Opinie o IQS and QUANT Group w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy IQS and QUANT Group. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie IQS and QUANT Group o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o IQS and QUANT Group w Warszawa

nik

poczytaj opinie od początku, tam jest cała masa szczegółów uzasadniających negatywne opinie, wcale ogólnikowe nie są, wystarczy się tylko przyłożyć i poczytać.

anabell

Mówisz o miesiącu.. nie wiem czy opłaca się za 9 zł brutto na godzinę zahaczać się tam tak krótko. I czy w ogóle jest sens tam cokolwiek zaczynać. Z moich doświadczeń i informacji od ludzi, którzy jeszcze tam pracują (ja już nie) wynika, że nie warto psuć sobie nerwów i tracić czas. Oprócz Ani w akwarium została mianowana nową visorką Beata, która wcześniej (tak jak Ania) pracowała jako ankieter. Z tego co pamiętam i wiem Beata to zupełne przeciwieństwo Ani więc może atmosfera lekko się poprawia :)

BRUNET22

hural NAJPIERW IDŹ DO TEJ ROBOTY A POTEM SIE WYPOWIADAJ ZE BEZ PRZESADY... SAM ZOBACZYSZ CO TO ZA SZAJS I WSPOMNISZ MOJE SŁOA. TO CO NAPISAŁEM, JEST TO NIEWIELKI ODSETEK TEGO CO Z TA FIRMĄ JEST NIE HALLO :-)

niehalo
@BRUNET22

A co jeszcze jest nie halo?

Brunet22

Firma do (usunięte przez administratora) W tym akwarium zostala juz tylko Ania W ktorej delikatnie mowiac funkcja bije do glowy. Chodzi bez przerwy po sali i gapi sie na wszystkich zeby zlapac kogos z telefonem co skutkuje odjeciem 15 minut z czasu pracy. Poza tym jestesmy inwigilowani przez kamery. Nie polecam nikomu. W tym pierd..niku trzeba byc ankieterem nie czlowiekiem. Nikomu nie polecam tej roboty. Do tego beznadziejne badania, pisane przez analfabetow. Non stop bledy jezykowe w tresci ankiet ze o braku ich sensu nie wspomne. Dowodem tego ze jest tam (usunięte przez administratora) owo jest to ze ludzie caly czas stamtad odchodze. Przez 3 lata mojej pracy nawet z akwarium poodchodzili juz wszyscy oprocz Ani ktora jest najswiezszym nabytkiem IQSu

Ankieter

Żadnej rozmowy kwalifikacyjnej. Na spotkaniu (najczęściej jest to piątek w godz. 12 - 15) jest szkolenie pseudomerytoryczne oraz techniczne + test i podpisywanie umowy po zdanym teście. Tego samego dnia umawiasz się na najczęściej następny dzień już do pracy. I tyle.

Brak. Chyba, że dla kogoś test był trudny ;)

nick

Zapisy są z dnia na dzień więc jak cię poinformują, że możesz się zapisać na następny dzień tak czy tak to nie ważne czy masz dyspozycyjność wpisana tylko na 4 godziny. Możesz przyjść nawet na 12h. Problem pojawia się dopiero wtedy kiedy masz dyspozycyjność a nie chcesz przyjść w tych godzinach.

Wiewior

To prawda z tą zmianą siedziby?

prawda
@Wiewior

Prawda, teraz siedziba jest na Jana Pawła przy Arkadii.

@prawda

Jak jest praca, zapotrzebowanie na ludzi i ciśnienie na szybkie przeprowadzenie badania to nawet jeżeli w dyspozycyjności nic nie zaznaczysz a jednak chcesz przyjść to bez problemu wpiszą Cię nawet i na 12 godzin. Gorzej w odwrotną stronę. Ze zmianą lokalizacji prawda - teraz mieści się niedaleko Arkadii. Jest mniej stanowisk i duże uszczuplenie przestrzeni.

była pracownica

Teoretycznie zdajesz (wypełniasz kartkę) z dyspozycyjnością na cały tydzień i możesz ją co tydzień zmieniać. Zaznaczasz tam jakie tzw. sesje Ci pasują tzn. I sesja: 8:30 - 12:30; II sesja: 12:45 - 16:45; III sesja: 17:00 - 21:00. Oczywiście największe zapotrzebowanie jest na ostatnią sesję i na tę kładą nacisk. Dosyć sztywno trzymają się Twojej dyspozycyjności jaką podajesz więc lepiej zaznaczyć mniej ale przyjść 'nadprogramowo' w dniu w którym nie deklarowałaś w dyspozycyjności niż potem się wycofywać (nie zawsze chcą). To czy jest praca następnego dnia dowiesz się w czasie pracy dnia aktualnego tzn. w poniedziałek zapisujesz się na wtorek, w środę na czwartek itd. Czasem na telefon (jak Ci bardzo zależy to najlepiej od 8 pisz/dzwoń), częściej na sesji w pracy. Wymóg jest taki, żeby w ciągu tygodnia wyrobić 20 godzin ale! nie zawsze się tak da (czasem nie ma projektów, czasem wcześniej wypuszczą bo projekt się skończy w czasie trwania pracy). Jest też opcja żeby się "zawiesić" czyli że informujesz ich, że nie możesz być w dniach takich i takich a oni to odhaczają w systemie. Ja nigdy nie miałam problemu, żeby tego nie uwzględnili. Mam nadzieję, że pomogłam :) teraz podobno jest zmiana lokalizacji studia CATI z Poleczki na Jana Pawła II ale nie wiem ile w tym prawdy.

była pracownica

Pracowałam tam 1,5 roku, trafiłam przez koleżanki, które same pracowały tam ok. 1,5 miesiąca. Praca dobra dla studentów dziennych, głównie w godz. 17-21 (szczególnie dla nowych pracowników), czasem 15-21. Kiedy odchodziłam stamtąd projektów było mało i do tego delikatnie mówiąc dennych. Początkowa stawka: 9zł brutto/h. Po przepracowanych 100h jest 10 zł o ile nie zapomnisz i napiszesz podanie (!) o podwyższenie stawki :) potem po 500h (+ podanie;)) wchodzisz na 11 zł brutto. Końcówka 1200 h i 12 zł brutto dla nielicznych (samo podanie nie wystarczy :P). Zdarzały się długie przerwy np. 3-4 tygodnie, gdzie nie było nic albo tak duży nawał, że najlepiej siedzieć po 12h. Praca sama w sobie baaardzo odmóżdżająca a perspektywy rozwoju ... jak zmienisz pracodawcę :P Co do atmosfery to dzwoniąc do Klientów trudno oczekiwać, że będą mili - pół biedy jeśli ankieta trwa 5 minut, gorzej jeśli np. 25 (tak, tak są takowe a nawet dłuższe - po 45 minut) - myślę, że każdy by nie wytrzymał :P ludzie tam pracujący są różni - jedni fajni i normalni, z którymi można pogadać ale i tacy, którzy mają się za lepszych bo znają się z supervisorami i trzymają się tylko we własnym wąskim gronie. Sami visorzy też różni, najmniej lubiana jest pani M. ale sama sobie na to zapracowała :P no i lokalizacja - masakra. Ul. Poleczki 13 - Centrum Warszawy to to zdecydowanie nie jest a zimą pługi nie zawsze tam docierają :P

anonimowa bajka

Siedzieć po pracy oznacza siedzieć za darmo. A tam nikt za darmo nie siedzi. Za to za niezłą kasę doskonale narzeka.

@anonimowa bajka

niezłą kasę? chyba żartujesz 9- 12 brutto za godzinę! to jest niezła kasa? w przypadku jak zostajesz 5 min to zapłacą ci za te 5, więc jakieś grosze, albo i nie bo np zapomną sobie napisać na kartce że mają ci doliczyć, a potem to się kłóć... A jak się spóźnisz 1 min. To odjąć 15 min nie zapomną.

ludka
@anonimowa bajka

Siedzieć po pracy znaczy zostać po godzinach.

ktos

może i warto ale nie na stanowisku ankietera :)

Były pracownik.

Skład akwarium uzależniony jest od liczby ankieterów i nie ma teraz zapotrzebowania na kolejną osobę do tego składu, tym bardziej,że i oni pracują nie cały etat.

Karmelowy

Wydaje się, że pomimo plusów, jednak pewnym minusem jest brak szansy jakiegokolwiek awansu, z pozycji teleankietera. A szkoda.

A jak z atmosferą pracy? Czy jest dobra?

Były pracownik.

Projekty poranne (biznesowe) są dla ankieterów z doświadczeniem, którzy potrafią przebić się przez sekretarki, recepcje itd. Ale ogólnie , podobno, to studio upada. Już dawno mnie tam nie było. Okrojone projekty, nawet skład akwarium ograniczony do minimum.

?

praca głównie miedzy 17 a 21. Czasem od 15 z rzadka na więcej czyli na 8/10/ 12 godzin. wynika do z tego że projekty mają głównie w godzinach po południowych.

trzeba

anonimowa bajka
@6

(usunięte przez administratora) Jeśli się "złapie" ankietę to logiczne ,że trzeba ją dokończyć ale rozliczany jesteś w systemie 15 min, więc nawet jak posiedzisz 3 minuty masz doliczane 15. Ogarnij się.

nick
@anonimowa bajka

sam/a się ogarnij, to była odpowiedź na pytanie zainteresowanej osoby "czy trzeba siedzieć po pracy" A odpowiedź brzmi TRZEBA. Trzeba bo nie wolno wyjść/przerwać rozmowy jak ma się ankietę. Odpowiedź na tak postawione pytanie brzmi, tak jak została udzielona. czyli TRZEBA zostać a czy za darmo to już inna bajka. Nikt nie pytał czy za darmo.

M.
@anonimowa bajka

A to to akurat nieprawda. Bo wielokrotnie było tak że nie doliczyli, trzeba się o to upominać, nawet czasem wykłócać, a jak zostaniesz minutę to ci doliczą ? NIE!!!

Były pracownik.

A ja mam wrażenie,że wypowiadają się tutaj jacyś debile, którzy nawet nie wiedzą w jakiej firmie pracują. Wielkie ale o przerwy, których de facto ankieterzy nie pilnują i ściemniają jak mogą a 20 minut na 4 godziny pracy, plus 15 minut -przerwa między zmianami, to jest super dużo. Ale czemu nie chcieć więcej... Najlepiej leżeć i pachnieć i niech za to płacą. Co do nazwy firmy-sugeruję się doinformować kiedy nastąpiła jej zmiana (podpowiem- fuzja firm). Praca niby dla dorosłych a gorzej jak z dziećmi, którzy prostej umowy wg wzoru nie umieją wypełnić. Dramat intelektualny.

jglemp

czytając ten opis myślałem, że dotyczy mojej firmy czyli dawnej smg/krc, więc wszędzie jest tak samo...

LadyBird

Grupa IQS - 2012-10-08 20:06:59 Potrzebują CV ze zdjęciem ale po co przecież nikt nie widzi ankieterów pracujących przez telefon, czyżby dyskryminacja brzydszych osób ? Na dodatek podają się w ogłoszeniu jako Grupa IQS zamiast pełnej nazwyA jaka jest ta pełna nazwa? :p

Grupa IQS

Zostaw merytoryczną opinię o IQS and QUANT Group - Warszawa

• Jak się pracuje w IQS and QUANT Group?

Zobacz opinie na temat firmy IQS and QUANT Group tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy IQS and QUANT Group?

Kandydaci do pracy w IQS and QUANT Group napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

IQS and QUANT Group