ABB

Kraków

Opinie o ABB

Ula

Czy to firma dobra dla stażystów na Star? (księgowoś)

E_K_TO

A jakie są warunki w tym nowym biurowcu?

Greg
@E_K_TO 13.06.2017 14:17
A jakie są warunki w tym nowym biurowcu?

Baardzo dobre. Pięć gwazdek. Serio.

gebs

Czy przechodził ktoś z was pre-employment screening? Jak długo te procedury trwały ? Kiedy były one(procedury) uruchomione - czy przed ofertą czy tez po złożeniu / akceptacji oferty?

Greg
@gebs 09.12.2017 12:40

Przechodzilem. Trwało to błyskawicznie - dosłownie kilka godzin.

Xyz

Czy ktoś aplikował na assurance, risk and Control operations manager? Co sądzicie o tych ofertach?

@Jola 15.11.2017 13:26
@Jan Stanowiska wymagaja 5 letniego doświadczenia, wiec na pewno nie sa dla juniorów

pieniądze jak dla juniorów czyli niskie , a niż się trafi jakiś opis nie ma się nijak do pieniadzy a te sa niskie

porozmowie z manegerem
@Xyz 10.11.2017 03:42

ja aplikowalem. wgyglada na to iz bedzie duzo pracy tam.

Xxxx

Hej, a jak wygląda sytuacja w finansach/księgowości ? Fajna atmosfera, ludzie?

Robot
@anonymous 07.12.2017 22:53
tam akurat bardzo fajnie :) jedyny zespół z normalną team leaderka

W koncu cos pozytywnego!

Xxx
@Robot 07.12.2017 23:20
W koncu cos pozytywnego!

A w AP? :) jakie mają podejście do stażystów? :)

Janusz

Ludzie! SPECJALIZUJCIE SIĘ i uciekajcie!! Wybierzcie dział i idzzcie w eksperta - zostaniecie Team Leaderem i co z tego? Projekt, na ktorym bedziecie i tak wytrzyma MAX pare lat bo ta firma to syf, burdel i nieudolnosc (pisze o GBS, nie innych dzialach) a potem? Co z Wami bedzie? Nie będzie umieć nic, managerowania też się nie nauczycie - management w wyknaniu ludzi w GBS to filozofia z poprzedniego systemu, która w innych firmach zaczyna byc obśmiewana (w tych dobrych firmach, niestety głównie IT). Odpuście wyścig szczurów i robienie z siebie debila (co czyni większość młodych TL, którym się wydaje że oto zaczęli robić karierę...hahaha...). Juniorzy - na rok do ABB, zdobyc doswiadczenie, wyssac z fitmy ile szkolen mozecie i uciekac na firm bez BUSINESS CENTER albo GLOBAL SERVICES w nazwie. GLOBAL SERVICES=KOŁCHOZ, SYF, BRAK SZACUNKU i outsourcing pod szyldem firmy.

Jajco
@Janusz 29.10.2017 12:33

Mogę się podpisać obiema rękami pod wypowiedzią Janusza!

polska

jerzyurban
@polska 20.11.2017 13:24
czemu nikt nie potrafi napisac ile zarabia, zeby wszystkim bylo latwiej

Ja ci powiem ile, to ci będzie trudniej to znieść i bedziesz sie musiał wyprowadzić na łojcowiznę, bo i tak tyle nie zarobisz na start. Ktoś, kto pyta o zarobki w ten sposób zasługuje tylko na pozycję starszego wyrzucacza gnoju.

jerzyurban
@polska 20.11.2017 13:24

miodzio !!!!

Do wszystkich potencjalnych i przyszlych kandydatow: Aplikujcie przez str abb.com a nie pracuj.pl nastepnie zalozcie sobie profil, haslo, login i tam aplikujcie. Mnie powiedzieli 1.5 miesiaca temu, ze dostalem prace i zaczynam na poczatku grudnia, po czym cos mnie tknelo i dzis sie zalogowalem na swoj profil i widze tam, ze "Application Unsuccessful". Pelna profeska i zero maili / telefonow od nich.

Ula

Zarobki jedne z lepszych w Krakowie. Otworzyli centrum a raczej poszerzyli wiec aby sciagnac ludzi musza miec atrakcyjne widelki.

