CV kelnera – co wpisać? Gotowy wzór do pobrania i omówienie

Poprawnie skonstruowane CV kelnera to jeden z największych sprzymierzeńców na ścieżce kariery zawodowej. Jakie umiejętności wpisać do CV kelnera? Jak podejść do sprawy, jeśli nie masz żadnego doświadczenia? O czym należy pamiętać, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy?

CV kelnera wzór do pobrania

CV kelnera to świetne miejsce na pokazanie swoich mocnych stron, które poprawią Twoje notowania jeszcze przed rozmową o pracę. Aby spełniać wymogi większości ofert pracy dla kelnera, trzeba pamiętać o kilku najważniejszych kwestiach. Osoba obsługująca klientów w pubach, kawiarniach i restauracjach, powinna być wizytówką swojego pracodawcy. Sprawna obsługa, pełen profesjonalizm i umiejętności interpersonalne, mogą poprawić ogólny odbiór lokalu. To dlatego pracodawcy poszukują ludzi pogodnych, sumiennych i takich, którzy potrafią zaprezentować lokal gastronomiczny od jak najlepszej strony. Które umiejętności w CV kelnera mogą poprawić Twoje notowania u przyszłego pracodawcy? Czy na stanowisku kelnera, CV bez doświadczenia oznacza pewną klęskę? 

CV kelner – podstawy, o których warto pamiętać

Obsługiwanie stolików w restauracjach i pubach jest zadaniem wymagającym rozwiniętych umiejętności interpersonalnych. Najważniejszym elementem pracy każdego kelnera jest kontakt z klientami, którzy na podstawie obsługi mogą wyrobić sobie zdanie o całej restauracji. Głównym celem zawodowym w CV kelnera powinno być robienie dobrego pierwszego wrażenia. Aby zaznaczyć, że w ciągu kilku sekund potrafisz zjednać sobie ludzi, zadbaj o CV, które to potwierdza. Co to znaczy?

Umiejętności, doświadczenie i zainteresowania w CV kelnera to oczywiście bardzo ważne elementy, które mogą pomóc Ci w zdobyciu wymarzonego stanowiska. Pamiętaj jednak, aby nie kopiować wypełnionych wzorów CV, których używa większość Twoich konkurentów. Podstawą dla zrobienia pierwszego dobrego wrażenia jest samodzielne wypełnienie dokumentu i dopasowanie go do interesującej Cię oferty pracy. Wpisując umiejętności i zainteresowania w CV kelnera, daj znać przyszłemu szefowi, że piszesz curriculum vitae z myślą o jego lokalu.

Co wpisać w CV kelnera? Zdjęcie i dane kontaktowe

Oczywiście o tym, czy będziemy dobrymi pracownikami, świadczą przede wszystkim nasze kwalifikacje i umiejętności miękkie. Nie da się jednak ukryć, że CV kelnera bez zdjęcia może utrudnić Ci nieco poszukiwanie nowej pracy. Wielu pracodawców dobiera pracowników obsługujących klientów, kierując się ich aparycją. Sam dokument rekrutacyjny może się wydać nieco bezpłciowy, gdy zabraknie w nim Twojej twarzy, uzupełniającej opis tekstowy. Co jeszcze?

CV kelnera (tak jak wszystkie inne dokumenty rekrutacyjne) musi zawierać Twoje dane kontaktowe. Pamiętaj, że Twój przyszły pracodawca to prawdopodobnie zapracowana osoba, dlatego postaraj się ułatwić jej skontaktowanie się z Tobą. W każdym CV należy podać przynajmniej swój adres e-mail. Najlepiej zadbać też o podanie numeru telefonu i zamieszczenie linku do profilu na LinkedIn (jeśli go posiadasz).   


Przeczytaj także: Ile zarabia kelner i czym dokładnie się zajmuje? Opis stanowiska


Jakie umiejętności wpisać w CV kelnera?

Sekcja umiejętności w CV kelnera to jeden z najważniejszych elementów całego dokumentu. Jakie umiejętności i atuty w CV kelnera zapewnią Ci sukces? Przede wszystkim te, które mają odwzorowanie w rzeczywistości. Zanim wypełnisz rubrykę dodatkowych umiejętności, zastanów się, czego może oczekiwać pracodawca na tym stanowisku. Nasze propozycje, to:

  • dyspozycyjność;
  • prawo jazdy;
  • dobra organizacja czasu pracy;
  • umiejętność robienia kilku rzeczy jednocześnie (multitasking);
  • dobra pamięć; odporność na stres;
  • łatwość w nawiązywaniu kontaktów, przyjazne usposobienie;
  • uczciwość, rzetelność, punktualność;
  • pracowitość, kreatywność;
  • znajomość języków obcych;

Oczywiście lista umiejętności w CV kelnera zależy od Twojej kreatywności. Warto pamiętać, że gotowe CV powinno zawierać tylko te z nich, które faktycznie Cię dotyczą. Jeżeli podczas rozmowy kwalifikacyjnej okaże się, że opis Twoich umiejętności mija się z prawdą, pracodawca może przekreślić Cię nawet mimo pozostałych zalet i doświadczenia. 

