Opinie o wurth.pl - Würth Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Würth Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Würth Polska Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Würth Polska Sp. z o.o. w Warszawa

opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie
Michał

Pracuje 3 lata (chociaż od roku już nie chcę) i zgadzam sie z negatywnymi opiniami. Zacznijmy od hierarchii: - kierownik jest najwiekszym kłamcą i szują, łga w żywe oczy i nie ma pojecia asortymentowego przy okazji ubierając cie u klienta w jakiegoś idiotę. Mentalność i prezencja traktorzysty z kółka rolniczego. - dyrektor - jest ponad (wszystkimi), swoje 3 grosze wtrąci nawet do wytycznych zarządu, jest Panem na swoim folwarku a zarządzać może najwyżej stadem owiec (tak, traktują handlowców jak barany), lubuje się w "motywacyjnych" mailach i telefonach - zarząd - ciepłe stołki, nie interesują Ich problemy na dole, wytyczne, procedury (polowy nie znam, nigdy nie poznam lub zmieniane są w trakcie). Po drodze masa może i kompetentnych ludzi ale z małą werwą do pomocy. Baza klientów- zazwyczaj w trakcie rotacji co atrakcyjniejsi klienci w dziwnych okolicznościach znikają, dostajesz/masz gónwno, wszystko za przyzwoleniem kierownika, ale jakby co to nieeeee. Pieniądze- biorąc pod uwagę fakt ile trzeba się namyśleć, nakombinować, stresować to nie są tego warte, niezależnie czy jest to 3k czy 6k. Perspektywy- żadne, żadne czytaj ŻADNE. Asortyment- 20% ok, pozostałe pozycje odklejone od jakichkolwiek realiów rynkowych, w wurcie nie działają zasady ekonomii i podstawowe prawo popytu i podaży. Towar do klienta potrafi jechać 2 miesiące (nie, nie technologia łazika marsjańskiego, zwykły klucz) Przepływ informacji, szacunek gazetki po 3szt na łeb na miesiąc, to już było-prawda. Plany liczone jak wygodniej, byle dokręcić śrube, byle utrudnić, jak nie zrobisz-wzrost od planu, jak zrobisz (i to z górką)-wzrost od górki, oficjalnie nie wiadomo na jakich zasadach jest wyliczany. I najlepsze. Plan na marżę ale sprzedając produkty nie wiesz w czasie rzeczywistym na jakiej marży- firma nie udostępnia w aplikacji sprzedażowej marży na produktach. Ja szczerze odradzam, sam mialem wielkie nadzieje, zawiodłem się, nie spodziewałem się takiego szamba po takim koncernie. Czekam na lepszą koniunkturę, stać mnie na więcej i jestem więcej wart. Nie marnujcie swojego czasu.

JL
Inne

Na jakie stanowisko chciałeś aplikować? Przedstawiciela handlowego? To co pisał Michał to opinia sprzed dwóch lat. Nie myślisz że warto spróbować bo mogło się wiele zmienić na lepsze?

Kandydat

Jakiś czas temu aplikowałem na handlowca do Wurth chociaż miałem wątpliwości ze względu na częstą rekrutację (dobre firmy sporadycznie szukają pracowników) . Pierwszą rozmowę miałem on-line, było ok, pan z którym rozmawiałem obiecał, że da mi odpowiedź za trzy dni, jednak nie oddzwonił, zadzwonił do mnie po ok 2 tygodniach chyba kierownik regionalny, zapytał się czy jeszcze jestem zainteresowany pracą i umówił mnie na spotkanie z nim i z dyrektorem. Rozmowa była miła i na poziomie, jednak w trakcie spotkania odczułem, że to praca nie dla mnie więc zbytnio się nie wysilałem tym bardziej, że dzień wcześniej dostałem info , że zostałem przyjęty do innej firmy. Z rozmowy wywnioskowałem , że to praca raczej dla desperatów dopóki nie znajdą czegoś normalnego a jak usłyszałem, że miałbym przyjechać na szkolenie do firmy i być zakwaterowanym przez 3 tygodnie z kimś obcym w jednym pokoju to mi szczęka opadła, koszmar do kwadratu) Dyrektor z którym rozmawiałem powiedział, że osobiście do mnie zadzwoni w umówionym terminie i mnie poinformuje o decyzji. Oczywiście nie zadzwonił ( małe skromnie firmy potrafią dać odpowiedź niezależnie od decyzji a tu taka duża firma i kompletny brak szacunku dla kandydatów którzy przyjechali na spotkanie.) Jeżeli firma ma szacunek do człowieka i szanuje kandydata na pracownika to i swoich pracowników szanuje, to się zawsze sprawdza!!!!!!