@ktoś 04.09.2017 22:46
jedne z lepszych powiadasz...to ciekawe. Bo stawka jaką mi zaproponowano na stanowisko zakupowca, ze znajomością dwóch języków...

bez obawy dzisiaj powiedzałęm 9,5 k brutto - dla SCM Buyer ( właściwie jest to funkcja back office zakupów typowy prosessing) i oczywiście nic z tego, a ofert do German.. w ABB jest bez liku ale za najniższa wiec by by.. by

inzynier
@Jan 14.11.2017 18:03

fajnie... skoro ty tyle powiedziales, a nie jestes techniczny, a ja tyle samo powiedzialem jako techniczny, to z tego wynika, ze nie traktuja technicznych ludzi dobrze. skoro tam jest taki sam poziom zarobokow. notabene do mnie tez sie nie odezwali mimo, ze dostalem zapewnienie w 4 oczy, ze placa tam takie pensje.

Jan

zacznijmy od pieniędzy potrzebują na stanowiska o nazwach " Senior Supply Chain Buyer.." bedacych typowymi work follow obliczonymi na ilość wypuszczonych dokumentów ludzi za max 3,3 -4,0 K netto, słowem liczy się cena, reszta ma mniejsze znaczenie.. polecam Joanna z HR 664 980 xxx jest nice ale ma cel finansowy i poszukuje aktualnie kandydatów "with German" good luck and thks

Bałt

Cześć i czołem. Pytanie dotyczące roli - Transport Customer Service Specialist with English, czy to jest stanowisko typowo związane z call center? O jakich apanażach można mówić na tym stanowisku? 3 tyś netto? 3,5 tyś netto? 4 tyś netto? Czy biuro ABB, które jest w Zabierzowie znajduje się w Kraków Business Park? Czy będzie one przenoszone na rondo mogilskie? Z góry dziekuję za odpowiedź.

czesc
@Bałt 04.09.2017 21:22

Cześć Balt, Dzial TMC jest w Zabierzowie, nie wiadomo, ile jeszcze tu będzie, rok temu na rozmowach mowili, ze za rok dzial się przenosi, w tym roku mowia to sam o, ze za rok się przenosi.. nie wiadomo dokąd , na pewno nie na rondo mogilskie. Praca w CS to nie call center, raczej mail center , ponieważ polega na przesylaniu dalej maili. CS nie ma dużej odpowiedzialności i samodzielności. Bazuje sie na tym co robi transport planning, CS tylko kopiuje maile i przesyla je dalej. Atmosfera w pracy fajna, ale jeśli chodzi o samą pracę to panuje duzy balagan i chaos.

@Bałt 04.09.2017 21:22

dziwne pytanie ale za 4 k zetów szoda dojeżdzac, chyba z e jesteś juniorem

AutoRobo

AutoRobo
@Karol 29.10.2017 13:03
Jak nie znasz jezykow, a nie jesteś geniuszem w swojej specjalizacji, to na żadne ;)

nie pomogles

cham-solo
@AutoRobo 23.10.2017 20:39
czesc wszystkim! mam pytanie: na jakie stanowisko można aplikować po automatyce i robotyce? prosze o jakies podpowiedzi :)...

Jeżeli jesteś absolwentem AiR i nadal nie wiesz do czego się nadajesz, to zauważ w innych postach, że dział HR i tam ma ręce pełne roboty, więc prośba - nie rób sztucznego tłumu w kolejce i nie wysyłaj CV na losowe stanowiska.

Marcin

Pani z HR z GBS. Topowy profesjonalizm. Dużo lepsza znajomość stanowisk i umiejętności technicznych niż w Motoroli czy Ericssonie. Względem HR w małych centrach korporacji czy w małych firmach - nie ma porównania. Kontakt b. sympatyczny. Chęć i możliwość rozwiązania każdej komplikacji, w tym wpływ na przyspieszenie odpowiedzi od managerów (!) Warunki finansowe na wysokiej średniej - na pewno zgodne z umiejętnościami i doświadczeniem. Tylko w kilku firmach w Krk doświadczyłem tak profesjonalnego podejścia do kandydata. Szczerze polecam.

Em

Oferta pracy zupełnie niezgodna z wymaganiami - w opisie na stronie ABB jedne technologie, a na rozmowie okazuje się, że chcą zupełnie co innego. Do tego podczas rozmowy wychodzi, że jest to jedno z wielu kopro, które szuka programistów "do linii produkcyjnej" oprogramowania, gdzie dowolnego programistę da się zastąpić dowolnym innym mającym 2 ręce. Na pracę po studiach albo dla mało ambitnych ok, ale nie jako praca na dłużej. Szkoda czasu, zwłaszcza, że "na 100% odezwiemy się do tygodnia" niezależnie od decyzji. I już kilka miesięcy czekam ;)

obi

Czy aż tak cięzko załapać się do IT (mianowicie SQL Dev albo jeszcze lepiej Junior/Regular w BI) ? Pomimo, że ogłoszenia pojawiały się regularnie przez ponad 3 miesiące. Mam 3,5 roku dośw. jako konsultant IT z dość dobrym sql i podst c# i ssis i do tej pory nie dostałem żadnej odp na CV. Z linkedina jedynie byla propozycja do bodajże IS.

