Opinie o ABB w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy ABB. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w ABB na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ABB w Kraków

D.N.O.

Warto mieć świadomość, że ABB czyli obecnie Hitachi, to pretendująca do miana najgorszego korpo w Polsce firma. Cyrki jakie odstawiane są jeszcze w ramach rekrutacji mają swoje źródło w samym toksycznym funkcjonowaniu firmy i menedżerów nią "zarządzających". W zasadzie w ramach rekrutacji można od razu pytać czy przesyłają umowę bo uczestniczenie w procesie rekrutacyjnym efektywnie oceniane jest "na czuja". Czyli jak się spodobasz, jesteś pokorny, będziesz przyjmował batożenie to się dostaniesz. Ale czy warto będzie się męczyć z tymi troglodytami - to już każdy musi sobie sam odpowiedzieć. Jeżeli podczas rekrutacji odpowiesz poprawnie na wszystkie pytania to i tak nie wystarczy. Kandydaci na pracowników są dobierani wg schematu "jak bardzo dasz się ze.sz.macić". Odradzam kontakt z tą firmą, bo to tylko strata czasu, nerwów i energii. A w innych komentarzach tutaj można przeczytać jak się faktycznie pracuje już wewnątrz.

Hitachi
@D.N.O.

Niestety to prawda ich ogłoszenia wisi cały rok, ciągle szukają do Hitachi z językiem niemieckim, bo ludzie się sami zwalniają i ciągle jest potrzeba kogoś, nikt nie chce pracować, bo ludzie nie wytrzymują tego psychicznego upokarzania zza granicy, za dużo pracy, brak szkoleń, ludziom siada psychika....po jakimś czasie mają dosyć. Nie życzę żeby ktoś na własnej skórze tego doświadczył

Ex abb

Pracowałem w ABB GBS przez 2 lata, dzial GA. Przed pandemia zmienilem na inne duze korpo. I coz.. Czasami zaluje. Owszem, zamknięcia w abb dosc wymagające, ale mimo wszystko jest work life balance. Każda nadgodzina raportowana, czego nie da sie powiedziec o moim obecnym pracodawcy ;) TL w porzadku, koledzy troche taka zbieranina ludzi z przypadku i raczej bez doświadczenia z baaaardzo różnym podejściem do pracy (niektórzy inspiruja ale byli tez tacy bez merytorycznego zaplecza ;) Generalnie nie mowie nie, byc moze kiedys wroce do abb.

@Ex abb

Hej! Możesz coś więcej powiedzieć o dziale GA ? :)

abebe

Po tym co się wydarzyło z całym projektem "wykopmy wszystko do Indii, żeby zaoszczędzić 5 zł do kieszeni dla zarządu" radzę z daleka omijać tą firmę. Obecnie ABB w Krakowie jest centrum doskonalenia procesów, z tym że... jakich procesów? Połowa osób siedząca w finansach teraz to albo AR, albo jakieś sztucznie stworzone działy przez osób, którym wazelina ciśnie się na ustach byleby uratować się z tonącego statku, w którym zarząd sam zrobił wielką dziurę i wszyscy się dziwią, że woda wpływa. Działy typu IS są w miarę stabilne, HR działa poprawnie, natomiast same Finanse leżą, jest chaos organizacyjny i dopóki się nie poprawi polecam wstrzymać się z jakąkolwiek aplikacją do tej firmy.

Prwda

To chyba ... studentek było za wiedzą i przyzwoleniem gadek i petera, którzy powinni siedzieć za sutenerstwo.

GLownia

Gdybym czytała te komentarze nigdy bym nie rekrutowała do ABB. Na szczęście tego nie zrobiłam przed aplikowaniem i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Szkolenia, programy integracyjne, benefity, UOP na czas nieokreślony po okresie próbnym. Nadgodziny raz w miesiącu koniecznie do odbioru, praca hybrydowa czyli raz w tygodniu w biurze (dział GL). Na pewno wiele zależy od teamu, ja nie widzę w swoim teamie konfliktów, ba, (usunięte przez administratora) jest karany ale na szczęście nie miałam potrzeby nigdy nikogo zgłaszać, a pracuję ponad rok. Na pewno lepsze to niż praca w Januszexie. Pracownicy w ABB nie narzekają, sądzę, że te negatywne opinie wynikają z tego, że ludzie raczej nie są skłonni do pisania pozytywnych słów z własnej woli a jednak żale łatwo jest wypisać z anonima, dać upust emocjom. Jedyny minusy w działach finansowych to transition do Indii także mimo umowy na czas nieokreślony trzeba się rozglądać za czymś innym i ciężko o awans na ten moment. Ogłoszenia o pracę wypuszczają ale chyba tylko dla zbadania rynku pracowników. Ale polecam próbować.

