Opinie o ABB w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy ABB. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w ABB na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ABB w Kraków

kandydat

Jakieś opinie o dziale controllingu? Jak atmosfera, zarobki i przede wszystkim możliwości rozwoju?

Ja się wypowiem trochę o procesie rekrutacji bo dla mnie to cyrk. Pierwsza rozmowa z HR całkiem spoko. Potem zaczyna się już ciekawiej. Na umówiona rozmowe z menadżerka do działu Treasury stawiają się inne osoby, ponieważ Pani menadżer jest zbyt zajęta żeby przyjść. Rozmowa przebiega w ogólnej niewiedzy niczego a na końcu spotkania pada pytanie czy jeśli zaproponują mi pracę na niższym stanowisku do jeszcze innego działu to czy mi to odpowiada. Wyszłam z niesmakiem, po czym po kilku dniach dostałam kolejnego maila na umówienie się z menadżerka. Dostałam 2 godziny do wyboru w tym o 8 rano w poniedziałek. Chciałam nadmienić, że zarówno 1 jak i 2 rozmowa była zaplanowana w biurze ABB. Wybrałam się na tą rozmowę bo pomyślałam "może menadżerka się zreflektuje" i w końcu bede miała normalna rozmowę. Jakież było moje zdziwienie kiedy oznajmiłam recepcjonistce że jestem umówiona na rozmowe rekrutacyjna, a ona powiedziała że menadżerki nie ma w biurze. Kobieta 2 raz nie stawiła się na rozmowie. Oczywiście i ona i HR zamietli sprawę pod dywan i nawet nie skontaktowali się ze mną żeby przeprosic za zaistniałą sytuację. Z taką niekompetencją nigdy się nie spotkałam.

Natalia
@Kandydat

Nie uważasz że to "zamiatanie pod dywan" trochę podkoloryzowane? Nieobecność rekruterki czy potencjalnego przełożonego to nic wielkiego. Wystarczyło poprosić o kontakt z zastępcą tej osoby.

stajenka
@Natalia

Moment, nieobecność menadżerki która miała zatrudniać i przeprowadzać rozmowę to "nic wielkiego"? I jeszcze kandydat ma się dopominać o rozmowę z zastępcą? Wyjaśnię ci jak to się załatwia kulturalnie: jeśli menadżerka nie może się stawić na rozmowę rekrutacyjną, wysyła się jej zastępcę by czekał na kandydata, albo dzwoni się do kandydata i przekłada rozmowę. No, ale jak się natalio nie ma szacunku do ludzi to się robi to co wy robicie. Dobrze wiedzieć, że u was maniery jak ze stajni

Spy

Wazny post zniknal bez sladu. Jest w tej firmie grupa osob, ktora przykleja sie do przegladarek nowych pracownikow. Chca zdobyc o nich informacje zeby sprawic wrazenie ze niby cos o nich wiedza. Pozniej probuja robic pranie mozgu i wciagnac w swoje se.ks uklady, ktore maja umozliwic kariere (cokolwiek to jest?) w tej fimie. Do tego dochodzi szpiegowanie nowych przez telefon.

Kate
@Spy

W jaki sposób szpiegowanie przez telefon?

Sucha
@Spy

To tam trzeba (usunięte przez administratora) dawać ?

John
@Spy

Jak wygląda te sprawdzanie przeglądarek? Te szpiegowanie telefonów to rozumiem że tyczy się telefonów służbowych tych osób?

Alonso

W czasach pracy z biura jedynym pomyslem na zarzadzaanie tym czyms bylo uzaleznianie pracownikow od stukania sie miedzy soba. Najzabawniejsze, ze co wieksze bezmozgi sie na to godzily. LOL

Staż

Rozmowa miała mieć 2 etapy - telefoniczna, następnie na teams - do której na szczęście nie doszło. Jestem przekonany, że nikt nawet nie rzucił okiem na moje CV. Pani z HR większość czasu wypytywała mnie o to co studiuję i na którym roku jestem - dokładnie te same informacje mogłaby pozyskać z CV, gdyby tylko raczyła rzucić na nie swoim łaskawym okiem. Następnie - dlaczego akurat w tej firmie chcę podjąć pracę. Znów to samo - te tajemne informacje mogła pozyskać z załączonego listu motywacyjnego. Zero wzmianek na temat stanowiska i zakresu obowiązków. Mam wrażenie że HR nie do końca wie kogo rekrutuje i na jakie stanowisko. Plus za terminowy (na szczęście negatywny) feedback.

