ABB
2 303 841 5 1
Donny Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 4 godziny.

Hej, ile wynosi dzienny pełny etat? Ile się zarabia z językami niemieckim lub francuskim z okolo rocznym doswiadczeniem? (nie informatyka)

Ciekawa Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 3 dni.

Hej, czy wie ktoś jak wygląda praca z domu w GL polskim? W jakiej wysokosci są bonusy roczne w stosunku do miesięcznej pensji? Z góry dzięki :)

Nazwa działu: IT

Witam, Obecnie pracuje w ABB w jednym z krajow Europejskich. W Krakowie tworzony jest nowe stanowisko dla TL plus globalna rola i zastanawiam sie nad objeciem go w perspektywie przyszlego roku.. Szczegolow jeszcze nie znam, realiow pracy w Polsce tym bardziej. Czy ktos moze cos powiedziec na temat zmiany wysokosci zarobkow przy przejsciu z jednego kraju do drugiego w ramach ABB? Jakie sa grupy samochodow w leasingu i kwoty im odpowiadajace? Pozdrawiam

Tak1Nie4
@Emigrant

Nie wiem o jakim dziale piszesz ale jak chodzi o fleet to tylko managerowie dostają samochody. TL to nie ten level.

@Ejbibiemploji

Naturalnie nie chce ujawniac za duzo ale bede miec auto jesli o to chodzi. Nie wiem natomiast jakie ;)

Tak1Nie4
@Emigrant

No to się sam dowiesz;) ja też nie chcę ujawniać za dużo;) ps. Każdy może mieć auto, tylko poleca Ci po pensji. ;)

@Ejbibiemploji

Tutaj trzeba byc odrobine tajemniczym ;) Tak, z tym autem to wiem bo od lat korzystam z leasingu operacyjnego zagranica. Jeszcze troche i sie dowiem wszystkiego. Dzieki

Emigrantka Nowy wpis
@Emigrant

Też myślę o powrocie do pracy w PL, zastanawiam się nad ABB. Udało Ci się dostać?

Emigrant Nowy wpis
@Emigrantka

Rozmowy w toku.

Emigrantka
Użytkownicy czekają na odpowiedź 4 dni.

Ranking
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
(Finanse ABB)
Nazwa działu: Finanse

Przyszedlem do ABB z Shella (ponad 2 lata) z nadzieja, ze to bedzie firma na dluzej, niestety nic bardziej mylnego... SSC postawione chyba na sile i na przekor, bez wiekszego pomyslu. ABB na starcie zebralo sporo 'odpadow' z innych korporacji a czesc z nich awansowano na liderow i to odbija sie na firmie do dzisiaj. Sporo nadgodzin, cisnienie aby brac dodatkowa prace po ludziach ktorzy odchodza, seniorzy ktorzy myla aktywa z pasywami no i liderzy czesto zagubieni i bez pomyslu na zespol liczacy tlyko wypowiedzenia na koniec miesiaca... Powodzenia tym co tam jeszcze zostali :) Inne dzialy ABB podobno sa OK ale to wiem tlyko z opowiadan ze gdzies jest lepiej :)

Byczy
@(Finanse ABB)

dasz znać jakie są widełki płacowe w ABB w finansach? tak bez ściemy? thx!

@(Finanse ABB)

Cześć. No z zakupów to wszyscy właśnie uciekają do Shella..

Finanse ABB
@Byczy

@Byczy, nie chcilabym Ci wprowadzac w blad bo nie mialem dostepu do tych informacji. W kuluarach krazyly plotki ze podczas fali odejsc ABB seniorom sciaganym z rynku placilo 12-13k . Ale to nie potwierdzone info. Jednak dobrze sie zastanow czy takie pieniadze sa warte pracy w tej firmie :)

,,odpad,,
@(Finanse ABB)

Wypraszam sobie nazwania mnie odpadem!!???????????? Tak, przyszłam z innej firmy i tu praca jak praca - robotę zrobić trzeba, i tyle. I NIE ZYCZE sobie żeby ktokolwiek mnie nazywał odpadem!! Człowieku, zastanów się!!

TakNie6
Grzegorz

Z całą pewnością warto tu dostać się do pracy. Można się rozwinąć, polecam!!

TakNie6
@Grzegorz

Raczej szybko zwinąć.

Emil
Nazwa działu: Finanse

Hej, Czy można na stanowisku Accountant wyciągnąć 7k brutto? Czy robi się deklaracje VAT, księguje Payroll, bierze udział w tworzeniu sprawozdania finansowego? Dzięki z góry!

