Opinie o Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA) w Warszawa Rynek 9/11

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA). Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA) o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA) w Warszawa Rynek 9/11

Joanna

@Ex-bankierka możesz powiedzieć coś więcej na temat warunków pracy w firmie? Chętnie też usłyszymy co wpływało na dobrą atmosferę w pracy.

Ex-bankierka

Praca na infolinii, teraz zwanej MCK, całkiem przyjemnie, wysokie plany, ale do zrealizowania, całkiem niezła atmosfera. Gorzej z kadrą, menedżer który ma ciągoty to tej samej płci, wysoka kierowniczka, która stosuje od lat mobbing - wszyscy o tym wiedzą, ale nikt z tym nic nie robi bo jest kryta z tym przez przełożonego, przykre to, dlatego odeszłam.

Joanna

Ostatnio pojawiła się oferta pracy w Bank Zachodni WBK SA na stanowisko Młodszy Specjalista ds. Zarządzania Ryzykiem Kredytowym. Czy ktoś w Was wysłał swoją aplikację?

Waldi

Pracuję w banku i mogę powiedzieć jedno, to jest dobry bank. Nie tylko dla klientów ale również dla pracowników. Myślę, że atmosfera w oddziałach jest również bardzo fajna, nikt nie narzeka. Fajnie pracuje się w takim miejscu. Zarobki tez są bardzo spoko.

prawda
@Waldi

a na prawde. mobing !!!!!

Doradca Klienta

Pierwszy etap w oddzaile, rozmowa z dr bardzo profesjonalna i rzeczowa. Rozmowa trwała 30 minut, na rozmowie przedstawiam swoje pomysły i jak widzę ta prace. Dr zaprosiła mnie zatem na drugi etap w obecności kadrowej i dr regionu. Oegralam scenkę z trudnym klientem, dr regionu zadawał pytania o moje obawy co do pracy w banku, pytania padały z trzech stron, rozmowa trwała godzinę.

Dlaczego wybrałam ten bank Pytania o produkty bankowe snenka z trudnym klientem dlatego mają wybrać akurat mnie jak bee pozyskiwać klientów jakie widzę ważne swoich działań w kierunku sprzedaży prod. Banku

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Koordynator projektów marketingowych
DOTCOM Sp. z o.o.
logo firmy Kucharz do nowoczesnego hotelu w Centrum - praca stała
Leonardo Hotels Warsaw Sp. z o.o.
logo firmy Magazynier
Diabetyk24 Sp. z o.o.
Tymon

Prośba o informację jak wygląda praca na stanowisku doradcy zajmującego się MŚP. Ile można wynegocjować sobie podstawy?

Bielik

Ten bank jest akurat bardzo przyjazny dla pracowników. Świetnie się w nim pracuje ale niestety nie każdy nadaje się do pracy w banku. To miejsce dla twardzieli.

17 lat stażu

Wyzysk człowieka przez człowieka !!!, brak odpowiedniego wynagrodzenia, nie do zrealizowania plany, poniżenie, Nepotyzm!!!! Brak szacunku do pracownika!!!!.....Młodzi pracownicy nie mają od kogo się uczyć bo starych zwolnili.... ciekawe czemu ??? mogę jeszcze tak długo ....

ona88

hej.mam pytanie pracowałam w banku zachodnim 2 miesiace i pracodawca wypowiedział mi umowe,zastanawia mnie czy moge starac sie ponownie pracowac w bzwbk ale w innym oddizale co o tym myślicie?

blueman
@ona88

Pytanie najważniejsze z jakiego powodu tylko 2 miesiące (likwidacja stanowiska czy tak zwyczajnie nie "zaaklimatyzowałaś" się? Kadry mają Ciebie w bazie, także szanse są niewielkie.

biedroneczka
@ona88

dlaczego Cię zwolnili?

ona88

Bankiereczka

Czy bank nie ma zapotrzebowania na ludzi w innych rejonach , ja widziałem jedynie w Zambrowie? To nie mój rejon. Ale to zawsze tak jest , że jak mamy dobrą firmę to trudno dostać się tam do pracy!!.Jeśli ktoś jest bardzo niezadowolony z pracy w banku niech zrobi miejsce!

