Opinie o ABB w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy ABB. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w ABB na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ABB w Kraków

Aleksandra

zależy do czego konkretnie to odnosisz? w ogóle skąd taka informacja czy to o tej firmie na pewno?

Gucio

Cześć, jak wyglądają obecnie zarobki w zakupach? Poprawiło się coś? Pozdrawiam, Gustaw

Kiepski zart

W finansach panosza sie jakies portugalskie i hiszpananskie odpady ktore pojecia o finansach nie maja i przy uzyciu 20 slow po angielsku strofuja i nauczaja Polakow. Dramat.

@Kiepski zart

Czyli ludzie tu w firmie jakoś wzajemnie to się nie szanują, skoro nazywają się między sobą chociażby jakimiś "odpadami"? atmosfera u was leży obecnie?

Jakie są widełki dla juniora, a jakie dla specjalisty w finansach ?

Staż

Rozmowa miała mieć 2 etapy - telefoniczna, następnie na teams - do której na szczęście nie doszło. Jestem przekonany, że nikt nawet nie rzucił okiem na moje CV. Pani z HR większość czasu wypytywała mnie o to co studiuję i na którym roku jestem - dokładnie te same informacje mogłaby pozyskać z CV, gdyby tylko raczyła rzucić na nie swoim łaskawym okiem. Następnie - dlaczego akurat w tej firmie chcę podjąć pracę. Znów to samo - te tajemne informacje mogła pozyskać z załączonego listu motywacyjnego. Zero wzmianek na temat stanowiska i zakresu obowiązków. Mam wrażenie że HR nie do końca wie kogo rekrutuje i na jakie stanowisko. Plus za terminowy (na szczęście negatywny) feedback.

Oprócz wspomnianych wyżej pytań stanowiących podstawę do wyciągnięcia wniosku o braku otwarcia aplikacji, pozostałe pytania rodem z poradnika młodego rekrutera - co wiesz o firmie, ile chcesz zarabiać...

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Przedstawiciel Handlowy
Innovation Bulgaria 2020 Eood
Alek

Cześć, wiecie jakie są może teraz widełki w IT, a jakie w finansach ?

@Alek

Cześć, no właśnie ja z chęcią poznam stawki. Ale nie tylko to, czy wiesz coś może o jakichś aktywnych ofertach pracy, czy takowe są? Bo tutaj przynajmniej nic nie widzę.

Sincere promise

I do not recommend ABB Krakow for working especially in the Finance sector (AP and AR). For these specific reasons: -Zero professionalism. -High toxic corporate environment. A lot of uneducated people with no relevance with the job that are perfoming. -Constant crushing pressure from the top on a daily basis. Not good at all life balance. -Micromanagement at its finest. The team leaders know nothing about people's management. -Zero trainings and zero investments on new software for the systems. The employee turnover is really high in Przy Rondzie building. And it seems that they continue in the same path for a lot of years as I see in the previous comments. Its pity for the adorable Polish people that they cannot escape from this modern slaughterhouse.

Questioner
@Sincere promise

Is the name ABB Power GRID from "Gay Related Immune Deficiency"?

Witam, ABB stosuje background check ? pozdrawiam

Jak wszedzie
@Marek

W kazdym korpo to standard...

Cześć, wiecie jak to jest z awansem z juniora na mida? Czy to długo trwa i od czego zależy? Dział IT

Aleksandra

A ja chyba nie wiem po co taka wulgarna i skrajna opinia? Co to wniosło?

@Aleksandra

Troche skrajna. Wciaz nie wiadomo czy ksiegowe braly z polykiem czy bez...

Aleksandra

No i w jakim celu takie dwuznaczne komentarze?

Szalwia

Tragiczne miejsce pracy. Te stworzenia bo ciezko ich nazwac ludzmi zatrudnione w tej firmie to kompletne oszolomy, ktore powinno sie odseparowac na oddziale (usunięte przez administratora).

@Szalwia

@Szalwia, o jakim dziale piszesz?

