Opinie o ABB w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy ABB. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w ABB na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ABB w Kraków

łukasz

Poza tym, że biuro H5 jest najlepszym biurowcem w Krakowie w jakim pracowałem, genialnie przemyślane i miło się tam pracuje, to widać na każdym kroku, że to co dobrego się o firmie mówiło to już czas przeszły. Albo coś spada (ilość i jakość imprez firmowych) albo stoi w miejscu (pula benefitowa) albo jest po prostu na poziomie poniżej ryku (wynagrodzenia) lub zwyczajnie coś jest kiczem (projekty, technologie, możliwości czy management). Jest to praca typu outsourcing dla kupionych przez ABB firm, a ludzie to biomasa, z którymi nikt się nie liczy. A przyszłość może wyglądać tak, że dywizję IT wykupią Azjaci i nie wiadomo co z tym zrobią.

Aneta

Kompetencje i kultura rekruterów w tej firmie to rzeczywiście totalne dno.

Blabla
@Aneta

Ta firma to mina. Jeśli Twoje dzieci nie przymieraja głodem, komornik nie wynosi tv z domu a Ty ciągle nie sprzedałes/as jednej ze swoich nerek to po prostu odpusc sobie prace w ABB.

Hello Kitty
@Blabla

Hahahahaha, świetna reklama firmy ABB!

Mariusz

Witam. Mam takie pytanie. Na jaki zarobek moze liczyc inzynier wsparcia zespolu sprzedazy?

Adam K
@Mariusz

Podłączam się do pytania mojego szanownego poprzednika

Seeeee

Opinie o Ability w dziale IT, macie jakieś?

Philip J. Fry
@Seeeee

Pozytywne. Sporo pracy. Wysoki i stale podnoszony poziom umiejętności w zespołach, więc wymagany będzie także od Ciebie. Przyzwoicie płacą. Żadnych nadgodzin. Jesli chcesz zostać 15min dłużej w robocie - przeganiają do domu. Działający system podnoszenia kwalifikacji z równoczesnym podnoszeniem płac. Przyzwoita atmosfera. Żadnego chamstwa, podkładania świń etc. Ludzie są na pewnym na poziomie. W samym ABB jest nacisk na nie robienie niczego "bez fakturki", "po znajomości" etc. Odwrotność 90% polskich firm. +Przestrzeganie przepisów. Umiejętności, wiedza i chęć rozwoju są szczególnie wysoko cenione. Jeśli je masz -go for it :)

@Philip J. Fry

Dziękuje za opinie. Możesz podpowiedzieć nam coś więcej na temat możliwości rozwoju w firmie? Powiedziałeś o podnoszeniu kwalifikacji więc zakładam, że takie możliwości są. Czy pracodawca finansuje, częściowo lub w całości kursy, dzięki którym pracownicy mogą podnosić swoje kompetencje?

tomass
@Danuta

Około 5 tyś zł budżetu szkoleniowego na szkolenia i konferencję + 5 dni szkoleniowe. Jeśli chodzi o szkolenia to jest to spory + firmy

@tomass

Jak rozumiem to budżet wyłącznie przeznaczony na szkolenia? Czy pracownicy są zadowoleni ze szkoleń? Jeśli mają jakieś sugestie to czy mogą mieć wpływ na zmiany na przykład dotyczące charakteru czy sposobu prowadzenia szkoleń? Czy w ABB liczy się zdanie i opinia pracowników?

tomass
@Danuta

Pracownicy sami wybierają sobie szkolenia i konferencję jakie ich interesuą, warto jednak żeby szkolenie pokrywało się z potrzebami projektu bo trzeba to jakoś uargumentować u przełożonego. Nie musi to być szkolenie w Krakowie budżet pokrywa również dojazd i zakwaterowanie w innych miastach Polski.

@tomass

Dziękuje za doprecyzowanie. Informacje o pokrywaniu kosztów dojazdu i zakwaterowania to dla wielu osób bardzo istotna informacja. Twoja wypowiedź na pewno wiele ułatwi osobom, które planują rozwijać się w firmie i korzystać z tego typu szkoleń. Jak rozumiem, sam brałeś udział w tego typu kursach?

Staż

Rozmowa miała mieć 2 etapy - telefoniczna, następnie na teams - do której na szczęście nie doszło. Jestem przekonany, że nikt nawet nie rzucił okiem na moje CV. Pani z HR większość czasu wypytywała mnie o to co studiuję i na którym roku jestem - dokładnie te same informacje mogłaby pozyskać z CV, gdyby tylko raczyła rzucić na nie swoim łaskawym okiem. Następnie - dlaczego akurat w tej firmie chcę podjąć pracę. Znów to samo - te tajemne informacje mogła pozyskać z załączonego listu motywacyjnego. Zero wzmianek na temat stanowiska i zakresu obowiązków. Mam wrażenie że HR nie do końca wie kogo rekrutuje i na jakie stanowisko. Plus za terminowy (na szczęście negatywny) feedback.

