Opinie o ABB w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy ABB. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w ABB na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ABB w Kraków

Olek

Słyszałem sporo dobrego o firmie.Podpowiedzcie czy prowadzą może rekrutację?

aad
@Olek

Nie prowadzą dla takich ludzi, którzy nie umiejo Internetów.

Prostaku
@aad

Ale zatrudniają takich chamów jak Ty?

xxx

czy są jacyś team leaderzy mężczyźni czy w każdym korpo TL muszą być kobiety które się do tego nie nadają?

julian
@xxx

Funkcja GL/TL polega na: 1. chorobliwej kontroli zespołu 2. braku wsparcia merytorycznego 3. lider czeka TYLKO na wyniki, nie interesuje go praca przy projekcie 4. "idealny" GL/TL ma dokładnie takie same zdanie jak jego przełożony - nie interesuje go zespół Największy minus to brak rotacji na stanowiskach kierowniczych. GL/TL/dyrektor to funkcje dożywotnie, w większości są to osoby mierne, bez własnego zdania, uporczywie trzymające się stołka, żerujące na swoim teamie i budujące swoją reputację poprzez przypisywanie sobie osiągnięć zespołu.

Keshy
@xxx

wije mocno szowinizmem, przypatrz sie dobrze kto jest na gorze.. Nie wiem Julian skad wozisz sloiki ale widac nie masz zielonego pojecia jak wyglada robota i jaka jest rola szefa, jakikolwiek ma tytul. Jak patrze na mojego TL w zespole GA to widze tez ze jest zmeczony, uzera sie z krajem a jednak jest z zespolem, broni nas i chwali tez. Uwielbiam takie wypowiedzi filologow, co ledwie odroznia Wn/Ma ale do krytyki pierwszy bo Tls musi wszystko wiedziec i byc na zawolanie. Ja ide w experta, w zyciu nie chce sie uzerac z taki przypadkami jak Julian i jego podobni. Ludzie strzezcie sie pracowac w zespole Juliana, rozwali kazdy zespol.

Lady
@xxx

jasne kobiety powinny siedziec w domu najlepiej w kuchni i byc cicho. A faceci powinni byc promowani tylko dlatego sie facetami sie urodzili. Popatrz sobie na skruture to tak naprawde rozdaje karty..

Antoni
@Lady

Kto Ci nawciskał takich bredni, że faceci są promowani tylko dlatego, że się urodzili facetami - jak znasz takie przypadki i masz twarde dowody, to zglos. Przestań bełkotać pseudo-feminizmem. Żaden facet nie promuje innego faceta tylko dlatego, że jest facetem, tylko nagradza/promuje najlepszego fachowca/specjalistę (nie ma tu płci). Żadnej facet nie będzie promował mniej kompetentnego pracownika tylko dlatego, że jest kobietą lub mężczyzną i zwiększał poziom ryzyka związanego z niepowodzeniem w projekcie. Nikogo normalnego nie interesuje jaka jest płeć pracownika, tylko jego kompetencje. "Kuchennym absurdem" jest to, że nawet w tej żałosnej kuchni, jest cała masa świetnych kucharzy. Wpisz sobie w google "Top 10 Chefs OF The World" i zobacz ile tam jest kobiet. Nie razi, że nie ma 50% udziału kobiet w tym zestawieniu? Jako faceta nie interesuje mnie, że na liście jest 10 facetów. Nie obraziłbym się, gdyby tam były same kobiety. Doszedłbym do wniosku: "10 kobiet w top 10 to najlepszych szefów kuchni -> są to najwyraźniej najlepsi specjaliści i zostali docenieni"

