IKEA Retail

Opinie o IKEA Retail

taka tam

Pracowałam w IKEA jakis czas. oprócz terminowej wyplaty nic fajnego. Nie polecam. Teraz pracuję w szwalni, praca jest cięższa, ale psychicznie odpoczywam. Kierownictwo w IKEA to jest śmiech. Robia z ludzmi co chcą. ZERO szacunku dla podwładnych.

Pan Wiesio

Wszyscy tylko narzekają i w sumie jest na co, ale warto zauważyć wprowadzenie nowego bonusa za pracę w weekendy, niektórzy zgarniają kolejne 200 pkt w kafeterii benefitów. Nie ma co, jest to fajny dodatek i w zasadzie kasa którą możemy wydać na prawie wszystko odkąd są bony na allegro. Jestem zdania że jak się coś psuje atmosfera to nie można udawać że nic się nie dzieje ale jak jest coś lepiej to też warto to docenić.

Ula

Jak tam kiedy Ula zamierzasz przyjść na sklep i nas znowu (usunięte przez administratora) Mamy najniższe Staff cost a dalej tniemy zamiast zatrudnić!

A czy firma zamierza coś zrobić z szefem sprzedaży który nosi maseczkę z napisem ***** ***?? Wszyscy wiemy co to znaczy... Czy jest to stanowisko oficjalne firmy skoro maseczki nosi na terenie szatni/biurko przed i po pracy? U i K znów sprawa będzie zamieciona pod dywan?:)

Skoda
@:)

Myślę, że wiele osób nie ma świadomości tych gwiazdek, wiele osób nie wie co to znaczy. Czy U ma świadomość (nie wydaje mi się) Zresztą to świadczy o nim skoro robi z siebie głupka, to nie jest jego prywatne podwórko niezależnie jakie ma poglądy to powinien szanować poglądy innych

@Skoda

@Skoda owszem wiele osób nie ma tej świadomości. Co nie zmienia faktu że powinien ponieść tego konsekwencje. Tak samo jak osoby, które dzisiaj na służbowych drukarkach drukowały prywatne materiały przed pójściem na strajk kobiet. Jak rozumiem wiele tak nie akceptuje profanacji kościołów itej hordy lewactwa, które opiera małżeństwa homo i adopcje dzieci! Najgorsze że Ikea również ma podobne poglądy.

Horda
@:)

To się zwolnij jak ci nie pasuje

Urszul
@Horda

Typowa odpowiedź ameby umysłowej.

patol
@:)

to że ludzie uznali że te gwiazdki to niechęć do obecnej rządzącej partii, to dla niego może coś innego znaczyć i czemu ma nie nosić takiej maski?(usunięte przez administratora)

Ja też was lubię
@:)

Przecież tenże pozytywny człowiek, zapewne pod tymi ośmioma gwiazdkami ukrywa czułe „lubię cię”. Skoro nie może się uprzejmie uśmiechnąć, gdyż maseczka zakrywa jego twarz, w ten oczywisty sposób, dzieli się ze światem swą kulturą i pozytywną energią :)

Co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie IKEA Retail? Czy wziąwszy pod uwagę Twoje wrażenia, poleciłbyś innym aplikację do tego miejsca? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.

Czy w IKEA Retail panuje luźna atmosfera?

odpowiem

Hej, luźna atmosfera to była, ale dawno i to już nieprawda. Są nieliczne "dinozaury", które pamiętają dawną IKEA. Dziś to zwykłe korpo, ale z bardzo małymi, jak na korpo, zarobkami.

Tomasz - klient

Witam , Chciałbym zachęcić wszystkich niezadowolonych pracowników jak i klientów tego sklepu do pisania reklamacji oraz pisania na różnych forach opini jak Ikea kroi klientów i ma ich głęboko ..... Ja zamówiłem kuchnię z montażem i finał był taki , że nie dość że nie mam kompletnej kuchni to jeszcze montaży Ikea spalili mi sprzęty AGD że względu na zły montaz. Po wielu telefonach i złożonych reklamacjach. Odpowiedź Ikea , że zwrócą mi 200 PLN za brak montażu sprzetu elektrycznych .... Haha ale mnie rozbawili . Podpalili mi AGD i chcą zwrócić tylko koszt za który zapłaciłem za montażmoich AGD .... Żenada ... Sprawę oddaje do rzecznika oraz pozbywam Ikea A nie wykonaną usługę oraz za doprowadzenie do szkody materialnej

Bywaj
@Tomasz - klient

Stuknij sie w leb kolego. Idz na inne fora bo to nie tutaj takie wpisy. Pewnie ci heniek podpial agd I teraz marudzisz ze spalone.