Oprócz wspomnianych wyżej pytań stanowiących podstawę do wyciągnięcia wniosku o braku otwarcia aplikacji, pozostałe pytania rodem z poradnika młodego rekrutera - co wiesz o firmie, ile chcesz zarabiać...

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy E-learning Content Creator
Lola

Hej, Czy wiecie jakie działy firmy są w tym budynku koło Galerii Krakowskiej - High5?

JA
@Lola

SCM

x
@JA

SDC

Ramtamtam
@JA

Cały SCM czy tylko Transport Management ?

bolo
@Ramtamtam

Tylko Transport Management

Roberto

Jaka jest teraz atmosfera w SCMie przy Rondzie? Czy procesy "okrzepły" i praca jest poukładana? Czy opłaca się aplikować?

Danuta

@Renia, na stronie firmy możesz znaleźć kilka możliwości skontaktowania się z ABB. Dla ułatwienia przesyłam link: https://new.abb.com/pl/o-nas/abb-contact-center @Seeeee, czy jesteś zainteresowana/zainteresowany pracą w firmie? @lol, to co mówisz jest bardzo prawdopodobne. Czy aktualnie pracujesz w ABB? A może sam korzystałeś z ofert stażu po czym znalazłeś w ABB stałe zatrudnienie?

Renia

Proszę o podanie maila do działu rekrutacji do ABB.

Xd

Dzwonił do mnie gościu z którym tydzień temu rozmawiałem w sprawie oferty stażu. Za pierwszym razem nie odebrałem no bo mnie w domu nie było, drugi raz jak odebrał nie słyszał mnie w słuchawce z powodu mojego denerwującego zasięgu. Teraz jak próbuje już któryś raz dzwonić do niego, to nie odbiera... Nie wiem o co tu chodzi i co ja mam myśleć o tej sytuacji

lol
@Xd

myslisz, ze rekruter ma czas dzwonic do kogos kilka razy? na staz pewnie maja z 5 osob na miejsce.

szkodazdrowiadlakorpo

W tej firmie jest mobbing zastraszanie pracowników od wielu lat. Nikt z tym nic nie robi. Dotyczy to również zakładów produkcyjnych ogólnie wszystkich oddziałów ABB w Polsce. Pomimo zgłoszeń do osób z centrali w Szwajcarii zero reakcji. Układy układy ręka ręką myje.

Ktoś tam

Lipa. Rekrutacja trwa całą wieczność a i tak nie mają czasu na feedback. Klasyczne korpo. Znajomi, którzy pracowali w tej firmie, w końcu potraktowali ją jako bazę wypadową. Odradzam.

Ojciec Mateusz

Lece jutro na 3 tygodnie na Dominikane, a wy co biedaki nadgodziny na zamkniecie?

pracawabb
@Ojciec Mateusz

Ziomek. Napisz gdzie pracujesz. Tez w korporacji?

Long Dong Jr
@pracawabb

Ziomuś czysci podlogi w gejowskim kinie porno, ale na Dominikanie. Respect chlopie, za taki cumming out (pun intended). To ja wole jednak swoja obecna prace w korpo.

Maciek

Niestety mobbing jest na porządku dziennym. Jak można dopuścić do sytuacji (jak w zespole GL niemieckim) żeby po interwencji ludzi u managera z prośbą o rozwiązanie problemów z TL'em, ten wzywał TL'a i wskazywał mu osoby "niepokorne". No i TL dokręcił im śrubę mobbingową. Efekt - grupowe zwalnianie się pracowników.

SunFlower
@Maciek

Idź do kina lub pobiegaj trochę. Ja polecam prace w GA i uważam ze to prestiżowy zespół. Pracy sporo, jak na początku transformacji. Nie jestem tym zdziwiony bo bylo czarno na bialym podczas rekrutacji. Nadgodziny są do odbioru lub do wypłaty. Można też już pracować z domu ale osobiście wole iść do biura. Ktoś już pisał że przecież tam jest więcej zespołów i to prawda. Moj manager jest pomocny, wyrozumiały i choc w zamkniecie jest trudno wprowdza super atmosfere.

Maciek
@SunFlower

Niestety nie mam siły biegać po pracy. Do kina tez słabo, bo zasypiam na stojąco, nie mówiąc o siadaniu. Cieszę się jednak, że w Twoim zespole jest inaczej. Wszystkiego dobrego.