Nick Nowy wpis

Ciekawe kiedy wyjdzie kto brał udział w zabiciu Kijanki i jaki to miało związek z odpadami z ABB które współtworzyły grupę oszołomów ruch.ajacych się między soba

ciekawa
@abebe

Przenoszą coś do Indii? Możesz napisać więcej, które działy i kiedy? Chciałam aplikowac, ale teraz to juz nie wiem....

@ciekawa

Przenoszą obecnie Finanse i chyba są w fazie wykopywania ostatnich działów więc jeżeli myślisz o aplikowaniu tam radziłbym przemyśleć czy przypadkiem nie chcą Cię na chwilę żebyś im pomogła a potem się Ciebie pozbędą. Ten skok na kase nazywany szeroko "Transformacją" raczej sięgnie większości działów: Procurement będzie musiał od teraz współpracować z Hindusami którzy ledwo co ogarniają nadane im toole oraz accessy, HR jest w fazie wręczania wypowiedzeń i dopełniania formalności z tą całą przemianą więc pewnie też jest teraz zawalony, IS będzie się bawił w nadawanie i zabieranie accessów znacznej części osób, a o Finansach nie wspomne, bo jeżeli chodzi o SWAT teamy czy CoE to ludzie nie mają pojęcia co się tam robi, więc raczej przemyśl swoje decyzje zanim wejdziesz w to (usunięte przez administratora)

ciekawa
@abebe

Dziekuję za wyjaśnienie. Napiszesz które działy z finansów są przenoszone? Intersują mnie zwłaszcza podatki. Jest sens aplikować?

Kandydt
@abebe

Hej, czy ARy też przenoszą?

@Kandydt

ARy są bezpieczne ale pewnie też jest (usunięte przez administratora) bo z Indii przeszły procesy i są braki w sopach i nauka procesu może być utrudniona, chyba GA albo Interco są zagrożone. Była jeszcze Master Data ale też mieli wylecieć. Ogólnie wynagrodzenie nie jest warte poświęcania swojego czasu żeby się zarzynać o braki w wiedzy bo ta utonęła gdzieś w Gangesie, a stabilizacja tego wszystkiego to jest jakiś żart. Nadal nie polecam w to brnąć póki jest jak jest.

Prwda Nowy wpis

nick Nowy wpis

Dzień dobry. Zdecydowanie odradzam pracę w tej firmie. Wykańczanie psychiczne pracowników na niższych stanowiskach, praca w godzinach nadliczbowych "do upadłego". Niekompetentni managerowie, którzy nigdy nie powinni być przyjęci na stanowiska, które zajmują. Zmiany w firmie przeprowadzane w sposób chaotyczny i byle jak - całkowity brak profesjonalizmu. Obecnie w finansach i na spółkach, które mam przydzielone, panuje destabilizacja i paraliż wielu procesów. Nie wiemy co mamy robić, nie wiemy jak mamy robić, wprowadzone "rozwiązania" nie działają. Natomiast na ogólnych meetingach obejmujących większą część firmy nasi super leaderzy opisują wszystko w kategoriach sukcesu, co osobiście odbieram jako kpinę. Ogólnie żenada. Ja już nie mogę się doczekać mojego ostatniego dnia w ABB, ponieważ za niedługo będę na wypowiedzeniu. Nasze obowiązki będą przeniesione do Indii i utopione w Gangesie. Moja opinia dotyczy ABB Business Services w Krakowie.

Hej! Szukam pracy w Krakowie i znalazłem ofertę do AR w ADD(mam 5 lat doświadczenia + 1.5 roku w AP). Na jakie wynagrodzenie mogę liczyć? Czy jest to w okolicach 11 tys brutto? JAcy są kierownicy? Czy chodzicie do biura często?

odp Nowy wpis
@Kandydat

raczej zapomnij o takim wynagrodzeniu, nawet na stanowisku seniorskim. TL może jeszcze jakoś się na tą stawkę załapie, jeżeli chodzi o seniora to raczej nie mierzyłbym więcej jak 10k i to chyba też z pocałowaniem ręki. Co do kierowników to zależy, część nie ma pojęcia co się robi bo firma jest po transformacji i niektórzy są zieloni jak szczypiorek, a co do biura to z tego co pamiętam mało kto patrzy ile się chodzi, chyba że jakieś spotkanie teamowe jest ale to też zależy w głównej mierze od przełożonego, których w AR porobiło się ostatnio dużo.