Było zobaczyło poszło
@szukajacy tez 06.10.2017 19:00
moze pomysleli, ze bedziesz sie stawial z warunkami finansowymi ? chociaz czytam gdzie indziej opinie, ze w IT latwa reka daja...

Dział rekrutacji nie wyrabia. Poszukaj pot. Managera na linkedin i pisz bezpośrednio.

nie dostalem odpowiedzi
@Było zobaczyło poszło 03.11.2017 00:34

a jesli nie mam linkedina ? ja wlasnie taka kase powiedzialem, powiedzili ok, super, odezwiemy sie.... wlasnie mija 4ty tydzien.... a nawet sie pytali od kiedy moge zaczac i mialo byc wg ich daty, zeby "panienkom z HR bylo wygodniej"... czy tak sie traktuje ludzi z +5 lat dowiadczeniem ?

XYZ

Alesk
@XYZ 29.09.2017 20:29
Widziałem, że ABB szuka ludzi na stanowiska Tactical Buyer oraz Strategic Buyer. Jakie są średnie zarobki na tych stanowiskach?...

cześć, wg mnie lekką reką możesz mieć 7-9k brutto. Czyli nie gorzej niż w IT. wszystko zależy od doświadczenia i aktualnych potrzeb firmy. Można pewnie dostac i wiecej a można troche mnie. Negocjuj! w Koncu na kupca chcesz iść. :)

Było zobaczyło poszło
@Alesk 17.10.2017 12:38

Potwierdzam. Zespół prestiżowy i dobrze zarządzany.

Olak

Finansów nie polecam. Szefowa M. Podła z piekła rodem totalny mobbing i brak szacunku do pracownika. Ciężka praca nie jest doceniona, jedynie wazeliniarze wchodzący w dupę dostają awans. Wszystkie inne działu poza finansami tak!

ja
@Bez przesady! 24.10.2017 15:02
Ja nie narzekam na pracę w ABB. Pracuję w zakupach (SCM) moja team leaderka jest świetną osoba i znakomitym specjalistą z dużym...

zastanawiam sie kto to pisal, bo przypadkiem znam dzial o ktorym piszesz i to chyba 2 rozne swiaty, albo to ironia ktorej nie lapie... nie nie jest to dobra firma... albo pracujesz od miesiaca

hhh
@Armadillo 29.10.2017 17:22
Zgadzam sie w 100%!!! Spojrzmy na firmy IT - Google, Arvato, Akamai, Microsoft... i poczytajmy opinie pracownikow o tych firmac...

Arvato?! nie rozśmieszaj, największy syf na krakowskim rynku.

Aplicant

Niski poziom HR i ich umiejętności miękkich podczas rekrutacji. Po takim podejściu do człowieka na dzień dobry nie można spodziewać się nic dobrego dalej. Szkoda czasu na ten moloch. Odradzam!

Pawel

nic nie rozumiem z wszystkich wypowiedzi- co to za firma ABB, trudno o uczciwy i pogłębiony obraz, z wyjątkiem pewnej mobingujacej innych teamlidereeki, a taka osoba wyklucza już prace w ABB i aplikowanie do tej firmy?? Pozdr

Tony Halik

Dzień dobry Chciałbym się spytać o pracę na stanowisku Trade Finance Specialist: jak duży jest zespół? Jakie są godziny pracy? Czy są nadgodziny? Czy jest to praca na miejscu, w biurze, czy może też zdalna? Czy są delegacje? Czy pracownicy są wysyłani na szkolenia zewnętrzne? Pojawiła się oferta, rozważam złożyć swoje podanie i odpowiedzi osób już tam pracujących być może wpłyną na moją decyzję o aplikowaniu. Z góry dziękuję za szczere odpowiedzi.