GY
@Szczery

Przedstawili ci ile ta prowizja wynosi? Auto służbowe i umowę o prace zapewniają? Chociaż patrząc na plan, to nie jestem przekonany do aplikowania… podczas rekrutacji miałeś okazje porozmawiać z kimś ze sprzedaży, żeby podpytac, czy budżet jedt realny do zrealizowania w ogole?

Szpunti
Kandydat

Witam Wszystkich, dostałem propozycje na handlowca przemysł produkcja teren dolnyslask Jaka PŁACA?? AUTO??? dziekuje za odp.

Łucja
@Dr.Meloni Perejra vel rostoff

A jak się tych targetów nie spełni to co, nie ma żadnego wynagrodzenia? Bo wiadomo, że jakieś plany trzeba w firmie realizować. Zastanawiam się tylko, czy wymagania narzucone przez firmę są realne.

Północnik

Powiem coś niepopularnego na tym portalu i przyjmę na klatę masę hejtu. Jakieś 15 lat temu byłem pracownikiem tej firmy. Wtedy też opinie o niej były głównie negatywne. Ja i koledzy w mojej grupie też widzieliśmy tylko złe strony i nakrecalismy się wzajemnie. Mamiony obietnicami zmieniłem pracodawcę i szybko przekonałem się jak duży błąd popełniłem. Dziś wiem że gdybym miał taką możliwość, wróciłbym do Wurth w każdej chwili. Pracować trzeba sumiennie i uczciwie, w każdej firmie. Nikt nie daje nic za darmo a ludzie są tylko ludźmi ( kierowcy i dyrektorzy też ) Pozdrawiam wszystkich. Michał Kowalewski

Elżbieta
@Były

Co to za przemiany, że tak nagle wszystko się zmieniło? Wyścig szczurów, czyli co, weszły w życie jakieś nowe zasady co do progu sprzedaży? Utrzymuje się to do teraz na tym samym poziomie? Chce aplikować, ale słaba atmosfera i konkurowanie nie jest dla mnie;//

Były Nowy wpis

Serio tam ktoś chce pracować ? Miałem spotkanie z dyrektorem działu metal które było z dnia na dzień. Informację otrzymałem pod koniec dniówki w mailu. Facet zaczyna, że musiał odwołać umówione spotkanie z żoną i z klientem. (W godzinach pracy z żoną ciekawe) Kompetencji, brak... Jakiego kolwiek planowania czasu, brak. Poszanowania czasu innych, brak. (usunięte przez administratora) Omijać firmę z daleka. Tam liczą się słupki i uległość przed przełożonym. No chyba że to lubisz

były Nowy wpis
@Były

Pracowałem tam. 200 % racji. Dziadostwo kolesiostwo i wazeliniarstwio.

EQ Nowy wpis
Inne

Szukają przedstawiciela handlowego na rożne lokalizacje. Chciałby dopytać kogoś kto już pracuje na takim stanowisku. Cele sprzedażowe są do zrobienia? Premie wtedy na jakim poziomie? Samochód służbowy bez problemu do użytku też prywatnego? Napiszcie jak jest.

XL
@Szczery

jak już jesteśmy przy rozmowie kwalifikacyjnej, to powiedziałbyś jakie pytania Ci zadawali i czy miałeś jakieś zadanie do wykonania? czy u nich praca handlowca odbywa się stacjonarnie, czy jest mobilna, orientujesz się? no i coś wspominali o warunkach współpracy? handlowiec pracuje tylko na systemie prowizyjnym, czy ma może też zapewnioną podstawę?

@XL

Pytania np czy ziemia jest płaska czy okrągła lub ile to jest 2+2 -1 czyli proste pytania ,zadan nie ma a praca to podstawa najniższa krajowa a potem prowizja od realizacji planu . Praca w terenie , robisz zamówienia po minimum 160 zł a plan masz np 30 tys

GY Nowy wpis
@Szczery

Użytkownicy czekają na odpowiedź 57 dni.

Od czego uzależniona jest premia w firmie Würth Polska Sp. z o.o.? Jakie są progi premiowe? Dodali 17 grudnia na Pracuj.pl ogłoszenie na stanowisko Przedstawiciel Handlowy.

Przedstawiciel Handlowy
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

gruba baba z hr i łysy kierownik beznadzieja nie polecam szkoda czasu nie mogą znaleźć nikogo

Pytania

(303 opinii)
Aplikuj na wiele ofert
Szukajacy
Inne

Proszę o jakieś opinie na temat pracy w sklepie stacjonarnym. Jakie wynagrodzenie?

CoExist
@Michał

Jaka dywizja?

@CoExist

Nie jest to ważne, tak jest w całym tym przybytku.

Stary
@Michał

Chłopie zwijaj się czym prędzej ja robiłem 20 lat i mam identyczne odczucia

Technik
@Stary

Prawda

Iwona
@Technik

Nie zmieniło się nic na przestrzeni lat?

Bonex
@Stary

Zawsze mnie zastanawiają opinie osób, które piszą, że w firmie jest beznadziejnie po czym dodają, że pracowali tam 10-20 lat. Trzymali was tam wszystkich na siłę ludzie?

Jolanta
@Bonex

Mówisz o bezpośrednim trzymaniu na siłę… czy może ciążącej na ludzi presji ekonomicznej na przykład? Wiesz, ludzie mają różne sytuacje życiowe

Izabela
@Bonex

To jest swoją drogą ciekawe, że po tyle lat tu ludzie niby pracują. w takim razie ile wynosi tu jakiś średni staż pracy wobec tego?

JL

Iga
Inne

Na stronie maja ofertę na Przedstawiciela Handlowego do kilku miejscowości, mnie interesuje Sieradz. Zastanawiam się nad aplikacją, czy w każdym regionie tak jest, że gdy robisz wyniki to jesteś super pracownikiem, a jeśli nie to zaczynają się schody i spadasz z piedestału dla przełożonych? Czy samochód, który oferują można wykorzystywać do celów prywatnych. No i dajcie znaka ile godzin w praktyce jest w pracy i ilu klientów w ciągu miesiąca musi pozyskać, aby dostać premię?

Beris
Inne

Jakimi autami poruszają się przedstawiciele WURTH ?

Były Pracownik :)

7 lat zmarnowanego życia w Wurthcie. Jak macie 20 pare lat to możesz popracować rok lub dwa i iść do lepszej firmy. Kierownictwo jest dla ciebie dobre póki robisz wyniki. Jak ci cię powinię noga lub nie dasz rade robić 30-40% wzrostów to zaczną cię mobingować. Generalnie nie polecam :) Chociaż na niektóre osoby, które pracują w COK lub w centrali złego słowa nie powiem.

Ciekawy
@Były Pracownik :)

A jak oceniasz zarobki? co możesz o nich powiedzieć? Interesuje mnie bardziej ile można wyrobić z premii bo podstawa to osobny temat.

Ciekawy
Inne

Czy ktoś obecnie bierze / brał niedawno udział w rekturacji na wlkp / poznań? Jakie opinie do tej pory , jakie warunki finansowe proponowali? Czy jakies konkretne informacje odnośnie targetów do realizacji?

Dusia
Inne

Cześć, ogarniam właśnie oferty pracy od firmy, widzę, że szukają sprzedawców, ale niestety nie w Waszrawie. Wiecie może z jaką częstotliwością pojawia się oferta pracy konkretnie na to stanowisko? Warto obserwować firmę? Ile można zarobić biorąc pod uwagę podstawę za cały etat + premie za wyniki? Wymaganiem jest nastawienie na realizację celów sprzedażowych, jakie są targety? Ciężko je wyrobić?

Były Pracownik :)
@Dusia

3-5tyś. Przez pierwszy rok-dwa będą mówić, że jesteś najlepszy a później cie dojadą

Szczecin
Kandydat

Jest ktoś z zachodniopomorskiego ? Dokładnie Szczecin ? Szukają na PH technicznego dla kluczowych klientów firmy. Po tym co czytam to strach się bać, ciekawi mnie natomiast czy w tym konkretnym rejonie też jest jak pozostałej części naszego pięknego Kraju.

Rekrut
@Szczecin

Podepne się pod pytanie, teren woj łódzkiego. Ciekawi mnie jak wyglada praca w firmie, duzo opini raczej w odniesieniu do innych stanowisk.

Gabriela
Inne

Dzień dobry! Czy któryś z pracowników (obecnych lub byłych) może wypowiedzieć się o pracy w tej firmie na stanowisku Młodszego specjalisty ds. produktów? (bądź podobnym) Jak wygląda atmosfera w dziale, jak płacą? :) Warto coś wiedzieć na temat stanowiska przed aplikowaniem? W ogłoszeniu piszą o doświadczeniu w doradztwie technicznym, obsłudze klienta, wsparciu sprzedaży. Trochę tego jest, jak to przekłada się na obowiązki?

Północnik

Były
@Północnik

To odszedłeś przed najgorszymi przemianami na kanały sprzedaży, dlatego może masz dobre wspomnienia. Po roku 2011 zaczął się wyścig szczurów oraz zarządzanie przez konflikt, co trwa po dziś dzień i lepiej nie będzie. Ta firma to (usunięte przez administratora), z tą różnicą że można uciec do lepszego miejsca ...

Zebra
@Północnik

Nie ma w tym nic dziwnego w Wurth są dobre regiony z dobrymi klientami a co za tym idzie lepszym wynagrodzeniem oraz samochodem dla PH. Pewnie teraz na tym twoim byłym regionie lata teraz 2-3 PH na głodowych podstawach szukając wolego klienta nie zajętego przez kolegę z Wurth. W 2011 było znacznie mniej PH w terenie w porównaniu z dniem dzisiejszym. Mniejsza konkurencja względem PH.

Elżbieta

Pan
Inne

To dziwne trochę. Dlaczego tak robią, że trzeba ten plan przygotować, jak chce się odejść z firmy? W ogóle to często są rotacje? Pytam o to, bo widzę, że ciągle są nowi przedstawiciele poszukiwani. Zmartwiło mnie to, bo coś jest chyba na rzeczy, że tak nie ma stałej kadry? I teraz właśnie chcę ustalić, czy to wysokie wymagania firmy wobec pracownika, czy może to pracownikom średnio się podoba? Jak mi pomożesz, to będę mega wdzięczny.

Sasin
@Pan

Rotacja występuje wyłącznie na słabych regionach . Słaby region to taki gdzie podstwa + prowizja jest mniejsza od podstawy na rynku w innych firmach w sprzedaży. Na rozmowie pytaj o marżę z konkretnego portfele klientów w regionie. Jednak to co powiedzą a to co zastaniesz w dniu pracy nie musi się zgadzać . Nie zweryfikujesz tego w żaden sposób.

Aldo Moro
@Sasin

Spora Rotacja występuje we wszystkich regionach w dobie dekoniunktury mało kto robi plany , które co roku idą do góry min 20% jak dociskają handlowca do ściany powalczy ze 3 miesiące i jak coś znajdzie spokojniejszego w lepszej kasie odchodzi przeważnie ze zgrzytem , jak zwykle zrobią z niego lenia , obiboka , drobnego (usunięte przez administratora) , jak ktoś dostanie klientów po długoletnim handlowcu ok pozarabia sobie we względnym spokoju tak 3-4 lata potem plan do góry i wtedy zaczynają się kłopoty , telefony , dlaczego ci nie idzie wszyscy robią swoje a do ciebie firma dokłada , bierz się za robotę bo cię zwolnimy to norma , norma to nie jest bo gdzieś we wszechświecie istnieją firmy dla ludzi tak słyszałem z opowieści gdzie pracownik coś znaczy w pozytywnym sensie gdzie można wziąć urlop kiedy się chce myśl myśl czy warto Wurth Polska ma się nijak do Wurth Niemcy to dwie różne firmy tam jest to prestiżowa praca u nas niekoniecznie Jako pierwsza praca to taki poligon czytaj forum ze zrozumieniem tu jest wszystko napisane ,…….

Jak wygląda praca w Würth Polska Sp. z o.o.? Przedstawicie swój typowy dzień pracy?

Szpunti

Robert
@Szpunti

Bardzo słaby teren, duża rotacja. Podstawy - starają się dawać najniższe + obietnice prowizji, która zobaczysz dopiero po kilku miesiącach. Wewnętrzna walka między dywizjami i straszne naciski. Poszukaj czegoś innego....strata zdrowia i czasu ..q

Sylwia
@Robert

Ale ten słaby teraz i duża rotacja bierze się z tego, że ciężko tam o pozyskanie jakiegokolwiek klienta przez handlowca? A ile tej prowizji dostaje handlowiec i dlaczego dopiero po kilku miesiącach?

Manager
@Sylwia

Klienta zawsze pozyskasz z zamówieniem 150- 300zl netto tylko nic z tego nie wynika dla Ciebie. Ja prze lata pracy w Wurth pozyskiwałem 6-10 klientów miesięcznie. Dlatego wiem co mówię .

Weronika
@Manager

No skoro miał być system prowizyjny, to gdzie on się podział? :D Jak to tłumaczy firma, że gdzie sa obiecane prowizje? A jak z negocjowaniem stawki, np. za staz pracy? Uznają podwyżki, czy niechętnie? Atmosfera między handlowcami jak wyglądała? Wszystko spoko czy rywalizacja trochę?

Dr.Meloni Perejra vel rostoff
@Weronika

Nie ma absolutnie żadnych podwyżek za staż,!!! Są jeśli zrobisz wzrosty , cele , na min ocenę c to coś tam kapnie ,ale i tak ostatnie słowo ma szef atmosfera między handlowcami ok ale wyżej nie tak różowo (usunięte przez administratora), nękanie telefonami straszenie wizytą w centrali , rozmową z dyrektorem , porównywanie Pawła do Gawla na forum podświetlanie na czerwono w tabelkach ale jak robisz wzrosty i jesteś w tabelkach na zielono to jest i fajna fura i 1000 brutto podwyżki i święty spokój ,

Nick
@Robert

to fakt na(usunięte przez administratora)non stop wrzucają ogłoszenia na PH, Więc coś w tym jest,ze jest słabizna finansowa.

Łucja
@Dr.Meloni Perejra vel rostoff

PH
Kandydat

Rozmowa Q | Południe PL | teams Typ spóznił sie 10min. Jakiś w ogóle roztrzepany. Rozmowe ukierunkowałem sam bo ten skakał z tematu na temat, bez składu ani ładu. Chaos ogólnie. On: teraz przeanalizuje i na tym zakonczymy rozmowe a jesli spotkamy sie na drugim etapie to przedstawi oferte finansowa na to stanowisko xD To sa rece a to sa rece ktore opadaja :) Jak zyje to mi sie nie zdarzylo zeby nie miec mozliwosci zadania pytania na tym pierwszym etapie rekrutacji. W sumie to ciezko nazwac to rozmowa jakakolwiek. Wieksza klase maja fizyczni pracownicy. Wurth, tam w chipsach wygrywacie takich smigoli z przypisanymi stołkami ? xD Ocena: Kierownik był z pierwszej łapanki. Szkoda zycia na prace z takim inwentarzem :)

Misio :)
@PH

Jakieś to dziwne co piszesz bo : "Rozmowe ukierunkowałem sam bo ten skakał z tematu na temat, bez składu ani ładu." a potem dodajesz : "Jak zyje to mi sie nie zdarzylo zeby nie miec mozliwosci zadania pytania na tym pierwszym etapie rekrutacji." To jak tą rozmowę ukierunkowywałeś, że nie zadałeś żadnego pytania ;)

Misio
@PH

Jak to jest że piszesz tak: "Rozmowe ukierunkowałem sam bo ten skakał z tematu na temat, bez składu ani ładu". A potem tak: "Jak zyje to mi sie nie zdarzylo zeby nie miec mozliwosci zadania pytania"

hardox
Kandydat

Jest ogłoszenie na Nowy Tomyśl, branża produkcyjno-przemysłowa. Wiem że po Tomyślu jeździł przez długi czas Piotr. Czy to na jego miejsce szukają? Jakiej podstawy netto można się spodziewać

Dział rekrutacji
@hardox

Dzień dobry, Poszukujemy kandydata na miejsce naszego długoletniego pracownika, który odchodzi na emeryturę. System wynagrodzenia jest przedstawiany kandydatom po pierwszym etapie rozmów. Pozdrawiam

Starak
@hardox

Spodziewaj się bardzo małej podstawy. Resztę wynagrodzenia to procent z marzy. W 90 % przypadków nowi rotują na słabych regionach. Regiony te należy rozwijać i tylko około 10 %nowych udaje się to w ciągu pierwszych 3 lat.

kandydat
Kandydat

Bardzo niska podstawa, dlatego podziękowałem. Niby ok rozmowa, a później po rozmowie jak tu obniżyć.

@kandydat

Na jakie stanowisko aplikowałeś i jakie warunki? Mam ofertę na przedstawiciela handlowego i jestem ciekawy

Zostaw merytoryczną opinię o Würth Polska Sp. z o.o. - Warszawa

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Drogi Użytkowniku,

NIE dodawaj opinii, która:

łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
jest wulgarnym komentarzem
jest niemerytoryczna

przebieg on-boardingu nowego pracownika
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Würth Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Würth Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 60.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Würth Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 3 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Würth Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Würth Polska Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Würth Polska Sp. z o.o.
1.7/5 Na podstawie 372 ocen.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

1. GoWork.pl 3 725 514
  2. pracuj.pl 3 349 188