IKEA Retail

Opinie o IKEA Retail

dobrazmiana

Pracowałam w IKEA prawie rok. Na początku było dobrze. Perspektywy rozwoju były podkreślane na każdym kroku. Super ! Ale niestety samą ciężką pracą marne szanse na ten rozwój. Informacja o szkoleniach (nie wszystkich oczywiście ale tych bardziej wartościowych jak np. praca z marżą przekazywane były bardziej drogą pantoflową niż dla wszystkich) Pod koniec lutego notoryczne odwoływanie szkoleń dla pracowników. Można odnieść wrażenie, że jedyne osoby, które mogą osiągnąć sukces to (usunięte przez administratora) i donosiciele. Ciągłe zmiany grafikowe z dnia na dzień. Przy czym co ciekawe wcale nie poprawiło to dostępności pracowników. Nie raz panował chaos bo zostawała jedna osoba na dziale (najczęściej poranki oraz wieczory) gdzie o przerwie można pomarzyć o przerwie. W marcu atmosfera siadła już totalnie. Zmiany kierownictwa, chaos organizacyjny. To wszystko przełożyło się na atmosfery w zespołach. Czy polecam ? Jak zatrudniałam się w tamtym roku wszystkim bym poleciła tą pracę, jednak w momencie odchodzenia już nie. Jest to naprawdę przykre, jak traktowani są pracownicy.

Pracowałem ponad 10 lat. Mam większość pozytywnych wspomnień, firma ukierunkowana na rozwój pracowników, jeśli ktoś chce i wytrwale dąży do celu to osiągnie w tej firmie wiele. Pozdrawiam wszystkich pracowników szczególnie ze starej gwardii. Ps. Widzę że większość komentarzy to ściek płaczków przez których albo przemawia zazdrość albo lenistwo. Nie tą drogą kochani, chcesz zmieniać świat - zacznij od siebie. Pozdrawiam serdecznie ♥️

Pepus

Witam, czy u Pana Granatowego można kupić magiczne tabletki i ziołowe herbatki? Miał świetny sklep, a jego wiedza z zakresu natuiroterapii - jedyna w awoom rodzaju chciałbym odzyskać kontakt

dramat

Ciężko uwierzyć w to, co dzieje się w krakowskim sklepie każdego dnia. Osoba zarządzająca sklepem nie reprezentuje podstawowych wartości, które są niezbędne podczas pracy z ludźmi (nie wspominając o wartościach IKEA, wg. których oceniani są wszyscy pracownicy - oczywiście pod dyktando Pani Dyrektor). Manipulacja, kłamstwa, (usunięte przez administratora) kolesiostwo stały się chlebem powszednim w naszej codziennej pracy (nawet sama Pani Dyrektor pisze donosy na pracowników do działu HR). Cały sklep podporządkowany został jednej osobie, która wie wszystko i może podejmować wszelkie decyzje z dnia na dzień (zazwyczaj chaotyczne, nieprzemyślane, bazujące na subiektywnej ocenie osoby, która większość czasu przebywa poza sklepem, od czasu do czasu w biurze) nie licząc się z nikim i niczym - potem za wszystko obwiniani są pracownicy, którzy wg. Pani Dyrektor nic nie robią (“weźcie się .. wreszcie do roboty”). Poziom komunikacji międzyludzkiej sięgnął bruku... Dlaczego niektórym osobom wolno wszystko? Nie obowiązują ich żadne prawa (mogą np. krzyczeć na kirowników funkcyjnych przy klientach), widełki płacowe dla danego stanowiska, nieudolni managerowie czy team leaderzy przepychani są pomiędzy stanowiskami czy projektami, tylko dlatego, że przyszli z Targówka? Ogromna rotacja i dramatyczny spadek kompetencji, są tylko potwierdzeniem atmosfery, jaka panuje w sklepie… Można napisać książkę o tym, co się tutaj dzieje. Nie polecam tego miejsca pracy NIKOMU (i nie jest totylko moje zdanie - wystarczy przeczytac pozostałe komentarze, zobaczyć ocenę...)

Co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie IKEA Retail? Czy wziąwszy pod uwagę Twoje wrażenia, poleciłbyś innym aplikację do tego miejsca? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.
Nacjo :)

No w końcu, wreszcie prokuratora postawiła zarzuty, bardzo dobrze wsadzić do więzienia na dwa lata, nie grzywna, ale więzienie. Może na drugi raz ktoś się kilka razy zastanowi zanim zwolni kogoś kto jest przeciwko ideologii lgbt :)

GRLPWR
@Nacjo :)

Szkoda tylko że za wszystko obrywa była HR manager która tylko wykonała polecenie dyrektor sklepu....

