Motorola Solutions

2.6 Dodaj merytoryczną opinię
opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o Motorola Solutions

Pomocny Nowy wpis
Były pracownik
 Pytanie

Czy w Motorola Solutions praktykuje się on-calle w nielegalnej w Polsce formie jak to bywa w wielu innych firmach? Mam na myśli, czy pracownicy muszą brać dyżury po 24 i więcej godzin? Zgodnie z polskim prawem czas dyżuru nie wlicza się do ustawowego czasu odpoczynku między zmianami, który wynosi minimum 11h, ale wiele firm niestety tego nie przestrzega…

Oncall Nowy wpis
Inne
@Pomocny

Zgadza się. Przerwanie wypoczynku w Moto liczy się tylko jeśli faktycznie jest jakiś incydent na który trzeba zareagować

OkresPróbny
Kandydat
 Pytanie

Czy jest możliwa podwyżka po okresie próbnym na stanowisku Senior Software Developer?

Andrzej
Pracownik
 Pytanie
@OkresPróbny

a jaki mialby byc powod podwyzki po 3 miesiach? kazda zmiana pensji musi miec swoj powod

Werka Nowy wpis
Inne
@Andrzej

Czyli jakie są ustalane docelowo stawki na okresie próbnym? Nie ma jednolitej dla każdego stanowiska tylko od razu można ją wynegocjować? W innych miejscach pracy zdarzało mi się negocjować ją dopiero po zakończeniu tego okresu. jakie więc są tu zasady?

Andrzej Nowy wpis
Pracownik
@Werka

Nie ma takie praktyki z tego co wiem

Brabol
Użytkownicy czekają na odpowiedź 13 dni.
Były pracownik
 Pytanie

a TNCT dalej w technologii jednoookiennej ?

XYZ
Kandydat
 Pytanie

Jest możliwość opcji pracy 100% zdalnie?

Andrzej
Pracownik
@XYZ

Tak jest taka mozliwosc, zalezy od projektu i lidera.

brak
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Najpierw zadzwoniła do mnie pani z HR, zadawała typowe pytania, część po angielsku. Bardzo sympatyczna rozmowa i zaproszenie na drugi etap. Około 20 minut. Rozmowa w Google Meet z managerką i jedną osobą z zespołu. Cała po angielsku. Bardzo pozytywne nastawienie do kandydata, zero spóźnienia, profesjonalizm, ale też miła atmosfera. Luźna rozmowa jak z kolegami, podpowiedzi podczas zadań technicznych. Były też zadania z excela i rachunkowości do rozwiązania, w miarę proste. Nie miałam przyjemniejszej rozmowy rekrutacyjnej niż ta w Motoroli.

Pytania

Dlaczego to stanowisko mnie zainteresowało, moje motywacje, dlaczego Motorola, największe wyzwanie, opowiedzieć o swojej edukacji, doświadczeniu zawodowym, jak pracuję w grupie, co bym zrobiła, gdyby ktoś popełnił błąd, pytania techniczne. Żadnych dziwnych, podchwytliwych pytań.

 • Poziom rozmowy:
 • Rezultat: Dostałem pracę
Julita
Inne

Słuchajcie a jak ktoś chce teraz pracować na B2B to może? po prostu widzę ze pytali o umowy na okres próbny a generalnie w ofertach z tego co widziałam przynajmniej maja wpisana umowę o prace i nie ma wskazanych innych opcji. Po prostu te formę preferują?

1
B2B
Były pracownik
@Julita

Nie ma opcji B2B i nie mają tego w planach

BS
Inne
@B2B

Ciekawi mnie powód? Znacie go? Tu chodzi tylko o jakieś podatki czy może jeszcze coś więcej? od zawsze jest umowa o prace? Uważacie to za korzystniejsze?

Andrzej
Pracownik
@BS

zawsze byla i do odwolania bedzie umowa o prace, powod jest taki ze firma wykonala analize i zdecydowala nie zmieniac tego podejscia

anonim
Były pracownik
 Pytanie

(usunięte przez administratora)

Andrzej
Pracownik

Oj zgaduje ze kolega Brokul jakis zegustowany jest, firma ma ponad 2600 pracownikow w Krakowie i zapewniam ze nie kazdy projekt jest taki sam, czyli budzetowka odpada, a jesli chodzi o cene to wszystko jest sprawa czasu i miejsca, jak wolisz pracowac za wiecej i gdzies indziej to droga wolna, dzialaj z fartem

MU
Inne

Tez już kiedyś się zastanawiałem nad tym czy można zdalnie, tak jak ktoś teraz spytał ale w tych bieżących ofertach piszą tylko o hybrydzie. Na frontend chciałem przyjść ale do biura mi nie po drodze. co się w zasadzie dzieje podczas realizacji projektów, że trzeba być fizycznie? Jaka tu występuje kultura pracy?

OldMoto
Były pracownik
@MU

To wszystko zależy tak naprawdę od teamu. W jednym hybryda oznacza pojawienie się raz na sprint na planning w biurze, w drugim raz na tydzień itd..

OL
Inne
@OldMoto

a jak można ocenić kulturę pracy w tych wspomnianych zespołach? Zdarzają się jakieś konflikty lub cokolwiek względem projektu czy raczej wszyscy zgodnie współpracują? Zastanawiam się czy można się przenosić pomiędzy teamami jeśli komuś cos by nie podeszło jednak

Andrzej
Pracownik
@OL

w zespolach pracuja ludzie najlepiej porozmawiac z 1-2 osobami z zespolu zeby sie dowiedziec jak dziala, itp ja juz jestes w firmie to masz bezposredni dostep

Pracownik
Użytkownicy czekają na odpowiedź 23 dni.
Były pracownik
 Pytanie

Czy firmę po 3 latach współpracy mogę polecić? Odpowiedź brzmi - to zależy. Jeśli chodzi o rozwój technologiczny - jest na średnim poziomie niestety. Podczas swojej współpracy z motorolą niestety częściej spotkałem się z ignorancją seniorów jeśli chodzi o doszkalanie juniorów lub regularów. Także technologicznie można się po prostu zacofać. Jeśli chodzi o współpracę w zespołach - to też zależy - jeśli trafi się fajny team to można bezstresowo wykonywać pracę. Jeśli nie to niestety przełożeni mają tendencję do ignorowania problemów pojawiających się w zespołach i ludzie wolą się po prostu zwolnić niż na te zmiany czekać - zwłaszcza jeśli problem dotyczy członków zespołu którzy mają swego rodzaju „immunitet” ze względu na swoją wysoką wiedzę produktową, więc mogą wykonać więcej negatywnych akcji w stosunku do innych współpracowników, włącznie z mobbingiem. Myślę że to największy minus tego miejsca pracy. Ostatecznie czy polecam? Nie jest to najgorsza firma w jakiej pracowałem, ale na duży minus jest brak konkretnych reakcji w stosunku do (usunięte przez administratora) i czasem trzeba się po prostu z nimi „użerać”.

Pytanie
 Pytanie

Czy w Motorola Solutions możliwa jest od razu umowa o pracę na czas nieokreślony na stanowisku Designer?

Motorolo
Inne
@Pytanie

Z tego co kojarzę, to pierwsza umowa jest zawsze na 3 miesiące, dopiero później na czas nieokreślony.

Księgowy
Kandydat
 Pytanie

Witam, Czy na stanowisko Senior Financial Accountant można liczyć na kwotę 17k brutto? Niestety praca hybrydowa zniechęca stąd mam nadzieję, że chociaż wynagrodzeniem nadrabiają.

Zeile?
Pracownik
@Księgowy

Nieee. Raczej 10

NY
Kandydat
@Zeile?

Z czego wynika az 7 tys różnicy miedzy kwotami, które podajecie? Pytanie także odnośnie charakteru pracy, ktoś ma doświadczenie w tym przypadku by się odnieść? wszystko przebiega standardowo czy występuje może jakaś inna kultura, do której trzeba się dostosować?

ja
Były pracownik
@NY

on sie pytal o 17k , ~10k jest rzeczywiscie w firmie. kultura jest dobra, tryb pracy pewnie w niektorych dniach wiecej, w niektorych tyle co 0

UX
Inne
@ja

Kultura jest dobra – co to oznacza? Nie wiem nigdy czy to nawiązanie do zachowania czy jakichś przyzwyczajeń / reguł? W tym drugim przypadku jakie występują?

Kandydatka
Kandydat

Brak feedbacku po pierwszej rozmowie (online), mimo zapewnień, że zostanie udzielony w ciągu tygodnia (minęły 2 miesiące).

Motorolanin
Inne
@Kandydatka

Prosze o podanie daty i godziny spotkania i osobiscie sprawdze jak sytuacja wygladala i czy/dlacego nie otrzymala Pani feedbacku.

Kamil
Pracownik

Pracuje w Motoroli w Krakowie na stanowisku (Senior) Software Engineer od 4 lat. Do tej pory miałem 2 przełożonych i obaj są bardzo na poziomie, ludzie nie uprawiający micromanagementu, dający zespołowi swobode działania i tylko doglądający jego pracy, usuwający kłody spod nóg. Płaca mieści się w widełkach ogólnokrajowych. Praca jest wymagająca, trzeba mieć mocne zaplecze inżynierskie, nie wystarczy nauczyć się pythona czy c++ z jutuba. Zespół to dojrzali inżynierowie (większość seniorzy) z dużą wiedzą a dodatkowo ludzie naprawdę na poziomie. Jest się od kogo uczyć. Architekci u mnie w projekcie to złoto, ludzie o niesamowitym skillu, nietoksyczni, chętnie dzielący się wiedzą, nietraktujący ludzi (nawet) początkujących z poczuciem wyższości. Jeśli ktoś chce to są możliwości rozwoju przez portal szkoleniowy. Jak czytam inne wpisy to włosy stają dęba. Jeśli chodzi o departamenty inżynierskie to narzekać na Motorole może tylko osoba arogancka której sie od dobrobytu we łbie poprzewracało i ciągle chce więcej i więcej. Dzisiaj ludzie latają za kasą i zmieniają firmy jak rękawiczki tam gdzie więcej dają. Ale prawda jest taka że inżynierem jest sie z powołania, albo sie to ma albo sie tego nie ma. Kto tego nie ma wcześniej czy później odpłynie. No i ta roszczeniowa postawa w innych wpisach.. Szok. Doceń to co masz, a może wtedy będzie ci dane więcej. Ale pamiętaj że komu wiele powierzono, od tego wiele wymagać się będzie. Pozdrawiam całą kadrę inżynierską i management PCR.

Kamil
Pracownik
@Kamil

Dodam jeszcze że byłem w firmie z konkurencji kilka lat i w Motoroli wszystko jest lepsze. Lepsza organizacja pracy, lepszy management, mniej roszczeniowi ludzie, brak podziałów politycznych, ZNACZNIE lepiej wykwalifikowana i bardziej dojrzała kadra inżynierska, ZNACZNIE wyższy poziom kultury osobistej w zespole. Generalnie bez porównania. Motorola znacznie lepsza niż konkurencja.

Q2mać
Kandydat
 Pytanie
@Kamil

A ile Ty masz latek? A czy Ty wiesz, że ta, jak i każda inna korporacja i tam ma Cię w (usunięte przez administratora) Dostajesz podwyżkę, żeby nie odejsć do innej firmy i tylko pieniądze są przejawem szacunku korporacji względem wlasnych pracowników. Jesli się wrodrożyłeś w struktury firmy, to już wiesz co tam klepać na tym komputerze i jedynie to dodaje Ci wartości w oczach zarządu. Myślisz, że dalej warto być lojalnym i odczuwać powołanie?

Barbara
Inne

Czy to opinia z bieżących doświadczeń? jeżeli tak to czy jesteś w stanie ja szerzej rozwinąć? Na stronie są oferty stażowe na parę działów, dla przykładu na Supply chain lub w finansach. Czy ktoś niedawno odbył, żeby móc sie odnieść? Warto iść teraz na wakacje?

YW
Inne

Nie wierzysz w szczerość tej opinii? To może napisz z czym się nie zgadzasz. Mnie zaciekawiły te możliwości rozwoju przez przez portal szkoleniowy. Chodzi o jakieś szkolenia online dla pracowników?

LQ
Inne

Junior Contract Management Specialist – co sądzicie o tej pracy? jest teraz oferta na takie stanowisko. Są to początki mojej kariery i chcę wybrać w miarę dobrze. Widzę, że ostatnio ludzie opisywali rozmowy i informacje o braku feedbacku… mimo wszystko jak uda mi się przez to przebrnąć to na co mogę potem liczyć? Po jakim czasie wpada awans?

kandydat
Kandydat

W rozmowie na mid java developera uczestniczyla pani z HR, manager oraz senior developer. Czesc HR i managersk'a dosyc standardowa choc dalo sie wyczuc mocna atmosfere korporacyjna. Jesli chodzi o czesc techniczna to glownie skupiala sie na wiedzy teoretycznej i pytaniach o definicje i formulki. Do tego jedno zadanie live coding z kateogrii algorytmicznych ktore bardziej przypominalo zadanie z "konkursu" niz rzeczywiste zadanie ktore mogloby sie przydarzyc w pracy. Oczywiscie po zapytaniu o feedback twierdzili ze bedzie obszerny i dostane go po okolo tygodniu. Po okolo 3 tygodniach otrzymalem generyczna wiadomosc ze niestety nie dostalem sie do nastepnego etapu. Jedena z najgorszych (z kilkunastu) rozmow jaka mialem okazje odbyc, glownie ze wzgledu na atmosfere.

K2
Pracownik

Swoje rekrutację wspominam bardzo dobrze, mimo że pracę dostałem dopiero za 2 podejściem. Rozmowy z rekruterami, obie ok. 15 minut, w ciągu tygodnia zostałem umówiony na video z managerami, ofertę otrzymałem 3 dni później. Żadnych podchwytliwych pytań, wszystkie rozmowy przeprowadzone w miłej atmosferze. Pracuje już kilka miesiecy i mogę polecić firmę.

IJ
Kandydat
@K2

Czy przy tej pierwszej turze zostały podane jakieś powody odnośnie odrzucenia? Ciekawi mnie objętość ewentualnego uzasadnienia. O jakim stanowisku teraz jest mowa, że występowała taka determinacja co to drugiego podejścia? Osoba bez większego doświadczenia będzie miała na nie szanse?

passingfancy90
Kandydat

Starałam się o pracę w Motorola Solution, zostałam zaproszona na pierwszy etap rekrutacji dosyć szybko i sprawnie po wysłaniu CV. Rozmowa odbyła się telefonicznie, były pytania o moje motywacje, doświadczenie, pani przedstawiła warunki. Do tygodnia po rozmowie miałam dostać informację zwrotną. Czekam do dziś a minęło już ponad pół roku :P. Pracę dostałam gdzie indziej. Bardzo nieprofesjonalne podejście do kandydatów. Jeżeli nie odpowiadała im moja kandydatura okay, ale niech nie pozostawiają bez informacji zwrotnej jeżeli zapraszają na rozmowę rekrutacyjną.

jk
Kandydat

W piątek zadzwoniła do mnie babeczka z HR, nie mogłam rozmawiać, bo miałam zaraz spotkanie w aktualnej pracy, sama zaproponowała przelożenie rozmowy na poniedziałek... i już nie oddzwoniła. Chciałam wysłać sms czy rozmowa aktulane, ale dzwoniła ze stacjonarnego :/ Cóz myśleć o takim HR....

2
passingfancy90
Kandydat
@jk

Ja miałam podobnie, tyle,że po pierwszym etapie rekrutacji zero informacji zwrotnej. Nie chcieli mnie,okay,ale niech napiszą,że dziękują ale mają innego kandydata.

Doma
Inne

Cześć, szukam pracy naprawdę od zaraz, akurat dzisiaj wpadło takie ogłoszenie na order management intern, praca mi pasuje, tylko powiedźcie, czy warunki sensowne. "Elastyczne godziny pracy" za wiele mi nie mówią, jak tam się pracuje faktycznie i po ile? Dużo nadgodzin?

Misk
Pracownik
@Doma

Elastyczne godziny pracy tzn zaczynasz od 7-10. Nadgodziny, zależy gdzie, zależy jaki scope. Ja wyrabiam miesięcznie ok 6-7. Przy czym za każdą nadgodzine dostajesz 1.5 godziny do odbioru lub 1.5 stawki godzinowej wypłacane w okresie rozliczeniowym. Warunki pracy oceniam jako naprawdę dobre.

Jane Doe
Kandydat
 Pytanie

Na jakie wynagrodzenie można liczyć na stanowisku senior contract management specialist?

Marek
Kandydat
 Pytanie

Witam, jak wygląda praca hybrydowa w motoroli? Widzę, że jest sporo ofert. Ile dni w biurze i czy jest opcja na całkowicie zdalną pracę? Pozdrawiam

Kasia
Pracownik
@Marek

Ogólnie przyjęte jest, aby pojawić się w biurze 1 dzień w tygodniu. A czy praca całkowicie zdalna, to zależy od rozmowy i ustaleń, są osoby które pracują całkowicie zdalnie i takie które pracują hybrydowo. Ogólnie polecam

Zostaw merytoryczną opinię o Motorola Solutions - Kraków

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej


Drogi Użytkowniku,

Pamiętaj, przed dodaniem opinii o Pracodawcy, koniecznie zapoznaj się z poniższą informacją:

NIE dodawaj opinii, która:

ikona dobre praktyki
łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
ikona dobre praktyki
jest wulgarnym komentarzem
ikona dobre praktyki
jest niemerytoryczna

Każda merytoryczna opinia jest ważna, każda z nich może być zarówno pozytywna jak i negatywna, dlatego zachęcamy do tego by dzielić się swoimi przemyśleniami, które dotyczą Pracodawcy. Nie pisz jednak pod wpływem negatywnych emocji.

Zadbaj o kulturę pozytywnego feedbacku, nie pisz tylko negatywnych informacji o Pracodawcy, zwróć uwagę na stosowne aspekty i realia w swojej opinii. Wszystkie oceny są wartościowe. Wspólnie zadbajmy o sens merytorycznych opinii.

Dodaj pomocną opinię, którą sam chciałbyś przeczytać o swoim potencjalnym Pracodawcy. Podziel się swoimi przemyśleniami, a poniższe przykłady możesz potraktować jako podpowiedzi o czym Użytownicy lubią czytać odwiedzając profile firm.

ikona dobre praktyki
przebieg on-boardingu nowego pracownika
ikona dobre praktyki
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
ikona dobre praktyki
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

 • Jak się pracuje w Motorola Solutions?

  Zobacz opinie na temat firmy Motorola Solutions tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 98.

 • Jakie są opinie pracowników o pracy w Motorola Solutions?

  Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 45, z czego 8 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 23 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

 • Jak wygląda rekrutacja do firmy Motorola Solutions?

  Kandydaci do pracy w Motorola Solutions napisali 11 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Motorola Solutions
Przejdź do nowych opinii