Opinie o ABB w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy ABB. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w ABB na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ABB w Kraków

Stażystka

Witam serdecznie. Czy ktoś z Państwa może odbywał płatny staz w ABB w dziale HR? Otrzymałam ostatnio ofertę stażu, właśnie tam i zastanawiam się czy warto. Jak z warunkami pracy, i jak wyglada kwestia finansowa? Z góry dziekuje. Pozdrawiam

Danuta

@Yhm, czy planujesz w przyszłości aplikować do ABB? Skoro udzielasz się w bieżącym wątku może wiążesz z ABB jakieś zawodowe plany? A może po prostu chcesz podzielić się z nami informacjami dotyczącymi różnych aspektów pracy w tym miejscu? @Agnieszka, czy jesteś obecnie pracownikiem firmy? Możesz powiedzieć nam coś więcej na temat warunków pracy w firmie? Jak wygląda ten aspekt w ABB?

Siri

Nie polecam ze względu na wydłużony do prawie 2 miesięcy i niepotrzebnie skomplikowany proces rekrutacji. Na finiszu dostałam telefon z pytaniem, czy moje oczekiwania finansowe uległy zmianie. Po wcześniejszych komplementach spodziewałam się podwyższenia stawki. Jakie było moje zdziwienie, gdy zaproponowano mi wynagrodzenie brutto poniżej najniższej krajowej! Zrobiło mi się przykro, że tak prestiżowa firma nie jest w stanie docenić potencjalnych pracowników negocjując stawki poniżej oczekiwań i ich wcześniejszych wynagrodzeń. Ostatecznie wynegocjowałam podniesienie tejże stawki do akceptowalnego minimum i dostałam niejasno skonstruowaną umowę (miała to być umowa zlecenie, a treść sugerowała umowę o dzieło/umowę zlecenie/umowę o praktyki). Postanowiłam więc nie ryzykować i w ostatniej chwili ofertę odrzuciłam, czego nie żałuję.

@Siri

Stanowisko o jakim mowa to do obslugi budynku? Minimalna krajowa, czy minimalna na takie stanowisko. Bo jak startujesz na konserwatora powierzchni plaskich to rozumiem rozzalenie, jak na specjalistę z doswiadczeniem, to nie wierzę.

@Kandydat

Musisz być bardzo zakompleksionym człowiekiem, że w ten sposób odzywasz się do drugiej osoby. Typowy "biursqr..iel" który traktuje z góry innych.

@Prostaku

Błiedni kołpołudek, już już, nie płacz. Może dowiedzmy się jaka to pozycja, na którą Siri startował i za tak słabą kasę.

@Kandydat

Nie płaczę, po prostu Twój poziom dyskusji jest rozczarowujący.

Siri
@Prostaku

Stażysta w dziale zarządzania projektami z zakresu narzędzi Power Bi, wiadomo, że nie ma co się spodziewać wysokich stawek na samym początku, ale miejmy trochę przyzwoitości. Zwłaszcza, że po 3-miesięcznym okresie stażowym poinformowano mnie o możliwości przedłużenia stażu o kolejne 3, czyli pewnie dalej z taką samą stawką.

@Siri

Dzieki Siri, teraz obraz jest jasny. @Prostaku ależ w Tobie agresji, przekieruj energie libidarna gdzies indziej bo na zdrowiu ci sie odbije. A i dla ścisłości pisze tylko pod jednym Nickiem, obraziles/łas wiele innych osób. I kto tu teraz jest Prostakiem.

@Kandydat

Nikogo nie obraziłem. Odpisuje na fakty, a są one takie, że jesteś prostakiem.

@Prostaku

Ostrożnie, bo jeszcze wezme to do siebie, zamknę sie w sobie i przestane odzywać. Ale tak na poważnie, wyluzuj człowieku, powachaj kwiatki za oknem, pobiegaj w glebokiej trawie. Ten kij w dolnej części ciała nie jest ci potrzebny juz.

Prostaku.
@Kandydat

Jedyna osoba mająca kij to Ty - po ilości chamskich odzywek do ludzi tak można wywnioskować. Ego zbyt duże by pomieścić się w życi...

@Prostaku.

... chyba chciałeś przez 'rz' napisać ;) Nie bierz tego jako przytyk, ale musisz być bardzo młodym osobnikiem, bo dajesz sie podpuscić praktycznie za każdym razem. Mnie to bawi. Pytanie kiedy do Ciebie ten fakt dotrze. A kończąc cytatem: 'I have an Ego the size of a planet'.

@Kandydat

A moze to ty dajesz sie podpuscic i sie nudzisz ze tu publikujesz?