Oprócz wspomnianych wyżej pytań stanowiących podstawę do wyciągnięcia wniosku o braku otwarcia aplikacji, pozostałe pytania rodem z poradnika młodego rekrutera - co wiesz o firmie, ile chcesz zarabiać...

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Poszukujemy Kierownika pracującego!
Koloryt Sp. z o.o.
Nicki

Wlasciwie to jest sekta a nie przedsiebiorstwo. Pracownicy z mocno przemielonymi mozgami, wciagajacy nowych w uklady sek ualne. Tych, ktorzy sie nie dadza strasza smiercia. Wszystko z przyzwoleniem policji. Funkcjonariusze rowniez maja popedy...

Lajk

Cześć, Jak wygląda okres zatrudnienia w przypadku umowy o pracę? 3/6/12msc / czas nieokreślony?

Anon
@Lajk

zatrudniają najpierw na 3 miesiące, potem masz umowe na rok, później na nieokreślony

kandydat

Hej, Czy orientuje się ktoś na jakie widełki można liczyć na seniorze w GLu? Jaka jest atmosfera w dziale i czy nadgodziny w MEC są do przeżycia?

Dobra rada
@kandydat

Daj sobie spokój z ABB z 3ch prostych powodów. 1) Menadżerkami są (usunięte przez administratora) 2) ABB będzie się przenosić do Indii 3) Leczenie stanów nerwowych po roku pracy w tej firmie jest bardzo kosztowne

nitro
@Dobra rada

Które działy przenoszą się do Indii? Wszystko czy tylko finanse?

@Dobra rada

Przenoszą się do Indii ale nadal rekrutują do Finansów? Ludzie zwalniają się już w tym momencie z powodu przeniesienia działu i stąd rekrutacja ?

Dzenon
@kandydat

Do Indii przenoszą cały GL i AP. Jeśli interesuje Cie praca dłuższą niż 3-6 miesięcy to uciekaj (im dalej tym lepiej)

były, na szczęście, pracownik

Kiedyś ABB była firmą prawie rodzinną. Niestety - zmieniła się w korpogówno w każdym tego słowa znaczeniu. Potrafią zwolnić człowieka z dnia na dzień żeby po 2 tygodniach go znów zatrudnić. Selekcja negatywna - niedouczeni awansują, muszą iść na kawę z odpowiednimi osobami. Ty pracowniku musisz świecić oczami za ich błędy, a na koniec zaparkują cię z dnia na dzień i nie będziesz miał pracy.

Cześć, jakieś aktualne opinie o AP? Polecacie czy nie polecacie? Na jaka stawkę można liczyć aplikując na juniora?

@Kandydat

Przeciez AP to najprostsza rzecz w korpo. Dla małpy bym powiedział, zero rozwoju, klepiesz to samo (faktury) do konca zycia

@Marek

Jak w 80% finansow w krakowskich korpo.

No nie do końca, ludziom sie wydaje, że po antropologii mogą pracować w korpo, owszem moga ale wlasnie w AP/AR, taka osoba nie poradzi sobie w GL/controllingu czy np taxach, niestety ale ludzie napedzają machine tego, że do korpo przyjma kazdego, jest takie jedno korpo gdzie tak robia ale to nie abb :) Gdyby tak było to wszyscy bylibysmy programistami za 15k+ ;) troche pokory

Hania

Hejka, Orientuje się ktoś jak wygląda praca w dziale GL ? Da się przeżyć ? Potwierdzi ktoś może widełki płacowe które były w poprzednich postach ? Słyszałam ze z doświadczeniem w GL na juniorze spokojnie można ponad 6 brutto dostać. Jest w stanie ktoś to potwierdzić? Mogłabym również prosić o pytania jakie mieliście na rozmowie na juniora w GL ?

Pracownik gl
@Hania

Z całym szacunkiem ale jako obecny pracownik, który przeszedł tą rozmowe moge powiedzieć, że jesli uważalas na rachunkowosci finansowej i masz naprawdę tą podstawową wiedzę finansową to nie bedziesz miec problemu natomiast jeśli tylko chcesz poznać pytania i przejść rozmowe bez żadnej znajomosci finansów to wybierz inne korpo ;) np to z niebieską nazwą xD

Jest dobrze

Świetna firma, jak wyrównuje wynagrodzenia między pracownikami robiącymi to samo to rozbieżności w wynagrodzeniach okazują się jeszcze większe. Gdy dają podwyżkę inflacyjną wszystkim to dbają, aby ominęła tych, którzy najbardziej się starali, w zamian motywując ich do dalszego działania niczym. Już nawet jabłka nie ma co wtorek.

