Opinie o ENIS w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie ENIS. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w ENIS o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ENIS w Kraków

Jak jest z pakietem medycznym w ENIS? Można dołączyć rodzinę?

Co wchodzi w socjal ENIS?

Pracodawca Nowy wpis

Dzień dobry, dopłata do prywatnej opieki medycznej i karty Multisport. pozdrawiam Monika

Czy jest możliwość pracy w ENIS na część etatu?

Pracodawca Nowy wpis

Dzień dobry, jest taka możliwość, ale raczej w przypadku studentów. pozdrawiam

Z tego co zauwazyłem kilka lat temu nadgodziny nie były wypłacane, a w pracy trzeba było siedzieć codziennie po kilkanaście godzin. Jak jest teraz w tej kwestii? Nie uśmiecha mi się siedzieć w pracy kilknaście godzin dziennie codziennie.

Kaźmirz
@Piotr

W takim razie szukaj innej pracy.

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie ENIS? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Przedstawiciel Handlowy
Innovation Bulgaria 2020 Eood

Czy ENIS organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Tak, w zakresie odpowiednim do zajmowanego stanowiska.

Jakie narzędzia pracy zapewnia ENIS? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Bogdan

Tak, bo pracownik mało w ciągu dnia siedzi na telefonie wiec dostaje jeszcze komórkę na wynos, gdyby poczuł się nieswojo…. Wy tam w tym Goworku naprawdę nie macie rozumu z tymi pytaniami….

Czy wypłacają dodatkowe nagrody w ENIS?

Bogdan

Tak, talon na Pannę i balon...

Julek

@mprz1 czyli ważną rolę odgrywają znajomości w tej firmie.. ?

mprz1

Witam. Chciałbym podzielić się moją opinią na temat firmy Enis a dokładniej na temat działu części samochodowych "DELER". Może zacznijmy od początku. Kiedy postawiłem pierwsze kroki w tej firmie na rozmowie kwalifikacyjnej menadżer przedstawił mi warunki w których będę pracować i ewentualne benefity które będę mógł dostać po przepracowaniu okresu próbnego mającego trwać 2/3 miesiące. Jak to zazwyczaj bywa wszystko co piękne nie może być prawdziwe. Jednak o tym później.. Po krótkim czasie zostałem zaciągnięty na dział części samochodowych co dla mnie było na rękę ponieważ ten dział bardziej przypadł mi do gustu. Współpracownicy z którymi bez problemu mogłem dogadać się co do godzin pracy (rano/po południu), atmosfera sprzyjająca nienagannym wykonywaniem obowiązków najcześciej wykraczając poza 8mio godzinny wymiar pracy aby wszystkie paczki wyjechały z magazynu jeszcze tego samego dnia. Ja oraz moi współpracownicy prawie codziennie zostawaliśmy w pracy 2 godziny dłużej a zdarzały się nawet momenty że dniówka była równa 13 godziną ponieważ gdyby zamówienia nie wyjechały w porę, najprawdopodobniej pożegnalibyśmy się z tą pracą już wcześniej. Przejdźmy jednak do rzeczy. Miesiąc temu nasz kierownik działu został zwolniony ponoć przez niedogadywanie się z kierownikiem projektu (jeśli dobrze znam nazwe jego stanowiska) Marcinem K. Ponoć miał zagwarantowaną prace w zaprzyjaźnionej firmie jak oznajmił Marcin K. jednak kiedy kończył się okres wypowiedzenia okazało się że pracy nie ma i nie będzie. Wiedzieliśmy już że jest coś nie tak i że WIELKA REWOLUCJA o której mówił kierownik projektu nadchodzi wielkimi krokami. Pojawiło się w głowie pytanie kto następny? Następną osobą był mój kolega z pracy który zajmował się zwrotami. Wczoraj dowiedział się że musi opuścić swoje biurko i zostaje przeniesiony na dział opon co nie stałoby się gdyby nie kolega z firmy na wyższym stanowisku. Następni my. MPRZ I KBR. Dzisiaj zostaliśmy poinformowani że czas naszej pracy skończył się. Mógłbym zrozumieć wyrzucenie mnie z powodu złamania zasad bhp jednakże w tej firmie zasady te łamane są nagminnie. Brak kasków, butów ochronnych, ubrań pracowniczych. NIC TOTALNE NIC. Pracownicy wspinają się na ponad 7 metrowe stelaże nie mając badań wysokościowych. Masz lęk wysokości? Do widzenia. Mój kolega również został wyrzucony z powodu błędów które ponoć popełnił jednak pytając o pokazanie i jakiekolwiek wsparcie dowodami wspomnianych błedów Marcin K. nagle stwierdził że nie ma internetu. Wspomniał też o podnoszeniu przyłbicy do góry i nie zakrywaniu twarzy podczas gdy on razem ze swoimi podopiecznymi z biura ani razu nie mieli na sobie maseczki pracując z nami w miejscu wykonywanej przez nas pracy. Na miejsce naszego kierownika Marcin K. zatrudnił swojego kolegę z zaprzyjaźnionej firmy. Znajomości? Faworyzacja? Paczki nie wyjadą- zwolnimy Cię! mobbing? Przypomnijmy że zbliża się czas świąt który jest bardzo kosztowny, ja osobiscie byłem na umowie zlecenie ponieważ po 5 miesiacach pracy w tej firmie nie doczekałem się umowy o prace. Jak żyć? Za co? Kiedy przychodziłem do pracy słyszałem o premiach, podnoszonych stawkach podstawowych, darmowym kursie na wózki. Ani jedna z tych rzeczy nie została sfinalizowana. Skończmy z regulaminami a popatrzmy jakim trzeba być człowiekiem aby wyrządzić taką szkodę ludziom którzy dawali z siebie wszystko aby ten dział jakoś stał na nogach. Kierownik z 13 letnim dzieckiem został na lodzie.. Ale co tam.. zatrudnię kolegę.

@mprz1

Bardzo Ci współczuję, przykro to wszystko czytać. Niestety z tego co widzę od 2016 styl prowadzenia firmy nie uległ zmianie. Najgorsze, że ta firma nie upadnie, mają kilka odnóg z których będą w stanie się utrzymać. A rynek pracy w Krakowie jest taki, że zawsze znajdą jakiegoś "biednego" studencinę który przyjdzie do nich pracować, bo na rozmowie kwalifikacyjnej obiecają mu złote góry i pół roku przesiedzi i tak kolejny,kolejny i kolejny...

dexter32

Firma ENIS Kraków ul. Bociana 18 zatrudnia ogólnie młodych pracowników. Praca w godzinach od 8 - 19 lub 20 czyli praktycznie codziennie po 11, 12 godzin nie płacąc za nadgodziny absolutnie nic, w zamian oferuje "odbiór" godzin nadliczbowych w terminie - "kiedyś tam" data absolutnie nieokreślona. Kadra zarządzająca ( kierownicy i zarząd) stosuje wobec pracowników mobbing, którzy bojąc się nie zabierają w ogóle głosu. Zaplanowanie 14 dniowego nieprzerwanego urlopu wypoczynkowego w okresie letnim również niewykonalne. Jeżeli ktoś lubi pracować dzień i noc za free polecam. Donos do PIP jak najbardziej tak. Opinia wiarygodna proszę administratora strony o nie dokonywanie ewentualnych korekt.

Jbl
@dexter32

Własnie zastanawiam się czy nie zgłosić mobingu .

@Jbl

Jeśli po czterech latach nic się nie zmieniło i sposób prowadzenia firmy jest taki sam to szacun. Jeśli tylko masz na tyle odwagi zdecydowanie głoś!

Bocian

Dobrą opinię gdzie, u kogo? Wątpię, żeby od 2017 roku coś się zmieniło i nagle przestali liczyć na monitorze czas przebywania w toalecie poszczególnego pracownika.

Jaki jest styl zarządzania kadrą w ENIS?

Bocian

Nagana słowna o intensywności minimum 70 dB od młodego Pana Sz.

Czy w ENIS panuje luźna atmosfera?

Bocian

Tak luźna, jak macie prezesa. Parcie jak w typowej porporacji gdzie liczą się leady i kejpiaje.

niepracownik

Dziękuję za obiektywną opinię.

Zostaw merytoryczną opinię o ENIS - Kraków

• Jak się pracuje w ENIS?

Zobacz opinie na temat firmy ENIS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

ENIS