Motorola Solutions

Opinie o Motorola Solutions

rak

żenujący spektakl w teamie SI/FE . Pani która nic nie robi ale "obsługuje" Kotwę, ma ochronkę bo team lead z wawy nie kuma tetry i i bazuje na wiedzy Kotwy... Dramat.

W715263

Po jakim czasie jest umowa na czas nieokreślony

Kab

Nieprofesjonalna rekrutacja, nie polecam.

@Kab

Dlaczego uważasz, że była nieprofesjonalna? Cos się działo podczas rozmowy? Czy może feedbacku nie dali?

aplikuje

Cześć! Możecie coś powiedzieć na temat pracy w Finance Center? Jaka atmosfera, jakie zarobki na juniora?

Najpierw zadzwoniła do mnie pani z HR, zadawała typowe pytania, część po angielsku. Bardzo sympatyczna rozmowa i zaproszenie na drugi etap. Około 20 minut. Rozmowa w Google Meet z managerką i jedną osobą z zespołu. Cała po angielsku. Bardzo pozytywne nastawienie do kandydata, zero spóźnienia, profesjonalizm, ale też miła atmosfera. Luźna rozmowa jak z kolegami, podpowiedzi podczas zadań technicznych. Były też zadania z excela i rachunkowości do rozwiązania, w miarę proste. Nie miałam przyjemniejszej rozmowy rekrutacyjnej niż ta w Motoroli.

Dlaczego to stanowisko mnie zainteresowało, moje motywacje, dlaczego Motorola, największe wyzwanie, opowiedzieć o swojej edukacji, doświadczeniu zawodowym, jak pracuję w grupie, co bym zrobiła, gdyby ktoś popełnił błąd, pytania techniczne. Żadnych dziwnych, podchwytliwych pytań.

TakToWidze

W przypadku każdego wirusa jest zawsze osoba odpowiedzialna za jego rozpowszechnianie ,i w przypadku AIDS Motorola spełnia wszystkie przypadki : promowanie (usunięte przez administratora) promocja za wygląd, korupcja itd. Wystarczy rzut oka na was.

ToTajDziała

Tani serwis dziadostwa które jest oceniane jako nie perspektywistycznie w USA. Do polski trafia szmelc co jest radością dla lokalnego menejdżmentu bo można się wykazać i dostać awans. (usunięte przez administratora) wiec ciśnie żeby awansować. (usunięte przez administratora) wie co I jak, podobnie leśne dziadki sieciowe - zbieranina z tpsa . UNIKAJCIE TEGO MIEJSCA. Unikajcie!

@ToTajDziała

To ze miales/as takie doswiadczenie to przykra sprawa, ale zdecydowanie nie mozesz sie wypowiadac za calosc organizacji bo pracuje w projektach ktore sa pisane od nowa w Polsce z pelna decyzyjnoscia.

AlgZZzaOlzia
@Motorolanin 2 :)

Pracuje się w projekcie a w nie całości organizacji. (usunięte przez administratora) jest w moto.

ByłemWidziałem

Nadają na TNCT ? I mają racje ! To jest jak budżetówka, coś jak ZUS, albo poczta, nikt tego nie weryfikuje, tego barachła, tego gie. Jak coś takiego może istnieć ?!

Okna
@ByłemWidziałem

Jedno okno. LOL

@Okna

O co chodzi z tym jednym oknem?

TakTamJest
@Okna

TNCT to (usunięte przez administratora) i każdy to wie.

Yona

Brak szacunku do kandydatów. Najpierw jedna rozmowa i brak feedbacku - po przypomnieniu się kolejna rozmowa do innego działu i zupełny brak odzewu mimo zapewnień o tym, że feedback będzie. Nie szanują czasu ludzi. Na rozmowie bardzo dziwne pytania. Nie polecam.

Motorolanin
@Yona

Co do "dziwnych" pytan nie bede sie odnosil, kandydat dostaje takie pytania na jakie firma chce uzyskac odpowiedz, aby na podstawie odpowiedzi podjac decyzje o zatrudnieniu lub nie kandydata. Pytania moga wydawac sie "dziwne", ale na to tez trzeba byc przygotowanym. Natomiast co do feedbacku to jesli cos nie zadzialalo tak jak powinno to z oczywiscie to poprawimy ALE musimy znac troche wiecej konkretow czyli np. w ktorym dniu (data) odbywala sie rozmowa? Wtedy bedziemy mogli sprawdzic jak wygladal proces dla wszystkich rozmow z tego dnia co nie naruszy prywatnosci naszej aktualnej rozmowy. Czy moze Pani/Pan przekazac informacje o dacie? Tylko wtedy bediemy mogli zareagowac i przekazac dalsze infornacje co sie stalo oraz cos poprawic. Bez choc daty feedback bedzie tylko niestety narzekaniem.... Pozdrawiam

Order management senior

Jak wygląda praca w order managmencie? Widziałam ogłoszenie jako senior coordinator przy returnach. Jakie widełki płacowe i benefity? Jaka atmosfera i tryb pracy, zdalnie, hybryda czy stacjonarnie? Mam 2,5 roku doświadczenia na podobnym stanowisku.

Koczkodan

Takie pytanie do ludzi którzy pracowali lub pracują w moto: jak z zarobkami? Dostałam właśnie okres próbny do Maja, 5k na stanowisko juniora w finansach. Czy po okresie próbnym dostaje się więcej? Jeśli okres próbny kończy się tuż przed podwyżkami to czy jako nowy pracownik z nową umowa kwalifikuje się do podwyżki?

@Koczkodan

W finansach po okresie próbnym nie ma podwyżek. To nie IT.

Motorolanin 2 :)

w IT tez nie ma podwyzek po okresie probnym w standardzie

presiu
@Koczkodan

Hej, 5k na reke czy brutto?

tester
@presiu

mogłaś wynegocjować więcej, akurat stawki na juniora w Moto wzrosły :)

@presiu

5k brutto usłyszałam że 5k to maks

Karol

Da radę 6k?

@Karol

Na juniorze nie. Próbowałam :/

tester
@Karol

6k na juniora nie, ale blisko, powodzenia :)

Zatrudniony
@tester

Jakby ktos dalej chcial info - nie ma podwyzek po okresie probnym, ale sa pod koniec roku - zalezne od tego jak cie Team Lead oceni, da sie od kilku do nawet 15-20% w wyjatkowych sytuacjach plus do tego premia roczna

Jolanta
@Zatrudniony

i to tak na każdym stanowisku jest, że po okresie próbnym ma się wciąż taki sam zarobek?

K.
@tester

Zależy od działu - są takie, w których się ugra, są takie, w których nie.

@K.

No a zdradzisz te, w których się poszczęści i się ugra?

ByłemWidziałem

Stare sieci, stare technologie IT, pełno nawet nie kolesiostwa tylko korupcji. Dno.

Jolanta
@ByłemWidziałem

Mówisz to jako klient czy pracownik?

On
@Jolanta

Nie mówi tylko pisze... ach te HR-y...

Motosroto

Firma upada, szkoda życia na stare technologie. Dodatkowo niefajne interpersonalne układziki... (usunięte przez administratora) i obłuda. Dlatego takie częste rekrutacje. Ludzie przychodzą, i odchodzą...

Moto

Bez wątpienia jak już tu ktoś napisał: taka budżetówka lub ZUS. Sama nie przestrzega swoich policy. Kolesiostwo i niekompetencja. Tutaj raczej się nie rozwiniesz... Szkoda czasu.

@Moto

To jak nie dla rozwoju to może warto tu przyjśc dla doświadczenia? Jest się czego nauczyć?

Barbara

No i z jaką wiedzą się stąd wyjdzie np., po roku?

Oleole

Jakie widełki firma oferuje na stanowisku junior ap accountant dla osoby świeżo po studiach oraz czy praca wymaga telefonicznego kontaktu z klientami?