IT Employee
@Jest dobrze

Głupi algorytm sprawia, ze pracownicy ktorzy sie staraja (awans/podwyżka z tego powodu) nie mogą już dostać podwyzki inflacyjnej bo przeciez już dostali za to ze sie starali, a tej co wszyscy już nie moga, żenada i prosty wniosek, lepiej się nie starać bo dostanie się i tak finalnie tyle samo co wszyscy inni…

Artur
@IT Employee

Kiedy ogłoszona będzie podwyżka inflacyjna?

IT employee
@Artur

Inflacyjna już była dla wszystkich poza tymi którzy dostali awans lub podwyżkę uznaniową… jeśli pytasz o ASR to pewnie jakoś w marcu jak zawsze

SJ

pracowalem 3 lata temu w ABB jako kontraktor, nie polecam, nie bylo roznicy miedzy mna a innymi pracownikami procz pensji, ktora u mnie byla duzo nizsza i w traktowaniu. Bardzo czesto slyszalem, w tym od JEDNEJ HRBP ze praca kontraktora to serwis dla biznesu, a serwis jest po to zeby sluzyc biznesowi wiec powinienem sluzyc. Smiac mi sie chce na wspomnienie, ale chyba nic sie nie zmienilo Masa frustratow na stanowiskach managerskich, ktos sobie krzyczy i wymusza akcje poza kolejka bo moze. no nie polecam generalnie, firmy w krk ktore zatrudniaja osoby bez doswiadczenia, swiezo po studiach lepiej traktuja swoich ludzi niz ABB. jedyny plus to gadzety z logo tej firmy, to jest chyba dla nich wazniejsze niz cokolwiek innego

ABB

Witam Na jakie wynagrodzenie można liczyć na stanowisku specjalisty z dodatkowym językiem w dziale AP? Czy dużo jest tel przychodzących?

Mario

przez 6 lat widziałem jak firma stacza się na korpo dno Krakowa, Obecny management IS uparcie nazywający się leaderami to porażka totalny brak szacunku. Z tej naprawdę fajnej i stawiającej na atmosferę firmy nie wiele zostało Płace dalej poniżej średnich w korpo świece nie zachęcają. Do tego nieustanny (usunięte przez administratora)i gnębienie w działach HR i Finansów

Helena
@Mario

Co sprawiło, że tak się tu zepsuło? Jakieś konkretne wydarzenie? Atmosfera siadła przez leaderow czy między pracownikami też jest kiepsko?

Jolanta
@Mario

6 lat w jednej firmie to całkiem sporo. Mnie ciekawi, czy przez taki okres czasu można w tej firmie awansować na lepszą posadę? Wgl jak są wakaty na wyższe posady to firma stosuje rekrutacje wewnętrzne?

@Helena

korpo transformacja w globalne business center w krotkim czase liczba pracownikow wzrosla z 500 do 1800 wiec brano wszystkich jak leci + nieudalne zarzadzanie bez wizji dlugoterminowej

@Jolanta

w IS tak, wylgada to tak ze nawet jezeli wewnetrzna zmiana posady jest juz dogadana i tak dla picu publikuja ogloszenie na zewnatrz bo taki jest proces:) nie ma sie wiec co dziwic jak nikt nie zadzwoni