yyy
@xxx

moze warto popatrzec troche na statystyki - golym okim widac jak w korpo w ksiegowosci wyglada podzial F/M - obstawiam tak 70% kobiet - 30% facetow. Moze tez dlatego kobiety statystycznie maja dluzszy staz I byc moze dlatego statystycznie wiecej jest liderek w ksiegowosci niz facetow. A w IT? Tam z kolei sprawa wyglada na odwrot. I czy naprawde jest w tym cos zlego ze jednak jeszcze sterotyp pracy "meskiej I pracy "zenskiej" istnieje? Ja osobiscie bardzo sie ciesze ze mam liderke kobiete - w sytuacji podbramkowej jezeli z dzieckiem cos sie dzieje i musze troche wczesniej wyjsc, rozumie mnie I nigdy nie uslyszalam jeszcze ze NIE. W poprzedniej firmie moj lider patrzyl na mnie jak by mial zapytac" a czy ktos inny nie moze odebrac? My mamy DEADLINY KPI/ SLI i takie tam rozne". Od jakiegos czasu sledze co sie tu dzieje, juz nie moglam sie powstrzymac zeby sie nie wlaczyc - widze minal temat bonusow I podwyzek, to teraz temat plci. Sorry, ale to jest zalosne.... ale zakladam ze ty juz jestes super - hiper managerem w extra korpo ;)

Ona
@julian

Niestety prawda, a twoje punkty wypisz wymaluj lider GA niemieckiego. Jeśli chodzi o liderów nie ważne czy facet czy kobieta ale byle z kompetencjami liderskimi a nie chorymi ambicjami i poognia za stanowiskiem bo bycie liderem dla kogoś to leczenie swoich kompleksów kosztem inych...

koala
@xxx

Najlepsze jest, że bardzo często mężczyźni managerowie promują kobiety na TLów pomijając innych mężczyzn. Może należałoby zacząć wprowadzać parytety.

Mówie_jak_jest
@xxx

W serwisach jest odgórne parcie na obsadzanie stanowisk TL kobietami, bo to podnosi średni wynik kobiet na managerskich pozycjach w całej firmie. W biznesie - czyli tam gdzie wykonuje się prawdziwą pracę - kierownikami są faceci, a w serwisach we Wschodniej Europie, na Filipinach czy w Indiach, robi się z kobiet managerki bo nie mają większego znaczenia. Wychodzi na to, że duża ilość team liderek wynika - paradoksalnie - nie z równouprawnienia, a z ukrytego szowinizmu XD :D lol

GA Spec

Witam, polecam prace w zespole GA. Jest duzo pracy i praca wymaga duzej samodzielnosci ale jest bardzo w porzadku. Pracuje ponad prawie 2 lata widze jak firma sie zmienia, nadal z usmiechem ide rano do biura :) Zamkniecia traktuje jako duzy przyplyw adrenaliny na kilka dni, potem moze odpoczac ;D Plusy: ciekawy process, mozliwosc odbioru nadgodzin, praca z domu, plan rozwoju omowiony z przelozony, szkolenia. Minusy: dlugie zamkniecie, duze zespoly.

O.o

Jak "PROCESS", to wypas.

S.S
@GA Spec

Mi rownie sie podoba praca w GA. Dostalem podwyzke, teraz bedzie wyplata bonusu. Mam tez ustalone szkolenia i widze ze moj lider daje mi przestrzen ale tez wkracza jak go potrzebuje. To ciekawa praca kto lubi prace w excelu, i ma dobre podstawy ksiegowosci, zadania sa bowiem zlozone.

Anja
@GA Spec

Praca z domu niestety max dwa razy w miesiącu. W małych zespołach tylko jeden raz. Do tego glupie regulaminy pracy z domu i tp. Proces migrowany jest często bardzo okrojony i praca jest odtworcza. Jeśli chodzi o szkolenia to po roku pracy nie byłam na żadnym :( widać musze popracować kolejny rok :P albo być liderem oni są zawsze na jakiś szkoleniach a efektów brak ....

expracownik
@GA Spec

Co to za bzdety. Jakiś nowy młodziak ledwo zatrudniony z klapkami na oczach czy firma zatrudniła firmę jakąś do podreperowania reputacji (??)

były
@GA Spec

Firma się z pewnością zmienia - leci na łeb na szyję po równi pochyłej i tylko stare niezmienne od czasów swoich studiów towarzystwo wciąż tam siedzi

były

Veni Vidi

Ciekawy

WItam, Jakie są średnie zarobki na stanowisku R&D mechanial engineer w Krakowe? Będę również wdzięczny za opinie dotyczące tego stanowiska.

informator
@Ciekawy

Na początku średnie (tak jak piszesz), później lepsze.