Joana

Startował ktoś na stanowisko Scrum Mastera? Jak wygląda proces rekrutacji? Dajcie znać proszę czego się spodziewać bo ma to trwać 2 godziny!

Na jakich zasadach zawierana jest umowa o pracę w firmie Motorola Solutions? Pojawiło się ogłoszenie na GoWork.pl 28 lipca

Motorolanin

A konkretnie o co pytasz?

daaa

Rekrutacja trzeba przyznać, że jest całkiem męcząca w porównaniu do innych możliwych sposobów weryfikacji (zadanie praktyczne czy np. test na codility). 120minut (a może się nawet przedłużyć) klasycznego bicia studentów t.j. pytania o formułki, które na uczelniach tłucze się na blaszkę. Jest co prawda drobny blok praktyczny (u mnie były to 2 zadania), ale ten nie weryfikuje umiejętności zastosowania wiedzy o którą wcześniej pytano (np. SOLID). Zaangażowanie kandydatów jest bardzo wysokie, działu HR - odwrotnie proporcjonalne. Jak przychodzi czas na feedback to mamy standardową formułkę przeciągania, że dział talentów przeprowadza zaawansowane analizy zapisu z rozmowy technicznej z kandydatem. O ile przeciąganie informacji zwrotnej można poniekąd wybaczyć to zawartość tego feedbacku jest zazwyczaj niewspółmierna do zaangażowania kandydata w rekrutację.

Java projekt TNCT

Generalnie to nie polecam. A właściwie to odradzam. Brak podstaw aby to coś nazwać projektem. Kolesiostwo i leśne dziadki to standardt w tej firmie ale TNCT to przegięcie pały. Tak brudnego i ulepionego czegoś nigdy wcześniej nie widziałem. To nawet nie jest poziom pierwszego roku studiów. To jest papaka pomielonego wszystkiego ze wszystkim bez solid bez sensownej struktury klas. Jedno okno.(usunięte przez administratora) UWAGA na to coś. Obrzydliwe. To jest po prostu obrzydliwe.

@Java projekt TNCT

Mozesz sie wkurzac na ten projekt ale w skali kilkuset to jest poprostu wyjatek potwierdzajacy regule.

@Motorolanin 2 :)

Tak ? Wy nawet nie wiecie po co jest spring w java. Chańba to jest najlepsze określenie na TNCT. ZERO wstydu ? Serio?

@Motorolanin 2 :)

A kto się wkurza ? KORUPCJA. Tyle w temacie. Borsuk rządzi.

@Java projekt TNCT

Ja to widziałem, zlepek kodu Javy. Niesamowite że takie coś może istnieć. To nie ma prawa istnieć ale istnieje. Menu to 200 ifów naprzykład. Potwornie to wygląda. Brak solid, spring, niczego sensownego. To nawet nie jest źle. To spontaniczny kod doklejany setki razy w sposób kompletnie bezmyślny.

Lol
@Motorolanin 2 :)

Tylko osoba z niskim IQ identyfikuje się z tym czymś do tego stopnia aby się tak nazwać. Motorolanie owszem są ale w USA. W Krakowie to raczej leśne dziadki występują. Lol.

Ola

Jaka jest atmosfera w dziale HR? Czy często zdążają się nadgodziny?

Helena
@Ola

a co jest jakaś rekrutacja do HR? gdzie najlepiej szukać takich ofert? i ciekawe czy wymagają doświadczenia...

msln

Zarobki dla stanowiska Software Engineer (czyli zwykły programista): 11k brutto, brak podwyżki po okresie próbnym.

Izabela
@msln

To chyba adekwatne wynagrodzenie do tego stanowiska i obowiązków w firmie? :D Czy nie? Ile trwa okres próbny, standardowe 3 miesiace? :)

Zostaw merytoryczną opinię o Motorola Solutions - Kraków

• Jak się pracuje w Motorola Solutions?

Zobacz opinie na temat firmy Motorola Solutions tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 100.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Motorola Solutions?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 44, z czego 8 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 22 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Motorola Solutions?

Kandydaci do pracy w Motorola Solutions napisali 11 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Motorola Solutions