SunFlower
@Maciek

Dziwne. przecież już teraz powinienes miec duzo czasu..

mabbing.com
@Maciek

Polecam lekturę mabbing.com o moich paroletnich doświadczeniach na stanowisku managerskim - groźby, poniżanie - ABB

Marlena
@SunFlower

Dział GA jest prestiżowy? A możesz objaśnić na czym ów "prestiż" polega? Siedzeniu i klepaniu do 5 rano bo proces jest rozwalony i ludziom nie chce się przesyłać danych wcześniej? Albo firma nie ma ochoty zainwestować w infrastrukturę IT tak, żeby ograniczyć manualne dłubanie jak wyspie się interface? GA to sprzątanie bajzlu po AR i AP, najgorsza robota, do tego żmudna, często (ale nie zawsze) wykonywana przez ludzi, którzy mniemanie o sobie mają przewysokie, odwrotnie proporcjonalne do poziomu ich kreatywności i szerokości horyzoncików.

nick

Nie polecam nikomu tej firmy! KOSZMAR!!!

Ojoj
@nick

W którym dziale pracowałeś/łaś? Finanse, zakupy, IS?

beznicka
@Ojoj

a może HR?

Trambambule
@nick

A czy w Krakowie są jeszcze jakieś porządne i poukładane Shared Service'y?

Mark
@Trambambule

Aon nie jest zly

hej
@nick

Hej, potwierdzam powysza opinie o ABB natomiat o AON takze slyszalem dobre opinie

Bill
@Mark

To chyba żart. Pracowałem tam i firmy, która tak pierze mózg pracownikom jeszcze nie widziałem. Proste procesy, duża automatyzacja, ale oni i tak będą wmawiać ci, że robisz niewiadomo co. Firma mówiąca o integracji, atmosferze i zasadach fair play. Większego kolesiostwa i fałszu nie widziałem. Odkąd zmienił się management ta firma schodzi na psy, bo wcześniej polecilbym ją każdemu. Do tego braki w specjalistach i seniorach zapełniają stażystami zrzucający masę obowiązków na tego kto został w zespole. Już lepsze Abb.

Marlena
@Bill

jestem w stanie uwierzyć w to, co piszesz, bo akurat top management jest mi znany z poprzedniego miejsca jego pracy. Doswiadczenie może i ma spore, natomiast tzw. umiejętności miękkie w zarządzaniu na poziomie zerowym.

Danuta

@hej, czy jesteś pracownikiem opisanego działu? Możesz powiedzieć nam coś więcej na temat warunków pracy tam panujących? @High Voltage, niewykluczone, że osoby planujące podjąć zatrudnienie w ABB są także skonsternowani mnogością niepochlebnych opinii na temat firmy. Jeśli zechcesz przedstawić nam swój pogląd na temat pracy w ABB - czekamy na Twoją odpowiedź. Z pewnością będzie ona dużą pomocą dla użytkowników forum.

Zainteresowana

Ostatnio jadąc na dworzec główny zauważyłam logo ABB na nowym biurowcu HIGHFIVE. Czy mógłby ktoś udzielić informacji, jakie działy firmy zostały tam przeniesione?

Jaaaaa

IS

Wiedzący
@Jaaaaa

To nie jest prawda. Więc, jeśli nie wiesz, to nie pisz głupot.

okokok

SDC

hej
@Zainteresowana

jest tu rowniez dzial transportu TMC

dfs

Ludzie tutaj to poza nielicznymi wyjątkami okropne buce. Zadufane w sobie, samozadowolone palanty. Sprzedawcy w okolicznych sklepach narzekają na pracowników ABB. Na szczęście już tam nie muszę pracować.

jg
@dfs

Mowisz o dzialach technicznych, czy innych ? A moze wszystkie ? Odnioslem takie samo wrazanie na rekrutacji do technicznych..

Paladin
@dfs

To prawda. Ludzie naprawdę są zarozumiali i ciężko się z nimi dogadać. Szczególnie, jeśli masz jakąś niszową umiejętność. Jest kilka wyjątków,ale niewiele. Większość, po prostu, szuka okazji,żeby ci dokopać. Poza tym warunki pracy nie są złe.

potencjalnakandydatka

Hej, chciałam zapytać jak wygląda sprawa w Global Travel Services (stanowisko Travel Expenses Specialist) - warto aplikować, czy jest to jeden z działów, z których lepiej uciekać? Jakiej pensji można się spodziewać (widełki)? TL jest w porządku? Z góry dziękuję!

Danuta

@operator, czy złożyłeś już swoje CV do ABB? A może decyzja odnośnie aplikowania jest zależna od tego jaką opinię uzyskasz na forum? Co jeszcze, oprócz warunków finansowych jest dla Ciebie istotnym aspektem zatrudnienia? @Stażystka, czy jesteś zainteresowana stażem w ABB?

operator

Witam mam pytanie jakie zarobki proponują pracownikowi produkcji lub operator produkcji w AŁ lub łodzi jaki system pracy w firmie pytam bo szukam pracy stałej w miarę przestępnej pensji

Zostaw merytoryczną opinię o ABB - Kraków

• Jak się pracuje w ABB?

Zobacz opinie na temat firmy ABB tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 136.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ABB?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 60, z czego 3 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 35 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ABB?

Kandydaci do pracy w ABB napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ABB