@Nacjo :)

Ideologie to szerzy KK. Ideologię nienawiści wobec drugiego człowieka, który chce żyć tak jak ma do tego prawo zgodnie z własnym sumieniem. To kuriozum, że prywatna firma stoi na straży przyrodzonych praw człowieka, a organy państwa ją za to atakują. To jest Białoruś, Rosja. To nie jest demokratyczny kraj. Wolność, godność jednostki ludzkiej i szacunek do drugiego człowieka zawsze ostatecznie wygra. IKEA jesteście wspaniali i nie poddawajcie się.

Praca

Czy może ktoś się wypowiedzieć na temat pracy w Ikei w Krakowie? Czy jest spora rotacja czy raczej nikt się nie zwalnia? Jaka panuje atmosfera?

@Praca

Hej, od roku rotacja coraz większa. Nowi pracują po 3-4 mies i się zwalniają. Praca jak praca, zależy kto ma jakie wyobrażenie o niej i ile chce zarobić. Na początek może byc, ale obecnie jest duzo ofert na rynku nawet z lepszymi warunkami.

Expracownik
@INSIDER

Pracowałam w IKEA na studiach i przyznam że z przyjemnością przychodziłam do pracy. Przepracowałam 2 lata władza się zmieniła i wszystko się posypało - managerom pokręciło się w głowach, część zwolniono i przywieziono razem z kierowniczka sklepu z Wawy i ludzie przestali sobie ufać. Jak ktoś chciał się przebić to musiał się podlizywać komu trzeba i wystarczyło - zbędne były jakiekolwiek kwalifikacje. Typowe kolesiostwo. Z miejsca pracy gdzie ludzie dobrze się czuli w swoim gronie Ikea stała się miejscem o którym każdy myśli - jak uciec. Wielka szkoda

@Expracownik

Biznes się zmienia, wszytko idzie do przodu, też pamiętam te czasy, ale trzeba gonić konkurencję,a tak naprawdę ją doganiać. Rotacja nadal duża, dużo nowych ludzi, pewnie będzie jeszcze gorzej, jak stawka startowa nadal będzie na poziomie 20 pln brutto.

@INSIDER

Jakie relacje panują na najniższych stanowiskach? czy się wspierają? czy organizują spotkania? czy istnieje współpraca między działami?

@Expracownik

Podaj przykład kto awansował tylko po znajomości i nie miał żadnych umiejętności?:) Najłatwiej oczerniać w sieci :)

Toti
@Skywater

Jegomość co przeszedł do LUBLINA, bo go tam koleżanka ściągnęła? Bo w Krakowie nie dałby sobie rady. Nie da się robić cały czas kawy dla kierownika i sprzedawać dropsy.

Helena
@Toti

Jak możliwości zarobkowe na bistro IKEI? Wiem, że jest 20 złotych brutto. Ale ile można zdobyć premii do tego? Z góry dzięki.

@Helena

W IKEA nie ma premii jako takiej. Jest stawka godzinowa na start zazwyczaj 20 PLN brutto. Premią można nazwać tzw. "trzynastkę", która jest przydzielana raz na rok. Jej wysokość zależy od paru czynników finansowych i jest to zazwyczaj jakiś % twojej wypłaty. Były "13" na poziomie 120% i 7% zależny jak biznes idzie.

It ot
@Toti

Lublin to jest w ogóle stan umysłu, jeżeli chodzi o zarządzanie. Dopóki Monia się stamtąd nie wyprowadzi, to będzie tylko gorzej. Ale w sumie fajnie popatrzeć na taką komedię w obecnych czasach, bo przynajmniej jest niezły ubaw :)

@Toti

Ale to miej pretensje do Lublina ;) Kraków tu nie jest niczemu winny... Ale fakt - dobrze że kolegi już z nami nie ma tutaj :)

W trosce o PRACOWNIKÓW

Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego w Polsce sklepy Ikea zostały zamknięte. Mimo to pracownicy muszą przychodzić do pracy. - Ci ludzie mają rodziny i dzieci. Nikt z kierownictwa nie pomyślał o nich - pisze do "Wyborczej" czytelnik .Jeden zarazony załatwi caly ODDZIAŁ IKEA(powyzej 100 do 500 osób). Nic nie pomoże.....Brawo IKEA...