Staż

Rozmowa miała mieć 2 etapy - telefoniczna, następnie na teams - do której na szczęście nie doszło. Jestem przekonany, że nikt nawet nie rzucił okiem na moje CV. Pani z HR większość czasu wypytywała mnie o to co studiuję i na którym roku jestem - dokładnie te same informacje mogłaby pozyskać z CV, gdyby tylko raczyła rzucić na nie swoim łaskawym okiem. Następnie - dlaczego akurat w tej firmie chcę podjąć pracę. Znów to samo - te tajemne informacje mogła pozyskać z załączonego listu motywacyjnego. Zero wzmianek na temat stanowiska i zakresu obowiązków. Mam wrażenie że HR nie do końca wie kogo rekrutuje i na jakie stanowisko. Plus za terminowy (na szczęście negatywny) feedback.

Oprócz wspomnianych wyżej pytań stanowiących podstawę do wyciągnięcia wniosku o braku otwarcia aplikacji, pozostałe pytania rodem z poradnika młodego rekrutera - co wiesz o firmie, ile chcesz zarabiać...

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Poszukujemy Kierownika pracującego!
Koloryt Sp. z o.o.

Czy ABB organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

pardon

tak, są np kursy językowe a także takie związane z zajmownaym stanowiskiem

Sylwia

Co ile dostaje się mniej więcej podwyżkę w dziale administracyjnym w ABB? I czy trzeba samemu zagadać i czy sami proponują podwyżki?

pardon
@Sylwia

Hejka, podwyżki sa mniej-więcej raz w roku, jeśli chodzi o to z czyjej strony wychodzi propozycja- można samemu zagadać, może to zrobić manager, w sumie to zależy od menagera

D.N.O.

Mlpnko
@D.N.O.

To nie ta firma, Hitachi Energy już jakiś czas nie jest częścią ABB..

Hitachi

GLownia

JPR

Jakie są zarobki w zakupach strategicznych w 2024 r.? Czy są premie?

Dzień dobry, czy na prawdę są tylko negatywne opinie na temat ABB Kraków? W bliskim czasie mam mieć rozmowę rekrutacyjna do firmy i jest to dosyć dołujące, że nie znalazłem wśród komentarzy nawet jednego pozytywnego, gdzie ABB raczej kojarzyło mi się z jakością i dobrym imieniem.

Z całego serca radzę Ci
@Zainteresowany

Odpuść sobie to miejsce i jeśli pozwala Ci na to sytuacja finansowa to poszukaj innej pracy. Dla swojego dobra, dla zdrowia psychicznego.

Jak
@Zainteresowany

Sam sobie odpowiedź na pytanie, jak często dajesz pozytywną a jak często negatywną opinię :) pracowałem kilka lat, jestem już gdzieś indziej, ale mam bardzo pozytywne wspomnienia i bez problemu wróciłbym do ABB.

Byly pracownik
@Jak

Hej, ja również jestem już szczęśliwie 'po' abb. 2 lata współpracy których nie zaluje, bo nie wolno w życiu niczego żałować, ale gdy znajomi pytają czy warto aplikować, to z całego serca odradzam. To co tam sie odbywa to jest jakiś (usunięte przez administratora)na kółkach, (usunięte przez administratora) i totalne przegięcie. Mowa o pracy w finansach. Inne obaszdy jak IT podobno w porządku.

Co jaki czas w ABB można ubiegać się o podwyżkę?

Dyrektywa ds. równości

Moi drodzy, Rada Europejska przyjęła nowe przepisy o przejrzystości wynagrodzeń 24 kwietnia 2023 r. i rząd ma trzy lata na jej przeniesienie do prawa krajowego. Unijna dyrektywa ma pomóc zwalczać dyskryminację płacową i zlikwidować lukę w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn w UE. Na mocy nowych przepisów firmy w UE będą zobowiązane udzielać informacji o wynagrodzeniach i jeśli luka płacowa ze względu na płeć przekracza 5% – podejmować odpowiednie działania. Firmy zatrudniające ponad 250 pracowników będą musiały przedstawiać odpowiedniemu organowi krajowemu sprawozdania roczne na temat swojej sytuacji w zakresie luki płacowej ze względu na płeć. Mam pytanie związane z tą kwestią - jeśli mamy kłaść taki nacisk na równouprawnienie i równość wynagrodzeń, czy korporacje monitorują także podział zatrudnienia ze względu na płeć na różnych stopniach zaszeregowania? Czy na stanowiskach juniora, specjalisty, seniora, managera, leada, senior managera itd. zawsze jest udział mężczyzn i kobiet bliski 50%/50%? Czy kobiety i mężczyźni są awansowani i zatrudniani biorąc pod uwagę taki parytet, aby utrzymać balans? Czy taki parytet jest w ramach danego działu np. finanse, zakupy, IT, sprzedaż? Jakie są wasze doświadczenia i czy należałoby podnieść taką kwestię uchwalając przepisy związane z dyrektywą? Czy było to adresowane przez zarząd ABB?