san escobar stolicą Polski

cześć czy ktoś może się podzielić opinią jak wygląd praca transport plannera w Zabierzowie? jak z ilością obowiązków, nadgodziny, atmosfera, zespół itp.? praca na dłużej czy raczej firma trampolina popracować i przejść gdzieś indziej? z tego co widzę opinie na temat firmy są podzielone, jedni twierdzą że ok inni że monotonia i klepanie jak w capie. z góry dzięki za szczerą odpowiedź, również oceniam pracodawców aby innym było łatwiej podjąć decyzje przed podjęciem pracy

nick
@san escobar stolicą Polski 01.10.2017 20:11

hej san escobar, ogolnie chaos , system do planowania transportu totalna klapa(ABB= "innowacja" czyli mnostwo rzeczy manualnie trzeba robic), ciezko z dojazdami do zabierzowa (zalezy czy chcialbys dojezdzac pkp czy wlasnym srodkiem transportu). Poki co roboty nie jest za duzo, bedzie wiecej jak wejda nowe rynki. z pozytywow to atmosfera w pracy, ludzie są raczej wyluzowani i nie ma wyscigu szczurow.

Not Recommended

Dział General accounting to jest jedna wielka tragedia...sugeruję omijać szerokim łukiem, chyba że lubicie siedzieć do 5 rano i znosić fochy niedowartościowanych team liderek. Reszta firmy wygląda fajnie...

Chetny do pomocy
@Not Recommended 21.09.2017 21:17

moze brakuje im mocnego c======B ??

Wyjadacz

Zarobki są typowo przeciętne, zarówno w IT jak i w finansach. IT ( usunięte przez administratora ) Widełek nie przeskoczysz. Jak masz umiejętności na juniora (za mało doświadczenia na standard itp), a chcesz pensję standard - zapomnij. Tego nie ruszysz. Z benefitów dopłata do mpk lub parkingu, multisport i luxmed (różne pakiety - podstawowy za darmo, wyższe za drobną opłatą). Kawa/herbata w biurze i - w zależności od projektu - albo zapierdziel, albo nuda niesamowita. Ci co trafią na zapierdziel to mogą się cieszyć, bo mają co robić i mogą się rozwijać. Ci co trafią do keipskiego projektu, to będą snuć się po firmie i szukać sobie zajęć. Zawsze można pograć w ping-ponga (jak masz z kim grać, a jest wiecznie okupowany, czyli masa osób ma nadmiar czasu), albo w piłkarzyki. W finansach podobno zapierdziel, w IT ludzie się nie przepracowywują. O ile można to nazwać IT, bo to raczej management - zarządzanie serwisami, procesami itp - wsparcie techniczne praktycznie całe na zewnątrz. Nie dotyczy programistów. Więc dla finansistów, warunki raczej takie jak w większości korpo, dla IT - technicy mogą trafić znacznie lepiej, dla ludzi z Capa jest to raj - te same zadania operacyjne, mniej pracy, lepsza płaca (dlatego masa ludzi z Capa przechodzi do ABB).

Ira

Witam, Chciałabym aplikować na stanowisko Trade Operational Administrator with German. Może wiecie jakie zarobki są oferowane ?

p.

jaka jest szansa, że po stażu w ABB dostanie się propozycję pracy? staż w dziale HR.

t1000
@p. 17.08.2017 15:29

O ktorym abb piszesz? Crc, sdc czy gbs?

p.
@t1000 19.08.2017 22:37
O ktorym abb piszesz? Crc, sdc czy gbs?

gbs.

capital

Jak wygląda praca w HR... atmosfera, poziom zadań, zarobki?

Bogdan K

Pytanie do pracujących w teamie "Podróżującym" Co się robi dokładnie w tym teamie ? Czy to jest transition procesów czy coś więcej ?

artur
@Bogdan K 13.08.2017 10:37

tranzyszyn? "Dzizus".... naucz się polskiego. Idzie człowiek na rozmowę rekrutacyjną i z politowaniem patrzy, jak leming bełkocze pongliszem.

Aga

Jak wygląda praca w dziale podatkowym? Czy jest to czyste księgowanie, dużo nadgodzin?

`resonable
@Aga 04.08.2017 16:12

Cześć, Działa Data Analytics bardzo fajny. Nie ma nadgodzin, współpraca z innymi krajami, wdrazanie BI, polecam!

Zawiedziony

Praca w ABB w IT nie jest dla osób technicznych. Jeśli lubisz grzebać w systemach/sieciach itp - odpuść sobie. Kwestiami technicznymi zajmuje się outsourcing, wewnątrz firmy pozycje są czysto operacyjne - pilnowanie zespołów outsourcingowych/dokumentacji/zmian i incydentów (stąd też duży napływ pracowników z Capa).