@Prostaku

Twoj argument jest inwalidą. Spróbuj ponownie?

dorosnij
@Kandydat

Nie jest, nudzisz się i dlatego tak stękasz. Sfrustrowany, gruby, czterdziestoletni 'b.oooo.c" :)

@dorosnij

No witam ponownie po przerwie. Stęskniłem się za Twoimi inwektywami. Cieszy mnie fakt, że nadal odszczekujesz jak grzeczna psina. A teraz aport :) ~~~~~~~~~ /

Yhm
@Kandydat

Chlopie, nie badz taki pyskaty. Dajesz tylko swiadectwo jakie oszolomy pracuja w korporacjach. Wszyscy sie cieszymy, ze jestes taki cwany. Ciesze sie, ze nie pracuje juz w korporacji (nie bylo to ABB), bo znow musialbym walczyc z ludzmi Twojego pokroju.

I'm not a robot

Spotkala mnie ciekawa sytuacja. Jakis czas temu aplikowalem do tej firmy, bo slyszalem, ze nowy projekt (Ability) jest ciekawszy, niz reszta. Jakis tydzien po rozmowie przez telefon z HR dostalem wiadomosc, ze jednak szukaja kogos, kogo profil bedzie blizszy ich wymaganiom. Mysle sobie - OK, spelnialem wiekszosc, ale moze cos jest dla nich krytycznego, zdarza sie. Zwrocilem jednak uwage, ze ogloszenie ciagle sie pojawia. Po paru miesiacach dostalem telefon z pytaniem... czy moje oczekiwania finansowe sie przypadkiem nie zmienily. Szczerze - moglbym opuscic 10-15%, bo projekt wydawal sie fajny, ale takiego braku szczerosci (wyglada na to, ze nie zaprosili mnie na rozmowe techniczna tylko ze wzgledu na wymagania finansowe!) niestety nie moge opuscic. Firma zostala zblacklistowana ;)

Agnieszka
@I'm not a robot

A jaka to była rekrutacja?

Staż

Rozmowa miała mieć 2 etapy - telefoniczna, następnie na teams - do której na szczęście nie doszło. Jestem przekonany, że nikt nawet nie rzucił okiem na moje CV. Pani z HR większość czasu wypytywała mnie o to co studiuję i na którym roku jestem - dokładnie te same informacje mogłaby pozyskać z CV, gdyby tylko raczyła rzucić na nie swoim łaskawym okiem. Następnie - dlaczego akurat w tej firmie chcę podjąć pracę. Znów to samo - te tajemne informacje mogła pozyskać z załączonego listu motywacyjnego. Zero wzmianek na temat stanowiska i zakresu obowiązków. Mam wrażenie że HR nie do końca wie kogo rekrutuje i na jakie stanowisko. Plus za terminowy (na szczęście negatywny) feedback.

Oprócz wspomnianych wyżej pytań stanowiących podstawę do wyciągnięcia wniosku o braku otwarcia aplikacji, pozostałe pytania rodem z poradnika młodego rekrutera - co wiesz o firmie, ile chcesz zarabiać...

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy E-learning Content Creator
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
madpow

Pracowałem w IS ok. 3 lat. Firma jest dobra dla praktykantów lub na 2-3 lata po studiach, żeby dotrzeć się z uniwersalnymi technologiami, potem szukać czegoś lepszego. Trzeba unikać wewnętrznych i niszowych systemów. Z rzeczywistych plusów jest lokalizacja biura Axis, leisure room'y i często brak presji (przekładanie terminów projektów w nieskończoność). Minusów znacznie więcej m.in. ppt na prawie każdy meeting, przeważnie słabe planowanie projektów przez Szwajcarów i Szwedów, zabetonowany i upolityczniony menedżment centralny i w Krakowie (trudno się przebić jeżeli nie pracujesz w firmie 10 lat, nawet jeśli masz lepsze wyniki). Lokalny zespół był OK, trzeba się przyzwyczaić że 4/5 osób z innego oddziału będzie cię traktować gorzej niż dostawcę zewn. Płacą przeciętnie, nie usiłują zatrzymywać dobrych (też okresowo wysoko ocenianych) pracowników. Zdecydowanie na dole listy organizacji, w których pracowałem. Moja ocena 2/5.

Jasiek

Miałem zamiar aplikować ale po lekturze opinii zastanawiam się jacy ludzie tu pracują!!

Mira

Podpowiedzcie czy jakieś rekrutacje firma prowadzi?

Ydh
@Mira

Żadnych. Rekruje się ludzi a nie barany.