@W trosce o PRACOWNIKÓW

Taka jest prawda! Bezmyślne działanie rządzących tym niebiesko żółtym budynku udawanie że dbają o pracowników ja nie będę narażał swoich dzieci, swojej żony. Nie chcę tego przynieść do domu nie dostałem innego wyboru jak L4

Asdf
@W trosce o PRACOWNIKÓW

Niestety ... dopiero jak się stanie jakaś tragedia (nie daj Boże) to wtedy „polityka firmy” się zmieni ...

polityka firmy
@Asdf

zmieni się wyłącznie wówczas, gdy odejdzie osoba pełniąca funkcję vaps unit menagera.

Tomasz
@polityka firmy

W każdej IKEA jest to samo, w Katowicach masakra - jeszcze na początku dużo osób było na home office, teraz stwierdzili, że w imię solidarności zrezygnujmy z home office i sprowadźmy wszystkich pracowników do sklepu. I jeszcze wszystkich w tym samym czasie - żeby oszczędzać na nockach, w końcu za nie jest dodatek 6 zł brutto za godzinę. A przecież im więcej ludzi tym łatwiej o zarażenie. Nikt nie chodzi w maskach ani w rękawiczkach, nikt nie utrzymuje dystansu, płyny do dezynfekcji są tylko w biurze. W końcu najważniejszy jest ZYSK, a nie jak żadne zdrowie i życie pracowników. ZYSK! Hajs się musi zgadzać!

600 clicków

Dostałeś... Urlop, opieka nad dzieckiem albo L4... Jak Ci za mało opcji to przynieś wypowiedzenie -droga wolna :)

Sly

Chyba jedyny taki nienormalny sklep, który za zamówienie z odbiorem własnym ! w ich sklepie, każe sobie zapłacić więcej niż dostawa kurierem do domu !. W dobie braku kupujących bezpośrednio w sklepie, tak dbają o klienta i własny zarobek. Podczas gdy wszyscy inni z powodu zamknięcia bezpośredniego przez koronawirusa starają się nawet za malutkie zakupy nie obciążać za dostawę. (usunięte przez administratora) jak zawsze.

;D
@Sly

A ktoś Ci karze zamawiać? Zebranie może kosztować nawet 1000 złotych. Chcesz to korzystasz, nie chcesz to nie...nikt Cię nie zmusza do tego :) a opinie o firmie i jej cenniku wpisuj gdzie indziej niż na forum odnośnie tego jakim jest pracodawcą...

Niepolecam

Zamowilam towar przez internet 04.04.20r. I do dnia dzisiejszego moja transakcja nie została potwierdzona przez sklep. To jest niedopomyślenia, żeby tak klientów traktować.

???
@Niepolecam

A czy to portal o reklamacjach na usługi czy o jakości pracodawcy?? Myślenie nie boli!

Czy w IKEA Retail są szkolenia zewnętrzne?

Co masz na mysli?

Sly

Potwierdzam swoje słowa. Pisząc prawdę o tej złodziejskiej firmie, moja opinia została natychmiast usunięta. Prawda boli i jak widać filtry i trole mebli z tektury czuwają nad swoimi (usunięte przez administratora)

nej

Cześć, Mam takie pytanie odnośnie ścieżki kariery w Ikei. Jak to wygląda w przypadku pracy w tej firmie? Czy jako absolwent mogę aplikować na stanowiska kierownicze? Czy dużo osób z wyższym wykształceniem pracuje na najniższych stanowiskach typu gastronomia, magazyn? Nie chodzi tu o studentów tylko osoby, które już skończyły studia. Może się ktoś wypowiedzieć z działu kadr bądz samych pracowników. Pozdrawiam

Skywater

Bzdura... Wcale nie trzeba chodzi na piwo czy grać w siatkę.. osoby które to robią, to nie po to aby coś z tego nie tylko po prostu dla towarzystwa z ludźmi których się lubi :) praca ponad grafik? Kolejna bzdura - jeśli pracujesz ponad etat to masz płatne nadgodziny albo odbierasz w kolejnym miesiącu i spokojnie jest to do ogarnięcia :) złe stawki... Polecam(usunięte przez administratora)tam znajdziesz coś dla siebie skoro tak Ci źle :)

Szkoda czasu...

Jakie narzędzia pracy zapewnia IKEA Retail? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Przecież to zależy od stanowiska. Kierownik sklepu ma auto służbowe i korzysta do woli, kasjer dostaje odzież roboczą ;).

