IKEA Retail

Opinie o IKEA Retail

INSIDER

szkoda, że post z października 2018 ;)

Hej

Dobry pracodawca, atmosfera też niezła. Nie jest idealnie ale jak na branżę retail bardzo ok.

Wiślak
@Hej

Zgadzam się z tym... Nie jest najgorzej jak na retail... Jak porównuje sobie z Biedronka to mamy niebo chociażby :) a pozatym jeśli ktoś pracuje i jest zaangażowany to naprawdę można zostać docenionym... :)

Lepi
@Wiślak

Tak... lepiej od biedronki haha zwłaszcza jak sprzedaż leci na paleciakach pod wieczór, to nikt się nie pyta czy Ci ciężko, a miejsce trzeba zrobić... nasze ukochane prenoty... super się pracuje między klientami z paleciakiem, nie ma co, pełna profesjonalna obsługa klienta ... żal pl upoconym ale z podniesionym czołem i z uśmiechem na ustach obsługiwać klientów! Bo przecież tajemniczy klient musi wyjść dobrze ...

Krk
@Lepi

Zawsze możesz przenieść się do Biedronki, skoro tak Ci ciężko ;)

Wio

Jakie zarobki oferuje w tym momencie firma na start w dziale kas? Czy jest to rzeczywiście jedynie 20 zł/h czy coś więcej?

@Wio

Zależy jakie dział czy sprzedaż czy logistyka czy DOK ale tak 20 jest startowa, są czasami widełki podobno.

@INSIDER

Magiczne słowo: BRUTTO... czyli do ręki 14,5 zł. :)

@INSIDER

W logistyce też jest 20

M

Jako kucharz jest 24

@M

O spoko. Zarabia na dzień dobry więcej niż ja po kilku latach pracy jeżdżąc na ciężkim sprzęcie. Super.

@Kret

Gdzie Ty porównujesz kucharza i jakiegoś wózkowego.

@Dxx

W Ikea kucharze nie gotują tylko większość podgrzewają, więc spokojnie można te stanowiska porównywać.

@Dxx

Proszę Cię, kucharza? Przecież ram jest wszystko ogrzewane z mrożonek. A polecam jeździć wysokim składem, który ma kilka ton przez całą noc i mieć oczy dookoła głowy, żeby w nic nie przywalic, albo nie zmiarzdzyc aspeńczyka, bo oni nie patrzą jak chodzą. Zapraszam do logistyki i niech taki ogrzewacz ma 4 tony codziennie na kręgosłupie.

@Kret

Nie wiem jak wygląda praca kucharza konkretnie w Ikea, bo rozbawili mnie proponowaną stawką, gdzie indziej mam więcej netto, niż tam miałem mieć brutto :) Ok, może niefortunnie napisałem o tym wózkowym. Prawda jest taka, że kucharze średnio wiedzą co robi dokładnie operator wózka i odwrotnie. Dla nas sobie po prostu jeździcie wózeczkiem, nie musząc pracować po 15 godzin dziennie w 60ciu stopniach i po kolana w jakimś gastronomicznym gnoju, a my dla Was to generalnie mieszamy zupę i odgrzewamy :) Powodzenia w Ikei, fajna firma ale stawki to macie głodowe.

@Dxx

U nas jest akurat tak, że praca w gastronomii polega na odgrzewaniu gotowcow. W logistyce na wozeczku się jeździ w większości pomiędzy 22 a 9 rano. Poza tymi godzinami przerwała się tony kupionego towaru z palet na wózki platformowe dla klientow. Ręcznie, nie wozeczkami. Dlatego też uważamy że to jak wyglądają nasze kręgosłupy nie jest adekwatne do tego co zarabiamy. Pomijam kwestie temperatury, bo w lecie w nagrzanym magazynie z blachy jest jak w piekielku, a zimą jak w lodowcu.

@Kret

Rozumiem, że praca jest ciężka fizycznie i w trudnych warunkach. Trudno jednak oczekiwać, że za sam ten fakt będzie dobrze wynagradzana. Jak ktoś kopie rowy, to też ma bardzo cięzko a zarabia bardzo mało. Czy to magazynier, czy kucharz, nasze zawody nie sa jakieś super. Robota fizyczna, robole.