Aktualność
Hej!

W IKEA cenimy otwartą komunikację. Na bieżąco czytamy wszystkie komentarze – konstruktywne informacje zwrotne stanowią dla nas punkt wyjścia do wprowadzania zmian i tworzenia miejsca, w którym każdy z nas dobrze się czuje.

Zależy nam jednak na tym, abyśmy wspólnie dbali o kulturę wypowiedzi. Merytoryczne komentarze pomagają nam w pełni przeanalizować sytuację, udzielić odpowiedzi lub podjąć stosowne działanie.

Pamiętaj również, że będąc pracownikiem IKEA, możesz w każdej chwili skontaktować się z nami bezpośrednio w lokalnym dziale People & Culture. To najlepszy sposób na to, aby porozmawiać o wszelkich wątpliwościach, zadać pytania, które Cię nurtują i rozwiązać wiele kwestii. Wierzymy, że otwarta i szczera rozmowa jest podstawą dobrej współpracy.

Jeśli jednak wolisz porozmawiać z nami anonimowo, masz też możliwość skorzystania z Telefonu Zaufania w IKEA. Wybierz tę opcję, która będzie dla Ciebie najbardziej komfortowa.

600 clicków

Jasne... Jak można pójść do działu P&C i porozmawiać skoro to potem bezpośrednio wpływa na ocenę roczną i ewentualną podwyżkę? Jest co najmniej kilka przykładów że prywatne opinie pracowników (portale internetowe) potem były wykorzystywane na rozmowach oceniających przez dyrektor sklepu. Codziennie pielgrzymki tych samych osób, które na kolanach stoją przed jej biurkiem też o czymś świadczą... Ile razy dyrektor nawet Ci cześć nie odpowie na korytarzu by następnego dnia jakby nigdy nic śmieje się z tym samym pracownikiem? Wymagane są wartościfirmy od Nas gdy sama ich nie stosuje... Ikea to ludzie, zespół, wzajemna motywacja i zaangazowanie-tak to wyglądało ostatnie lata... Teraz to wyłącznie "casting" kto się lepiej sprzeda... Przykre ale korpo tego wymaga

Pracownicy

Odnośnie obecnej sytuacji: Pracodawcy nie wolno ustalać na nowo zakresu obowiązków pracownika w sposób jednostronny. Rozszerzenie zakresu obowiązków pracownika to istotna zmiana, konieczne jest sporządzenie wypowiedzenia zmieniającego lub zawarcie porozumienia z pracownikiem. Za istotne zmiany zakresu obowiązków, które nie mogą zostać wprowadzone poleceniem pracodawcy należy uznać m.in. powierzenie pracownikowi dodatkowego rodzaju pracy, czy czynności niezwiązanych z zajmowanym stanowiskiem, czy wykonywanym zawodem wymaga (por. wyrok SN z dnia 19 czerwca 2012 r., II UK 282/11).

Bywaj
@Pracownicy

Ty wogole pamietasz co podpisywales. Jaka masz umowe o prace. I co to znaczy dla Ciebie nowy zakres obowiazkow.

Czips

To jak wyglądają podwyżki to jakaś kpina. 30 groszy.... Nie ośmieszajcie się. Po tym co się działo w sklepie przy pierwszym lockdownie i 30 groszy. To nawet inflacji nie pokryje. No ale Pani kierownicy hajs na koncie musi się przecież zgadzać. Szkoda że nikt wtedy nie złapał covida, to cały sklep by leżał z taką idiotyczną polityką. Raz sobie wyobraziłem, że (usunięte przez administratora)ludzi doszło do takiego poziomu, że wszyscy w tym samym dniu złożyli wypowiedzenie. I niech Ula i jej (usunięte przez administratora) sami robię rozładują, uzupełnią, sprzedadzą i zbiorą i wydadzą klientowi. Tylko żeby się nie zesrali. Bo kierowniczka pracowników traktuje jak (usunięte przez administratora). 30 groszy. Brak słów. Nie przyjmuję tej podwyżki. Godność mi nie pozwala.

@Czips

Proszę bardzo złóż wypowiedzenie :) nie ma problemu :) takich osób jak Ty nie potrzebujemy w zespole - sami to ogarniemy i nawet lepiej :) bo skoro się po tysiąc razy powtarza jak proces ma wyglądać a dalej tego niej kumacie to być może capacity umysłowe jest za małe :) Godność nie pozwala? Super - będzie dla innych :)

@Czips

czy to już pewne, bo nic nie słyszałem jeszcze ?

@:)

To bierz moją podwyżkę i ciesz się jak głupi że masz 30 zł więcej do wypłaty. Zmień pracę jako argument na wszystko. Tak najłatwiej powiedzieć. W tych czasach to nie taki proste niestety. Jak chcesz to wypruwaj sobie flaki dla idei i pseudo wartości. I nawet nie usłyszysz 'dziekuje'.

@Czips

A czemu masz usłyszeć dziękuję za swój obowiązek? Jak umyjesz w domu ręce to też mamusia mówi "dzieki"?

@:)

Dlatego, że to jak wyglądała praca przy pierwszym lockdownie to było zwykle narażanie zdrowia pracowników w imię jakiejś śmiesznej solidarności. Pracujmy wszyscy, chorujemy też wszyscy. Pracuje tu kilkanaście lat i uwierz dziecinko, że mam porównanie. A tobie plują w twarz i się cieszysz ze deszcz pada.

@Czips

Jak wyglądała praca? Mieliśmy zapewnione maseczki, rękawiczki, wydzielone obszary, dystanse itd. A to że nie mieliśmy w części osób ochoty tego przestrzegać to coz-nie wina firmy. Ja też już pracuje kilka lat i nikt mi nie pluje w twarz :) może po prostu przekraczam oczekiwania, dzięki czy jestem doceniany?:) A jeśli po tylu latach masz dość to pokaż jaja i się zwolnij...aaa zapomniałem :) nie masz tyle odwagi :)

@:)

Przecież tam był jeden chaos. "Zwolnij się" jako argument na wszystko. W dorosłym życiu gdzie człowiek nie jest już odpowiedzialny tylko za siebie nie wszystko jest tak proste dzieciaku.

@Czips

Właśnie przez takie myślenie nic w życiu nie zmienisz... Jest Ci źle, narzekasz to albo zmień to w miejscu pracy albo zmień pracę :) i tak - życie jest proste tylko trzeba mieć jaja a nie być śliskim żeby przepełzać przez nie... I nie wiem ja jakiej podstawie twierdzisz że jestem dzieciak :) bo co- mam swoje zdanie?:)

zorba

Bardzo dużo negatywnych opinii, a ja bardzo bym chciała pracować w Ikea.... nigdzie nie ma kolorowo.... o pracę tam bardzo trudno.... zamieni się ktoś? ????

Logik
@zorba

Tu mają być sensowne opinie_a nie Prowokacje w formie głupawych ofert.

@Logik

jak mam dać opinię jak tam nie pracowałam.. ale bardzo by. chciała... stwierdzam fakt.. wszystkim źle a miejsc do pracy brak...

Logik
@zorba

Własnie dlatego piszesz nie tam gdzie trzeba- to tak jakbyś chciała świnie sprzedać w dziale samochodów...

@zorba

Problem jest taki że w tej firmie się ciągle dokłada obowiązków, czasem ważnych czasem (usunięte przez administratora) ale zawsze więcej i więcej a personelu coraz mniej, a teraz jeszcze zamknięta restauracja więc zapomnij o pracy teraz nie ma opcji bo będą upychać ludzi z foodu do targania clicków. hehe Ale przynajmniej inni też to pokochają

Konfederacja!

Czekam aż tylko Ikea i dyrektor U staną po stronie protestujących teraz lewackich bojówek! To jest ten moment gdy cała Polska krzyczy razem "chłopak, dziewczyna normalna rodzina"!!!

Skoda
@Konfederacja!

A cóż to ma wspólnego z IKEĄ? Idź wylewaj swoje kościelne poglądy na swoim prywatnym Facebooku

Olga

Dzień dobry. Chcę pracować w Ikei. Co mam dla tego zrobić?

Pracujący
@Olga

Najlepiej idź i znajdź inną firmę. Chyba ze pasuje Ci to, że będziesz już zawsze zarabiała tyle by: wystarczyło na pojedynczy pokój w wynajmowanym ze znajomymi mieszkaniu na obrzeżach; wystarczyło na bilet miesięczny do pracy; okazjonalnie wyjście na piwko ze znajomymi; brak jakiejkolwiek szansy na odłożenie choćby porcji pieniędzy potrzebnej do dobrego samopoczucia. Osobiście odradzam. Obrzydzą Ci tu życie. To nie jest miejsce dla ludzi ale ludzie są dla tego miejsca. Główną maksymą jest tu wyzysk na każdym kroku. Czesto dziennie wyrzuca się tu omyłkowo przedmioty o większej wartości niż miesięczna wypłata szeregowego pracownika. Smutne to.

lolek
@Pracujący

To prawda, setki produktów idą codziennie do kosza bo ktoś mógłbym je kupić, taniej ale przecież nie kupiłby produktu za normalną cenę wtedy, smutne to w kontekście tego jak mówię się o ekologii w tej firmie. Niby ekologia ale ale tony mebli idą do śmieci. Co do pensji to szkoda gadać.