TakNie2
Nie
@Emil

Jeśli byłabyś mocnym seniorem to ewentualnie tak.

Hala

ABB szykuje się do oddania (zmuszenia do przejścia ) kolejnych pracowników do PG (Hitachi). 30 FTE z IS jest w planie ( poza tymi co już oddali 3 miesiące temu). Czy brand ABB coś jeszcze znaczy?

@Hala

Owszem. Ale niektórzy sami się proszą aby iść do PG. Coś w tym jest że ludzie widzą wieksze szanse rozwoju w nowej organizacji.

S.

Szkoda czasu na aplikownaie do tej firmy. Przestrzegam przed błędem, który popełniłam. Wypełniłam formularz aplikacyjny na stronie, a jakież było moje zdziwienie, kiedy już następnego dnia otrzymałam maila z działu HR. Rekruterka poinformowała mnie, że najlepiej by było, gdybyśmy się umowily na krótką rozmowę telefoniczną następnego dnia. Weszłam w link i miałam wybrać sobie odpowiadającą mi godzinę. Niestety ostatnia dostępna godzina wiązała się z wcześniejszym wyjściem z pracy, ale skoro rekruterka tak bardzo nalegala umówiłam rozmowę następnego dnia, co zostało zapisane w jej kalendarzu. Dla pewności napisałam jej nawet maila. Niestety na darmo, ponieważ nikt się do mnie już więcej nie odezwał. Na darmo także wyszłam wcześniej z pracy. Już wiem, żeby omijać tę korporacje szerokim łukiem...

Janek

Najgorsza korporacja w Krakowie. Odradzam

Tak18Nie5
@Janek

Mocne słowa, poparte licznymi przykładami, i porównaniami. Not. Znasz taką zasadę "piłeś nie jedź". Jest też podobna "zfrustrowany nie pisz". Wiec daruj sobie takie komentarze. Firma jak każda inna w Krakowie. Nie przesadzaj wiec, boś nie ogrodnik.

Tak7Nie7
Slownik

"Zfrustrowany"? Serio?

Tak7Nie4
@Slownik

Neurotyk? Ja nadal nie dostałem argumentów na pierwotna opinie. Skup się.

Tak5Nie6
Slownik
@Cold Shower

Szczerze mówiąc mam to w (usunięte przez administratora) na co masz argumenty. Daję znać, że nie ma takiego słowa jak "zfrustrowany".

Tak7Nie2
@Slownik

Czytamy ze zrozumieniem? Cóż, Ciebie podnieca wytykanie ludziom błędów ortograficznych. Mam nadzieje, że doszedłeś/doszłaś. Zrelaksuj sie i kontynuuj z sensem. To czemu to ABB jest takie złe? Pamiętaj @Slownik: "Trolling is a Art".

Tak4Nie8
Nazwa działu: IT

Co za lama z Ciebie. Dajesz się podpuszczać jak dziecko.

Tak4Nie8
Ja
@Cold Shower

Najgorsze corpo w Krk to jest Capgemini. Tam jest zupelnie podobnie jak w pierwszym poscie napisanym przez MamDosc. Mozna by to zebrac w formie jakiegos dokumentu i kazdy przed zatrudnieniem powinien przeczytac. Widze, ze ludzie szczegolnie z MGMT uzywaja dokladnie takich samych schematow. Dla przykladu, wrzucanie dodatkowej roboty potulnym lub takim, ktorzy z jakiegos powodu boja sie o prace, nie maja sily przebicia. Wiecie o co chodzi. Zenada. Oczy dookola glowy Panie i Panowie. Pozdrawiam!

Tak6Nie1
exAbb
@Cold Shower

Przez dwa lata z mojego starego zespołu w GBS z 20 osób ostały się 3 ... to chyba najlepszy argument jak super jest w ABB.

Sga
Użytkownicy czekają na odpowiedź 23 dni.