Sales Specialist

Witam, Pracuje w ABB od 5 lat i nadal nie mogę dojść jakie wykształcenie ma Prezes Zarządu w ABB Polska Sp. z o.o. Paweł L. Na stronach jest opisana cała kariera lecz brak wykształcenia. Coś mi tutaj śmierdzi

XXDSA

CZY KTOS COS WIE NT: https://www.pracuj.pl/praca/assurance-risk-and-internal-controls-operations-manager-krakow,oferta,6094560

Dobrze poinformowany
@XXDSA

Słyszałem że szef jest starym ufoludkiem. Beznadziejny. Chora atmosfera. Roboty dla 3 osób a nie jednej. Nie polecają. Omijać szerokim łukiem. Niewarto spieszyć sobie cv.

Danuta

@Adam aktualne oferty pracy zamieszczone są, tak jak podpowiedział @Rodo, na stronie internetowej firmy ABB, podsyłam link: https://new.abb.com/jobs/pl/center#JobCountry=PL&JobCity=Krak%C3%B3w&JobFunction=any&JobRole=any&JobText= @Krochmal @nicky nick Na forum GoWork zależy nam na poznaniu rzeczywistego firmy, zamieszczane opinie dotyczące pracodawcy czy też pracy w firmie, które są prawdziwe i zgodne z regulaminem nie są usuwane. W celu rozwiania wątpliwość odsyłam do regulaminu: https://www.gowork.pl/regulamin

nicky nick

fajne sa opinie na g l a s s d o o r . c o m, jak sie odfiltruje na krakow :) i tam macki goworka nie dotra wiec nic nie bedzie usunieta. mozna przeczytac prawde: "prace dla bezmyslnych robotow " dzial HR

Czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje?

Rodo
@Adam

Wejdź sobie na portal Kariera ABB, a nie głupie pytania zadajesz.

QWERTYUIOP

Dział zakupów taktycznych: - matrycowa struktura zarządzania, - kompetentny i ludzki manager liniowy w KRK, - TL z działu "latającego" nie przeszkadza w pracy, wręcz wspiera, - dużo zależy od tego na jakiego managera funkcjonalnego trafisz: wypytaj go podczas rozmowy - od funkcjonalnego zależy czy masz fajne projekty czy nie i czy Cię promuje, - dużo roboty w porównaniu do konkurencyjnych firm, - mało korpo bzdur, - chaos organizacyjny, - brak podróży, - home office, - elastyczne godziny pracy, - zakupy mają funkcję wspierającą, biznes zawsze podejmuje ostateczną decyzję, - wynagrodzenie do(usunięte przez administratora)brutto.

@QWERTYUIOP

Zarobki są niższe niż wspomniane

Ojojoj
@QWERTYUIOP

Podane zarobki, to jakaś fantazja, realnie przyjmowałabym kilka tysięcy brutto mniej, chaos jest duży i wymaga elastyczności, duża rotacja pracowników, wspierająca team liderka (asystentka), która przeszła z zespołu transition jest specyficzna i wymaga przyzwyczajenia, główna team liderka Gosia jest super, nie wszystko jej wychodzi ale się stara, generalnie zespół na plus i to chyba najjaśniejszy punkt w całym SCM w Krakowie

WHY?
@QWERTYUIOP

Dlaczego admin usunal info o zarobkach?

Krochmal
@WHY?

Nie dość, że firmy nie podają widełek wynagrodzenia w ogłoszeniach, każą kandydatom zgadywać, patrzą kto będzie pracował za mniej, to jeszcze z takich forów usuwane są informacje o zarobkach. Żenada.

Xxxx

Hej, a jak wygląda sytuacja w finansach/księgowości ? Fajna atmosfera, ludzie?

Nie polecam
@Xxxx

Koszmar! mobbing, łamanie praw pracowniczych, brak perspektyw. Omijać szerokim łukiem

robot
@Nie polecam

O jakim dziale mowisz? GL/AR/AP?

Ratunku!
@robot

hahaha na pewno o GL. Jest tam jedna socjopatka, która powinna siedzieć za kratami. To co robi z ludźmi przechodzi ludzkie pojęcie. Traktuje ludzi jak bydło. Zgłoszenie "górze" problemu skończyło się przekazaniem wszystkiego psychopatce, która z uśmiechem na twarzy mści się na ludziach, za to, że zrobili na nią donos.

German Accounting Specialists
@robot

tak, strzeżcie się GLa, szczególnie niemieckiego.

Robot
@German Accounting Specialists

A nie wiecie jak jest w GLu polskim?

@Robot

tam akurat bardzo fajnie :) jedyny zespół z normalną team leaderka

Robot
@anonymous

W koncu cos pozytywnego!