Szalwia

Finanse

Franek

Czy orientuje się ktoś czy praca w dziale AP stanowisko juniorskie jest trudna ? Dużo pracy ?

Hyhy
@Franek

Ja pracowałam w ABB w Krakowie jako junior AP przez około 1.5 roku, praca była bardzo łatwa, przyjemna, ludzie kochani i naprawdę z czystym sumieniem mogę polecić tę firmę. Mój team leader Łukasz był tak ludzki, ze po odejściu do innej pracy żałowałam, ze to zrobiłam. Ogrom plusów jednak przeważyła wypłata :( niestety podwyżka roczna było to ok 150zl brutto.. nagroda za high 5 był to pendrive.. jednak jeśli ktoś zaczyna i dobra stawkę sobie wynegocjuje to z czystym sumieniem pole am

@Hyhy

Czyli jak na to się zapatrywać jeśli chodzi o kontekst finansowy firmy? Oni za bardzo nie mają jak się popisać budżetem w formie dobrych wypłat czy po prostu za bardzo inwestować w pracownika to nie lubią?

Hej, mineło troche czasu dokąd nie jestem już pracownikiem ABB. Emocje opadły, więc czas na wrzucenie opini. Droga w ABB była wyboista. Pracę rozpoczęłam od najniższego szczebla kilka lat temu w dziale finansowym. W związku z rotacjami w zespole - awans. "Obiecywany" wzrost obowiązków dla rozwoju.Obowiązków doszło, ale rozwój miejsca nie miał. Ciągle ta sama pula zadań, a dodatkowo analizy i korekty błędów osób w zespole, które z "zyczliwymi prośbam o naprawanie błedu kolzanki XYZi" od przełożonego były na porządku dziennym. Każda rozmowa z TL kończyła się hasłem "coś Ci poszukam/ taki charakter ludzi (w kontekscie ignorowania przez TL tych samych błędów innych członków zespołu). Frustracja i brak cierpliwości co do zmiany spowodował, że drogi z tym zespołem się rozeszły. Czy żałuję? Nie, bo kolejny etap w ABB pokazał, że bałagan i nieuporządkowane procesy to norma tej firmy. Oczekiwania od pracownika w raportingu, że będzie sprzątał rzeczy, które nie były pilnowane przez TL i poprzednich pracowników - to był standard. Nagodziny w zespole interco + brak wsparcia od ówczesnego TL, wręcz utrudniały pracę. Niegoarnięty biznes, robiący samowolkę w księgowaniach. Brak procedur, SOPów... Interco pokazało, że przejmowanie procesów w tym zespole, jest kulą u nogi. Ostatnio zadałam sobie pytanie, czy wróciłabym do korpo na Mogilskim. Opowiedż jest jedna, byc może, ale nie jako pracownik szeregowy, który nie jest doceniany i opowiednio nagradzany za czas i jakość swojej pracy. Spędziłam w ABB ponad 3 lata, a dopiero zmiana środwiska pozwoliła mi uzmysłowić sobie, że moja wiedza, zaangażowanie, zbyt poważane podchodzenie do powierzonych zadań oraz branie opowiedzialności za swoje działania, a także obowiązki innych, były tam wykorzystywane i traktowane jako praca charytatywna.

Dzięki za te informacje !!! właśnie wycofuje się z rekrutacj bo sam proces rekrutacji i ich Case Study to jakas szopka

Vol

Terrible place to work

HRowiec

Czy w ABB Kraków obowiązują podwyżki inflacyjne? Jak w ogóle wygląda kwestia rozwoju pod kątem szkoleń oraz bonifikat za inicjatywę własną?

Dubi

2% dostałam takżę bailando

@xyxy

A reszty tych 8% to kiedy możesz się spodziewać? ;p

NoNick

Dzień dobry, czy ktoś wie, jakie są widełki płacowe na stanowiska w automatyzacji, np. senior automation specialist? Z góry dziękuję

Widełki

Widełki w dziale AR (brutto): - Junior: 5000 - 5500 - Specjalista: 7000 - 7500 - Senior: 8000 - 8700

@Widełki

Dzięki za info. Chociaż teraz wiadomo na ile można liczyć. To stałe kwoty? Są podwyżki co jakiś czas? Pytam bo jak wynagrodzenie jest elastyczne to dla mnie na plus :)

red
@Paweł

Podwyżki to rzadko.