Dzień dobry, czy ktoś wie coś o dziale podatków? Atmosfera, szkolenia, ludzie, godziny pracy, widełki płacowe itp? Czytam te opinie i włos się trochę na głowie jeży, a opis stanowiska fajny...

okoniasty
Nazwa działu: IT

Powiem tak, dużo zależy gdzie trafisz, ja akurat trafiłem do fajnego projektu i do fajnego teamu. Pracuję 8 godzin robię swoje, nikt mi nie patrzy na ręcę, mam czas aby się rozwijać, dobrze napisać kod i całkiem ok jeśli chodzi o $ (jestem na stanowisku główny specjalista oprogramowania). Jak dla mnie największym minusem to, że przez korpo schematy czasem nawet mała pierdółka musi trwać bardzo długo, ale idzie przywyknąć (jak czekam to sobie robię różne kursy i się dokształcam). Przedtem pracowałem w polskiej firmie piszącej soft dla klientów zewnętrznych i tam to był zapierdziel, nie ważne że 6 dni w tygodniu po 12-14h godzin, kod pisany na czas, nie na jakość bo terminy gonią i kary umowne, w abb w moim projekcie tego nie ma, więć ja osobiście polecam.

MamDosc
Nazwa działu: Zakupy

Przepracowałam w tej firmie całkiem sporo czasu (kilka lat) i niestety spotkałam się z wieloma nieprawidłowościami. Zacznę jednak od tego, że to duża firma posiadająca kilka różnych działów - IT, Procurement & Logistics, HR i Finanse. Z tego co było mi dane widzieć i słyszeć, najlepsze warunki panują w dziale IT, nie tylko pod względem wynagrodzeń, ale też podejścia do pracownika. Jeśli natomiast chodzi o resztę działów, zarówno ja jak i wielu moich koleżanek i kolegów nie mamy dobrego doświadczenia z tą korporacją. 1. Brak ścieżek rozwoju dla specjalistów, dla seniorów pozostaje "przebranżowienie". 2. Liczne przypadki awansowania "po znajomości", ludzi o niekoniecznie najlepszych kompetencjach, ale będących "najbliżej władzy", w tym samym czasie blokowanie awansów i podwyżek dla lepszych pracowników, którzy ostatecznie odchodzą 3. Przeładowanie pracowników ilością pracy - cały czas dokłada się obowiązków nie przeprowadzając żadnej analizy scopeu. W moim teamie w ciągu 2 lat ilość pracy wzrosła wielokrotnie. Skład zespołu nie został odpowiednio zwiększony 4. Management ignoruje zgłaszane im przypadki mobbingu, złego traktowania przez klientów, nadmiernego obciążenia pracą, po cichu i na około próbuje wrzucić dodatkowe zadania pracownikom, którzy są najbardziej "potulni" i np. boją się utraty pracy To tylko niektóre punkty przez które, moim zdaniem, nie warto zatrudniać się w ABB, chociaż wiele zależy od tego, do czyjego teamu się trafi. Wiem, że wiele osób podziela moją opinię, że ABB nie dba o swoich pracowników i nie okazuje im żadnego szacunku, prawdopodobnie w dużo mniejszym stopniu dotyczy to działu IT, cała reszta to porażka. Firma nie jest konkurencyjna finansowo, a potrafi mocno zryć psychikę

Tak15Nie
lollik
Nazwa działu: IT

Najlepsze firma w jakiej do tej pory pracowałem. Olbrzymie możliwości szkoleń i rozwoju. Wsparcie ze strony managementu na każdym kroku. Czytam opinie, które są tutaj zamieszczone i zastanawiam się czy pracujemy w tym samym miejscu?! Nigdy nie spotkałem się jakimkolwiek negatywnym zachowaniem, czy to ludzi z zespołu czy managerów. Najistotniejsze jednak dla mnie jest to, że ludzie z którymi pracuję są pełni pasji, lubią to co robią, wręcz cieszą się swoją pracą i maja mnóstwo pozytywnej energii..także nawet jak trafi mi się gorszy dzień to dzięki super atmosferze od razu wraca chęć do działania :) Co do możliwości rozwoju..jak najbardziej można awansować od juniora na managera w kilka lat - wystarczy chcieć i wykazywać się chociaż odrobiną inicjatywy. Czemu zawsze najbardziej narzekają Ci, którzy kompletnie NIC nie robią aby zmienić coś w swoim życiu?