Dyskryminowany

Hej, Pozwolę sobie przedstawić pewne fakty na temat tej firmy. Podczas bez mała dwu letniej kariery w ABB spotkałem się z wieloma rasistowskimi, homofobicznymi i ksenofobicznymi wyzwiskami oraz dyskryminacją ze względu na wyznanie religijne, wszystko to otwarcie przy team leaderach oraz menedżerach. Niejednokrotnie było to przeze mnie zgłaszane do głównego przełożonego, który zapewnił mnie iż sprawa zostanie poruszona na cotygodniowym stand-upie, jednak pomimo upływu czasu nie doczekałem się, co mnie niestety w ogóle nie zdziwiło- główny menedżer był zaprzyjaźniony z ludźmi którzy szykanowali ludzi spoza Polski bądź innej orientacji. W poszukiwaniu lepszej atmosfery postanowiłem wziąć udział w wewnętrznej rekrutacji. Mimo iż udało mi się uzyskać awans oraz rozpocząć pracę w odseparowanym biurze na ul. Przy Rondzie 4 w budynku „Axis” atmosfera wcale nie różniła się od tej na ul. Kurniki. Moja współpraca z ABB zakończyła się wraz z masowymi zwolnieniami pracowników. W moim przypadku wyglądało to następująco: wręczono mi wypowiedzenie ostatniego dnia miesiąca przez panią z HR będącej na zwolnieniu lekarskim (!) która specjalnie udała się (tym samym łamiąc prawo) do biura aby mi je dać oraz przekazać informację o utracie przeze mnie pracy. Po tej sytuacji zostałem zabrany przez swojego menedżera do salki gdzie przekazał mi informację dlaczego zostałem zwolniony. Byłem zszokowany gdy usłyszałem oszczerstwa na swój temat, co więcej- były to jego słowa, mianowicie przekazywał nam na bieżąco negatywne informacje, chodziło o zwolnienia oraz abyśmy szukali sobie pracy w innej firmie jako planu B ze względu na niestabilną sytuację. Menedżer bezczelnie wcisnął mi w usta słowa które ciągle sam powtarzał na open space po czym dodał iż przekazałem je do biura w którym pracowałem poprzednio- pomimo że uświadomiłem go o braku kontaktu z kimkolwiek ze względu na ich zachowanie. Zrozumiałem, iż firma stosuje bardzo złe praktyki aby przy zwolnieniach nie brać na siebie winy lecz "zgania" ją na pracownika, gdzie tym samym nie uzyska odprawy. Napomknę tylko iż decyzja o masowych zwolnieniach o których wspomniałem powyżej była podjęta ze względu na oszczędność budżetu firmy. Niestety ze względu na atmosferę w firmie oraz stosujące przez nią praktyki, nie chce ponownie podejmować pracy w tym miejscu pomimo- jak wspominają rekruterzy „atrakcyjnego wynagrodzenia”. Moim priorytetem jest pozytywna atmosfera w firmie, ponieważ tą traktuje jak swój drugi dom. Podsumowując, pracując w tym (nie wiem nawet jak to nazwać) miałem wrażenie, że robią tam ludziom jakieś korporacyjne pranie mózgów, wchodząc tam, odczuć można było (oprócz ścisku żołądka) bardzo nieprzyjemną atmosferę. Nie będę się już nawet rozpisywał o awansach na wysokie stanowiska po znajomości i podejrzanych niespójności dotyczących funkcjonowania działów. Ogólnie rzecz biorąc, firma w stylu: "Janusz zakłada biznes". Pozdrawiam.

zapoznany z tematem
@Dyskryminowany

Hej, Sporo informacji tu jest. Dział Finanse, praca na Kurnikach, potem AXIS, umowa nie przedłużona. Wbrew pozorom to jest dużo informacji, a ludzi z umową, której nie przedłużono jest garstka. bardzo łatwo określić kto jest autorem tego wpisu i tych 'faktów'. Byłem tam wtedy, w tym dziale Finanse i miałem okazje śledzić tą sytuacje. W zasadzie ten wpis obecnie krąży między ludźmi z Finanse i jest śmiechu co nie miara. wszyscy byli źli i tylko ten jeden kolega był prawy. fajnie :)

Parobek
@zapoznany z tematem

Czyli jednak to nie Janusz zakładał ABB?

zapoznany z tematem
@Parobek

no tak. w 1891 część firmy założył Janusz Boveri. była nawe o tym książka. 'O Januszu, który jeździł koleją'

exHR.ABB
@zapoznany z tematem

Ja nie zauważyłem „zbyt wielu informacji”. Po prostu po krotce opisana historia z życia korpo. Nikt nie wspominał o nieprzedłużeniu umowy tylko o zwolnieniu. Dziwne, że tak szybko zrobiłeś dochodzenie i już wiesz kim jest ta osoba nie mając na to absolutnie żadnych dowodów. Pracowałem w tym czasie w HR i wiem jak ta „garstka” wyglądała. I z postem od @dyskryminowany jestem w stanie się zgodzić. Mnóstwo ludzi zgłaszało dyskryminacje na rożnym tle.