Staż

Rozmowa miała mieć 2 etapy - telefoniczna, następnie na teams - do której na szczęście nie doszło. Jestem przekonany, że nikt nawet nie rzucił okiem na moje CV. Pani z HR większość czasu wypytywała mnie o to co studiuję i na którym roku jestem - dokładnie te same informacje mogłaby pozyskać z CV, gdyby tylko raczyła rzucić na nie swoim łaskawym okiem. Następnie - dlaczego akurat w tej firmie chcę podjąć pracę. Znów to samo - te tajemne informacje mogła pozyskać z załączonego listu motywacyjnego. Zero wzmianek na temat stanowiska i zakresu obowiązków. Mam wrażenie że HR nie do końca wie kogo rekrutuje i na jakie stanowisko. Plus za terminowy (na szczęście negatywny) feedback.

Oprócz wspomnianych wyżej pytań stanowiących podstawę do wyciągnięcia wniosku o braku otwarcia aplikacji, pozostałe pytania rodem z poradnika młodego rekrutera - co wiesz o firmie, ile chcesz zarabiać...

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy E-learning Content Creator
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
Niemiecki

Ile w końcu za znajomośc niemieckiego? Księgowy

Fran
@Niemiecki

W finansach nie ma dodatkow za jezyk

Ira

Witam, Chciałabym aplikować na stanowisko Trade Operational Administrator with German. Może wiecie jakie zarobki są oferowane ?

abb
@Ira

na pewno gówniane

agnes

Ile jest przerwy obiadowej w tych 8,5 godzinach pracy?

GA
@agnes

45 min lacznie. Mozna dzielic na kilka mniejszych.

agnes
@GA

ale łącznie ze śniadaniową? czy 45 min na obiad, a śniadaniowa to osobna sprawa?

DOROBOTYSIEZABIERAJ
@agnes

Przecież ci napisał WYRAŹNIE. 45 minut na cały dzień, czyli np. 15 śniadanie, 30 obiad.

juhc
@agnes

Jaka przerwa sniadaniowa? Moze jeszcze wcinacie vege-kanapki ogladajac "pytanie na sniadanie" a pozniej gnijecie w robocie do 20 i cisniecie target. Abb to byla w miare normalna firma ale niestety przez gbs kojarzy sie w krakowie glownie z korpoludkami do odwalania malo ciekawej i malo ambitnej roboty. Jestescie tylko dlatego ze ktos skalkulowal i wyszlo ze za niskie pieniadze mozna oplacac studentow z niewyczerpalnego źrodla. Znacie w miare jezyki i mozecie obslugiwac europejskie abb w czasie rzeczywistym - ta sama strefa czasowa.

@juhc

Widzę tu samych maruderow. Podajcie korpo gdzie jest totalny luz, nie ma nadgodzin w zamknięcia? Całe szczęście że nie uległem tym bzdurom co tu jest wpisywane. Pracuje od początku roku w abb właśnie w dziale GA i muszę wszystkich rozczarować ale jest naprawdę ok. Widzę ludzi uśmiechniętych, spozywajacych razem śniadania, obiady, nikt nikogo nie gania o target, tego tak zwanego "mobbingu" też nie doświadczam od mojego TL. Fakt, przy zamknięciu trzeba trochę przycinać ale jest to zależne od kontrolerów z danego kraju, ale pisząc się na dział GL kto się z tym nie liczy? Mi akurat jest to na reke bo w ciagu miesiaca moge wyjsc wczesniej.Mało tego, nie czuję aby kraj który obsługujemy starali się za wszelką cenę nas eskalowac przy każdej możliwej okazji. A w poprzedniej firmie niestety tak było, ciagla walka o udowodnienie kto jest winny. Tu raczej rozwiązujemy problemy razem, możemy liczyć na ich pomoc. To tyle z mojej strony, życzę wszystkim narzekaczom powodzenia w szukaniu idealnej pracy!!!!

makkwacz
@Zosik

"eskalować przy każdej możliwej okazji" - co takiego robili?