Tak5Nie17
@lollik

A gdzie to tak? Jak takie ochy i achy to zaraz tam aplikuje! Jaki dział? Gdzie? ?? Bo napewno nie GBS :)))

Tak10Nie
Agatka

astanawiam sie ile tam pracujesz i dlaczego tak dlugo jesli ci tak zle. Wczesniej pracowalam w audycie i wiem ze te audyty o ktorych piszesz sa NORMALNYM BIZNESEM w takich wielkich korpo jak ABB. Odbieranie nadgodzin tez nic nowego w Shellu bylo dokladnie tak samo i jest to zgodne z KP. Dla mnie to jest DOBRE rozwiazanie bo moge zaplanowac dluzszy wyjazd wakacyjny. Bylam tez wczesniej TL i ciesze sie ze juz nie jestem. Zycie TL nie jest latwe ani w ABB ani w innym korpo. Szczegolnie jak sie pracuje z takimi marudami jak tutaj na forum. Pracuje to 8 miesiecy i widze ze sa ogloszenia na pozycje liderskie, dlaczego nie aplikujesz? Sprobuj, doswiadczysz jak wyglada praca i odpowiedzialnosc lidera :) ktory jak widze nie znika na 2 tygodnie po zamknieciu aby odbierac sobie nadgodziny tak jak ja moge i ty mozesz..

Tak9Nie12
David
@Agatka

Zgada sie. Ogloszenia sa regularnie wypuszczane na TL - dlaczego marudy nie aplikujcje? zmieniajcie swiat i rzeczywistosc :) Ja jestem ZADOWOLONY ze mam swoj ogrodek do zrobienia i reszta mnie w sumie nie interesuje. Zmian jest duzo i za bardzo dynamicznie ale co ma do tego TL ??? czy on wymysli ze fima sprzeda czesc biznesu i bedzie wiecej pracy?? Mysle ze TLowie on sie rozliczani jak samo jak my. Ktos pisal o wymaganiach z kosmosu, tak pewnie wyglada praca managementu po drugiej stronie.

Tak7Nie3
@David

Oczywiście że aplikujemy. Ale jak napisane niżej stanowiska liderskie są w Abb dożywotnio obstawione!

Tak9Nie2
Maniek
@Biurwa

a kto inny pisze ze dostaja je osoby z najnizszym stazem :) Uwazam, że zespół GA jest dobrze zarzadzany, ludzie sa promowani, nadgodziny sa do odbioru lub sa tez wypłacane. Zamkniecia rzeczywiscie sa koszmarnie dlugie ale o tym to chyba decyduja osoby wysoko w hierarchii. I jeszcze jedno: jak ja pracuje w nadgodzinach to moj lider lub menadzer rwoniez. Nigdy nie bylo sytuacji aby zespol lub osoba byla zostawiona i zdana tylko na siebie. Dla mnie to duzy plus, w poprzedniej firmie manager szedl do domu, tutaj w GA podczas zamkniecia zawsze kto jest kierwonictwa GA.

Tak4Nie6
Uea
@Agatka

Skoro byłaś liderką to lepiej ci się układałasytyacja, a ze słuchałam ludzi którzy szczerze opowiadali o sytuacji: 300% normy jedna osoba za 3 czarująca to opisywanie rzeczywistości A słowo które używasz w sądzie jest średnio akceptowalne albosensowne, ogólnie śmieszna jesteś i używasz tego samego co inni liderzy, którzy skapbeli się, ze sa jedynie służącymi interesu i ludzie już ich nie słuchają i odchodzą. Sądziłam, ze staniesz się liderką i ludzie będą Cię szanował za samo stanowisko? A gdzie umiejętności i uzdolnienia i umiejętność uczenia ludzi? A sądzę, ze tę osoby oprócz siedzenia 9h za compem sastrasznie sympatyczne jak je spotkasz w sklepie, czy na zewnatrz stąd smieszna jest historia która opowiadasz ahhha

Tak1Nie2
@Uea

Oj chyba ktoś tu użył translatora.

@Agatka

A dlaczego już nie jesteś TLem? Raczej nikt sam od siebie nie rezygnuje z takiego stanowiska. Czyżby Cię odsuneli? ;)

Dorotka
@Uea

Belkot straszny... jesli tak pracujesz jak sie wypowiadasz to wspolczuje twoim wspolpracownikom.

Tak3Nie2
Marcel

Nawet najlepszy pracodawca nie zadowoli wszystkich pracowników ,tylko każdy powinien przypatrzeć się jak wykonuje pracę!!

Tak3Nie2
Nazwa działu: HR
@Marcel

Że niby kto wykonuje? Pracownik czy sam pracodawca?

ab93

Jaki jest wymagany poziom ang na stanowiska juniorskie? Czy na codzien uzywa się jezyka? Czy zalezy od team? Jakich pytań mozna spodziewać się na rozmowie? Interesują mnie działy związane z finansami. Mam 5 letnie doświadczenie w bankowości.