Kelner – obowiązki w CV i opis doświadczenia

Mamy nadzieję, że wiesz już, jakie umiejętności wpisać w CV kelnera. Co dalej? Pora na opis dotychczasowej kariery zawodowej. Aby zrobić to jak należy, dostosuj poprzednie stanowiska do interesującej Cię oferty pracy. Kiedy już to zrobisz, ułóż je w ustalonej kolejności (od najstarszego aż do chwili obecnej). O czym warto pamiętać? Obowiązki w CV kelnera także są bardzo ważne. Daj znać pracodawcy, czym zajmowałeś / zajmowałaś się w poprzedniej pracy. Wszelkie formy doświadczenia mogą być dodatkowym atutem, który zwiększy Twoje szanse na sukces.

Szukasz pracy? Praca w Sosnowcu jest na wyciągnięcie ręki!

Atuty do CV kelnera – czym się pochwalić?

Krótki opis umiejętności twardych i miękkich, zainteresowania, wypunktowane doświadczenie zawodowe i dane kontaktowe – nawet dobre CV bez punktu wyróżniającego, może zostać niezauważone przez osoby rekrutujące. Zastanów się, czy masz umiejętności, którymi nie mogą pochwalić się inni kandydaci. W CV kelnera można się wyróżnić np. zainteresowaniami pasującymi do oferty pracy lub certyfikatem językowym.

Jednym z atutów do CV kelnera może być zainteresowanie kuchnią, cukiernictwem, winami lub robieniem drinków. To oczywiście nie oznacza, że będziesz zastępstwem szefa kuchni w razie jego nieobecności. Taki atut w CV kelnera pozwoli Ci jednak doradzać klientom nie tylko na podstawie karty dań, ale też własnego doświadczenia i zainteresowań. Taka porada będzie bardziej kompletna, a sam klient może poczuć, że oddano go w ręce eksperta.

Dodatkowe umiejętności w CV kelnera to oczywiście znajomość języków obcych. Jeżeli posiadasz certyfikat językowy (np. C1 z języka angielskiego), możesz okazać się pierwszym wyborem przyszłego przełożonego. Praca w popularnych restauracjach bardzo często wymaga obsługi turystów, którzy porozumiewają się w języku obcym. Doskonała znajomość innego języka jest jednym z najważniejszych atutów w tej pracy.

CV kelnera bez doświadczenia – co wpisać?

Stworzenie CV kelnera bez doświadczenia może wymagać od Ciebie nieco innego podejścia do tematu rekrutacji. Z oczywistych względów nie możesz skupić się na opisie doświadczeń w innych lokalach, jednak to nie oznacza, że jesteś skazany/skazana na niepowodzenie. W CV kelnera bez doświadczenia warto postawić na dopasowane do oferty umiejętności miękkie, profesjonalne zdjęcie i wyjątkowy wzór.  CV kelnera może wyglądać inaczej niż wszystkie, jeśli zadbasz o zaprojektowanie go własnoręcznie w jednym z ogólnodostępnych kreatorów. 

Jeżeli nie możesz wpisać doświadczenia w CV kelnera, połóż nacisk na skończone kursy i posiadane certyfikaty. Kurs kelnerski, barmański, aktualne badania sanitarno-epidemiologiczne – to wszystko może zwrócić uwagę przełożonego. Dobrym sposobem może też być podanie o pracę bez doświadczenia. Wykazanie się inicjatywą może sprawić, że wyprzedzisz pozostałych kandydatów. 

Co wpisać w CV kelnera? Kilka zdań o sobie

Jeżeli Twoje CV kelnera nie jest zbyt obfite w treść, możesz postawić na tzw. CV funkcjonalne. Taki dokument ma nieco inną formę niż tradycyjne curriculum vitae. Na samej górze dokumentu przedstaw się pracodawcy. Opisz pokrótce swoje zainteresowania, zachęć do kontaktu i przekaż, dlaczego akurat Ty jesteś idealnym kandydatem na stanowisko. Jeżeli nie wiesz co napisać w CV kelnera, zwróć się bezpośrednio do osoby rekrutującej. W opisie na samej górze wymień nazwę jej restauracji, wyszczególnij swoje najlepsze cechy i przedstaw się, jako osoba, z którą łatwo nawiązać kontakt.

CV kelnera – wzór do pobrania

Poniższy przykład CV kelnera, jest darmowym materiałem do pobrania, który może ułatwić Ci stworzenie własnego dokumentu. Jak już wspomnieliśmy, nie zachęcamy do kopiowania gotowych wzorów CV kelnera. Warto postawić na stworzenie go samodzielnie, wykorzystując popularne i darmowe narzędzia takie jak np. Canva. Jak może wyglądać wzór CV kelnera?

Pobierz darmowy wzór CV kelnera w formacie PDF

Oceń artykuł
0/5 (0)
Kalkulator wynagrodzeń

Kalkulator wynagrodzeń

Neto, brutto, na rękę - można zwariować.
Skorzystaj z naszego prostego i użytecznego kalkulatora wynagrodzeń

Przejdź do kalkulatora

Chcę zarabiać...

 

Przejdź do kalkulatora