Cham Solo

Pisząc o krakowskim ABB należy rozróżniać 3 główne jednostki: 1. CRC 2. SDC 3. GBS Jeżeli piszecie komentarze, to piszcie na początku, której jednostki to dotyczy, żeby nie wprowadzać ludzi w błąd. Mobbing to takie "śmieszne" zjawisko, w którym można z uśmiechem na ustach dręczyć pracownika, a i tak bidula nic nie udowodni. Pójdzie do sądu i co powie, co pokaże? Koledzy nagle powiedzą, że nic nie widzieli, nic nie słyszeli. Mobbing przez przełożonego zostanie wytłumaczony tym, że mobbowany miał problemy z integracją z grupą, nie wywiązywał się z powierzonych zadań i nie był otwarty na nowe wyzwania. Najlepszy przykład mobbingu to sprawienie, żeby pracownik o wszystko się prosił, miał poczucie winy, że prosi np: o dodatkową przerwę w pracy, aby coś załatwić na mieście.

nie idiota

ABB to : układy, układziki...ludzie na wyższych stanowiskach kompletnie się do tego nie nadają...nie ogarniają i udają...wiele akcji podchodzi pod mobbing... śmierdząca firma...odradzam

Mink

SAM
@Mink 23.06.2017 11:58
czy ktoś ubiegać się na stanowisko Transport Planner Air it Sea? może ktoś coś wie jak wygląda praca na tym stanowisku?...

ja dzis mam rozmowe....zobaczymy co wyniknie ale czytajac te wpisy troche sie obawiam czy to nie marnowanie mojego drogiego czasu.....dam znać

Miś Uszatek
@SAM 25.07.2017 10:22

Do którego działu? SCM w GBSie?

TL

Ech Wy, koorpo-... ! Żeby mnie tu tak oficjalnie ... !? I nic się nie boicie!? Ale, ale... dużo się tu dowiedziałam, dużo między wierszami..., spaliliście gnomy! Już ja wam się do [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] dobiorę! Po kolei! Bez wyjątku! Będziecie siu... pod biurkami, jak będę przechodzić przez openspace'a! Nikt Wam tu już nie pomoże! Wasza godzina wybiła!

Rane

Cześć Miałam okazję pracować w ABB. Co na plus: -atmosfera - na akurat nie byłam w gbs tylko w sdc -ugodowość - jak robota zrobiona to nie ma z niczym problemu - niektórzy owszem to przerost formy nad treścią ale ogółem jak miałam jakoś problem to nikt nie udawał ultra zajętego Co na minus : - zarobki- niestety aktualne widełki były atrakcyjne 10 lat temu -technologia- trochę przestarzałe i niestety opór przy wprowadzaniu usprawnień. Używanie wymarłych języków programowania Pracowałam tam 3 lata( jeszcze przed erą gbs) i było super pod względem atmosfery ale niestety za coś muszę spłacić kredyt :) Rzeczą która psuje opinie ABB jest obniżenie jakości obsługi biznesu - np. HR - przez duży rozrost który niestety nie jest dobrze zorganizowany

anonimowo

W ogóle sama idea teamu "podrozujacego" była bez sensu. Pierwszy raz slyszalam o takim transition. Na miejsce powinny być wysyłane osoby, które w przyszłości pracują dla danego site a nie osoby, które nic nigdy nie będą mieć z nim wspólnego poza spisaniem SOP a w większości przypadków nie znając języka kraju, do którego były wysłane ! A propos elastycznych godzin pracy to fakt, ciężko z tym jest , ciężko przed 17 wyjsc, ale w związku z workloadem to często jest to po prostu nie możliwe. Podobnie również z HO - trzeba o to prosić , czasem bez skutku. Pozdrowienia