GA Spec
@Zosik

Ja rowniez polecam prace w General Accounting. Fajna atmosfera, w zamkniecia rzeczywiscie jest duzo pracy a potem moge odbierac sobie nadgodziny. Nie ma zadnych narzedzi do sprawdzania przeprocesowanego wolumenu jak w innych firmach. Slyszalam ze ci co odeszli w grudniu poszli razem do jednej firmy ktora teraz sie otwiera w Kraku gdzie awansowala ich kolezanka i ich sciagnela. Jakos nikt tu o tym nie wspomnial.Jak to mowia "wszedzie dobrze gdzie nas nie ma" :) Benefity jak wszedzie, dobra lokalizacja, mozna pracowac z domu, zgrany zespol i naprawde w porzadku lider. Dodatkowa praca rownież jest zauwazana i doceniana.

German guys
@GA Spec

Ludzie z odeszli partiami do różnych firm, a powodem było zachowanie TL zespołu niemieckiego które było poniżej krytyki. Mobbing, micromanagement, kontrolowanie np: przez robienie zdjęć ile jesteś nieobecny przy biurku.... a to nie wszystko. Lider nadal kieruje niemieckim GL i niestety nie widzi w sobie problemu.... Nadal ignoruje członków teamu oraz nie interesuje się procesem. Atmosfera w zespole jest naprawdę straszna. Brak wsparcia, brak komunikacji ze strony lidera. Jest marzec a nadal nie znamy kwoty podwyżki czy bonusu czy oceny rocznej.

Hades
@German guys

Geraman guys - skad wyscie sie urwali? zapytac nie laska czy ma Wam odpowiedziec lider na forum?!? jak sie nie interesuje to zle, jak sie interesuje to piszecie ze Was sprawdza. Firma jest ok, placi na czas, rooty sporo wiec nie ma czasu na nude.

O.o
@Hades

Placi na czas? Coz za przysluga, tez mi wyznacznik.

Cyber
@Hades

Hades , team chętnie by porozmawial z liderem ale skoro lider ma team w dalekim powazaniu i unika rozmowy. a każde odmienne zdanie jestnie niemile widziane .... Nikt nie narzeka na firmę ale na lidera ktory powinien być wizytowka firmy

@O.o

a co ma byc finansowanie kursu paralotniarstwa? ;D @Cyber - widze ze niektorzy rozmawiaja i wychodza bez placzu, sa zadowoleni więc sprobuj i ty przeciez Cie nie zje..

Cyber
@Adam

Rozmowa która do niczego nie prowadzi jest bezsensowna. A teraz już nikt nie płacze bo lider GA niemieckiego juz chyba był na dywaniki. Jej metody zarządzania jednak okazały się niewłaściwe.... szkoda ryzykować kolejnych zwolnień bo nie będzie już kim zarządzać ;) liderka pozbyła się wszystkich niewygodnych osób teraz może reszta swobodnie manipulować i udawać za wszystko jest ok.

Kamila z grilla ;)
@GA Spec

Uderz w stół ,TL niemieckiego GA się odezwie :D Pamiętaj jednak "What goes around, comes around"...

Czeski

Ile na rękę za znajomość ang+czeski? bo widziałem ofertę gdzie szukają z czeskim

Prympym

Cześć ! Chciałbym dowiedzieć się coś odnośnie stanowiska : Mechanical Engineer. Czy warto aplikować na stać na to stanowisko ? Na jakie zarobki można liczyć ?

liker
@Prympym

Ja pracuje of kilku miesiecy w ABB w GA. Ze zdumieniem czytalam wasze posty o firmie. Ze praca w swieta, ze podwyzek nie bedzie I ze wogole be. Do wszystkich hejterow: bonusy byly a w poniedzialek Wielkanocny pare osob pracowalo. malo tego - wiekszosc nawet piatek miala wolne bo kraje nie pracowaly. I co - o tym juz nie napiszecie??

aaa
@liker

Bonusy? - masz na myśli premie roczne?

aaa
@liker

Bonusy? - masz na myśli premie roczne?