Cs co-worker
@Olga

Nie warto tu pracować. Płaca w Ikea niedługo będzie równa najniższej krajowej.

Nikita
@Olga

Najlepsze co zrobisz to nie zatrudnisz się, zresztą póki co nie ma kasy na nowych pracowników. Zapraszamy może za dwa lata.

Kret
@Olga

Najlepiej nawet nie próbuj. Szkoda zdrowia na Ikee. Ten pracodawca sięga już dna.

Hipokryta
@Cs co-worker

To po co pracujesz?:)

@Hipokryta

ja bardzo chętnie przyjęłabym się do IKEI... jak tak bardzo źle.... zamienimy się?????

@zorba

Ale ja pracuję i nie narzekam!:) Mi się miejsce i ludzie podobają! A jak jeszcze dobrze płacą to cóż... :)

nick

Praca dobra dla studentów, ze wzgledu na zmianowy tryb. Zazwyczaj po prostu tutaj zostajesz zwykłym szarym szeregowcem, a awansu ani podwyżek nie widać. Praca w moim obszarze była ciężka, niedoceniana, a w dodatku wcale nie doczekałem się gwarantowanych w umowie możliwości rozwoju. Dużo układów i dużo kolesiostwa. Niektórzy pracownicy piastowali swoje stanowiska chyba tylko ze względu na fart, bo przyglądając się ich umiejętnościom, można zauważyć że nie mieli często pojęcia co robią lub nie mieli potrzebnego wykształcenia czy wiedzy.

@nick

Eno przecież Pani prezes nam podziękowała a i Pan z HR-u też nam powiedział że zarabiamy 15 % powyżej minimalnej więc nie podskakujmy. Trzeba iść do sklepu napchać do kosza towaru i podziękować kasjerce. Za rachunki też zróbmy przelew 1 gr i dziękuję w tytule.

Prawda
@kocham targać cliki

Ta firma to masakra. Smutek bierze.

Opinia
@nick

Niestety w innych sklepach jest ten sam problem. Możliwości rozwoju tylko dla (usunięte przez administratora) W HR są pięknie spisane ideę a rzeczywistość ukazuje inne realia. Ponadto cały czas firma dokręca śrubę a klientów coraz więcej i pracownicy chodzą przemęczeni (work life balance). Mówi się, że nasze płacę są wyższe od rynkowych ale już nikt nie powie o ilość zadań jakie mamy nałożone. Proszę zapytać w konkurencyjnych firmach, które oferują meble jak wygląda ich obciążenie pracą. W sumie powinniśmy porównywać się do Lidla ale tam wynagrodzenie z pierwszym dniem jest równe a po upływie dwóch lat jest wyższe.

Tim

Kraków obudźcie się! Walczymy o godne podwyżki, a nie ochłapy które nam od kilku lat rzucają! #BTI

IT

Czy w Ikei nosi się maseczki? Przecież w Szwecji nie ma takiego obowiązku. Dlaczego więc Ikea w Polsce tego wymaga?

Nikita
@IT

Co za durne pytanie....

Solidarnosc

W tym roku podwyzki plus 30 groszy do stawki. Solidarnosc.

Czy IKEA Retail zatrudnia studentów?

batory

Tak, zatrudniają studentów, pracują tu ludzie w każdym wieku.

Montażysta Sylwek

Ogółem ok na początku współpracy lecz czym dłużej tym gorzej .IKEA sprzedając kuchnie odrazu pobiera od klienta pieniądze za usługę montażu .A mt jako pod wykonawcy czekamy miesiąc na nasze zarobione pieniądze! Powod podany przez kierownictwo to ze faktura kosztuje 8 euro za szt i nie moga np co 2 tygodnie. A my musimy zapłacić podatek ,kupować niezbedne rzeczy aby wykonać montaż kuchni prawidłowo. Ponieważ podchodzimy to tematu poważnie i nie pracujemy na byle czym (Kołki rozporowe, silkony,kleje ,ostre piły, brzeszczoty,paliwo,itd.) Nie wspomnę o narzędziach. Zawsze staralismy sie wykonać montaż jak najlepiej mając nadzieje ze nasi zleceniodawcy to docenią. Lecz nic z tego . Po drugie ewidentnie są układy pewni wykonawcy dostaja pod biurkiem zlecenia ze tak powiem bradziej oplacalne :-) Szkoda gadac IKEA uczy swoich montażystów ale daleko im do profesionalzmu bo trzeba mieć praktyke i zrobić kikaset szt :-) Szkoda współpracy ale my mysimy dostosowywać do warunków które nam dyktuje IKEA a ikea nie .To kiepska współpraca.