nie podam imienia bo bedzie wiadomo

Nie wierzę w to co czytam :D byłam/jestem częścią teamu podróżującego i oczywiście podpisuje się pod tym, co powyżej, ale nie chce tu dodawać nic więcej, bo na forum całkowicie anonimowym nigdy się nie jest :P No i nasz team miał tylko 20 pare osób więc łatwo będzie dedukować ;) W teamie podróżującym pracowało się super, poza leaderką, z którą niektórzy mieli szczęście współpracować bardzo mało (ze względu na wyjazdy). Jeśli chodzi o pracę na miejscu - w Zabierzowie, a za chwilę już na rondzie mogilskim - rzeczywiście stan się pogarsza - ale wiele rzeczy wynika z faktu, że centrum się dopiero buduje. Z Home office fakt - ciężko, raczej trzeba o nie "prosić", nie jest z "defaultu". Elastyczne godziny - no na miejscu rzeczywiście brak, duża szkoda... choć, rzecz jasna, management tłumaczy to okresem budowy i stabilizacji, podobno później (nie pytajcie kiedy, bo nie wiem) ma być honorowane home office i elastyczne godziny, jak w prawie każdej korpo w KRK. Może po prostu trzeba przeczekać etap chaosu - nie zniechęcajcie się, ale też komunikujcie co wam leży - wiem, że są w SCM ludzie, do których można iść pogadać szczerze. Nie jest to wyżej opisywana TL :P ale osoby nad nią - owszem. Dziwi mnie trochę tak dużo negatywnych opinii, ale z drugiej strony szczerze muszę przyznać, że jako osoba jeżdżąca mało byłam na miejscu i mało wiem jak wygląda praca zespołów operacyjnych - mogę tu dodać tylko to, co słyszę od ludzi. A z każdym powrotem z wyjazdu służbowego słyszę coraz więcej narzekania. Szkoda :( Ludzie rzeczywiście wydają się przeładowani klepaniną i lekko sfrustrowani brakiem tych "korporacyjnych podstaw" jak HO czy elastyczny czas pracy. No i nieziemski workload w niektórych temach... Tak czy siak - firma na początek na pewno super, przyjmują teraz dużo juniorów - no i dla juniorów - czad, na wpis do CV, na oswojenie się z korpo, na start do lepszych zarobków. Ale czy to dobre miejsce dla doświadczonych osób? Ciężko mi powiedzieć. Boję się, że jednak nie... Dodam jeszcze, że czytam wpisy z góry i śmieję się sama do siebie. Ktoś tam napisał o "skardze" całego teamu na TL - czyżby ktoś inny z Teamu podróżującego się tu wypowiadał :D? Potwierdzam, coś takiego miało miejsce, ale powtórzę - nie forum jest miejscem na dywagacje o tym... Pozdrawiam ciepło!

-aga
@Aga 16.06.2017 13:19
Witam, A jak jest z godzinami pracy w księgowości? Nie są elastyczne? Na interview mówili, że są. Może wiesz coś jak to u n...

...elastycznie to możesz jedynie klepać...raz z prawe, raz z lewej strony klawiatury :)

@-aga 25.06.2017 22:16

Czyli jakie godziny obowiązują?

Tomko

Hej wszystkim, Witam Ela, widzę że forum ostatnio ożyło - odniosę się do wiadomości z góry - piszecie o liderce, chyba każdy wie ze chodzi o liderkę "podróżującą" która teraz jest "taktyczna". Okropna osoba. Ela z ABB (tak sie domyślam ze z ABB) pisze tu na forum, żeby to zgłosić - z doświadczenia wiem, że ciężko taką osobę zgłosić gdziekolwiek, bo ciężko jest cokolwiek udowodnić. Wiem też, że na tę osobę była już skarga do wysokiego szczebla managementu - i to skarga od CAŁEGO teamu podróżującego, ale jedyna "kara" jaka ja spotkała to przeniesienie do tacticali :P wiec średnio się ludziom chce donosić jak nawet takie akcje nic nie wnoszą - szczerze? Łatwiej uciec i mieć nadzieje nigdy nie zobaczyć tej [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] nej osoby. Nikogo nie oceniam, sam gdybym miał pracować pod, obok lub z taką osobą jak ona to bym raczej wolał zmienić pracę na sprzątanie kibli... Wiem o kim piszecie, o Pani M.K. - chyba każdy, kto to czyta i ją spotkał, wie o kim mowa - bierna agresja (trudna do udowodnienia), obgadywanie, komentowanie i traktowanie jak gówna każdego "słabszego". Bierna agresja, którą trudno wychwycić ale mocno się ją odczuwa - to stosuje do osób uchodzących za ładne i/lub mądre - zazdrosna gówniara i tyle. A do tego nie tak kompletnie głupia bo (jeszcze do niedawna) wiedziała komu smalić cholewki a po kim można je&^ć bezkarnie. Widzę, że skill jej zmalał w tym, bo duzo osób w firmie trzyma się od niej z daleka a w komfortowych rozmowach przyznają wręcz ze jej "nienawidzą". Pod tym względem sytuacja jest słaba. Jak tego nie zmienicie - będziecie mieć z nią problemy a kiedyś i pozew o mobbing mnie nie zdziwi. Myślę, że sporawo osób z teamu "podróżującego" chętnie wesprze takie akcje jako świadkowie bo co wiem, to to, że masy osób trzymają urazę w stosunku do tej liderki. I to nie tylko z ABB :) Nie wiem, ona ma coś w sobie, ze gdzie się nie pojawia, zaczyna gnoić ludzi. Gdzie się nie pojawia, tam zaczyna być źle. W innych firmach, gdzie nie była TL i gdzie ludzie ja znali jako koleżankę -ci ludzie dziś mówią "To MK jest liderka w ABB? Kurde, a już chciałam tam aplikować. Chyba jednak podziękuje" - TRUE STORY, mojej przyjaciółki ;) Ja niedługo wylatuje z gniazda ABB do innej firmy. Gniazdo nie było do końca złe, jak to korpo, ale niestety jak ktoś u góry napisał - "równia pochyła". Robi się coraz gorzej. A i owa liderka sunąca przez open spejsa prowokuje przemyślenia typu "nie przebywaj wśród złych charakterów z seriali w życiu prawdziwym, zmień otoczenie, nie siedź w koszu ze zgniłym jabłkiem bo zacznie śmierdzieć". I wtedy się ucieka. Ludzie - moja rada - w Krakowie jest masa korpo, masa firm, masa projektow i dzialow - nie dawajcie sie gnoić, lepiej ucieć gdzieś indziej jeśli nie macie siły czy nadziei na walkę. Za dużo mamy mozliwosci, zeby dawać się frustrować przez jedną, nie najbystrzejszą, a złą do szpiku osobę. Pozdrawiam ciepło!