Tosia
@aaa

Tak potwierdzam. I bonusy (premie roczne) oraz podwyżki. I musze dodac ze atmosfera w GA jest zaje..fajne :) bardzo sie ciesze ze tu dolaczylam. Podczas zamkniecia szefowa dba o nas (nie tak jak w poprzedniej firmie 5km do najblizszego sklepu), jest cos pysznego do jedzenia i humory tez dopisuja, a to podstawa :D

Ana

Czy po okresie próbnym wynagrodzenie zostaje na tym samym poziomie czy jest szansa na podwyżkę? Pozdrawiam :)

Dawid

Jeśli już ktoś stracił pracę i teraz widzi, że pracował w dobrej firmie ale powrotu nie ma to nie musi tak sie rozpisywać na forum.

Bagno
@Dawid

Mówisz ze Abb to dobra firma ? Niestety finanse- księgowość to jeden wielki bałagan. Organizacyjne (usunięte przez administratora) :/

Basia
@Bagno

Oczywiscie ze dobra. Nawet bardzo dobra ;)

Andrew

Firma w tym roku nie uwzględniła Świąt Wielkanocnych, więc wypada misiaczki tyranie w Poniedziałek Wielkanocny na nadgodzinach.

Wloch
@Andrew

Abb finanse nie pracuje w poniedziałek wielkanocny po co takie głupoty wypisujecie

Not Recommended

Dział General accounting to jest jedna wielka tragedia...sugeruję omijać szerokim łukiem, chyba że lubicie siedzieć do 5 rano i znosić fochy niedowartościowanych team liderek. Reszta firmy wygląda fajnie...

Chetny do pomocy
@Not Recommended

moze brakuje im mocnego c======B ??

@Not Recommended

Działy GL to też tragedia poz chyba PL. Ciężko znaleźć TL co jest kompetentny w swojej działce. Za to w gnojeniu ludzi to chyba doktoraty porobili. Proś się w pokłonach o wszystko.

Recommended!
@Tomek

jest kilku super TL, przeciez w GA nie ma tylko 2 zespolow! Moj zespol wloski ma swietnego lidera, stoi za nami murem, kompetentny i do otwarty dla ludzi. Inne zespoly tez stanowia zgrane teamy.

@Margo
@Recommended!

Ja rowniez uwazam ze jest ok. W moim zespole GA jest zaufanie i dobra komunikacja. Nie klaniam sie tylko pytam, rozmawiam i dopytuje jesli cos jest niejasne albo w poprzedniej firmie bylo innaczej. Wg mnie TL nie jest omnibusem i tez ma ludzi aby byli kompetentni w przypisanych zadaniach.

Lint
@@Margo

a ja polecam prace w GA! pracuje juz prawie 2 lata :) i czuje jak firma sie zmienia i ewoluuje. Zespół jest zgrany, wspiera sie wzajemnie i pomaga tez innym krajom. Pracy sporo ale teraz juz poukładane, moj lider ma dobre rozeznanie w zadaniach zespolu i choc wymagający zawsze kiedy pomoc.

Isabell
@Lint

Ja pracuje w czeskim zepsole i rownież polecam, jest naprawde ok. Jest czas kiedy trzeba zakasac rekawy ale jest tez czas na odbior nadgodzin czy wyjscie teamowe po pracy. Zespol jest super, TL jest dostepny i bardzo lubie lubie moja prace :)

Franz
@Isabell

Jakby team niemiecki miał takiego Michała to nikt by nie ratował się ucieczką...oj macie mega szczęście

Benny

Nigdy nie zdarzyło mi się udzielać w tego typu forach. Ale czytając to aż się prosi aby coś dodać. Jakiś czas temu odeszłam z ABB. Firma jak każda inna oczywiście ma swoje plusy i minusy. Plusów jest sporo jak np lokalizacja, benefity itp zespołów nie można generalizowac. Są GA zespoły faktycznie w których pracuje się fajnie i aż miło się przychodzi do pracy i chce się tam pracowac. Jednak opisywane sytuacje jak np w zespole GA niemieckim są prawdziwe. Transition dzięki ludziom zakończyło się sukcesem. Jednak brak komunikacji , brak szacunku że strony lidera , sposób postępowania TL tylko i wyłącznie doprowadziły do tej sytuacji. Naprawdę zdarzało się że że osoby po 1:1 wychodziły z płaczem. Inni byli tego świadkami(tak jak np ja , osoba z innego zepsolu) . Obserwując to zawsze sobie powtarzałam że mam szczęście że nie trafiłam do tego zespołu. Osoby które odeszły (czyli większość zespołu )Może i mają wielkie ambicje czy ego.. Ale czy jest coś nienormalnego w tym że oczekujesz od pracodawcy tego aby zwracał się do Ciebie w ludzi sposób A nie krzycząc?Nawet osoby ze strony niemieckiej niejednokrotnie wyrażaly opinie na trudność współpracy z TL.. Jednak wszystko zostało zamiecione pod dywan.. Jednak ABB to nie tylko GA Niemiecki :)

Eryk
@Benny

No widzisz Benny mimo ze bylas w innym zespole z innym TL gdzie zakladam byla dobra komunikacja i szacunek to odeszlas. Bo we wspolczesnym swiecie liczy sie kasa moi drodzy..

@Benny

Na mabbing.com o standardach ABB - Aleksandrów i Warszawa

Anja
@Eryk

Bo wszyscy pracujemy charytatywnie ;) W teamie niemieckim ludzie odeszli bo byli mbbingowani i traktowani przez lidera przedmiotowo... smutne ale prawdziwe :(

kate

Hej, czy ktoś wie jaka jest atmosfera w niemieckim teamie AR? Czy to jeden z tych działów, które lepiej omijać szerokim łukiem? ;)

Jaaa
@kate

AR niemiecki - super ludzie, ale podobno sporo nadgodzin w zamkniecie

@kate

proponuje omijac szerokim lukiem firme ze srubkami gdzie poszly Gienki bo przeciez to ludzie tworza atmosfere w firmie..Sluchanie ich bylo gorsze od nadgodzin i zamkniec. Nadgodziny zależa od kraju i powoli spadaja. Praca jest ciekawa, mozna tezraz tez pracowac z domu, pracuje juz 6 miesiecy i szczerze polecam. Te ustabilizowane procesy w innym dzialach to ksiegowanie faqtur lub wplat.. Co kto lubbi ;- ))

@Torin

polecam omijać szerokim łukiem team z ktorego uciekly Gienki, zarządzany jest przez pozbawionego kompetencji msciwego lidera :/ zapytajcie jak macie okazję nowo przybyłych bo juz się chyba przekonali :( procesy nie są ustabilizowane z powodu dużej rotacji , niestety post Torino jest pisany najprawdopodobniej przez management w celu ocieplenia wizerunku

@Rozczarowany

mściwy to byl jastrząb :) a post jest Torina. Widze ze forum nalezy tylko do narzekaczy jak piszesz cos innnego to z gory nie masz racji. Wyobraz sobie ze moj lunch byl dzis z niemieckim zespolem i chyba Cie rozczaruje jeszcze bardziej bo ludzie maja juz inne tematy do dyskusji.

Rozczarowny
@Torin

Widać szkoda juz gadac, bo w finansach sie niestety donosi do TL. Inne teamy podsłuchują a potem sie możesz dowiedzieć na 1-2-1 co mówiłaś, to jest naprawde wysoki poziom korporacyjny :P Wnioski wysuwaja się same ....

@Rozczarowny

szkoda, szkoda.. nawet wnioskow nie umiesz wyciagac maruderzy tak maja ze zawsze patrza na wsteczne lusterko.