Hitachi Energy Kraków niemieck

Opinia dotyczy, Stanowiska Operational Buyer German, Procurement jedna z najgorszych firm, dużo pracy duża rotacja, brak czasu na szkolenia, ciągły stres oraz (usunięte przez administratora), nikogo nie obchodzi że nie było czasu na szkolenia oraz nikt cię nie nauczył, masz robić i dostawać (usunięte przez administratora) za innych, ciągły chaos, stres. Bardzo duża rotacja, szkoda życia i czasu na te firmę, TL też bardzo często się zwalniają, nikt nie kryje już w formie jak jest. Nie polecam, chyba że ktoś chce zmarnować czas oraz zdrowie.

Ona
@Hitachi Energy Kraków niemieck

Tak to prawda, szczególnie w zespołach z niemieckim, jest (usunięte przez administratora)... Szkoda czasu i zdrowia

Magda

Zainteresowałam się ofertą pracy na stanowisku General Accounting Junior Specialist, skontaktowała się ze mną mailowo rekruterka z ABB proponując termin rozmowy telefonicznej, który został przeze mnie potwierdzony. Do rozmowy nie doszło - rekruterka nie zadzwoniła ani również nie dała znać mailowo, że rozmowa się nie odbędzie. Niepoważne traktowanie czasu kandydatów - jeśli tak wygląda proces rekrutacji to może lepiej szukać swojego miejsca gdzie indziej.

Detektyw

Ciągle tego posta usuwają więc dodaje ponownie. Otóż wykorzystywanie to nie plotki tylko twarde fakty. Na wstępie nowym się ubliża i doprowadza do zachwiania samooceny. Później się ich wykorzystuje sek.lnie. Popularna praktyka w Krakowie.(usunięte przez administratora)

Logistyka

Cześć, polecacie dział logistyki ABB w Krakowie? Dużo nadgodzin?

@Ania

Jakie są mniej więcej zarobki na O2C swat specialist?

Ciekawa

Hej, Czy ktoś z was może się podzielić opinia na temat pracy w dziale GA? Pozdrawiam

Ninka
@Ciekawa

Jak to w dziale 'General Abuse' jest słabo. (usunięte przez administratora) Kolesiostwo i układy. Nie polecam. Regularna rotacja co jakiś czas.

Tolek
@Ex abb

Cos Cie jednak sklonilo do odejscia... I mimo wszystko nie zdecydowales sie jeszcze wrocic.

@Tolek

Czułem się staro ???? Średnia wieku wokół to bylo jakieś 26 l, więc poniekąd chodziło o dywersyfikację doświadczenia. Obecnie zdobywam doświadczenie w controllingu i byc moze w takiej roli kiedys właśnie powrócę do abb ;)

@Ex abb

Najwazniejsze zeby robic co sie lubi. Wiek to cyfra.

Ex abb

W sumie to dobrze podsumowałeś. A z tym lubieniem badz nie - to tez sa wszystko kwestie percepcji, mocno subiektywne. Tak naprawdę dużo zależy do jakiego zespołu sie trafi, z kims sie wspolpracuje na codzien itd. Uważam, że abb jako firma na początek kariery w finansach jest ok, ale to tylko moje odczucie :)

@Ex abb

Hej! Możesz coś więcej powiedzieć o dziale GA ? :)

Temida

Piszesz straszne bzdury bo to był i jest jeden z lepszych menadżerów.. Pamiętaj, że w sieci nie jesteś anonimowy/a, a pomówienie i nękanie podlega pod kodeks karny i Twoj adres IP jest do namierzenia przez policje. Tym bardziej ze łamiesz przepisy dotyczące Ochrony Danych Osobowych. Jak masz dowody to pisz do sadu a nie jeszcze raz na forum. Ale moze bedziesz miec okazje wytlumaczyc sie policji jak dostaniesz wezwanie.

Wezwanie
@Temida

Czekam na wezwanie. Dla Twojej informacjei stosowne zawiadomienie na Policji, w Prokuraturze i krakowskim Archiwum X na temat sledzenia ludzi i prob wykorzystywania (usunięte przez administratora)w zamian za awanse zlozylem zaraz po opuszczeniu tego przybytku.

Zostaw merytoryczną opinię o ABB - Kraków

• Jak się pracuje w ABB?

Zobacz opinie na temat firmy ABB tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 135.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ABB?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 60, z czego 3 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 35 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ABB?

Kandydaci do pracy w ABB napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ABB