@Kret

Poza tym nie można przecież miara zmęczenia fizycznego oceniać wartosci pracy. Mój brat zarabia netto 8500zł., a pracuje w ładnym, klimatyzowanym biurze, jeździ dobrym, firmowym samochodem, 8 godzin dziennie, bez weekendów, ani świąt... Mogliśmy iśc na dobre studia, inwestowac w siebie i się uczyć, aby podnosić swoją wartość.... a nie podnosić paczki w magazynie, czy gary w kuchni :)

@Dxx

Tak wiem. Bardziej mi chodziło o to, żeby uświadomić, że w tym sklepie praca w logistyce to nie samo jeżdżenie wózkiem i wiatr we włosach. Już parę osób ze względów zdrowotnych musiało odejść i do końca życia ma zakaz dźwignia ciężkich rzeczy. Wiesz, studia inżynierakie mam. Ale co z tego, jak w tej branży w Krakowie i okolicach nic nie ma. Pozostało brać co jest. I w między czasie rozglądać się za czymś lepszym. Bo zawsze można było trafić gorzej

Hfb

Każdy kto ma odrobinę godności w sobie niech się tam nie zatrudnia. Jeżeli dla podwyżki jesteś w stanie podlizywać się i podpieprzać swoich współpracowników u miernych kierowników, którzy właśnie dlatego awansowali, jest to odpowiednie miejsce. PS Nawet dealer tam zrobił karierę :)

Co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie IKEA Retail? Czy wziąwszy pod uwagę Twoje wrażenia, poleciłbyś innym aplikację do tego miejsca? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.
Zzz

Pracuje ponad 5 lat. W tym roku dostałam podwyżki całe 60 gr. I nawet nie wiem dlaczego, ponieważ nie miałam szansy mieć rozmowy oceniającej, bo zaszłam w ciążę na miesiąc przed nią. Ciekawa jestem, czy gdyby to się stało miesiąc później, lub nie poszłabym na l4 (na dziale gdzie pracuje dźwiga się bez przerwy ciężary i nie było szans na pozostanie w pracy, ponadto ciąża od początku problematyczna), to czy dostała bym więcej. Bo nie uważam, żeby cała moja zeszłoroczny praca była warta 60 gr. Czuję się oszukana, bo przecież podwyżkę dostajemy za rok poprzedni, a nie na poczet kolejnego. A cała praca, jaką włożyłam przez zeszły rok w tą firmę została wyceniono na ustaowoe minimum. Strzał w pysk. To mnie tylko utwierdza w przekonaniu, że po macierzyńskim na pewno już tu nie wrócę.

Hiacynta

Ja tam jestem zadowolona ze wszystkiego oczywiście są pewne kwestie które sa źle rozegrane ale gdzie nie są? W każdej tak dużej firmie są takie problemy.

Ziomal
@Hiacynta

Jak bym miał kontrakt też bym bym zadowolony.

@Ziomal

Na kontraktach też(usunięte przez administratora) ludzi w tej formie. I to mocno

Mary

Pracuje w firmie od nastu lat, lecz takiej rozmowy oceniającej nie miałam nigdy ... argumenty wyssane z palca, na odległość widać, ze ktoś kiedyś założył ze ta rozmowa ma być „negatywna”. Rozumiem ze nie ma kasy na podwyżki ... (a może nie rozumiem przy wielo milionowych obrotach ...) ale żeby specjalnie zaniżać oceny ?? Żeby tylko na końcu wyszło ze to Twoja wina ze nie masz podwyżki ... generalnie powinnam powiedzieć to wprost swojemu kierownictwu, lecz ... zaufanie mam do 3 osób, a pracuje 500... samo o sobie świadczy Smutne, ze w czasach kiedy o rzetelnych ludzi ciężko, nie chce się powiedzieć miłego słowa osobie, która tej firmie oddała kawał swojego życia, serca, i zaangażowania ...

V VENDETA
@Mary

A może czas żeby pożegnać Ikea,nieraz warto zrobić ten krok.Trzymaj się,i do zobaczenia po drugiej stronie.

Chappi

Ciekawe ile kasy ikea zapłaciła waszemu koledze za wyciszenie sprawy z cytowanie biblii i dyskryminacją Tak szybko to wszystko ucichło

Lewy
@Chappi

Kasa czyni cuda

Kamila

Transport zakupionych produktów z dostawą do domu miał być dostosowany do potrzeb klienta, tymczasem dostawca nie pojawił się w umowionym terminie bo jak sam stwierdził byłby o 23. Dostawa w proponowanym PRZEZ NIEGO terminie nie została zrealizowana. Po kontakcie z infolinia Pani nie była w stanie wytłumaczyć dlaczego nie zrealizowano dostawy i zaproponowala dostawę na kolejny dzień. Jest to brak szacunku dla Kienta. Nie rozumiem w jakim celu IKEA oferuje możliwość dostawy do domu w dogodnym terminie dla Klienta skoro Klient i tak nie ma możliwości otrzymania zakupionych produktów w wyznaczonym czasie. Brak telefonu do dostawcy to kolejna niedogodność, skoro i tak dostawcy dostarczają zamówienie w godzinach jakie Im pasują, telefon 30 minut wcześniej raczej jest jednym wielkim żartem. Nie polecam i nie będę korzystać więcej z usług IKEA.

@Kamila

Kobieto! Pisz takie opinie na stronie Ikea tu się opisuje pracodawce!

Znudzony
@Hiacynta

Kobieto! Po co tyle agresji ? Zluzuj trochę, przecież nie takie wartości chcesz sobą reprezentować :]

Zfrustrowany

No to nadszedł ten moment... Na stronie wewnętrznej wielki artykuł o dwucyfrowym wzroście jeśli chodzi o obrót w Ikea Polska... Wczoraj rozmowa oceniająca i podwyżka... Ocena roczna 3 - spełnia wszystkie oczekiwania (skala jest 1-4)... Podwyżka za wyniki w pracy to 50 groszy brutto na godzinę..m do tego stała podwyżka dla wszystkich 60 groszy... Czyli zostałem wyceniony na 1.10 zł brutto/h... 80 groszy na rękę... Masakra... A w dalszym ciągu jak chcesz awansować musisz odwiedzać biurko pani dyrektor naprzeciw działu HR

@Zfrustrowany

W BDG podwyżki na sprzedaży to samo 60 gwarantowane plus 50 za ocenę 3:)

ziomal
@Zfrustrowany

Czytałam ten artykuł o dwucyfrowym wzroście sprzedaży, na rozmowie oceniającej pochwalili, ze super pracuję ale podwyżka 1,10 (brutto) tj 0,77 na rekę bo IKEA nie ma pieniędzy. Paracuję 15 lat i od świeżo zatrudnionego pracownika rożni mnie 4,5 zł.

Szafy

Witam nie polecam w Ikei brać montażu i transportu wzięłam na 2 szafy i dwa razy mieli przywieźć nie przywieźli ba nawet nie zadzwonili ze ich nie będzie a ja czekałam biorąc wolne z pracy . Gdybym sama nie zadzwoniła na infolinie to nic bym się pewnie nie dowiedziała aczkolwiek na infolini zapewniali ze transport i montaż będą w terminie do 17 dopiero o 16 po moim telefonie kolejnym nagle przyznali ze jednak przepraszają ale dzisiaj nie dowiozą szaf

@Szafy

Co to ma wspólnego z pracodawcą? Chyba strony pomyliłaś

Zfrustrowany

Jutro impreza firmowa... Wydamy kilkadziesiąt tysięcy złotych na pseudo miłą zabawę a podwyżki 80 groszy na rękę... A jak zrobimy dzienny obrót dzienny 2.5 mln to nawet "dziękuję" nie padnie z ust Urszuli W.

@Zfrustrowany

Budżet który idzie na imprezę i tak by nie mógł być rozliczony w formie podwyżek chyba krotko pracujesz w firmie ????

Czy dyżury międzyświąteczne w IKEA Retail sp z o.o. obstawiają najmłodszymi stażem?

Znudzony

Okres świąteczny jest obstawiany wszystkimi dostępnymi pracownikami niezależnie od stażu.

INSIDER

Święta to okres dużej sprzedaży, więc jest mniejsza szansa na wolne, ale jest to do ustalenia, jeśli ktoś mieszka np w Krakowie i ma tu rodzinę, bierze np Wigilię, żeby ktos inny mogł jechać do rodzinny. Do dogadania.

Skywater

Nie ma czegoś takiego jak najmłodszy stażem bo jest to niezgodnie z wartościami Ikea i równością. Grafik jest ustalany wspólnie i najczęściej mój kierownik pyta kto chciałby pracować w dany dzień i jedni mają trochę więcej wolnego przed świętami a inni po świętach. Normalne zasady

Janusz

Niech mi pan zagwarantuje prace to minuty dłużej tam nie zostane ja i conajmniej pare innych osób

@Janusz

Ani ja. Byle wypłatę wziąć taka sama.

Myślę, że zdecydowana większość chciałaby odejść, oprócz przyjaciół Pani dyrektor oraz kierowników funkcyjnych zarabiających gigantyczne jak na polskie warunki pieniądze. A w tej większości jest mnóstwo osób, które są uwiązane kredytami albo mają dzieci, dla których muszą się poniżać, żeby zapewnić im dobry obiad, jakieś warunki mieszkaniowe i edukację. Szkoda, że nie jest to takie proste, jak się wydaje...

Izz

Panie katoliku , myśle, że ma Pan szanse zatrudnić u siebie te 11 tys. zwalniających się właśnie pracowników Ikea, plus pracowników ponad sześćdziesięciu polskich firm meblowych pracujących dla tego właśnie koncernu. W Polsce jest 33 mln katolików, odliczając dzieci do 15 roku życia, daje to ok.27 mln dorosłych katolików. Biorąc pod uwagę badania dotyczące skłonności homoseksualnych i bi seksualnych przyznaje się do nich co szósty dorosły Polak katolik (większość nie oficjalnie). Pana (usunięte przez administratora) nie zmuszał nikt by zatrudnił się w firmie która wyznaje inne niż on wartości i szanuje każdego pracownika bez względu na jego przekonania czy orientacje. Szacunek do drugiego człowieka to powinna być wartość nadrzędna każdego. Polacy są tak zakłamanym narodem, że oficjalnie nie przyznają się do swoich prawdziwych preferencji, bojąc się oceny i potępienia przez innych katolików.Zdradzają, oszukują, krzywdzą i używa przemocy wobec najbliższych, uważając się za przykładnych katolików. Papież Franciszek jako jeden z nielicznych daje obraz największego człowieczeństwa nie wykluczając i nie potępiając nikogo!

Izz
@Adam

Jeśli taką edukację zapewniany własnym dzieciom to tylko współczuć...Uważając się za obrońców wiary, sami niszczycie podstawowe wartości. Większość osób nie potrafi funkcjonować w rodzinie ani społeczeństwie, niszczy życie swoich najbliższych, nie mówiąc już o tym ilu katolików żyje wg.dziesieciu przykazań ?

EKONOMISTA
@Izz

1/Jakie zyski uzyskuje IKEA w Krakowie-a ile w POLSCE? Spółka Ikea Retail w roku finansowym 2017/2018, czyli od września 2017 roku do końca sierpnia br., zanotowała w Polsce sprzedaż wynoszącą 4,03 mld zł. To o 11 proc. więcej niż rok wcześniej. Firma nie podała, ile wynosił jej zysk. 2/ Jak mocno wykorzystuje(dyskryminuje) pracowników w POLSCE finansowo-zblizając sie do minimum płacowego? Przykładowo sprzedawcy Ikei w Hesji zarabiają zależnie od doświadczenia zawodowego, jak i powierzonych im zadań przy zatrudnieniu na pełen etat między 1.808 a 2.860 euro miesięcznie. Logistycy zaś, którzy pracują między innymi na magazynie, mogą liczyć na 2.278 - 2.616 euro miesięcznie. Ikea poinformowała także, że zatrudnieni otrzymują dodatek urlopowy oraz bonus, którego wysokość zależna jest od obrotów przedsiębiorstwa w danym roku.

EKONOMISTA Ciag dalszy
@EKONOMISTA

Ciag dalszy: Większe firmy płacą pracownikom przeciętnie już 6,15 tys. zł - wynika z najnowszych danych GUS. W porównaniu z czerwcem 2018 roku zarobki w średnich i dużych firmach są wyższe o 5,3 proc., co jest dużym rozczarowaniem, bo jeszcze w maju rosły w tempie 7,7 proc. rok do roku. Analitycy rynku prognozowali dużo wyższe wzrosty, rzędu 7 proc

EKONOMISTA
@EKONOMISTA Ciag dalszy

Rząd rozważa podniesienie płacy minimalnej do 2500 zł w 2020 roku. - Nie wykluczam dalszej korekty w górę – przyznał w rozmowie z money.pl premier Morawiecki.

Deryk

Kiedyś sprawdzilem pochodzenie par produktow kupionych w Ikei i co sie okazało. Ano okazalo sie ze produkty sa wytwazane w pakistanie. Pakistan slynie z tego ze wykozystuje dzieci do pracy. Gdy wykonalem telefon na infolinię pan powiedzial mi oczuwiscie nieoficjalnie ze jest tak i powiedzal tez ze sa kraje w ktorych praca dzieci zarobkowa jast wpisana w kulturę. Popieraja kulture LGBT bedac w kraju w ktorym to nie przejdzie a na dodatek zwalniaja osobe z pracy ktora ma inne poglady. Czy to sie nazywa rownosc i tolerancja jakimi sie okrzykuja???

Kret

W ikea Kraków nawet klienci nie potrafią szanować pracownika. Już nie zliczę, ile razy przechodząc przez magazyn samoobsługowy słyszałem za sobą: "Ej, gdzie to znajdę?" Żadnego dzień dobry, przepraszam, czy dziękuję. Samo EJ. Po 2,czy 3 razach na to nawet nie reaguję, tylko idę dalej. Jak kierownictwo chce włazić w (usunięte przez administratora) tym bucowatym klientom, bez podstawowej kultury, to niech się najpierw nauczą, że o pracownika też należy dbać. Po 6 latach pracy w logistyce, z uprawnieniami na wózki widłowe, bardzo dużą wiedzą zarabiam tylko 50 gr więcej od osoby, która pracuje 3 miesiące.... Taka sprawiedliwość.

Matt

Zauważyliście, że odkąd zwolnili tego niesubordynowanego, to mniej przychodzi do nas kibolskiej patologii, Sebixow w koszulkach "pamiętamy" i z tatuażami w patriotyczne treści? Cieszę się że matki z bąbelkami wydają swoje 500+ za Dżesike i Bratanka gdzie indziej :)

PińcetMinus
@Matt

Cieszę się że Ci śmierdzi 25 miliardów. Mnie nie śmierdzi. W naszym sklepie każdy może kupić co chce i nie będzie atakowany ani ideologią eLdżibiti ani żadną inną. W moim sklepie meblowym handluje się meblami a nie zagląda ludziom do majtek. Narka

ZeroKasyDlaPolak_uff

Skopiowane z Innego komentarza. 1./Jakie zyski uzyskuje IKEA w Krakowie-a ile w POLSCE? Spółka Ikea Retail w roku finansowym 2017/2018, czyli od września 2017 roku do końca sierpnia br., zanotowała w Polsce sprzedaż wynoszącą 4,03 mld zł. To o 11 proc. więcej niż rok wcześniej. Firma nie podała, ile wynosił jej zysk. 2/ Jak mocno wykorzystuje(dyskryminuje) pracowników w POLSCE finansowo-zblizając sie do minimum płacowego? Przykładowo sprzedawcy Ikei w Hesji zarabiają zależnie od doświadczenia zawodowego, jak i powierzonych im zadań przy zatrudnieniu na pełen etat między 1.808 a 2.860 euro miesięcznie. Logistycy zaś, którzy pracują między innymi na magazynie, mogą liczyć na 2.278 - 2.616 euro miesięcznie. Ikea poinformowała także, że zatrudnieni otrzymują dodatek urlopowy oraz bonus, którego wysokość zależna jest od obrotów przedsiębiorstwa w danym roku.

Wojs

Czy to prawda że w ankiecie Voice było lub jest pytanie o to czy czujesz się mężczyzną czy kobietą ?! Czy aby zadawanie takich pytań pracownikom nie wykracza poza kodeks pracy ?! Proszę o info !

anonimka
@Wojs

w ankiecie voice było do wybrania kobieta-mężczyzna-inna płeć

były co worker
@Wojs

Nie pracuję już tam 2 lata. Pytanie brzmiało tak: Jak siebie określasz? 1) Kobieta 2) Mężczyzna 3) Inaczej......

WorldPress

Tymczasem światowe ZACHODNIE media piszą że Ikea w Polsce wywaliła z pracy katolika bo nie chciał brać udziału w Ikeowskim korporacyjnym gej-pride-day. Światowe media piszą też że Polski oddział IKEA mający w Polsce dziesiątki fabryk produkujących ponad cztery tysiące różnych produktów w tym mebli na cały świat stoi w obliczu bojkotu swoich sklepów w Polsce. Mam takie pytanie w związku z lekturą artykułów ze światowej prasy na ten temat do działu HR. Kiedy IKEA rozpocznie podobną akcję emocjonalnego wspierania srodowisk LGBT w Arabii Saudyjskiej !? Czy w Polsce zatrudniając się w Ikea można liczyć na szacunek do swojej kultury i poglądów ?! Dlaczego Ikea płaci pracownikom w Polsce zdecydowanie niższe pensje niż w innych krajach EU ?! Czy nie jest to aby podyktowane dyskryminacją ze względu na narodowość ?! Czy mogę w Ikea w Polsce jako biały hetero liczyć na poszanowanie moich praw kultury i seksualności i nie bać się że mogę zostać wkręcony w pracy w promowanie jakichś zachowań seksualnych?! Pytam bo się chcę przyjąć do roboty w tym zakładzie pracy którym jest sklep z pilśniowymi i plastikowymi meblami IKEA. Proszę dział HR o zwięzłą odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam.

Zostaw merytoryczną opinię o IKEA Retail - Kraków

• Jak się pracuje w IKEA Retail?

Zobacz opinie na temat firmy IKEA Retail tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 46.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IKEA Retail?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 38, z czego 4 to opinie pozytywne, 24 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

IKEA Retail