Od kiedy 500 plus na wakacje dla emerytów? Nowy pomysł rządu

Bon 500 plus na wakacje dla emerytów miałby trafić do seniorów już we wrześniu 2021 roku. Świadczenie jeszcze nie jest pewne – wszystko w rękach Sejmu. Czy Prawo i Sprawiedliwość wesprze seniorów? Sprawdźmy, jak miałoby wyglądać 500 plus na wakacje dla emerytów.

500 plus na wakacje dla emerytów - emeryci na wakacjach

Polski Bon Turystyczny do tej pory należał się jedynie polskim rodzinom z dziećmi. Jego celem jest częściowe opłacenie wakacji. Bon pokrywa koszty na przykład noclegu w niektórych hotelach. 500 zł bonu przypada na jedno dziecko w rodzinie. Od września 2021 system przyznawania bonu nieco się zmieni, ponieważ prawdopodobnie obejmie również seniorów.

Bon 500 plus na wakacje dla emerytów, tylko jeśli Sejm się zgodzi

500 plus na wakacje dla emerytów oraz rencistów jest pomysłem Senatu. Zmiany mają zostać wprowadzone na mocy nowelizacji ustawy. Jednak to, czy emeryci dostaną bon 500 plus, jeszcze nie jest pewne, gdyż wszystko zależy decyzji posłów.

Od kiedy 500 plus dla emeryta na wakacje

Choć 500 zł bonu wakacyjnego kojarzy się ze słońcem i leżakowaniem pod palmami, to niestety termin ewentualnego przyznania 500 plus na wakacje dla emerytów przypadałby na jesień i zimę. Według projektu seniorzy mogliby się podjąć realizacji bonu między 1 września 2021 roku a 31 marca 2022 roku.


Szukasz pracy? Sprawdź praca: Bydgoszcz


Bon 500 plus na wakacje dla emerytów ma „drugie dno”

Grupy społeczne, które miałyby skorzystać na rozwiązaniu, są dwie. Nie tylko pragnący wypoczynku emeryci, lecz także te branże, które najbardziej ucierpiały w wyniku pandemii. 500 plus na wakacje dla emerytów miałoby więc ożywić martwy sezon turystyczny. Dzięki takiemu rozwiązaniu hotele i restauracje mogłyby odbudować poniesione w czasie pandemii straty. Z bonu skorzystaliby także ci emeryci i renciści, którzy ze względu na niskie świadczenia nie mogą sobie pozwolić na wypoczynek. Czy tak się stanie? Przekonamy się wkrótce. 

Oceń artykuł
0/5 (0)
Kalkulator wynagrodzeń

Kalkulator wynagrodzeń

Neto, brutto, na rękę - można zwariować.
Skorzystaj z naszego prostego i użytecznego kalkulatora wynagrodzeń

Przejdź do kalkulatora

Chcę zarabiać...

 

Przejdź do kalkulatora