batory

Generalnie zasady które prezentuje ta firma na lewo i prawo umarły dawno temu, nie ma czegoś takiego jak "wartości ikea" to wszystko bujda na resorach. Jest to dobra firma jeżeli chcesz się obijać i 20 razy rocznie iść na L4 to wtedy spoko, masz pracę i wszystkie "benefity" i jakoś czas leci, wystarczy się zbytnio nie wychylać i za żadne skarby nie krytykować. Jeżeli natomiast podchodzisz do swoich obowiązków sumiennie i starasz się to powiem prosto z mostu, nie warto. Kierownik poklepie cię po plecach i to wszystko. Redukcja personelu jest taka że w tej chwili praca to (usunięte przez administratora) na kółkach, ogromne kolejki które tylko złoszczą klientów i wszechobecny bałagan. Firma takie podejście że chce sprzedawać meble przez internet tylko że ludzie głosują nogami i jednak nadal wielu z nich chce zrobić zakupy w sklepie a co za tym idzie potrzebni są pracownicy do obsługi niestety takowych brakuje , odnośnie pytań o rotacje to takowej prawie nie ma bo na miejsce zwalniających się pracowników prawie nie zatrudnia się nowych. Mówię prawie bo jakieś mikro przyjęcia są ale nie takie żeby pokryć zapotrzebowanie na pracowników w skali całego sklepu. Co do jednego kierownika PS Junior wymienionego wyżej to nie do końca się zgadzam z jego opisem tutaj, nie jest tytanem intelektu ale nie posądzałbym go o mobbing, taki po prostu zwykły chłopek z niego jak to na magazynie. Podsumowując jeżeli jesteś studentem albo szukasz pracy na chwilę to spoko, zawsze to lepsze niż biedronka czy carfour. Jeżeli natomiast szukasz pracy która da ci jakąś satysfakcję i możliwość rozwoju to odpuść sobie tylko się rozczarujesz, jeżeli chodzi o finanse to wiadomo 20 zł na start, później możliwe podwyżki rzędu 1-2 zł na rok ale w tym roku ma ich nie być tak samo jak trzynastki, generalnie bieda i lada moment płaca oferowana w IKEA będzie na poziomie minimalnej i to się zemści na tej firmie a szkoda bo lata temu to było świetne miejsce pracy. Ale nie da się ciągle ciąć personelu i dokładać nowych obowiązków bo wszystko ma swoje granice i w pewnym momencie robi się (usunięte przez administratora) Co do zwolnienia tego chłopaka który cytował biblię to muszę poprzeć firmę jednak bo to co on pisał wykraczało poza pewne granice i żadna cywilizowana firma nie powinna sobie na coś takiego pozwalać tym bardziej że podobno dostał propozycję usunięcia wpisu i nie zostałby zwolniony niestety ale pisanie że jak ktoś jest gejem to lepiej żeby się utopił to nie jest język którego używać w dzisiejszych czasach, tym bardziej że sporo osób homo pracuje w IKEA i żaden z nich nie gryzie nie gwałci ani nie agituje z LGBT tak samo firma sama z siebie, to że mi wyśle jakiegoś e-maila o tolerancji to ja zlewam i myślę swoje ale nie muszę tego od razu rozgłaszać całemu światu obrażając przy tym inne osoby.

batory

Dodam jeszcze że w tej pracy trzyma mnie chyba tyko mój kierownik, akurat tu mi się poszczęściło. Widać że stara się chłopina jak może w tym bagnie i można przynajmniej z nim szczerze porozmawiać. Gdyby nie on to już dawno bym olał tą firmę.

batory

Zostaw merytoryczną opinię o IKEA Retail - Kraków

• Jak się pracuje w IKEA Retail?

Zobacz opinie na temat firmy IKEA Retail tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 46.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IKEA Retail?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 38, z czego 4 to opinie pozytywne, 24 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

IKEA Retail