Maja
@red

A system premiowy jakis jest?

Czy w R&D (nie IT) da się zarobić 12 brutto z 5letnim doświadczeniem?

@Zainteresowany

miejmy nadzieję, że to nie jest firma, która płaci za doświadczenie, tylko za imiejętności

@pracownik

To tak naprawdę dopiero z czasem można o lepszą stawkę zawalczyć, bo musza chyba najpierw umiejętności jakoś sprawdzić. Czyli staranie się o podwyżkę jest tu wskazane?

Kupiec

Hej, orientuje się ktoś w zarobkach w dziale zakupów? Jakie są WIDEŁKI dla specjalisty, a jakie dla Seniora? Dziekuję

Mgvd
@Kupiec

Junior -4700- 5300 , Specjalista koło 5000-5500 brutto , senior kolo 6000 brutto. Podwyżki w ABB to jakaś abstrakcja 300-400 brutto jak awansujesz . Czy to dużo ? To już sam oceń…

Pola

Ktoś potwierdzi/zaprzeczy?

@Mgvd

Really? Kto tam pracuje za takie pieniądze? Studenci? Czy może z tzw łapanki po bezpłatnym stażu zostają ;)

tralalal
@Mgvd

myśle że to normalna podwyżka inflacyjna. pracowałam do tej pory w 3 innych korpo i podwyżki inflacyjne niczym nie odbiegały od tych w abb.. nie wiem czego sie spodziewasz.

Syn

Zna ktoś zarobki stażystów?

B
@Syn

Około 20zł za godzinę.

Repoman

Moja znajoma z Ukrainy brała udział w rekrutacji do ABB. Prośba do Pań z Hrów - dziewczyny ogarniajcie lepiej te rekrutacje. Nikt z abb sie nie wdzwonił, trzeba było wydzwaniać po hrach i szukac osob. W końcu przyszli ale nie z tej oferty, na którą aplikowała moja znajoma. Wizerunkowo bardzo słabo to wygląda ludzie z ABB.

Nick nie może być pusty.
@Repoman

przecież tam to jest cyrk od lat, mi odpisali łaskawie, że brakuje mi kompetencji na stanowisko ISS Application Specialist, mimo, że jestem po studiach informatycznych na agh. Jak chciałem się dowiedzieć czego mi dokładnie brakuje to beton, szkoda strzepić

Maja
@Nick nie może być pusty.

No wiesz, może byłeś dla nich za dobry? :D :D Chyba że jakiegoś dużego doświadczenia sobie zazyczyli w ofercie? :P

Nie polecam tym, którzy chcą mieć normalną pracę ze stabilnym wynagrodzeniem. Nie zatrudniają na początek na umowie o prace, pomimo, że często charakter pracy wskazywałby na to, że taka umowa powinna być zawarta. Teoretycznie w umowie dowolność wyboru czasu i miejsca wykonywania zlecenia, ale w praktyce to fikcja. Jak pojawia się większy projekt to życie osobiste pracownika nie ma większego znaczenia, bo według szefostwa liczy się tylko praca i nie ma możliwości, żeby cokolwiek było ważniejsze. Wynagrodzenie jest raczej średnie. Kadra managerska jest tworzona przez wzgląd na staż pracy, a niekoniecznie umiejętność zarządzania. Praca ok, na krótko, może jako pierwsza praca.

Jot
@Ania

A o jakim dziale mówisz?

Zostaw merytoryczną opinię o ABB - Kraków

• Jak się pracuje w ABB?

Zobacz opinie na temat firmy ABB tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 134.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ABB?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 59, z czego 3 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 34 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ABB?

Kandydaci do pracy w ABB napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ABB