*****
@Bankiereczka

Bankiereczka o czym ty mowisz? Nie dalej jak tydz temu byly oferty pracy na pracuj.pl dla doradcow w bz wbk dla prawie 30 lokalizacji xD pewnie nadal sa xD

deut

Byłem w BZWBK doradcą biznesowym przez ponad rok. Oto moja opinia: 1) plusy - terminowe wynagrodzenie (choć nieco niższe niż w innych bankach na takim stanowisku), - dodatki w PAS uzależnione od wyników sprzedażowych (zdarzało si się nawet ponad 1000 zł brutto miesięcznie), - super atmosfera wśród współpracowników oddziału (zależy gdzie trafisz) , - praca od poniedziałku do piątku, - w miarę przystępne godziny pracy, 2) minusy - absolutny brak kompetencji menedżerskich i wiedzy merytorycznej dyrektorów regionalnych i dyrektorów oddziałów. Pamiętam, że podczas spotkania miesięcznego dyrektor regionu na podstawie dochodowości na klientach firmowym wnioskował, jaki potencjał wzrostu ma oddział w tym obszarze. Należy nadmienić, że najwyższą dochodowość w portfelu często generują firmy, które nie spłacają kredytów. Zatem dane o dochodowości pokazują raczej który oddział ma najwięcej "spadów", a nie największy potencjał. To tylko jeden przykład. Co za absurd. - zakłamani menadżerzy oddziału - do ciebie manager jest miły, uprzejmy, wyraża się o twojej pracy w sposób pozytywny i z uznaniem, jednak za plecami do dyrektora wyższego szczebla mówi coś innego i wchodzisz na czarną owcę i lenia. Dlatego następuje przerzucenie doradcy do innego oddziału lub zwolnienie. Kiedy tak się dzieje z 3 kolejnymi doradcami biznesowymi w ciągu 1,5 roku, dyrektor wyższego szczebla zauważa co się dzieje i usuwa swojego dyrektora. Szkoda tylko tych 3 dobrych doradców biznesowych. Taka praktyka ma miejsce nawet, gdy w pierwszym roku pracy wykonujesz cele sprzedażowe na poziomie ok. 70%. - duży nacisk na sprzedaż, - nierozsądne podejście do sprzedaży - jak masz 100% to super, jak masz 95% to już dramat i tłumaczenie dlaczego zabrakło 5%, prawie jakbyś w miesiącu miał 0% - tak nie było w żadnym Banku w którym robiłem. Mnie na szczęście spotkało zwolnienie. To najlepsza decyzja jaką BZWBK podjął za mnie. Zmiana pracy na system pozabankowy to naprawdę "dobra zmiana". Życzę wszystkim takiej zmiany.

ola
@deut

a gdzie teraz pracujesz? o jakim systemie pozabankowym piszesz? pytam, bo tez się zastanawiam czy bank czy cos innego?

Miluch

Czy bank szuka może pracowników na stanowisko kasjera? Nigdzie nie widzę ich nowych ofert a wiem od znajomych, że fajnie się im pracuje. Bardzo chwalą sobie kierownictwo no i współpracowników. Jak jest dobry skład ludzi to jest inne nastawienie do pracy!!!

*****
@Miluch

Tak, caly czas szukaja w calej Polsce. Praktycznie ich ogloszenia nie znikaja z pracuj.pl.

byloInieMA
@Miluch

ja pracowalam na kasie, jednak bylam po prostu doradca klienta na kasie. Co sie z tym wiązało? kolejki po drzwi do kasy, ale ok pracy sie nie boje. To mi sie podobalo, bo czas szybko lecial. Niestety plany sprzedazowe to byla jakas tragedia, wyimaginowane, wyssane z palca...Kazda doslownie bala sie o zwolnienie, nawet te ze stazem +20 lat. Poziom stresu byl tak wysoki , ze babeczki podbieraly klientow, bo baly sie spowiadac co rano przy tablicy znow z niczym. Niestety trafilam na taki zespol, ze nic innego nie pozostawalo mi tylko uciekac...Zamkniete w tej komorce od x lat, nie dopuszczajace do swojego grona nowych osob. Kierownik usmiech od ucha do ucha, a fałsz wychodzil spod pach normalnie. Brak porzadnego szkolenia wstepnego jesli chodzi o produkty... Z perspektywy czasu jeszcze cisnienie mi sie podnosi, jako jedyny plus moge dodac to pensja- w granicach wyżycia do nastepnej wyplat;) organizacja ok, fajne szkolenia wstepne, benefity, karta opieki medycznej...

sławny bramkarz z reklamy

@Adi- zastanawiam sie jak jest w Poznaniu, np. w Lublinie w MCK widac od tego roku parcie na wciskanie ubezpieczen od Avivy( po co to komu potrzebne to nie wiem) . czarno widze wyrabianie premii, trzeciego koszyka nie zapełni sie samymi ubezpieczeniami kart :O ...dajcie spokoj...:)

debi

Kiedyś poświęciłem temu bankowi kilka lat. Po dwóch latach, z perspektywy czasu stwierdzam, że szkoda było czasu dla tej organizacji. Plusy: pensja w terminie, w kwocie pozwalającej przyjść do pracy na drugi dzień, Minusy: - oprócz intelektualnych coach debi.... na różnych stanowiskach można spotkać wielu wartościowych ludzi, szczególnie na obsłudze Klienta, - w miejscu pod tablicą N.. , wytarłem miejsce na wykładzinie ;(, Przepraszam, - brak bezpłatnej opieki psychologicznej w ramach medicovera. Byłyby kolejki, - pod uśmiechami przełożonych bardzo często ukryte były inne intencje, niestety, - nie ważne ile zrobisz, zawsze będzie to za mało, - rozwój zawodowy - hm....., to zależy wyłącznie od Ciebie. Cukiernica pusta. Jest tyle innych możliwości. Zastanów się !

debi

zniesmaczony

Nie polecam !!!