TakNie1
@ab93

Jak masz 5 lat to nie idz na juniora tylko wyżej. Na juniora biorą bez doświadczenia. Poziom ang wysoki nie jest wymagany. Ważne aby odpowiedzieć i odpisac.

Tak8Nie
ppp

Zazdrość przełożonych (chodzi o jedną panią na stanowisku kierowniczym) o sukcesy podwładnych powoduje nie tylko złą atmosferę, lecz również nazywając rzeczy po imieniu: MOBBING. Wiem o kilku takich jej zachowaniach. Szkoda, że szefostwo nie zrobiło z tym porządku mimo, że znało te sytuacje. I szkoda, że niby dobra firma a ma przez nią psutą zarówno atmosferę, jak i opinię...

Tak33Nie
Ronnie
@ppp

A w czym przejawia się ten mobbing? Możesz podać jakieś przykłady?

Sarah pracownik firm
@ppp

Wiesz jak menagerka jest pusta to na pewno beda ja irytowaly osoby ambitniejsze. Takich trzeba sie pozbyć by moc błyszczeć!

Tak12Nie

Piotrus Pan
@ppp

o którym dziale piszesz chętnie włączę się do dyskusji

Asa
@Sarah pracownik firm

Otóż to, umiejace 3 języku albo superinteligentne i ogarnięty. Już ileś osób odeszło spowodowane ta sytuacją

Tak2Nie1
Ja
@ppp

Nie wiem czym sie przejmowac jesli chodzi o mobbing. Ja mialem jedna (ostatnia) rozmowe w jednym korpo, chcieli mnie ukarac, za cos czego nie zrobilem. To po prostu ich nagrywalem. Zaluje, ze nie wpadlem na to wczesniej. Ciekawy bylby widok jak managier sredniego szczebla chodzi zesrany bo sie boi, ze przez to, ze jest (usunięte przez administratora) i prostakiem dal sie nagrac i jest na tasmie. I jakie slowa wypowiada. Potem mozna takiego szantazowac, nie ma sie co bac tych durni. Niestety nie pracuje juz w korpo ale chetnie bym wszedl w szranki z tymi 'bogatszymi' i 'lepiej postawionymi'. Moze jeszcze kiedys bede mial okazje.

Tak16Nie3
@Sarah pracownik firm

Obecni co są i są np 3 lata też udzielają się na forum i ja akurat nie udzielałam się 3 lata a inne osoby, które nadal są w firmie udzielały się na stronie :) Spotkałam też osoby, które uciekły z firmy albo straszone były sądami jak same odejdą, stąd jestem chętna jeśli jakaś osoba złoży sprawę do sądu jako świadkowa :) Sądzę, że uzbiera się z 30 osób :) Sympatyczna osoba też się zdarzałą, ale faktycznie jak inna osoba była umiejętna albo elokwentna to chciały ją unicestwić :)

@ppp

I agree :) Jestem jedną z jej ofiar a co najmniej świadkową innej sytuacji :) Słyszałam, że obecnie firma spada w rankingach i osoby uciekają jak z tonącego okrętu :) A i że obiecywali same sukcey i jaka firma jest ułożona i światowa :)

Tak11Nie
@Ja

Córka śasiadki straszona byla sądem jak sama chciała odejśc. Szkoda, że ona nie nagrytwała swojej liderki, ale chciałą iśc sama do sądu oskarzyc ja o mobbing i szkoda, ze dala sobie spokoj :)

Blabla
@Ua

Na tym do tej pory jadą, że osoby którym się udało uciec stamtąd mają ich na tyle dość, że odpuszczają sprawy sądowe żeby wymazać z pamięci to miejsce.

Tak13Nie
Koala
@Blabla

W jakim dziale było najwięcej takich incydentów? Finanse? Zakupy?

Uea
@Koala

Zakupy

Miś
Nazwa działu: IT

Odradzam! Firma nie poważna. Aplikowałem na stanowisko Software Developera z ponad 2 letnim stażem. Poprosiłem o decyzje w ciągu dwóch tygodni. Po trzech nie otrzymałem takowej. Wysłałem e maila z pytaniem. Dostałem informacje, że manager jest na urlopie i odpowiedzi mogę spodziewać się po następnych trzech tygodniach. Strata czasu.

TakiLajf
@Miś

Zdradzę ci sekret. Pewnie nie przeszedłeś rozmowy technicznej. 2 lata doświadczenia nie znaczy, że cos umiesz. Może ci nie poszło. Przeważnie jak techniczni wychodzą z rozmowy to juz wiadomo, czy klienta brać czy nie. Ten okres 2 tyg to zwykła formalność. Ale fakt, jeśli nie dostales kwitka od 3 tyg to smutno. Doucz sie i aplikuj jeszcze raz.

Tak4Nie4
Michał
Nazwa działu: Finanse

Witam. Absolutnie ODRADZAM pracę i aplikowanie do działu GA. Kompletny(usunięte przez administratora)jeśli chodzi o procesy, organizację, podział obowiązków i system backupów. Ogromna liczba nadgodzin podczas zamknięcia które trwa 2 tygodnie. Pracownicy nierzadko siedzą w biurze po 16 godzin podczas zamykania miesiąca. Absolutny brak pomocy ze strony Team Leaderów, nie mają oni najczęściej pojęcia o tym czym zajmują się pracownicy stawiając im wymagania z kosmosu. Często zdarza się tak że z powodu rotacji pracownik pierwszy raz widzi proces podczas zamknięcia, brak jest systemu szkoleń i wsparcia ze strony pracowników oddających proces (najczęściej dostają inne zadania i brakuje czasu na trening i przekazanie wiedzy bądź odchodzą z firmy wcześniej niż management łaskawie deleguje nowego pracownika do zespołu). Front office często ma już po prostu dość GBS Kraków ze względu na to że rotacja wśród pracowników jest ogromna (nieliczni wytrzymują taką liczbę pracy w nadgodzinach) i co kilka miesięcy trzeba na nowo wdrażać pracownika do danych zadań (niejasne i nieaktualizowane procedury). Brak samodzielności w procesach, na każdą pierdołę wymagana jest aprobata, front office nie chce przekazywać po raz kolejny wiedzy. Mimo kilku lat procesu stabilizacji po przejęciu procesów nadal mnóstwo rzeczy NIE DZIAŁA. Niejasny jest również system przyznawanie dostępów, mimo tego że brakuje pracowników nowy pracownik musi czekać pół miesiąca aby dostać dostęp do systemu ERP lub księguje na dostępie innego pracownika co jest absurdalne i niezgodnie z jakąkolwiek polityką bezpieczeństwa. Z powodu ogólnie panującego bałaganu audyt trwa tutaj praktycznie przez cały rok przez 3 firmy audytowe co jeszcze bardziej obciąża pracownika. Management zmusza pracowników do odbioru wszystkich nadgodzin w ciągu miesiąca, raportowane do wypłaty są tylko pojedyncze nadgodziny. Brak jakiegokolwiek systemu rozliczania czasu pracy, z wiadomych względów wszystko zapisywane jest w Excelu więc proszę nie liczyć na jakiekolwiek trzymanie się litery prawa jeśli chodzi o wolny dzień za pracę w święto, sobotę czy wypłatę należnych nadgodzin. Podsumowując: Szkoda życia na pracę w ABB, za podobne a często większe pieniądze można mieć fajną i spokojną pracę w normalnych korporacjach. Jeśli chcesz nie mieć życia poza pracą - aplikuj do ABB. W tym momencie biorą praktycznie wszystkich, co skutecznie odbija się na jakości wykonywanej pracy. Trzymajcie się od tej korporacji z daleka!!!

Tak17Nie1
@Michał

Jak kto? A hasła work life balance reklamujące tę firmę?

@Michał

I przede wszystkim, co na to Państwowa Inspekcja Pracy?

ciekawy
Nazwa działu: finance

A pracuje ktos w nowo powstajacym dziale controllingu? Maja teraz sporo ofert. Jakie opinie?

TakNie1

Firma fajna ale management do wyrzucenia, wszystkich po kolei. W dziale GL, brak strukruty backupowej oraz kultura męczennictwa, dużo nadgodzin oraz zmuszanie pracowników do odbioru jak najwcześniej, byleby nie dostać ich do wypłaty. Dużo biurokracji, drukowania, chaos ( ciągłe zmiany i nowe zasady, które obowiązują od daty wstecz). Firma ok na początek, ale jeśli chodzi o awans to technologia 4D- jeśli jesteś ulubiencem TM, dostaniesz bez problemu. Plusy ABB: lokalizacja, miłe warunki pracy- biuro, dobra kawa, dofinansowanie MPK. MInusy: brak unormowanej ścieżki awansu, biurokracja oraz łamanie zasad

Kiki
@Pracownik

Niestety prawda , awanse niestety po znajomości albo za zasiedzenie bo inni odchodzą

Tak8Nie
@Pracownik

Co znaczy technologia 4D w kontekście awansów?