-gość
@Tomko 16.06.2017 00:19

Hej, Idealny komentarz ,który potwierdzam w 100%...osoba kompletnie nieogarnięta, bez doświadczenia.. Jej stanowisko jest prawdopodobnie pomyłką...i bardzo kiepskim żartem ...

onyks

Nie wiem, jak w innych zespołach, ale u mnie nie ma problemu z pracą w domu. W poprzedniej pracy było z tym różnie. Jeśli chodzi o budynek - to pracuje się na open space, ale b. fajnie wyposażonym - salki z playstation, piłkarzykami, czy ping pongiem(na niego ciężko się dostać) + dobrze wyposażona biblioteka + sa;li do odpoczynku z pufami i hamakiem, biurka regulowane elektrycznie. Ogólnie nie jest, źle - ale jednak ja preferuje pokoje. Kurcze, nie wiem jak w innych działach, ale u mnie naprawdę fajnie się pracuje, w innych nie wiem, bo za krótko tu pracuję, ale rozmawiałem z ludźmi z innych działów, i ponoć jak Ci się znudzi projekt/technologia - to jeśli masz chęci się uczyć możesz się przebranżowić. Przy rozmowie o $$ ważne są twarde negocjacje, i wtedy kasa jest całkiem ok (jeśli oczywiście masz dobre skille)

HR-y DNO !!

Szkoda czasu na ABB- HR- ry, co zdarza się już obecnie w bardzo niewielu i to kiepskich firmach, Nie informują o wynikach rekrutacji! To zupełne lekceważenie kandydatów, zwłaszcza, że ktoś poświęca swój cenny czas, najczęściej zwalniając się z aktualnej pracy aby móc pojawić się na rozmowie w biurze ABB, a niektórzy nawet biorą w tym celu urlop. Zdecydowanie niedopuszczalne, nie dostać żadnej informacji zwrotnej!

Nick nick

ABB będzie przyjmować studentów i ludzi bez doświadczenia, którzy zgodzą się na niższe wynagrodzenie. Taką strategię przyjęli, więc nie przejmujcie się, jeśli odrzucą Waszą kandydaturę :D

onyks

A ja jestem zadowolony. Pracuję w ABB jako senior developer - kasa uczciwa, delikatnie powyżej średniej krakowskiej dla seniora (pod warunkiem, że dobrze negocjujesz ;-)). Są fundusze na szkolenia, benefity niestety tylko standardowe, imprezy firmowe itp... Ogólnie atmosfera też bardzo na plus -ale tu pewnie dużo zależy gdzie się trafi mi się udało dobrze, ale też słyszałem od niektórych, że oni niestety trafili do kiepskiego projektu, czyli jak w każdej dużej firmie...

Kandydatka
@onyks 13.06.2017 14:27

Onyks, piszesz ze kasa uczciwa czyli mniej wiecej ile? ja ide tam na rozmowe w przyszlym tygodniu na stanowisko seniorskie w finansach i ciagle zastanawiam sie jak bardzo negocjowac jakie sa realia. Mam spore doswiadczenie w innej firmie. Prosilabym o sugestie :)

michał

Ktoś wie , jak wygląda tam staż? Chodzi mi o elektronike /programowanie? Duże wymgania od stażysty maja? Idzie sie coś tam nauczyć?