@Torin

Umiem wyciągać i wiem ze nie każdy powinien być liderem. trzeba mieć kompetencje których niestety liderowi zespolu niemieckiego brakuje. Jako pracownik Abb nie mam zastrzeżeń do pracy, zakresu obowiązków ale nie będę akceptować zachowania lidera ktory nie szanuje podwładnych!!! mobbing jest przestępstwem

@Rozczarowany

mabbing.com opisuje moje doświadczenia z ABB

Margo
@Rozczarowany

Zgadza sie. Rowniez nie kazdy nadaje sie do ksiegowości a tym bardziej raportingu w GA. To zaawansowany proces, rzadko przenoszony do centr outsourcingowych. Super doswiadcznie dla kogos kto dalej mysli o kontrollingu. Ale wymagajacy. wlasnego wysilku. Pracuje od wrzesnia, i choc duzo pracy musialem wlozyc teraz jest duzo latwiej. Lider wygania z biura jak jest luzniej, nie ma pracy na siłe, nie ma zadnych rejestratorów pracy. Zespol jest fajny, jak czegos nie wiem to sie pytam, lider zawsze cos zorganizuje. Wiem ze nie jest w stanie odpowiedziec na wszystkie pytania bo doszedl 3 miesiace temu ale wprowadza dobra atmosferę, super zna system i wie jak przycisnac jesli trzeba. Ja ide w sciezke experta. to tez juz ustalone z liderem.

hej ludzie !!

A jak z działami AP - Szwajcaria np. ? jaka tam atmosfera ,dużo nadgodzin ? proszę o obiektywne opinie !

@hej ludzie !!

Szwajcaria? Hmm, zgłosiłem nieetyczne zachowanie kadry top managerskiej, do centrali w Szwajcarii, co z tego - na mabbing.com pzdr S

mabbing.com

Szanowni Państwo, polecam doświadczenia z ABB z Aleksandrowa i Warszawy, groźby dyr. HR,porównywanie pracowników do"panien lekkich obyczajów", no i zachowanie klasa Prezesa, zalecam lekturę mabbing.com Pzdr Stan

marta

Pracowal ktos w centrum badawczym? Zamierzam aplikowac na jedno ze stanowisk, ale slyszalam ze w niektorych grupach jest spora rotacja a projekty sa srednio ambitne, a ludzie z pomyslami sa blokowan. Znajomy twierdzi ze ludzie z ktorymi pracowal byli bezproblemowi ale ich kierownik to dramat. W poprzedniej pracy mialam za przelozonego-liderke totalna idiotke, ktory nie potrafil zarzadzac i tylko szukala, na kogo zwalic robote i odpowiedzialnosc. Gdyby nie poczucie odpowiedzialnosci calej grupy, to tamta liderka juz dawno by wyleciala. Nie chce sie naciac kolejny raz. Ogolnie ktos poleca czy szczerze odradza. Prosze o konkretne uwagi za/przeciw.

aleks
@marta

Niestety firma z niewykorzystanym potencjałem. Niby R&D, ale elastyczność godzin pracy to 1h, brak podwyższonych kosztów za prace twórczą. Brakuje prawdziwego HR z pomysłami na rozwój firmy. Planowanie w projektach kuleje. Brakuje też oficjalnej możliwości oceny przełożonego. Można próbować się pożalić, ale finalnie zrobią z Was osobę, której nie wiadomo o co chodzi. Wyrażanie własnego zdania nie jest dobrym pomysłem w tej firmie (chyba w każdej tak jest). Firma wolno podąża za globalnymi trendami w zarządzaniu projektami i zasobami ludzkimi. Wiele pozytywnych zmian zostało wprowadzone tylko dlatego, że były to globalne procesy/zmiany w całej firmie. W skali 1-5 ta firma zasługuje na 2.5 do 3 punktów.