@Kiki

Niestety ale nie ma awansów za zasiedzenie. TLami zostają osoby które najkrócej pracują.

Melon
Nazwa działu: Zakupy

ABB to najgorsza firma w jakiej pracowałem. Poniżanie pracowników, próby zastraszania i wykorzystywanie na porządku dziennym. Pracownik w Polsce traktowany jest jak niewolnik, który ma robić i się nie odzywać. Zmiany stanowiska bez pytania, albo jest sie do wyrzucenia. Brak możliwości awansu, obiecanki a potem uciszanie jak się prosi o podwyżkę. Management patrzy tylko na swoich, nie szanuje sie pracownika, który jest w firmie dłużej, lojalnego, a tego kto sie lepiej podlize i nadskoczy. Najgorzej spędzone lata w karierze. Doświadczenie z zakupów.

Tak16Nie
Huzar
@Melon

Doświadczenie z zakupów operacyjnych czy taktycznych?

@Melon

Niedawno stałem się obiektem ataku menadżera, ponieważ odważyłem się wyrazić opinię, że w firmie ważniejsze są wyniki (KPI), niekonczące się wypełnianie exceli niż ludzie. Cóż. Widocznie moja opinia kogoś zabolała.

Tak13Nie
Nick
@Melon

Niestety zgadzam się... myślałem, że to będzie jakiś dla mnie rozwój, a tu niestety jedno wielke rozczarowanie. Wracam do Capgemini - nie bylo idealnie ale z tej perspektywy to jednak przepaść.

300% się zgadza :)

Sory Batory
Nazwa działu: Zakupy

Kochani, jak wygląda sytuacja w firmie po sprzedaży dywizji Power Grids do Hitaschi? Czy wiąże się to ze zwolnieniami w finansach i zakupach? Czy były już jakieś informacje na ten temat podane przez management? Power Grids były znaczącą częścią ABB, a finalizacja transakcji niedługo, na początku 2020.

@Sory Batory

Nie zwalniają tylko przenoszą kilka kilkanaście osob.

@Alien

Nie kilkanascie tylko raczej blizej 200,ale dla tych to może być zdecydowanie lepsza sciezka kariery niz ABB

@Odchodzący z ABB

Z zakupów indirect i AP i HR raptem kilka osob idzie.

Olabb
@Odchodzący z ABB

Mama mieszane uczucia co do tego przeniesienia. Nic nie wiadomo , dezinformacja. Niestety dowiedzieliśmy się bez wcześniejszych rozmów. Ciekawe czy nas zwalnia po czerwcu 2020.

@Olabb

Czemu czerwcu? Co niby ma byc po czerwcu? Przecież transfer do Hitachi będzie trwal ze 3 lata. Narazie nawet umowy będą Abb PG zamiast Abb GBS.

Olabb
@Tezpracownik

W czerwcu 2020 ma nastąpić finalizacji transakcji sprzedaży PG do Hitachi która stanie się właścicielem 100% ( teraz ma niewiele ponad 80%). Samo Abb chyba nie wie co będzie po czerwcu 2020 ,dostałam informacje ze po tej dacie mamy być chronieni rok. W sumie nie wiadomo nadal co i jak w tej nowej wydzielonej na potrzeby JV spółce będzie, jakie warunki pracy i obowiazki. Zobaczymy już pewnie niedługo :)

Tak5Nie1
@Olabb

A to że będziemy nietykalni przez cały okres transferu to wiemy. Rok to kupa czasu ;) można się rozglądać za nową pracą na spokojnie;)

Tak5Nie1
Dadaizm
@Tezpracownik

A dostaliście juz pisma z informacją o przejściu? Nie wiem, kto to pisał. Asekuracja na każdym kroku. Małobym się nie rozesmiała przełożonym w twarz.

@Dadaizm

No pewnie. Miesiąc temu. Z dnia na dzien ;)

Kaizen

Czy ciężko jest otrzymac stanowisko team leadera w ABB?

Qwerty

Tak

Tak3Nie1

@Kaizen

Jakiekolwiek stanowiska liderskie są dożywotnio obstawione. Ale wszędzie tak jest. Niestety.

Tak9Nie2

Dadaizm
@Kaizen

Tak, jeśli nie należysz do środowiska wzajemnej adoracji I nie masz 5 kredytów I przynajmniej piątki dzieci.

Miki

Czołem koledzy, pracuję w szwedzkim ABB i z ciekawosci chciałem zobaczyć jak tam u was jest, bo może kiedyś bym do Polski wrócił albo chociaż na jakiś short time assignment wpadł, ale z tego co widzę to polska szkoła zarządzania tam się przebiła i lepiej się trzymać z daleka. Bez urazy dla normalnych pracowników. Jakby co zapraszam do Szwecji, zero mobingu, luzna atmosfera w pracy, przyjaźni managerowie i w miare przyzwoite wynagrodzenia (kolo 40kk na miesiac).

Tak10Nie1
Rainer
@Miki

Znamy to szwedzkie ABB- słyszałem ze tylko rodowitych Szwedów przenoszą do PG wiec jak wrócisz do PL starym volvo będziesz bracie tu garował. Skąd do tej Szwecji się wyrwałeś z jakiej wioseczki z PL?

Tak5Nie3
Miki
@Rainer

Z wybrzeża się wyrwałem, aplikowałem bezpośrednio i jakoś poszło. Na stanowiska managerskie Polaków nie biorą z wiadomych względów, na administracyjne i przekładanie kartek biorą głównie swoich, ale na techniczne nie ma problemu się zatrudnić, w wielu zespołach Szwedzi to mniejszość albo nie ma w ogóle. Polaków jest bardzo mało, sam znam tylko 2 co tu pracuje. Jak już się jest w środku to normalnie próbować przez ten wewnętrzny portal. Ja się zastanawiam czy dalej w świat nie ruszyć (z powrotem do Polski to taki żart był), ale jak ktoś chce normalnie żyć z rodziną i się niczym nie martwić to jak najbardziej polecam. Dla mnie tu za stabilnie i za spokojnie trochę (a zwłaszcza to, że jestem chciwy jak smok i mnie denerwują wysokie podatki).

lola
Nazwa działu: Finanse

Czy ktos mial cos wspolnego ze stanowiskiem AR - master data i moglby podzielic sie opinie(na czym polega to stanowisko? czym dokladnie się tam zajmują) :)

Tak1Nie1
Zyga

Chciałbym zapytać ile średnio zarabia w ABB IS Service Manager i ile IS Application Manager.

@Zyga

AM 5000-7500 netto SM 9000-13000 netto

Jasssss

Hey, Polecacie - Procurement Category Specialist - Marketing Services?? Jak się tam pracuje?

Melon
@Jasssss

Pracy i tak nie dostaniesz, bo zatrudniają tylko z wewnątrz, żeby nie płacić. Nie szukają ludzi z doświadczeniem, a ludzi do klepania. Nie warto.

ciekawy

mam pytanko , czy ktoś dostał propozycję pracy na Project Managera? Ja byłem już na II etapie rozmów ale nie udało się, aczkolwiek oczekiwania miałem jak najbardziej pozytywne po rozmowach. Powiedziano mi że decyzją kogoś tam szukają kogoś wewnątrz i narazie rekrutacja jest wstrzymana, potem tj. jakieś 3-4 tyg temu przyszedł mail korporacyjny że dziękują i że jednak nie spełniam wymagań. To jest dla mnie o tyle ciekawe że przez 2 spotkania spełniałem ich kryteria a potem już nie. Powiem tak jesli macie jechać to pytajcie o zwrot pieniędzy za dojazd na rozmowę. Ja co prawda nie miałem aż tak daleko bo 100 km ale jednak samochód na wode nie jezdzi. Czy też czekaliście na jakiekolwiek info zwrotne nawet kilka miesięcy podczas aplikacji na stanowiska? piszcie , komentujcie, czekam na opinie.

Kura
@ciekawy

To samo - na rozmowie spełniam wszystkie wymagania, a nawet więcej. Po miesiącu żadnej odpowiedzi, nawet odmownej.

Ciekawy
@Kura

A na jakie stanowisko aplikowałeś lub jakie Ci chcieli zaproponować ? Masz jeszcze jakieś doświadczenia ?

Nick
@ciekawy

Skoro wymagania były takie, że zatrudnią osobę z wewnątrz to oznacza, że nie spełniałeś wszystkich warunków ?

@ciekawy

Nie spełniasz wymagań bo jesteś z zewnątrz.

Rainer
@ciekawy

Niestety hry abbowskie to dno i te z rekrutacji i te wewnętrzne. Brak kompetencji i zarządzania niestety też wśród HRBP

Tak4Nie

Zostaw opinię o ABB - Kraków

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie