IKEA Retail

Opinie o IKEA Retail

Pracodawca

Aktualność
Hej!

W IKEA cenimy otwartą komunikację. Na bieżąco czytamy wszystkie komentarze – konstruktywne informacje zwrotne stanowią dla nas punkt wyjścia do wprowadzania zmian i tworzenia miejsca, w którym każdy z nas dobrze się czuje.

Zależy nam jednak na tym, abyśmy wspólnie dbali o kulturę wypowiedzi. Merytoryczne komentarze pomagają nam w pełni przeanalizować sytuację, udzielić odpowiedzi lub podjąć stosowne działanie.

Pamiętaj również, że będąc pracownikiem IKEA, możesz w każdej chwili skontaktować się z nami bezpośrednio w lokalnym dziale People & Culture. To najlepszy sposób na to, aby porozmawiać o wszelkich wątpliwościach, zadać pytania, które Cię nurtują i rozwiązać wiele kwestii. Wierzymy, że otwarta i szczera rozmowa jest podstawą dobrej współpracy.

Jeśli jednak wolisz porozmawiać z nami anonimowo, masz też możliwość skorzystania z Telefonu Zaufania w IKEA. Wybierz tę opcję, która będzie dla Ciebie najbardziej komfortowa.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 6 dni.

Jaka atmosfera jest między działami w IKEA Retail?

Ula Nowy wpis
Klient

Miałam przyjemność skorzystać z punktu ratalnego w IKEA Kraków i to co tam się dzieje jest dla mnie zaskoczeniem. Po pierwsze na wejściu mąż został odesłany do samodzielnego wypełnienia wniosku, gdzie w punkcie obsługi siedziały 3 Panie wraz z dwoma osobami towarzyszącymi śmiejąc się i opowiadając różne historie. Dodam, że jestem w ciąży w 8 miesiącu i żadna ???? z rozbawionego towarzystwa nek zauważyła. Mąż wypełnił wniosek wrócił dp rozanielony h pan i usłyszała, że musi poczekaj, bo wypełniaja wnisoek innej Pani w ciąży. Dodam, że ledwo sama już siedziałem nie wspomnę o uczuciu osłabienia, przepraszam, że przed zapala wypiłam jakże zimny sok pomarańczowy za który zapłaciłam. Pozdrawiam i wrócę na zakupy z tym, że obsługa tego punktu musi ulecą zmianie.

Jarzembina
Kandydat

Przeczytałem wasze żale i łącze się z wami w bólu, ale mimo wszystko są jakieś powody dla których dalej tam pracujecie. Chciałbym się dowiedzieć ile zarabia pracownik bistro na 3/4 etatu, jaka jest atmosfera oraz na ile przerwy można liczyć?

INSIDER
@Jarzembina

Przerwy reguluje prawo pracy i IKEA tego przestrzega ( 15 min/45 min). Co do stawek, startowa to 20 zł brutto i bardzo możliwe ze na start taką dostaniesz.

Tomis Nowy wpis
@Jarzembina

Główny powód dlaczego to??? Zobowiązania finansowe

Jzjzjzj Nowy wpis
Klient

A ja myślałem ze to fajna firma. Po zakupach.

zbieram obce na markecie

Praca w IKEA jest bardzo rozwojowa, kiedy się zatrudniasz wykonujesz pracę jednej osoby, potem mijają kolejne lata a ty przejmujesz kolejne obowiązki i wykonujesz już pracę "kilku osób". Wszystko jest robione byle jak, ale ważne że pociąg jedzie dalej. Na Markethall-u są teraz chyba ze 4 osoby ale ciągłe wprowadzanie innowacji powoduje że wkrótce zostanie chyba jedna albo 2. Główną zaletą pracy w IKEA jest to że otrzymujesz wynagrodzenie i to by było tyle jeżeli chodzi o zalety. Jeżeli rozmawiasz z kierownictwem to lepiej chwilowo włączyć funkcje mózgu i przytakiwać. Na wszelkie pomysły Pani UW należy reagować z entuzjazmem i zgadzać się na wszystko nawet największe absurdy. Na chwilę praca jak każda inna ale nie ma sensu się starać na dłuższą metę, z resztą nie ma tygodnia żeby ktoś nie odszedł. No ale cóż mamy sukcesję, za 2 złote na godzinę więcej znajdzie się kolejka chętnych żeby robić jeszcze więcej. Firma która ma niesamowity potencjał ale zmienia się w korpo w najgorszym wydaniu, taki Szwedzki McDonald's z meblami.

ExCoWorker

Menadżerowie w Ikea są nieskuteczni. Może i wyniki są, ale nie jest brany pod uwagę w ogóle koszt ukryty, a jednak ponoszony. Chodzi mi o koszt zadowolenia pracowników, którzy to niezadowolenie jasno już wyrażają. To jest żenujące ze jacyś randomowi ludzie biorą się za „menadżerską” robotę przy czym partolą cała atmosferę pracy. Już od dawna istnieją badania ze pracownik uciemiężony daje mniej efektu niż ten doinwestowany i spokojny. Zastraszenie to jest żadna metoda.

Jhh
@ExCoWorker

Być może należy was kopnąć w (usunięte przez administratora) to zaczniecie pracować jak trzeba :) banda nierobów!!!

Jhh2
@Jhh

@Jhh A coś Ty? menager z Ikea Kraków? Może byś się ujawnił? Skąd wiesz jak pracujemy? Każdy napierdziela co by bonus dostać a i tak (usunięte przez administratora) bo podwyżka najwyżej 1,5zł. To żenada. Sam się kopnij. Albo stań do pracy jak kazdy coworker.

@Jhh2

Skąd wiem? Bo byłem co-workerem, jestem managerem i widzę co robicie... W każdej funkcji to samo! Basic commin na dziale nie potrafi zrobić bo panienki stoją i gadają, sprzedawca metki nie wydrukuje bo go dupa od siedzenia przy info boli, logistyk nie odłożyły towaru na miejsce tylko(usunięte przez administratora) gdzie popadnie... Ot taka mentalność najniższego poziomu pracowników!

Helena
@Jhh2

Może od Ciebie dowiem się, jak wyglądają zarobki w Ikea Retail. Naprawdę tyle wynosi podwyżka? Czy w nowym roku były jakieś zmiany płac na lepsze? Jestem też ciekawa, o jakim bonusie piszesz. To są ważne kwestie, kiedy się rozważa składanie aplikacji do danej firmy...

@Helena

One ikea bonus to taki sposób na oszukiwanie pracowników. Mówi im się żeby ciężko pracowali to go dostaną a potem go nie dostają. to takie ikeowskie "(usunięte przez administratora)". Co do podwyżek to część osób dostała ale niewielka. Wkrótce ci którzy nie dostają podwyżek będą zarabiać minimalną krajową.

aaaa
@:)

Drodzy Państwo, myślę, że ten oto wpis osoby, która pracowała jako co-worker, a teraz jest MANAGEREM, jest najlepszym obrazem sytuacji, jaka jest w tym miejscu pracy. Więcej naprawdę mówić nie trzeba.

Bbbb
@aaaa

Trzeba, bo to jest kłamstwo. Istnieje takie coś jak motywacja, której pracownicy nie dostają, bo brak podwyżek, brak bonusów, brak innych benefitów, słabo ogolnie. Ciężko byc super pracownikiem kiedy wiesz ze Twoje byc albo nie byc zależy wyłącznie od humorzastego szefa, lub wielkiej U.

Czy w IKEA Retail są szkolenia zewnętrzne?

Zapomnij.
@Pytanie

Z wewnętrznymi jest problem, a co dopiero z zewnętrznymi...

Ja
@Pytanie

A jakich szkoleń zewnętrznych oczekujesz, jaka tematyka?

taka tam

Pracowałam w IKEA jakis czas. oprócz terminowej wyplaty nic fajnego. Nie polecam. Teraz pracuję w szwalni, praca jest cięższa, ale psychicznie odpoczywam. Kierownictwo w IKEA to jest śmiech. Robia z ludzmi co chcą. ZERO szacunku dla podwładnych.

Pan Wiesio

Wszyscy tylko narzekają i w sumie jest na co, ale warto zauważyć wprowadzenie nowego bonusa za pracę w weekendy, niektórzy zgarniają kolejne 200 pkt w kafeterii benefitów. Nie ma co, jest to fajny dodatek i w zasadzie kasa którą możemy wydać na prawie wszystko odkąd są bony na allegro. Jestem zdania że jak się coś psuje atmosfera to nie można udawać że nic się nie dzieje ale jak jest coś lepiej to też warto to docenić.

Nick nie wazny

Hej chciałam wyrazić opinie na temat pracowników będących zatrudnionymi jako pracownicy na niższym szczeblu . Pracujemy pod firma Ikea jako firma podwykonawcza. Nazwa firmy to apsen.. Wyrażam zdanie bo sama kiedyś przez to przechodziłam. Było to straszne uczucie a mianowicie.. Nierówne traktowanie ludzi sprzątających. Osoby te są wyśmiewane, główna kierowniczka traktuje swoich pracowników jak (usunięte przez administratora) Krzyczy, poniza ale tylko wtedy gdy nikt nie patrzy. Jest jeden ważny problem przerwy. Brak możliwości jakiego kolwiek odpoczynku nawet 5 minutowego. Odpoczynek taki jest niemożliwy gdyż grozi zwolnieniem z pracy lub odbiciem jednej godziny z pracy. Jest tylko jedna przerwa na śniadanie i tyle. A co gdy ktoś robi na przykład 9 godzin? To przerwa mu się się nie należy bo go kierownicka chce zwolnić..?? W aspenie też są ludzie i mają prawo do szacunku że strony pracowników Ikea i szefowej... Jak to działa że osoba która tak traktuje pracowników dalej jest kierownicka? Nawet jeżeli źle się czuję i jestem prawie na skraju wyczerpania to nie mogę iść i tego powiedzieć bo dostanę uponienie (łagodnie rzecz ujujac) Nie można powiedzieć że źle się czuję bo również grożono mi zwolnieniem z pracy.

@Nick nie wazny

Co do Aspenu to powiem tak, pracuje tam całkiem spora grupa osób które nadają się tylko i wyłącznie do wywalenia na zbity pysk bo ciągle się obijają, nie będę mówił kto, co bo sam znam tylko z widzenia. Te osoby sobie lecą w kulki na takim poziomie że reszta za to obrywa. Kiedyś coś robiłem na rampie przez pół godziny i widziałem jak grupka ludzi z aspenu siedziała sobie bitą godzinę przy toaletach i sobie rozmawiali i śmiali jeden do drugiego. Etyka pracy tam jest dużo gorsza niż u jakiegokolwiek pracownika niższego szczebla. Inna sprawa że jakby na mnie któraś z tych Pań krzyknęła to by zbierała swoje zęby z posadzki ale to już Wasza sprawa jak pozwalacie cię traktować. Co innego wymagać a co innego nie szanować, przy czym to że wymagają i tak nic nie zmienia bo moim zdaniem pracujecie kiepsko ale nie mogę powiedzieć ocb bo bym się zdekonspirowała :)

Aloes
@kocham targać cliki

Zawsze wiedziałem, że w logistyce pracują "ludzie" nie znający interpunkcji.

Kaktus
@Aloes

Tak, tak, interpunkcja to najważniejsza umiejętność w logistyce. A odbieranie jej pracownikom ludzkiego wymiaru (taki był zamysł użycia cudzysłowu, jak rozumiem) z powodu kilku brakujących przecinków to dowód na bycie debilem. I to akurat bez cudzysłowu.

lodowy pingwin
@kocham targać cliki

Przecież to jest wiadoma sprawa że połowa aspeńczyków się do niczego nie nadaje, ale nie ma dla nich alternatywy.

Ula

Jak tam kiedy Ula zamierzasz przyjść na sklep i nas znowu (usunięte przez administratora) Mamy najniższe Staff cost a dalej tniemy zamiast zatrudnić!

A czy firma zamierza coś zrobić z szefem sprzedaży który nosi maseczkę z napisem ***** ***?? Wszyscy wiemy co to znaczy... Czy jest to stanowisko oficjalne firmy skoro maseczki nosi na terenie szatni/biurko przed i po pracy? U i K znów sprawa będzie zamieciona pod dywan?:)

Skoda
@:)

Myślę, że wiele osób nie ma świadomości tych gwiazdek, wiele osób nie wie co to znaczy. Czy U ma świadomość (nie wydaje mi się) Zresztą to świadczy o nim skoro robi z siebie głupka, to nie jest jego prywatne podwórko niezależnie jakie ma poglądy to powinien szanować poglądy innych

@Skoda

@Skoda owszem wiele osób nie ma tej świadomości. Co nie zmienia faktu że powinien ponieść tego konsekwencje. Tak samo jak osoby, które dzisiaj na służbowych drukarkach drukowały prywatne materiały przed pójściem na strajk kobiet. Jak rozumiem wiele tak nie akceptuje profanacji kościołów itej hordy lewactwa, które opiera małżeństwa homo i adopcje dzieci! Najgorsze że Ikea również ma podobne poglądy.

Horda
@:)

To się zwolnij jak ci nie pasuje

Urszul
@Horda

Typowa odpowiedź ameby umysłowej.

patol
@:)

to że ludzie uznali że te gwiazdki to niechęć do obecnej rządzącej partii, to dla niego może coś innego znaczyć i czemu ma nie nosić takiej maski?(usunięte przez administratora)

Ja też was lubię
@:)

Przecież tenże pozytywny człowiek, zapewne pod tymi ośmioma gwiazdkami ukrywa czułe „lubię cię”. Skoro nie może się uprzejmie uśmiechnąć, gdyż maseczka zakrywa jego twarz, w ten oczywisty sposób, dzieli się ze światem swą kulturą i pozytywną energią :)

Czy w IKEA Retail panuje luźna atmosfera?

odpowiem
@Pytanie

Hej, luźna atmosfera to była, ale dawno i to już nieprawda. Są nieliczne "dinozaury", które pamiętają dawną IKEA. Dziś to zwykłe korpo, ale z bardzo małymi, jak na korpo, zarobkami.

Tomasz - klient
Klient

Witam , Chciałbym zachęcić wszystkich niezadowolonych pracowników jak i klientów tego sklepu do pisania reklamacji oraz pisania na różnych forach opini jak Ikea kroi klientów i ma ich głęboko ..... Ja zamówiłem kuchnię z montażem i finał był taki , że nie dość że nie mam kompletnej kuchni to jeszcze montaży Ikea spalili mi sprzęty AGD że względu na zły montaz. Po wielu telefonach i złożonych reklamacjach. Odpowiedź Ikea , że zwrócą mi 200 PLN za brak montażu sprzetu elektrycznych .... Haha ale mnie rozbawili . Podpalili mi AGD i chcą zwrócić tylko koszt za który zapłaciłem za montażmoich AGD .... Żenada ... Sprawę oddaje do rzecznika oraz pozbywam Ikea A nie wykonaną usługę oraz za doprowadzenie do szkody materialnej

Bywaj
@Tomasz - klient

Stuknij sie w leb kolego. Idz na inne fora bo to nie tutaj takie wpisy. Pewnie ci heniek podpial agd I teraz marudzisz ze spalone.

Pracodawca

Aktualność
Hej!

600 clicków

Jasne... Jak można pójść do działu P&C i porozmawiać skoro to potem bezpośrednio wpływa na ocenę roczną i ewentualną podwyżkę? Jest co najmniej kilka przykładów że prywatne opinie pracowników (portale internetowe) potem były wykorzystywane na rozmowach oceniających przez dyrektor sklepu. Codziennie pielgrzymki tych samych osób, które na kolanach stoją przed jej biurkiem też o czymś świadczą... Ile razy dyrektor nawet Ci cześć nie odpowie na korytarzu by następnego dnia jakby nigdy nic śmieje się z tym samym pracownikiem? Wymagane są wartościfirmy od Nas gdy sama ich nie stosuje... Ikea to ludzie, zespół, wzajemna motywacja i zaangazowanie-tak to wyglądało ostatnie lata... Teraz to wyłącznie "casting" kto się lepiej sprzeda... Przykre ale korpo tego wymaga

Pracownicy
 Problem

Odnośnie obecnej sytuacji: Pracodawcy nie wolno ustalać na nowo zakresu obowiązków pracownika w sposób jednostronny. Rozszerzenie zakresu obowiązków pracownika to istotna zmiana, konieczne jest sporządzenie wypowiedzenia zmieniającego lub zawarcie porozumienia z pracownikiem. Za istotne zmiany zakresu obowiązków, które nie mogą zostać wprowadzone poleceniem pracodawcy należy uznać m.in. powierzenie pracownikowi dodatkowego rodzaju pracy, czy czynności niezwiązanych z zajmowanym stanowiskiem, czy wykonywanym zawodem wymaga (por. wyrok SN z dnia 19 czerwca 2012 r., II UK 282/11).

Bywaj
@Pracownicy

Ty wogole pamietasz co podpisywales. Jaka masz umowe o prace. I co to znaczy dla Ciebie nowy zakres obowiazkow.

Czips

To jak wyglądają podwyżki to jakaś kpina. 30 groszy.... Nie ośmieszajcie się. Po tym co się działo w sklepie przy pierwszym lockdownie i 30 groszy. To nawet inflacji nie pokryje. No ale Pani kierownicy hajs na koncie musi się przecież zgadzać. Szkoda że nikt wtedy nie złapał covida, to cały sklep by leżał z taką idiotyczną polityką. Raz sobie wyobraziłem, że (usunięte przez administratora)ludzi doszło do takiego poziomu, że wszyscy w tym samym dniu złożyli wypowiedzenie. I niech Ula i jej (usunięte przez administratora) sami robię rozładują, uzupełnią, sprzedadzą i zbiorą i wydadzą klientowi. Tylko żeby się nie zesrali. Bo kierowniczka pracowników traktuje jak (usunięte przez administratora). 30 groszy. Brak słów. Nie przyjmuję tej podwyżki. Godność mi nie pozwala.

@Czips

Proszę bardzo złóż wypowiedzenie :) nie ma problemu :) takich osób jak Ty nie potrzebujemy w zespole - sami to ogarniemy i nawet lepiej :) bo skoro się po tysiąc razy powtarza jak proces ma wyglądać a dalej tego niej kumacie to być może capacity umysłowe jest za małe :) Godność nie pozwala? Super - będzie dla innych :)

@Czips

czy to już pewne, bo nic nie słyszałem jeszcze ?

@:)

To bierz moją podwyżkę i ciesz się jak głupi że masz 30 zł więcej do wypłaty. Zmień pracę jako argument na wszystko. Tak najłatwiej powiedzieć. W tych czasach to nie taki proste niestety. Jak chcesz to wypruwaj sobie flaki dla idei i pseudo wartości. I nawet nie usłyszysz 'dziekuje'.

@Czips

A czemu masz usłyszeć dziękuję za swój obowiązek? Jak umyjesz w domu ręce to też mamusia mówi "dzieki"?

@:)

Dlatego, że to jak wyglądała praca przy pierwszym lockdownie to było zwykle narażanie zdrowia pracowników w imię jakiejś śmiesznej solidarności. Pracujmy wszyscy, chorujemy też wszyscy. Pracuje tu kilkanaście lat i uwierz dziecinko, że mam porównanie. A tobie plują w twarz i się cieszysz ze deszcz pada.

@Czips

Jak wyglądała praca? Mieliśmy zapewnione maseczki, rękawiczki, wydzielone obszary, dystanse itd. A to że nie mieliśmy w części osób ochoty tego przestrzegać to coz-nie wina firmy. Ja też już pracuje kilka lat i nikt mi nie pluje w twarz :) może po prostu przekraczam oczekiwania, dzięki czy jestem doceniany?:) A jeśli po tylu latach masz dość to pokaż jaja i się zwolnij...aaa zapomniałem :) nie masz tyle odwagi :)

@:)

Przecież tam był jeden chaos. "Zwolnij się" jako argument na wszystko. W dorosłym życiu gdzie człowiek nie jest już odpowiedzialny tylko za siebie nie wszystko jest tak proste dzieciaku.

@Czips

Właśnie przez takie myślenie nic w życiu nie zmienisz... Jest Ci źle, narzekasz to albo zmień to w miejscu pracy albo zmień pracę :) i tak - życie jest proste tylko trzeba mieć jaja a nie być śliskim żeby przepełzać przez nie... I nie wiem ja jakiej podstawie twierdzisz że jestem dzieciak :) bo co- mam swoje zdanie?:)

zorba

Bardzo dużo negatywnych opinii, a ja bardzo bym chciała pracować w Ikea.... nigdzie nie ma kolorowo.... o pracę tam bardzo trudno.... zamieni się ktoś? ????

Logik
@zorba

Tu mają być sensowne opinie_a nie Prowokacje w formie głupawych ofert.

@Logik

jak mam dać opinię jak tam nie pracowałam.. ale bardzo by. chciała... stwierdzam fakt.. wszystkim źle a miejsc do pracy brak...

Logik
@zorba

Własnie dlatego piszesz nie tam gdzie trzeba- to tak jakbyś chciała świnie sprzedać w dziale samochodów...

@zorba

Problem jest taki że w tej firmie się ciągle dokłada obowiązków, czasem ważnych czasem (usunięte przez administratora) ale zawsze więcej i więcej a personelu coraz mniej, a teraz jeszcze zamknięta restauracja więc zapomnij o pracy teraz nie ma opcji bo będą upychać ludzi z foodu do targania clicków. hehe Ale przynajmniej inni też to pokochają

Konfederacja!