Xxx
@Robot

A w AP? :) jakie mają podejście do stażystów? :)

zainteresowany
@Ratunku!

a kto to jest tą psychopatką?

Jak wyżej
@zainteresowany

TL niemieckiego GL. Omijać dział finansów w ABB jak wściekłego psa!

@anonymous

ale bzdury wypisujesz..zespol GA jest fajny a moja TL najlepsza jaka mialam, dużo dobrych rzeczy i zakres obowiązków ciekawy w koncu cos innego niz 'wklepywanie'

Don Corleone
@Catalaya

ahahahaha :) Weź rozbieg i stuknij glowa w sciane :D Szczególnie, że teraz wszedł nowy regulamin odnośnie monitorowania czasu pracy, dokręcający pracownikom śrubę jeszcze bardziej..(usunięte przez administratora)D Bedzie meeegaaa exodus. ale moze o to chodzi :D

@Don Corleone

hahahaa :) weź rozbieg i zostań tam gdzie jesteś :D Ja nie czuje się monitorowana, lubie swoja prace i polecam. Ściezki rozwoju też są, w moim zespole ludzie są awansowani, pojawiają sie globalne oferty no ale maruderom nigdy sie nie dogodzi, zawsze cos przeszkadza: proces, lider itd. Zachecam do refleksji ;D

Rafał
@Catalaya

Jeśli mówisz o dziale polskim GA to tak...tam jest fajna i normalna TL. Co do reszty...wielka ucieczka. A szkoda...bo firma fajna, budynek nowoczesny, tylko dział finansów przypomina (usunięte przez administratora). PIP miałby tam sporo pracy...

GA
@Rafał

Potwierdzam! W dziale polskim TL jest super! Wie jak rozdzielic prace, zeby nikt nie siedzial po nocach, walczy o dodatkowe osoby jak trzeba i duzo pomaga. Zbudowala fajny i zgrany zespol. Oby tak dalej!

@Rafał

Kłopoty z czytaniem? :D pisze o awansach a zespol opisywany powyżej jest super, fakt ale na awanse jeszcze za wczesnie..jest wiecej fajnych zespołów i TL którzy stoją za zespolem. Praca jest do wykonania ale jest tez to również doceniane. Sama dostałam awans, mam dobre kontakty z liderka ktora jest bardzo doswiadczona, empatyczna i w procesie :) czytajac te wypowiedzi mozna pomyslec ze GA to DE i PL. Ja polecam prace i trzymam sie swojego zdania.

Xenia
@German Accounting Specialists

Ja jestem w niemieckim zespole i uwazam ze jest ok. Prawda odeszly osoby (z duzym ego, których glownym zajeciem byly plotki i gadanie). Praca jest w porzadku, zaczely sie teraz ciekawe szkolenia z nowym rokiem, co ciekawe ABB jest jedna z firm ktora wyplaca co roku podwyzke :) W IBM tez byly nadgodziny na zamkniecie, w moim zespole nadgodzin jest akruat najmniej :) duzo dobrze ustawionych procesow i dobre miejsce aby zostac dluzej.

GitWorker
@Nie polecam

Nie jest tak źle. Jak się kiedyś siedziało w więzieniu, to ma się już mały trening. Tu jest trochę ciężej i nie możesz sobie telewizorka skitrać.

GitWorker
@Don Corleone

Dla Martiny jesteś tylko numerkiem. Statystycznym 1/15 zespołu. Jak byś jej stanął przed karocą, to by kazała stangretowi cię wybatożyć.

Herkules
@Xenia

Czyli 11 osób, które odeszło zajmowało się plotkami? :D 18h pracy nonstop to jest wg. ciebie malo?! :D Wez sie lecz na nogi, bo na głowę za późno...ŻENADA

Xenia
@Herkules

Leczenia nie potrzebuje. Żenada jest to co wypisujesz. Nikt nie pracuje 18h non stop. W zamkniecie (szczegolnie roku lub kwartalu jest wiecej pracy) ale jest tez czas na odpoczynek. a Ty jestes z tej 11? to zapomniales ze sa tez osoby na mcierzynskim, a reszta poszla sobie do tej samej firmy, ktos sobie zgarnal ladna kase za referala ;)

Yasu
@Xxxx

Atmosfera jest ok, ludzie w porzadku. Kuchnia mala na pierwszym pietrze wiec mozna sie integrowac :)

Herakles
@Xenia

Kamilko, przez przypadek napisałaś że jesteś pracownikiem a nie TL w niemieckim zespole. Ciekawe że wszystkie osoby które odchodziły jako powód podawały Twoje nazwisko.

