Reklama

Kontrole skarbowe handlarzy używanych części samochodowych już niedługo

Ruszają kontrole skarbowe handlarzy używanych części samochodowych. Aż 140 urzędów skarbowych w Polsce zostało powołanych przez Krajową Administrację Skarbową do prowadzenia kontroli handlarzy. Rozwiązanie ma zredukować kradzież części oraz pomóc urzędom ściągnąć zaległe podatki.

Kontrole skarbowe handlarzy używanych części samochodowych - części samochodowe

Samochód daje dużą swobodę poruszania się, ale także generuje koszty. Przekonał się o tym, już niejeden polski kierowca. W momencie, gdy psują się drogie części, w pierwszej kolejności sprawdzamy, czy da się je kupić przez Internet. Części samochodowe dostępne w sieci są często znacznie tańsze od tych, które można kupić bezpośrednio u mechanika. Dlaczego ruszyły kontrole skarbowe handlarzy części do aut?

Skarbówka przeprowadzi kontrole nieuczciwych handlarzy części samochodowych

Szokuje przede wszystkim fakt, że Krajowa Administracja Skarbowa zleciła kontrole skarbowe handlarzy używanych części samochodowych wszystkich osób oraz firm, które się tym zajmują. Tak radykalne działania wynikają z obaw, że tanie części samochodowe mogą być kradzione. 

Urzędy skarbowe rozpoczynają kontrole handlarzy części samochodowych

Kontrole i na ich skutek wykrycie nieuczciwych handlarzy, może przynieść pozytywne skutki dla budżetu państwa. Plusów jest więcej. Urzędy skarbowe rozpoczynają kontrole handlarzy części samochodowych także w celu odzyskania należnego podatku. Siedem pilotażowych kontroli przeprowadzono w województwie kujawsko-pomorskim. Żaden ze skontrolowanych handlarzy nie okazał się w pełni uczciwy. 


Oferty pracy w Gdyni czekają na Twoje CV!


Kontrole skarbowe handlarzy używanych części samochodowych: wyniki pilotażu

Okazało się, że część z nich zaniżało obroty, a jeszcze inni unikali płacenia podatków. Niektórzy nieuczciwi handlarze sprowadzają z innych krajów pojazdy, które są w bardzo złym stanie, a następnie twierdzą, że sprzedane części pochodzą właśnie z nich. Jednak liczba części pozyskanych i sprzedanych się nie zgadza. 

Serwis moto.pl rozgranicza nadużycia na dwa rodzaje. Handel bez ewidencji i handel nielegalnie zdobytymi częściami. Jak dowiodła akcja pilotażowa, te założenia pokrywają się z prawdą. Działania Krajowej Administracji Skarbowej są więc słuszne. Kontrole handlarzy części samochodowych potrwają aż do października tego roku.

Oceń artykuł
0/5 (0)