Adam

A są jakieś stanowiska związane z sieciami komputerowymi?

mirek

Wy niewdzięczne klepacze tiketow. Wasza postawa psuje wizerunek ABB w ktorej inzynierowie to elita, a menedżerowie to wybrańcy nad wybrańcami. Jak nie pasuje to szukajcie lepszej roboty w malych miejscowosciach z ktorych pochodzicie - przynajmniej nie upadniecie tak nisko ze kupicie apartament 32m2 na awi na Czyzynach a Wasze matki nie beda sciemniac zazdrosnym sasiadkom ze w wieku 22l jestescie juz wicedyrektorem i macie dom 200m w centrum miasta. Pracujcie tam dobrze i nie placzcie na kierownika ktory musi poganiac stado. Bedziecie miec latwiej i kierownik tez.

kaska
@mirek 06.06.2017 20:11

Odnosnie inzynierow i managerow - byc moze w ABB tak, ale nie w GBS ;)

kaska
@mirek 06.06.2017 20:11

HAHAHAHAHA ty tak na serio? W Twojej wypowiedzi widać dużo prywatnych żali, ale nie odniosłeś się do tego co ludzie piszą o ABB GBS :)

-jola

Pani Elu,Proszę o informację do kogo należy się zgłosić w celu wypełnienia druku Z3,który jest potrzebny aby przekazać Zusowi. Firma nie wywiązuje sie z podstawowych obowiązków względem pracowników.

Ela
@-jola 05.06.2017 23:20

Dzień dobry, Pani Jolu jakby mi Pani mogła napisać maila to sprawdzę jakiego departamentu ta kwestia dotyczy i do kogo należy w tej sytuacji się zwracać: elzbieta.wenzel@pl.abb.com

janek

Ja moze dodam ze klamia na rozmowie-mialem obiecane elastyczne godziny -sciema. Chyba,ze elastycznymi godzinami nazywamy sytuacje gdzie musze sie prosic TL dzien wczesniej czy nazajutrz moge przyjsc pol h pozniej... zenujace nie ma elastycznych godzin, pracuje sie 8,5 h, zarabia sie serdnio (powiedzialbym ponizej krakowskiej przecietnej) no i teamy sa niedoszacowane (rozmyslnie, lu nie) wiec ludzie pracuja za dwoje lub troje... nie idzcie tam

@janek 05.06.2017 21:05

W jakich godzinach pracujesz?

ona
@janek 05.06.2017 21:05

a jaka jest krakowska przeciętna i gdzie w takim razie płacą lepiej?

rzyczliwy

Najlepsze zarobki podobno w Mannheim hehe

Dżejms

Chciałbym aplikować do zakupów na Buyera lub Senior Buyera. Jakie są teraz zarobki oferowane? Jakiego rodzaju są procesy/praca?

Inżynier Mamoń
@Jadzia 14.06.2017 19:11
Dzięki za odpowiedź. Odnosnie Tacticali - interesowałam się i wiem, że oni też z negocjacjami mają tyle wspólnego co Karyna z...

Nie wiem jak to przedstawiała liderka ale negocjacje, RfQ i (zbyt) duże targety na oszczędności są w tactical teamie. Niestety jest też duży [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] organizacyjny i problemy z komunikacją z większością CTLi siedzących za granicą.

gosc
@sajonara 05.06.2017 20:55
Dżejms, odradzam. Zarobki absolutnie nie konkurencyjne a wymagania absurdalnie wysokie. Centrum ma rok a rotacja już na poziomi...

Praca w finance to nuda i klepanina. Slaby management, tl ze zwiazanymi rekoma. Oszukuja w kwestii opisow stanowisk i podczas rozmow kwalifikacyjnych. Praca ok dla juniorow zeby zdobyc doswiadczenie. Zdecydowanie odradzam doswiadczonym. GBS to w ABB tanie ''polaki'' majace klepac ogromne ilosci faktur. Transition przeprowadzone chaotycznie,byle jakie procedury. Nepotyzm..kolesiostwo..promowanie miernot. Budynek z pozoru nowoczesny..co chwilka jakies usterki..od byle jakiego wykonczenia wnetrz po zepsuta klimatyzacje. Propaganda sukcesu budzaca usmiech politowania. Rzucilem to dziadostwo i szczerze ODRADZAM doswiadczonym, ogarnietym i chcacym osiagnac cos wiecej

Anaa

Hej:) Czy był ktoś na rozmowie F2F (stanowiska finansowe) i może podzielić się wrażeniami? Z góry dziękuje :)

Ankaaa

Hej

Zostaw opinię o ABB - Kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie ABB