aleks

@marta

Niestety nie mogę polecić pracy w Centrum Badawczym ABB, wiele lat tam pracowałem i o ile kiedyś było to naprawdę przyjazne miejsce, gdzie można było realizować własne pomysły, rozwijać się, uczyć, jednak od 3-4 lat to jest dramat. Kierownicy to absolutna I-a liga w demotywowaniu pracowników, zero pomocy, rady, permanentne przykręcanie śruby mobingowej. Brak poszanowania dla pracowników ze strony całego szefostwa, nieustanna presja na osiąganie wyników, przy jednoczesnym utrudnianiu pracy w postaci nowych procedur, papierów, poleceń sprzecznych, blokowaniu inicjatyw, odsuwaniu od szkoleń, spotkań. Kierownik potrafi przez rok blokować Twój pomysł, inicjatywę, by później albo dać go Komuś innemu albo zarzucić Ci na koniec roku brak efektów w działaniu. Zero absolutnego zainteresowania postępami w projektach do czasu raportowania. Chorobliwe i legendarne unikanie podejmowania jakichkolwiek decyzji, ze strony GL-ów w obawie przed odpowiedzialnością. Kumoterstwo, kolesiostwo, brak jasnych ścieżek kariery, wszystko zależy od kaprysów dyra. Wzajemne donoszenie, plotkarstwo i podkładanie świń to temat rzeka. Całe szczęście, że zostało tam kilka osób, które wciąż dobrze wspominam i nie dały się zdeptać. Plusy są oczywiście....tylko czy rekompensuje to utratę zdrowia? Podsumowując, dasz z siebie wszystko człowieku, pokochasz tę pracę, a po kilku latach dyro i tak Cię wyp....li bo....za długo pracujesz i wg. jego polityki popadłeś w tzw. "comfort zone" Ot tak...po prostu.

Ula

Czy to firma dobra dla stażystów na Star? (księgowoś)

BW
@Ula

nie.

@BW

Drogi BW, czy możesz rozwinąć dlaczego nie? Co wy macie za problem ze firma daje szansę studentom zdobyć praktyki, zobaczyć jak to jest w praktyce. Później studenci jak się sprawdza są zatrudniani na pełny etat. Jaki macie z tym problem ze ludzie prosto po studiach dostają od kopa pracę? Mieliby jeszcze opcje pracy w McDonaldzie czy w Lidlu. Z jakiegoś dziwnego powody studenci jednak wybierają finanse. Faktycznie, straszne..zawsze można parę lat posiedzieć na bezrobociu jako magister ekonomii.

@Zosik

Zosik a ty przypadkiem TL nie jesteś? ;-) jak się zapatrujes na pracę w Poniedziałek Wielkanocny na nadgodzinach ?

Ann
@Piotr

przeciez to przyszlo z Zurychu, odgornie zaplanowane, nikt w Kraku nie mial na to wplywu.. w moim zespole nie bedziemy pracowac, wszystko zalezy od kraju.

@Piotr

Piotr, a czy na stacjach benzynowych mają wolne? Policjanci, szpitale? Jakoś afery nie słychać. W poprzedniej firmie 1go listopada też trzeba było pracować, majówkę przez ostatnich kilka lat też nie miałem więc może to kwestia przyzwyczajenia

@Zosik

Zosik kochana TL niektóre osoby nie są urodzonymi ateistami i woła Wielkanoc i Boże Narodzenie spędzić z rodziną a nie w biurze na nadgodzinach

@Zosik

Zosik uważasz prace księgowej za pierwszej potrzeby jak lekarza strażaka czy policjanta. Praca w poniedziałek Wielkanocny to brak tolerancji dla religii. Przesunięcie kalendarza o jeden dzień nie spowodowało by strat dla firmy !!!!!

Heniek
@Rozczarowany

Apel do henka też napiszesz? Też pracują a pracownicy jakoś się nie uzalaja na forach. Nie pracowałeś w shared service to nie wiesz . Niestety, klient nasz pan, ale nikt nie zmusza cie pracować w shared service.

@Heniek

Trzeba się przede wszystkim szanować !!!! A nie dawać się traktować jak współczesny niewolnik. Pracuje i pracowałem w shared service ale nie muszę się na wszystko godzić.

Zaciekawiony

Hej wszystkim. Czy ktoś pracuje albo zna zespół CI w ABB. Wiecie może jak tam się pracuje jaka atmosfera szef?

Zostaw merytoryczną opinię o ABB - Kraków

• Jak się pracuje w ABB?

Zobacz opinie na temat firmy ABB tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 136.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ABB?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 60, z czego 3 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 35 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ABB?

Kandydaci do pracy w ABB napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ABB