Bz

Odradzam wszystkim prace w w Poznaniu! Dzieje sie źle!

Buziak
@Bz

Jakieś bzdury piszesz. Ja wiem, że mam pracę , dobrą pracę i z pewnością nie odejdę z niej. W takiej firmie praca jest odpowiedzialna i może dla Ciebie nieodpowiednia? Kto lubi pracę w banku to się w niej odnajdzie.

Adi
@Bz

To prawda, niestety. Zresztą widać to np w contact center (na słuchawce) gdzie są spore braki kadrowe i na okrągło szukają nowych pracowników...to powinno dać do myślenia wszystkim tym, którzy myślą nad aplikowaniem do tego banku ...zresztą co się będę rozpisywał, wystarczy poczytać co ludzie tutaj piszą :(

28 letni pracownik BZWBK
@Buziak

Znam takie osoby -mówili tak samo a dziś już nie pracują Chora instytucja

doradca klienta

Zgadzam się w 100% z opisem od: exdoradca 2016-08-17 22:28:06. Jesli chcecie zacząć tam pracę to warto przeczytać.

Bankier
@doradca klienta

Mam aplikować na doradcę klienta bo słyszałam że dobrze płaca i praca spoko. Może ktoś wie jakie są zarobki i czy jest do tego socjal. Nie słucham niezadowolonych bo każdy najlepiej ocenia siebie i nie widzi jak pracuje faktycznie. Tak to już mamy, firma płaci i wymaga. Koniec

Niepokorna
@Bankier

Nie wiem w jak dużym mieście będziesz pracować, ale górne widełki w "zwykłych" miastach kończyły się na max 3700 brutto - wszystko zależy również jaka kwotą wolną do za budżetowania dysponuje oddział. Bo jeśli ktoś, kto odszedł miał 3000 brutto, to nowej osobie będzie ciężko dostać więcej - ponieważ każde przekroczenie w budżecie wynagrodzeń lub podwyżka wymaga zgody ( chyba...HR Biznes Partnera). Dodatkowo jest PAS czyli Program Aktywizacji Sprzedaży, do tej pory się sprawdzał - ponieważ osobiście wyciągałam z niego od 400 do 1500 zł/ punktów. Obecnie bardzo się skurczył i już wiemy, że od 2017 będzie jakieś minimum punktowe, które trzeba będzie uzyskać aby otrzymać premię w pas. Premię zespołową widziałam może 3 razy w 2016. Nie wiem co oznacza "dobrze płacą" - bo są banki które dają znaczne wyższe podstawy, zresztą MY jako bankowcy niejednokrotnie mamy do czynienia z pracownikami innych banków i mamy świadomość jak się zarabia w sferze finansowej. Jakieś 6 lat temu było to naprawdę fajny bank, tak było jeszcze do końca 2015 - niestety rozliczanie wszystkiego o dochód powoduje, że zmniejsza nam się pole manewru w negocjacjach z Klientami i Klienci po prostu odchodzą, bo konkurencja ma lepszą ofertę i atrakcyjniejsze produkty. Są ludzie którzy czuję się w sprzedażny bosko, ale i tacy niestety odchodzą ponieważ chcą zarobić - a wynika z tego, że od 2017 roku będzie tak ustawiony system premiowy, że podstawa nam zostanie.

bula_bula

Praca w BZWBK nie należy do rozwijających, myślę, że nawet uwstecznia . Najważniejsze są tabelki i nierealne do zrealizowania plany, linia czasu, relacje- te tylko na wskaźnikach a nie prawdziwych relacjach. Klient tak naprawdę jest ostatni. Nie liczą się posiadane kompetencje, uprawnienia, czy doświadczenie. Lepiej jeżeli wiesz mniej ,wtedy efektywniej sprzedajesz, niewiedza jest kluczem sukcesu. Zgodzę się z wcześniejszą sugestią,że jest to praca najwyżej na rok, dla tzw. skoczków, bo i tak dłużej się nie wytrzyma.

miz

Specjalista ds. obslugi transakcji - ktos moze cos wiecej powiedziec o tym stanowisku? Zarboki/czy daja samochod i jak wyglada praca.

Zostaw merytoryczną opinię o Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA) - Warszawa

• Jak się pracuje w Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA)?

Zobacz opinie na temat firmy Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 73.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 45, z czego 6 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA)?

Kandydaci do pracy w Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA) napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA)