Opinie o wurth.pl - Würth Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Würth Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Würth Polska Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.


Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Würth Polska Sp. z o.o. w Warszawa

baner wywiady
Michał
Pracownik

Pracuje 3 lata (chociaż od roku już nie chcę) i zgadzam sie z negatywnymi opiniami. Zacznijmy od hierarchii: - kierownik jest najwiekszym kłamcą i szują, łga w żywe oczy i nie ma pojecia asortymentowego przy okazji ubierając cie u klienta w jakiegoś idiotę. Mentalność i prezencja traktorzysty z kółka rolniczego. - dyrektor - jest ponad (wszystkimi), swoje 3 grosze wtrąci nawet do wytycznych zarządu, jest Panem na swoim folwarku a zarządzać może najwyżej stadem owiec (tak, traktują handlowców jak barany), lubuje się w "motywacyjnych" mailach i telefonach - zarząd - ciepłe stołki, nie interesują Ich problemy na dole, wytyczne, procedury (polowy nie znam, nigdy nie poznam lub zmieniane są w trakcie). Po drodze masa może i kompetentnych ludzi ale z małą werwą do pomocy. Baza klientów- zazwyczaj w trakcie rotacji co atrakcyjniejsi klienci w dziwnych okolicznościach znikają, dostajesz/masz gónwno, wszystko za przyzwoleniem kierownika, ale jakby co to nieeeee. Pieniądze- biorąc pod uwagę fakt ile trzeba się namyśleć, nakombinować, stresować to nie są tego warte, niezależnie czy jest to 3k czy 6k. Perspektywy- żadne, żadne czytaj ŻADNE. Asortyment- 20% ok, pozostałe pozycje odklejone od jakichkolwiek realiów rynkowych, w wurcie nie działają zasady ekonomii i podstawowe prawo popytu i podaży. Towar do klienta potrafi jechać 2 miesiące (nie, nie technologia łazika marsjańskiego, zwykły klucz) Przepływ informacji, szacunek gazetki po 3szt na łeb na miesiąc, to już było-prawda. Plany liczone jak wygodniej, byle dokręcić śrube, byle utrudnić, jak nie zrobisz-wzrost od planu, jak zrobisz (i to z górką)-wzrost od górki, oficjalnie nie wiadomo na jakich zasadach jest wyliczany. I najlepsze. Plan na marżę ale sprzedając produkty nie wiesz w czasie rzeczywistym na jakiej marży- firma nie udostępnia w aplikacji sprzedażowej marży na produktach. Ja szczerze odradzam, sam mialem wielkie nadzieje, zawiodłem się, nie spodziewałem się takiego szamba po takim koncernie. Czekam na lepszą koniunkturę, stać mnie na więcej i jestem więcej wart. Nie marnujcie swojego czasu.

CoExist
Pracownik
 Pytanie
@Michał

Jaka dywizja?

Irek

Tak czytam te Wasze opinie i powiem tak. Chyba żadna osoba pisząca złe lub nie mająca doświadczenia nie ma pojęcia o pracy. Widać tylko wasza samolubna osobowość, brak doświadczenia, itd. Jak się nie podoba to nie idź do takiej pracy, załóż własną firmę i zatrudnij ludzi zobaczycie co znaczy mieć ludzi i jak ludzie wała was w h....a. Nic nie dałeś żaden z siebie nic jakiejkolwiek firmie chodź one zainwestowały w ciebie, nie zarobiłeś na siebie bo byłeś leniwy i nadal taki jesteś. A myślisz o własnym nosie i tylko to widzisz, nic więcej tylko bo ja i mi się należy. Jak zaczniesz od zera i poświecisz się temu z czystym sumieniem ze zrobiłeś wszystko a i tak nie wyszło to wtedy przyznam Ci racje. Wiec jak płaca tam lepiej za leżenie bez kropli potu to idź tam i nie gadaj głupot bo przy takich opiniach niczym nie zablysłeś. A na rozmowie bym wyczuł jako były kierownik, przedstawiciel, trener mam nosa do ludzi którzy się nadają do takiej pracy a którzy nie. Wiec uderzcie się w pierś i weźcie się na prawdziwo do pracy ludzie. I pamiętajcie wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, ale co dasz to masz. Pozdrawiam

11
Absolwent
@Irek

Uważasz, że firma nie wykorzystuje nowych pracowników płacąc im nawet 1900zł i oczekując przy tym ogromu pracy i masy stresu? Chyba nie wiesz o czym piszesz kolego albo firmy Ci się pomyliły. Chciałbym jeszcze przypomnieć, że oprócz pracy człowiek powinien mieć czas na życie a nie całą energie i zdrowie pożytkować tylko i wyłącznie pracy. Oczywiście, że idzie się do pracy aby uczciwie pracować i uczciwie zarobić ale w tej firmie ani jedno ani drugie nie uświadczysz. Sądząc po Twojej wypowiedzi piszesz pewnie z perspektywy jakiegoś przełożonego próbując wybielić trochę firmę ale niestety opinia jest taka na jaką firma sobie zasłużyła. Napisałeś, że ludzie nie mają doświadczenia lub nie chce im się pracować.... 95% rotacji jest z przyczyn odejścia pracownika a nie zwolnien przez firmę.

ynawoseretniaz
Kandydat
 Pytanie

Witam, Dywizja auto, rejon Słupsk. Może ktoś powiedzieć jak wygląda praca? Czy godziny pracy są jakoś normowane? Czy ciężko wywalczyć premię na tym rejonie? Jak wygląda sprawa samochodu służbowego (jak można użytkować go prywatnie i na jakich warunkach), czy szkolenie, na które wysyłają trwa 2 tygodnie bez przerwy? Czy kierownik mocno wtrąca się w pracę, czy może jednak ufają pracownikowi i jego intuicji? Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.

Bobini
Kandydat
@ynawoseretniaz

Ogłoszenie ostatnio pojawia się częściej niż co 3 miesiące także ludzie rezygnują nawet przed końcem okresu próbnego. Pierwsze dwa miesiące mimo ze pracujesz już sam to jesteś na okresie szkoleniowym i zapomnij o premii jesteś na szkoleniu i premii nie ma zasuwasz za golasa czyli około 2 tys na rękę ;) Tez chciałem. kiedys aplikować jednak po tym jak mój kolega był na dniu testowym z kierownikiem i mi opowiedział wszystko to mi się odechciało. Ciężko po jednym dniu ocenić tego kierownika ale mówił ze jest ze Słupska to wiadomo jak może być.

hardox Nowy wpis
Kandydat
 Pytanie

Jest ogłoszenie na Nowy Tomyśl, branża produkcyjno-przemysłowa. Wiem że po Tomyślu jeździł przez długi czas Piotr. Czy to na jego miejsce szukają? Jakiej podstawy netto można się spodziewać

Dział rekrutacji Nowy wpis
Pracownik
@hardox

Dzień dobry, Poszukujemy kandydata na miejsce naszego długoletniego pracownika, który odchodzi na emeryturę. System wynagrodzenia jest przedstawiany kandydatom po pierwszym etapie rozmów. Pozdrawiam

kandydat
Kandydat

Bardzo niska podstawa, dlatego podziękowałem. Niby ok rozmowa, a później po rozmowie jak tu obniżyć.

Kandydat Nowy wpis
Kandydat
 Pytanie
@kandydat

Na jakie stanowisko aplikowałeś i jakie warunki? Mam ofertę na przedstawiciela handlowego i jestem ciekawy

Zenek Bębenek Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 25 dni.
Kandydat
 Pytanie

Witam, Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat pracy w centrali, w dziale zakupów? Był bym wdzięczny za jakiś feedback odnośnie warunków/atmosfery.

Pytanie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 53 dni.
 Pytanie

Jak wyglądają warunki zatrudnienia w Wurth (Würth Polska Sp. z o.o.)?

logo firmy Lekarze Specjaliści
Warszawa
SZPZLO Warszawa-Ochota
(159 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Przedstawiciel ds. Sprzedaży
Warszawa
Liberty Direct
(53 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Aplikant Adwokacki do Kancelarii Adwokackiej
Warszawa
Kancelaria Prawna Pasternak Legal
Wyślij CV
logo firmy Specjalista ds. SEO (techniczne)
Warszawa
GoWork.pl
(496 opinii)
Wyślij CV
Aplikuj na wiele ofert
Szczery
Były pracownik

Szanowni Państwo, szczerze odradzam pracę w tej firmie...przepracowałem w niej długi czas i jedyne co mnie trzymało, to zobowiązania finansowe, które jak tylko spłaciłem, uwolniły mnie z tego okropnego kieratu. Poniżej info, dlaczego nie polecam pracy w Wurth Polska: - firma jest zarządzana przez konflikt, wielodywizyjność, wewnętrzna konkurencja i "wycinanie" jeden drugiego w rynku, - potężna presja na wynik, człowiek się tam nie liczy, pracownicy mają nr ADM jak w (usunięte przez administratora) - dziś zasłaniają się RODO ale nr ADM były tam jeszcze przed RODO - jesteś ADEMEM - CYFERKĄ, - wysoka niekompetencja i chamskie zachowania osób zarządzających poszczególnymi dywizjami jak i dyrektora generalnego, - nierówne traktowanie pracowników, - bardzo słaba płaca - jedna z najniższych podstaw na rynku pracy, - bardzo dużo pracy po godzinach - handlowcy nie mają szans na wykonanie swoich zadań w 8 godzinach, dlatego firma sprytnie w umowie zamieszcza zapis o zadaniowym czasie pracy, - przez potężny nakład pracy i naciski na wykonanie planu ludzie się nerwowo wykańczają, - przez bardzo dużą wewnętrzną konkurencję, jest trudność odnośnie wykonania planu, - często cele krótkookresowe są nadawane tak, aby handlowcy nie mogli ich wykonać, a co za tym idzie nie dostają premii, - przez mobbing ludzie borykają się z chorobami, osobiście znam osoby, które chodzą do psychiatry, był nawet przypadek zgonu - nikt o tym nie mówi, wszystko jest przykrywane, - opnie na tym portalu są bardzo mocno sprawdzane przez HR i pilnują by wymazywać nieprzychylne komentarze - na szczęście nie mogą wszystkiego usunąć, - kiedy chcesz się zwolnić, stajesz się wrogiem nr jeden, nie liczy się to co dokonałeś i ile zrobiłeś dobrego dla firmy, potraktują Cię jak "śmiecia" - nie pożegnają się z Tobą i nie podziękują Ci, odbiorą Ci wszystkie narzędzia pracy i zablokują dostępy jak (usunięte przez administratora) - osoby zarządzające, to bardzo zakompleksione jednostki, przekonane o swoim "pięknie" - wyjątek stanowi dyrektor finansowy, który jest człowiekiem na poziomie, ale nie ma wpływu na dział sprzedaży (szkoda), GENERALNIE OMIJAJCIE TĄ FIRMĘ SZEROKIM ŁUKIEM, NIE WARTO IŚĆ NA ROZMOWĘ - STRATA CZASU. Osobiście dwa lata temu znalazłem pracę w zachodniej, rodzinnej firmie, gdzie atmosfera jest fantastyczna, a płaca solidna. Po firmie Wurth musiałem kilka miesięcy dojść do siebie. Powodzenia w szukaniu pracy ale nie tutaj!!!

Znawczyni
Były pracownik
@Szczery

Całkowicie zgadzam się z tą opinią!

Anonim
Pracownik
@Szczery

Generalnie ze wszystkim się zgadzam oprócz opinii o dyrektorze finansowym, który ma ogromny wpływ na dział sprzedaży, ponieważ dyr. handlowy jest skrajnie niekompetentny to finansowy rządzi wszystkim ze swojego fotela, przy czym jest to człowiek wybuchowy i nieprzewidywalny, wywołuje strach wśród pracowników. Odradzam pracę w tej firmie, nie możesz liczyć na wsparcie ze strony swoich przełożonych, a jeśli już jakimś cudem je dostaniesz to szybko obróci się to przeciwko tobie. Pracownik jest tylko numerkiem, jest tak od bardzo dawna, ma przynosić zyski jak najmniejszym kosztem dla firmy.

Jolanta
@Anonim

W jaki sposób wywołuje? Fajnie byłoby wiedzieć, czy faktycznie jest się czego obawiać. Ale do tego potrzebuje trochę więcej informacji, o co biega

Jolant
Pracownik
@Jolanta

Musisz sprawdzić osobiście czy jest mobbing , uporczywe nękanie zastraszanie , sprawdź czy są perspektywy pracy , szacunek , zaufanie , wiara w człowieka , prawdomówność , napuszczanie na siebie , plany nie do zrobienia , malowanie trawy na zielono ,nepotyzm , podwyżki przy inflacji , brak kompetencji kierowników , dyrektorów,, kłamstwa kłamstwa kłamstwa sprawdź jak masz tak z rok na naukę to zapraszamy , zobaczysz korpo w najlepszym wydaniu spożywka przy tym to pikuś ,przyzwyczaisz się

ynawoseretniaz
Kandydat
 Pytanie

Witam, Dywizja auto, rejon Słupsk. Może ktoś powiedzieć jak wygląda praca? Czy godziny pracy są jakoś normowane? Czy ciężko wywalczyć premię na tym rejonie? Jak wygląda sprawa samochodu służbowego (jak można użytkować go prywatnie i na jakich warunkach), czy szkolenie, na które wysyłają trwa 2 tygodnie bez przerwy? Czy kierownik mocno wtrąca się w pracę, czy może jednak ufają pracownikowi i jego intuicji? Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.

Bobini
Kandydat
@ynawoseretniaz

Ogłoszenie ostatnio pojawia się częściej niż co 3 miesiące także ludzie rezygnują nawet przed końcem okresu próbnego. Pierwsze dwa miesiące mimo ze pracujesz już sam to jesteś na okresie szkoleniowym i zapomnij o premii jesteś na szkoleniu i premii nie ma zasuwasz za golasa czyli około 2 tys na rękę ;) Tez chciałem. kiedys aplikować jednak po tym jak mój kolega był na dniu testowym z kierownikiem i mi opowiedział wszystko to mi się odechciało. Ciężko po jednym dniu ocenić tego kierownika ale mówił ze jest ze Słupska to wiadomo jak może być.

ynawoseretniaz
Kandydat
 Pytanie
@Bobini

Wydaje mi się, że ostatnie ogłoszenie wisiało pół roku temu, wcześniej nie obserwowałem.. A jak wygląda sprawa tego szkolenia? Pracowałeś w firmie czy oceniasz tylko po dniu próbnym kolegi? Ja rozumiem, 2k podstawy to nie jest szczyt marzeń, ale może firma skupia się na premiowaniu za wyniki? Może zwyczajnie, żeby zarobić trzeba popracować? nie wiem, myślałem, że ktooś mi to tu opowie

Nick
Pracownik
@ynawoseretniaz

Na początku dostaniesz mały plan abyś się nie zraził i żył w świadomości że nie jest tak źle a nierzekaja lenie i nieudacznicy. Plan z czasem rośnie, jest coraz ciężej. Jeśli wciąż go realizujesz to niebawem zostanie podniesiony do granicy którejś nie przeskoczysz. Wtedy są problemy. Dostajesz golą podstawę, i zaczyna się jazda kierownika żebyś się wziął do roboty, że trzeba się starać być kreatywnym itp itd. Musisz wiedzieć że firmie broń Boże nie chodzi o Twoje zarobki tylko o ich zarobek. Idealny pracownik to taki który wyrobi max 99% planu więc nie dostanie premium. Cała kasa zostaje w firmie. Serdecznie nie polecam tego pracodawcy. Szkoda czasu a przede wszystkim zdrowia. Nękanie pracownika to tutaj standard

ynawoseretniaz
Kandydat
 Pytanie
@Nick

Bardzo przepraszam, ale ciężko mi uwierzyć, że ludzie pracują tam lata za najniższą krajową... W każdej firmie robi się jakieś górki, to fakt, a mając świadomość, że jest to korpo to te górki czasem ciężko wytłumaczyć. Naprawdę nie ma nic co można zaliczyć na plus w tej firmie? Jakieś dodatki? Multisporty? Jak atmosfera? Czy są jakieś cykliczne szkolenia? Co jaki czas? Jak wygląda sprawa samochodu po pracy? Kurczę, musi coś ludzi tam trzymać...

Ciekawy
Kandydat
 Pytanie
@ynawoseretniaz

Witam. Czy Pan już pracuję? Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sytuacja na stan obecny. Też aplikowałem.

Lobo
Pracownik
@Nick

„Dostajesz golą podstawę” a to akurat kłamstwo. Składnikiem wynagrodzenia jest procent od marży. Jak przekroczysz pewien stopień marży ( nieduży), dostajesz od każdej złotówki procent. Wiec nie z gołą podstawą. Prowizja nie jest uznaniowa tylko regulaminowa. Żyje się z prowizji, nie z premii za plan :)

Jacek
@Lobo

No dobrze, dzięki za wytłumaczenie. Po tych próbnych 3 miesiącach, jaka to może być orientacyjnie kwota bym miał porównanie z obecną robotą?

Akimow
Pracownik
@Jacek

To zależy jaki region dostaniesz. Jak średnią marzę robił Twój poprzedniej przez ostatnie 3 miesiące.

Izabela
@Akimow

ma się jakikolwiek wpływ na ten region? i piszesz, że od niego to zależne, więc który jest potencjalnie najlepszy?

Pytanie
 Pytanie

Jak wyglądają warunki zatrudnienia w Wurth (Würth Polska Sp. z o.o.)?

Irek

Tak czytam te Wasze opinie i powiem tak. Chyba żadna osoba pisząca złe lub nie mająca doświadczenia nie ma pojęcia o pracy. Widać tylko wasza samolubna osobowość, brak doświadczenia, itd. Jak się nie podoba to nie idź do takiej pracy, załóż własną firmę i zatrudnij ludzi zobaczycie co znaczy mieć ludzi i jak ludzie wała was w h....a. Nic nie dałeś żaden z siebie nic jakiejkolwiek firmie chodź one zainwestowały w ciebie, nie zarobiłeś na siebie bo byłeś leniwy i nadal taki jesteś. A myślisz o własnym nosie i tylko to widzisz, nic więcej tylko bo ja i mi się należy. Jak zaczniesz od zera i poświecisz się temu z czystym sumieniem ze zrobiłeś wszystko a i tak nie wyszło to wtedy przyznam Ci racje. Wiec jak płaca tam lepiej za leżenie bez kropli potu to idź tam i nie gadaj głupot bo przy takich opiniach niczym nie zablysłeś. A na rozmowie bym wyczuł jako były kierownik, przedstawiciel, trener mam nosa do ludzi którzy się nadają do takiej pracy a którzy nie. Wiec uderzcie się w pierś i weźcie się na prawdziwo do pracy ludzie. I pamiętajcie wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, ale co dasz to masz. Pozdrawiam

11
Absolwent
@Irek

Uważasz, że firma nie wykorzystuje nowych pracowników płacąc im nawet 1900zł i oczekując przy tym ogromu pracy i masy stresu? Chyba nie wiesz o czym piszesz kolego albo firmy Ci się pomyliły. Chciałbym jeszcze przypomnieć, że oprócz pracy człowiek powinien mieć czas na życie a nie całą energie i zdrowie pożytkować tylko i wyłącznie pracy. Oczywiście, że idzie się do pracy aby uczciwie pracować i uczciwie zarobić ale w tej firmie ani jedno ani drugie nie uświadczysz. Sądząc po Twojej wypowiedzi piszesz pewnie z perspektywy jakiegoś przełożonego próbując wybielić trochę firmę ale niestety opinia jest taka na jaką firma sobie zasłużyła. Napisałeś, że ludzie nie mają doświadczenia lub nie chce im się pracować.... 95% rotacji jest z przyczyn odejścia pracownika a nie zwolnien przez firmę.

Czytający
@Irek

Irek jako były kierownik? Bez podstaw gramatyki? Ciekawe? Znam Wurtha i jego politykę. Pewnie, wszystko zależy od ludzi i ich podejścia. Ale podejście zarządu zależy od wiejącego wiatru

Dede
@Absolwent

Potwierdzam.(usunięte przez administratora). Zarabia dobrze co 10 PH. Handlowcy sami odchodzą do innych firm, ze względu na kiepskie zarobki. W większości firm z branży technicznej zarobisz dużo lepiej.

trener - prezes
@Irek

Irek, twój poziom wiedzy menadzerskiej jest na poziomie portjera z lat 60 - tych w PRL. Założę się , że twoja wiedza sprzedażowa jak i zarządcy ludźmi jest na tym samym poziomie. Psychologia dla handlowca jako psa myśliwego jest na poziomie 3-4 lata i Ty jesteś na tym poziomie. ZAŁOŻE SIĘ, ŻE NIE MASZ I NIGDY NIE ZŁOZYŁEś PLANU NA 5 LAT DO PRZODU. Jesteś na etapie mleczarza co rozwozi mleko od punktu A do B. , Nigdy nie przeszedłbyś testu kompetencji. Jesteś trybikiem co myśli że coś wnosi. ja sam takich jak Ty puszczam na głęboką wodę by popływał w chwale. reszta to zysk firmy a ty na śmietnik. Taki jest Bisness. Nigdy nie będziesz szanowany i zarabiał jak moi handlowcy, w których wsadziłem kilka tys euro w szkolenia i pracują po 20 lat i każdy ma więcej niż 50 lat, i mają szacunek w Polsce, i swoich wychowanków po stronie inwestorów i kupców. Nie wspomnę o zarobkach. Czy 6-7 tys euro jest w twojej gestii normalną pensją? Dla nich to na waciki.(usunięte przez administratora)

Byly pracownik
Były pracownik
 Problem
@Irek

Niestety to nie jest firma rodzinna , typowa koorporacja , w ktorym Czlowiek jest tylko liczbą , jak masz dobre wyniki klepia Cie po plecach jak noga powinie to Jesteś szybko zgnojony i nie ma wsparcia jest tylko Pokazywanie palcem, Na pewno duzo mozna sie nauczyc ale trzeba miec swiadomosc bezdusznosci i braku empatii wiec jak jestes dobrym indywidualsta Polecam ale jak lubisz Budowac relacje gre druzynowa to sobie odpusc, a Irku nie pisz bzdur mlody napisal od serca i to jest kwitesencja prawdy tej Firmy

Były
Były pracownik
 Rekomendacja
@Irek

Były???? Pewnie zbyt często Burek odprowadzał Pana do furtki. Hahah

lolo
Pracownik
 Pytanie
@trener - prezes

A jak się nazywa ta twoja firma prezesie? , szpital psychiatryczny. Znam cię bo szwędasz się po barach z tanim żarciem a tu się odgrażasz. Zgłoś się tam gdzie trzeba i wtedy zastrzyk i się uspokoisz, przestaniesz pisać

Jerzyk
Były pracownik
 Pytanie
@Irek

Kto ci z Wurtha polecił napisać ten bzdet? Pracowałem w tym maglu przez 3 lata i gnojenie pracownika w tej firmie to norma. Brak zasad normalnej współpracy i podjudzanie do wewnętrznej konkurencji....za dodatkową złotówkę prowizji jeden drugiego utopiłby w łyżce wody.

Ireneusz
Były pracownik
@Irek

Płaczę nad tym, że użyłeś mojego imienia i jest mi wstyd. Pracowałem tam i ty pracujesz tam dalej więc nazwij się Abdul albo (usunięte przez administratora) jakoś inaczej.

OderwanyKoles
Pracownik
@Irek

Oczywiście twoje imię jest w 100% prawdziwe,zrobiłeś to by zwrócić na siebie w firmie uwagę. Na bank podczas rozmowy z bosem delikatnie zasugerujesz by przyjrzał się opiniom,a że nazywasz się Irek to zaskoczy że ten komentarz jest twój. Tym sposobem może dostaniesz pochwałę. „Łubu dubu niech żyje nam, prezes naszego klubu,niech żyje nam”

Marcin
Były pracownik
 Pytanie
@Irek

Napisał to Irek z terenu Wrocławia, który przeszedł z branży spożywczej po znajomości. Fakt nie gryzie się ręki, która karmi. Były kierownik zdegradowany do zwykłego przedstawiciela w firmie Wurth mocno zastanawiające? Chyba masz wysokie aspiracje na awans negując wszystko co tu zostało opisane zwłaszcza to co pokrywają się z rzeczywistością.

Andre
Klient
@Irek

Ireczku czytajac twoj wpis musze przyznac racje ze jak ktos nie potrafi to niech idzie do innej pracy. Tak wlasnie zrobil obecny dyrektorek z Tczewa ktory nie potrafil zarzadzac biznesem rodzinnym ktory dostal w pelnym biegu i doprowadzil do upadku a teraz przyszedl zarzadzac grupa ludzi i wdrazac swoje chore ambicje ktore juz niebawem doprowadza do analogicznej sytuacji, czyli zniszczy grupe ludzi, grupe fachowcow ktorych brakuje na rynku. Ale to taka moja uwaga. W koncu takim ciamajda wurth ratuje zycie i na koszt firmy moga lansowac sie sluzbowkami po rodzinie

Andre
Pracownik
@Irek

Po pierwsze to wielu handlowcow ma wieksze doswiadczenie niz ty, po drugie to o wlasnym nosie mysla osoby takie jak ty tzn dyrektorzy ktorzy dbaja tylko o utrzymanie cieplej posadki. Dla tych osob licza sie tylko wyniki tabelaryczne i nic innego, nawet nie dopuszczaja do siebie, ze sytuacja gospodarcza nie pozwala osiagnac lepszych wynikow.

Zalando
Były pracownik
@Irek

Prawda o Wurth jest niestety właśnie taka. Dodałbym że brak w tej firmie jakiejkolwiek kultury organizacji dlatego jesteś tyle wart ile Twój wczorajszy wynik. :)

Pytanie
 Pytanie

Czy w Würth Polska Sp. z o.o. odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

Maciek
Kandydat
 Pytanie

Witam, czy może ktoś napisać jak wygląda sytuacja w Poznaniu na stanowisku "PH w branży technicznej", jaka atmosfera, i jak wygląda sama praca?

Szczery
Były pracownik
@Maciek

Najlepiej zrobisz, kiedy poszukasz w innej firmie - tutaj szkoda zdrowia i czasu, będziesz bardzo niezadowolony. Na rynku poznańskim pracuje wielu PH i jest straszna konkurencja wewnętrzna, do tego spora rotacja - przychodzą - odchodzą. Ogólny bałagan i nieprzyjemna atmosfera ciągłej presji... Jesteś tak dobry jak twój ostatni miesiąc... Później się im pamięć wymazuje ;)

Pracownik Wurth
Pracownik

Oto moje spostrzeżenia: Dla wyjaśnienia - pracuję w Wurth (nie jestem frustratem, który został wyrzucony i wylewa żale w internecie) - 60 aktywnych ofert pracy non stop daje dużo do myślenia - wnioski wyciągnijcie sami (ogromna fluktuacja wśród sprzedawców) - Wurth to bardzo dobra marka, przez wielu klientów uznawana i szanowana, ALE w Polsce sukcesywnie niszczona przez tzw. kadrę menedżerską od samej góry po teren, która nie ma nic wspólnego z branżą techniczną, a metody zarządzania stosuje sprzed 20 lat. - W siedzibie Wurth w Warszawie kolesiostwo sięga granic absurdu. - W Wurth pracuje bardzo dużo przedstawicieli handlowych z ogromną wiedzą branżową.... - Co z tego, skoro nikt do nich nie ma szacunku i traktuje się ich jak cyfrę. (całą resztę również) - Kompletny brak zaufania do pracowników - Stos bezsensownych procedur sprzedażowych - Pensja podstawowa na poziomie ok. 3000 brutto to w dzisiejszych czasach nieporozumienie. - Wewnętrzna konkurencja (w dużych miastach kilkunastu/dziesięciu przedstawicieli, w małych miastach i miasteczkach co najmniej kilku na jednym terenie). Praktycznie NIE MA żadnego podziału na kanały sprzedaży KS2, KS3, nie ma też w praktyce podziału na Dywizje. Starsi pracownicy mają w miarę poukładany rynek i pracuje się im dobrze. Nowy sprzedawca dostaje bazę 300 klientów, z czego aktywnie kupujących jest ok. 20. Peace

Masz rację
Były pracownik
@Pracownik Wurth

Można dodać jeszcze, że nie możesz mieć własnego zdania. A co do podejścia Warszawy: Jest kolesiostwo i ludzie bazujący na wynikach jak powstawała branża handlowa. (Kiedyś to zakupowiec musiał się prosić o towar). Kolega ma święta rację. Ale można jeszcze dodać wiele złego

Lolo
Pracownik
@Pracownik Wurth

To co piszesz to absolutna bzdura. Jest sztywny podział segmentacji rynku jak pracowałeś albo pracujesz to wiesz o czym piszę. Nie kilkudziesięciu na miasto tylko max 2-3 jeżeli duże miasto Łódź, Katowice, Szczecin itp. Bzdury o bezsensoownych procedurach. Wszystko masz w tablecie Ipad a nie jakieś badziewie. Masz regulamin wynagradzania więc żaden kierownik a tym bardziej dyrektor nie zabierze ci zarobionych pieniędzy. Napisz prawdę . Podstawa niska to prawda ale drugie tyle na prowizji plus premie za plan i priorytet. Dlaczego o tym nie piszesz. Fluktuacja w firmie jest poniżej 10% co przy 700 osobach daje około 60 osób na rok. czy to dużo. Miej więcej tyle jest obiboków i cwaniaków co to pytają o jakość hotelu czy jest limit na paliwo i ile czasu w pracy. Dla nich w firmie miejsca nie ma. I będzie im źle. Ale oni nigdzie miejsca nie zagrzeją.

Elooo
Pracownik
 Pytanie
@Lolo

Co ty wypisujesz czyżby ktoś z firmy???kier,dyrektor Bzdura Omijać firmę Wielkim Łukiem !!!!

Izabela
@Elooo

Skoro tak radzisz... A uzasadnisz czemu? Pytam, bo on jakoś bardziej treściwie swoje zdanie ujął a fajnie byłoby móc się odnieść

3 latek
Pracownik
@Lolo

Co nie ma procedur ,, akceptacja zam przez Kierownika , dyrektora ,, Bóg wie kogo ,,narzuty 100% na wszystkim , skąd wiesz od jakiej kwoty cokolwiek naliczają , nie ma wglądu do cen zakupu , a klienta mogą zabrać w każdej chwili dając ci rekompensatę he he dzieje się tu sporo dni nie podobne do niczego , sztywna segmentacja dobre metal zabiera cargo,, cargo auto i tak wkoło cuda cuda bareja by dobry film nakręcił panie kierowniku pilnuj by ci ludzie nie pouciekali ,,, a chcą chociaż z tobą rozmawiać karierowiczu bez zasad ,

Ja
Pracownik
@Lolo

Warto dodać, ze podwyżki podstawy są w każdym roku o w zależności od Twojej pracy ustalana jest ich wysokość i znowu- nie jest to widzimisie RKSa czy Dyra tylko jest to przyznawane na podstawie oceny okresowej, która to ocena nie polega na „lubię, nie lubie” tylko jest ścisle określona procedurami.

Niby tak
Pracownik
@Ja

Można pracować 10 lat robić dwucyfrowe wzrosty i parametry w okolicy 95 % i nic nie dostaniesz bo braknie ci np 1,5 % i co ,,, to firma nic na mojej robocie nie zarobiła przez te 10 lat

Ja
Pracownik
@Niby tak

Od początku pracy masz dostęp do wszystkich procedur. Przecież to jest cześć umowy. Nie robisz wyników to nie masz premii. Jest tylu pracowników, ze nikt nie roztrząsa pojedynczych przypadków. Jeśli się z tym nie zgadzasz to można iść do prywaciarza, z którym nawiążesz relacje i się będzie litował. Mi pasuje, ze nie jestem z nikim emocjonalnie związany i jestem rozliczany ze swojej pracy. Zrobię to co założy firma to zarobię/ mam podwyżkę nie zrobię to nie mam i tyle. Nie muszę liczyć na czyjaś litość lub cokolwiek innego.

Kandydat
Kandydat
 Pytanie

Witam, Jak to w każdej firmie są plusy i minusy. O minusach mówi się najcześciej i chyba nie ma firmy na tej platformie o której ktoś wypowiadał się ciepło. Nie istotne. Czy ktoś może się szczerze wypowiedzieć na temat pracy w kujawsko-pomorskim ( Toruń ) ? Jest ogłoszenie na przedstawiciela handlowego. Jak w tym Reginie wyglada szefostwo, atmosfera, praca ( warunki ) no i najważniejsze pensja. Firma wspiera się dobrymi benefitami, ile z tego to prawda? Pozdrawiam

Rezus z Warszawy
Pracownik
@Kandydat

Kasa najniższa krajowa , plus prowizja , jak dostaniesz kth po kimś to popracujesz , coś zarobisz , będziesz miał co pisać w cv ,,, ciśnienie straszne , klienci , marża , obrót , liczba linii na zam ,telepiątki , Klienci internetowi , określona wartość zam internetowych , ceny nie pomagają w pracy!,,,,!!!!!!!! , sztywny podział na kanały sprzedaży , zwalnia się ostatnio sporo ludzi , urlopy w wakacje reszta do rozpisania lub wybrania po 2 dni , zakaz urlopów od września do grudnia , karta multi sport jest kasa jak w zegarku , autko jest ,oferta wielka , wybór należy do ciebie

Handlowiec
Pracownik
 Pytanie
@Kandydat

Zawsze jest tak, ze jak jest dobrze to tak ma być, jak zle- trzeba to napisać. Powiem Ci tak: pracujesz 8 godzin, otrzymujesz bazę klientów, z mojego doświadczenia łatwo pozyskuje się zerowych klientów, ponieważ ludzie Znają firmę, ale z różnych przyczyn sprzedaż się skończyła, od Ciebie i Twojego podejścia zależy co z tym zrobisz. Kasa- nie ukrywajmy, podstawa nie jest atrakcyjna, musisz się przebujać 2 msc na podstawie, później jest lepiej. Jestem z „młodego pokolenia”, wiec to ze dostaje 10 gazetek nie jest dla mnie problemem. Wielu klientów korzysta z maila lub whatsappa, wiec jak wchodzi nowa gazetka to w czasie pracy poświęcam sobie godzinkę na rozesłanie gazetek, u klientów korzystam z iPada i z art. Które mam w bagażniku (możesz pobrać pokazowe art w sklepie) jak ktoś pisze mi, ze u nas nie ma gadżetów, to mnie krew zalewa. Po co komu 10 latarka, albo 5 zegar na ścianę? Masz jakaś pule, którą kierownik może Ci rozpisać, ja bazuje na tym i w miarę potrzeby pobieram na bagażnik i później jest to rozpisane. Benefity jak wszędzie, MultiSport, opieka medyczna dofinansowanie do urlopu, urodzenia bobasa itp. Jak bedziesz pracował to kasa się będzie zgadzała. Twoim bezpośrednim przełożonym jest RKS, ale nie napisałeś jaka dywizja, wiec nie podpowiem. Nad nim jest dyrektor, z którym handlowiec raczej nie ma za dużo bezpośredniego kontaktu. Masz auto, iPada, telefon. Jak w każdej firmie są rzeczy, z którymi się nie zgadzam, ale to jak w każdym korpo. Więcej jest plusów niż minusów. Wiele zależy od Ciebie, podejścia do obowiązków i od tego jakie relacje wypracujesz z klientami. Jak podejście będzie pozytywne, relacje z klientami zdrowe to reszta będzie dobrze. Minusem jest to, ze możliwości awansu są raczej nikłe.

Ja
Pracownik
@Handlowiec

W punkt!

Gabriela
@Handlowiec

Dobrze się czyta takie wyczerpujące komentarze. Piszesz o samochodzie firmowym - ciekawi mnie czy jest możliwość żeby używać go w celach prywatnych?

Akimow
Pracownik
@Gabriela

Można używać

Handlowiec
Pracownik
@Gabriela

Można używać do celów prywatnych. Oczywiście masz limit km, ale nie jest on mały, poza tym możesz jechać nawet na drugi koniec Polski tylko trzeba to zgłosić i pokryć koszty powyżej 1000 km. Są to naprawdę śmieszne pieniądze, wręcz powiedziałbym symboliczne. Polecam tylko podczas wyjazdu za granice wykupić sobie dodatkowe ubezpieczenie, ponieważ to które jest tutaj obejmuje tylko obszar RP.

Pytanie
 Pytanie

Czy firma Würth Polska Sp. z o.o. kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

ataman Koronny
Pracownik
@Pytanie

tak. płeć nie ma żadnego znaczenia.

Karolina
@ataman Koronny

A na każdym stanowisku kobietki sobie poradzą?

Akimow
Pracownik
@Pytanie

Wurth nie zatrudnia kobiet na stanowiska kobiet więc nie ma o porównywać. ????

Dawny pracownik
Były pracownik
@ataman Koronny

Place nie sa jednakowe dla obu plci, oczywiscie kobiety zarabiaja mniej. Bardzo czesto sa duzo bardziej kompetentne niz panowie.

Dawny pracownik
Były pracownik
@Pytanie

Kobiety zarabiaja mniej,mimo czesto duzo wiekszych kompetencji

Izabela
@Dawny pracownik

A ktoś z osób mających wpływ na to zauważa ten fakt czy należałoby to jakoś delikatnie wskazać? Np., podczas rozmowy?

3 latek
Pracownik

pracuję 3 lata dostałem sporo fajnych klientów dużo sam zdobyłem zarobki w miarę ok kasa na czas fura ok , jest sporo (usunięte przez administratora) dziwnych procedur ale da się żyć , dyr w metalu trochę mitoman wtrąca w rozmowy sporo anglizmów zadufany w sobie ,,, a u nas w marsie to się robiło kocha mówić mistrz autoreklamy mnóstwo tanich sztuczek socjotechnicznych trochę (usunięte przez administratora) , psychologii może czarów , nieco drobnych (usunięte przez administratora) w postaci zakładania e klientów przez handlowców wszystkie zakupy z jednego komputera , przywożenie na dni otwarte kth z zamówieniami , a super piątki te z ulotką super , niektórzy handlowcy zbierają zam od poniedziałku by mieć 10-15 zam i dostać gifta , później magazyn do czwartku nie daje rady ,, ale lepsze są piątki z dzwonieniem bez ulotki i wsparcia szczególnie tak koło 16 gdzie ludzie na zakupach a my dzwonimy kup pan coś , ludzie, dzwonią po rodzinie olx allegro , kupują rowery , narty , sadzonki jagód , umawiają dentystę ,jak robisz swoje i siedzisz cicho jesteś uległy i zapatrzony w swojego kierownika to będzie się super pracować , kierownicy przeważnie bez jakiegoś specjalnego wykształcenia , twardo wierzą w to co mówią , towar super marki premium , nie mający praktycznie porównania z niczym we wszechświecie mawiają , ale za kasę zrobią wszystko ogólnie polecam praca nietuzinkowa jak ktoś chce sporo się nauczy , asortyment ogromny , jest co sprzedawać , teraz nieco kręcą z marżami , prawdopodobnie zrobili plan i poprawiają czynniki , szkoda ,że ten menagment z góry taki nieco skamieniały , siedzą tu podobno od zawsze i trochę sie z nich tłuste koty zrobiły , najlepiej mają product menagerowie i key account , zrobi taki ulotkę a4 i ma cały miesiąc wolne ale oni to mają tzw plecy , wszędzie trzeba pracować nie ma co narzekać nie ma idealnych firm jak ktoś nie lubi stresu i ciśnienia to trzeba szukać pracy w bibliotece

Majiek
Pracownik
@3 latek

Gdybyś nie dostał na start tych fajnych klientów co sam piszesz to nie byłbyś taki pełen entuzjazmu. Większość nowych PH dostaje same odpady i zerowych klientów. Poza tym racja z tym że jeśli dobrze liżesz zad kierownika i siedzisz cicho to praca dla ciebie. Niestety kłuci się z własną etyką i poczuciem godności.

3 latek
Pracownik
@Majiek

całkowita racja kredyt na dom i dwoje dzieci i zapomina się o zasadach honor zastępuje honorarium ,nie mam specjalnego wykształcenia znam tylko angielski nauczyłem się na wyspach , może za jakiś czas coś zmienię ,,,ale teraz nie bardzo ,,, sporo ludzi z tego co słyszę bierze tabletki na uspokojenie bo nie potrafią normalnie funkcjonować ,,,,szkoda bo fajni kolesie pozdrawiam cię chłopie może się kiedyś spotkamy w innym wcieleniu

Stifler
Kandydat
 Pytanie

Cześć Wszystkim, pojawiło się ogłoszenie na stanowisko przedstawiciel handlowy ds.sprzedaży firmom budowlanych. Miasto: Lublin i Puławy. Czy ktoś przedstawi merytoryczne informacje na temat tego stanowiska? Czy Wurth zapewnia wartościowe szkolenie, z którego można wyjść bogatszym o wiedzę produktu, a nie tylko o notes i długopis? ;) Jaki jest rodzaj wynagrodzenia? Podstawa + prowizja? Czy zarobki w granicach 6000/7000 PLN netto są w realnym zasięgu? Ile wizyt dziennie jest zadowalające dla przełożonego? Jakie auto oferuje pracodawca? Skoda Fabia, czy można liczyć na Skodę Octavię? Wszelkie ważne informacje mile widziane. Pozdrawiam

Michał
Pracownik

Pracuje 3 lata (chociaż od roku już nie chcę) i zgadzam sie z negatywnymi opiniami. Zacznijmy od hierarchii: - kierownik jest najwiekszym kłamcą i szują, łga w żywe oczy i nie ma pojecia asortymentowego przy okazji ubierając cie u klienta w jakiegoś idiotę. Mentalność i prezencja traktorzysty z kółka rolniczego. - dyrektor - jest ponad (wszystkimi), swoje 3 grosze wtrąci nawet do wytycznych zarządu, jest Panem na swoim folwarku a zarządzać może najwyżej stadem owiec (tak, traktują handlowców jak barany), lubuje się w "motywacyjnych" mailach i telefonach - zarząd - ciepłe stołki, nie interesują Ich problemy na dole, wytyczne, procedury (polowy nie znam, nigdy nie poznam lub zmieniane są w trakcie). Po drodze masa może i kompetentnych ludzi ale z małą werwą do pomocy. Baza klientów- zazwyczaj w trakcie rotacji co atrakcyjniejsi klienci w dziwnych okolicznościach znikają, dostajesz/masz gónwno, wszystko za przyzwoleniem kierownika, ale jakby co to nieeeee. Pieniądze- biorąc pod uwagę fakt ile trzeba się namyśleć, nakombinować, stresować to nie są tego warte, niezależnie czy jest to 3k czy 6k. Perspektywy- żadne, żadne czytaj ŻADNE. Asortyment- 20% ok, pozostałe pozycje odklejone od jakichkolwiek realiów rynkowych, w wurcie nie działają zasady ekonomii i podstawowe prawo popytu i podaży. Towar do klienta potrafi jechać 2 miesiące (nie, nie technologia łazika marsjańskiego, zwykły klucz) Przepływ informacji, szacunek gazetki po 3szt na łeb na miesiąc, to już było-prawda. Plany liczone jak wygodniej, byle dokręcić śrube, byle utrudnić, jak nie zrobisz-wzrost od planu, jak zrobisz (i to z górką)-wzrost od górki, oficjalnie nie wiadomo na jakich zasadach jest wyliczany. I najlepsze. Plan na marżę ale sprzedając produkty nie wiesz w czasie rzeczywistym na jakiej marży- firma nie udostępnia w aplikacji sprzedażowej marży na produktach. Ja szczerze odradzam, sam mialem wielkie nadzieje, zawiodłem się, nie spodziewałem się takiego szamba po takim koncernie. Czekam na lepszą koniunkturę, stać mnie na więcej i jestem więcej wart. Nie marnujcie swojego czasu.

CoExist
Pracownik
 Pytanie
@Michał

Jaka dywizja?

Michał
Pracownik
@CoExist

Nie jest to ważne, tak jest w całym tym przybytku.

Stary
Były pracownik
@Michał

Chłopie zwijaj się czym prędzej ja robiłem 20 lat i mam identyczne odczucia

Technik
Były pracownik
@Stary

Prawda

Iwona
@Technik

Nie zmieniło się nic na przestrzeni lat?

Bonex
Kandydat
 Pytanie
@Stary

Zawsze mnie zastanawiają opinie osób, które piszą, że w firmie jest beznadziejnie po czym dodają, że pracowali tam 10-20 lat. Trzymali was tam wszystkich na siłę ludzie?

Jolanta
@Bonex

Mówisz o bezpośrednim trzymaniu na siłę… czy może ciążącej na ludzi presji ekonomicznej na przykład? Wiesz, ludzie mają różne sytuacje życiowe

Izabela
@Bonex

To jest swoją drogą ciekawe, że po tyle lat tu ludzie niby pracują. w takim razie ile wynosi tu jakiś średni staż pracy wobec tego?

Galva
Kandydat

Witam . Pojawiło się ogłoszenia do dywizji inwestycje budowlane. Może ktoś przybliżyć sytuację płacową, dostępność towaru i klimat(opinie o Rks i dyrektorze:)) panujący w dywizji inwestycje budowlane . Pozdrawiam G.

Anna
Kandydat
 Pytanie

Witam. Czy orientują się Państwo jakie mniej więcej zarobki w firmie osiąga księgowa ?

Ja
Były pracownik
@Anna

Śmieszne niestety. Kasjerka w kaufie ma lepsze :) szybko dodawane obowiązki, brak podwyżek.

Weronika
@Ja

A proponują chociaż umowe o prace? :) Serio nie ma podwyzek nawet za staż pracy?

1
Kandydat
Kandydat

Witam, Mam pytanie jak wygląda praca PH w dziale budowlanym. Ktoś może coś powiedzieć w ty temacie. Czy warto, jakie zarobki i atmosfera. Z góry dziękuję.

Halina
@Kandydat

A masz jakieś doświadczenie na stanowisku PH?

Ataman koronny
Pracownik
 Pytanie
@Kandydat

Jaki region?

Konurent
Klient

Witam. Jeśli ktoś z branży ma zamiar zmienić pracę proszę o wiadomość:) rekrutacjarj@interia.pl

Izabela
@Konurent

To chyba nie jest dobre miejsce do tego typu wstawek?

konkurent
Kandydat
@Izabela

Wydaje mi się, że nie najgorsze. Ale jeśli czuje się Pani urażona to przepraszam.

Karolina
@konkurent

Brakuje wam kandydatów z normalnej rekrutacji czy co?

Etap 1
Etap 2

Zostaw merytoryczną opinię o Würth Polska Sp. z o.o. - Warszawa

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Często zadawane pytania

 • Jak się pracuje w Würth Polska Sp. z o.o.?

  Zobacz opinie na temat firmy Würth Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 52.

 • Jakie są opinie pracowników o pracy w Würth Polska Sp. z o.o.?

  Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 2 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

 • Jak wygląda rekrutacja do firmy Würth Polska Sp. z o.o.?

  Kandydaci do pracy w Würth Polska Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Würth Polska Sp. z o.o.
1.7/5 Na podstawie 372 ocen.
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2023r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
 1. pracuj.pl 4 309 200
 2. GoWork.pl 4 049 352
 3. olx.pl - praca 3 255 228
 4. jooble.org 2 682 558
Würth Polska Sp. z o.o.
Przejdź do nowych opinii