Jacek

Zawsze można rozmawiać z szefostwem o trudnych sprawach zamiast tu narzekać. Firma w sumie jest ok

UD
@Jacek

Co jest ok? Praca za 20 zł brutto podczas gdy najniższa krajowa to 17 zł? A może wspaniały social, bo masz dofinansowanie do zupy i 75 punktów w programie benefit? :-P

Kibic

Omijajcie pracę jako Operator Wózka Widłowego Wysokiego Składowania... 22 zł na godzinę brutto, umowa o pracę ale rozliczana godzinowo... Tyranie non stop, ciężkie meble, blaty, lodówki, pralki... W dodatku kierownik ma problemy z emocjami...

WG

Nie polecam pracy na magazynie. Kierownik powinien wylecieć za mobbing... Ciężka praca nieadekwatna do pieniędzy.

Mad Max
@WG

Masz racje,co do wspaniałego kierownika PS,,JUNIOR".Dzieki Bogu że już tam nie pracuje,ale ma kontakt z chłopakami.Myślę że ktoś wreszcie zajmie się tym małym tyranem.Nigdy więcej takiego kierownika.Chłopaki trzymajcie się,warto zmienić pracy dla normalnego przełożonego.

KS
@Mad Max

Ten gość ma kompleksy, które z pewnością wynikają z tego, że sięga głową niewiele ponad stół... Powinien polecieć za mobbing ale z tego co mówią koordynatorzy to ma dobre koleżanki w biurze, które zawsze kryją jego cztery litery... Piszcie zażalenia do Warszawy.

Taka sobie

Pracodawcy nie znam. Jeśli jest jak piszecie to bardzo szkoda ludzi. Firma to ludzie. Nie roboty. A ludzie chcą żyć i godnie zarabiać. IKEO OBUDŹ SIĘ. PRACOWNICY TO PRZYSZŁOŚĆ. FIRMA TO PRACA A NIE WYCHOWAWCA. IKEO NIE NARZUCAJ POGLĄDÓW. WYRAZAJ JE POZA TERENEM PRACY. I WY WSZYSCY PRACOWNICY TEZ. FIRMA TO PRACA. A NIE RANKING GEJÓW CZY KATOLIKÓW. wyciągnijcie wnioski. Inaczej będzie padają totalna.

asdf

Dodaję swoją opinię w oparciu o liczne rozczarowania, jakie mnie spotkały w tej firmie od czasu zatrudnienia. Praca z początku była super, każda godzina była miłym zaskoczeniem, bo przecież pracuje w IKEA, jestem częścią tej niesamowitości. Ale.. Dość szybko czar prysł. Dla studenta 20 zł/h brutto jest ok, ale dla osoby, która chce się nieco ustatkować, to jest głodowa kwota. Rynek się zmienia, a IKEA tak jakby zatrzymała się w 2016 r. Ceny rosną, ceny mieszkań rosną, zyski IKEA rosną, ale płace pracowników stoją jak angielski żołnierz — na baczność. Nie polecam tej firmy, bo rozwój tu zależy od tego, jak mocno poliżesz, oraz jak tanio się sprzedasz. Jak jesteś singielką uwielbiającą wino zamiast dzieci, to jesteś idealną kandydatką do szybkiej kariery, która pozwoli zarobić Ci kokosy takie, że aż smutno. Jak jesteś homoseksualistą, to masz otwarte drzwi do kariery. Natomiast gdy jesteś normalsem, to niestety (usunięte przez administratora) możesz. Naprawdę nie polecam. Warto dłużej poszukać by ominąć to miejsce. Proszę nie idźcie tu.

Niebieski

Ta firm od paru lat zmaga się z dużymi problemami, kiedyś to było fajne miejsce pracy teraz to nikomu nie można ufać większość kierowników powinna być zwolniona jeden za mobbing, drugi za robienie" NIC" inny za kolesiostwo na dziale Oni dobrze wiedzą o kim piszę. Mam nadzieję że i na Was przyjdzie pora! Kiedyś diler moim kumplem był ale później zaczął parzyć kawę innym....

Zostaw merytoryczną opinię o IKEA Retail - Kraków

• Jak się pracuje w IKEA Retail?

Zobacz opinie na temat firmy IKEA Retail tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 46.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IKEA Retail?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 38, z czego 4 to opinie pozytywne, 24 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

IKEA Retail