@exHR.ABB

Co do naciagania faktów i zesłania winy na pracownika też się zgodzę tą metodą jest stosowana cały czas szczególnie na PDA. Więc TL mają wprawe. Wyjeżdżają na 2 dni seminariów ucząc się jak upodlic pracownika.

WLM
@Dyskryminowany

Wywalili cie z roboty bo byles tęczowy konfident lepiej dla wszystkich ze juz tu nie pracujesz

????
@zapoznany z tematem

Wpis @zapoznanego chyba już świadczy o atmosferze - najpierw (usunięte przez administratora) potem zwalanie winy na ofiarę (samo wspomnienie że "wiemy o kogo chodzi i się z niego śmiejemy bo cośtam" już jest mega toksyczne), niżej komentarz o tęczowych konfidentach. Nie wierzę, że takie rzeczy dzieją się w XXI wieku, w międzynarodowej firmie, w dużym europejskim mieście. @Dyskryminowany - trzymam kciuki, mam nadzieję, że następnej pracy będziesz mieć normalną atmosferę, szkoda że zmarnowałeś czas na taką firmę.

Rabin Jakub
@Dyskryminowany

A antysemici cie nie przesladowali?

TakTak
@????

Och, ach, jakaż szlachetna postawa. Już wie, że to ofiara. Już broni wolności, chociaż nie wie o co chodzi. Szkoda, że pominęła słowo "konfident" fiksując się na innych, które pasowały do tezy.

Sa
@Dyskryminowany

Święte słowa. idzie uzbierać ludzi na pozew zbiorowy :)

M6
@Dyskryminowany

niestety kompletna bzdura, znam firme od 5 lat i nigdy nie bylo zwolnien. Jesli zostales zwolniony to oznacza ze albo nie wykonywales swoich obowiazkow za ktore pobierales pensje, albo zachowales sie niepoprawnie. Patrzac na liste zalow ktore wylewasz mysle ze to 2 punkt. Nikt nie chce miec w zespole takiego pracownika. Mowie wiec warto popracowac na soba

ciekawy
@Dyskryminowany

jakiego wyznania jestes jeśli mogę zapytać?

Aleksandra
@ciekawy

No tym pytaniem to Ci powiem, że i mnie zaciekawiłeś. Dlaczego o to pytasz?

dec
@????

zgadzam się intuicyjnie, brzmi wiarygodnie

Laski tutaj to

Zbiorniki na nasienie.

Paul
@Laski tutaj to

Dlaczego tak uważasz? Masz jakieś dowód na to?

Widełki

Hej, jaka jest teraz średnia stawka brutto w AP/AR po ostatnim wyrównaniu?

Stawka
@Widełki

Podpinam się do pytania, jakie stawki na junior/ specjalista/senior?

Janusz

Nie polecam

To niesamowite, ze w jednym miejscu udalo sie tutaj zgromadzic tyle osob wyzutych z ludzkich zachowan. (usunięte przez administratora), wszystko pod czujnym okiem kierownictwa. Tym miejscem juz dawno powinna sie zajac Prokuratura.

Abb teraz

Z całym szacunkiem, pracuję w abb juz 2 rok, co jakiś czas zerkam na gowork, Twoje komentarze widzialam przed aplikowaniem do abb i nadal powielasz te same treści. I pytanie, gdzie to molestowanie? Kto kogo napastuje? Bo juz 2 lata próbuje to rozgryźć i za cholere nie potrafię ???? W pracy atmosfera w porzadku, ludzie spoko, wszystko z poszanowaniem bliźniego. Uchyl rąbka tajemnicy i napisz w koncu konkretnie, gdzie kto i co albo przestan strzępić jęzora ????

@Abb teraz

Stawianie wielu znakow zapytania obok siebie swidczy o nerwicy. Wez urlop.

Abb teraz

To byly emotki, rozesmiane buźki.. Bo tylko tak jestem w stanie podsumować Twoje wynurzenia :)

Dorota

Krotka przygoda z ta firma to byla gehenna. Nie polecam. Zdrowie psychiczne ciezko odbudowac.

Zostaw merytoryczną opinię o ABB - Kraków

• Jak się pracuje w ABB?

Zobacz opinie na temat firmy ABB tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 135.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ABB?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 60, z czego 3 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 35 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ABB?

Kandydaci do pracy w ABB napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ABB