Woitek
@Xxxx

Jest ok. Fama niemieckiego zespolu jest niezle przesadzona, ludzie sa fajni, po zamknieciu byla super impreza, wczesniej tez pracowalem w raportingu wiec dluzsze godziny pracy mnie nie dziwia.

German member
@Woitek

TL GA niemiecki był tak wspanialy ze musial zmienic dział, bo niczym się niestety nie wykazał poza mobbingiem i brakiem zdolności managerskich :)

Hmm...
@German member

Czyli Team Lead zespołu niemieckiego GL została ostatnio inna osoba niż dotąd? Czy ktoś może to potwierdzić?

German member
@Hmm...

tak, w sumie została nagrodzona nowym teamem za swoje "dokonania".

Danuta

@QWERTYUIOP o co należałoby według ciebie wypytać managera funkcjonalnego na rozmowie rekrutacyjnej? Co rozumiesz pod pojęciem mało "korpo bzdur" - możesz to opisać tak, aby było to jasne dla potencjalnego kandydata.

Hej, polecam ABB - pracuję w finansach w AP. Dział włoski, francuski,polski i niemiecki super . UWAGA TYLKO NA HISZPAŃSKI AP - team leader przeskakuje z działu do działu za skandaliczne zachownie

Brit

Potwierdzam inf na temat AP Hiszpania

Italiano
@Paweł

AP wloskie to chyba zart, szczegolnie kiedy teraz panuje bezkrolewie i ciezko s ie cokolwiek dowiedziec.. zespol bez lidera dziwne to zarzadzanie.

Abc

AP niemieckie najlepsze

Thomas

Minął miesiąc od rozmowy rekrutacyjnej w siedzibie firmy. Nie otrzymałem obiecanej informacji o statusie mojej rekrutacji, pomimo zapewnień że do 2 tygodni dostanę taką odpowiedź. Jeśli na starcie już się tak traktuje kandydata to nie chce sobie wyobrażać jak wygląda dalsza współpraca.

zaciekawiony

witajcie. Chciałem zpytać o dział Continuous Improvement w ABB, jaka atmosfera tam panuje, czy szefostwo jest lokalnie czy gdzie np w Romunii? Jak przebiega process rekrutacji?

Rui
@zaciekawiony

nie ma takiego zespolu, bylo cos ale mi w niczym pracy nie usprawnili, robia zeby bardzo malo przydatne dla zwyklego pracownika

Pawel

nic nie rozumiem z wszystkich wypowiedzi- co to za firma ABB, trudno o uczciwy i pogłębiony obraz, z wyjątkiem pewnej mobingujacej innych teamlidereeki, a taka osoba wyklucza już prace w ABB i aplikowanie do tej firmy?? Pozdr

Seba
@Pawel

Nie - ale pokazuje problem. Że firmy nie obchodzi taki wrzód na ciele. Że się ludzie muszą zwalniać przez taką flądrę. A oficjalnie hoho, jakie standardy. PIP im powinien pojechać po tyłkach za te prace bez 11 godzin przerwy. za niezgodne z regulaminem zlecanie nadgodzin itp.

@Seba

o standardach ABB w Aleksandrowie i Warszawie na mabbing.com, to o kadrze TOP managerskiej. pozdr S

GA junior
@Pawel

Liderka niemiecka to rzeczywiście duży problem, teraz jest już spokojna. Ale ludzie się nie zmieniają i myślę, że teraz ma HR na karku i się pilnuje. Rekrutuje wylacznie juniorów z małym doświadczeniem żeby nikt jej błędów nie wytykal. W inych teamach np. Czeskim jest naprawdę spoko lider.

dziwne
@GA junior

W dawnych czasach bylo to tak, ze ludzie sie zbierali po pracy i "dokopywali" osobie, ktora sprawiala, problemy, przeszkadzala, rozarabiala, itd. Czy i wy nie mozecie wykurzyc tej osoby ? Naprawde jest nie do ruszenia ?

GA junior
@dziwne

Widać lider GA niemieckiego jest nie do ruszenia :( Ciężko to zrozumieć biorąc pod uwage brak kompetencji liderskich i bardzo trudny charakter.

JAmes

Ile dają dla księgowego z niemieckim?

antek
@JAmes

Dla księgowego? Kolega z Moniek? Znasz Szwagrów?

@antek

Widzę, że występujesz pod wieloma nickami. (usunięte przez administratora) że w korpo nie wyszło?

Zostaw merytoryczną opinię o ABB - Kraków

• Jak się pracuje w ABB?

Zobacz opinie na temat firmy ABB tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 136.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ABB?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 60, z czego 3 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 35 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ABB?

Kandydaci do pracy w ABB napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ABB