Bardzo nieprofesjonalne ze strony firmy.

Co jaki okres czasu w Akamai Technologies Poland Sp. z o.o. można ubiegać się o podwyżkę?

Aka

Standardowo podwyżki są każdego lipca i wynoszą od 2-5%, po za tym okresem zdążają się ale bardzo rzadko i tez góra 5%, generalnie podwyżki są bardzo małe i nawet przy awansie nie przekraczają 10%, a o awans bardzo ciężko, tak radzę negocjować dobra stawkę na wejsciu

@Aka

Dokladnie tak jest. Nic dodać, nic ująć. Stawkę należy wynegocjować 'na wejściu'.

kott

Nieciekawa robota, pracownik ma być małym trybikiem, którego łatwo wymienić na nowy. Do tego szefowie, którzy dbają tylko o swoje stołki a nie o pracowników

Nicknick

Hej, jakie są górne widełki płacowe w należnoścach z francuskim z 2 letnim doświadczeniem? W Krakowie. Dziękuję z góry

Ellen

Hej! Chciałabym dowiedzieć się jakie są widełki w przypadku stanowiska Sales Development Representative, czy ktoś się orientuje? Widziałam tę ofertę na stronie krakowskiego Akamai jakiś czas temu (wydaje mi się że rekrutacja została wstrzymana na tę chwilę), ale zastanawiam się czy rzeczywiście jest tak, że potem trudno o podwyżki i lepiej wynegocjować dobrą stawkę na wejściu? Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje w tej sprawie.

Kakamai

Czym się zajmuje krakowski oddział tej firmy? Zwykle słyszę tylko bezsensowne hasła jaki to znaczący procent ruchu w sieci przechodzi przez Akamai. Są jakieś nowe ciekawe projekty czy tylko podtrzymywanie przy życiu zombie albo przepisywanie na nowszą wersję Javy?

Zostaw merytoryczną opinię o Akamai Technologies Poland Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Akamai Technologies Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 50.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 6 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.
3.1/5 Na podstawie 62 ocen.
  • Opolska 100
    31-323 Kraków

Akamai Technologies Poland Sp. z o.o.