Czekam aż tylko Ikea i dyrektor U staną po stronie protestujących teraz lewackich bojówek! To jest ten moment gdy cała Polska krzyczy razem "chłopak, dziewczyna normalna rodzina"!!!

Skoda
@Konfederacja!

A cóż to ma wspólnego z IKEĄ? Idź wylewaj swoje kościelne poglądy na swoim prywatnym Facebooku

Olga
Kandydat

Dzień dobry. Chcę pracować w Ikei. Co mam dla tego zrobić?

Pracujący
@Olga

Najlepiej idź i znajdź inną firmę. Chyba ze pasuje Ci to, że będziesz już zawsze zarabiała tyle by: wystarczyło na pojedynczy pokój w wynajmowanym ze znajomymi mieszkaniu na obrzeżach; wystarczyło na bilet miesięczny do pracy; okazjonalnie wyjście na piwko ze znajomymi; brak jakiejkolwiek szansy na odłożenie choćby porcji pieniędzy potrzebnej do dobrego samopoczucia. Osobiście odradzam. Obrzydzą Ci tu życie. To nie jest miejsce dla ludzi ale ludzie są dla tego miejsca. Główną maksymą jest tu wyzysk na każdym kroku. Czesto dziennie wyrzuca się tu omyłkowo przedmioty o większej wartości niż miesięczna wypłata szeregowego pracownika. Smutne to.

lolek
@Pracujący

To prawda, setki produktów idą codziennie do kosza bo ktoś mógłbym je kupić, taniej ale przecież nie kupiłby produktu za normalną cenę wtedy, smutne to w kontekście tego jak mówię się o ekologii w tej firmie. Niby ekologia ale ale tony mebli idą do śmieci. Co do pensji to szkoda gadać.

Cs co-worker
@Olga

Nie warto tu pracować. Płaca w Ikea niedługo będzie równa najniższej krajowej.

Nikita
 Rekomendacja
@Olga

Najlepsze co zrobisz to nie zatrudnisz się, zresztą póki co nie ma kasy na nowych pracowników. Zapraszamy może za dwa lata.

Kret
@Olga

Najlepiej nawet nie próbuj. Szkoda zdrowia na Ikee. Ten pracodawca sięga już dna.

Hipokryta
@Cs co-worker

To po co pracujesz?:)

@Hipokryta

ja bardzo chętnie przyjęłabym się do IKEI... jak tak bardzo źle.... zamienimy się?????

@zorba

Ale ja pracuję i nie narzekam!:) Mi się miejsce i ludzie podobają! A jak jeszcze dobrze płacą to cóż... :)

nick
 Rekomendacja

Praca dobra dla studentów, ze wzgledu na zmianowy tryb. Zazwyczaj po prostu tutaj zostajesz zwykłym szarym szeregowcem, a awansu ani podwyżek nie widać. Praca w moim obszarze była ciężka, niedoceniana, a w dodatku wcale nie doczekałem się gwarantowanych w umowie możliwości rozwoju. Dużo układów i dużo kolesiostwa. Niektórzy pracownicy piastowali swoje stanowiska chyba tylko ze względu na fart, bo przyglądając się ich umiejętnościom, można zauważyć że nie mieli często pojęcia co robią lub nie mieli potrzebnego wykształcenia czy wiedzy.

@nick

Eno przecież Pani prezes nam podziękowała a i Pan z HR-u też nam powiedział że zarabiamy 15 % powyżej minimalnej więc nie podskakujmy. Trzeba iść do sklepu napchać do kosza towaru i podziękować kasjerce. Za rachunki też zróbmy przelew 1 gr i dziękuję w tytule.

Prawda
@kocham targać cliki

Ta firma to masakra. Smutek bierze.

Opinia
@nick

Niestety w innych sklepach jest ten sam problem. Możliwości rozwoju tylko dla (usunięte przez administratora) W HR są pięknie spisane ideę a rzeczywistość ukazuje inne realia. Ponadto cały czas firma dokręca śrubę a klientów coraz więcej i pracownicy chodzą przemęczeni (work life balance). Mówi się, że nasze płacę są wyższe od rynkowych ale już nikt nie powie o ilość zadań jakie mamy nałożone. Proszę zapytać w konkurencyjnych firmach, które oferują meble jak wygląda ich obciążenie pracą. W sumie powinniśmy porównywać się do Lidla ale tam wynagrodzenie z pierwszym dniem jest równe a po upływie dwóch lat jest wyższe.

Zostaw merytoryczną opinię o IKEA Retail - Kraków

IKEA Retail